DE MARINEMANOEUVRES 76ile Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 28 September 1935 Vierde Blad No. 23164 In een motorvlet op jacht naar zoeklichten. Van en over Plankenland. LAND- EN TUINBOUW. Herhaa,de,1'k hebben we U gewaarschuwd, Firma J. W. CAHEN Rood forceert het Schulpengat en beschiet Den Helder. o Aan boord van Hr. Ms. „Gelderland". 26 September. (Van onzen redacteur! Na een etmaal wachten aan boord van een op de reede liggend schip, mag een dag passagieren een heele afwisseling lij ken. maar ln Nieuwe Diep is niet zoo heel veel te beleven voor drie Journalisten, die gekomen zijn om manoeuvres te verslaan, maar door den storm op non-actief wer den gezet. We waren dan ook niet rouwig toen dc motorsloep ons naar Hr. Ms. „Gel derland" terugbracht. We verwachtten het touwladdertje, maar vonden de statietrap uithangen. De kolonel ls blijkbaar zuinig op zijn oorlogscorrespondenten, hetgeen dezerzijds zeer op prijs werd gesteld. Dc opzet van de nachtelijke oefening. Hoewel er ln Den Helder niets van was te merken is vandaag de oorlog tusschen lood en blauw weer uitgebroken. Te Den Helder ls de tot de stelling behoorende blauwe scheepsmacht gestationneerd, be staande uit bewakings- en onderzoekings vaartuigen, en Hr. Ms. „Douwe Aukes". piauw weet niet, welke snoode bedoelin gen rood heeft, maar vermoedt van zijn traditloneelen manoeuvre-tegenstander niet veel goeds en zoo heeft de comman dant van de stelling Den Helder opdracht bntvangen al het mogelijke te doen om de forceering van het zeegat van Texel te beletten. Inderdaad heeft de roode scheepsmacht, bestaande uit Hr. Ms, „Gel derland", „Hertog Hendrik" en de torpe dobooten G Xirr, G XV en Z V, dat booze voornemen. Volgens den opzet wordt Rood verondersteld vanmiddag laat op een 140 Jnijl afstand van Den Helder verkend te 2ijn. Om aan deze verwachtingen althans eenigszins te voldoen, varen we onder het eten gauw als vrienden weg tot we achter Ue kim verdwenen zijn om ln het holst van den nacht als vijanden terug te komen en de marine-etablissementen te beschieten. De heenreis heeft iets feeste lijks. De „Geldrland" en de „Hertog Hen drik" varen op korten afstand naast el kaar en lijken in het snel invallend duister met de rijen verlichte patrijspoorten wel passagiersschepen, die een trip gaan maken. We zijn recht uit de kust gevaren en kruisen om een uur of acht de scheep vaartroute IJmuidenHamburg, waar de zee door het vrij drukke verkeer er gezel lig uitziet. Veel verder hoeven we niet en we varen heen en weer tot het moment van den aanval daar is. Als dieven in den nacht sluipen we naar de kust. Niet meer dan donkere schimmen zijn de beide schepen, nu alle patrijspoorten geblin deerd en zelfs de navigatielichten gedoofd zijn. Spookschepen lijken het of een heele vloot kapers, want de drie torpedobooten hebben zich bij ons gevoegd en varen even onzichtbaar. Krijgslisten. Blauw, onder commando van den stel lingcommandant van Den Helder, zal dus trachten ons met zijn zoeklichten op te sporen en met drie achter de duinen op gestelde kustbatterijen te vernietigen. Maar de Roode commandant, kapitein ter zee J. J. Dikkers, heeft verscheidene krijgslistighcden uitgedacht om hen te verschalken. Blauw verwacht twee groote HET KOMENDE SEIZOEN. n. In onze vorige beschouwing gaven wij samenstelling en repertoire van het Ver. ftotterdamsch-Hofstadtooneel. Men zal daaruit gezien hebben, dat de kern van het gezelschap is gebleven. Missen doet men terstond één naam: Louis Grimberg! Men zal hem straks elders zien opduiken. Ook Johan Elsensohn is nu verdwenen. Men zal dit gezelschap hier voor het eerst kunnen zien optreden op 3 October met een geestig blijspel „Ping-Pong". Tevoren zal hier reeds zijn opgetreden de Tooneelgroep „Het Masker", n.l. op Maandag a.s. als eerste abonnementsvoor stelling. Het Masker. Dit gezelschap, onder directie van Ko Arnoldi, ls aldus samengesteld: Dames: Else Mauhs, Ank van der Moer, Georgette Reyewski, Lize Servaes, Tatia. Wyma. Heeren: Ko Arnoldi, Louis Gimberg, John Gobau, Dick van Veen en Bab Wijs man, terwijl Magda Janssens als gast zal Ko Arnoldi. optreden. Tatia Wyma en Bab Wijsman zijn nieuwe krachten, die dit jaar voor het schepen. Goed. we stoppen dus lang bui ten zicht, strijken twee motorsloepen met mariniers en machinegeweren, die tot taak hebben de zoeklichten ongezien te nadeien en onder vuur te nemen en zoo mogelijk te landen om ze bij verrassing te nemen Het zoeklicht op het fort Kijkduin is natuurlijk voor hen onbereikbaar en waarschijnlijk zal het de „Gelderland" wel in zijn stralengebied vangen, als deze ten slotte het Schulpengat binnenstoomt. Dan wordt het vuur op de „Gelder land" geopend, maar ook door haar be antwoord. Daarbij richt de „Gelderland" haar voorste zoeklicht op het fort, om goed te kunnen richten, maar haar ach terste zoeklicht zal zij langs de „Hertog Hendrik" leggen. Daar men met een zoek licht niet door een even sterk licht heen kan kijken zal de „Hertog Hendrik" voor blauw onzichtbaar blijven. Wel zal blauw begrijpen, dat het tweede roode schip achter den stralenbundel ligt, maar het weet niet op hoeveel honderden meters en kan dus niet richten. Op deze wijze loopt volgens berekening van onzen commandant, de „Gelderland" veel kans om zwaar gehavend te worden, maar de „Hertog Hendrik" zal Nieuwe- Diep dicht genoeg kunnen naderen voor een succesvolle beschieting. Zoodra er wat te zien is zullen we ge pord worden en daarom gaan we zoo lang maar naar kooi. Vrijdagmorgen half drie. Dat porren blijkt niet noodig. Als er aan dek wilde varkens gevangen of handbal met de kanonnen gespeeld werd kon het lawaai niet oorverdoovender zijn. Lang voordat er wat te beleven valt zijn we dan ook wakker en daar we hl de kleeren gebleven zijn duurt het opstaan maar kort. Het is drukkend warm en hevig be nauwd aan boord, daar alle openingen licht- en dus ook luchtdicht zijn afge sloten. Voor allen, die aan deze nachte lijke expeditie deelnemen is het een zacht genot te weten, dat dezen keer ook de thuisblijvers te Den Helder in het diepst van hun slaap gewekt zullen wor den. Zij weten het zelf nog niet, maar zoodra de roode scheepsmacht verkend wordt volgt generaal alarm: de sirene zal loeien, minuutschoten zullen knallen, tamboers en pijpers per rijwiel zullen op alle hoeken van straten hoornsignalen geven en allen, die bij land- en zeemacht behooren, zullen uit de veeren worden ge trommeld. Gedeelde smart ls halve smart! Op jacht naar zoeklichten. Er zijn drie zoeklichten waarvan de motorsloep van de „Gelderland" het zoek licht, dat het dichtst bij den Helder staat, de motorsloep van de „Hertog Hen drik" het verste en een motorvlet van de „Gelderland" het middelste voor haar re kening zal nemen. Het is kwart voor vier als luitenant ter zee 2e klas Kempees mij over het stikdonkere schip naar het tent dek loodst. Mijn oogen wennen aan het duister en nu onderscheid ik een smalle plank waarover ik voetje voor voetje naar de in de davits hangende vlet schuif. Twee mariniers met geweer, twee matro zen. een stoker, een kwartiermeester en meneer Kempees zijn me daar heel wat vlugger voorgegaan. De bemanning is nu compleet, door mijn aanwezigheid zelfs overcompleet, en zoo wiegen we daar zachtjes heen en weer tot de motorsloep ls gestreken. Dan daalt ook onze vlet op eindexamen der Tooneelschool zijn ge slaagd. Op het repertoire zijn gehandhaafd: „Vorstelijke emigranten", het blijspel van Jacques Deval; „Het Adelaarsjong" van Edmond Rostand; „Toekomst" van Henri Bernstein: ,,'n Geforceerd huwelijk" van Edward Poor Montgommery en „Zijn nieu we Testament" van Sacha Guitry. Nieuw ingestudeerd zijn of worden: „Bi- chon" blijspel van Jean de Letraz, „Liber- té provisoire", comédie van Michel Duran; „Les Coqs". comédie van Jacques Klein; en „AU rights reserved", blijspel van Hun- ter. Dit laatste stuk is met veel succes op gevoerd in het Criterion Theater van Lon den, terwijl „Bichon" een successtuk is ge weest van het Théatre de la Michodière te Parijs. Hier zal Maandag worden gegeven Bern stein's „Toekomst". N.V. Amsterd. Tooneelvereeniging. Albert van Dalsum. Het gezelschap zal aldus zijn samenge steld Dames: Wilh. Duymaer van Twist. Willy Haak, Georgette Hagedoorn, Sara Heyblom, Nell Knoop. Charlotte Kohier, Loudi Nij- hoff, Marie Sternhelm en Tiny Veen. het water, de motor slaat aan en met volle kracht gaat het kustwaarts. Terwijl een matroos mij in een ollejas helpt, merk ik, dat de zee, hoewel woelig, niet zoo onstuimig ls als het van boord af ge zien leek. Maar het water phosphoriseert prachtig en zoo lijkt iedere golftop lich tend schuim te dragen. Een eindje touw, dat even door het water sliert, wordt een lichtende slang. Door het schuim langs den boeg en in het kielzog springen vurige vonken. De twee buitenste zoeklichten van de kust speuren rustig draaiend het zee oppervlak af. Telkens liggen we er midden in, het sterke schijnsel is verblindend, maar blijkbaar ziet men ons van den wal niet, want men doet geen poging om ons in den bundel te houden. Na een uur va ren zijn wij ongemerkt op 400 meter van de kust gekomen, ter hoogte van het middelste zoeklicht, dat tot nu toe echter geen teeken van leven heeft gegeven. Hier moeten we wachten en dus keert het vletje den kop in den stroom, terwijl de motor zoo langzaam draait, dat we voor noch achteruit gaan. Maar we stei geren flink en een enkel zeetje komt over. De zoeklichten dwingen ons tot snel uitwijken en een enkele maal worden we even nader bekeken, maar denkelijk voor een juttersvletje gehouden en weer los gelaten. Bij al dat manoeuvreeren schie ten we rakelings langs boei 6. Nog blijft het middelste zoeklicht, dat waarschijn lijk defect is, gedoofd. Het buitenste licht pakt eensklaps de motorsloep van de „Hertog Hendrik" en blijft eraan kleven. Die is er bij! Maar als ons even laser het zelfde lot treft heb ik een vaag vermoe den, dat fictief vuur van den wal ons af doende vernietigt. Dit belet ons vletje niet trouw op zijn onrustigen post te blijven. Doffe knallen, afkomstig van de „Gel derland", die een bewakingsvaartuig in den grond boorde, kondigden de komst van de nog onzichtbare groote schepen aan. Het eerst verscheen de G 13 in het schijnsel der zoeklichten en niet veel later doemde de „Gelderland" op, die met zijn beide stralenbundels de lichten van den wal beantwoordde. De „Gelderland" nam met 'n serie scho ten de vijandelijke batterijen onder vuur, die een beetje laat toch antwoord gaven. Daar het blauwe zoeklicht, waar wij op loerden, nog niet present was dobberde ons vlet werkeloos op de baren tot veel later dan de bedoeling was, de „Hertog Hendrik" verscheen. Weer het zoeklichlenspel, waraaan nu ook het middelste deelnam. Van twee kan ten bewezen de knallen, dat wal en schip elkaar over onze hoofden heen op fictieve kanonskogels onthaalden. Op dit oogen- bllk werd ook aan onze twee mariniers het commando tot schieten gegeven. Verwoed openden zi.i met hun geweren een leven dig „mitrailleurvuur" op het vijandelijke zoeklicht, dat aan scherven gaat en rustig doorschijnt. Ze zijn fanatiek, onze schut ters, en veroorzaken een hevig strijd- geweld. De korte vlammen steken onop houdelijk uit de geweerloopen en de kruitdamp waait in mijn oogen. Tot hun spijt, maar niet tot de mijne, zijn de 60 losse patronen gauw verpaft. Qm den vijand te laten zien. dat ze toch nog steeds schieten, maken de mariniers hef tige beweging met hun gloeiende sigaret teneindjes. Hoog boven het strijdgewoel uit maalt de Lange Jan, de vuurtoren, zijn vredeslicht, dat in oorlogstijd natuurlijk gedoofd zou worden. De „Gelderland" en de „Hertog Hen drik" stoomen nu door en beschieten Nieuwe Diep. Maar ze hebben beloofd de telefooncel van hotel Den Burg te laten staan. De oefening is afgeloopen. Meneer Kempees deelt met mij den inhoud van zijn thermosflesch met chocolade. Flesch en sloep hollen de „Gelderland" achter na, waar we langs de dronkemansladder naar boven klauteren en gauw drooge kleeren aantrekken. Resultaten. Uit het communiqué van den algemee- nen leider blijkt, dat de roode torpedo booten G 15 en Z 5, die door het Molen- Heeren: J. Carpentier Alting, Ph. la Cha- pelle, Max Croiset. Albert van Dalsum, Frits van Dijk, Louis van Gasteren, Ben Groenier, Herman Haye, Paul Huf, Han König, Bob de Lange, Ben Royaards, J. Sternheim, Paul Storm, M. van Warmelo en A. van Zandbergen. Décors van Louis Richter. Costumes: Marie Sternheim en A. Serné en Zoon. Zakelijk beheer: J. Stern heim, J. H. Carpentier Alting en mevrouw S. van Swinderen. Artistieke leiding Albert van Dalsum en A. Defresne. Het repertoire bevat: „De Geborduurde Bal", een Chineesch stuk in Chineeschen trant, door S. I. Hsioeng; „Elektra" van Sophocles, met de muziek van Alph. Die- penbrock; „De Beul" van Par Lagerkvist; „Een Vrijdagskind" van Leopold Atlas; „Gijsbrecht van Aemstel" van Joost van den Vondel. In de tweede helft van het seizoen zal worden gekozen uit: „De B 21 vliegt om de wereld" van mr. H. M. Plan ten; „The Children's Hour" van Lilian Hellman; „Ah Wilderniss" van Eug. O'Neill „Once in a life time" van Moss Hart en George S. Kaufman; „Trouwen op steun" van Ronald Gow en Walter Greenwood; „De comedie van goed en kwaad" van Richard Hughes. Tevens zijn de leiders nog met enkele auteurs over hun laatste stuk ken in onderhandeling. Ook zullen zij, zoo de omstandigheden dit toelaten, een of twee klassieke werken in het repertoire op nemen. Ensemble de Boervan Rijk. In tegenstelling tot de haast onoverko melijke moeilijkheden waarmee andere ge zelschappen te kampen hebben, heeft het ensemble de Boer-van Rijk twee gunstige jaren achter den rug. Het gevolg is, dat het gezelschap gedu rende dien tijd intact is gebleven, en dat de leden ervan op elkaar zijn ingespeeld. Het tableau de la troupe ziet er dit jaar dan ook vrijwel uit als het vorige seizoen en vermeldt: mevr. Esther de Boervan Rijk, mevr. Lize van der PollHamakers, mevr. Fie de Vriesde Boer, mevr. Mieke FlinkVerstraete. mevr. Hesje Rijkenvan Rijk (a. g.)mej. Loesje Bouwmeester (a. g.), en de heeren Jaap van der Poll, Wil lem van der Veer, Adolphe Hamburger, Marcel Berckmans met Hein Harms (a. g.) en Henk Schaer (a. g.l. De regie zal gevoerd worden door Jaap van der Poll en de heeren Willem van der Veer en Johan Elsensohn (a. g.l. Een tweede gevolg van dit vaste gezel schap is: een groot repertoire. Het ensem STORMSCHADE AAN HET FRUIT. Kool-oogst in Noord-Holland mislukt. Onderstaand overzicht betreffende den stand van het fruit en de warmoezerij- gewassen op 23 September j.l. is, onder medewerking van de Rijkstuinbouwconsu- lenten samengesteld naar gegevens, ver strekt door de correspondenten der Di rectie van den Landbouw. Het fruit. De stormen van 17 en 18 September hebben tnegevolge gehad, dat groote massa's fruit van de boomen gewaaid zijn. In vele gevallen is méér dan de helft der vruchten gevallen, waarbij nog komt, dat het fruit, dat bleef hangen, door hagel buien beschadigd werd. Vooral de peren zijn zeer sterk afgeworpen, zoodat meer malen géén vrucht meer overgebleven is. Van de appels heeft vooral de Goudrei- nette sterk geleden. Gebleken is, dat bij het afwaaien van het fruit de beschutting der betreffende aanplantingen een groote rol heeft gespeeld. De warmoczerijgewassen. Het droge weer in de maand Augustus heeft in sterke mate den stand van de kool ongunstig beïnvloed. Mede door het optreden van ziekten kan de stand van de kool slechts matig genoemd worden, terwijl in Noord-Holland zelfs van een mislukten oogst gesproken kan worden. Ook dc sla heeft ernstig door de droogte geleden. Prei en andijvie staan er goed voor. KAASPRIJZEN LOOPEN OP. Toestand voor producenten veel gunstiger geworden. De kaasmarkt te Alkmaar vertoonde gisteren een zeer ongewoon beeld. Door het oploopen van de kaasprijzen in de laatste weken was het bij den handel en de producenten een tasten naar de prij zen. De markt opende met een vraagprijs van f 40. met las gevolg dat zij een uur stil lag en er niet verkocht werd. Pas tegen half twaalf werd de markt williger en werd er verkocht voor f. 28. Ook deze prijs kon zich niet handhaven, zoodat de gemiddelde prijs f. 25 bedroeg. De toestand is voor de producenten be langrijk gunstiger geworden. De thans geldende prijs laat zelfs een loonend be drijf toe, hetgeen voor het platteland, waar de financieele toestand nijpend is, verheugend mag worden genoemd. Als oorzaak voor het oploopen van de orijzen werd ons genoemd de streng toe gepaste productiebeperking, de afname van melkkoeien door Italië, de droogte van dezen zomer, en het feit, dat de vorige week plotseling Duitsehland besloot om ■den invoer van 600.000 K.G. kaas meer toe te laten. Wanneer de thans gemaakte prijs zich handhaaft, dan komt ook de ge- heele melkregeling in de war, aangezien gat binnenkwamen, vernietigd zijn. Het blauwe bewakingsvaartuig in het Schul pengat en het zoeklicht bezuiden Falga zijn eveneens vernietigd. De „Gelderland" is beschadigd maar toch met een zes mijlsvaart doorgestoomd. Forceering en beschieting van Den Hel der zijn gelukt. Blauw heeft dus ten derden male ver loren. Maar dezen keer is de uitslag voor rood geflatteerd, daar in oorlogstijd de lichten worden gedoofd en de betonning weggenomen, terwijl er dan mijnenvelden zijn gelegd. ble gaat het nieuwe seizoen in met 7 stuk ken-zonder-souffleur. Voor mevrouw de Boer beteekent dat ongeveer: 1000 pagina's uit het hoofd! Dit gezelschap brengt uit haar oude repertoire „Levensavond" (173 opv.), „Opoe" (119 opv.), „De medailles van een oude vrouw" (487 opv.) en „De doofpot" (97 Esther de Boervan Rijk. opv.), „Pension Zonneschijn", komedie in 3 bedrijven door Cor Hermus, dat het vo rig seizoen op het programma kwam, wordt in het seizoen 1935/36 weer ten tooneele gebracht, evenals „Tante Roosje", Weensch blijspel door M. Groetzinger, dat de 109 opvoeringen al gepasseerd is; en „Betje re geert", blijspel in 3 bedrijven, door Henk Bakker. Eveneens in dit seizoen gaat de 750ste opvoering van „Eva Bonheur". Nieuwe stukken, die in studie genomen zullen worden zijn: „Veen heil en zegen" spel van dezen tijd in 3 bedrijven, djor Johan Elsensohn, „Een gewaagd Experi ment". blijspel door Mac Davis, „De Sloof", vroolijk spel in vier bedrijven, door Frank June en „Liefde", komedie in 3 bedrijven door Jaap van der Poll. En tenslotte voor heden nog het RECLAME. 1581 wij kunnen het dus heusch niet helpen, als U na 1 October winterprijzen betaalt voor Uw brandstof. Het scheelt U guldens Bel ons nu meteen even op, telef. 7697, of loop Maandag beslist even aan. U weetCAHEN levert U uiterst voordeelig stokende brandstof Van der Werfstraat 4 - Tel. 2697 M productiebeperking dan niet meer noodig zal zijn. Veel hangt er in deze af van het kwan tum, waarop het nieuwe contingent voor Duitsehland en Frankrijk gesteld zal wor den. Daarover heerscht nog onzekerheid. o VOOR KLEINE TUINEN. Onze vruchten. Enkele soorten van appels en peren werden reeds geplukt, maar de meeste soorten hangen nog aan den boom en wor den in ze of in de volgende maand ge plukt. Het plukken van vruchten is een mooi werkje, het is echter niet zoo een voudig als het lijkt, vooral bij hooge boo men We spreken over het plukken van vruchten en niet over afschudden. Pluk ken is dan ook de eenige goede manier om vruchten te oogsten. Vruchten die we willen bewaren zullen met zorg moeten worden geplukt want zelfs het stooten van vruchten kan aanleiding geven tot het ontstaan van rotplekken. Van veel belang is ook de tijd van plukken. In het algemeen kan men aannemen, dat vruch- ten plukrijp zijn wanneer zij door het op lichten van de vruchten gemakkelijk los laten. Wanneer we bij niet noemenswaar- öigen wind gave vruchten onder den boom vinden is het tijd om te plukken. Evenwel dienen we er rekening mede te houden dat sommige soorten spoedig vallen, dit is o.a. het geval met de sterappel. Worm stekig fruit wordt vaak noodrijp en valt dan vrij spoedig. Dit valt dus buiten be schouwing. We plukken bij droog weer en leggen de vruchten eerst eenige dagen op een luchtige droge plaats. Pas daarna brengen we ze naar de bewaarplaats. Deze moet droog zijn en een gelijkmatige, koele temperatuur bezitten. Een op 't noorden gelegen kelder of kamer is daarvoor het meest geschikt. Hier leggen we de vruch ten in enkele of hoogstens dubbele lagen, in laden of kisten, welke met eenige tus- schenruimte zoo noodig op elkaar kunnen worden geplaatst. In deze bewaarplaats moet het fruit regelmatig worden gecon troleerd waarbij het rijpste het eerste moet worden gebruikt. Alles wat ge kneusd of wormstekig is wordt voor di rect gebruik afgezonderd en komt dus niet tusschen het te bewaren fruit. Hier volgen eenige soorten die we in den loop dezer maand plukken. Van peren Beurré d'Amanlis, Clapp's Favorite, Marguerite Marillat, Triomphe de Vienne, Beurré d' Mérode, Seigches en Soevnir de Con gres. Van appels: Codlin Keswick, Mank's Codlin, Cellini, Cox's Pomona, Gravestei- ner, Jonathan, Groninger Kroon, Notaris appel, Cox's Orange Peppin, Transparan te de Croncels. The Queen, Princesse No ble en Eng. Winter Permain. Alleen de late soorten zijn voor bewaren geschikt. Nieuw Schouwtooneel. Het „Nieuwe Schouwtooneel" zal in het komende seizoen in geheel onveranderden vorm voor het voetlicht verschijnen. Van het oude repertoire blijven enkele succes-stukken gehandhaafd: „Kinderen van ons Volk", „De vier Jaargetijden", „De Familie Kegge", „De Fakir", terwijl daar naast tal van belangrijke nieuwe producten der binnen- en buitenlandsche tooneel- schrijfkunst zullen worden uitgebracht. In tegenstelling met vorige jaren zal het gezelschap een groot gedeelte van dit speelseizoen in Amsterdam verblijf hou den, in verschillende theaters, slechts en kele maanden zal er worden gereisd. „Het tableau de la troupe bestaat uit de volgende personen: De dames Jacqueline RoyaardsSand- berg, Dogi Rugani, Jetty van DijkRiecker, Lena Kley, Mies Versteeg en Nina Bergsma en de heeren Ko van Dijk, Frits Bouwmees ter, Lau Ezerman, Jacques Snoek, Sam de Ko van Dijk. Vries, Ferd. Koolbergen en Ben Aerden. Zoo noodig wordt het gezelschap aange vuld met andere artisten. „Ko van Dijk en Frits Bouwmeester blij ven verantwoordelijk voor de artistieke leiding, terwijl Jacques Snoek de zakelijke leiding behoudt en tevens de ensceneering en de décors verzorgt. Als administrateur treedt op de heer F. J. Wertwijn. Technici: l _W. L, Verweel en C. Gerstel",

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13