MICA??? LEIDSCH DAGBLAD Tv/eede Blad Vrijdag 11 October 193!> NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. RECHTZAKEN. BEühSOVERZICHT. SPGRT. UIT OE RIJNSTREEK. AGENDA. WEDEROM EEN AANTAL BEKENTE NISSEN TE OSS. Door de gemeentepolitie te Oss zijn ge durende de laatste veertien dagen weder om een drietal gedetineerden uit de straf gevangenis te 's-Hertogenbosch aan een langdurig verhoor onderworpen. Hierbij zijn niet minder dan ongeveer honderd groote en kleine misdrijven tot klaarheid gebracht. In verband met het nog steeds loopende onderzoek kunnen nog niet alle bijzonderheden worden medegedeeld Vast staat evenwel, dat nog verschillende ar restaties, waarvan verscheidene buiten Oss, zullen plaats hebben Van de opgehelderde misdrijven noemen Wij de volgende: Van 19 op 20 November 1927. inbraak bij den heer D. van Zwanenberg op het Heeschepas te Oss. waarbij f 300 werd ontvreemd; 22 op 23 December 1927 In braak bij den slager Keyzers te Oss, waar bij een hoeveelheid vleeschwaren werd buitgemaakt. In 1928 werd een aantal roofovervallen. Inbraken en diefstallen gepleegd; oa. in der. nacht van 7 op 8 Januari bij den fruithandelaar Tervoorn te Oss, waar een bedrag aan geld werd gestolen; 14 op 15 Januari bij de families Van der Steen en Van Uden te Oss, diefstal van levensmid delen; 28 op 29 Januari roofoverval op den heer P. van Sleeuwen te Din- ther. hierbij werden een bedrag van 5 a 600 gulden en een aantal gouden voor werpen buitgemaakt; 2 op 3 Maart In braak bij den heer Elsbach te Oss; 22 op 23 Maart onder meer een revolver gesto len bij den heer Ottevanger, op het Villa park te Oss; 18 op 19 April inbraak bij den gemeente-ontvanger den heer Ko eken te Megen. waarbij f. 528 uit de brandkast werd gestolen; 13 op 14 Juni inbraak in het klooster der Eerwaarde Zusters te Lithoyen, waarbij een hoeveel heid vleeschwaren werd ontvreemd; 9 op 10 Juni inbraak in de pastorie van den Zeer Eerwaarden heer Bloem te Oss, waar bij geld werd gestolen; 23 op 24 Septem ber Inbraak bij den heer Van Gelder ln de Florallastraat te Oss, alwaar f 1200, werd gestolen; ongeveer een maand later werd nogmaals een bezoek gebracht aan den gemeente-ontvanger te Megen, waar ruim f 1100 werd gestolen. Verder werden nog tal van diefstallen gepleegd in Oss, Megen, Vlijmen, Boxtel, Rosmalen en an dere plaatsen. Tevens is bekend de straatroof op landbouwer Kusters te Oss op 21 Januari 1932. waarbij f- 900 gestolen werd. Naar aanleiding van deze bekentenis sen is in den afgeloopen nacht door de gemeente-politie te Oss nog gearresteerd zekere G. van Riekevoort uit Oss. o DE OORLOG. Italiaansch legerbericht. ROME, lil Oct. 'Reuter). In een com muniqué over gisteren wordt o.a. gezegd: Dejao Haile Selassie Cuxa, de comman dant van de Abet cynische troepen in Oost- Tigre heeft zich met vele duizenden man nen aan generaal Santini overgegeven Kort daarna gaf Dejao Kata-Araia zich met zijn mannen over De luchtvaart heeft verkennings- en tactische vluchten gemaakt aan de over zijde van de Takazze-rivier zonder con centraties van vijandelijke troepen te hebben ontdekt. Het bericht, dat nabij Aksoem een Ita- liaansch vliegtuig zou zijn neergestort, is onjuist. Het oppercommando zal spoedig het hoofdkwartier vestigen op het veroverde gebied. Strijd om Adoea. LONDEN. 11 Oct. (Reuter). De Ethio pische legatie alhier deelt mede: 1 'ij hebben een bericht ontvangen van een zijde, welke als welingelicht beschouwd wordt, waarin wordt gemeld, dat een hevig gevecht woedt om Adoea, waarbij 2000 Italianen werden gewond. Dit Genève. GENEVE. 11 Oct. Reuter). Hedenmor gen heeft Laval een onderhoud gehad met Alolsi. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De stucadoor A. H H. uit Lelden heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering. Als secretaris van den Algemeenen Ned. Stucadoorsbond was verdachte belast met de uitbetaling van vacantletoelagen aan leden van den Bond. Het verduisterde be drag was f. 440. Verdachte heeft een ge deelte van dit bedrag aan drank besteed en de rest heeft hij opgemaakt door het maken van een reis De Officier kan zich niet begrijpen hoe men dezen man geld heeft kunnen toe vertrouwen. daar verdachte ongunstig be kend staat. Hil ls een drinker en heeft verschillende veroordeeüngen achter den rug De Officier vroeg 6 maanden gevan genisstraf. waarvan 4 maanden onvoor waardelijk en 2 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd, aangezien het rap port van verdachte gunstig luidde. De laatste 15 jaren heeft verdachte zich behoorlijk gedragen. De politierechter heeft verdachte ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd, onder toezichtsteliing van de R K. Reciasseerlng en de bepaling, dat verdachte zich van het gebruik van sterken drank moet ont houden. De stucadoor F. G. van T. uit Lelden zou gen beleenbriefje hebben verduisterd Verdachte zeide het briefje gekocht te hebben. Overeenkomstig de vordering sprak de Politierechter verdachte vrij wegens ge brek aan bewijs. Wegens oplichtine van een paar schDe- nen eischte de officier twee maanden ge vangenisstraf tegen D J. van K uit Lal den De Politierechter heeft de zaak aan gehouden tot 15 November voor het inwin nen van een rapport. RECLAME. 1SS6 AMSTERDAM. 11 October. Het vraagstuk van de internationale muntstabllisatie komt den laatsten tijd wederom herhaaldelijk ter sprake Door verschillende regeeringen en diverse voor aanstaande economen wordt meer dan eens cle wensehelljkheid van een evenwichtstoe stand op muntgebled betoogd, doch des niettemin zijn er op het oogenblik nog zooveel factoren, die zich tegen stabili satie verzetten, dat het betwijfeld moet worden of men er spoedig in zal slagen <en overeenkomst op dit gebied tot stand te brengen. Een groote moeilijkheid schuilt In de vraag over den grondslag, waarop een dergelijke stabilisatie zou moeten worden bewerkstelligd. Bij ver- verschillende gelegenheden is door aan hangers van den gouden standaard be weerd. dat goud nog steeds het beste be antwoordt aan de eischen. die aan een in ternationale waardemeter kunnen worden gestel! Bij een beoordeeling van deze kwestie wordt echter wel eens over het hoofd gezien, dat de huidige wantoestan den op monetair gebied voor een groot gedeelte voortspruiten uit de maldistri- butie van het gele metaal. Het goud is zeer ongelijkelijk verdeeld. Een stabilisatie op goudbasis zou slechts mogelijk zijn indien men er in zou slagen een betere verdeeling van het gele metaal tot stand te brengen. Hiervan is echter geen sprake, integendeel stroomt het goud geregeld een kant uit, nJ. naar de overzijde van den Grooten Oceaan. De Vereenigde Staten werken bij voortduring als een goudmagneet en blij ven dit metaal bij groote hoeveelheden aantrekken. Naar schatting ls in een tijds verloop van vier weken naar Amerika voor niet minder dan 300 millioen dollars aan goud verscheept en dit heeft den ge weldigen voorraad, die zich reeds in de Noord-Amerikaansche statenbond heeft opgehoopt, doen aanzwellen tot bijna 3.500.000 000 dollar. Er zijn hoegenaamd geen aanwijzigen, dat in dezen toestand \erandering zal komen. In de allereerste plaats is Amerika een crediteurenland en bovendien heeft dit nog altijd een groot exportsaldo, zoodat zich steeds een na tuurlijke vraag naar dollars zal blijven voordoen. Ongeacht dus de goudverzendin gen van den laatsten tijd, die hoofdzake lijk op rekening moesten worden gesteld van de vrees voor een oorlog in Europa, kan als vaststaand worden aangenomen, dat ook in de toekomst nog meerdere goud- zendingen naar de Vereenigde Staten zul len plaats vinden zoodat de wanverdeeling van het gele metaal nog grooter zal wor den. waardoor het uitzicht op muntsta bllisatie op goudbasis al bijzonder klein wordt, tenzijde Vereenigde Staten er op zeer uitgebreide schaal toe over mochten gaan aan andere landen credieten te ver- leenen. Gezien echter de onaangename er varingen, die men ginds heeft opgedaan met het verleenen van credieten aan an dere staten behoeft men er niet op te re kenen. dat de Amerikaansche financiers die het vermogen van de Amerikaansche bevolking beheeren, er gemakkelijk toe zullen besluiten om hun geld ter beschik king te stellen van' landen, die naar cre- dlet snakken Waar een land als Engeland, dat op monetair gebied tezamen met de Vereenigde Staten de voornaamste plaats inneemt, momenteel voor een internatio nale muntstabilisatie nog niets gevoelt, daar moet men zich van een dergelijke stabilisatie voor den eerstvolgenden tijd geen overdreven voorstellingen vormen. Voor het Italiaansch-Abessynisch con flict bestond ter beurze veel belangstel ling doch door de berichten omtrent de situatie laat men zich niet van stuk bren gen, aangezien men erop rekent dat Europa niet ln het conflict zal worden betrokken. Liever slaat men acht op fac toren die voor de fondsmarkt voordeelig zijn. De vrij optimistische mededeelingen met betrekking tot de Amerikaansche be drijfstakken werden met vreugde be groet. Er was een prijshoudende stem ming van de Suikerwaarden, die goed van toon waren. Dit veroorzaakte in H.V.A.'s eerdge beweging, waarbij een weinig aantrek kende koersen konden worden waarge nomen Ook voor de andere soorten kwam Iets hoogere noteering tot stand. Rubbers trokken matige belangstelling. Het bericht dat de uitvoerrechten op be volkingsrubber zijn verhoogd tot f. 23. per 100 K.G.. waartoe de regeering heeft besloten, om te grooten uitvoer te voor komen. werd voor kennisgeving aange nomen. Men was ln afwachting van de besluiten die door de vergadering der Internationale rubbervereeniging heden middag zullen worden genomen De aan koop-concessies hebben betrekking op 20 000 ton deer de regeering. Petroleums hadden een beperkte markt. Kon. Oiies bleef binnen nauwe gTenzen De geruchten omtrent een te betalen interim dividend zijn verstomd. Men neemt aan. dat dit jaar door de Kon. Olies geen tusschen tij dsche ultkeeringen zullen geschieden De Amerik. soorten waren prijshoudend. Scheepvaarten en Tabakken kleine han del en ondergingen geen koersverande ringen. In Industr. fondsen ging weinig om. Zelfs was van handel in Philips en Uni levers niet veel te bemerken. De beleg- gingsmarkt had een verdeeld voorkomen. Ned. staatspapieren waren aan den ge- drukten kant. doch de noteeringen ver schilden in doorsnee niet veel met gisteren. Van Amerik. fondsen ontwikkelde zich eenige affaire in Anaconda's, terwijl ook af en toe in United States Steel wel wat omging. Prolongatie 6 pCt. De geldmarkt was onmiskenbaar ruimer. Verwacht wordt dat de noteeringen zullen dalen. WISSELKOERSEN Engeland 7 24 1/2 7 24 1/2). Dult.schland 59 42 1/2 (59.45). Frankrijk 9.721/4 <9.73 1 '2< België 24.87 1/2 24 92 Zwit serland 43.10 (48 111 Der>em-"'ken 32.35 132 35' Zweden 37.35 (37.35Noorwegen 33do (88.401. N.-Ynrk 1 47 3/4 '1.47 3/41. Prolongatie 8 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. SCHAKEN. ALJECHIN WINT DE 4e PARTIJ. De heden te Den Haag voortgezette 4e partij om het wereldkampioenschap tusschen Euwc en Aljechin is na enkele zetten door Aljechin gewonnen. De stand is thans 31 voor Aljechin. ALPHEN. AANBIEDING GEMEENTEBEGROOTING 1936. Voorstel voor reserveering van f. 20.000. voor nieuw Raadhuis - Verlaging opcenten Pers. Belasting van 185 op 175 - Verlaging prijs electrlsch licht. B. en W. hebben de gemeentebegrooting voor 1936 den raad aangeboden. Wat de gewone dienst betreft sloot de begrooting met een eindcijfer van f. 1.236.653.12 t.o. f. 1.075.946.01 ln 1935, uit welke cijfers ech ter geenszins moet worden afgeleid dat de werkelijke uitgaven met een gelijk bedrag zouden zijn gestegen. In de begrooting ls n.l. verwerkt het zeer belangrijke batig saldo van den dienst 1934. By de samenstelling heeft by B. en W. de ernstige wil voorgezeten, in navolging van wat ln de begrooting 1935 kon worden bereikt, opnieuw te komen met voorstellen tot verlaging der lasten. Dat dit ge- wenschte resultaat niet zoo gemakkeiyk kon worden bereikt als het batig slot van 1934 zou doen vermoeden, moge biyken uit het volgende overzicht, dat aantoont hoe groot de moelhjkheden waren, waarmee B en W. ook ditmaal te kampen hadden. Mindere ontvangsten waren o.a. f. 44.900, hieronder begrepen lagere winst Gasfa briek f. 8000 en lagere opbrengst verma kelijkheidsbelasting f.900. De uitgaven waren hooger f 95.100, waaronder de werkverschaffing o.a, f58.000, verhooging steunbedrag f. 20.000. Totaal mindere ontvangsten en meerdere uitgaven dus f. 140.000 Ter compensatie van dit zeer belangrijk nadeelig verschil konden verschillende baten worden aange wend t. w. verhooging subsidie steun en werkverschaffing 1 82 000. hoogere winst electriciteits- en waterleldingbedryf f. 8000 met een totaal van meerdere inkomsten van f. 102.800 en een vermindering van uit gaven van f. 37.260, w.o. Jaarwedde politie f. 1300, onderwys f4600. By de samenstelling der begrooting ls rekening gehouden met vermindering van het aantal opcenten op de personeele be lasting en een belangryke verlaging van de tarieven van het electr. licht. Voor het eerste stellen B. en W. voor opcenten van 185 op 175 te brengen en de prijs van het electr licht van 25 ct op 23 cent en vastrechttarief van 8 op 5 cents per k.w.h. Gezien ln het verband met toegepaste verlagingen in 1935 van gasprys en op centen ls er een verlaging met 1934 aan belastingen van f. 10.000, vermindering gas- prijs f. 31.000, vermindering meterhuur f. 4000 en verminder, stroomprys f. 11.000. Een belangrijke, gunstige, factor in de gemeentebegrooting ls de daling der schul denlast. zoowel gevolg van converteeringen van bestaande geldleeningen als van schulddelging. Ten opzichte van het jaar 1933 (hoogste punt) is de schuldenlast van gemeente, grondbedryf en water en licht- bedrijven verminderd met f. 241.500. Hoe wel hoe aanlokkeiyk zulks ook moge zyn niet zonder ophouding op den weg der schulddelging kan worden voortgegaan, aangezien het bestuur eener gemeente van byna 20 000 zielen uitteraard ook zyn ka pitaalsuitgaven eischt. blijft voortdurende voorzichtigheid ook by eenigszins verbe terde financieele positie, noodzakelyk. Van groote beteekenis voor genoemde positie is ongetwyfeld, dat de dienst 1934 een flink batig saldo vertoont n.l van f. 202.000, waarvan echter onmiddellijk een bedrag van f. 20.000 naar den dienst van 1935 moet worden overgebracht, zoodat voor de be grooting van 1936 overblyft f. 182 000 voor verschillende zaken als verbetering der grintwegen wat een snellere financiering hiervan betreft speciale reserve, enz. is noodig f. 122.000. zoodat nog ter beschik king biyft f. 60.000. Drie vraagstukken zyn he* volgens B. en W„ die byzondere aan dacht vragen n.l. ten le. vorming van de reserve voor algemeene doeleinden (met financieele tegenvallers), 2e. raadhulsbouw en ten 3e. partïeele uitvoering rioleerings- plan. Voor elk dezer posten stellen B. en W. voor te reserveeren f 20.000. In de nadere verklaring omtrent deze 3 x f 20.000 bestemming, schrijven B. en W. dat de oplossing van het Bruggestraat- vraagstuk met zich brengen zal, dat poli tiebureau en trouwzaal moeten verdwynen. Naar het zich laat aanzien zal na gereed koming van het boschpark naar een nieuw werkverschaffingsplan moeten worden om gezien. Betrekkeiyk geen uitstel kan ïyden, dat de raad zich uitspreekt, hoe ln de om geving van Buitenweg en Lemzonlaan de stratenaanleg, die met plaats en vorm van het raadhuis onverbrekeiyk samenhangt, zich moet voltrekken. Met dit vraagstuk komen B. en W. en de raad ln aanraking, wanneer na ge reedkoming van het boschpark de toe gangswegen moeten worden aangelegd Naar het oordeel van B. en W. wordt het tyd, dat vast komt te staan, wélk bedrag voor raadhulsbouw met bykomende wer ken noodig zal zyn. B en W. meenen, dat de voorbereiding ter hand moet worden genomen, en wyzen er op dat de bouw met behulp van het legaat zal kunnen worden gefinancierd. Hoewel voor raadhulsbouw en rioleering zal moeten worden geleend, kunnen de eerste kosten uit de reserve worden gereserveerd en zal een leening kunnen worden verschoven tot 1938 of 1939, in welke periode naar B, en W. hopen dat de daling der gemeenteschuld zich zal heb ben voortgezet. Ten slotte deelen wy mede, dat B. en W. het noodig hebben gevonden, om de subsidie voor de tuberculosebestrij ding verhoogd voor te dragen met f 500. Het subsidie voor de Chr. H.B.S. kon met een geiyk bedrag worden verlaagd. De a.s. Winkelweek. Het aantal deelnemers ls thans gestegen tot 170. Muzikale rondgang op Maandag 14 October. Maandag 21 October en Don derdag 24 October. De Jury zal Woensdag 16 October des middags om 2 uur be ginnen met de beoordeeling der étalages. Des avonds om 9.20 uur zal de uitslag der étalage-wedstryd bekend gemaakt worden in de groote zaal van de „De Vergulde Wagen". Deze vergadering ls toegankeiyk voor winkeliers-deelnemers aan de Mica. De Jury bestaat uit de heeren F. Bibo, Reclame-adviseur van de R.K. Midden standsbond. Pasteur. Reclame-adviseur van den Kon Ned. Middenstandsbond en J. van Weeren Jr. Reclame-adviseur van de Chr. Middcnstandsvereenlging. Deurwaarder ontruimt en installeert weer. Gistermiddag was ln de Hoornstraat een zeker ongekende gebeurtenis waar te ne men tot groote hilariteit van de bewoners. Door den deurwaarder S. G. alhier werd met zyn helpers ingevolge opdraoht van het bestuur van de wonlngbouwver. „Alphensch Belang" overgegaan tot de ge- rechteiyke ontruiming van een perceel ln die straat bewoond door zekeren N. die daartoe by vonnis van den kantonrechter alhier was veroordeeld. Toen het grootste gedeelte van den Inboedel op straat was gezet, kwam per motor een afgezant van Hermandad met een mededeeling van den burgemeester, dat niet tot ontruiming moest worden overgegaan. De deurwaar der met alle respect voor wat des bur gemeesters U wilde ln ieder geval safé zyn en hier zonder meer geen gevolg aan geven, tenzy de opdrachtgeefster ln casu dus de bewuste wonlngbouwvereenlging een verklaring gaf, dat de ontruiming kon worden gestaakt. De agent keerde daarop yilngs terug en kwam kort daarop met de door den deurwaarder verlangde verklaring terug. Tot groot vermaak van de omwoners en tot biydschap van den bewoner, gaf de deurwaarder daarop zyn helpers last, het ontruimde meubilair weer binnen te bren gen. Verkooping. By de ten overstaan van notaris jhr. G. J. Stoop in hotel „Centraal" gehouden verkooping van de bouwmanswoning met weiland groot 8 06 81 H A. genaamd „Doc!- wyk" a. d Steekterweg, werd perc. 1 in bod staande op f. 2150.afgemynd op f. 400.perc. 2 f. 2225.afgemynd op f 225—; perc. 3 f. 3700—, afgemijnd op f. 500.perc. 4 f. 1450.—, afgemijnd op f. 200,In combinatie werd peic. 2 en 3 in bod staande op f. 6650.afgemynd op f. 300.door den heer Joha; perc. 2. 3 en 4, ln bod staande op f. 8600.—, afgemynd door f. 325— en hierna ln massa in bod staande op f. 11.475.werd het geheel af gemynd op f. 7.door den heer J. E. J. Godschalk q.q, te Hoek van Holland. PLAATSELIJK CRISIS-COMITE. Steunverleening B. Bovengenoemd comité, steunverleening B kwam ln vergadering byeen onder leiding van burgemeester P. A. Colyn. Medegedeeld werd. dat de commissie thans als volgt is samengesteld: voorz. burge meester P. A. Coiyin; secretaris de heer A. F. Reyssenaars. penningmeester de heer L. N. v. Dien. Leden: de heeren W. Brou wer, U. M. Deerenberg, A. v. Dam, J„ W. v. 't Wout, P. J. Koelewijn en A. v. Hoorn. Besloten werd. dat de commissie de aan vragen om kleeding, dekking of schoeisel zal behandelen ln de vergadering op 23 Oct. as. De aanvragen, die uitsluitend voor steuntrekkenden en by werkverschaffing geplaatste arbeiders open staat kunnen worden ingediend. le. door de georganiseerde arbeiders, by den Alphenachen Besturenbond pa. den heer P J Koelewyn, Zeilmakerstraat 7; 2e by den Ohr. Besturenbond p.a. den heer J. W. v. 't Wout. Raadhuisstr. 127; 3e. Ned. R.K. Volksbond. p.a. den heer A. F Ruyssenaars, Jan v. Nieuwenhuizen- straat 19. Ongeorganiseerde steuntrekkers, of by de werkverschaffing geplaatste arbeiders dienen hun aanvragen te rlohlen aan het adres van den heer A. van Hoorn, Con- cordlastraat 43. Voor Aarlanderveen kan men aanvragen richten tot den heer F. Verdonk, Dorpstraat 59. Aanvragen moe ten vóór of op 16 October binnen zijn wil len ze in bovengenoemde vergadering be handeld kunnen worden. Districtscommissie Crisis-Zuivel Bureau. Zooals dezer dagen medegedeeld ls heeft men ln de Rynstreek een districtscommis sie van de propagandakern van het Crisls- Zuivel-Bureau voor Z.H. gevormd. Gisteravond werd ln het huis der ge meente met de verschillende landbouw organisaties, verkoopers van zuivelproduc ten, vereeniglngen voor hulsvrouwen, bak- kersvereenlglngen en doktoren een ver gadering gehouden om te komen tot vor ming van een subcommissie te dezer plaatse. In deze commissie zijn voorlooplg een 13 tal personen benoemd, waaruit het dagelyksch bestuur zal worden samen gesteld. Na deze samenstelling zal opnieuw een vergadering hier ter plaatse worden gehouden, waar dan tevens een omiynd plan zal worden opgemaakt. BODEGRAVEN. De >s. „Mica"-winkelweek. De plannen voor het deelnemen aan de Nationale Middenstands-Actie zyn met ongedacht succes gekroond. Het aantal deelnemers ls heel groot. Maandagavond 6 uur vangt de winkel week aan met 105 deelnemers. Het Mica comité waarvan de heer J. E. Huchshorn voorzitter ls en de heer J. H. v. d. Vlist secr.-penn heeft een uitvoerig program ma voor de beide weken opgesteld. De opening geschiedt zonder officieel vertoon, alleen heeft men een overeen komst gesloten met de Radio-Centrale, die op verschillende plaatsen loudspeakers zal plaatsen en precies te 6 uur aanvangt met muziek. Vermoedelyk zal dat eiken dag geschieden. Voorts bestaan er plan nen voor een lampionoptocht op Woens dagavond De lampions worden gTatls aan de kinderen verstrekt. Iedere Mica-deelnemer krijgt aan zyn huis een speciale vlag. Een Mica-Beurs voor het ruilen van de puzzle-stukjes zal lederen avond op de Markt worden ge houden. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Maria, d. van C. H. Verwey en A. de Jong Truusje, d. van G. A. van Ryn en J. Post Jan, zn van J G Overes en J. G. Rod-nburg - Cella Nicolina Marie, d. van T. Verrlps en M. Vroege. Getrouwd: G. A. J. v. ct. Ouderljn, 29 j. en M M. Steenbergen. 23 J. Overleden; G. v. Oosterom, 61 j. echtg. V. D. Hoogendoorn 3". v ,d. Neut, 64 j. Zaterdag. Zomerlust Uitvoering „Het Nieuwe Too- neel8 uur nam. Maandag. Gerecht 10; Lezing over Esperanto van den heer F. Weeke. 8 uur nam. Schouwburg: Frltz Hlrsch-operette. Jubi leum van Paul Harden in „Alles für mein Madchen. 8.15 uur. Volkshuis: Spr. Caspar Höweler oven Bach's Matthauspasslon", 8 1/4 uur nam, BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „Kleine Hartedlef". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam, „Vergane glorie". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Het huls ln de 56ste straat". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39, 8 1/4 u. n.m, „De man, die zyn hoofd behield". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/t uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat. 7 uur nam. „Bleeke Bet". lederen middag 2'/« u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Dt avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 October as. waargenomen door de apotheken P. du Crolx, Rapen burg 9. Telef, 807, E. B. de Metz, Korevaar- straat 51. Telef 3553 en C, van zyp, WU- helminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. BOSKOOP. HET FEEST DER BOSKOOPSCHE MIDDENSTAND VEREENIG ING. Vele hartelijke toespraken. In aansluiting op den zoo schitterend geslaagden filmdag hield van half 5 tot 6 uur. bovengenoemde vereenlging in de met bloemen versierde ontvangzaal van het gebouw Flora" een receptie, welke buitengewoon druk bezocht ls. Zeer velen maakten hun opwachting om het bestuur van de Juolleerende vereenlging te com plimenteeren. Wli zagen o.a. den heer F. L v. d. Leeuw directeur van het bureau van den Kon. Ned Middenstandsbond uit Den Haag. verder den heer Leo Vos, voor zitter District Zuid-Holland. Noord van den .K.N.M.B." voorts den heer C. H. Hogedorn secretaris van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Gouda en omstreken het college van B. en W. met den burgemeester mr. E. P Verkerk. Ver volgens verschillende besturen en afge vaardigden van zustervereenlglngen van hier en uit den omtrek, alsmede tal van vooraanstaande personen zoowel uit deze gemeente als van elders. Zooals begrlipelltk werden er vele har telijke woorden gewisseld en gelukwen- Jubileerende vereenlging. schen uitgesproken aan het adres der In deze toesnraken werden ook betrok ken de heeren D Jonge] an. D. van der Geur en J. Kok, die allen van de oprich ting der vereenlging af lid zyn gewee t, terwyi de heeren Jongejan en van der Geur gedurende deze kwart eeuw deel hebben uitgemaakt van het bestuur. De heer Jongejan. 24 laar als secretaris ter- wyi hy het laatste laar ln de vacature van den heer W. M. de Vos die naar Alphen vertrok, tot voorzitter werd gekozen Op deze receptie ging 't recht gezellig toe. In de groote zaal werden de voorbereidin gen getroffen voor de ontvangst van de leden met hun dames alsmede van de genoodlgden. Evenals de ontvangzaal was de groote zaal royaal met bloemen ver sierd: deze bood een gezellig en feestehjk aanzien Ook thans werden tal van toespraken gehouden, terwijl de heeren D. Jongejan, D v. d. Geur en J. Kok werden gehuldigd en hun dank werd gebracht voor het vele, dat zy in de afeeiooDen 25 jaren "oor ée vereenlging hadden gedaan. Als biyk van waardeering werd aan elk hunner namens de vereenlging aangeboden een prachtige voor deze gelegenheid te Gouda vervaar digde plateelen vaas. Genoemde heeren waren met dit fraaie geschenk ten zeerste ingenomen, en be tuigden daarvoor hun hartehjken dank. De avond bood voorts een gevarieerd programma, bestaande uit muziek, zang. voordrachten enz. Ook enkele liederen, speciaal voor deze gelegenheid vervaar digd. werden uit volle borst medegeznn- gen. Er heerschte dan ook een vroolilk» stemming die tot Iaat in den nacht aan hield. Met Ingang van 1 Nov. e.k. is tot onderwyzeres aan de Chr. Schooi, Nieuw- straat. benoemd mej. D. v. d. Goot te Utrecht. NIEUWVEEN VERGADERING INZAKE EL2CTF.ICITEITSBELANGEN. Eén tarief voor vier gemeenten. In café Schreuder werd een vergadering gehouden van de Burgemeesters, Secreta rissen en raadsleden der vier gemeenten Nieuwveen, Ter Aar, Nieuwkoop en Zeven hoven onder leiding van Burgemeester W. J. Bocxe uit Zevenhoven, voorzitter van de Beheerscommissie van de electrlciteitsbe- drijven der 4 gemeenten. Deze vergadering werd mede bygewoond door den heer Ing. Stokhulzen uit Leiden, die de directie ver tegenwoordigde van de Lichtfabrieken te Leiden. Naar wy vernemen werd na uitvoerige bespreking en toelichting ln beginsel be sloten de 4 bedryven in te brengen in een naamiooze vennootschap, waarvan de helft der aandeden en van de zeggingschap kon In de handen van Leiden en de ande re helft In die van de 4 Gemeenten. Voor de 4 Cen-enten zou dan één gehjk tarief worden vastgesteld en wel zoodanig, dat daarvan een veel grooter stroomafname te verwachten is. meer bizonder voor verwar- mings- en kookdoelelnden. De plannen zul len nu nader uitgewerkt worden, I

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6