LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 15 October 193S UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. HAARLEMMERMEER. Ernstig motorongeluk. De heer en mevr. O. wonende te IJmul- den-Oost. maakten per motorrijwiel een tochtje door den Haarlemmermeerpolder. Op den Venneperweg geraakte plotseling de ketting defect, waardoor de motor over den kop sloeg en de berijders tegen den grond werden geslingerd. De dame be kwam een ernstige hersenschudding en werd op last van den ontboden genees heer met de ziekenauto van den gem. dienst naar hare woning in IJmuiden ge bracht De heer O kwam er met eenige lichte kwetsuren af. Nootlottige val. Terwijl de broodbakkersknecht G. met z'n fiets, waarmede een mand met brood werd vervoerd, op den Hoofdweg nabij Nieuwvennep alhier reed. brak plotseling de ketting, waardoor hij met fiets en al voorover sloeg en met het hoofd op den grond terecht kwam. In bewusteloozen Toestand werd hij opgenomen en onder behandeling gesteld van een geneesheer, die den jongeman, die vermoedelijk een hersenschudding had bekomen, per zie kenauto naar de ouderlijke woning liet brengen. Opening der Winkelweek. In de Beurs te Hoofddorp werd onder groote belangstelling de ,.Mica"-1935- winkelweek geopend. De voorzitter van de Federatie van Middenstandsvereen.. de heer H. Borsje uit Vijfhuizen, sprak de openingsrede uit, zette het doel van de „Mica" uiteen en wekte allen op om krachtig mee te hel pen aan het behartigen van de belangen van den Middenstand. Teneinde luister aan de zaak bij te zet ten, werd een muzikale rondgang gemaakt door het Fanfaregezelschap „Excelsior" in Hoofddorp en door de muziekvereeniging uit Abbenes in het dorp Nieuwvennep. De gem. zangvereeniging te Hoofd dorp, directeur de heer A. van Dam te Hoofddorp, behaalde op het in „Ons Huis" te Rotterdam gehouden Zangconcours den len prijs in de eerste afd. met 318 punten. Een mooi succes! HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardos Hermanus, z. van J. A. Haaster en J. M. Brouwer. Ondertrouwd: F. van Engelen en J. K. van der Voet J. Storm en J. M. Hijl- kema. Overleden: L. H. Haaster m. 2 d. A. van Schagen echtge. van R. Lommerse 92 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Blokker, Meerstraat 64 H. M. Bosman. Stationsweg 174 J. J. Gelderblom, Stationsweg 74 T. Jansen, Meerstraat 69 G. J. H. Koek, Hoofd straat 86 R. Stokman met vr., Vosse- dwarsstraat 27. Vertrokken: J. H. Bouwman naar Ber lijn, Palaststrasze 12 C. Slot naar Heemstede, Voorweg 18 J. Th. Gijse- laar naar Haarlem, Bakenessegracht 52 A. G. M. Goemans naar Grubbenvorst. Huize ,De Voorzienigheid" G. J. van Schravendijk naar Haarlemmermeer. Ven neperweg 510 M. Th. Huijsmans naar Bennebroek, Eikenlaan 12 F. Veldh. van Zanten naar Bennebroek. Eikenlaan 12 H.de Reus naar Haarlemmermeer, Nieuw-Vennep, Middelweg 186. Groot nadeelig saldo. De gemeente-rekening over het jaar 1934 sluit met een nadeelig saldo van f. 48.233.34. Als het Rijk blijft volharden in de eisch om f. 30.000 van onze gemeente vergoed te krijgen van de som a f. 58.000. welke door den ontslagen ambtenaar der steunverlee- ning te veel aan steuntrekkenden is uit betaald ziet het er voor de komende be grooting somber uit. Jaarvergadering Nutsdepartement. Het nutsdepartement heeft een jaarver gadering gehouden onder leiding van den voorzitter den heer Bijl van Duyvenbode. Alle periodiek aftr. bestuurs- en commis sieleden zijn herkozen. Verschillende jaar verslagen zün uitgebracht. Het aantal leden bleef gelijk; de arbeid van de jeugd commissie ondervond veel sympathie en waardeeringeen legaat van f500.— stelt de commissie in staat haar mooi werk voort te zetten. De leesbibliotheek had een toenemend aantal lezers; de ontvangsten bedroegen f. 156.De spaarders bij de Spaarbank stegen van 476 tot 509 met een totaal bedrag aan spaargelden van f. 186.517.81de reserve bedraagt f14.294.41 De rentevoet is op 3°h> gebracht. Het aan tal uitstaande busjes was 99 tegen 89 in 1934. Uit de vergadering is een warm woord van hulde en dank gesproken over en tot de jeugdcommissie. Het werk dezer com missie wordt op 19 October hervat. De boe ken van den penningmeester sloten met een flink batig saldo, dat op het reserve fonds is geboekt. o KATWIJK AAN DEN RIJN. De inhoud van de K.R.O. Jubileum- zakjes bedroeg f. 60,35. o KATWIJK. DE OPENING DER MICA-WINKELWEEK. Diverse krachtig-opwekkende redevoeringen. Nog vrij onverwacht, doch met een voort varendheid zooals wij dat van de besturen der Middenstandsvereen. gewoon zijn, is ook hier de z.g. Mica-actie ingezet. Gistermiddag had de opening van de „winkelweek", verbonden aan deze actie, officieel plaats in het gemeentehuis. Van de uitgenoodigden zagen we o.m. de wet houders. den secretaris, den heer Boek hoven, den hoofdambtenaar, den heer Co- lette, hoofden van dienst, den heer van Daalen, dir. der gemeentebedrijven, den heer de Bruyn, dir. van Openbare Werken, den inspecteur van politie, de voorzitters van verschillende vereenigingenTuin- bouwver. Katwijk en Omstr afd. Katwijk van Bloembollencultuur, besturen van B.L. Bank të Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn enz. De Trouwzaal was door B. en W. be schikbaar gesteld. Allereerst nam de heer van Tongeren, voorz. der afd. Katwijk van den Chr Middenstandsbond, het woord en zeide oa. dat deze actie bedoelt, de ver koopmogelijkheden zoo hoog mogelijk op te voeren over het geheele land Daartoe heeft ie middenstand zich gecombineerd en geconcentreerd. In onze geweldigen tijd van snelle wis seling dringen steeds meer nieuwe moei lijkheden zich aan ons op. Maar mag ons dat in een passieve houding doen ver- keeren? De daad van deze actie zegt ons juist het tegenovergestelde Tot nu toe Dlachten wij bij dergelijke gelegenheden samen te komen in „Casa Cara" het centrum van onze actie. Nu ook Katwijk a. d. Rijn Ln de winkelweek be trokken is vonden wij het gemeentebe stuur bereid ons Gemeentehuis voor deze gelegenheid te mogen benutten, om zoo doende de eenheid van onze gemeente te demonstreeren en voorts te werken aan den opbouw van één Katwtjk". Spr. be tuigde B. en W. daarvoor ztin dankbaar heid. Het motto van deze actie is „Koopt ln •Katwijk". Spr. besprak hierop uitvoerig de noodzaak en voordeelen van een georgani- seerden middenstand, alsmede het „ves- tigingsvraagstuk" Het ongelimiteerd stichten van winkels en zaken dient van overheidswege te wor den eeregeld. Dat Is de elsch voor een ge zonden middenstand, ook voor Katwijk. Moge dele machtige demonstratie van middenstandsactie mede werken tot het besef van organisatie eenerzüds en ander zijds bij de overheid tot meerderen drang om rechtmatige eisehen op het gebied van ordening in het zakenleven, op het gebied van vestiging kortom oo het terrein van den middenstand helpend op te treden, dan zal de saneering ook oo dat terrein heilzaam kunnen werken, dan moge het gaan dagen, ook voor den Middenstand. Laat ons motto zijn„Wijuwe knechten zullen bouwen; Bouwen aan het gebouw van onze maatschappelijke structuur met de bede: „Geef ons heden ons dage lijks brood, en God van den Hemel moge het ons doen gelukken". Vervolgens verkreeg de heer W. Caspers, voorz. van de RK. Middenstandsver. „De Hanze", afd. Katwijk a. d. Rijn, het woord. Het was, aldus spr., van den voorzitter van ons Mica-actie-comité" een goede gedachte den Burgemeester te verzoeken in ons gemeentehuis de Middenstands campagne te willen openen. Het doet ons genoegen dat u daaraan gevolg hebt wil len geven. Het is voor ons een bewijs, dat u met den Middenstand meeleeft en hun terzijde wilt staan in den moeilijken strijd om het bestaan. Laten wij hopen, dat onze actie moge slagen en dat de samenwer king van de beide Mlddenstandsvereeni- gingen in de toekomst bestendigd moge blijven, want het is in de practijk altijd al gebleken dat het spreekwoord waarheid bevat „Eendracht maakt macht". Hierna nam de Burgemeester het woord Het is voor de eerste maal, aldus spr. dat de middenstandsvereenigingen van Katwijk Zee en -Rijn elkander hebben ge vonden en samen optrekken om het ge meenschappelijke doel te bereiken en dan is daarvoor het gemeenschappelijk raad huis wel aangewezen. Spr. heeft gaarne gevolg gegeven aan het verzoek deze winkelweek te openen. Hij gevoelt zeer goed, hoe zwaar de strijd is, dien de Middenstand in deze tijden te strijden heeft. Gelijk in sommige vroegere perioden beleven wij thans economisch nog steeds de gevolgen van een grooten oorlog, leverende het duidelijke bewijs, dat nooit eenige natie rijk genoeg is om een oorlog te ontketenen, maar steeds moet oppas sen. daar ze voor zichzelven, generaties en andere volken ongeluk brengt in moreel en financieel opzicht. Mogen we daarom vooral ook weer ln deze dagen hopen en bidden, dat wij voor een herhaling ge spaard worden. Meer en meer blijkt het noodig, dat de Middenstand ln de huidige maatschappij zijn bestaansrecht aantoont en voor zijn positie vecht. Wordt hij aan den eenen kant bedreigd door het zich ln enorm groote zaken concentreerende groot kapitaal. aan de andere zijde wordt hij getroffen door het streven om den tus- schenhandel geheel uit te schakelen en rechtstreeks te leveren van producent aan consument, e.v. met inschakeling van staar of gemeente als tusschenpersoon, die geen winst mag maken. Wij leven aldus spr. in een tijd van sterke evolutie. De veranderingen in de maatschappij voelen wij allen naderen. Zeker is. dat de Middenstand het ergste in de verdrukking komt; hij is de wrijfpaal waarlangs de evolutie schuurt en voor hem zal het zijn „to be or not to be" te be staan of ten onder gaan. Daarom is het tegenwoordig noodig, dat gij U laat gelden; bewijst gij Uw be staansmogelijkheid in dezen tijd. dan zult gij U niet veel zorg behoeven te maken, dan staat gij ook straks sterk en kunt. gij rustig komende stormen afwachten. Wij wenschen U dan ook een volledig succes! Moge God's onmisbare zegen op Uw werk rusten! Hiermede verklaarde spr. namens het gemeentebestuur van Katwijk de winkel week voor geopend. Vervolgens verkreeg dr. Eikelenboom, voorzitter van V.V.V., het woord. Spreker dankte voor de uitnoodiglng en meende, dat het in Katwijk nog niet zoo heel slecht is, zelfs ondanks de Brusselsehe tentoon stelling en de lage prijzen in het buiten land, De Middenstand moet zich vooral hoeden voor te hooge prijzen in het bad seizoen en dit willen vergoelijken door te zeggen, dat de badgasten er toch maar enkele dagen zijn. Ook aan de bediening moet niets zijn aan te merken. Geen be diening bijv. door kinderen. Nog sprak de heer A. Brouwer als lid der Chr. Middenstandsvereen., waarna de h»er van Tongeren den voorzitter van de Hanze, den heer W. Caspers dankte voor de prettige samenwerking. Een deelneming van ongeveer 100 winkeliers acht spr. nog niet zoo gering. Spr. dankte ook dr. E. voor diens hartelijke woorden en leerzame wenken. Ook bracht spr woorden van dank aan B. en W. voor hun medewerking, dankte voorts allen voor hun aanwezigheid en verklaarde de „Mica-winkelweek" voor geopend. Daarna werd de thee aangebo den, waarmede de plechtigheid was be ëindigd. KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING DER N. S. B. De heer Stct over „Gezouten en ongezouten waarheden". In de Gemeentezaal werd een vergade ring der N.S.B. gehouden. De heer Stet uit Santpoort sprak over; „Gezouten en ongezouten waarheden". lederen dag vraagt de N.S.B. de aan dacht. aldus spr. Hij is verblijd, dat er telkens menschen zich bij aansluiten. Daar is moed voor noodig in dit land van „vrijheid met de vuist omhoog". Arbei ders. die onze vergaderingen bezoeken, worden genoteerd en bij het stempello kaal wordt hun medegedeeld, dat zij ge schrapt worden uit de organisatie. Dat begrip van vrijheid, aldus spr. hangt ons de keel uit. Het volk is gekluisterd en ge bonden als nooit te voren. De gioote werk- machlne in Den Haag, de wettenmaker, gaat haar gang om het volk aan banden te leggen. Het Nederl. volk wordt lederen dag dieper de put ingetrapt en dat heet „aanpassen". Tot vervelens toe wordt het liedje van Colijn gehoord. De N.S.B. is het moe. Er moet aangepast worden, maar op een andere manter. Er ts altijd gezegd dat „fascisme moord is" om u in dieperen graad van slavernij te brengen. Dat gij toch hier gekomen zijt, en daar door toont niet tot de lamlendigen te be- hooren en dat ge de rol van kuddedier moede bent, is een gelukwensch waardig. De leiders der vakorganisatie wijzen op het plan van den arbeid. Zij willen de democratie behouden met het oog op de goede baantjes. Een zuiver nat. socialisme zullen wij krijgen, ondanks alles. Het zal er komen, omdat ons volk ln nood is en omdat het een beweging is, die niet vraagt: „wat kan ik er aan verdienen", maar: „hoe kan ik Nederland het beste dienen". Zij komt ln de eerste plaats als een geestelijke beweging. Zij wil den geest van het volk vernieuwen. Gij zult uw naaste liefhebben als u zelf, dat is de grondgedachte van de N.S.B. De staking in Tilburg, die pas achter den rug is en die weldra weer beginnen zal, heeft ge leerd, wat het recht van de arbeiders is. Ze probeerden zich zelf vrij te maken, maar moesten terug ln het gareel van de vakbonden. De waarachtige vrijheid is ho peloos zoek. Wij moeten komen tot een heid, anders is ons land onherroepelijk gedoemd tot ondergang; dat zegt de Bijbel reeds. De wereld is geholpen als we terugkeeren naar het Christendom. Overal heerscht de schotjesgeest en zijn er de draadversperringen, 54 potjes ln de politieke apotheek. De Jan Saliegeest moet uit ons volk. Spr. memoreerde ver volgens uitvoerig de op Zaterdag gehou den landdag in Dén Haag. Als het nat. socialisme er niet komt, dan wordt Hol land een filiaal dan Moskou. Daarna behandölde hij den corporatie ven staat gn merkte op. dat de N.S.B. een leidend beginsel geeft Zij strijdt voor een zedelijk en lichamelijk welzijn van het Ned. volk. Er is een krachtig staatsbe stuur noodig, dat niet houdt van kalme maatregelen en niemand en niets ontziet. Wij moeten ons zelfrespect terug krijgen. Daarvoor moeten wij vechten. Spr. is ja ren lang lid geweest van de B.V.L., maar moest er voor bedanken. Maar ik weiger mij pertinent te bemoeien met de kwes tie Italië-Abessynlëminister De Graeff heeft ons in een „internationaal wesjsen- nest" gestoken. Wij moeten Nederland weer een leger en een vloot geven om te waken voor het recht zijner onderdanen tegen onrecht van buiten af. Er moet weer nieuwe levensmoed en levensdurf ko men. Na beantwoording van vragen, volg de sluiting. Als secretaris van de gymnastiek- vereen. „Hercules" is benoemd de heer J. W. Barnard, administrateur van de Chr. Jeugdorganisatie alhier. De haer P. M. v. d. Berg h,eeft ver zocht ontheven te worden van zijn functie als groepsleider van de groep Katwijk van de N.S.B. In deze opengevallen functie zal binnenkort worden voorzien. LISSE. Thans minder werkloosheid. In deze week stonden ruim 40 werkloozen minder ingeschreven dan in dezelfde v/eek van 1934. Zal dit een vrucht zijn van de bijslagregeling? Lezing over „De beweging van Möttlingen" Over bovenstaand onderwerp hield ar. Th. Ruys Jr. een referaat voor de Geref. Mannenvereeniging. Er is een verlangen naar geestelijke opwekking en krachtiger geestesopenbaring aldus spr. Hier is ech ter groot gevaar voor mysterisme en ge vaarlijk subjectivisme. Er is een tijd ge weest. dat alles zich alléén om het Woord concentreerde en te weinig op het werk van den geest. Doch nu is er het gevaar van „valsche mystiek". Zóó ontstond ook de beweging van Möttlingen, ook wel ge noemd het „Protestantsche Lourdes". De huidige beweging van Möttlingen is wèl te onderscheiden van de Möttlinger beweging uit de eerste helft der vorige eeuw, meer bekend als de gemeenschapsbeweging. Van de tegenwoordige beweging is Frie- drich Stanger de'geestelijke vader. Mött lingen is een heel klein dorpje ln Würt- temberg, gelegen in het „Schwarzwald". Friedrich Stanger heeft met zijn bekende „reddingsark" een belangrijke rol gespeeld. Stanger is door God op krachtdadige wijze tot bekeering gebracht na een leven van uitspatting. Hij vond door zijn geloof her stel van een hartkwaal en droomde dat God hem bevel gaf door handoplegging zieken te genezen. Zijn huis, de „reddings ark" werd het herstellingsoord voor alle kwalen en ziekten. De geestelijke genezing is het voornaamste, al wordt door het 'overgroote deel alleen lichamelijke gene zing gezocht. In het vorig jaar is Stanger op 77-jarigen leeftijd overleden en zijn heengaan was volle vrede. De beweging gaat echter door en ook thans vindt men genezing van ziekte en kwalen. Wij kun nen ons maar niet van deze beweging af maken door te zeggen dat het uit den dui vel ls, hoewel ook het Woord van den Hei land ons maant tot groote voorzichtig heid. Spr. wilde niet ontkennen dat er ge nezingen plaats gevonden hebben en nog vinden. Ook op een geloovlg gebed kan ge nezing plaats hebben Wij moeten ln deze beweging allereerst zien op het geestelijke „de overgave aan Jezus". Op dit referaat volgde een drukke bespreking. DE STICHTING VAN EEN ZWEMINRICHTING. Crediet van f. 16.000 gevraagd. Zooais bekend is, worden sinds 1929 stappen gedaan om in deze gemeente tot stichting van een zweminrichting te komen. De door B. en W. benoemde Zwembad-commissie heeft vele moeilijk heden te overwinnen gehad, alvorens zij met een omschreven plan voor den dag kon komen. Een geschikt terrein werd thans gevonden in de door de gemeente aangekochte gronden langs de Spekken- laan, terwijl, vooi zooveel de stichting be treft, contact werd gezocht met den Kon. Ned Zwembond, welke instelling de com missie belangloos van advies diende. In gemeenschappen.!k overleg ls een plan tot stand gebracht, hetgeen thans door B. en W. met een duidelijke omschrijving den Raad wordt, aangeboden, tevens is daarbij een begrooting voor de stichting en exploitatie gevoegd. Na vergelijking van de begrooting der stichting met deze ex ploitatie-rekening achten B. en W. het tot stand komen van een zweminrichting ln deze gemeente zelfs ln de huidige om standigheden, financieel ve Antwoord, daarbij ln acht nemende het groote nut van een dergelijke inrichting voor de volksgezondheid en ln het belang van de openbare orde. zedelijkheid en veiligheid. Het komt B. en W. net meest economisch voor een commissie in te stellen, welke zich onder toezicht van gemeentewege en volgens nader bij verordening vast te stel len regelen met het. beheer belast. Het ls vanzelfsprekend dat bij dit. werkverschaf fingsobject zooveel mogelijk uitsluitend Lisser arbeidskrachten zullen worden tewerk gesteld, hoewel echter geen subsi die door het Rijk zal kunnen worden toe gekend in de loonen, omdat de kosten van materiaal veel hooger zijn dan die van arbeidsloonen. Voor de uitvoering van dit zwembad plan vraagt B, en W. een crediet van ten hoogste f. 16.000. De verjaardagbus der Ned. Herv. Kleuterschool heeft over de maand Sep tember opgebracht het mooie bedrag van f. 19.35. Gevonden; Bril in doosje, een dom mekracht, een rozenkrans, 31 cent, een belastingplaatje in étui, een huissleutel. Inlichtingen verstrekt de politie. Bij beschikking van den minister van landbouw en vlsscherij is, te rekenen van 1 Oct. 1935 aan den heer W. F. A. Grlmme, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijikstuinbouwschool alhier. w>-- NOORDWIJK. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpjxistkanto- ren werd gedurende September 1935 in gelegd f. 12.536,77 en terubet. f. 10.918,28. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6976. Aan het postkantoor en de daaron der ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende September 1935 op de diverse rekeningen gestort een bedrag van f. 228.515,51 en uitbetaald een bedrag van f. 92.900,29. Gevonden: 1 ring met sleutels; 1 portemonnaie met inhoud; 1 heeren rijwiel; eenige hoeden; 1 broche; 1 ro zenkrans; 1 geit; 1 rijwielbelastlngmerk; l autoband met velg; 1 beursje met inh.; 1 sleutel. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur nam. ten politlebureele tc Noordwljk- Blnnen. o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: N. J. Duivenvoorden, oud 28 jaren te Noordwijkerhout en Geertruida van der Weijden, oud 26 jaren. De Uniecollecte heeft in deze ge meente f. 227,05 opgebracht. De collecte voor het studiefonds der êonfessioneele vereen, heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 61.57 opgebracht. De beide jongelingsvereenigingen der Ned. Herv. Kerk en de Chr. Knapenveree- niging hebben hun winterwerkzaamheden weder aangevangen. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van N. van Eljk en M. Hoogenes Dingena, d. van C. van der Heiden en S. C. Benschop Petrus Wilhelmus Cornells, z. van J. J. Langeveld en Ch. C. van Rijn Robert Thomas, z. van W. Aangeenbrug en A. van Ginhoven. Overleden: C. J. M. van Eeuwen 8 j., d. van J. van Eeuwen en A. de Vreede C, Berg 84 j., echtgen. van Ja. van der Reep. Ondertrouwd: A. I. Verhoog 24 j. en N. H. Faas 26 j. J. C. van Gijlswljk 26 j. en M. H. Kaptijn 24 j. Getrouwd: J. Steenbrink 25 J. en C. Wes- seling 23 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: L A. Natzijl, Zandslootkade 13, van Streefkerk M. A I. van den Bosch, Tijloosstraat 37, van Amsterdam M. L. Damen, Hoofdstraat 249, van Bus- sum C. Struik en gezin, Blockpost Rijksstraatweg .37. van Mijdrecht H. J. Smulders, Kerklaan, van Dieren. Vertrokken' P. Ciggaar. Wasbeekerlaan 26, naar Vrasselt bei Emmerich (Duitsch- land) J. Haastrecht en gezin, J. v. Beierenlaan 27, naar Leiden J. P. M. HEDEN: Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Pieterskerk: Russisch Studentenkoor, 8 1/4 uur nam. Volksgebouw: Jaarverg. „Het Volksge bouw", 8 uur nam. Woensdag. Harmonie: Overijselsch-Geldersche Ver. 8'/: uur nam. Katwijk aan Zee (Chr. Prot. Bel.): Spr. ds. Zandt van Delft. 7'/« uur nam. Donderdag. Stadszaal: Residentie-orkest. Soloviollst Jacques Thibaud. 8 uur nam. Volkshuls: Spr. dr. D. Wlersma over op voedingsproblemen. 81/4 uur. DAGELIJKS. Sted. Museum de Lakenhal: Zilverten. toonstelling tot 1 Noverber a.s. 50 cents. Woensdag en Zaterdag 25 cents. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrte tot halfvier Inenting leren dlphterle 45 uur nam. Woensdags: inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst. v Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/i en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Bmgel. Geopend ln Januari. November en December van 103 uur, ln Februari. Maart. April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen van af één uur Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrêe op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 103 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1—3 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30— 12, 1.30—5, Zaterdags 8.30—12 Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/j4 uur Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 12 en IV»4 uur Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Kleine Hartedlef". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Vergane glorie". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Het huis in de 56ste straat". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. n.m. „De man, die zijn hoofd behield". Woensdag- en Zaterdagnam. 2','2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/i uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat. 7 uur nam. „Bleeke Bet", lederen middag 2'/i u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag eu nacht geopend voor leden v .h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Visch- markt 4, telef. 552 en C. van Zijp, Wil* helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. van den Bergh, J. P. Gouverneurlaan 42, naar Haarlem J. A. Bossers en A. ten Bruggecate, Teijlingerlaan 17, naar Nij megen M. Meierotte. Hoofdstraat 253, naar Castricum J. Steenbrink, Teij lingerlaan 41. naar Haarlem G. Wcsse- ling, Molenstraat 33, naar Haarlem D- van der Wilden, Hoofdstraat 50. naar Bristol (Engeland). STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: N. J. Tas geb. Brenkman. Z. H. E. Overgaauw geb. v. d. Helm. Z. E. Hertog geb. de Knecht. Z. M. C. van Vliet geb, van Winden Z.\ Overleden: P. J. Roodenrijs, m. 43 jaar. 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6