Fa. I. ZANDVOORT's Slagerijen Prima Lamsvleesch (geen Schapenvieeseh) tegen belachelijk lage prijzen EXTRA FIJNE GEKRUIDE ROLPENS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 26 September 1935 LAND- EN TUINBOUW. V|//CmPJ_ Kt RICHTEN Malsche Biefstuk 65 ct. p. p. Rosbief 45 en 50 ct. Ossenhaas 70 (ook gedeelte) ALS EXTRA RECLAME ROOKVLEESCH 12 CT. PER ONS 40 ets per pond HOOFDKAAS a LA JARDINIÈRE 16 ets per Va pond ALKEMADE. Boom voor Rcmonstrantschc Kerk door storm geveld. Te Oude Wetering werd een zeer oude boom door den storm van gisteren ont worteld. De boom die binnen het hek van de Remonstrantsche Kerk stond, sleepte in zijn val eenige takken van een kastanje boom mee, viel tegen de hoek van het post kantoor en verpletterde het ijzeren hgk voor een gedeelte. Het verkeer was eeni- gcn tijd gestremd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, bhalve dat mej. A. v. P. uit Roelofsarendsveen die juist pas seerde onder de kruintakken bedolven werd. De fiets werd beschadigd en met hevigen scrik en een geblesseerde knie werd de getroffene uit de wirwar van tak ken en bladeren te voorschijn gebracht. De voorbijkomende heer van der V kon zich nog juist in veiligheid stellen. Het be treft hier een Pterocarga, of wel een Kau- kasische vleugelnoot, een niet al te veel voorkomende boomsoort in dezen kolosalen omvang. Een verlies, niet alleen voor het schoon gelegen kerkje, maar ook voor het toch al niet boomrijke Oude Wetering. Doordat het opruimingswerk met klacht ter hand genomen werd. was de verkeers- stagnatie van korten duur. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Wllhelmlna Maria d. van J. A. van der Zwet en J. A. van der Zwet; Petrus Leonardus zoon van L. J. Kerkvliet en A. A. de PrieCatharlna Cornelia d. van A. van der Meer en C. van der Hoorn. Overleden: Jansje van der Hoorn wed. van Jacobus Schoo 71 jaar; Theresia van Akkeren, 12 jaar. jm. 27 jaar en Petronella Allda Wesselman jd. 22 Jaar. Ondertrouwd: Adrlanus Bouwmeester Gehuwd: Arnoldus van Rijn jm. 25 Jaar en Theodora Maria Johanna Rodewijk jd. 26 jaar; Joannes Hermanus de Jong jm. 24 j. en Regina Barbara Otdema jd. 21 j. BOSKOOP. R.K. tooneelclub „St. Gcnesius". Deze tooneelclub gaf ln het R.K. Ver- eeniglngsgebouw aan de Rozenlaan, haar eerste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd het tooneelstuk in 3 bedrijven „De Hel" (spel uit het „Sovjet paradijs"). Het stuk werd zeer goed gespeeld en dat het in de smaak viel bewees het daverend applaus na elk bedrijf. De zaal was flink bezet. Gevonden: heerenhorloge, gummljas, belastlngmerk. 2 badpakken met baddoek, jongensmuts. ijzeren zaag, maatstok en kindertaschje. Inlichtingen bij het politie bureau. Voor Zondag 29 Sept. zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. LEIDERDORP. De winkeluitbreiding te dezer plaatse houdt met de steeds doorgaande aanwas dér bevolking vrijwel gelijken tred. Op den hoek KoningstraatDr. de Brulnestraat kan men nu weer een sla gerij geopend zien van den heer P. J. Rosenboom. Met zijn van moderne gereedschappen voorzien geheel getegeld slachthuis, ruime en koele getegelde pekelbakken voorziene kelder, alsmede winkel met frissche gete gelde wanden, marmeren toonbank en uitstalling, waarin de moderne machines met inbegrip van een koelcel goed uitko men, ziet men hier een bedrijf'dat aan genaam aandoet. Het geheel is door den heer M. van der Velden in stijl uitgevoerd. De winkel is degelijk en voldoet aan de hoogste eischen der hygiene. Deze nieuwe woonwijk getuigt van durf in moeilijke tijden. Wij wenschen den heer Rosenboom veel goeds toe in zijn modern bedrijf. LEIMUIDEN. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Verhorst, van Koog a. d. Zaan Stationsstraat 61 C. J. Th. v. d. Veer. van Bergen Hasseltstraat 6 O. A. Hulsman, van Bodegraven Meile 28 C. J. v. Haastrecht, van Alkemade. C. 86 J. J. van den Broek van Alkemade. C. 55. Vertrokken: C. L. van Galen naar Woer den. R.K. Pensionnaat Meulemamweg 3 A. C. J. Verburg naar Weeso Nieuw- straat 39 J. van Dam naar Riinzater- woude Weteringschelaan 77a J. B. P. v. d. Kraan n. Sassenheim Lindelaan 3. Voor de opneming van arbeiders in de landbouw- en weidebedrijven is voor de gemeente Leimuiden en Rijnzaterwoude een commissie gevormd. In deze commissie hebben zjtting voor de gemeentebesturen de heer J. W. de Ren. voor den R.K. Landarbeidersbond de heer C. J. de Rijk voor den Chr. Landarb. Bond de heer Ph. Muys voor den Bond van Arb. in het Land- en Tuinbouwbedrijf de heer J. G. Hogenboom en voor den L.T.B. de heer J E. Hartveld. Gegadigden moeten zich zoo mogelijk ter gemeentesecretarie van Leimuiden of Rijnzaterwoude aanmelden. De heer H. Roos heeft zijn benoeming tot notabel bij de Ned. Herv. Gemeente aangenomen. NIEUWKOOP. De storm. De storm, die af en toe aan een orkaan deed denken heeft alhier veel schade ver oorzaakt. Bii den veehouder J. Ham o.m. is de kap van den hooiberg afgewaaid en terecht gekomen op de veestalllng. Van het electrisch net ziin op den Noordschen- weg eenige palen afgeknapt en werd de stroomtoevoer eenigen tijd gestoord. Op verschillende plaatsen zijn boomen ont worteld. Een autobusdienst? Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van den autobusondernemer G. Koppenol te Nieuwveen bij het staken van de exploitatie van de spoorlijn op 1 Jan. a.s.. concessie te vragen om alsdan een autobusdienst te openen Nieuwkoop- ZevenhovenUithoorn, met 5 diensten per dag en aansluiting bii het Limeer op zijn dienst NieuwveenBovenkerkAm sterdam en NieuwveenLangeraar. NIEUWVEEN. De heer W. J. Rijlaarsdam heeft be dankt als voorzitter van het plaatselijk Crisis-comité. RIJNSATERWOUDE. Tot loco-burgemeester is benoemd wethouder A. van der Kntjff. TER AAR. DE INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER. Op 2 October a.s. Naar wij vernemen zal de installatie van den njeuw-benoemden burgemeester, den heer B. J. Hogenboom plaats hebben op Woensdag a.s. des v.m. te 10 uur in een daartoe te beleggen openbare raadsver gadering. te presideeren door den w.n. burgemeester, den heer D. v d. Hoorn. De uit de burgerij gevormde commissie, bestaande uit 26 personen heeft uit haar midden een uitvoerend comité benoemd, waarvan deel uitmaken de heeren M. Roberts, voorz.. B. Jonker, seer., P. Ten- sen, penningm., K Bergsma, L. Bosland, J. Kempenaar, C. Kroft, G. J. v. d. Loo, S. de Man, G. Verhoef, W. Vis en G. Voort man, leden. Een eere-comité is voorts samengesteld uit pastoor Bilars, ds. Hoeufft van Velsen en ds. Warnink. De bedoeling is den nieuwen burge meester van zijn huis te laten afhalen door een deputatie van het comité uit de burgerij. Na de officieele installatie ten raad- l huize zal een rondrit door de gemeente worden gemaakt, waartoe zich tijdens de plechtigheden op het gemeentehuls, een stoet van ruiters, wielrijders enz. zal op stellen. In den stoet, voorafgegaan door politie te paard zullen, naar de commissie zich voorstelt o.m. meerijden, behalve de burgemeester en diens familie, de oud burgemeester, jhr de Muralt, de leden van den gemeenteraad en van de commissie en eenige gemeente-ambtenaren. De tocht zal langs de volgende route gaan: Kerkbuurt, Langeraar, Geerdljk, Kattenbrug Papenveer, Aardam, Kerk- weg. Korteraarsche Hoek i pauzeeren bij Kroft I, Vrijenhoef en terug naar het raadhuis. Bij de resp. scholen zal worden stil gehouden, teneinde den kinderen gele genheid te geven den burgemeester toe te zingen. Naar wij voorts vernemen zal des avonds van 7—8 uur ten raadhuize gelegenheid bestaan voor particulieren en van 89 uur voor vereenigingen om den burge meester te verwelkomen. Teneinde luister aan dezen, voor het gemeentelijk leven zoo gewtchtigen dag bij te zetten, is het den wensch van de commissie, dat de burgerij, door het uit steken van de vaderlandsche driekleur van haar medeleven blijk geeft. Stormschade. De storm van gisteren heeft hier en daar in de gemeente nogal schade aan gericht, vooral onder de zgn. „eenrui- ters". Bij Papenveer werd het boven- grcmdsche net van Electr. Bedrijf bescha digd, waardoor dit gedeelte gedurende eenige uren van stroom verstoken was. Burgerlijke Stand. GeborenGerarda Maria Camilla, d. v. G. H. v. d. Hoorn en E. C. Valentijn; Theodulfinina Maria. d. van P. C. Holscher en M. A. Turk; Mljnardus Theodoras, z. van G. Verlaan en A. Aartman; Hubertus Laurentius, z. van J. J. Valentijn en W. Bouwmeester. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. A. van Opzeeland van 's-Gravenhage; J. A. van Tongeren van Haarlemmermeer. Vertrokken: H. A. Hartveld n. Bergen N.-H. C. A. Manschot n. Oegstgeest; J. P. Hartveld n. Voorhout; M. P. Sanders naar Nieuwer/Amstel; P van Roon naar Leiden; P. van Leeuwen naar 's-Gravenhage. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Het uitbreidingsplan - Verhooging leges - Voorstel werkverschaffing - Opheffing sluis De Raad kwam in vergadering bijeen. Na de opening werden de notulen goedgekeurd. De voorz. deelt mede dat in het overeen komstige tijdvak van vérleden jaar f. 20.000 meer aan steun is uitgekeerd. Vervolgens biedt de voorz. de begrootingen voor 1936 aan. Ingekomen is een verzoek van N. Uitman om lichtkozijnen te mogen maken in. den Oostgevel van zijn huis, waaromtrent B. en W. gunstig adviseeren. Na eenige inlichtin gen wordt het voorstel onveranderd goed gekeurd. Van den heer M. de Rooij is wederom een verzoek ingekomen om afwijking toe te staan van het uitbreidingsplan. B. en W, adviseeren met de commissie voor het uit breidingsplan om te wachten tot een alge- meene herziening heeft plaats gehad, met welk voorstel de raad zich vereenigt. B. en W. stellen voor de verordeningen op de heffing en Invordering van rechten voor van gemeentewege plaats gehad heb bende ontsmettingen, welke zijn afgeloo- pen opnieuw te bekrachtigen en den datum van Inwerkingtreding te bepalen op 1 Ja nuari 1935; de heer Bremmer vroeg een ander tarief vast te stellen, doch de raad ging hierbij niet mee en het voorstel van B. en W. wordt z h .s. aangenomen. B. en W. stellen voor een wijziging der verordening op de heffing van leges ter secretarie in dier voege dat Bewijzen van Nederlanderschap en paspoorten voortaan f. 1.50 aan gemeentelijke leges kosten. De financieele commissie stelde voor dit be drag te bepalen op 50 cent, doch na toe lichting door den voorzitter wordt het voorstel-B. en W. onveranderd aangeno men. Z. h. s. wordt aangenomen het voorstel tot wijziging van de raadsbesluiten betref fende gemeentelijke garantie voor het boomkweekerscrediet ln dier voege dat de woorden: Centrale commissie voor de cre- dietverlening ten behoeve van boomkwee kers" wordt vervangen door: „de Neder- landsche Sierteeltcentrale". De heer Jac. v. Tol wordt voor de commissie in haar nieu we samenstelling aangewezen. Z. h. s. wordt dan goedgekeurd het voor stel tot werkverschaffing met medewerking der verschillende polders, met raming van een uitgaafpost van f.5165 en raming rijksbijdrage op 70°/ó van het verschil tus- schen de kosten en polderbij dragen is pl.m. f. 2565. Het voorstel van B. en W_ om toe te tre den tot de Rijksregelingen van steunver- leening aan land- en tuinbouwbedrijven en kweekerijen en voor dit doel f. 600 uit de gemeentekas disponibel te stellen wordt, na een korte toelichting van den heer Van Tol en den Voorz. z. h. s. aangenomen. B. en W. hebben een voorstel tot open bare verhuring van het tuinland, laatstelijk voor dit jaar ondershands verhuurd aan den heer A. Qudijk en Wel om dit te ver huren voor één jaar met stilzwijgende ver lenging indien de huur niet is opgezegd. De heer Uitbeijerse stelt voor het land te verhuren in 6 perceelen of één geheel. Be sloten wordt het te verhuren bij inschrij ving in één geheel en aan den raad te vra gen of het bedrag voldoende wordt geacht. B. en W. stellen een wijziging voor van het reglement voor de levering van gas, water en electriclteit, waardoor voorwaarden worden gesteld voor aanleg, wijze van uit voering en wat betreft personen door wie dit mag schieden. Na korte toelichting wordt het voorstel z. h. s. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot opheffing van de sluis tusschen de Gouwe en de Alpher- wetering. Zou de sluis behoorlijk in orde gebracht moeten worden, dan zou het uit getrokken bedrag voor onderhoud van f. 1725 nog verhoogd moeten worden met f. 4000. B. en W. meenen dat de auto-trac- tie zooveel vooruit gaat dat de opruiming van dit weinig gebruikte sluisje gemoti veerd ls. De financieele commissie heeft geen definitief rapport, de meeningen zijn verdeeld. Men dlscusseert er over of hier het algemeen belang of een particulier be lang wordt behartigd. De voorz. deelt mede hoe deze zaak lang en breed onder de oogen is gezien. De scheepvaartpasage is zeer gering. Ged. St. zullen wel publicatie eischen en gelegenheid om bezwaren in te dienen. B. en W. willen een onderzoek in stellen en dan kan de raad nog beslissen. De raad kan zich hiermede vereenigen. De verzoeken om ontheffing van schoolgeld en van hondenbelasting worden z. h. s. aan genomen, alsmede eenige begrootingswijzi- gingen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Naar wij vernemen is het gemeente lijk zwembad gesloten voor het publiek. Het heeft een behoorlijk seizoen mede gemaakt. IJMUIDEN. 26 Sept. VISCHPRIJZEN. Tarbot oer K.G. f. 0.920.76. Griet per kist van 50 K.G. f. 32—21 Tongen per K.G. f. 1.350.95 Middelschol per kist van 50 K.G. f.36—24 Zetschol f. 31—25 Kleine Schol f 24—10 50 Bot f. 16—14, Schar f. 12.505 Roggen oer 20 stuks f. 1811, Vleeten per stuk f. 1 Pieterman en Poon tjes per kist van 50 KG. f. 9.50—8.50, Groote Schelvisch f. 45 Middel Schelvisch f40—37 Kleinmiddel Schelvisch f30—25, Kleine Schelvisch f.22—9. Kabeljauw per kist van 125 KG f. 92—70 Gullen per kist van 50 K.G. (.2911 Lengen per stuk f. 2.60—1.35 Heilbot per K.G. f. 0.70 0.66. Wijting oer kist van 50 K.G. f. 1210, Koolvisch per stuk f. 1.400.25, Makreel HET LANDBUL VV CKlSibFONDS. He. tekort voor 1935 wordt geschat op f. 5 millioen. In verband met verschillende berichten, welke zijn gepubliceerd, als zou het Land bouwcrisisfonds voor het dienstjaar 1935 vermoedelijk een tekort van meer dan 30 millioen gulden hebben wordt ons van be voegde zijde meegedeeld, dat deze berich ten onjuist zijn. Het tekort voor het jaar 1935 wordt geschat op niet meer dan 5 millioen gulden. Nagegaan wordt, of het mogelijk is dit tekort alsnog te verminderen. Ten aanzien van de begrooting van het Landbouwcrisis- fonds voor het jaar 1936 mag vertrouwd worden dat maatregelen genomen zijn, waardoor het tekort waarmee het Jaar 1936 wellicht zal worden begonnen, over dat jaar niet meer zal aangroeien. VIJFDE PRIMAVERA TE ROTTERDAM. Reeds jaren geleden was het plan opge vat te Rotterdam eens een Orchideeën- tentoonstelling te organiseeren, doch de bezwaren tegen de uitvoering waren zoo groot, dat het bij plannen bleef. Nu door de groote „Flora" te Heemstede geen voor jaarstentoonstelling werd gehouden, kwam het plan met de Orchideeën weer naar voren en na bespreking met de Nederland- sche Orchideeën-Vereenigng zal het nu werkelijkheid worden. Het zal voor Rotter dam een unicum zijn zulk een Orchideeën- verzameling binnen zijn poorten te zien opgesteld. De zalen van de Rotterdamsche Diergaarde, in 't bijzonder de verwarming, leenen zich uitstekend voor dit doel. De Orchideeën zullen op de meest na tuurlijke wijze worden opgesteld, zoodat wij plant en bloem zien in een omgeving, zoo als wij hen in de tropische oerwouden aan treffen. Een bijzonderheid is ook het uitzaaien der Orchideeën, waarover altijd een sluier van geheimzinnigheid hing. Het uitzaaien geschiedt in flesschen op een kunstmatigen voedingsbodem, waardoor de teleurstellin gen van vroeger worden voorkomen. In een groote vitrine zullen wij kunnen zien den groei der Orchideeën vanaf het zaaien en de planten in hun groeiperioden tot aan het bloeien na ongeveer 7 jaren. Voorwaar een groote bijzonderheid, dat een der uit vinders dezer methoden zijn materiaal wil tentoonstellen. Naast deze kostbare verzameling zullen wij den roem der Nederlandsche kweekers in het buitenland, de Cyclamen en Bego nia's, in groote getale kunnen bewonderen. Wie den naam Aalsmeer noemt, denkt di rect aan deze planten, die het bezichtigen zoo zeer waard zijn. De Chrysanthemums zullen in vele ver scheidenheden, zoowel in pot gekweekt en als afgesneden bloemen geëtaleerd zijn. Deze Koningin der najaarsbloemen trekt altijd ieders bewondering door haar Koninklijken vorm. Haar vaderland is Japan. Een bezoek tusschen 6 en 10 November •aan de Rotterdamsche Diergaarde zal de kennis verrijken en het oog streelen. per kist van 50 K.G. f. 6.503.90. Klein middel hake f. 43. Kleine hake f. 28. Aanvoer 389 kisten versche haring. Prijs f 7.605.50 per kist. Aangekomen 5 Stoomtrawlers: IJM. 49 met f 3769. IJM. 77 met f.2748, IJM. 147 met f.2405 IJM 15 met f.4388 IJM. 106 met f. 1190; de KW 43 met 307. KW. 34 met 300 en SCH. 25 met 9 kantjes pekel haring. overgeladen voor Katwijk; de log gers: IJM. 204 met f. 573. KW. 60 met f. 596. KW. 65 met f. 854 KW. 24 met f. 1016 KW 62 met f. 833 KW. 70 met f. 1045. KW. 105 met f. 710. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 24 Sept. Tusschen 53 gr. 38' Nbr. en 53 gr.' 20' Nbr. en 2 gr. 42' Ol. en 2 gr. 14' 01. KW. 167: SCH 246; SCH. 200; KW. 5. 20 manden; SCH. 132 16 manden; KW. 41, 20 manden; KW. 134 14 manden; KW. 114, 4 manden; KW. 166 2 manden: KW 130. 15 manden; KW. 39. 21 manden; KW. 105, 50 manden. Alles wel. Lamslappen 25 ct. pond, bij 4 pond 95 ct.Lamsschouder 35 ct., bij 3 pond f. 1.00Lamsrug 40 ct. bij 3 pond f. 1.10 Lamsbout 40 ct, bij 3 pond f. 1.10 Lams-Carbonade 35 en 40 ctLamsvet 30 ct. pond. Oude Vest 55, Telef. 880 - P.K. Koorsteeg 26, Telef. 514 - Hoogewoerd 42, Telef. 3390 - Van der Waalsstraat 19, Telef. 3717 - Oegstgeest. Kempenaerstr. 87, Telef. 2411 Noordwijk, Kerkstr. 64, Telef. 100 - Hoofdkantoor: Conservenfabriek en Engrosslachterij De Rijnstreek, Hazerswoude. Telefoon 1785 i048 RUNDVLEESCH Ossenhaas 70 ct. p. p. Biefstuk 65 ct. p. p. Soepvleesch 35 ct. p. p. Rundergehakt 30 ct. p. p bij 4 pond f.1.— lYlag. Rund.lapp. v.af 35 ct. p. p Ribstuk vanaf 45 ct. p. p. Contrafilet 55 ct. p. p. Staartstuk 50 ct. p. p. 3 pond Rund. Rollade f. 1.10 4 pond Runderlappen 1.20 Rauw Rundvet 40 ct. p. p. 4 pond Runderlappen en 1 pond vet f. 1.55 bemalen Rundvet 30 ct. p. p. Schenkels - Mergpijpen Klapstuk 45 ct. p. p. Rosbief45 en 50 ct. p. p. Schenkelvl. m. been 25 ct. p. p. Ossetongen 50 ct. p. p. SLANK KALFSVLEESCH Kalfsfricandeau 60 ct. p. p. Kalfslappen 40 ct. p. p. Kalfstongen (groot) 75 ct. p. st. Kalfsgehakt 35 ct. p. p. Blinde Vinken 65 ct. p. p. Kalfsoesters 80 ct. p. p. Kalfsschenkels 15 ct. p. stuk Kalfsrollade40 ct. p. pond Rauwe Kalfslever. Zaterdag wederom verkrijgbaar VLEESCHWAREN Boterh. worst 14 ct. p. XU pond Bloedworst 20 ct. p. p. Bakblocdworst 20 ct. p. p. Tongenworst 10 ct. p. ons Gekookte Ham14 ct. p. ons Lunchham 15 ct. p. l/t pond Rookworst als paling 30 ct. p. p. Leverworst30 ct. per pond Ontbijtspek 10 ct. p. ons Hoofdkaas 8 ct. p. ons Voor de soep: groote voorraad KALFSPOOTEN en MERGPIJPEN. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7