MICA??? LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad UIT DE OMSTREKEN. Vrijdag 11 October 1935 WADDINXVEEN. Granaten-wee. De burgemeester ontving de mededeeling dat b ijhet werk aan den Rijksweg No. 3 onder onze gemeente, wederom een granaat was gevonden. Ook thans werd de Hem- brug te Zaandam gewaarschuwd om het gevaarlijke projectiel onschadelijk te ma ken. Overboord geslagen en verdronken. Onze plaatsgenoot, de 35-jarige arbeider Teelstra is gistermiddag in het nieuwe kanaal tusschen de IJsel en de Gouwe bij Gouda overboord geslagen en verdronken. Dit ongeluk was het gevolg van het om slaan van het roer door den storm, waar door T. een slag van den helmstok kreeg. T. laat een vrouw en 3 klderen na. De ten behoeve van het pl. crisiscomité gehouden speldjesdag heeft opgebracht aan contanten: f. 325.86; aan natura pl.m. 10 mud aardappelen, 25 kg. uien en een kaas, alsmede een bon ter waarde van f. 10 voor den aankoop van brood en een mud erwten. Gistermiddag is de 35-jarige werkman Deelstra, wonende alhier, bij de werkzaam heden aan de slulswerken tusschen Gouda- Moordrecht, overboord geslagen en ver dronken. Tot nog toe is de man nog niet ge vonden. Gevonden een portemonnale met in houd. Te bevragen bij L. Rlp a/d. Dorp straat. ~i 0 WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van L. Bregman en J. Gorlssen Johannes Frederlkus. z. van J. Jansen en M. J. Otte. Afdeelmg Oranje Garde. De Oranje Garde uit Alphen hield in de zaal van hotel Swama een propaganda- vergaderlne om te komen tot oprichting van een afdeeling alhier. De avond werd met succes bekroond: staande de vergade ring gaf zich een 15 tal leden op. De opening der a.s. Winkelweek. De te houden winkelweken aanvangen de Maandag a.s. zullen op dien dag des avonds te 7 uur worden geopend. Het plaatselijk muziekcorps zal medewerking verleenen en de opening zal plaats hebben van af het Raadhuis. Op dat uur zullen de extra verzorgde etalages worden open gesteld en een foutenwedstrijd zal prikke len deze etalages goed te bezichtigen waaraan voor de winnaars mooie prijzen 2ijn te behalen; bovendien is de netto op brengst bestemd voor het Crisis-comité. AALSMEER. Schoorsteen omgewaaid. Op de kweekerij van den heer B„ aan den Aalsmeerderdijk, bezweek door den sterken wind een ijzeren schoorsteen, welke door de kas viel. B. had veel schade aan glas, terwijl ook de centrale verwar ming onklaar geraakte. Nieuw watergemaal Oosteinderpoelpolder. Het was een bijzonder heuglijke dag in de historie van het waterschap Oost einderpoelpolder, toen het nieuw ge stichte watergemaal, gedreven door een ruwolie-installatie, aan het bestuur werd opgedragen. In de bestuurskamer van het geheel gerestaureerde en verfraaide polderhuis kwamen bijeen het bestuur, B. en W„ in genieurs, bouwers e.a. Gesproken is door den voorzitter van den polder, den heer B. Wegman Cz, die de geschiedenis na ging, welke ten slotte haar bekroning had gekregen met de stichting van het nieuwe gemaal. Spr. bracht dank voor de medewerking van Ged. Staten en het gemeentebestuur. Ook dankte hij den ingenieur van Water staat Reigersberg voor diens adviezen en de ingenieurs Steenis en Bogaard voor hun voorlichting bij den bouw. Dan werden bedankt de aannemer, de heer Bos, den secretaris van den polder, de heer Luyten (egens ziekte af wezig) e.a. Bijzondere woorden van waar deering sprak de voorzitter tot den ma chinist, den heer D. Schouten. Dan werd, op verzoek van den voorzit ter een glas wijn gedronken op het wel zijn van de ingelanden en den langen levensduur van het gemaal. Vervolgens is nog gesproken door ir. Steenis, die een technische beschouwing over het gemaal hield. Ook de burgemees ter, de heer J. Kastelein, wenschte den polder hartelijk geluk met zijn nieuw ge maal. Hierna begaf het gezelschap zich naar het gemaal, waar de burgemeester, op verzoek van den heer Wegman, door het omzetten eener handle, den machtigen motor met pompinstallatie in beweging bracht, welke nu voortaan het overtollige water uit den polder zal uitstorten op Rijnlandsch boezem. -o- BENTHUIZEN. Een pink afgekneld. Bij het stilzetten van zijn watermolen tje gleed P. v. van het stapje met het gevolg dat hll met de hand in het kam rad terecht- kwam De pink van de rech- terhand werd afgekneld waarschijnlijk zal tul de twee opvolgende vingers ook moeten missen. De bietencampagne. Men ls hier met den suikerbietenoogst begonnen. Reeds luizenden kilo's liggen op de losoiaats oo verschening te wachten. bij andere laren vergeleken zijn de bleten uit jaar klein van stuk. een enkele uit zondering daargelaten. HAARLEMMERMEER! Incident met vreemde arbeiders. Twee vreemde arbeiders, die in Haar lemmermeer blijkbaar werk hadden ge vonden begaven zich 's avonds na hier en daar te hebben opgestoken den Kruisweg op in de richting Heemstede. Toen de mannen van de wandeling ge noeg begonnen te krijgen, liepen ze een erf op om de bewoners te verzoeken om onderdak. Toen hun dit niet werd ver leend gingen ze geweldig te keer om ten slotte toch het. erf te verlaten en te trachten van een oo een aangrenzend erf staande slrooschelf een behoorlijke lig plaats te maken. Toen zij echter gedeel telijk ontkleed zich goed en wel hadden neergevlijd kwam plotseling de eigenaar van de schelf te voorschijn die het niet kon toestaan dat zijn stroovoorraad op een dergelijke wijze werd toegetakeld. De politie was spoedig ter plaatse om deze vreemde arbeiders weg te halen en naar Hoofddorp te brengen waar het tweetal in de gelegenheid werd gesteld een betere slaapgelegenheid oo te zoeken. Van wege de afd. Haarlemmermeer van de N.H. ver. Het Witte Kruis" werd in Hoofddorp en de afd. Rijk een speldjes dag gehouden ten bate van de t.b.c.-be strijding. De vermoedelijk opbrengst met inbegrip van hetgeen in andere dee- len van deze gemeente reeds werd gecol lecteerd is ongeveer f. 450. Een mooi succes voor de collectrices o HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Een kasgeldleening - Subsidie van f 10.000 aan het Burg. Armbestuur - De kwestie bij de steunverleening: 58.000 te veel aan steun uitbetaald - Extra controle ingesteld. De raad heeft vergaderd onder leiding van Burgemeester Pont. Afwezig waren de heeren Vermeer en Jansen. Een spoed- eischende vergadering is belegd over het voorstel van B. en W. om een kasgeldlee ning aan te gaan, omdat een leening van f. 100.000 afgelost moet worden. Voortzet ting zou 1 3/4 pet. rente kosten. De firma Heldring en Pierson in Den Haag ls be reid een kasgeldleening tegen 6 pet. aan te gaan, feitelijk 5Vi pet. plus provisie. De plaatselijke bank heeft geen offerte ge daan. Het voorstel is met alg. st. aange nomen. De exorbitante hooge rente, die gevraagd is, wees volgens den heer Loerakker niet op een poging tot aanpassing. Het Burgerlijk Armbestuur verzocht een verhoogde subsidie van f. 10.000. Uit de toe lichting bleek, dat het aantal armlastigen ls gestegen, doordat zij van de steunrege ling naar het Armbestuur zijn overge bracht, en wel in 1934: 116 en in 1935: 170. Het voorstel is goedgekeurd. Ontslag aan J. B. Verhaar als agent der Arbeidsbemiddeling kwam vervolgens aan de orde. De uitspraak van de Rechtbank was in den raad bekend. De voorzitter deel de mee, dat deze ambtenaar in beroep is gegaan bij het scheidsgerecht voor ambte naren tegen de inhouding van zijn wedde. Om den vorm van het reglement heeft het scheidsgerecht de inhouding der wedde veroordeeld, dus B. en W. in het ongelijk gesteld. Wel kan er f. 300 van ongev. f. 600 ingehouden worden. Over deze zaak is gesproken door den voorzitter, de heeren Loerakker, Fijma en vele anderen. Volgens het rapport van het Rijk is er f. 58.000 te veel aan steun uitbetaald, waar van f. 30.000 van de gemeente teruggevor derd wordt. De heer Fijma verzocht over legging van het rapport. Op een voorstel van B. en W. om oogenblikkelijk ontslag te geven en in hooger beroep te gaan, ont stond een voorstel-Loerakker. gesteund door anderen, om ontslag te geven als straf en B. en W. te machtigen tot de noodige maatregelen, e.v. beroep bij den Centralen Raad, om de gemeente te behoeden tegen nadeelige consequenties van dit besluit. Dit voorstel is met alg. st. aangenomen. Op een vraag van den heer Kljne of de controle op den dienst der steunregeling verbeterd is. antwoordde de voorzitter be vestigend. De overweging om de betalin gen over den gemeente-ontvanger te laten loopen. stuitte op bezwaren van te veel werkzaamheden; men zou komen van den regen in den drup. Extra controle wordt uitgeoefend door het Verificatie kar.'oer der Ver, van Nederl. gemeenten. De vraag van den heer Spilker of het ge- wenscht is, dat de raad zich uitspreekt voor een klacht dat de heer Klaver valsch is beschuldigd, werd ontkennend beant woord. De verklaring van den wethouder in de pers ls afdoende geweest. De voorzitter gaf bij het punt her nieuwde vaststelling van de verordening voor de polltie-ambtenaren een uiteenzet ting van het vroeger verhandelde ten be hoeve van de nieuwe raadsleden. De com missaris der Koningin verlangt een veror dening en de minister wil de salarissen regelen; ook worden er twee agenten meer gevraagd. Het voorstel werd aangehouden tot de volgende vergadering. Herstel der kade van de Hlllegommer Beek betreft de perkoenpalen. Er dreigen moeilijkheden met Rijnland over het on derhoud. Het is een Ingewikkelde zaak. De kosten zijn geraamd op f. 1100, welk be drag is toegestaan. De gemeenterekening 1934 werd aange boden en zal nagezien worden door de heeren Paaze, Goemans en van Zanten. Daarna is nog gesproken over de 155 sollicitanten naar de betrekking van chef der steunverleening. De heeren van Dam en Loerakker pleitten voor de loenoeming van een ingezetene, waar de voorzitter te gen aanvoerde dat de minister gehoord zal worden. Laatstgenoemde wilde liefst geen overleg met Den Haag. terwijl de voorzit ter er sterk vóór bleek. Hierop volgde sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Het afgeloopen Badseizoen, De-heer P. Hofkes, haltechef van de N.Z.H.TMij. alhier, deelde ons mede, dat met de A.T O. het bestelgoed van de laatste badgasten is verzonden. In het badseizoen 1935 zijn eenige duizenden kilo's meer pas- sagiersgoed vervoerd dan in 1934, ondanks de nog steeds slechte tijdsomstandigheden. Het drukste tijdperk, aldus de heer Hofkes, was begin en eind Augustus. Ook viel het op, dat dit jaar, dank zij de verhooging van het mee te nemen geld van R.M. 10 op R.M. 500 de Duitschers weer verschenen zijn. De Gebrs. van D. uit de Prinsenstraat deden bij de politie aangifte, dat van hun land 14 kisten aardappelen zijn ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. In plaats van den heer G. A. Schaap, die naar Wassenaar is vertrokken, is tot bestuurslid van de Chr. Zangvereenlging „Excelsior" gekozen de heer J. A. de Best Lzn. o NOORDWIJKERHOUT. Teraardebestelling Mevr. Sengers. Op de R.K. begraafplaats St. Jozef, had alhier onder enorme belangstelling, de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen mevr. Sengers, echt- genoote van den geneesheer-directeur van het St. Bavo-gesticht. Met haar is heen gegaan een zeer vooraanstaande en be minde persoon. In vele Kath. vereenigin- gen nam zij een leidende positie in; o.a. in de St. Elisabethvereeniging. Zij hielp veel leed verzachten en wist velen aan zich te verplichten. De Chr. Jongel.vereen. „Timothëus" heeft haar uitgebreide bibliotheek geopend. Ruim duizend boeken stelt ze beschikbaar. Voor ieder is er keuze op allerlei gebied. Wederom werd hier de melkprijs ver hoogd en is nu op 9 ets. per L. gekomen, prijs van gerookt spek steeg hier van 25 cents tot 37'/! ct. per pond. o OEGSTGEEST. Een goede vangst. In verband met de vorige week gepleegde inbraken in een aan den Rljnzichtweg staande kiosk en bij de familie v. d. N. aan de Hofbrouklaan zijn naar hier overge bracht de 20-Jarlge G. F. M. en de 17-ja- rige G. L„ beiden uit Leiden, die ook in de Sleutelstad eenige inbraakjes hebben gepleegd. Het mocht de politie gelukken beiden tot bekentenis te brengén, zoodat hiermede weer een prachtig succes is be reikt. Van de bij de inbraken vermiste voorwerpen is een gedeelte in beslag ge nomen. Het overige was door de „heeren" opgemaakt. Aanrijding. Op de Rhijngeesterstraatweg had een aanrijding plaats tusschen een vracht auto bestuurd door W. H. uit Voorhout en den wielrijder O. L„ alhier. Bij het over steken van den straatweg van uit het Wil- lielminapark werd de wielrijder door de auto aangereden, waarbij hij een ernstige hersenschudding bekwam. Na door dr. H. verleende eerste hulp, is het slachtoffer naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden vervoerd De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. SASSENHEIM. Bescherming bij luchtaanvallen. Voor de ver. E.H.B.O. hield de heer Hooijer van Lisse een lezing over: „Be scherming bij luchtaanvallen". De Burger zaal van het Gemeentehuis was goed bezet. Met aandacht werd de spreker gevolgd. Daar over hetzelfde onderwerp door dezen spreker reeds in de omgeving een lezing ge houden ls, waarvan wij indertijd een uit voerig verslag plaatsten, volstaan wij met deze vermelding. De meisjesvereeniglng „De Jonge Kracht" hield haar jaarlijkschen verkoop dag van de door haar vervaardigde hand werken enz. Als gewoonlijk waren ook nu vele attracties aanwezig; het bezoek was niet onbevredigend. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Jac. Verhoef van Katwijk en H. v. Duyn, alhier. De collecten in de maand September hebben in de Herv. Kerk opgebracht voor de Diaconie f. 44.51; voor de kerk f. 85.01; in de bussen f. 18.18'/! en de Mnd. collecte f. 22.54'/ï. Een collecte voor noodlijdende kerken bracht f. 19.45 op. Door de Chr. Meisjesvereeniglng ls een gift van f. 25 geschonke'n aan de kerk voor herstel van het orgel. Van N.N.' kwam f. 10 in voor hetzelfde doel. o VEUR-LEIDSCHENDAM- VERGADr/RING VAN DEN NEDERL. TUINDERSBOND. Rede over het „Teeltplan". De pl. afd. van den Ned. Tuindersbond hield in hotel „de Zwaan" een openbare vergadering ter bespreking van het teelt- rlan 1936, de Rijksregeling-loontoeslag in den tuinbouw en over de vraag of de steun over 1935 voldoende zal zijn. De voorzitter de heer A. A. Thlesy, open de met een uiteenzetting over den toe stand in de bedrijven. De tuinder is te ver gelijken met een drenkeling in volle zee, welke slechts een plank wordt toegewor pen om nog even drijvende te blijven; die plank wordt voorgesteld door de regee- ringsmaatregelen. Hierna was het woord aan den bonds voorzitter. den heer W. J. van Kampen. Het ls, aldus spr., vanzelfsprekend, dat wij allen eerst denken aan den steun, omdat wij deze niet kunnen missen. Doch in dit verband dient eerst het teeltplan bespro ken te worden. Onder leiding van den re- geeringscommissaris, den heer Valstar, hebben de organisaties het teeltplan be sproken. Er gingen toen stemmen op tot meerdere beperking met rijksvergoeding. De tuinbouw heeft goed begrepen, dat be perking tot schade leidt. De behoefte is niet afgenomen. Er is dan ook geen over productie, doch onderconsumptie. Bij rus- llg nadenken zal men begrijpen, dat bij nog meer beperking, de uitvoermarkt ver loren gaat. De tijdsomstandigheden heb ben het idealisme gedood en hoop op de toekomst doen verdwijnen, uit dit oogpunt hebben de organisaties zich dan ook tegen beperking uitgesproken. Wordt bij groote aanvoer aan de veilingen te veel doorge draaid, dan zullen de middensoorten uit de circulatie dienen te worden genomen: de mindere kwaliteiten welke dan uit de markt gehouden worden, dienen vergoed te worden. Voor dit theoretisch idee moet een plan komen, de richtlijnen hiervoor moeten de organisaties uitstippelen. Nie mand onder ons kan zeggen wat de inter nationale toestand zal brengen. Deze kan zich wel zoodanig wijzigen, dat de/ tuinder zijn volle productie weer kan afzetten. De regeering is te weinig doordrongen van de feiten. Een plan voor den tuinbouw dient uitgevoerd, thans kan de tuinder slechts half werk doen. De overtuiging van de re geering ls echter wel dat de tuinbouw niet gemist kan worden. De huidige minister Deckers schijnt wel een andere richting uit te willen. Ook de loontoeslag staat in de volle be langstelling. Met dezen toeslag is niet be doeld, zooals velen meenen, steun aan den tuinbouw, doch ontlasting van Rijk en Ge meenten wat betreft de werkloozensteun. Voor reeds in dienst zijnde arbeiders wordt geen toeslag verleend. Slechts voor werk, dat buiten het eigenlijke bedrijf ligt, kan men een werklooze gezonden krijgen en op diens loon wordt toeslag gegeven. Daar als regel een ongehuwde geen werkloosheids steun geniet, krijgt men dus alleen gehuw den gezonden, met het groote nadeel dat de jongere generatie niet aan den slag komt. Deze vinding is van minister Slote- maker de Bruine, van wien men zegt, dat toen deze van Sociale Zaken naar Kun sten en Wetenschappen ging, hij de stuk ken van dit laatste departement slechts teekende met Slotemaker de B„ daar hij de „ruïne" bij Sociale Zaken had achter gelaten. Tenslotte, aldus spr., zal de steun voor' 1935 voldoende zijn? De huidige minister zegt dat de deur openstaat voor het berei ken van 100% van de richtprijzen, doch 't vorige jaar was het tekort 15 millloen. Dit jaar is het zeker niet minder, zoodat de uitgetrokken 12 millloen niet voldoende zijn. De kostprijs is de werkelijke produc tieprijs met een arbeidsloon van f. 18 per week; richtprijzen zijn echter sterk ge drukte kostprijzen. Voor verbetering dient elke tuinder, ongeacht zijn politieke of godsdienstige richting, te vechten, in het belang van zijn zaak en gezin. Verheugend is dat zoowel de 3 werkgevers- als de 3 werknemersorganisaties samenwerken, en begrijpen dat aller belang op 't spel staat. Het geheele productieapparaat is in de war; er is tekort aan boter, kaas, vleesch enz. Ons land, het land van melk en ho ning heeft het grootste aantal werkloozen nl. 34"/», in tegenstelling met België waar de toestand beter is. Ook ondervoeding be staat reeds; in Gorkum waren reeds 22 schoolkinderen ondervoed. Er dient veran dering te komen, niet door beperking der productie, doch door ruiling van goederen tegen goederen. Wat de regeering wil is uitzieken, wat neerkomt op 't recht van den sterkste. Het is ontbloot van elk chris- télijk beginsel en mag in een staat als de onze niet geduld worden. Gebouwd moet worden aan een nieuwe maatschappij. Mits de tuinders hand aan hand vechten is voor ieder plaats onder de zon, besloot spr. zijn rede. Na debat volgde sluiting. De electriciteitslevering. De Raden der gemeenten Stompwijk en Veur hebben in een gecombineerde ver gadering besloten, vereenigd met het voor stel der Commissie van Beheer met de gemeente Delft voor den tijd van 25 jaren m.i.v. 1 Januari 1935 een nieuwe over eenkomst aan te gaan ter zake levering van electrischen stroom. Zoodra de Raad der gemeente Delft de nieuwe overeenkomst ook heeft aanvaard kan een voorstel worden tegemoet gezien tot tariefsherziening, zoowel ten aanzien van het licht- als het krachtverbruik. Uit de Ringvaart aan den Achterweg is opgehaald een zwart gelakt en geel gebiesd heerenrijwiel merk „Indiana", zonder lantaarn of belastingmerk, zwart stuur met beschadigde handvatten, tor- pedonaaf, zeildoek kettingkast, gemerkt Indiana, enkelvoudige jasbeschermer, roo- de buitenbanden, gewoon zadel, achter bagagedrager, rechter pedaal beschadigd. De burgemeester van Stompwijk ver zoekt inlichtingen omtrent de herkomst van dit rijwiel. Gevonden: 1 Waterpas. Inlichtingen Bureau van Politie. WARMOND. De Politie-schietwedstrijden. Onder groote belangstelling hield de Politie-sohiet.ver. „Wilhelmina" alhier haar jaarlijksch concours. Winnaar van den wisselbaker door „Wilhelmina" be schikbaar gesteld voor de donateurs, werd de heer A. W. P. van Niekerk te Sassen- heim, die voor de 3e maal in het bezit van den beker kwam, met 114 punten. Wedstrijd om luxe prijzen voor dona teurs: 1. L. Oudshoorn te Sassenheim met 57 punten; 2. G. Schölvinck te Warmond met 56 punten; 3. J. W. de Gruyter te Sas senheim met 54 punten. Wedstrijd voor de leden: Na spannenden wedstrijd tusschen 4 schutters, die allen met 58 punten naar den eersten prijs kampten, was de uitslag: 1. N. van der Krogt te Warmond met 58, 57, 57; 2. J. W. Minck te Lisse met 58, 57, 34; 3. B. Kromhout te Lisse met 58, 53; 4. J. l'Annie te Rijnzaterwoude met 58, 42; 5. B. J. Broxterman te Zoeterwoude met 56; 6. J. Went te Alkemade met 55; 7. H. van Vliet te Zoeterwoude met 50; 8. H, G. A. van der Laan te Sassenheim met 45; 9. H. J. Hoogenboom te Hoogmade met 42; 10. J. L. Eist te Sassenheim met 38; 11. G. Braar te Hillegom met 22; 12. P. de Wit te Oegstgeest met 9. Jammer was, dat het weer op dezen dag niet medewerkte, waarbij vooral de hevige wind de schutters parten speelde. Mede in verband met het slechte weer, hetgeen in dit jaargetijde veelal te verwachten ls, ligt het in de bedoeling van het bestuur het volgende jaar deze wedstrijden in den zomer te houden, waarbij dan tevens op een grooter aantal deelnemers zal kun nen worden gerekend. RECLAME- 188« 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Vrijdag 11 October 1935 Hooge Prfjien 31000.— 2529 1000.— 13481 19314 400.— 422 540 2817 9687 10183 14088 15184 16610 200.— 7383 10883 12401 12511 100.— 1365 3223 10398 11986 15474 17699 Prüzen van 70. 31 82 156 181 254 311 342 365 440 461 535 672 743 910 999 1038 1107 1130 1184 1192 1213 1553 1601 1616 1617 1673 1731 1751 1754 1881 2158 2222 2242 2254 2288 2398 2442 2468 2585 2587 2590 2653 2688 2754 2755 2954 3015 3136 3290 3298 3326 3375 3481 3630 3641 3663 3814 3815 3870 3903 3917 4107 4114 4185 4300 4384 4386 4467 4527 4543 4589 4602 4650 4765 4905 4913 4997 5045 5081 5146 5212 6266 5471 5544 5707 5894 5907 6035 6125 6200 6340 6349 6420 6463 6512 6623 6646 6665 6702 6709 6785 6882 6969 6981 7191 7215 7266 7291 7429 7573 7628 7700 7721 7815 7914 8226 8255 8263 8360 8362 8369 8371 8408 8462 8606 8603 8643 8685 8762 8864 8951 9041 9141 9142 9275 9356 9482 9493 9673 9736 9737 9834 9950 9964 10001 10063 10067 10091 10093 10119 10186 10212 10268 10333 10432 10451 10508 10509 10558 10639 10854 11156 11336 11428 11524 11618 11772 11892 11905 11914 11936 11968 12069 12071 12123 12306 12369 12418 12434 12631 12976 13004 13019 13096 13107 13112 13132 13309 13416 13439 13474 13491 13525 13712 13720 13824 13902 13977 14001 14005 14019 14039 14399 14431 14747 14855 14936 14970 15019 15143 15492 15548 15560 15621 15626 15658 15681 15830 15952 16033 16075 16091 16480 16555 16713 16744 16749 16763 16764 16823 16950 17053 17137 17251 17308 17351 17587 17741 18177 18271 18293 19351 18380 18434 18487 18679 18700 18745 19008 19154 19356 19411 19509 19520 19762 19834 19851 19925 19927 19938 19967 20023 20061 20084 20112 20148 20228 20292 20368 20429 20432 20483 20537 20811 20825 20830 20857 20922 20956 20984 20992 Nieten 1 18 34 35 51 70 130 143 184 240 279 373 384 391 398 481 501 529 531 549 554 618 638 €53 657 700 717 744 760 836 889 901 960 965 978 989 996 1112 1128 1166 1220 1227 1245 1270 1283 1287 1290 1297 1301 1308 1358 1393 1417 1494 1515 1525 1572 1639 1679 1817 1824 1965 1977 1992 2062 2073 2083 2114 2128 2142 2145 2203 2214 2231 2233 2247 2264 2277 2300 2335 2341 2385 2408 2474 2517 2522 2531 2538 2629 2662 2668 2691 2705 2733 2752 2781 2829 2857 2876 2897 2973 3005 3012 3067 3101 3183 3205 3208 3224 3240 3249 3252 3321 3369 3381 3398 3405 3442 3619 3647 3675 3691 372Ö 3732 3753 3889 3902 3918 3954 3955 3980 4037 4047 4060 4077 4130 4153 4156 4186 4187 4193 4287 4299 4333 4352 4360 4365 4387 4391 4422 4468 4491 4493 4523 4578 4579 4600 4684 4782 4822 4843 4865 4866 4894 4910 4914 4936 4340 4966 4975 4978 4992 6101 5142 5201 5203 5259 5273 5297 5317 5332 5351 5375 5417 5481 5487 5497 5574 5580 5593 5597 5028 5677 5683 5689 5782 5840 5841 5864 5906 5921 5929 5978 6004 6080 6095 6110 6127 6147 6175 6287 6322 6427 6441 6458 6472 6484 6583 €399 6620 6668 6669 6672 6719 6798 6809 6823 6825 6826 6902 6932 6943 6951 6953 6961 6978 6993 7013 7050 7068 7069 7162 7167 7267 7297 7324 7337 7351 7379 7448 7472 7582 7604 7609 7613 7618 7630 7631 7634 7675 7688 7701 7713 7800 7817 7846 7864 7867 7879 7891 7909 7931 7939 7961 7988 8032 8057 8066 8087 8039 8100 8143 8177 8191 8211 8271 8274 8303 8345 8407 8409 8429 8487 8514 8515 8536 8579 8607 8690 8697 8736 8773 8790 8791 8798 8806 8846 8881 8914 8962 8977 9006 9058 9109 9119 9130 9137 9169 9172 9211 9228 9255 9259 9324 9327 9404 9436 9501 9513 9519 9543 9546 9564 9567 9579 3601 9633 9697 9715 9783 9862 9867 9938 9969 10077 10116 10152 10178 10198 10225 10280 10354 10356 10379 10395 10443 10478 10530 10537 10540 10563 10597 10616 10617 10650 10696 10704 10748 10765 10768 10770 10803 10842 10876 10879 10964 10965 10972 10996 11046 11173 11185 11268 11311 11315 11324 11379 11441 11472 11473 11477 11547 11643 11684 11750 11784 11789 11835 11868 11873 11928 11955 11999 12000 12007 12015 12028 12061 12135 12143 12172 12298 12304 12348 12382 12433 12526 12565 12617 22627 12633 12640 12669 12674 12697 12699 12716 12722 12760 12767 12857 12884 12898 12932 13021 13024 13046 13076 13095 13135 13144 13197 13208 13227 13246 13250 13260 13262 13276 13295 13310 13338 13371 13438 13445 13464 13466 13488 13517 13537 13577 13635 13693 13732 13786 13792 13806 13816 13818 13820 13839 13863 13907 13973 13974 13997 14011 14108 14109 14170 14205 14264 14270 14276 14285 14323 14357 14366 14376 14382 14397 14500 14551 14558 14709 14727 14750 14800 14928 15006 15050 15111 15198 15257 15290 15321 15408 15461 15475 15495 15554 15584 15601 15632 15698 15716 15804 15826 15838 15859 15862 15889 15919 15923 15932 15965 15974 16018 16020 16021 16080 16094 16120 16133 16166 16227 16255 16260 16272 16284 16335 16340 16349 16376 16392 16410 16435 16439 16440 16452 16454 16487 16502 16530 16553 16556 16762 16774 16781 16789 16815 16828 16859 16901 16902 16925 16927 16948 16952 16972 16983 17049 17088 17104 17147 17190 17196 17263 17332 17342 17345 17383 17399 17422 17468 17487 17495 17496 17518 17582 17585 17652 17664 17670 17701 17809 17830 17832 17840 17852 17868 17906 17939 17943 17954 18003 18049 18083 18146 18166 18191 18244 18277 18333 18367 18385 18450 18466 18481 18546 18549 18583 18594 18609 18610 18629 18637 18649 18677 18685 18717 18723 18751 18769 18784 18877 18894 18902 18912 18916 18960 19011 19021 19035 19120 19151 19219 19264 19295 19313 19366 19451 19480 19489 19546 19550 19565 19604 19619 19627 19661 19696 19701 19704 19708 19754 19777 19794 19836 19840 19841 20015 20052 20091 20103 20106 20127 20250 20279 20306 20323 20352 20370 20422 20473 20491 20494 20517 20582 20618 20635 20672 20685 20695 20788 20824 20937 Woensdag is vermeld 3852 prijs f.400; dit moet zijn 3852 met een prijs van f. 200. Onze plaatsgenoote mej. M. Beugels- dijk behaalde het diploma voor costu- mière, terwijl de dames Jo Beumer, Gretha Haverkort, Bep Kuypers, Marie Immerzeel. Ah Schakenbos slaagden voor het diploma lingerie. Alle genoten hare opleiding bij zuster M. Reinalda alhier. A—

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7