JECDVITOL LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 7 October 1935 UIT DE OMSTREKEN. HILLEGOM. Vergadering van V. V. V. Het bestuur der Ver. voor Vreemdelin genverkeer heeft in zijn laatste vergade ring besloten de tentoonstelling van pluimvee en konijnen te steunen met de toekenning van een prijs. Voor kennisge ving is aangenomen de mederteellng van Santpoort's Bloei, dat op 3 Nov. aldaar de Ruïne van Brederodemarseh zal ge houden worden. Om te gemoet te komen aan vragen zal een lijst van pensionhouders aangelegd worden. In beginsel is besloten de konink lijke goedkeuring op de Statuten aan te vragen, echter eerst na de uitspraak der Jury voor den wedstrijd van particuliere tuinen. Toen de a.s. voorjaarscampagne onder de oogen gezien was, is van gedachten gewisseld over de plaatselijke tarieven voor electrlciteit en water, in verband met de eischen die aan een gemeente gesteld worden om het vreemdelingenverkeer te bevorderen. Deze aangelegenheid zal na der overwogen worden. Burgerlijke Stand. RECLAME. 1591 Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kina. Verkrijgbaar bij apothekers en Si. drogisten f 0.75 per flacon, uren 2.3 cent per branduur voor gas ea onderhoud, Veur 4 avond- en 6 nachtlan taarns met 41034 branduren a 2.3 cent per branduur voor gas en onderhoud. Het aantal meters liep terug van 1179 op 1151 w.v. 422 gewone en 729 muntmeters. Gemiddeld netto verbruik, gewone meter 379 M3„ muntmeter 215 M3. Per hoofd werd geproduceerd 44.8 M3. gas. Het buizennet heeft een lengte van 18247 M. Dc exploitatie leverde een verlies van f. 4148.67 waarvan Stompwijk en Veur elk de helft dragen, de reserve echter ver meerderde door rentebeschrijving van f. 1108.72 op f. 1153.07. ZEILEN. HET ZEILSEIZOEN 1935 GESLOTEN. MET DE NA-BRASEM. Het tweedaagsche feest van de Na- Brasem. de najaarszeilerij van „Braasse- mermeer", heeft dan eindelijk een punt gezet achter het zeilseizoen 1935. dat van April tot begin October werkelijk wel wat al te veel van het goede heeft gegeven, maar dat wij toch noode tot de historie gaan rekenen als het zulk mooi zeilweer zal blijven als Zaterdag en Zondag op het Brasemermeer. De Van der Meers en de Rietbroeks heb ben het met deze Na-Brasem wel bijzon der getroffen, want het waren niet alleen wind en zon. die meewerkten, maar ook het aantal deelnemers aan het slotfeest was zeer bevredigend, al lieten er op den Zaterdag nogal enkelen verstek gaan, vooral in de U-klasse, waarin dezen winter een intensieve propaganda noodig zal zijn om de toervaarders definitief voor de wed- s:rijdzeilerij te winnen. Bij het lichte weer bleek de Walta van Vermaat ook nu weer het snelste schip in de 45 M2. kruiserklasse, maar wij zagen met genoegen een regen boogzeiler als Klingen aan den helmstok van de Coppelstock van Sieverts. Hij deed het lang niet kwaad Zijn regenboog, de Vennemeer, werd door Dirk Oppenhuizen zonder succes gevaren. Er waren nog meer Friezen voor de Na- Brasem overgekomen, maar de schepen bleven aan den overkant van het IJssel- meer, zoodat wij in sommige gevallen Frie- sche bemanning op Hollandsche regen bogen kregen. Een belangrijk verschijnsel van deze Na-Brasem was een Duitsche stuurman aan den helmstok van een in Friesland gebouwd jacht want Hans Nathan was tot zijn oude liefde terugge keerd en zeilde in de regenboogklasse de Eelkoo van Bergsma. Hij bewees in die klasse nog steeds een zeer geducht tegen stander te zijn, gelijk uit de uitslagen blijkt. In de Pampusklasse mogen wij in het bijzonder het succes van Van Hattem me- moreeren. De Fuut II is blijkbaar de stran ding van verleden week op de Kagerplas- sen uitstekend te boven gekomen. In de sharpieklasse tenslotte de Nauta's en in de Jollenklasse Sam de Wit. Men zie de uitslagen die waren: 45 M2. kruiserklasse, eerstfi wedstrijd: 1. Walta, st. C. A. Vermaat, Tweede wedstrijd: 1. Walta; 2. Coppel stock, st. ir. J. C. Klingen. Derde wedstrijd: l. Walta; 2. Coppel stock. st. J. H. C. Sieverts. Totaaluitslag: 1. Walta. Regenboogklasse, eerste wedstrijd: 1. De Leede IH, st. W. L. van der Mey: 2. Duke, st. J. C. van der Velde; 3. Saenden, St.. L. de Wit. Tweede wedstrijd; 1 Breehorn, st. ir. J. Loopuyt: 2. Janmaat, st. J. Heinen; 3. Hol land. st. F. P. Bos; 4. Eelkoo, st. H. Nathan; 5. Nimf, st. M. G. Brand Derde wedstrijd: 1. Eelkoo; 2. Breehorn; 3. Duke: 4. Saenden: 5. Holland. Totaaluitslag: 1. Breehorn, 42 pnt.; 2. Eelkoo. 35 pnt.; 3. Holland 25 pnt.; 4. Jan maat, 21 pnt. Pampusklasse. eerste wedstrijd: 1. Steur, st L. van der Steur; 2. Komeet, st. P. van Wijk: 3. Knoopschoentje, st. jhr. E. G. van Benthem van den Bergh. Tweede wedstrijd: 1. Steur; 2. Windveer, st. L. van Essen; 3. Bries, st. M. Monde; 4. Fuut n. st. W. van Hattem; 5. Knoop schoentje. Derde wedstrijd: I. Fuut H; 2. Norre- meer. st. J. C. P. Hofkes; 3. Bries; 4. Steur; 5. Windveer. Totaaluitslag: 1. Fuut n. 35 pnt.; 2. Steur. 35 pnt.; 3. Bries 30 pnt.; 4. Wind veer 28 pnt. Twaalfvoetsjollenklasse: 1. Tulla. st. S. de Wit; 2. Hans, st. A. H. van Vliet; 3. Rana, st. R. Zadoks. 12 M2. sharpieklasse, eerste wedstrijd: 1. Spitsmuis, st. J. H. Nauta; 2. Dinges, st. C. M. H. Nauta. Tweede wedstrijd: 1. Peuleschil, st. H. Wester: 2. Spitsmuis. Totaaluitslag: 1. Spitsmuis 29 pnt.; 2. Peuleschil, 21 pnt. GYMNASTIEK. K.N.G.V.-BESTUUR ACHT BUITEN GEWONE VERGADERING GEWENSCHT. Te Amsterdam hield het Dagelijksch Bondsbestuur van het Koninklijk Neder- landsch Gymnastiek Verbond een bespre king met het Dagelijksch Bureau van het 2Sste Bondsfeest I.T.O.S.A. 1936. Hierbij bleek het K.N.G.V.-Bestuur uiterst sympa thiek te staan tegenover de poging, die thans door een aantal vooraanstaande per sonen uit de turnwereld wordt aangewend om te komen tot een buitengewone Bonds vergadering, teneinde aldus de beslissing inzake deelneming aan de Olympische Spelen 1936 te Berlijn weder in handen te kunnen stellen van het geheele Verbond hoewel de Bondsvergadering van Maart 1935 deze beslissing, uitsluitend op tech nische en financieele gronden, reeds in handen van het Bondsbestuur had gelegd. Nadrukkelijk spraken zoowel het Dage- lijiksch Bondsbestuur als het Dagelijksch Bureau van het 26ste Bondsfeest den wensch uit. dat een weg gevonden moge worden om de eenheid in het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond te handhaven en waardoor het 26ste Bonds feest K.N.G.V.—I.T.O.S.A. 1936 te Amster dam in alle opzichten zal kunnen slagen. DAMES-SELECTIEWEDSTRIJDEN VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN. Naar ,Het Tumblad" meldt, zullen Zon dag 17 November a.s. te Utrecht persoon lijke selectiewedstrijden gehouden worden, ter samenstelling van de voorloopige af- deeling dames voor de Olympische Spelen Berlijn 1936. Uit het daarbij opgenomen wedstrijd programma der O.S. blijkt, dat iedere turnster, die goed geoefend is in vrije oefeningen, paardspringen en brugturnen, in deze afdeeling geplaatst zal kunnen worden. LAWN-TENNIS. WEDSTRIJDEN IN HET TENNISPARK „WASSENAAR". Zaterdag en gisteren zijn er wedstrij den gehouden in het tennispark ..Wasse naar". De volgende uitslagen zijn ver kregen Dames enkel A: mevr. Goekoopmej. Hoogeboom 97, 75. Mixed dubbel A: Goekoopv. Klaveren tegen HoogeboomSnel 810, 16; Hoo geboomSnel tegen Huurman—Demenlnt 7—5. 6—4. Heeren enkel A; SchoutenPetit 61, 36. 26: Dammers—Prescher 2—6. 46; v. KlaverenKuilman 26. 62, 46; Petit—Kuilman 5—7, 86, 6—2; Prescher- Kuilman 97, 61; PetitPrescher 46, 6—2. 8—6. Heeren dubbel A: PrescherPetit tegen SchoutenDammers 68, 2—6; Sloos— v. d. Boogaard tegen Snel—Kuilman 48, 36; Schouten—Dammers tegen Snel— Kuilman 63. 62. Dames enkel B: CosterReijnders 62, 97; Coster—Pikaar 36, 46. Dames dubbel: CancrlnusReijnders tegen CosterPikaar 26, 36. VINES WEDEROM WINNAAR. Evenals het vorig jaar heeft Vines het tournooi om het wereldkampioenschap der professionals gewonnen. In den eindstrijd te Wembley van het heerenenkelspel sloeg hij Zaterdag zijn landgenoot Tilden in vijf sets na bijzonder fraai spel met de cijfers 61, 63. 57, 36, 6—3. In het dubbelspel sloegen Tilden en Vines in de finale hun landgenooten Stoefen en Lott met 6—4, 6—4, 7—5. o GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Op de banen van de Noordwijksche Golfclub zijn gisteren de wedstrijden ge houden om de Dharmajiva-Cup. 18 holes medalplay. De beker werd gewonnen door H. R Wright. (15) met een netto score van 66. Om den tweeden prijs moeten overkam- pen mej. A. G Putman Cramer c20en jhr. W. van der Does (17) elk met 69 netto. o WIELRENNEN. RONDE VAN VALKENBURG. Zaterdag werd onder groote belang stelling de Ronde van Valkenburg gere den. Bij de professionals zegevierde de Belg Schepers in 2 uur 38 min. 59.2 sec. over 100 K.M. De resultaten waren: 1. Schepers (België); 2. Duerloo (Bel gië): 3. Cardinaels (België); 4. Valentijn (Nederland); 5. Pellenaars (Nederlandi; 6. Verhagen (België): 7. Heeren (Neder land): 8. Lambet (België); 9. Hamal (België); 10. De Grain (België). Amateurs: 1 Feijen (Nederland); 2. Gommands (Nederland); 3. Harmans (Nederland). INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN OP WOUDESTEYN. Ten aanschouwe van ruim 4000 toe schouwers heeft de directie van het Sport terrein Woudensteyn te Rotterdam gister middag internationale wedstrijden geor ganiseerd. Namen als Wals, Piet van Kem pen, van der Ruit, Pellenaars, Valentijn, Pijnenburg hebben er het hare toe bijge dragen dat er. ondanks het feit dat Ko ning Voetbal regeert, nog zooveel publiek was opgekomen. Allereerst werd een wedstrijd gehouden over 55 ronden van 540 meter met punten telling achter motoren. Er werd gereden in twee manches met 10 deelnemers. De uit slag van de eerste manche luidt: 1. Wals; 2. van der Ruit: 3. Dictus: 4. Middelkamp; 5 Baelemans: 6. Valentijn; 7. Pellenaers; 4 ronden achterstand: 8. Wildschut; op vijf ronden: 9. Pijnenburg en op 8 ronden: 10 van Kempen. De uitslag van de tweede manche luidt: 1. Wals; 2. Middelkamp; 3. Baelemans; 4. van der Ruit; 4. Dictus; 6. Valentijn; 7. Pellenaers; 8. Wildschut; 9. van Kempen en 10. Pijnenburg. Totaal: 1. Wals, pnt.; 2. van der Ruit. 5 pnt.; 3. Dictus, 9 pnt.; op 1 ronde: 4. Mid delkamp, 8 pnt.; 5. Baelemans, 8 pnt.; 6. Valentijn, 9 pnt.; op zes ronden: 7. Pelle naers, 16 pnt.: op 9 ronden: 8. Wildschut, 17 pnt.; 9. Pijnenburg, 17 pnt.; 10. van Kempen. 20 pnt., met 10 ronden achter stand. Wedstrijd voor amateurs en nieuwelin gen over 21 ronden met drie klassementen 1. Demmenie; 2 Velheuer: 3. van Tiggelen; 4. Koekoek; 5. Wydeness; 6. Kamp; 7. van oer Wal; 8. Hofstede; 9. Kooy en 10. Duy- venbode. Tot slot werd een individueele wedstrijd over 75 ronden verreden voor profs en on- afhankelijken. Winnaar werd na een prachtigen sprint: van Sundert; 2. van der Valk; 3. Snoeyers; 4. C. Valentijn; 5. Peek; 6. Cam. de Graeve; 7. Flander Horemans; 8. Chattel; 9. A. de Korver; 10. P. Suiker. MOTORSPORT. TERREINRIT TE NOORDWIJKERHOUT. De kort geleden opgerichte Wassenaar - sche Motorclub organiseerde, naar „De Crt." meldt, onder Noordwijkerhout een terreinrit voor motorrijwielen over onge veer 70 K.M. Een veertigtal deelnemers, onder wie eenige bekende terreinspecialisten, werden gisteren te circa 12 uur gestart voor 20 ronden van 3'/2 K.M. hoofdzakelijk voe rende over boschpaden en mul zand. De gedetailleerde uitslag luidt: 500 c.M3. klasse: 1. J. Roest, Ter Aar, op Eijsink. in 1 uur 27 min. 17 2/5 sec.; 2. A. v. d. Arend, Leidschendam, op B.S.A., in 1 uur 40 min. 23 3/5 sec.; 3. M. Valken burg, Amsterdam, op B.S.A.. in 1 uur 42 min. 48 3/5 sec.; 4. L. Simons, Den Haag, op A.J.S., in 1 uur 50 min. 15 3/5 sec. 350 c.M3. klasse: 1. Q. Verlaan, Leid schendam, op Rudge, in 1 uur 30 min. 2 1/5 sec.; 2. J. W. Maarschalk, Lisse op D.K.W., in 1 uur 41 min. 37 1/5 sec.; 3. H. Banning Den Haag, op Velocette, 1 uur 46 min. 27 1/5 sec. 250 c.M3. klasse: 1. J, y. d. Linden, AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Paulus ChrLstiaan, Z. v. P. C. Windhorst en G. van der Spek; Andreas Maria, Z. v. G. J. Pont en H. J. Voskuil. Ondertrouwd: J. J. Zwartjes 28 j. en M. J. Fase, 30 j. Gehuwd: H. Hoeyenbos, 30 j. en M. van Klaveren 27 J.; J. van Wijk 18 J. en J. van der Meer 18 J. De collecten in de Ned. Herv. Kerk hebben over de maad September opge bracht: voor de diaconie f. 257.66'/!, voor de kerkvoogdij f- 232.49, voor noodlijdende kerken, diaconessenarbeid, zending, enz. f. 195.08'/.. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. v. Zeger Hartman en Elisabeth de Vlaming Pleter, z. v. Jan Priem en Margje Helena van Gorkum. HAARLEMMERMEER. EEN PAARD GING UIT WANDELEN Maar het veroorzaakte een ongeluk. En jong paard van den landbouwer v. W. aan den Hoofdweg alhier, was uit de weide ontsnapt Het dier, dat eenige uren later nog een uitstapje op den Kruisweg maakte, zag een ander voor een wagen bespannen paard aankomen, waarmede 't vaak samen in het land had gewerkt en wilde zich daarbij nu maar aansluiten. De voerman van den wagen, de heer V. uit Hoofddorp, begreep ook direct wat er aan de hand was en wilde direct maatregelen nemen om het losloopende paard naar zijn eigenaar terug te brengen. De chauffeur van een uit de richting Sloten komende auto, die bemerkte dat het gevaarlijk was om het dartele dier voorbij te rijden remde zóó krachtig, dat de auto dwars over den weg schoof en met den wagen in botsing kwam. De heer V. raakte zoodanig bekneld dat hij niet meer uit den weg kon komen. De ontboden ge neesheer constateerde dat V. o.a. een been gebroken had en achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk, hetgeen ge schiedde per ziekenauto naar De Deo te Haarlem. De politie stelde omtrent het ge beurde een onderzoek in. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina, D. v. H. van Oene en C. Oldenburg; Cornelus Johannes, Z. v. J. B. Strieker en W. A. van der Veldt. Ondertrouwd: Martinus J. van der Stam 25 j. en Lucia G. Pecht 23 j.; Wilhelmus G. in 't Groen 20 j. en Janna Vonhoff 17 j.; Adriaan C. Colijn 25 j. en Dirkje Schutte 22 j Geurt van den Bosch 25 j. en Pietje van der Schinkel 23 j.; Peter Modderman 27 j en Jansje Buitenhuis 22 J.; Arie de Blaeij 22 j. en Wilhelmina v. d. Burg 23 j. Gehuwd: Adrianus C. Hulsbosch 31 j. en Maria van Staveren, 31 j.; Paulus J. Wil- lemse 29 j. en Elisabeth H, Braak 27 j.; Arie Verwoert 26 j. en Jantje Hensens 24 J.; Teunis van Mourik 25 j. en Janna Nleu- wenhuijse 27 j. Overleden: Christiaan Jenné 74 j., wed. van N. den Hollander: Lijntje van Wille- gen 90 j., wed. van H. den Dekker; Dingena Verhoeven. 56 j., geh. met B. A. van der Blom; Guurtje Meijer, 56 j., wed. van E. A. C. Emens; Dirk, 6 w., z. van G. Koelman en A. M. Mulder. De bazar, die te Vijfhuizen gehouden werd ten bate van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk „Eben Haëzer" en het ver- eenigingslokaal aldaar, kan als uitstekend geslaagd beschouwd worden. De opbrengst bedroeg ongeveer f. 1000.dat tot een spoedige verwezenlijking van het urgente plan weder een belangrijk steentje heeft bijgedragen.- De assistent bij de directe belastingen de heer T. Visser, is met ingang van 1 Oct. 1935 overgeplaatst naar Haarlemmermeer ter standplaats Hoofddorp. Door de zorg van het Polderbestuur heeft de brug over den Vijfhuizertocht in den Sloterweg een belangrijke restauratie ondergaan. In het belang van het steeds drukker wordende verkeer is met dit werk een groote verbetering tot stand gebracht. Soest, op Rudge, in 1 uur 31 min. 24 3/5 see.; 2 H. Vink, Maasland, op Rudge, 1 uur 33 min. 13 2/5 sec.; 3. L. v. d. Akker, Leidschendam. op Matchless, 1 uur 37 min. 43 3/5 sec.; 4. W. J. Witte. Den Haag, op Panther, 1 uur 43 min. 40 1/5 sec.; 5. J. P. Koenen, Den Haag. op Coventry Eagle, 1 uur 52 min. 45 sec.; 6. H. Timmermans, Haarlem, op Gr. Peerless, 1 uur 59 min. 14 1/5 sec. 125 C.M3. klasse 1 W. Sijlaard, Rotter dam, op D.K.W., in 1 uur 47 min. 48 3/5 sec.; 2. J van Hoorn, Utrecht, op D.K.W., in 1 uur 53 min. 55 4/5 sec. ATHLETIEK. KAMPIOENSCHAP SNELWANDELEN. Te Rotterdam zijn door D.O.S. wedstrij den in het snelwandelen gehouden. Het kampioenschap over 25 K.M. werd gewon nen door J. L. V. Toorenburg (A.A.C., Amsterdam) in 1 u 35 min. en 40 sec. en van klasse B door A. Sprong (D.O.S., Rot terdam) in 1 u. 37 min. 47 sec. HENGELSPORT. DE RUISVOORN. Gisteren hield het Vischcollege „De Ruisvoorn haar derden jaarlijkschen wed- •vtrijd, welke een schitterend verloop heeft gehad daar het weer gunstig was. Er werd ruim 14 pond visch gevangen. De prijs winnaars waren: 1. Oudshcorr. <C. P. Kok wisselbeker en C. P. Kok medaille); 2. G. v. d. Linden; 3. Mulder; 4 van Nooit 5 Braxhoven; 6. Groenendijk; 7. den Holder; 8. van Nlm- wegen: 9. Ph. F. van Gijzen. 10 Loe (met extra prijs', 11. den Os: 12. Raver.sber- gen; 13. Vijlbrlef, 14. C. P. Kok; 15. v, d. Mey; 15. Keijzer (met extra prijs); 17. v. d. Heijden; 13. Stijger; 19. J van Gijzen; 20. N. v. d. Linden. Geboren: Arie z. van C. F. Kool) en N. Vermeulen Wilhelmina Adriana. d. van W. A. van den Ende en A. D. de Vink Jacobus Johannes, z. van A J. van Wete ring en I C. Meiier Adrianus Petrus, z. van P. C van Lierop en C. J. Tulen. Ondertrouwd: A G van Lierop en A. van den Berg L. G. van der Beek en M. G. Aangeenbrug J. Both en J. Aan- geenbrug F. W M. van Leeuwen en A. M. Goemans J. W. Glas en E. Kockel- koren H. J van Waveren en T. v. Dijk. Getrouwd: M. J Mesman en H. F. Rus man E. Timmerman en M Rusman H. Paase en A C. van der Burgh. Overleden- P van den Brand 59 jaar, echte van P Biesheuvel. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Bons met gezin. Looster- weg III 66 E. Brink met gezin. Van den Endelaan 14 H. P. van Dlest le Ame- rikadwarsstraat 9 J A. W. Kessels. Hoofdstaaf 204 J. C. Koop met gezin, Parallelweg 165 J. Hein. Meerstraat 6 W. P. Lommerse met gezin, Haarlem merstraat 25a W. Lei met vr.. Meer straat 79 M. Straathof Beekkade 7 Wed. A. M. Wijnandts-Woldring. Stations weg 144 G Zandbergen Hoofdstraat 18. Vertrokken: H. C van Schie. naar Voor hout A. W C. Hoeks, naar Noordwijker- hout J. de Wagt met gezin, naar Heem stede M. Rusman naar Heemstede H. F. Rusman. naar Haarlemmermeer G. B. Pieneman. naar Abcoude G. Nu- man. naar Heerenveen H. Henstra. naar Groningen A. W. van der Wal. naar Haarlem. Gevonden: Te bevragen aan het bu reau van politie: 2 kinderportemonnaie- tjes met inh.; sleutel; bollenmeter; alpi no; rijwielhandpomp; wieldop van auto. o LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Karei, z. v. P. J. Cöp en J. H. v. Dongen Overleden: Jeannetta Maria Thomann, 88 j. Cornells Antonius Zwetsloot 26 J. Loop der bevolking. Ingekomen: M. Mesman, van Hoorn, Julianastraat 70; Mej. Th. M. v. d. Wiel, van Hillegom, Achterweg 50; W. A. Ebben, van Duiven, Heereweg 145; J. C. v. d. Poli, van Hoorn. Heereweg 409. Vertrokken: J. v. Velzen, naar Ned.- Indië; M. C. v. Oeffelen, naar 's-Graven- hage; T. J. Lefering—v. d. Laan. naar Haarlem; Mej. C. M. Elfering. naar 's-Gra- venhage; Mej. T. Heikamp, naar Benne- broek. Gevonden: zwart dekzeil, een sleutel, een beige ceintuur een cypersche kat met witte pooten. Ten bate van het ..Groene Kruis" al hier zal de afd. Lisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond op 23 en 24 Oct. in het Wijkgebouw twee verkoopdagen houden van handwerken, kleedingstukken etc. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Jaarverslag Gem. Gasbedrijf. Verschenen is het verslag 1934 van het gasbedrijf der gemeenten Stompwijk en Veur, waaraan wij de volgende gegevens ontleenen. In vasten dienst waren 14 per sonen, terwijl nog 33 losse arbeiders 448 arbeidsdagen werkzaam waren. Scherpe concurrentie werd ondervonden van de lage petroleumprijzen, de totale afname daalde dan ook met ll°/o. Voor levering over gewone meters bedroeg de daling 10%, over muntmeters 14%. Het contract met Voorburg, waarbij die gemeente de Westvlietweg voorziet ts opge zegd en loopt 25 October a.s. af. Geproduceerd werd 417545 M3. en afge leverd 416845 M3„ zijnde 38575 M3. minder dan over 1933. De grootste productie per etmaal bedroeg 1700 M3. op 3 Sept., de kleinste productie 265 M3. op 16 Dec. De grootste aflevering per etmaal bedroeg 1768 M3. op 11 Februari, de kleinste afna me 920 M3. op 1 Dec. De gashouder verkeert in zeer slechten toestand; de lekkage wordt steeds erger. Verwerkt werden 1230515 K.G. steen kolen 100 K.G. steenkolen leverden 33.8 M. gas (v. J. 36.1). Cokes 64.4 K.G. (v. j. 65 K.G.). Teer 5.1 K.G. (v. j. 5.65 K.G.). De productie bedroeg In totaal cokes en bries 792286 K.G., teer 62592 K.G. Afgeleverd werd licht- en kookgas enkel tarief 92451 M3., vastrechtarief 39492 M3., over munt meters enkel tarief 137899 M3., vastrecht tarief 18544 M3. Verwarming en industrie 28079 M3., straatverlichting 24616 M3., fa- brieksverbruik 18665 M3., verlies 57099 M3., totaal 416845 M3. Het verlies bedroeg 13.7% (v. j. 11 9%) per K.M. hoofdleiding 3130 M3. (v. j. 3037 M3.i. De calorische waarde was gemiddeld 4536. Straatverlichting Stompwijk 21 avond en 18 nachtlantaarns met 112033 brand- VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Commissie tot herziening Bouwverordening Controleur werkloozensteun Aanbieding begrootingen De Raad vergaderde onder voorzitter» schap van den Burgemeester. Na vaststelling van huurverlaging van grond van C. v. Werkhoven, volgt het punt Commissie tot herziening Bouwverorde» ning. De meerderheid van B. en W. meent, dat het momenteel niet de juiste tijd is om als nog een commissie tot herziening van de zoo juist goedgekeurde bouwverordening in te stellen, daarbij rekening houdende met de opvatting van Gedeputeerde Staten. Weth. van Reijsen zegt de minderheid in het college te hebben uitgemaakt, die met het lid Spierenburg van meening is, dat betreffende eenige punten in de bouwver ordening wel meer soepelheid zou kunnen! worden betracht. Het lid Spierenburg begrijpt volkomen, dat het niet zoo eenvoudig komen zal tot wijziging der bouwverordening, zeker niet met medewerking van gedeputeerden. In verband met de tijdsomstandigheden acht hij het van het grootste belang, dat de ge legenheid tot het bouwen van goedkoope woningen door de vigeerende bouwverorde ning niet wordt tegengehouden, zooals het thans wèl geschiedt. Spr. ziet hierin een belang voor de arbeidende bevolking dezer gemeente. Spr. handhaaft zijn voorstel tot invoering van een commissie. Het lid Kruit hof schijnt zich te vereenigen met het be toog van het lid Spierenburg. De voorzitter zegt dat B. en W. als college tegen de in stelling eener commissie zijn, doch voor spelt reeds vooraf weinig resultaat. Daarbij komt dan nog, dat het type-woningen als door de leden Spierenburg en Kruithof be doeld ieker piet de goedkeuring zal kun nen wegdragen van Ged. Staten. Niette genstaande dit betoog werd met 9 tegen 2 stemmen besloten een commissie in te stel len, welke commissie zal bestaan uit 3 le den. Alleen dc leden van der Hulst en Vester stemmen tegen. Tot commissieleden ter bestudeering van het onderwerp, wer den de leden Spierenburg met 9 St., Witte- man met 6 st. en na herstemming tusschen de leden Kruithof en Nijssen, die resp. 4 en 5 stemmen behaalden, werd het lid Nijssen als 3e lid gekozen. Rijnlandsch Borgstellingsfonds. Gedep. Staten stellen er prijs op, dat het besluit van den raad tot beschikbaarstelling van f. 350 wordt geredigeerd in dier voege, dat het een rentelooze leening blijft, die in haar geheel zal moeten worden afgelost na een door B. en W. gedane schriftelijke op zegging, met inachtneming van een ter mijn van 3 jaren, terwijl de leening ter stond opvorderbaar moet zijn bij faillisse ment, opheffing der stichting, surseance van betaling of z.g. dwang-accoord. Hiertoe wordt z, h. st. besloten. Vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.- wet over 1933. Het lid Spierenburg wijst hierbij op de offers die de schoolbesturen hebben te brengen, als men bedenkt, dat de Chr. School van 1931 tot 1933 pl.m. f. 800 heeft moeten bijpassen uit eigen middelen, omdat de subsidie voor deze school te kort was. Daarbij verlieze men niet uit het oog, dat toen de vergoeding per leerling f. 10.30 was en thans is teruggebracht op f. 7.50. Hij verzet zich overigens niet tegen het voorstel, waarna het z. h. st. wordt aange nomen. Controle op werkloozensteunuitkeering. B. en W. stellen voor een controleur op de steunuitkeeringen in deze gemeente aan te stellen. Een voorstel tot aanstelling van N. van Schaik als controleur, wordt met alg. st. aangenomen; deze wordt met 11 stemmen benoemd. Aanbieding begrooting Waterbedrijf en Gemeentebegrodting over 1936. De voorzitter merkt op, dat deze be grooting, behoudens de werkloosheidsuit gaven, sluitend is gemaakt. Instelling commissie van onderzoek. Het lid Spierenburg verkreeg eerst 5. van der Geer 2, van Reijsen 2 en Nijssen en van den Nouland ieder 1 stem. Het lid Spieren burg verzoekt den raad hem niet tot com missielid te verkiezen, waarna na herstem ming tusschen de leden van der Geer en van den Nouland wordt gekozen het lid van der Geer. Als tweede lid wordt na her stemming het lid Witteman gekozen, als derde lid de heer Nijssen. Begrootingswijzlging 1936. In verband met het vele overwerk door den tweeden ambtenaar ter secretarie verricht, ten be hoeve van de inschakeling van werkloozen ln het bloembollenbedrijf, stellen B. en W. voor dezen ambtenaar een belooning toe te kennen van f. 100. De voorzitter voegt hier aan toe, dat bedoelde ambtenaar zijn werk keurig heeft verricht, waarbij het lid Spie renburg zich volkomen aansluit. Zonder h. st. wordt de geheele begroo- tingswijziging aangenomen. Na rondvraag volgt sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Theresla Wilhelmina, d. v. F. J. Geurts en F. J. van Hazendonk. Gehuwd: Hieltke Veltman 32 j. te Lisse en Geertruida Does 25 j. 4-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12