Thijs IJs en de diamant van Makebijs LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 7 October 1935 LAND- EN TUINBOUW. TEGEN VERSTOPPING RECHTZAKEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK. MALLE GEVALLEN. DE VARKENSCENTRALE EXPORTEERT DEN CONSUMENT ARM. Niet lang geleden aldus het Hbld. heeft België extra-consenten toegestaan voor den invoer van geslachte varkens. Het weekblad „Vee- en Vleeschhandel" verneemt nu, dat de heer Heyman Wijn bergen. vroegr contmissionnair van de firma Van Zwanenberg en collega van den ..bekenden" Peusgens. beslag heeft weten te leggen op een consent voor in voer in België van 170.000 kg. De heer Wijnbergen zou samenwerken met den heer Kanters, die tot voor kort aan de Varkenscentrale zou zijn verbonden ge weest lof nog is) en die nu te Brussel een „bureau" heeft gesticht, genaamd Viëco. Belgische importeurs, die in Den Haag in zake den invoer van varkens kwamen informeeren timen lette wel: de export uit Nederland is alléén mogelijk via de Centrale!) zouden daar volgens het blad zijn verwezen naar het bureau Viëco Het blad weet verder mede te deelen, dat de heer. Wijnbergen zijn consenten verkoopt voor één franc per kilo. Degeen. die zulk een consent koopt, betrekt de varkens aldus het blad van een Brabantsche fabriek voor 7 francs per kilo geslacht gewicht, zonder kop en reu zel Voor deze A I varkens betaalt de Cen trale aan de boeren 5556 cents i juist heden verhoogd tot 59 cents) per kilo; de verkoopprijs bedraagt echter 3435 cents (7 Belgische francs) Op de 170.000 kg. in gekocht vóór de prijsverhooging. anders wordt het verlies nog gróóter! i wordt dus een verlies geleden van f. 4000: alleen het bureau Viëco is er wél bij gevaren. Terwijl de varkensprijzen in Nederland stijgen wegens een varkenstekort lont- staan door onvoldoenden steun en rela tief te grooten bacon-export) en terwijl een volksvoedsel als spek reeds 66 cents per kilo in den groothandel kost. werpt de Centrale de geslachte varkens voor 33 en 35 cents over de zuidelijke en het spek voor 42 cents over de oostelijke grens en onder de hand wordt de accijns op de bmnenlandsche varkensvleescheonsump- tie met 50 verhoogd, om dit „zaken doen" te financieren. In 1934 bracht het publiek 24 millioen gulden op aan crisis accijns op varkens- en rundvleesch. doch niettemin zag de Centrale kans, om 15 millioen tekort te maken, terwijl de boe ren dusdanig worden gesteund, dat zij in de eerste helft van 1935 niet minder dan 28 der teeltvergunningen ongebruikt hebben gelaten. Ondanks het rapport-Beumer, ondanks het verslag der Alg. Rekenkamer, ondanks de door ons openbaar gemaakte jaar rekening 1934 en ondanks de overal openlijk naar buiten tredende mislukking en kostbaarheid der Varkenswet gaat alles maar rustig verder. Varkensvleesch, waarvoor particuliere exporteurs 55 a 58 cents in België zouden hebben kunnen maken, wordt naar België verkocht voor 34 a 35 cents, terwijl ons eigen volk er 57 plus 9 cents accijns, dus 66 cents voor moet betalen in den groot handel. Spek. waarvoor de Nederlandsche consument (wederom in den groothan del) 68 cents moet betalen en waarvoor de particuliere exporteur 50 cents maakt, gaat voor 42 cents naar Duitschland en dit alles terwijl zich een tekort begint te manifesteeren, omdat de boeren plus royalistes que le roi hun varkensstapel dusdanig rigoureus hebben ingekrompen, dat de heele officieele teeltbeperking er ver en vérre door in de schaduw wordt ge steld! Ter illustratie wijzen wij er nog op, dat de bacon-export vorig jaar heeft opge bracht f. 14.8 millioen, terwijl de accijns op de binnenlandsche varkensvleesch- consumptie f. 10.1 millioen bedroeg, waar boven op nog een tekort kwam van f. 8.9 millioen op de af deeling Varkens van de Veehouderij Centrale. Het publiek had dus eigenlijk f. 19 millioen moeten op brengen. om de Centrale er met een schoone lei te laten uitspringen. Hier tegen steekt de bacon-export ad f. 14.8 millioen dus wel bijzonder scherp af Engeland eet ons arm met boter en met varkensvleesch! CRISISHEFFING OP GESLACHTE VARKENS MET 50 PCT. VERHOOGD. Protesten van de Slagersvereenigingen. De Veehouderij-Centrale schrijft ons: In verband met de dalende tendens, welke ten aanzien van de varkensprijzen viel waar te nemen, is de heffing welke bij slachting voor varkens betaald moet worden reeds geruimen tijd geleden van 9 tot 6 cent per Kg. geslacht gewicht verlaagd. Doel van dezen maatregel was, om door het vergrooten van binnenlandsche con sumptie een verdere prijsinzinldng te voorkomen. Thans kan met voldoening geconsta teerd worden, dat het aanbod van var kens de vraag niet meer overtreft. Dien tengevolge heeft ln de laatste paar maan den een niet onbelangrijke stijging der varkensprijzen plaats gehad. Het gevaar bestaat bij deze steeds stij gende tendens dat de varkenshouders, hopende op eën doorgaan van deze stij ging het aanbod zullen verminderen, waardoor natuurlijk deze sterke stijging door een evenredige daling moet worden gevolgd. Een der middelen om deze groote prijs- schommelingen te voorkomen ligt in de heffing. Evenals indertijd de heffing werd verlaagd moet nu dit middel omge keerd worden aangewend. Een regelmatige afzet van productie met vermijding van sterke prijsfluctua ties is in het belang van'allen, die bij de productie en afzet van varkens en var kensvleesch betrokken zijn, terwijl het consumentenbelang ook allerminst is ge diend met sterke prijsschommelingen. Met het oog hierop zal met ingang van Maandag, 7 October, de heffing op var kensvleesch wederom van 6 op 9 cent per Kg. geslacht gewicht gebracht worden. Mocht blijken dat dit middel onvol doende uitwerking heeft dan zullen an dere middelen om dit doel te bereiken worden overwogen. RECLAME- SS0 Noasf de alom bekende z.o.Genever t-hans een nieuw (exfra droop) pio6e&vt U eens.' DE HARINGVISSCHERIJ. (Van onzen Visscherijmedewerker) De aanvoeren zijn vorige week wel wat grooter geweest dan de vorige. De prijzen handhaafden zich in het begin van de week nog goed, doch later trad een niet onbelangrijke prijsdaling in. Daar het weer den laats ten tijd belangrijk beter is dan we gewend waren, kon de visscherij regel matiger plaatsvinden en er schijnt over de geheele Unie thans aardig gevangen te worden De kwaliteit van de aangevoerde ladingen laat in het algemeen echter veel te wenschen over Van verschillende par tijen is het duidelijk te zien, dat ze onder zeer slechte weersomstandigheden gevan gen zijn De meeste partijen zijn kultzlek en er komen reeds veel ijlen. Mochten de aanvoeren nog toenemen, dan is een verdere prijsdaling onvermij- oelijk, tenzij er spoedig haring uit de markt genomen wordt tegen redelijke prijzen. Tot nu toe is er voor een dergelijk ingrij pen nog geen aanleiding geweest; thans is het echter hoog tijd. Met den export gaat het tamelijk vlot en zooals de toestand zich thans aan laat zien, zal de handel wel in staat zijn, het nog te vangen kwantum haring te plaat sen. De handel is echter niet meer, zooals vroeger. In staat bij plotseUnge groote aanvoeren, aUes op te nemen en hiervoor is steun van regeeringszijde noodig. Daar het haringseizoen tot nu toe buitengewoon slecht geweest is, is het echter noodzake lijk, dat minimumprijzen worden vastge steld. die niet onder den kostprijs van het product liggen. De Reedersvereeniging van de Neder landsche Haringvisscherij hield deze week haar Algemeene Jaarlij ksche Vergadering, waarin het twintigjarig bestaan der ver- eeniging herdacht werd. De middagvergadering werd eenigen tijd bijgewoond door Z. E. den Minister van Landbouw en Visscherij, den heer Deckers. De voorzitter heeft den minister nog eens op de verschillende nooden van het bedrijf gewezen en tevens op de lacunes in de Visscherij centrale, waar nog steeds de lei ding berust in handen van niet geheel ter zake kundige personen. De wensch werd geuit meer zeggenschap van het bedrijf in de Centrale en een man uit het bedrijf in de leiding. De minister heeft toegezegd, dat de ver schillende wenschen zijn aandacht zouden hebben: in het bijzonder zou Z. E. de nood zakelijkheid onderzoeken van de toevoe ging van een bedrijfsman aan de dagelijk- sche leiding. Het bezoek van den minister werd door de leden bijzonder op prijsge- steld en men hoopt, dat deze minister in staat zal zijn het visscherijbedrijf dien steun te geven, waaraan het tot nu toe zoo goed als ontbroken heeft. DE TREIL VISSCHERIJ. Evenals de haringprijzen liepen ook de vischprijzen wat terug. De treilers hebben cok minder van het slechte weer te duch ten gehad, zoodat wat meer visch aange bracht kon worden. Toch konden verschil lende stoomtreilers, zoowel als motorlog- gers nog mooie reizen maken. Het seizoen van de haringtreilers gaat' langzamerhand ten einde loopen; de kwa liteit van de aangebrachte ladingen liep ook al achteruit. Binnenkort zullen ech ter de drijfnetharingvisschers wel in de behoefte aan versche haring voorzien. RECLAME. 1593 zijn Leopillen een mild en prompt werkend laxeer» middel, dat uit zuiver plantaardige bestanddeelen is samengesteld. Leopillen hebben, zelfs in chroni sche gevallen, sedert 20 jaar tot uitstekende resultaten geleid. CA Dll I CM 'n doosjes vanaf 20 ct. ILLbCN Bij alle qpoth. en drog. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den politierechter stond terecht C. B. uit Katwijk, wien verduistering van f.8 ten laste was gelegd ten nadeele van den heer P. aldaar. Verdachte beweerde dat hij geen ijs verkocht had, en de geheele voor raad terug gebracht had. De officier van Justitie eischte 3 maanden gev.straf on voorwaardelijk. De politierechter stelde deze zaak voor onbepaalden tijd uit, om oen nader onderzoek te gelasten. In verband met het besluit tot verhoo ging der heffing hebben de samenwer kende vereenigingen in den vleeschhan del te Rotterdam besloten, heden geen varkens te slachten als protestmaat regel. I Hedenmiddag zullen de samenwerkende vereenigingen in vergadering bijeenkomen om te overwegen, of voortzetting der actie Igewenscht is. Te Amsterdam wordt een dergelijk be sluit verwacht. PREDIKBEURT KATWIJK AAN ZEE. Geref. Gem. (Remisestr.)Dinsdagnam. lialfacht, ds. A van DIJke van Nieuw- Beijerland. NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Amsterdam lals hulppred.) W Aalders, cand. te Wijk aan Zee en Duin Te Rotterdam lals hulppred.G. H. van Willemswaard, cand. aldaar Te Stave- nisse, E. J. Beens te Hedel. Aangenomen: Naar Ouddorp (Z.H.), J. Korrus te Jaarsveld. o Dr. J. R. CALLENBACH. De bekende nestor der Rotterdamsche Ned. Herv. predikanten, dr. J. R. Callen- bach is voornemens na een diensttijd van 43 jaar 1 Mei a.s. met emeritaat te gaan. Met hem verdwijnt uit den kring der ac tief dienende theologen tevens een begaafd literator. Jacobus Rlchardus Callenbach werd 5 Dec, 1862 te Nijkerk geboren en studeerde aan het gymnasium te Amersfoort en de universiteit te Utrecht, om in 1892 candl- daat te worden in Zuid-Holland. 28 Mei 1393 aanvaardde hij zijn ambt te Yerseke waar wijlen prof dr. J. J, P. Valeton hem bevestigde en hij intrede preekte met 1 Cor. 1 vrs 23 en 24. Vandaar vertrok hij in 1897 naar Doorn om zich 24 Febr. 1901 te verbinden aan de gemeente van Rotter dam sprekende over Math. 6 vrs 10a, na te voren te zijn bevestigd door wijlen ds. G. v. d. Giesen. Dr. Callenbach is in Rot terdam een vooraanstaande persoonlijk heid. Hij was praeses van het classicaal bestuur van Rotterdam en lid van de Alg. Synodale Commissie. Voorts is hij voor zitter van het Sangir en Talaudcomité, vice-voorzltter van het Ned, Zendelingge nootschap en redacteur van de Rotter damsche Kerkbode. Veel heeft dr. Callenbach ook geschre ven. Behalve zijn dissertatie over: „Justus Ileurnius", waarop hij in 1897 promoveer de, schreef hij: De geschiedenis van de Ned Herv. Kerk te Rotterdam; Neerlands onafhankelijkheid hersteld; Waterloo; Voor stille uren; Van kracht tot kracht; Het brood des Levens; Maarten Luthen; Von Bodelschwingh, en bijdragen o.a. in het Rott. Jaarboekje over: De St. Sebas- tiaanskapel en Een dominé als postillon d'amour. Door geheel Nederland hield hij zijn bekende lezingen over Guido Gezelle; Cats en Revius. De verdiensten van dr. Callenbach von den erkenning in zijn benoeming tot rid der in de orde van Oranje-Nassau en tot lid zoowel van de Maatschappij van Let terkunde als van het Historisch Genoot schap te Utrecht. o Ds. C. A. TER LINDEN. A.s. Woensdag herdenkt ds. C. A. ter Linden, Ned. Herv. predikant te Amster dam den dag waarop hij voor 25 jaar zijn arbeid in de hoofdstad aanving. Carel Anton ter Linden werd 22 Mei 1874 te Elburg, waar zijn vader leeraar was, ge boren. Hij bezocht het Instituut v. Kinn- bergen aldaar en studeerde aan het Chr. gymnasium te Zetten en aan de Universi- teilt te Utrecht, om in 1902 candidaat te worden in Groningen 28 Sept. van dat jaar aanvaardde de jubilaris het. predik ambt op Urk, waar hij 5 jaar bleef en een orgel in het kerkgebouw deed verrijzen alsmede een evangelisatielokaal stichtte. In 1907 vertrok ds. ter Linden naar Lang weer (Fr.) om in 1910 te Amsterdam te worden beroepen in de vac. van wijlen oud-min. dr. J. Th. de Visser. Na tevoren door wijlen ds. N. van Schouwenburg te zijn bevestigd, aanvaardde de jubilaris al daar zijn ambt sprekende over 1 Cor. 3 vrs 11. In de hoofdstad heeft ds. ter Linden steeds wijk XVI cot zijn arbeidsveld ge had. Hier stichtte hij 'n wijkgebouw,,Irene' aan de Jac. van Lennepkade, nu reeds sinds 18 jaar het centraalpunt van al het wijkwerk Hier is een groote bibliotheek en een bloeiende Zondagsschool gevestigd en van uit dit gebouw geschiedt diaconessen- werk terwijl er Bijbellezingen en catechi saties in gegeven worden. Ds. ter Linden maakte o.m. deel ullvan het classicaal bestuur van Amsterdam en had zitting in onderscheiden kerkeraads- commissies. Vele jaren was hij voorzitter van de Kosterschool, alsook secr. van de Kon Emmaschool. Thans ls hij nog secr. van „Sarepta", vereeniging voor hulp aan Prot weduwen en dient hij de Evangell- satlevereeniging „De Heer zal voorzien" als adviseerend lid. Ds. ter Linden heeft altijd zijn krachten geconcentreerd op zijn ambtelijk werk en is in zijn wijk dan ook door en door bekend. Er heeft zich ln zijn wijk een comité ge vormd teneinde den jubilaris 'n huldeblijk aan te bieden. Aan den avond van zijn ge denkdag zal ds. ter Linden in zijn wijkge bouw „Irene" worden gehuldigd en daar na voor de wijkbewoners recipleeren. Zondagmorgen 13 Oct. a.s. zal de jubi laris in de Westerkerk een gedachtenis rede uitspreken. o TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. v. G. J. Helling en M. Pleterse Johannes Cornelis Maria, z. v. C. J J. Koeleman en C. J. Hooger- vorst Aloysius Anthonius, z. v. K. Hoo- gervorst en Joh. v. Tol. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. A. v. d. Kley, v. Zeven hoven. Vertrokken: J. Broeke, n. Vleuten H. J. Kok n. Zoeterwoude A. P. Kroft, n. Voorhout A. C. Hoogervorst n. Aals meer. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje, d. van W. A. Bron en van J. van Elswijk Bastiaan, z. van H. S. de Vries en van M. van Dorp Cor nelia Anna, d. van A. H. Verkley en van H. A. Veelenturf. Overleden: W. van Stijn 79 j., echtgen. van L. Oorschot. Ondertrouwd: W. A. de Goeij en A. M. Bannink Dingenis Marius Quist 24 j. en Chatarina Dekker 19 j. Johannes Valk 27 en Maria van der Waal 23 j. De sluis tusschen de Gouwe en Al- phenwetering, welke eigendom is dezer gemeente, verkeert in een zeer slechten staat. Naar schatting zullen de kosten voor het in orde brengen f. 6000 bedragen. Er jvordt thans een onderzoek ingesteld, of er mogelijkheid bestaat tot opheffing van deze sluis. Het plaatselijk Crisiscomité deelt mede dat morgen een crisisspeldje wordt aangeboden. Ons comité is er ten volle van overtuigd dat dit speldje gretig af trek zal vinden en dat een prachtig resul taat geboekt zal kunnen worden. Waddinx- veen bltjve niet achter bij andere plaatsen waar dergelilke speldjesdagen steeds zoo mooi slagen. o ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Petrus Nlcolaas Kempen jm. 37 j. en Maria Gerarda Gijsbertha van den Oudenrijn jd. 36 J. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.05: Causerie 11.20: Or gelspel S Torch 11.50: Voor de scholen 12.10: Gram.pl. 12.20: Kerkdienst ter gel. v. d. opening v. h. Kerkcongres 1.20: Schotsch Studio Orkest m. m. v. B. Hall (sopraan) 2.25: Voor de scholen 3.10: Gram.pl. 3.55: Voor de scholen 4.20: Causerie 4.40: Het „British" strijk kwartet m. m. v. J. Sonnenberg (alt) 5.35: BBC.-Dansorkest o. 1. v. H. Hall - 6.20: Berichten 6.50: Zang door H. Hey- ner (bariton) 7.10: Fransche les 7.50} Causerie 8 20: „Weekend return", come- die met muziek 9.20: „Meet Mickey Mouse" - 2, gevar. programma 9.50: Be richten 10.20: Causerie 10.40: Bridge- water Kwintet, m. m. v. Ph. Evenett lalt) 11.3512.20: Le Stone en zijn Band. Radio Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 12.35: Orkestconcert o. 1. v, Krettly 9.05: „La gazette de Mont- martre", vroolijk programma o.l.v. Clé- rouc 11.1012.35: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20: Strijkorkest o.l.v. Andersen 2.204.20: Omroeporkest o.l.v. Reesen 6.35: Heln- rich Schütz-herdenking 7.20: „Liden Kirsten". opera van Hartmann 8.50: Pianorecital 9.30: Omroeporkest o. 1. V, Gröndahl 10.2011.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.50: Weragkameror- kest en militair orkest 11.20: Uit Leip zig: Omroeporkest, kwartet en duo 1.35 Gram.pl. 3.30: Omroeporkest, -koor en solisten 4.20: Omroeporkest o. 1. van Buschkötter 6.20: Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt 7.35: Zie Deutschlandsen- der 8.30: Omroepkleinorkest o. 1. v, Eysoldt. Rome, 421 M. 8.00: Gevar. concert o.l.v. Bonavolonta 9.20: G. Traverso (viool) en Elena Cheli (sopraan). Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, I.302.20 en 5.20: Gram.pl. 6.35: Man dolineconcert 7.35: Gram.pl. 8.20: Symphonieconcert o.l.v. André 10.30 II.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Salonorkest o.l.v. Walpot 1.50 2.20: Gram.pl. 5.20: Orgelconcert 6.20: Hoorspel 6.50: Gram.pl. 8.20:2 Salonorkest o.l.v. Walpot 10.3011.20: Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: Heinrich Schütz-herdenking m. m. van solisten en koren o.l.v. H. Stange 8.30: Zie Keulen 9.20: Berichten 9.50: Viool en pianorecital 10.05: Weerbe richt 10.20—11.20: Dansmuziek uit Leipzig. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 8 October. lste programma: Hilversum 1875 M. van 824 uur. 2de programma: Hilversum 301 M. van 824 uur. 3e Programma: 8.00: Deutschl.s. 9.20: Keulen 11.20: Kalundborg 12.20: Brussel VI. 14.20: Kalundborg of diver sen 15.20: Deutschl.s. 16.20: Keulen 17.50: Brussel VI. 18.35: Keulen 19.10: Beromünster 20.20: Keulen 21.20: Droitwich 21.50: Boedapest 22.30: Brussel Fr. 23.20: Parijs Radio. 4e Programma: 8.05: Parijs Radio 10.35: London Reg. 13.20: Droitwich 14.20London Reg. 17.35: Droitwich 18.20: Diversen 18.50: London Reg. 22.40 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 8-4 15. Thijs vroeg: „Behoor jij ook al tot die booze dwergen?" „Neen," sprak de ander droef, „ik ben niét afkomstig uit die nare bergen! Eens was ik erg verdwaald en werd toen door dien All Klam in deze kille grot gehaald. Zijn plan was om mij bij zijn dwerg-stam in te lijven; hij dwingt mij hier te blijven. En, ja al lieten zij mij los ik weet den weg niet meer naar 't boschIk heb altijd heel vredig in het stille bosch gewoond en bleef daar steeds van alle narigheid verschoond. Ik leefde kalm en speelde op mijn fluit dat was zoo'n mooi geluid! Maar zelfs daarmee is het nu uit.Ik mag van Ali Klam niet spelen hier; hij heeft het mij verboden met heel groot getier. Hij zegt, dat hij daar heelemaal niet tegen kan." Thijs heeft diep medelijden met dezen armen man..,. BODEGRAVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Mulder, veeverloskundige v. Alphen a. d. Rijn R. Krap, z.b. van Alphen a. d. Rijn J. A van Leeuwen, en gezin, kaaspakhuisknecht, v. Barwouts waarder. Vertrokken: W. v. Leeuwen en gezin, reiziger, naar Katwijk aan Zee E. v. Leeuwen, mach. bankwerker, n. Reeuwljk J Stoelwlnder. boerenknecht, n. Jub- bega Schurega S. Joustra en gezin, koopman, n. Ankeveen P. v Muiswin kel, dienstbode, n. Alphen a. d. Rijn C. W. v. d. Broek, z.b. n. Heerlen A. A. Zwanenburg, z.b. n. Haastrecht R. v. Dam. boomkweeker. n Zwammerdam M. M. v. Kippersluls, z.b. naar Veur A. H. Domburg, z.b. n. Kamerlk. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. v G. Verloolj en A. C. Bon Wilhelmus Nlcolaas Hendrikus, z. v. J G. van de Loo en H. Eijs. Overleden: J. M. Gallenkamp 70 j. on gehuwd. Ondertrouwd: H. A. Luijben 26 J. en G. de Beer 32 J. M. Wijman 20 j. en E. B. van Leeuwen 22 j. VOOR DINSDAG 8 OCTOBER. Hilversum I, 1875 M. KRO.-Uitzending 8.009.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30— 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Orkestcon cert en Gram.pl. 2.00: Vrouwenuur 3.004.00: Modecursus 4.15: Schlager- muziek 5.00: Gram.pl. en orkestconcert 7,15: Causerie 7.35: Gram.pl. 8.00: Berichten 8.05: Orkestconcert en lezing 9.45: Gram.pl. 10.00: Populair con cert 10.30: Berichten. Gram.pl. 11.00S Populair concert 11.3012.00: Gram.pl, Hilversum II, 301 M. AVRO.-Uitzen- ding 8.00: Gram.pl. 9.00: Eigen opna men 10.00: Morgenwijding 10.15: Gram.pl. 10.30: Ensemble Rentmeester 11.00: Causerie Mevr. R. LotgeringHil- lebrand - 11.30: Vervolg ensembleconcert 12.15: Gram.pl. 12.30: Het Renova- kwintet 1.15: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep 2.00: Vioolrecital R. Bergmann. A. de vleugel E. Veen 2.15: Vervolg orkest concert 2.45: Vervolg vioolrecital 3.00 4.00: Knipcursus 4.15: Gram.pl. 4.30 Radio-Klnderkoorzang o. 1. v. J. Hamel 5.00: Voor de kinderen 5.30: Omroepor kest o. 1. v. N. Treep 7.00: Kinderkoor concert o. 1. v. W. Hespe 7.30: Engelsche les Fred Fry 8.00: Berichten 8.10: Gram.pl. 8.15: Uit „Casino", den Helder Kovacs Lajos en zijn orkest en de Decibels 8.45Eerste deel van „De strafzaak Mary Dugan", van B. Veiller. Leiding: Kommer Kleyn 9.35: Ferdi Kaufmann en zijn or kest 10.20: Gram.pl. 10.25: De Avro bridget met U, o. 1. v. Mr. E. C. Goudsmit 11.00: Berichten 11.10—12.00: AVRO.- Decibels o. 1. v. Eddy Meenk.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14