In dat ééne oogenblik Firma I. W. CAHEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 28 September 1935 IAAT/TEJEEMCmN BINNENLAND. FAILLISSEMENTEN. VISSCHERIJBERICHTEN. SPORT. BEURSOVERZICHT. TELEGRAMMEN. MAIKT Advertentiën WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddag 3 uur; 763. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 766.7 te München. Laagste stand 745.9 te Vestmanor. Verwachting tot den avond van 29 Sept.: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Betrokken tot zwaar bewolkt. Tijdelijk regen. Aanvankelijk weinig ver andering in temperatuur. Later Iets kou der. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. T. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst te De Blldt. De depressie in het Noord-Westen blijft stationair, doch breidde zich naar het Noorden en Zuiden uit. De hoogedruk in N. Scandinavië verdween bijna geheel, die over het vaste land trok naar het N.-O. De secundaire depressie reikte In het Zuiden tot de Spaansche kust. Een sterke warme en zeer vochtige lucht strijkt over de kustlanden en dringt tot diep het continent door. De regenhoeveel- heid in het Westen blijft nog gering. Be halve In Z. Frankrijk en Zwitserland ls het weer meest betrokken met allerwege in het Westen regen en ln West-Dultsch- land nevel en mist. Groote windkracht komt op IJsland voor. Het ls te verwach ten dat vochtig en regenachtig weer zal aanhouden; met voorlooplg weinig opkla ringen. LD CHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13 gr. C. (55 gr. F.). 12 uur 's middags: 15 gr. C. (59 gr. F.). 100GWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 3.26 uur; nam. te 3,40 uur. Voor Maandag. Voorm. te 3.54 uur; nam, te 4.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag van 7.16 u. n.m. tot 6.26 u. v.m. Zondag van 7.14 u. n.m. tot 6.28 u. v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 28 Sept.: op 7.53 uur; onder 18.26 uur. 29 Sept.: op 9.04 uur; onder 18.41 uur. RECLAME- 1156 waarop U Maandag bij CAHEN Uw wintervoorraad brandstof bestelt, hebt U guldens bespaard. Het is den laalsten dag dat U tegen zomerprijzen kunt inslaan. Profiteer er van. U weet: CAHEN levert U uiterst voo/deelig stokende brandstof. Van der Werfstraat 4 - Tel. 2697 DUITSCHLAND. De Kerkstrijd. Op de Synode der Oud-Pruisische Unie, die drie dagen bijeen ls geweest en tot diep in den nacht heeft vergaderd, is de tegen stelling tusschen kerk en staat sterker dan ooit naar voren getreden. Zooals bekend wil de nationaal-socialis- tische staat de juridische leiding en het financleele beheer in kerkzaken geheel in handen hebben. Hiertegenover worden van de zijde der Belljdenlskerk de volgende eischen gesteld: 1. Volkomen en onbeperkte vrijheid der kerk ten aanzien van de verkondiging van het evangelie. 2. Volkomen vrijheid der kerk in het beheer der sacramenten, ook ten aanzien van Joden, die de Protestantsche belijdenis hebben aangenomen. 3. Vrijheid der kerk in het financieele beheer. De tegenwoordige „Beschlussstelle" wordt volkomen onaanvaardbaar geacht. Het recht van den staat tot het oefenen van contrOle op het financleele beheer en tot het verleenen van medewerking ln de juridische kwesties wordt door de Belijde- niskerk erkend. Het werk der kerk moet echter door den staat gesteund en niet bemoeilijkt worden. De thans genomen maatregelen zijn onaanvaardbaar. De Oud-Pruisische Unie zal niet langer een afwachtende houding aannemen ten aanzien van de vraag, wat de staat ln de berkkwestie wil doen. BEZORGDHEID IN OOST-EUROPA. DE JACHTPARTIJEN. In politieke en diplomatieke kringen vraagt men zich af, of het bezoek van Goemboes aan Duitsohland een formeel DuitschHongaarsch accoord moet voor bereiden. Terwijl Goemboes met Goering ln Oost- Prutsen op jacht is hebben de belde hooge Hongaarsche ambtenaren, die den minis ter-president vergezelden, hun reis voort gezet naai' Berlijn, waar zij in contact zijn getreden met Duitsche politieke krin gen, ongetwijfeld om de besprekingen, die Goemboes van morgen af met Hitier zal hebben, voor te bereiden. De „Giornale d'Italia" citeert een arti kel van den Hongaarsohen afgevaardigden Rainess, waarin het volgende gezegd wordt: „Tegen de starre politiek van de ver dragen zou alleen 'n nieuwe unie tusschen Dultschland, Italië. Polen. Hongarije en Oostenrijk kunnen leiden tot een vrucht bare politiek ln Centraal Europa. De taak en de zending van Hongarije is het. te strijden voor de schepping van deze nieuwe sta ten-unie". In Hongaarsche politieke kringen legt men er den nadruk op. dat de reis van den minister-president naar Duitschland in de eerste plaats slechts een vriendschaps- bezoek is. Van politiek kan slechts in zoo ver sprake zijn, dat het bezoek van den Hongaarschen minister-president aan Duitschland een nieuw bewijs is van de vriendschappelijke betrekkingen tusschen beide staten Des te meer is men in Hon gaarsche politieke kringen verrast door de ln een deel der buitenlandsche pers opge doken fantastische combinaties, waarvoor slechts in de zenuwachtigheid der Euro- peesche atmosfeer een verklaring gevon den kan worden. Verder wordt betoogd, dat aan 't tegen bezoek van den Hongaarschen minister president geen oogmerken toegeschreven mogen worden, die derde staten aangaan, of zelfs tegen deze gericht zouden zijn. De Deutsche diplomatisch-politlsche Korrespondenz zegt in een beschouwing over het bezoek van Goemboes. dat de Abessljnsche kwestie niet het eenige ge vaar van het oogenblik is, en wijst op de „den vrede bedreigende expansieve be drijvigheid van Mussolini". In het Verre Oosten is Japan bezorgd over (tegenge sproken) Russische pogingen om de Chl- neesche provincie Sinkiang van China los te maken en ze, zij het verkleind, bij de Sovjet-Unie in te lijven. In Europa tracht Moskou juist in deze dagen van algemee- ne spanning zijn politieken en militairen Invloed buiten eigen grenzen te stuwen. Volgens berichten uit Genève wint de veronderstelling veld, dat Litwinof in zijn gesprekken met den Roemeenschen mi nister van Buitenlandsche Zaken tracht den laatsten tegenstand tegen een Rus- sisch-Roemeensch verbond uit den weg te ruimen en het nut van Russischen bij stand voor Roemenië te bewijzen. Als hij daarin slaagt zou de kroon zijn gezet op het gebouw van het Russisch-Finsch en het Russlsch-Tsjechisch verbond. Met de opening van het Roemeensche staatsgebled voor het roode leger toch zou de Europeesche springplank van Moskou weer zijn .verlegd en onder het mom van vrede en veiligheid zou de roode wig weer een flink stuk verder ln Midden-Europa zijn gedreven. De staten die op grond van hun geogra fische ligging en hun ervaringen leden hebben de mogelijke gevolgen hiervan te duchten, kunnen de door deze verdragen geschapen militaire nabuurschap van Sovjet-Rusland niet als verhooging van de veiligheid gevoelen, maar ook een stel lig gevaar zou hier bestaan voor den vrede. Men zal zich niet kunnen verwon deren als deze stand van zaken de betrok ken staten tot nadenken stemt en hun aanleiding geeft een oog ln het zeil te houden. Via Kattowitz en Krakau is von Ribben- trop op het landgoed van graaf Potocski aangekomen om daar ln de Karpaten bij Lancuk aan een jacht deel te nemen. Evenmin als op de heenreis zal hij op de terugreis Warschau aandoen. Aan de jacht nemen alle diplomatieke personen deel die ook aan de jacht in Oost-Pruisen bii Goering hebben deelge nomen. en wel de vroegere voorzitter van de parlementaire commissie voor Buiten landsche Zaken. Prins Radziwlll en de vice-minister van Oorlog, generaal Fabricl. De eerste schijnt hierbij op te treden als gevolmachtigde van den minister van Buitenlandsche Zaken. Beek. Het opvallende stilzwijgen waarmede de bladen, die de beste betrekkingen met de regeering hebben, aan de komst van von Ribbcntrop voorbijgaan geeft aan de bla den der oppositie iuist aanleiding eraan te twijfelen of von Ribbentrop's bezoek wel een zuiver particulier karakter sou dragen, zooals men van regeerlngszljde wel voor geeft. Het Volkenbondssecretariaat publiceert een schrijven, gedateerd 27 September, dat de vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk en Italië Inzake de Memel kwestie aan den voorzitter van den Vol kenbondsraad hebben gericht. Zij verkla ren daarin, dat de Volkenbondsraad zich herhaaldelijk ervan heeft kunnen overtui gen, dat deze drie garantiestaten, overeen komstig de conventie van 8 Mei 1934, altijd alles hebben gedaan om over de toepassing van het autonome bewind in het Memelge- bied te waken. Zij hebben derhalve ernaar gestreefd, dat de geschikte maatregelen genomen zouden worden om de opwinding te doen verdwijnen, die zich in de laatste jaren van de bevolking van dit gebied heeft meester gemaakt en een normale functio neering van de door het Statuut bepaalde Instellingen te verzekeren. De drie regee ringen hebben de volle toezegging, dat de nieuwe Landdag, na afloop van de verkie zingen, binnen den wettelijken termijn zal bijeenkomen en dat het Directorium over eenkomstig de bepalingen van het Statuut zal worden gevormd. Zij zijn van meening, dat hiermee de Lithausche regeering haar oprechten wensch te kennen heeft gege ven, bij te dragen tot het kalmeeren der gemoederen en door het garandeeren van de normale werking van het Statuut ont spanning in de Duitsch-Lithausche betrek kingen te brengen. De drie regeermgen hebben de Duitsche regeering hiervan ln kennis gesteld en KONINGIN EN PRINSES TE AMSTERDAM. EEN BEZOEK AAN DE S.O.S.- TENTOONSTELLING Hedenmorgen heeft Hare Majesteit, vergezeld van Haar Dochter een bezoek gebracht aan de S.O.S.-tentoonstelling in het Stedelijk Museum te Amsterdam. En kele schilderijen der noodlijdende kunste naars werden door beide Vorstinnen aan gekocht. Op dea weg naar het museum liet H M. op het Leldscheplein stilhouden, waar haar een speldje van de Zonnestraal collecte werd aangeboden en waarvoor Hare Majesteit een belangrijke gift be schikbaar stelde. Ten paleize werden hedenmiddag de liceren N. H. Wolf, hoofdredacteur van het weekblad „De Kunst", en G. v. d. Veen, beeldhouwer, ontvangen. Zij boden Hare Majesteit namens „De Kunst", dat onlangs 25 jaar bestond, de buste ln brons aan van de Prinses. Deze had hiervoor eenige malen geposeerd. Het beeld is ln brons gegoten door de metaalgieterij „Holland". Voor H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana den zang aanhoorden van eenige dulzende burgers op den Dam, waarvan het initiatief was genomen door het Nat. Jongeren Verbond, werden ten Paleize ontvangen mr. J. H. P, V. Haitsma Muiier, voorzitter van het Nat. Jongeren Verbond en D. C. Eibergen Santhagens, secretaris van dat Verbond. Belde heeren waren vergezeld van de dames Van Tuber- gen en Van Dam in het uniform van het Verbond. Nadat deze jongedames bloemen hadden aangeboden, sprak mr. Haitsma Muiier H. M. uitvoerig toe. als inleiding tot de Haar te brengen hulde. Namens het Verbond bood spr. H, M. bloemen aan. Nadat H. M. den heer Haitsma Muller dahk had gezegd, begon de huldiging op den Dam. DE MELKVEE-AFSLACHTING. De Vereeniglng van Veeweiders en mesters in Nederland heeft heden aan den Minister van Landbouw en Visscherij het volgende telegram gezonden: „Melkvee- afslachting betcekent vernietiging van Neerlands roem ten koste van millioenen guldens ten laste van de schatkist zonder dat hiermede eenig resultaat wordt be reikt. De normale toestand der vleesch- distributle ls door den verkoop van blik- vleesch ontwricht, zoodat de marktprijs van slachtrijp beest van 700 pond slachtgewicht pl.m. 115 gulden bedraagt. Hierdoor wordt de voornaamste schakel in de veehouderij vernietigd, en zoomede dreigt het gevaar voor de volgende jaren van een tekort aan eigen rundvleesch. Dringende hulp is noodzakelijk, welke be reikt kan worden door de marktpositie te verbeteren". INBRAAK TE AALSMEER. Bij de Centrale Veiling. In den afgeloopen nacht is Ingebroken in een der kantoren der Centrale Aals- meersche Veiling. De dieven hebben kans gezien op het dak te klimmen en zijn vandaar het kantoor binnengedrongen door een der ramen. Kasten werden open gebroken en de laden doorsnuffeld. Hoewel hangende het politioneel onder zoek het vermiste bedrag niet bij bena dering valt op te geven, schat men dat op f. 200 k f. 300. DUITSCHER LASTIG GEVALLEN. Gisteravond ls te Arnhem een surveil- leerend agent van politie aangesprokgn door een Duitscher, die in opgewonden toestond verkeerde en die hem zeide. dat hij Juist was ontsnapt aan een drietal Hol- landsche communisten, die hem met een revolver hadden bedreigd en die hem zijn reisgeld en paspoort hadden ontroofd. Bij onderzoek bleek dat de Duitscher een brief had moeten bezorgen bij een vooraanstaand Arnhemsch communist. Hier was hij door twee mannen opgewacht, die hem met een revolver ln bedwang zouden hebben gehouden. De politie arresteerde vannacht twee personen Verder aanhoudingen worden verwacht. o DE POSTVLUCHTEN. Aneto meldt: De „Oeverzwaluw" is hedenmorgen van Tjililitan vertrokken. Het toestel vervoert 107 K.G. post en 34 K.G. goederen. Negens passagiers werden geboekt voor tusschen- trajecten. terwijl drie moesten worden ge weigerd. Twee passagiers maken de reis IndiëEuropa. Uitgesproken: J. Heemskerk, koopman t.e Woubrugge. R.-c. mr. A. Bommezijn, cur. mr. F. J. J. Trapman, Lelden H. A. Henzlng, kapper. Leiden. Morsch- straat 56. R.-c. mr. H. W. E. Klomp, cur. mr. C. L. B. W. van OverCem, Lelden. daarbij de' hoop uitgesproken, dat deze daarin aanleiding zal vinden, hetzelfde voornemen uit te spreken. Britsche, Fransche en Italiaansche waar nemers zullen morgen te Memel aanwezig zijn. Er gaan geruchten, dat Hitler morgen in Koningsbergen zou komen I JAPAN. Ex-minister veroordeeld. Na een proces dat 7 jaar geduurd heeft, is de vroegere mlnlstêr van spoorwegen Ogada wegens actieve en passieve omkoo- perij tot 2 Jaar gevangenisstraf en 280.000 yen boete veroordeeld. Voorts werd de vroegere president van de ordecommissie Amaka tot 2 jaar en 142.000 yen en de vroegere voorzitter van de Kamer van Koophanoel Poeplta tot 3 maanden gevangenisstraf .veroordeeld. DE HANDELSBESPREKINGEN MET DENEMARKEN. Er is overeenstemming bereikt. Naar ons ter oore komt zullen de han delsbesprekingen, welke door een Neder- landsche delegatie in Kopenhagen met Deensche autoriteiten gevoerd worden, binnenkort afloopen. Er ls dus overeen stemming bereikt over een voorlooplge regeling, welke reeds ln werking is ge treden. Gezien de vel moeilijkheden, welke overwonnen moesten worden, is men hier niet ontevreden over de resultaten. De besprekingen worden over enkele punten nog voortgezet. OPLICHTING TE DELFT. De politie te Delft heeft den 27-jarigen v. d. B,. analist aldaar aangehouden wegens brutale oplichting. De man had voorgegeven een fabriek van chemische preoaraten te willen be ginnen en een zijner slachtoffers had hij bewogen een compagnonschap met hem aan te gaan. Deze stond een bedrag van f. 3500 af om grondstoffen aan te koopen. Hij huurde een winkelhuis maar toen met de fabricage zou worden begonnen was v. d. B. verdwenen. Bij onderzoek bleek dat hl) nog meerdere personen heeft opgelicht tot eep totaal bëdrag van f. 500. o.a. een werklooze die hém zijn laatste spaarduitjes groot f. 200 had afgestaan, v. d. B. heeft alles bekend. Geslaagd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het prop.-examen ln de theologie de heer J. P. v. d. Stoel te Zoe- terwoude. Geslaagd aan de Landbouwhoogeschool te Wagenlngen voor het ingenieurs-examen Tuinbouw mej. J, M. van Waveren te Hillegom. IJMUIDEN. 28 September. Tarbot per KG. f. 1.10—0.92; Tongen per KG. f. 1.200.80: Middelschol per kist van 50 KG. f.23; Zetschol per kist van 50 KG. f. 20; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 154.90; Bot per kist van 50 KG. f.8 3.80, Schar per kist van 50 KG. f. 8—1.65; Roggen per 20 stuks f. 16—11; Vleeten per stuk f. 4.601.88; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f.96.40: Gr. Schel - visch, per kist van 50 KG. f. 21.50; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 17.50 16; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 1512; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 11—9.60; Kabeljauw per kist van 125 KG. f.8060; Gullen per kist van 50 KG. f. 218.50; Lengen per stuk f. 1.30 —0.80; Wijting per kist van 50 KG. f.11 9: Koolvlsch per stuk f.0.450.15; Ma kreel per kist van 50 KG. f. 4.503,25. 176 kisten versche haring, f. 3.702.40 p. kist en 375 kantjes pekelharing. Volle f. 9.60—8.75, maatjes f.10; ijle f. 7.65^-7.40, steur f. 87.50 per kantje. Aangekomen de stoomtrawler IJM .112 met f.3901; en de loggers KW. 158 met f.715; KW. 35 met f.624; de KW. 69 met f.1463 (versche) en KW. 144 met 470 kantjes pekelharing overgeladen voor Katwijk. VLAARDINGSCHE markt 28 Sept. Maassluis 5, met 38 last (waarvan 20 last steurharlng), Prijzen: Volle haring f98.80. Maat- Jeshraring Zuid f 11.10. IJle haring f8— 7.?0. Steurharlng f7.206.50. Alles naar kwaliteit. SCHAKEN. OFFICIEELE OPENING VAN HET TOURNOOI OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. Van de zijde van het „Euwe-Aljechin- Comité" vernemen wij ten opzichte van de officieele opening van het wereldschaak- tournooi nog nader, dat op dit oogenblik definitief vaststaat, dat de opening van deze Internationale sportgebeurtenis offi cieel zal geschieden door den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. G. J. Slotemaker de Bruine. Tevens zijn o.m. uitgenoodigd tot deze plechtigheid verschillende andere auto riteiten. vooraanstaande figuren uit de internationale schaakwereld, de leden van het eere-comité enz. AMSTERDAM, 28 Sept. In de beurs-situatie was niet veel veran dering, waarbij ln aanmerking moet wor den genomen dat de uitwerking van de verklaringen in de Tweede Kamer gisteren reeds tot uitdrukking waren gekomen. Voor de Ned. Staatspapieren bestond goede belangstoelling, doch de koersen ste gen niet verder. De 4°/o obligaties Nederland en Ned. Indië waarin het meeste omging bewogen zich voornamelijk omstreeks het vorige slot. Oude Schuld bleef op peil. Op de locale afdeellngen ging weinig om. Van de Rubberaandeelen golden Amster dam rubbers iets lager. Van de minder cou rante soorten viel zoo goed als niets te be merken. Voor tabakken was geen attentie en alleen bij het slot bleek iets van hun aanwezigheid. Petroleumwaarden rustig. Koninklijke Olie's vielen Iets terug, doch konden later wat aantrekken. Van de Industr. fondsen werden Philips op be scheiden voet verhandeld. Nadat ze op het slotnlveau waren Inge zet verbeterden ze geleidelijk. Petroleumwaarden bewogen zich binnen nauwe grenzen. Voor Suikerwaarden bestond geen be langstelling. In Amerlkaansche fondsen ging weinig om. wel werd belangstellend geïnformeerd naar de verschillende bekende specialitei ten, doch deze attentie werd niet omgezet in daden. De koersen van Bethlehem Steel. United Steel en Anaconda Copper, die totaal ver waarloosd waren, gaven aan het einde eenige levensteekens te zien. Prolongatie 6 3/4 pet, GROOTE BRAND IN DEN DOM TE COMO. OOMO, 28 Sept. i Reuter i. In den grooten koepel van den uit het einde van de 14de eeuw dateerenden dom. waar thans restauratiewerkzaamheden verricht worden, ls gisteravond een brand ont staan. die zeer veel schade heeft aange richt. Nog te middernacht was de brand weer bezig met de bestrijding van het vuur. De dom is een van de belangrijkste kunstwerken van Lombardlje. LEIDEN. 28 Sept. Botermarkt. Fa- brleksboter prima f. 1.60 p. K.G. Aanvoer 600 K.G. Handel goed. Boerenboter prima f. 1.55—f. 1.65 p. K.G. Turfmarkt van 23 t.m. 28 Sept. Lange turf f. 7f. 8 per 1000 stuks. LEIDEN. 27 Sept. Andijvie f 0.501.20. Kroten f 0 60—1.20. Komkommers f 14. Bloemkool I f 2.90—22.80. II f 1.58—11.60. Witte kool f 3.40—4.80. Roode kool f 1.20— 3.60. Savoyekool f 5.20—10.70. Groene kool f 1 905.40. Rapen f 3.90. Meloenen f 38. Pieterselie f 0.30—0.90. Prei f 0.30—1.60. Radijs f 0.701.30. Kropsalade f 0.50—3.80 Selderie f 0.301.50. Bleekselderie f 1827 Knolselderie f 0.80—4. Wortelen 'f 2—7:70. Perziken f 8—19. per 100 stuks. Kroten f 1.10—2.10. Kroten, gekookt f35. Snij- boonen f 435. Stokboonen f 428. Pronk- boonen f 25. Stamboonen f 428. Pos telein f2—6. Spinazie 12—15. Tomaten A 1 3—5 40. B f3—5.80. C f 3—3.80. CC f 2— 2 40 Uien f 1.102.90. Wortelen f 1.10 4.40. Spruiten I 15—11. n f 2—3.20 per 100 K.G. AARLANDERVEEN, 27 Sept. Eierenvel- llng. Kippeneieren f. 3.60—4.10 per 100 st.f Boter f. 0.66—0.67 per pond; Kaas f. 0.20 per pond. Voortaan om de 14 dagen vei ling. RIJNSBURG. 27 September. Groenten- veiling. Aardappelen 60—80 c. per kist; Uien f,0.80f.1; per baal; Peen f. 3.506 per 100 bos; Groene kool f. 3,505 per 100: Gele kool f.710 per 100; Roode kool f.8 12 per 100: Bloemkool I f. 1418 per 100. Bloemkool II f. 7—10 per 100; Kroten 50 e. per kist. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Verloofd: LITV HEYERMANS en 1196 ir. C. BROEKHUIZEN Stadionkade 26, Amsterdam. Lijsterkade 16, Eindhoven. Verloofd: GRETA PRAS en A. BARENDRECHT. Theol. Stud, Herv. Pastorie, Katwijk a. Zee Rietveld 71, Delft. 28 Sept. 1935. 1152 Ontvangdag te Katwijk a. Zee Woensdag 2 October wan 35 en 810 uur. Ondertrouw df M. VAN VOLLENHOVEN, Cand. Notaris en JETTA BAKKER. Alphen aan den Rijn, Oegstgeest, „Veldheim", 28 September 1935. 1203 Huwelijksinzegening 21 Oc tober ln de Pauluskerk te l'/j uur. Na afloop gelegen heid tot gelukwenschen in Hotel „Het Witte Huis" te Oegstgeest. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, onze lieve Moeder, Behuwdmoeder, Grootmoeder en Tante HENDRIKA KOOREMAN- VAN DER WORM, in den leeftijd van bijna 83 jaar. Lelden: C. M. KOOREMAN J. KOOREMiAN. Gouda 1. J. KOOREMAN. Amsterdam: P. J. KOOREMAN I. N. W. KOOREMAN— KRIEK. Leiden: H. VAN DEN BERG— KOOREMAN W. P. J. VAN DEN BERG J, KOOREMAN en Kleinkinderen. Leiden, 27 September 1935 Jan van Houtkade 40a. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag a.s. te 11.20 op de begraafplaats „Rhijnhof". 1205

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3