KOUSEN 75 (bcrzoti WAALS 35 87 TE HUUR LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 11 October 1935 UIT DE OMSTREKEN. 1933 voor Dames en Kinderen Sinds jaren overal bekend om hunne buitengewone 1872 soliditeit en toch lager in prijs dan waar ook I Hl HAARLEMMERSTRAAT 114-120 HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, D. van A. P. van Leeuwen en M. W. Veriaan Jan netje, D. van J. Verschoor en S. Benschop Elisabeth Johanna Maria Theresia, D. van N. J. Kloes en J. C. Cobelens Jo hanna Maria, D. van J. Verbaas en M. Bouterse Gerarda Maria, D. van F. Kors en P. Beijk Jacobus, Z. van G. J. Poel geest en G. van Warmerdam Antje, D. van N. Bos en J. J. den Butter Jozina Matthea, D. van F. Eggermond en J. van uen Doel Wilhelmlna Maria, D. van J. J. van Sprang en M. J. de Haas. Ondertrouwd: Johannes A. v. der Heide 30 j. en Agatha C. Vis 27 J. Heleendert van der Luit 24 j. en Wilhelmlna J. Kinkel 24 j. Gerrit ter Reehorst 19 j. en Cor nelia A. Spaargaren 16 J. Gehuwd: Qulrlnus J. Tulen 28 j. en Klaasje M. Duwel 24 J. Jacobus de Kuiper 30 j. en Jeltje Flobbe 23 J. Jouke Posthuma 50 J. en Catharlna van Tilburg 41 j Arie van den Heuvel 23 j. en Sietje E. Hartman 22 J. Gijsbert J. van der Wiel 26 j. en Johanna Heijstek 22 j. Adam Griekspoor 56 j. en Franske de Leij 45 j. Petrus J. van der Lugt 37 j. en Anna M. C. Veldt 35 J. Willem L. H. Nagel 25 j. en Jacoba J. E. van Haaff 24 j. Hendrik J. Hebiy 26 j. en Arina van Bergen 27 j. Maarten C. Verkuijl 26 j. en Maartje M. Kroon 23 j. Jan van 't Hul 27 j. en Antje Bulk 24 J. Machiel Overdorp 54 j. en Cornelia Vlugt 40 jaar. Overleden: Pieter de Haan 86 j„ wed. van J. Alewijn Martijntje van ReeuwUk 26 j„ ongeh. Jacob Rietveld 74 j., geh. met H. M. Korsman Hendrikus Mar- tinus Smit 55 j., geh. met A. M. Zomer 55 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Hendrik Bouwer, IJweg 62 Jan L. Vlaanderen. Reigerstraat 10 Jo hannes B. Aarse, Slotcrweg 177 Corne lls J. W. Warnlk, Nieuwemeerdijk 478 Cornells van der Hulst, Akerdijk 243 Johan H. Inpijn, Nieuwemeerdijk 167 Jacob P. de Jong, Sloterweg 185 Jan W. de Keizer, Sloterweg 193 Jan Keiler, Eksterstraat Hillebrand van Keulen, Reigerstraat 26 Antonie Klootwijk, IJweg 1279 Johan W. Klijnen, Reiger- straat 33 Marinus L. Koopman, Schip- holweg Willem J. Kossen, Nieuwemeer dijk 411 Frederik Kramer, IJweg 119 Heinrich Krimp, Hoofdweg 1286 Hen drik J. Lamfers, Venneperweg 1207 Hen drik Langereis, Fortweg 12 Johannes Litz, Sloterweg 171 Willem Litz, Nieu wemeerdijk 132. Vertrokken: Jacob van Braak, naar Am sterdam, Uitweg 119 Hermanus A. van de Poll, naar Haarlemmerllede c.a., Pola- Benstraat 23 Cornelia M. Mostert, naar Haarlem, Tedlng van Berkhoutstr. 48 Willem J. van Ravensteljn, naar Wilnls, Heerenweg 155 Antoon F. van der Mo len, naar Amsterdam, Ferd. Bolstr. 20, 1 hg. Hendrika Wijs, naar Amsterdam, Dysselhofplantsoen 16 Johannes van Zanten, naar Haarlem, Van 'tHofstr. 130 Dirksje den Ouden, naar Uithoorn, Hoofdweg 20 Josephus Jungblut, naar Amsterdam, Blasiusstr. 11 hs. Christina H. M. Gieskens, naar Apeldoorn, Ruyter- straat 20 Floris Landsman, naar Am sterdam, Veerstr. 44, 2 hg Cornelia Pruissen, naai- Argentinië Wilhelmus W. de Wildt, naar Voorhout, Landbouw- winterschool Jan H. den Boef, naar Loosdrecht, depót politictroepen. Goedgeslaagde uitvoering „Gezellig Samenzijn". De Tooneelver. van Spoorwegpersoneel „Gezellig Samenzijn" opende in de Beurs tc Hoofddorp het seizoen met de opvoering van het stuk „De Commensaal" van Her man Bouber. Zooals men dat bij deze po pulaire vereeniging gewoon is, was ook nu weder de zaal geheel bezet. De voorzitter, de heer Andries, opende, riep allen een hartelijk welkom toe en gaf in verband met de plannen tot geheele of gedeelte lijke opheffing van de Haarlemmermeer- ÜJnen de verzekering dat ook de andere in het winterseizoen te geven voorstellin gen zullen doorgaan; een geruststellende mededeellng, die werd toegejuicht. Er werd vlot en keurig gespeeld en de rolverdeeling van het inderdaad groote successtuk bleek in goede handen te zijn, zoodat de aanwezigen naar hartelust heb ben genoten en een herhaald daverend applaus den spelers ten deel viel. Aan de dames-medespelers werden voor haar schitterende prestaties bloemen aangebo den. Deze goedgeslaagde avond werd met een gezellig bal besloten. Jacob Rietveld t In zijn woning aan den Zwanenburger- dijk nabij Halfweg alhier, is op 74-Jarigen leeftijd overleden de heer Jacob Rietveld, die eenlge dagen geleden zijn 50-jarige echtvereeniging mocht herdenken. Hij heeft vanaf zijn geboorte in deze gemeente gewoond, de wordingsgeschiedenis van den Haarlemmermeerpolder van den beginne of meegemaakt en is ongeveer 40 jaren aan de suikerfabriek te Halfweg werkzaam ge weest. HILLEGOM. Feestavond „Hillegom Vooruit". De Ver. „Hillegom Vooruit", die de ijs baan exploiteert, heeft haren leden een feestavond aangeboden omdat zij in den afgeloopen winter geen gebruik van de ijs baan konden maken. Het gezelschap Hof- mann heeft voor de goedbezette zaal van Flora cabaret-liedjes en voordrachten ten beste gegeven. Er is hartelijk gelachen en warm geapplaudisseerd. De voorzitter heeft den avond met een kort woord geopend. De bloembollenbeurs werd door 256 personen bezocht. De handel was zeer le vendig. Er waren prachtige witte Calla's van de nheer H. F. Rusman te zien. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zoon van W. van der Plas en J. Mlnnee Adriaan, zoon van P. Kuijt en A. Klok Petronella Aria, dochter van A. Pronk en P van Duijvenbode Willem, zoon van W. Guijt en M. van der Bent Cornelis, zoon van C. Pronk en J. van den Oever Cornelis, zoon van W. van der Plas en C. van Duijn. Overleden: Levenloos aangegeven kind van D. Barnhoorn en W. JHaasnoot Jan Souverijn, oud 18 jaren, zoon van C. Sou- verijn en..M. Remmelzwaal. Ondertrouwd: D. Ouwehand en W. N. Vis J. Varkevisser en A. van den Oever J. J. Kroon en C. Sip J. Haasbroek en L. van der Plas D. C. Schuitemaker en W. van Beelen C. Guijt en J. Schaap. Getrouwd: P. van der Meij en N. van Beelen A. van der Plas en G. Schaap. KATWIJK AAN DEN RIJN. De toestand in den Tuinbouw. Wij schijnen ook in Nederland een natte moesson te krijgen. Tot schade en onge rief dan van land- en tuinbouw. Want zooals het de laatste weken is, wordt er veel ongerief door ondervonden. In den tuinbouw staat de peen in vele velden te rotten, aardappelen kunnen, vooral in de kleigronden niet gerooid worden daaren boven treedt, ook vooral door het veie water, de aardappelziekte op. koolsoorten worden z.g. „bevangen" en kunnen dien tengevolge niet tot wasdom komen, uien moeten droog thuis gehaald worden, waar voor door het slechte weer telkens de ge legenheid ontbreekt. bloemboUenplanten gaat ook al niet ere vlot als gevolg van het vele slechte weer. De algemeene ver wachting is dat de verschillende tuin bouwproducten die hier geteeld worden, op prijs zullen blijven. Peen b.v. is wel in groote oppervlakten uitgezaaid doch naar algemeen beweren komt minstens 40 o niet tot wasdom, een gedeelte is zelfs niet opgekomen een ander gedeelte is wegens het slechte weer waardoor het product te dun stond afeeschoffeld. Waschpeen blijft ook steeds op prijs met neiging naar bo ven. vooral in de goede kwaliteit. Er werd zelfs al tot f. 6 per 100 K G. betaald. In doorsnee was de prils f3.90 tot f. 4.60 per 100 K G Ook bospeen bleef goed gevraagd. De aanvoer hiervan neemt steeds af. Ten gevolge van den regen kan men het pro duct niet aan het loof houden. Er werd varleerend van f. 4.70 tot f. 8.10 per 100 bos betaald. Voor bloemkool werden regel matig goede prijzen besteed. Ook hiervan is de aanvoer aanmerkelijk minder dan vorige jaren Het product komt door het slechte weer in groei niet vooruit. Ook en vooral de koude nachten houden den groei tegen. Bovendien is het gewas aan merkelijk later dan vorige laren. Dit vind zijn oorzaak in het feit. dat het vroege aardappelen ge was aanzienlijk later was dan gewoonlijk. Doch vaststaand is. dat de aanvoeren van vorige jaren niet komen. De aanvoer ging dit jaar geen enkelen dag de 38000 te boven waartegenover vorige jaren aanvoeren stonden van 50000 tot 80000. 't Is zelfs een paar maal ge beurd van 100.000 stuks. Doch de prijs maakt veel goed. Voor lste soort werd varieerend van f. 11.20 tot f. 19.50 betaald, tweede soort kon ook geregeld voor goede prijzen koopers vinden; deze brachten op van f. 3.90 tot f. 10.20 per 100. Er werd zelfs wel eens een partijtje derde soort aangevoerd die van f. 1.50 tot f.2,30 per 100 opbrachten. Roode en gele kool bleven ook goed in prijs, varieerend van f9.90 tot f. 12.10 per 100 Groene kool gaat vlug weg tegen f. 3.60 tot 5.90 per 100. Voor uien kwam dezer dagen weer iets meer vraag met een kleine verhooging in den pril" Ze brachten van f. 1.80 tot f. 2.30 p?r 100 K.G. Dit is wel niet loonend. doch de kleinste verbetering geeft den tuinder weer moed. Voor aardappelen kwam iets meer vraag. De voorraden zijn tengevolge het slechte weer gering. Zulks heeft dan een kleine prijsver hooging tengevolge. De prils was deze dagen voor de beste kwali teit zandeigenheimers van f0.70 tot f0.95 per kist van 25 K.G.. Drielingen f. 0.35 tot f0.45. Het kleiproduct bracht f. 0.45 tot f. 0.60 per kist op Echter is zelfs met bovengenoemde prij zen de uitkomst in het algemeen onbevre digend D; actie die hier thans gevoerd wordt door een drietal tuinbouwcorpora- ties is er we' ren bewijs van. Men dringt aan op een c e hulpverleening aan die tuinders d z -rvoor den wensch te ken nen geven r:i na onderzoek hiervoor in aanmerking .rnnen komen. Er wordt soms wel gswzg gemaakt van een bepaalde steunverleemnr aan den tuinbouw in den vorm van toesla? op geveilde producten, doch het is tochniet ondienstig er even op te wijzen dat die steun bijpa geheel ten goede komt aan de elasbedrijven. Van de eerste voorschot-steunuitkeering kreeg de koude grond niets, van de tweede uitkee- rtng zoo goed als niets en ook van de derde die eerstdaags afkomt komt zoo ongeveer niets in Katwijk en Omstreken. Dit laatste ter voorlichting aan degenen die mochten meenen dat de tuinbouwbedrijven nu reeds „voor de derde maal in dit seizoen ge steund worden". Het is nog niet gelukt den achterstand in den omzet aan de veiling vergeleken bij 1934 niettegenstaande de redelijke prijzen voor enkele producten in te halen. Een vraag is het, of men zoo ver zal komen LISSE. Loop der bevolking. Gevestigd: C. J. M. Kortekaas, van Lel den, Emmastraat 22 Mej. C. W. v. Velzen van Leimuidep, Wagenstraat 13 Mej. F. A. Faas, van Hillegom, Wilhelmlnastraat 47 P. C. Wagemaker, van Haarlem, Heere- weg 351. Vertrokken: D. Visch, naar Soest Mej. W. Eisenga, naar Hillegom D. Griepsma, naar Haskerland E. Engelberts, naar Haarlem. Burgerlijke Stand. Geboren: Andries z. v. D. Wildeman en M. C. den Butter Leonardus Hendrikus, zn. van L J. Beugelsdljk en G. de Ree Augustinus Franclscus Bernardus, zn. van J. M. J. G. Henkus en A. M. S. Theissen Ondertrouwd: J. F. A. Uphoff en Ch. L. Stapel K. Slootweg en A. H. der Neder landen L. van Schle en J. J. der Linden. Gehuwd: D. Baartse en J. van Heusden. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: I. C. de Regt. «eb. G. M. Pljselman en fam.. Koepelweg 8 M. J. Verheijen. d.b.. Langeveld 29 A. C. van de Poll. Jkvr.. echtg. J C. E. Graaf van Lynden. Offemweg 7 J. Th. M. de Groot. Nieuwe Zeeweg 63. Vertrokken: J. Plug. naar Velsen-IJmui- den J. G. Maters, naar Amsterdam. Leidschekade 82 P. J. Koeleman, naar Wassenaar. Pr. van Wiedlaan 8 Th. Pol man en fam., naar Prlnsenhage. Rijsberg- scheweg R. E, Foijer. naar Luxemburg, Hotel AJfa G. Passchler. naar Haarlem, Jordensstraat 32. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba. d. van A. Barnhoorn en P van der Voet Anna Maria There sia, d. van C. H. van der Zalm en G. G. van den Berg Willem, z. van A. van der Niet en T. Hazenoot Adrianus An- thonius Jan z. van L. W. Turk en J. M. Koelewiin Justina, Hendrika, d. van J. Molegraaf en L. Kruis. Ondertrouwd: W. de Bruin en L. v. d. Niet C. A. J. Vermin en J. Glatthaar. De belasting op tooneelvertooningen en openbare vermakelijkheden heeft over het jaar 1934 opgebracht f. 3507.56, terwijl de raming was f. 6000. Door den Chr. Besturenbond, den R.K. Besturenraad en den Noordwijkschen Besturenbond is aan B. en W. verzocht weer over te gaan tot distributie van groenten voor werkloozen. ZEVENHOVEN. De collecte voor het Crisis-Comité heeft f. 17.opgebracht. DAMESKOUSEN, zijde geplatteerd alle gewenschte kleuren SS, 42'/i, ONZE DAMESKOUS „SUCCES" met mooie fant. boord, prachtvolle matzijde geplatteerd, uiterst solide, zwart en alle nieuwe tinten DAMESKOUSEN, zeer fijn weefsel, zijde geplatteerd, extra kwaliteiten, zwart en alle nieuwe herfst- kleuren, 1.57'/., 1.25 "5 DAMESKOUSEN, supra matzijde, met zijde geplat teerd, de mooiste en soliedst denkbare kous 1.35 Onze bekende kwaliteiten WOLLEN DAMESKOUSEN Wol met zijde geplatt. Pracht kwaliteiten, g f goedkoop door hunne soliditeit 1.37'/>, 1,07'/., m w KINDERKOUSEN, zoowel in Fil d'Ecosse als Wol, kunt U wel duurder betalen, maar beter dan bij ons krijgt U ze nooit. Denkt aan onze eenige JUBILEUM-RECLAME, voor elke vijftig cent ontvangt U een JUBILEUM-ZEGEL. Voor Uw kinderen onze prachtige JUBILEUM-BALLONS Haarl. straat 137, h. Donkersteeg 2=4=6 (vanaf f. 8.per week) a. d. Zeemanlaan: Zéér ruime modern ingerichte Beneden en Bovenwoningen, w.o. met 6 zéér ruime kamers en zol der (schuur, enz.). 1550 Inlichtingen op het werk en bij H. P. JANSEN, Oude Singel 20 - Telef. 2271. heer, middelb. leeft., bek. m. Ind. Imp. en Exp. zaken 't geheele koffievak, adm. boekh. ass. zaken. Was vele jaren proc.houder in Indië, veel ervaring en praktijk ook in Nederland, zoekt werk kring in Leiden. Klein salaris voldoende. Fr. Br. ond. lett. W. Boekh. M. J. Ph. Lenz, Fahrenheitstr. 630, den Haag. 1874 BUITENGEWONE RECLAME AANBIEDINGI PLUS-FOUR COSTUUMS van prima Engelse1 stoffen, in grijze en bruine fantasie-dessins. Leeftijd 9 jaar 50 ets. stijging p. maat. Voorr. tot leeft. 16 jaar FLANELLEN BLOUSES effen en ge streept. Prima kwaliteit. Leeftijd 5-9 jr. 9-16 jaar 1.55 SLIP-OVERS in bruin en grijs. Leeftijd 6 jaar Stijging per maat 10 d. Alleen die advertenties op het gebied van geneesmiddelen en geneeswijzen, waar tegen bij de Commissie van Controle geen bezwaren bestaan, worden in het Leidsch Dagblad opgenomen. Het Secretariaat van bovengenoemde Commissie is gevestigd: Segbroeklaan 33, Den Haag. Ligt voor de hand dat (J met 't koopen van een nieuwen Mantel of Japon nu wat haast maakt, want nog slechts luttele we ken en den guren Winter breekt aan. Onze collectie stelt (J in staat een snel besluit te nemen! Kwaliteits-confec- tie, lage prgzen, verkoop sters voor wie niets te veel is. Inderdaad... 't is voor- deelig en prettig koopen hg: LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 15