De misdadigers-terreur te Oss LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Donderdag 10 October 1935 Maandag begint het naspel voor de Bossche rechtbank. LAND- EN TUINBOUW. FAILLISSEMENTEN. VRAGENRUBRIEK. BURG. STAND VAN LEIDEN naai In October op één dag alles gratis I —O Aan het duister bedrijf van de groote bende niemand en niets ontziende mis dadigers, die ln onderlinge samenwerking of onafhankelijk van elkander, den naam van de Brabantsche gemeente Oss ln den loop der jaren een beruchten klank heb ben bezorgd, is thans, dank zij het ener giek Ingrijpen van de Koninklijke Mare chaussee, die in de Ossche onderwereld een ware razzia hield en het aandeel, dat de Ossche gemeentepolitie daarin mede heeft, een einde gemaakt Na de meer dan 30 arrestaties, die sinds Mei 1934. toen de groote zuiveringsactie werd Ingezet, wer den verricht, konden van Mei van dit jaar tot Augustus, als gevolg van een plotseling opgetreden ..bekentenispsychose" ongeveer vijftig andere verdachten van wie ver scheldenen vrijwel uitsluitend bekend zijn bij hun bijnamen! te 's Hertogenbosch achter slot en grendel worden gezet, welk aantal nadien dooi- nieuwe aanhoudingen is vermeerderd en in de naaste toekomst zeker nog stijgen zal. Het justitieel apparaat, op volle capaci teit' arbeidend, opdat eindelijk ten volle aan de gerechtigheid zal worden voldaan, heeft bereids een aantal dagvaardingen uitgebracht, welker inhoud is geput uit een poel van weerzinwekkende, te Oss en op het platteland gepleegde misdrijven en als uitvloeisel daarvan zal Maandag 14 October voor de Arrondissements-Recht- bank te 's Hertogenbosch op welken dag een aantal van een ongekend groote reeks strafzaken zal worden behandeld het naspel aanvangen van een misdadigers- terreur, welke gelukkig! haar weer ga in ons land niet kent en het overgroote deel der bevolking met ontzetting heeft vervuld. m De voorgeschiedenis. Wat de voorgeschiedenis betreft moge dienen, dat de afgrijselijke roofmoord te Oyen op een oude man voor de regeering in Mei van het vorige jaar de aan leiding is geweest, het openbaar gezag te Oss te versterken met een extra brigade marechaussee. Deze vatte direct haar taak met ernst en toewijding op. Nadat veertien dagen zijn verloopen geraakt zij bij een boerderij ln een nachtelijk gevecht gewik keld met een bende misdadigers, welke het onderspit delft. Gearresteerd wordt een heerschap met een te Oss beruchten naam, Van Orsouw, die zijn zwager zwaar licha melijk vtsel had toegebracht en deswege tot een langdurige gevangenisstraf wordt veroordeeld. Nadien wordt de zuiveringsactie met kracht voortgezet, zoodat hetzelfde jaar hoofdzakelijk voor „kleinere" misdrijven als kippendiefstallen, inbraken en oplich tingen nog een dertigtal aanhoudingen wordt verricht, o.a. van een dievenbende van twaalf jongelieden van 16 tot 20 jaar, die met elkaar meer dan veertig Inbraken en diefstallen op htm geweten hebben Onder de ordelievende burgerij van Oss en ook op het platteland valt een zekere ontspanning waar te nemen. Het aantal misdrijven neemt af en het succes van de marechaussee vormt het gesprek van den dag. Niemand, ook niet uit politioneele en justitleele kringen, kan vermoeden, dat ln Mei van dit jaar de eigenlijke victorie pas zal beginnen. Van de ..zware knapen", die op dat tijdstip reeds in arrest zitten, noe men wij Piet de Bie, Willem de Bie, M. v. d. Putten, bijgenaamd de Rut, alsmede A. Hendriks Sr en A Hendriks Jr., resp. beter bekend als de dikke en de jonge Toon de Soep. Keten van zwijgzaamheid wordt verbroken. Het is de jonge Willem de Bie, die op 12 Mei 1.1. voor de eerste groote sen satie zorgt door de bekentenis, dat hij medeplichtig is geweest aan den vermel den roofmoord te Oyen en den keten van zwijgzaamheid, welke de Ossche onder wereld tot dusverre omsloten en tegen den sterken arm min of meer beveiligd had, verder verbreekt door als zijn medeplich tigen aan te wijzen den reeds tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeelden T. van Or souw (De Olie), benevens twee andere klanten van Lombrozo, wier namen ook reeds zijn genoemd: de Jonge Toon de Soep en De Rut. Laatstgenoemde, die pas ge vangenisstraf had ondergaan, wordt thans opnieuw opgesloten. Ook hij gaat enkele dagen later bekennen. Niet alleen geeft hij toe, dat Willem de Bie de waarheid heeft gesproken, maar tevens ontlast hij tegenover den opperwachtmeester der marechaussee te Uden zijn geweten van een andere zijner vele misdaden: de roof overval op den landbouwer Bouwmans in deze gemeente. Medeplichtigen? O jawel, drie man, o.a. de wielrenner Jan Ceelen! Een schok van ontsteltenis gaat door geheel Brabant. Jan Ceelen, alom bekend als „De Ceel", die als wielrenner vele lau weren heeft geoogst, wordt op 28 Mei ge arresteerd. Men gelooft aan een vergissing, tot ook hij spreken gaat en, als voelt hij zich opgelucht, dat de zware last van zijn dubbelleven van hem wordt afgewenteld, tot boetedoen bereid, een aantal verschrik kelijke misdrijven bekent: roofovervallen, o.a. die op den 61-jarigen landbouwer Martinus Schepers te Mariaheide, gemeente Veghel, waar f. 1600 werden buitgemaakt en ook de moord uit jalouzie op den café houder Jan v. d. Pas. Door deze bekente nis kunnen nog dienzelfden dag verschei dene nieuwe arrestaties van beruchte lieden, die zich door hun schandaden vol komen buiten 4® gemeenschap hebben geplaatst, haar beslag krijgen. De celdeuren sluiten zich achter den vrachtrijder L. v. d. Heuvel, in zijn krin gen bekend als Den Brus. achter Peer de Bie, den „vader" der inbrekers, achter L. Vos bijgenaamd Bijs de Sfin. terw'h mede de verzekeringsagent Kooien uit Tilburg, die door het geven van Inlichtingen aan de misdadigers wel een zeer groote schuld op zich heeft geladen, wordt gearresteerd. De Marechaussee gehuldigd. Begrijpelijk Is. dat ook ln justitleele kringen het kranige werk van de Kon. Marechaussee van wie vooral het trio Mlntjes, De Gier en Van der Weerdt met eere dient te worden genoemd ten zeer ste wordt gewaardeerd. Die waardeering blijkt ook naar buiten als op den laatsten dag van Mei mr. Baron Speyart van Woer den de brigade huldigt. Van 5 tot 13 Juni volgen dan vele nieuwe arrestaties. Een oud misdrijf komt op het tapijt: de in den nacht van 6 op 7 Mei 1933 te Veghel op den toen 70-jarigen C. v. d. Burgt gepleegde roofoverval. Frans v. d. Wetering, bijgenaamd Frans de Brommert, die zich aan verscheidene roofovervallen en inbraken heeft schuldig gemaakt, wordt, verdacht van medeplich tigheid, gearresteerd en naar Veghel op transport gesteld. Van de vrijheid naar het Huis van Bewaring te Den Bosch verhui zen achtereenvolgens ook P. Schuurmans, die den roofoverval op het echtpaar L. v. Bergen ln de Kapelstraat te Oss bekent, alsook zijn medeplichtige Ottens. door zijn kornuiten Het Oesje gedoopt. Voor een nieuwe sensatie zorgt dan de gemeentepolitie, die onder leiding van in specteur Van Kempen ten spijt van be dekte en openlijke critiek op haar beleid het hare doet om den Augiasstal van mis drijven op te ruimen. Een schijnbaar eer zaam ingezetene van Oss. de directeur der Ossche Wielerbaan Jan Verhoeven, bijge naamd Jan Bol. ziet de boeien om zijn polsen glijden Hij blijkt de man te zijn. die Toon de Soep Sr. (A. Hendriks Sr.) tegen een belooning van f. 25 opdracht heeft gegeven tot het in brand steken van het paviljoen op het gemeentelijk sportterrein Zekere N. Schuyers. die daar bij een handje geholpen heeft en zich mede aan inbraak heeft schuldig ge maakt. wordt ook aangehouden, doch na enkele dagen weer op vrije voeten gesteld. Inmiddels heeft Toon de Soen Sr. tegen over inspecteur van Kempen de waarheid van Jan Verhoeven's beschuldiging toege geven. Dan is weer de beurt aan de manschap pen der marechaussee. De roofoverval op het echtpaar Wildeman te Heeswijk wordt tot klaarheid gebracht. Het blijkt, dat ook hierin J. Ceelen een werkzaam aandeel heeft gehad; als medeDllchtlgen worden gearresteerd de gebroeders C. en R de Brok en M. van Orsouw, beter bekend als De Koperen. Piet de Bie bekent. 13 Juni. Een der ..grooten" daalt af van het voetstuk der zwijgzaamheid. De thans 20-jSrige Piet de Bie legt een reeks bekentenissen af, vermoedelijk 'onder den druk van het feit. den vorigén dag te zijner kennis gebracht, dat inzake den moord op ziin neef Gerrit de Hooge Raad het cassatieberoep heeft verworpen. Hij somt o.a. zijn medeplichtigheid op aan roofovervallen te Uden. Veghel. Geffen en Oss. en laat een serie inbraken, waar aan hij debet is, de revue passeeren Den dag daarop inmiddels is als gevolg van zijn bekentenissen de hotelhouder Ben kers gearresteerd, ingevolge wiens op dracht De Bie de bakkerij en maalderij te Magen in brand heeft gestoken geeft hij volledige onheldering over den moord op zijn neef Gerrit, welk verschrikkelijk misdrijf hij alleen zegt te hebben ge pleegd Er behooren ook vrouwen tot de bende. Er zijn ook leden van de zwakke sekse, die niet vrijuit gaan. Gearresteerd wdrdt vrouw Gl. uit Geffen, een tante van den vermoorden Gerrit de Bie. Zij zou de bende tot een der gepleegde roofovervallen heb ben aangezet. Enkele dagen later wordt zij wegens familie-omstandigheden vrijge laten. De weduwe van Bvan H., te Oss be kent na haar arrestatie door de gemeente politie brandstichting in de woning van van der Heyden in de Bosschestraat. Ook de vrouw van zekeren R. wordt gearresteerd en bekent dat zij brand heeft gesticht in haar woning aan de Waterstraat. Zij wordt daarna in vrijheid gesteld. Er is verder sprake van een zigeunerin, die, onder het voorwendsel, antiek te willen k'oopen, ver schillende menschen bezocht en dan haar oogen goed den kost gaf om de bende, waarmede zij samenwerkte, inlichtingen te geven. De marechaussee arresteert in dit verband vrouw v. d. Hde H. Zij blijkt echter onschuldig te zijn en wordt den volgenden dag weer vrijgelaten. Intusschen heeft de overval op den ouden v. d. Burgt te Veghel in Mei 1933 opnieuw de aandacht gevraagd. Frans v. d. Wetering, oftewel Frans de Brommert ook een der uiterst zwljg- zamen! legt, naar Veghel overgebracht, een volledige bekentenis af en noemt als zijn medeplichtigen Piet en den later vermoorden Gerrit de Bie. Maandag a.s. zal de Brommert voor dit feit terecht staan Tusschen de arrestaties der vrouwen door is het de gemeentepolitie, die als ge volg van het onderzoek naar een nog oude re zaak dan Veghel: den op 8 September 1930 te Maren gepleegden roofoverval op den kassier der boerenleenbank, waarbij een bedrag van f. 3000 buit werd gemaakt, overgaat tot de arrestatie van M. de Reu ver, Van Orsouw. bijgenaamd Het Schoen tje. J. van Berne (Koosje) en Verhoeven, die te Maren woonachtig ls geweest. Koninklijke dank. Een daad van H.M. de Koningin op 28 Juni vertolkt de gevoelens van dankbaaiheid en bewon- mg. welke Haar volk bezieler iegens de brigade Oss der Kon Marechaussee De Landsvrouwe In specteert ten paleize het Loo de dappere manschappen en reikt bij deze gelegenheid opperwachtmeester Mintjes en wacht meester de Gier de gouden eeremedaille met de zwaarden uit ln de Orde van Oranje Nassau. Reeds den volgenden dag is er een nieu we arrestatie. Zij betreft den kippenkoop- man M. v. d. Elzen, die inzake den overval bij Geven te Deurne inlichtingen zou heb ben gegeven. Ondanks zijn ontkentenls blijft hij in verzekerde bewaring. 2 Juli. Een groot succes voor de ge meentepolitie. Een oude moordzaak de moord op Jan Hertogs, ln December 1925 Is eindelijk opgehelderd. De dader ls Peter Wijnen, die een volledige bekentenis aflegt. Zes dagen later is het de reeds gerulmen tijd gevangen zijnde beruchte bendeleider, Toon de Soep Sr.. die tijdens een langdurig verhoor in de marechaussee-kazerne te Oss een lange reeks misdrijven opbiecht en een opsomming geeft van zijn talrijke medeplichtigen De reeds eenigen tijd voorgenomen ar restatie van den assuradeur Abraham Sna- bel uit Nijmegen die mede Maandag a.s. voor zijn rechters zal verschijnen wordt op 13 Juli een feit. Zijn bekentenis brengt licht in vele misdrijven. Verscheidene branden zijn op zijn aanraden gesticht; in tal van kippendiefstallen heeft hij de hand gehad, terwijl hij zich zelfs niet ontzag, des nachts zijn handlangers naar de plaat sen te rijden, waar dezen hun duister werk zouden verrichten. Een der minder beruchte figuren uit de Ossche onderwereld, die zich ook Maan dag te verantwoorden krijgt, de landbou wer A. J. v. d. Wielen, bijgenaamd Slappe Toon van Mineke de Soep, wordt op 15 Juli gearresteerd wegens medeplichtigheid aan de inbraak, welke 3 April 1.1. is ge pleegd in de woning van den kapper M. v. d. Berg, aan de Heuvelstraat. De belangstelling voor dit feit te Oss en omgeving wijkt echter geheel door de ar restatie, den volgenden dag, van twee be ruchte heerschappen: Th. van Berne. meer bekend als Dotje en N. van Geenen. Eerst genoemde bekent reeds den dag daarop, dat de geheimzinnige brand, welke in 1926 in het pand van Van Zantvoort heeft ge woed en waarbij een vrouw en drie kinde ren in de vlammen omkwamen, door brandstichting werd veroorzaakt. Als ge volg van deze bekentenis arresteert de ge meentepolitie zekere Van Galen en Drlek van Erp, bijgenaamd Driek van Renieren. Uit hun bekentenis blijkt, dat laatstge noemde opdracht heeft gegeven, het pand in brand te steken. Van Berne en van Galen voerden het misdrijf, dat zulke ont zettende gevolgen heeft gehad, uit, terwijl van Geenen de geldelijke belooning ver deelde. Inmiddels is ook de in 1923 te Hoens- broek gepleegde roofmoord op de weduwe Haaksmans weer ln het centrum van de gesprekken over de Ossche misdadigheid geplaatst. De Kon. Marechaussee arresteert en stelt op transport naar Heerlen P. Bloemers, Van Orsouw, bijgenaamd De Witte van Toren, alsook, een dag later, H. v. d. Boogaart uit Eindhoven en G. Ver stegen uit dezelfde gemeente. Verder levert de op 2 November 1930 te Oss gepleegde roofoverval op zekeren Kuypers, waarbij f. 1000 werd buitgemaakt, de arrestatie op van W. Bloemers en F. de Reuver. En zoo zouden wij door kunnen gaan, ware het niet dat het verhaal te lang en te eentonig zou worden. Er is om nog even te vervolgen nog het edele vier manschap Van Baardwijk. Ulijn. Van Lies hout en Lamers, bekend als de Pilo. dat tal van Inbraken en diefstallen heeft bedre ven; er zijn Jan Bevers, bijgenaamd De Bever en Den Brok, oftewel De Lange, die verschillende Inbraken hebben bekend; er is ook de 22-jarige Ossenaar J. C. Visser, wiens arrestatie op haar beurt een reeks van diefstallen en Inbraken aan het licht bracht en zoo zijn er nog verscheidene an dere dieven, inbrekers, brandstichters, he lers en wat dies meer zij, die hun gerechte straf niet zullen ontgaan Het juiste aantal delinquenten uit de Ossche onderwereld, dat te Den Bosch zal worden berecht, zou zelfs het parket op het oogenblik niet kunnen opgeven. En wie kan bovendien zeggen, wat de toe komst nog in haar schoot verborgen houdt? Wel zal de behandeling ook al wordt den verdachten slechts één of enkele fei ten uit het voor de meesten schrikbarend lange zondenregister ten laste gelegd gerulmen tijd in beslag nemen. Behalve Maandag a.s. zal de rechtbank ook Don derdag 17 October een zitting houden, waarna de daaroD volgende week een nieu we reeks strafzaken dienen zal. De „groote enruimlng" zal eindelijk vol ledig haar beslag krijgen! o HAAGSCHE POLITIERECHTER. De 46-jarige opperman N. H. uit Noord- wijk heeft een hoeveelheid dahlia's ont vreemd van een bloembollenhandelaar uit genoemde gemeente. Verdachte ontkende. Hij zou de bloemen van een onbekende hebben gekregen. Verdachte's strafblad is verre van fraai. De eigenaar der bloembollen was ver dachte vlak bij zijn land met een mand met bloemen tegengekomen. De ontvreem de dahlia's werden alleen door hem en een collega in Noordwijk gekweekt. De getuige a décharge H. verklaarde ge zien te hebben dat een onbekende da bloe men aan verdachte gaf. De Politierechter kon zich kwalijk in denken dat verdachte zoo maar een bloe menhulde ten deel viel. De officier achtte het ten laste gelegde bewezen en vorderde één maand gevange nisstraf. Naar de verklaring van den getuige a décharge H. zal de officier een onderzoek instellen, omdat hij dezen getuige ver denkt van meineed. De Politierechter heeft zijn verdachte, gelet op zün strafblad, conform den eisch veroordeeld tot een maand gev.-straf. -o- HAAGSCH GERECHTSHOF. Bij arrest van het hof werd het vonnis van den politierechter te 's-Gravenhage, waarbij de vertegenwoordiger der Vleesch waren en Conservenfabriek „de Rijn streek" te Hazerswoude-pijndijk der fa. Zandvoort, zekere E. uit Leiden, terzake van verduistering van gelden tot 3 maan den gevangenisstraf was veroordeeld, be vestigd. STEUNUITKEERING AAN DEN TUINBOUW. Naar de „Resb." verneemt, kan in den loop van de volgende week de uitbetaling worden verwacht van het tweede voor schot op den tuinbouwsteun. o HET BRENGEN VAN SPEK OP DE BINNENLANDSCHE MARKT. Houders van voorraden zullen niet gedupeerd worden. Naar het Hbld. verneemt hebben de ver tegenwoordigers der besturen van de sa menwerkende organisaties van slagers, grossiers en varkenshandelaren, die gis ternamiddag een onderhoud hebben gehad met den regeeringscommissarls Louwes, de verzekering ontvangen dat, indien de Centrale in aanvulling op de heffings- verhooging op varkensvleesch zou over gaan tot het spuien van spek op de bln- nenlandsche markt, dit alleen zal geschie den om verdere stijging der varkensprij- zen tegen te houden. De Centrale heeft zich bij monde van I den heer Louwes uitdrukkelijk verbonden, om het spek niet beneden den prijs van dit oogenblik op de markt te zullen wer pen. De houders van voorraden zullen dus niet worden gedupeerd. MOEILIJKHEDEN OP HET LANDBOUW CRISISBUREAU. Ministers Deckers stelt een onderzoek ih. i Onlangs ls gemeld, dat vier jeugdige I meesters ln de rechten, die niet langer konden meegaan met den gang van zaken op het Landbouw-crislsbureau, op staan- den voet ontslag hebben genomen. In ver band hiermede heeft ministers Deckers een onderzoek Ingesteld en de functionaris, die oorzaak zou zijn van het tot uiting geko men conflict, met onbepaald ziekteverlof gestuurd. Hij zal na zijn terugkomst met ander werk op een veel bescheidener plaats worden belast. Inmiddels heeft mr. Boon aan den mi nister de volgende vragen gesteld; Is het Juist, dat de vier juridische amb tenaren van het Regeeringsbureau voor de uitvoering van de Landbouwcrislswet 1933, die geoordeeld hebben hun dienstbetrek king wegens dringende redenen be staande in ongewenschte ambtelijke ver houdingen te moeten beëindigen, de motieven tot dezen stap schriftelijk aan den minister hebben medegedeeld? Zoo Ja, ls de minister dan bereid: de Kamer omtrent deze motleven in te lichten mede te deelen of Zijn Excellentie daar in niet aanleiding vindt tot het instellen van een ernstig onderzoek; indien Zijn Excellentie daarbi' 'is- standen ln de ambtelijke ver en blijkt, een reorganisatie te gelast dat aan eventueele misstanden een einde wordt gemaakt? Uitgesproken: P. N. Winters, landbouwer, Hoogmade gem. Woubrugge R.c. Mr. H. van Wage- nlngen. Cur. Mr. F. K. Reysenbach de Haan, Leiden. J. S. te K. a. d. R. Laten deslnfecteeren J. L. te L. Den hoed Inwrijven met een papje van meel en tetra. Als de tetra ver dampt is, borstelt men het meel van den hoed. GEBOREN. Wilhelmina Jeannetta, D. van Th. Heu- zen en G. E. Stoffels Frans, Z. van G. S. Bonte en C. Holswilder Willem Fre- derlk, Z. van D. Taffijn en E H. Veerman Pleter, Z. van W. Bres en M. Mieremet Clazlna Anna, D. van A. P. J. v. d. Berg en L. Guyt Guurtje, D. van J. Olden- hage en A. Imanse Johanna, D van A. den Heijer en J. Bastiaan Arendlna Johanna, D. van M. B. Schroder en K C. Robbers Jannetje, D. van H. v. d Meij en A. Guijt Vries Maas, Z. van J. van Rijswijk en W. B. v. Di1k Franciscus Anthonius Maria. Z. van H. P. van Dijk en H. F. M. v. Geest Neeltje Adriana, D. van J. Bos en N. A. Duffels Johanna Maria, D. van M Lenting en M. de Lange Geertrulda, D. van P. Ju en E. Later- veer. o ONDERTROUWD. H. Chr. Rietbergen Wedn. 40 j. en W. H. Th. Mooij jd. 28 j. GEHUWD. N. Blankestijn jm. en J. W. Verhoeven jd. J. A. A Hermans jm en E. B. Ver meulen Jd. Chr. Holswilder Jm. en J. M. P. Heijberg jd. C de Jong jm. en W. C. Keijzer jd. G. Nauta jm. en G. Ouwerkerk Jd. W. G. Th. Horz jm. en C. Mulder jd. OVERLEDEN. J. Wijnhorst—Harrewijn, Wede. 93 J. Steunt, bij gelijken prijs en kwoü'eit, De Nederlandscke Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. RECLAME. 179» Voor vrijdag n October. Hilversum, I. 1875 M. Algemeen pro gramma verzorgd door de NCRV. 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.169.30: Gr.pl. 10.30: Morgendienst o.l.v. Ds. W. Schouten 11.0012.00: Orgelconcert F. Kloek 12.15: Or.pl. 12.30: Ensemble v. d Horst en Gr.pl. 2.30: Chr. Lectuur 3.003.45: Hobo-recital B. de Vries, a. d. vleugel: A. Tump 4.00: Concert. O. de Knegt-Ter Haar (zang), F. Zepparonl (viool) en Rle Beute (plano) 5.30: Qr. pl. 6.30Causerie A. J. Herwig 7.00: Ned. Chr Persbureau 7.15: Reportage 7.30: Literair Halfuur 8.00: Berich ten 8 05: Arnhemsche zangvereen. „Bel Canto", de Arnhemsche orkestver. en so listen o.l.v. P Versloot 9.25: Declama tie door F. C. van Dorp 9.55: Vervolg concert 10.25: Berichten 10.3011.30: Gr.pl. Hilversum II, 301 M. 8.00: VARA. 12.00: AVRO. 4.00 VARA. 8.00: VPRO. 11.00: VARA. 8.00: Orgelspel C. Steyn 8.30: Gr.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Declamatie C. Rijken 1035: Or- vltropia o.l.v. J. v. d. Horst 11.00: Ver volg declamatie 11.20: Vervolg Orvitro- pia 12.00: Gr.pl. 12.30: Kovacs Lajos orkest (Gr.pl.) 2.00: P. J. Schenke: De tuin ln het najaar 2.20: Omroeporkest o.l.v. N. Gerharz, m.m.v. E. Veen (piano). In de pauze, voordracht door Greta de Braekeleer 4.05: De Zonnekloppers o.l. v. C. Steyn 5.00: Kinderuurtje 5.30: Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst 6.10: Gr.pl. 7.00: Lezing over Herdy, door Dr H. Polak, Gr.pl. en declamatie door Hetty Beek 7.50: Nieuwsber. Herh. SOS ber. 8.00: Nieuwsber. Vrljz. Godsd. Persbureau 8.05: Dr. Nic. A. Bruining: Onze Bijbel 8,30: Concert m.m.v. Maja Reillgh (sopraan). Lini Schroder (alt), F. Zepparonl (viool) en H. Schouwman (plano) 9.00: Mr. Dr. W. Verkade spreekt over Thorbecke 9.30: Vervolg concert 10.00: H. Rutters spreekt over Heinrlch Schuetz 10.45: Nieuwsber. Vrijz. Godsd. Persbureau 11.00: Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.30—12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M 10.35—10.50: Mor genwijding 11.05: Causerie 11.20: Orgelspel F. Bayco 11.50: Voor de scho len 1210: Het Trocadero-Clnema-or- kest o.l.v. A. v. Dam 12.50: BBC-dans- orkest o.l.v. H. Hall 1.35: Solistencon cert 2.25: Voor de scholen 3.20; 3.35 en 3.50: Lezingen 4.20: BBC-Midland orkest o.l.v L. Heward. m.m.v. A. Cave (viool) 5.35: BBC-dansorkest o.l.v. H. Hall 6.20: Berichten 6.50: Zang door H. Heyner 'bariton) 7.10; 7.30 en 7.50: Lezingen 8.20: BBC-orkest o.l.v. M Sar gent m.m.v. Th. Relss (cello) 9.50: Be richten 10.40: Cabaret programma 11.1012.20: Maurice Wlnnick en zijn band. Radio Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 12.35: Orkestconcert o.l.v. Gall- lard 3.20: Gr.pl. 8 20: Orgel, viool en zang 9.05: I. „Le violoneux", operette van Offenbach. II. „Cronchette", opera van Terrasse, m.m.v. solisten en orkest 0.1.v. Labls 11.10: Dansmuziek 11.20 —1.20: Gr.pl. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20: Strijkorkest o.l.v. H. Andersen 2.50 4 50: C Rydahl's orkest 5.05—5.35: Gr. pl. 7.30: Zang en piano 7.45: Radio- tooneel 9.45: Mandolineconcert 10.20 11.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.50: Orkestconcert 6.30: Kamerconcert 9.55: Schram- melensemble 11.20: Orkestconcert I.35: Gr.pl. 3.30: Cembalo-concert 4.20: Dresdensch Philh. orkest o.l.v. Sches- tak 7.35: Leipzig, symphonie orkest o. 1.v. Blumer 8.15: Uit Muenehen: Om roeporkest o.l.v. Kloss 10.2012.20: Om roep orkest en balalaika orkest. Rome, 421 M. 8.00: Gevar. concert 9.20: Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.302.20: Gr.pl. 5.20: Omroepor kest o.l.v. Doullez 6.20: Trio-concert 7.35: Gr.pl. 8.20: Salonorkest o.l.v. V/alpot en radiotooneel 10.3011.20: Dansmuziek 484 M.: 12.20: Gr.pl. 12.40: Zang 12.50: Omroeporkest o.l.v. Douliez 1.50: Zang 2.002 20; 5.20: Gr.pl. 5.50: Pianorecital 7.10: Gr.pl. 7.35: Zang 8.20: Voor Oud-Strijders 9.40 en 10.30—11.20: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: Her denking van Fellx Draeseke m.m.v. orkest o.l.v. Th. Blumer 8.15: „Die deutschen Reichskleinodien", historisch hoorspel 9.20: Berichten 9.50: Zang en piano 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Ka mermuziek door het Btuinier kwartet. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 11 October. lste programma: Hilversum 1875 M. 8—24 uur. 2de programma: Hilversum 301 M. van 8—24 uur. 3e Programma: 8.00: Deutschl.s. 9.20: Keulen 11.20: Kalundborg 12.05: Parijs Radio 12.35: Brussel VI. 14.20: Diversen 14.50: Kalundborg of diversen 15.20: Parijs Radio 16.20: Keulen 17.50: Brussel Fr. 18.20: Deutschl.s. 19.10' Beromünster 19.35: Keulen 21.20: Droitwich 21.50: London Reg. 22.30: Brussel Fr. 23.20: Parijs Radio. 4e Programma: 8.05: Parijs Radio 10.35. London Reg. 12.10: Droitwich 13.35: London Reg. 17.35: Droitwich 18.20: Diversen 18.50: London Reg. 20,20 Droitwich 21.20: Gramofoonmuz. G.R.D. 22.30: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. a-a

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10