76»to Jaargang DINSDAG 1 OCTOBER 1935 No. 23166 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: VERZOEK AAN H.H. ADVERTEERDERS. Officieele Kennisgevingen Het voornaamste Nieuws 1 van heden. 1 VISSCHERIJBERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD 30 cts7per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per jegel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bü maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven j 10 ets. porto te Ibetalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zljii: per 3 maanden (.2.35 per week 7f. 0.18 Franco per post 2 35 per 3 maanden *4- portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. Daar onze bureaux Donderdag 3 October den geheelen dag gesloten zijn, verzoeken wij H.H. adver teerders advertenties voor ons blad yan Vrijdag 4 October a.s. reeds morgen, Woensdag, in den loop van den dag op te geven. DE DIRECTIE. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de bureaux der Gemeente-Secretarie en f van den Gemeente-Ontvanger, het Stede lijk Museum ..De Lakenhal" en het Ge meentelijk Badhuis ln de Van der Werff- straat. op Donderdag 3 October a.s. den geheelen dag zullen zijn gesloten en dat het Bureau van den Burgerlijken Stand op dieft dag slechts zal zijn geopend van des voormiddags 9 tot 10 uur A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRYEN Secretaris. Leiden, 1 October 1935. 1351 De directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit brengt ter alge meene kennis, dat de kantoren Lange- gracht 70 en Hooigracht 14 op Donderdag 3 October a.s. den geheelen dag gesloten zijn, terwijl op dien dag ook geen afleve ring van cokes zal plaats hebben. Voor klachten inzake de gas- en electri- citeitstarieven kan men zich wenden tot den portier in het Administratiegebouw Langegracht 70, Tel. 1220. De directeur voornoemd, G. A. VAN KLINKENBERG. Leiden, 1 October 1935. 1350 De directeur der Gemeentelijke- en Dis trictsarbeidsbeurs te Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de Arbeidsbeurs en de kantoren van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken op 3 October a.s. den ge heelen dag gesloten zullen zijn. De directeur voornoemd. P. C. G. A. WIJKMAN3. Leiden, 1 October 1935. 1355 PRAALWAGENS IN DEN 3 OCTOBER-OPTOCHT. In de oude tramremise aan den Hooge Rijndijk wordt thans onder leiding van den heer Jan de Quack naarstig gewerkt aan de praalwagens, die den Oosterschen op- toch Donderdag a.s. zullen opluisteren. Wij hebben gistermiddag een kijkje achter de schermen kunnen nemen en wij mogen wel verklappen, dat deze praalwagens zeer ge slaagd zullen worden. Wit noemen bijv. het rotsensemble, waarop Alladdin met ziin tooverlamp zal tronen, omringd door de zeven geesten „d'schinks". Verder de praal wagen van prinses Badroulboudour en de wagens van de blanke- en negerslaven. Bijzonder geslaagd is de nraalwagen van koning Shahrvar van Perzië en zijn doch ters Sheherazade en Dinarzade. die ge trokken zal worden door vier schimmels. In overeenstemming met den geheimzinnigen titel van de vijfde groep van den stoet is de draagstoel waarin de gesluierde prinses zich naar het bad zal begeven. Wij zaeen de praalwagens nog slechts gedeeltelijk voltooid, waarbij de versiering met planten bloemen kussens en fraaie Perzische tapijten nog on'hrak Maar voor al misten wij nu natuurliik nog den Oos terschen pracht van lieflijke prinsesjes, om'tngd door schoone slavinnen pn ancst- va'lig bewaakt door grimmige krügslieden. Als de aankleeding van deze koningen, prinsessen, grootviziers, kadie's. harem wachters enz. met evenveel zorg ls aange pakt als dp praalwagens dan wacht «ta Sleutelstad Donderdagmiddag met recht een sprookjesstoet. En wij weten uit erva ring hoeveel zorg de 3 Octobervereeniging juist aan de aankleeding van haar optoch ten besteedt. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: De Modebeurs. Gebr. Levie. Haarlem merstraat 82, Leiden. Handel in dames mode-artikelen; engros en detail. Vennoo- ten: J. Levie en R. Levie, Leiden. MAATREGELEN VOOR 3 OCTOBER. Om middernacht winkelsluiting. Het publiek wordt er op gewezen, dat de optocht dit jaar een route volgt, geheel afwijkend van die der vorige Jaren. Het ls daarom wenschelljk goede nota te ne men van den te volgen weg, teneinde te voorkomen, dat men zou wachten op een punt, waar de optocht wellicht heelemaal niet passeert. Ook wordt aan ieder verzocht in de stra ten, waar de optocht doorkomt, te zorgen, dat zooveel mogelijk alle beletselen zijn op geruimd. Het is buitengewoon hinderlijk als b.v. een auto of handwagen op den rij weg is geplaatst. Zet daarom uw auto, handwagen enz. tijdelijk in een zijstraat. Ge voorkomt dan als regel beschadiging en bevordert het algemeen belang. Ten overvloede wordt er aan herinnerd niet den optocht af te wachten op het Kort Rapenburg, de Princessekade, de Steenstraat of den Stationsweg. Aldaar is als regel zooveel publiek verzameld, dat er voor de meesten geen sprake van is den optocht goed te kunnen zien, terwijl b.v. op de Hooigracht, Kaiserstraat, Witte Sin gel, Zoeterwoudsche Singel, Doezastraat enz. voldoende ruimte is. Voor de gevallen, dat noodzakelijk met een auto enz. op 3 October het afgesloten gedeelte van de stad moet worden binnen gereden, bestaat uiterlijk morgen nog ge legenheid aan het politiebureau toegangs kaarten te ontvangen (912 en 25 uur). Voorts wordt ter kennis van het publiek gebracht, dat voor de a.s. feesten door de politie de navolgende maatregelen zijn ge troffen: le Het Van der Werfpark wordt Woens dag 2 October des namiddags te 8 uur voor het publiek afgesloten. Alleen de llchtstoet trekt door het park; 2e Donderdag 3 October is de toegang tot het Van der Werfpark voor de deel nemers aan de Koraalmuziek over de voetpaden langs het water. Het publiek heeft toegang over de ach terpaden langs Gymnasium en het mu seum. Naar wü vernemen hebben Burgemees ter en Wethouders het sluitingsuur voor winkels voor Donderdag 3 October a.s. be paald op des nachts 12 uur. AFSCHEID MEJ. T. VAN TUINEN. Als hoofd der kleuterschool Rapenburg 131. Mej. T. van Tuinen, heeft gistermiddag in verband met haar a.s. huwelijk, als hoofd van de leerschool aan het Rapen burg 131, afscheid genomen. Ze blijft echter als leerares aan de kweekschool verbonden. Het afscheid, dat een zeer hartelijk ka rakter droeg en waarvoor van de zijde der ouders veel belangstelling bestond, vond plaats in het aardig versierde gymnas- tiek-lokaal. Door de leerlingetjes werd haar een aardige bloemenhulde aangeboden. Ach ter elkaar kwamen de kleintjes elk met een bloem in de hand binnen. Toen alle kinderen, de kweekellngen en het personeel aanwezig waren, zongen de jongens en meisjes een afscheidsliedje. Als eerste in de rij van sprekers en spreeksters nam mevr. SchaperBeukema het woord namens alle ouders en leerlin getjes. Zij dankte voor hetgeen mej. Van Tuinen in de afgeloopen 15 jaren ln het belang van de kinderen altijd met zooveel liefde heeft gedaan Namens de kinderen bood zij een schilderij aan, voorstellende een bloeienden boom in de volle zon, als symbool van de warmte die haar door allen wordt toegedragen en een bouquet bloemen als symbool van de vele knoppen, welke zij tot bloei heeft gebracht. Namens het personeel sprak mej. El- zinga, die dankte voor de prettige samen werking en die tevens beloofde dat het personeel haar goede voorbeeld zou na volgen. De heer Huibrechtsen voerde het woord namens het bestuur der schoolvereenlging en bood eenig tafelzilver aan. Daarna spraken de heeren Baak. in specteur van het lager- en voorbereidend hooger onderwijs en Vriend namens het gemeentebestuur nog eenige hartelijke woorden Een leerlingetje bood een door de kin deren zelf gemaakt en met plaatjes be plakt boek aan met de namen der ouders. De kweekellngen zongen vervolgens een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt vers. Mej. Voltman, de directrice van de kweek- en leerschool sprak tot slot nog eenige waardeerende woorden. Zij zeide mej. Van Tuinen gekend te hebben als leerlinge, als kweekelinge.als onderwijze res, en ten slotte als hoofd van de leer school. Tot besluit dankte mej. Van Tuinen allen en speciaal mej. Voltman, die haar altijd als een moeder terzijde heeft ge staan. Daarna werd den ouders gelegenheid geboden persoonlijk afscheid te nemen. LEIDSCHE SPAAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (September 1935) ingelegd f. 298 830.90 en terugbetaald f. 445.141.48: 130 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 94 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 18.571 inleggers, inclusief 1.442 deelnemers aan den Afhaaldienst, bedroeg einde September 1935 f. 8.409.488.91 In 4.811 posten is in deze maand door den Afhaaldienst f. 14.234.50 ontvangen. 40 JAAR IN GEMEENTEDIENST. De heer G. L. de Goederen. Vandaag herdenkt de heer G. L. de Goederen, hoofdopzichter bij Gemeente werken. zijn 40-jarig jubileum in ge meentedienst. Wie den heer De Goederen kent en dat zijn er velen! zal het volkomen be grijpelijk achten, dat hij den wensch te kennen heeft gegeven dit jubileum geheel en al onopgemerkt te laten voorbijgaan. De jubilaris is nu eenmaal een door en door bescheiden mensch. die wars is van alle drukdoenerij en huldebetoon en zich zelf niet graag op den voorgrond ge plaatst ziet. Ware dit zijn eenige verdienste. wU zouden aan zijn wensch gevolg hebben ge geven, maar nu ons gebleken is, dat zelfs zijn superieuren, collega's en onderge schikte medewerkers het niet over hun hatr hebben kunnen krijgen om dit jubi leum zonder meer dood te zwijgen, en waar ons anderzijds bekend ls. welk een diepe achting men in breeden kring den heer De G. toedraagt, daar meenen ook wij dit 40-jarig feest niet in den Journa- listieken doofpot te mogen stoppen. De heer De Goederen trad op 1 October 1895 als opzichter-teekenaar in Leidschen gemeentedienst en werd werkzaam ge steld bij den nieuwbouw van het gesticht .Endegeest". Met ingang van 1 Januari 1898 werd hij benoemd tot opzichter, be last met het toezicht op en het onder houd van de gemeentegebouwen. Sedert 1 Januari 1931 is hij als opvolger van den heer J. A Verhoog werkzaam als hoofdopzichter, chef van de afdeeling onderhoud der gemeentegebouwen en algemeene zaken. Hij werkte achtereenvolgens onder vier directeuren van Gemeentewerken, de hee ren H. Paul, ir. C. H. de Vries Broekman, ir. G. L. Driessen en A. M. de Blauw. Dat is, zeer in het kort weergegeven, de langdurige loopbaan van een even ijverig en plichtsgetrouw als kundig en verdien stelijk ambtenaar; van iemand, die veel met het publiek in aanraking kwam, daar bij groote tact aan welwillendheid paarde en die het woordje Plicht altiid met een hoofdletter heeft geschreven. Hij was en is nog heden ten dage iemand, die, steeds druk in de weer. er nimmer tegen opziet om. ook buiten z'n diensttijd om. zich aan zijn werk te wijden; kortom een ambte naar in de allerbeste beteekenis van het woord. Wij meenen in den geest van den jubi laris te handelen door kortheid te be trachten. Trouwens waardeering is ook niet per kolom druks verkrijgbaar. De heer De Goederen heeft zich met de hem eigen bescheidenheid aan elk hulde betoon onttrokken. Zijn medewerkers van Gemeentewerken hebben dien wensch slechts noode geëerbiedigd en wij zijn er zeker van. dat ook vele stadgenooten van daag graag tot uiting hadden willen laten komen, hoe zij over den jubilaris denken. Zii krijgen er geen gelegenheid toe Maar laat de jubilaris er zich overtuigd van houden, dat zoowel „hoogerhand", collega's en burgerij zijn werk in hooge mate waardeeren en hem van harte nog zeer vele jaren van welverdiende rust toewen- schen, wanneer het volgend jaar zijn dienstverband wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd ein digt! Eer het zoover is wenschen wij hem de kracht toe voor eenzelfde rustelooze activiteit als in de afgeloopen 40 jaar. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De eerstvolgende vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land zal worden gehouden op Dinsdag 8 October 1935, des namiddags 2.30 uur in de Vergaderzaal der Kamer van Koop handel. Stationsweg 43. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen Stukken. 4. Mededeelingen. 5. Vaststelling datum van de periodieke verkiezing van candidaten voor het lidmaatscap der Ka mer. 6. Voorstel om aan Z. E. den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart een schrijven te zenden in verband met in- custrialiseering en het distributieprobleem 7 Verslag van de werkzaamheden der Kamer inzake de opheffing van de lijnen LeidenHoofddorp en AlphenUithoorn met zijtak naar Ter Aar. 8. Voorstel om een schrijven te verzenden naar het Pro vinciaal Bestuur van Zuid-Holland inzake de genoemde spoorlijnen. 9. Verslag ter zake van het Rijnlandsch Borgstellings- fonds. 10. Bespreking districtsbelangen. 11. Rondvraag. 12 Huishoudelijke Vergadering 13. Sluiting. EERSTE LEIDSCHE SCHOOLVEREEN. Het steeds groeiend aantal leerlingen van de school der Eerste Leidsche School vereniging in het Noordeinde noopte tot uitbreiding. En waar deze niet kon worden gevonden in de breedte of in de hoogte, heeft de architect, de heer Bern. Buur man deze terecht gezocht aan de tuinzijde, waar door de firma van Riet een prachtig, licht en luchtig lokaal is bijgebouwd. Het lokaal is zeer gezellig ingericht met lage eikenhouten banken langs de wanden, knusse stoeltjes en tafeltjes en breede stalen Braat-ramen waardoor het stralend herfstlicht royaal naar binnen valt. Kort om een ideaal oord voor de kleuters, die hier zijn shuisvest. UITVOERING KINDERKOOR „EX ANIMO", Het ontzet van Leiden. Dank zij de goede gedachte van de Chr. Zangvereeniging Ex Animo" hebben wij gisteravond wederom een wijle stil ge staan bfj de bange dagen in 1574. De cantate .Het ontzet van Leiden" van den directeur den heer H. W. de Wolff waarover wil indertijd reeds schreven beleefde dezen avond haar tweede uitvoe ring en wü willen het direct erkennen: deze cantate verdient een tweede uitvoe ring nog wel een derde ook! De heer de Wolff wii herhalen het is een knap com ponist. Vele treffende vondsten en nu denken wil b.v. aan de muzika'.e illustra tie van de treurmarsch of aan het spreek koor met het Wilhelmus als melodleuse achtergrond, ziin ook door hem in deze cantate verwerkt. Het groote koor afgewisseld met een enkel solistje wii raden den directeur aan voorzichtig met dit materiaal te zijn zong dit werk een enkel klein foutje daar griaten uitnemend. De moeilijke passages werden eveneens gemakkelijk gezongen. Het iube'ende slotkoor en het „wij eischen brood" dat zeer strijdlustig werd vertolkt verdienen aparte vermelding. Voor de Dauze waren het 't gemengde-, het kinder- kleine, groote en meisjeskoor, die zich afwisseiend deden hooren. Zooals wij dit op de concerten van Ex Animo" gewend ziin was het vooral het kleine koor. dat sterk in de belangstelling stond. Willen wii enkele liederen, gezon gen door dit koor noemen dan wijzen wil allereerst op Der Lamm'ren herder". Van dit lied dat vroom en rein gezongen werd, ging veel wijding uit! „Ruitertje Bob" en .Mientjes spoorreis" een paar versjes met aardige melodie en klankeffect, vonden bii de aanwezigen warmen bijval. Dat de jongensstemmen vooral bij deze versjes sterk in de minderheid blijven, is wel eens iammer. Wat een klank en kleur zouden zii aan het geheel kunnen geven! Van het groote koor willen wij noemen het zoo teer voorgedragen ..Avondliedje" met' mooie pianobegeleiding en de „Auto bus" met een aardige vondst en geschre ven in een vlug rhytme. Het meisjeskoor dat wü als laatste voor de pauze hoorden voldeed ons daaren tegen slechts matig Wü hebben dit wel eens beter gehoord! Er werd wat vlak en met te weinig gevoel gezongen. Een woord van groote waardeering wil len wii uitspreken voor mevr. M. de Graaf- Schroot die haar zware piano-partij voor treffelijk vervulde. Dr. J Riemens die als eere-voorzitter de uitvoering geheel bü'woonde, heeft met een enkel woord geopend en met gebed gesloten. Op deze uitvoering die door zeer velen werd bijgewoond was het bestuur der Drie-October-vereeniging vertegenwoor digd door enkele dames van bestuursleden. LEIDSCHE EXPLOITATIE MIJ. VAN ONROERENDE GOEDEREN. Betaling Octobercoupon stuit op moeilijkheden. De Trustee der 5'/ï"i obligatieleening ten name van de N.V. Leidsche Exploitatie Mij van Onroerende Goederen heeft bekend gemaakt dat de gelden voor de betaling der October-coupons niet op rijd aanwezig zullen zijn. Naar aanleiding daarvan vernemen wij. dat voor die betaling slechts een bedrag van f. 4600 benoodigd is. De maatschappij lieeft thans kasmoeilijkheden in verband met de onzekerheid op hypothecair ge bied. Verkoop van terreinen tot een be drag van ongeveer f40.000 wordt daardoor opgehouden. De directie meent voorts, dat de betaling der Octobercoupons gedekt is door een vordering der vennootschap op de gemeente Leiden van pl.m. f. 8000 als overschot van gestorte waarborgsommen voor stratenaanleg. Deze vordering is echter niet te realiseeren op een tijdstip, dat de betaling der October-coupon op tijd kan geschieden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren W. Langhout (Oegstgeest), L. de Block (Den Haagl, J. P. Honig (Amsterdam), A. H. D. Schouten (Oegstgeest), L. C. A. Lepelaars (Rotter dam), J. Stakenburg (Rotterdam) en J. W. v d. Zanden (Rotterdam); voor het doc toraal examen Rechtsgeleerdheid de hee ren W. J. Hengeveld (Haarlem) en H. Hanisch ten Cate (Hilversum) en voor het doctoraal examen geneeskunde de heêren A. C. Ringeling (Den Haag) en Lie Swan Bo (Leiden). Wü herinneren er aan dat vanaf 1 October tot en met 31 December d a.v. ter Gemeente-Secretarie verzoekschriften kunnen worden ingediend tot aanwüzing van gemachtigden om bü volmacht te stemmen. Formulieren voor deze verzoekschriften zün ter Gemeente-Secretarie kosteloos verkrijgbaar. BINNENLAND. Warme huldiging van Prinses Juliana door de kinderen in Watergraafsmeer. (Binnenland, 3e Blad). Het wegvak bewesten Oegstgeest wordt binnen enkele weken voor het verkeer opengesteld. (Binnenland, 3e Blad). Philips keert 11 pet. dividend uit. (Finan ciën, le Blad). De passagiers van de „Rotterdam" zijn van boord gebaald. (Gemengd, 3e en Laat ste Berichten, le Blad). Aanslag op een N.S.B.-colporteur te Amsterdam uit haat tegen het fascisme; de dader had ook tevoren reeds een aan slag gepleegd. (Gemengd, 3e Blad en Laat ste Ber., le Blad). Obligaties, die tweemaal werden uitbe taald: strafzaak betreffende het Paleis voor Volksvlijt. (Rechtzaken, 3e Blad). Jaarvergadering van de Reedersvereeni- ging voor de haringvisscherij. (le Blad). BUITENLAND. Abessynië zal een guerilla-oorlog voeren (Buitenland, le Blad). Het bezoek van Goemboes aan Duitsch- land. (Buitenland, le Blad). De verkiezingen te Memel beëindigd. (Buitenland, le Blad). In Bulgarije een kabinetscrisis te ver wachten? (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. De Stscrt no. 190 bevat de statuten betreffende de Conservenfabrlek „De Ver wachting" voorheen E. J. Schoondergang— Speet en Verbeek's Handelmü (Verbeek Trading Comp.), beide alhier. Wü vernemen dat de afd. Leiden van den Algemeenen Militairen Pensioenbond voor Land-, Zeemacht en Koloniën gere organiseerd zal worden. Hiermede is be last de heer D. L. van Peursen, oud-ser geant majoor van het Korps Mariniers. Gisteren heeft onze stad weer bezoek gekregen van de demonstratie-auto der Maggi-fabrieken, welke gedurende drie weken in de Leidsche straten zal operee- ren. Twee charmante kookleeraressen zul len onze stadgenooten trachten te over tuigen van de voortreffelüke hoedanighe den der Maggiproducten. Met ingang van heden heeft de heer J. M. van Eijken, voorheen Hooigracht 114. in het pand Mare 118 een zaak in maatkleeding geopend. Het geheele interieur werd gerestau reerd en aangepast aan de eischen van het bedrijf. Bijzondere aandacht is be steed aan de afdeeling regenjassen. IJMUIDEN, 1 October. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0,83—0.65; Griet per kist van 50 K.G. f. 2817,50; Tongen per K.G f. 0,950,65; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 32; Middelschol idem f. 28 19. Zetschol idem f. 2016; Kleine Schol idem f. 18.506,20; Schar per kist van 50 K.G f. 10,508,00; Roggen per 20 st. f. 2011.50; Vleeten per stuk f. 31,80; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 6,303,50: Groote Schelvisch idem f. 31 —18; Middel Schelvisch idem f. 3018: Kleinmiddel Schelvisch idem f. 2212; Kleine Schelvisch idem f. 156,60; Kabel jauw per kist van 125 K.G. f. 64—33; Gul len per kist van 50 K.G. f 228; Lengen per stuk f. 1,45—0,72; Heilbot per K.G. f. 0,660.50; Wütlng per kist van 50 K.G. f. 6,504; Koolvisch per stuk f. 1.100.24; Makreel per kist van 50 K.G. f. 3,60—1,35. Aanvoer 10 kisten versche haring. Prüs f. 4,20—3.80 per kist. Aangekomen 9 stoomtrawlers: IJM 16 met f. 3275; IJM 8 met f. 2980; IJM 167 met f. 3250; IJM 384 met f. 2141; IJM 117 met f. 2479; IJM 183 met f. 1405; IJM 59 met f. 3452; IJM 177 met f. 1676; IJM 42 met f. 1523; voorts de IJM 283 met f. 3352; IJM 268 met f. 1472 pekelharing; de IJM 50 met 493 kantjes pekelharing voor Katwük. en de loggers RO 9 met f. 1122; KW 86 met f. 1105; KW 112 met f. 370; KW 114 met f. 498; KW 39 met f. 758. VLAARDINGEN, 1 October SCH 289 met 27 last en VL 89 met 33 last. Volle haring f. 8,85—9,50; volle haring hom en kuitziek f. 8,808,60; yle haring f. 7,80; maatjesharing f. 1111,30: Steur- haring H.K. 3 f. 7,107; Steurharlng dood I. 6,70—6,60.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1