LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 26 September 1935 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. De freesla's. Hoewel deze bloemsoort bijna het ge- heele jaar door (in Juni en Juli ontbreekt re praktisch aan de vellingenln cultuur ls, komt. nu de winter nadert, weer een grooter aanbod van freesia's Dat de cul tuur van deze bloemen de laatste Jaren nog wel van beteekenls was, blijkt uit den omzet aan dé beide vellingen, welke jaarlijks ongeveer f. 40.000 heeft bedragen. De grootste aanvoer van freesia's ter vel ling is van December t/m Maart. Het forceeren van seringen. Omtrent het forceeren van seringen, waarmee op enkele bedrijven hier reeds werd aangevangen, blijken de voorlooplge resultaten nog weinig bemoedigend, t ont wikkelen der bloemknoppen moet nog veel te wenschen overlaten, waardoor de kans groot is op mislukking van het eer ste „zetsel". Ervaren kweekers hier weten te vertellen, dat de beste manier ls. om verzekerd te zijn van goed resultaat met het forceeren van seringen, niet eerder dan half October te beginnen, nadat de planten eenlgen tijd ln het donker gele gen hebben en haar blad laten vallen. Ingaande 6 October zal trein 3712 UithoornAalsmeer des Zondags te Leg- meerpolder stoppen. o BENTHUIZEN. Men is hier met den aardappeloogst begonnen. De opbrengst is goed tot zeer goed. Jammer voor de teelers. dat de prij zen tot nog toe niet meevallen. o HAARLEMMERMEER. Laffe daad. Een werklooze arbeider, wonende aan den Aalsmeerderdijk alhier, werd 's nachts wakker door het gerinkel van glasscher ven ln zijn woning. Bij onderzoek bleek een der ruiten van de woonkamer met een grooten steen te zijn ingegooid. De politie stelt naar deze vermoedelijk uit baldadigheid gepleegde laffe daad, een onderzoek in Mishandeling. Hevig bloedende uit een dier>e wond, deed de heer Z. te Hoofddorp bij de po litie aangifte van het feit, dat hij door een anderen bewoner van dit dorp was mishandeld en vermoedelijk met een hard voorwerp een slag op het hoofd had ge kregen. Het bouwen van een wagenloods voor rekening van den heer D. Uithol alhier, ls na gehouden openbare aanbesteding gegund aan de firma Gebr. Overbeek te Hoofddorp, voor de som van f. 1843. o HILLEGOM. Een gestrande auto in den laten avond.. Het achterwiel van een zwaar beladen vrachtauto ls gisteravond laat ln de Hoofdstraat bezweken. De vracht kwam midden op den weg te liggen, zóó dat belde trambanen versperd waren. Toen er aan twee zijden een tram stond kon den de passagiers overstappen om hun reis te vervolgen. De passagiers van de gestrande vrachtauto moesten zichzelf helpen omdat contanten voor in te roepen hulp van een garage ontbraken. Een en ander koste zéér veel tijd en bracht me nigeen in de verzoeking om het droeve ge val te bekijken en te bespreken. Toen er een stortbui kwam, verdwenen de nieuws gierigen. De politie regelde het verkeer. De Pluimvee- en Konijnenfokkers- Vereenlging ..Streven tot Verbetering" heeft een tafelkeuring gehouden met den heer C. Rol uit Voorhout als keurmeester. Er waren verscheidene konijnen ingezon den: de belangstelling was vrij goed. Toegekend zijn: le prijs aan S. Verhoe ven voor Fransche hangoor, 2e prijs J. Vastenouw voor Haaskleur, le prijs mej. Hardlnxveld voor Haaskleur, le prijs Duwel voor Haaskleur, 2s prijs C. van Leeuwen voor Witte Vlaam, 2e prijs v. d. Aart voor Haaskleur en le prijs aan R. Paase voor Witte Vlaam. ■o- KATWIJK AAN DEN RIJN. Afscheid van Paters-Missionarissen O.F.M. Morgen zal er in het missiecollege St. Willibrord aan het Overrijn een bijzon dere plechtigheid plaats hebben. 15 Mis sionarissen zullen van hieruit naar hun missiegebied Brazilië vertrekken. Naast de veelvertakte werkzaamheden, die de Paters Minderbroeders in ons land ver richten, is ook de missie-arbeid een van hun voornaamste taken. Tengevolge van het stijgende aantal roepingen voor min derbroeders-missionarissen ls het in 1929 noodig gebleken naast het missiecollege St. Franciscus Solanis te Sittard. een tweede missiecollege hier te Katwijk aan den Rijn te beginnen, waar nu ongeveer 140 jongelingen worden opgeleid. In den korten tijd. dat wij de Paters in ons mid den hebben, zagen wij reeds verschillende leeraren naar de missiën vertrekken. Pa ter Gelasius Wismans O.F.M. vertrok in 1932 naar de missie van China, vorig jaar Oct. aanvaardde pater Oscar Cremers O.F.M. zijn reis naar Java. en nu a.s. Vrijdag vertrekt pater Resplsius van Valkenhoef O.F.M., leeraar van het mis siecollege naar de missie van Brazilië. Met hem vertrekken nog 5 paters, 6 fraters en 3 broeders. Te 10 uur wordt in de kapel van het college een plechtige Hoogmis op gedragen, waarna de missiekruizen wor den uitgedeeld en omgehangen, en de afscheidsgebeden worden verricht. On- mtddellljk na de plechtigheden vertrek ken de missionarissen naar Boulogne sur Mer. waar zij zjch voor de groote reis zul len inschepen. KATWIJK AAN ZEE. Een geslaagde poppenkast vertooning. Ten bate voor het te houden St. Nico- laasfeest op de Prinses Juliana Bewaar school werd gistermiddag, v.n. voor kin deren, een poppenkastvertoonlng in de Gemeentezaal gehouden met medewerking van de kinderen van bovengenoemde school. Van de dames-bestuursleden waren aanwezig mevr. Woldringh van der Hoop, mevr. Meerburg en mevr. Vooys. Om 2 uur was de toeloop zóó groot, dat besloten werd nog een tweede voorstel ling te geven. Onder leiding van het hoofd der school mej. D A. H. Couvée zongen de leerlingen eenige zangstukjes. Vooral die, waarin ge dramatiseerd werd, oogstten veel bijval. Aardig o a. waren de nummers van de muzikantjes en de waschvrouwtjes. Mevr. LotsTobi uit Scheveningen liet Jan Klaassen optreden als schoenmaker en zijn vrouw Katrijn zou voor haar lieven man pannekoeken bakken. In spanning werd afgewacht, wie van hun beiden, na dat er héél wat was voorgevallen, het eerst zou praten Er ging een groot gejuich uit de kinderschaar op. toen Jan Klaassen het pleit gewonnen had. Het is een goedgeslaagde middag ge weest! LISSE. GEMEENTERAAD. Benoeming leden export- en kweekers- credieten-commissie - Verlaging salaris veearts. De raad vergaderde ten ggjneentehuize onder voorzitterschap van burgemeester van Wijnbergen. Na het anijjtsgebed werden de notulen vastgesteld. Als eerste agendapunt had de benoeming plaats van twee leden der Sportcommissie. Benoemd werden de hee- ren A. H. Schrama en F. Knetsch. Als leden van de commissie voor kwee- kerscredleten werden benoemd de heeren P Romijn en J. P. Segers In de vacature L. Bood werd gekozen de heer N. Nieuwenhuis. De voordracht van het Burg. Armbestuur luidde in volg orde: N. Nieuwenhuis en C. Vermeer. In behandeling kwam nu een herhaald verzoek van den heer A. van Diemen tot het verkrijgen van een vergunning voor den verkoop van sterken drank in zijn perceel aan de 3e Poellaan. De heer van Diemen kwam na de Wed. Streng aan de beurt. Besloten werd na bespreking het aantal vergunningen te brengen van 11 op 13, zoodat zoowel den heer v. Diemen als de Wed. Streng een vergunning werd verleend. Ter sprake kwam vervolgens de ver keersregeling in de Kapelstraat naar aan leiding van een schrijven van Ged Staten. Een uitvoerige bespreking werd hierover gehouden met als gevolg dat de Kapel straat voor inrijden gesoten zal zijn van uit de Zuidelijke richting. Voorts kwam in behandeling de vast stelling van de alg. regeling, verordening en instructies voor den keuringsdienst van vleesch in de keuringskring Lisse. De algemeene regeling werd zonder wijziging aangenomen. Vooraf werd me degedeeld dat de gemeente Voorhout met alles accoord kon gaan doch het salaris van den keuringsveearts wilde verlagen tot f. 5000. Sassenhelm ging geheel er mede accoord. De Inning der keurloonen zal op het secretarie der gemeente plaats vinden. Ook de verordening werd na eenige bespreking aangenomen. Bij de bespreking van de instructie voor den keuringsveearts ontspon zich een breede discussie over het salaris. De heer Kingma vroeg of het bij een goed salaris nog wel gewenscht is dat ook nog praktijk uitgeoefend wordt. HU acht 't salaris aan den ruimen kant en wil het terugbrengen op f. 5000. Van verschillende zijden wordt bezwaar gemaakt tegen het hooge salaris, terwijl tenlge anderen de groote verdiensten van den heer Kraak in het licht stellen. Na deze bespreking stelde de heer Kingma voor het salaris vast te stellen op f. 5000 welk voorstel werd aangenomen met 94 stemmen. Tegen stemden de heeren A. H. Schrama. A. Th. v. Reste ren en de beide wethouders. Het perceel langs den Grachtweg werd wederom voor vijf jaren verhuurd aan de Lissesche IJsclub. Aan de kistenfabriek werd een ge deelte van het „eilandje" verhuurd tegen f. 25 per jaar. Bij de vaststelling der rekening van het Burg. Armbestuur verzocht de heer A. Tibboel dat de 3 tl rente van het legaat wordt ter beschikking gesteld van de Herv Kerk. Het betreft een bedrag van f. 1100. Dit bedrag moet volgens den wil van den erflater worden besteed aan armen der Ned. Herv. Gemeente. De be doeling van den heer Tibboel is om dit geld te storten in de kas van de diaconie dezer gemeente. Een onderzoek zal wor den ingesteld De heer Kingma merkte bij „Compta biliteit' op dat Z.i. de „bijslagregeling op loenen" totaal geen effect heeft. De uit te keeren steunbedragen zijn integendeel nog hooger. Wil de regeering de bedrij ven steunen, goed, maar dan niet in den vorm van loontoeslag. Deze bijslag-rege ling is moreel en financieel in het nadeel van den werknemer De burgemeester is het hiermede vol komen eens. Er zal spoedig over gecon fereerd worden. Medegedeeld werd nog dat als loco-bur gemeester zal fungeeren wethouder G. Tromp. Na rondvraag sloot de burgemees ter de vergadering. ———o RIJNSBURG. De beer K. van Delft Dzn. t Op 72-jarigen leeftijd is alhier overle den de heer K. v. Delft Dzn., ln land- en tulnbouwkrlngen een algemeen bekende en geachte figuur. In verschillende colle ges en vereenigingen nam de overledene een leidende positie in. Zoo was hij ruim 20 jaar lid van den gemeenteraad, waar hij deel uitmaakte van de Chr. Hist, frac tie. sinds 1913 was hij bestuurslid, later penningmeester van de Veilingver. voor land- en tulnbouw-producten. Vooral ln de mobilisatiejaren heeft hij als lid van de landbouwcommissie veel en nuttig werk verricht. Bovendien was de heer Van Delft langen tijd lid en secretaris van de Ned. Herv Schoolvereenlglng, notabel en lid van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk. Ook maakte hij deel uit van de schattingscommissie voor de directe be lastingen In al die functies toonde hij zich steeds een man van karakter en vas ten wil. Een eenmaal ingenomen stand punt gaf hij niet gemakkelijk prijs. Een werkzaam en welbesteed leven in dienst van de gemeenschap ls afgesloten. De zomeroefenlngen van de plaatse lijke burgerwachten zijn thans beëindigd. De onderlinge wedstrijden hadden tot re sultaat, dat de Rijnsburgsche wisselbeker tot nog toe ln handen van den heer G. Vos, overging aan den heer J. v. Iterson Jr. als beste schutter ln de verschillende houdingen. o SASSENHEIM. De storm. De storm heeft ook hier danig huisge houden. Een aantal boomen ls geveld, o.a. aan de Teylingerlaan, tcTwljl aan de Charbonlaan een boom naast de muziek tent afknapte, de tent werd niet bescha digd. Van verschillende hulzen woeien dakpannen en antenne's af. Ook vensters konden den druk van den wind niet door staan. Bespeling van het nieuwe orgel. Ondanks het slechte weer waren gister avond velen naar de Herv. Kerk gekomen, om het orgelconcert, te geven door den heer Van Herwaarden, bij te wonen. De organist wist aan het nieuwe in strument de mooiste en reinste klanken te ontlokken, waarvan de aanwezigen zichtbaar genoten. Hoogst voldaan keerde men huiswaarts. VEUR. Een dierenbegraafplaats en -asyl. De stichting „Amivedl" (Amor est Ius- tltia, Verzorging van Dieren! verzoekt ons te melden dat B .en W van deze ge meente, alsmede Ged. Staten van Zuid- Holland toestemming hebben verleend tot het stichten van een dierenbegraaf plaats en dlerenasyl op een terrein achter de Looyerslaan alhier. Met de be planting en inrichting der begraafplaats zal begin October een aanvang worden gemaakt, zoodat deze medio October voor gebruik gereed zal zijn. o VEUR-LEIDSCHENDAM- GEMEENTERAAD. Discussie inzake wetboudersbenoemlng De heer Schrader wethouder Aanvulling bouwverordening. De raad van Veur kwam in openbare zitting bijeen De notulen der vorige zit ting werden na een opmerking van den heer Zuldwijk goedgekeurd Benoeming van een wethouder. De heer Zuldwijk vroeg waarom in vorige zitting geen bepaald persoon mocht besproken worden. Op bepaalde voorwaar den wil spr. wel op den heer Schrader stemmen, de practijk brengt de heer Schrader in gevaar. De teekeningen van architect Schrader moeten bii bouwaan- vragen. goedgekeurd worden door den zelfde Schrader als wethouder Men zal dus gaarne zijn teekeningen laten maken door dezen architect-wethouder en do goedkeuring is dan verzekerd. Ook met den gemeente-opzichter zullen conflicten ont staan. De gemeente-opzichter staat boven den architect Schrader. doch onder den wethouder. Schrader. Wat spr. reeds ont dekt heeft toen de heer Schrader nog maar raadslid was. kan zelfs niet door den beugel. Alleen als de heer Schrader ver klaart geen architectenwerk in de ge meente te zullen verrichten, zal spr. hem zijn stem geven. Zoo niet, dan «senscht hij de verantwoordelijkheid niet te dragen. De voorzitter: De persoon Schrader geeft de volle waarborg, dat niets zal ge schieden in strijd met zijn eed. Echter zijn in 't college reeds maatregelen genomen. De beoordeeline van bepaalde zaken be rust dan bij den burgemeester In Voor burg heeft men ook een architect-wet houder (Meijer), wien door alle partijen hulde wordt gebracht voor zijn eerlijkheid. De heer Zuldwijk: maar weth. Meijer van Voorburg werkt niet als architect in die gemeente, een groot verschil dus. De heer Kerkhof wenscht evenals de vorige maal den heer Borst candidaat te stellen. Hierop werd tot stemming over gegaan De uitslag luidde, le stemming Schrader 5 st. Borst 4 st„ Zuldwijk 1 st„ blanco 1 st. 2e stemming Schader 6 st.. Borst 4 st.. blanco 1 st. Gekozen alzoo de heer Schrader (R.KJ. De heer Schrader verklaarde de benoe ming te aanvaarden en hoopte, dat er geen gelegenheid zal ontstaan tot het doen van daden waarop de heer Zuidwijk doelt. De heer Kerkhof: die gelegenheid be staat altijd; als men er maar geen gebruik van maakt De voorzitter deelde mede dat de vorige maal bij de verkiezing van een lid van de commissie van advies om de steunverle ning (vacature Zandwijk) een foutieve stemming heeft plaats gehad, zoodat een nieuwe stemming moet plaats h°uben. Gekozen werd nu (evenals vorige maal) de heer Zuidwijk met 9 st. De heeren Kerkhoff en Blonk kregen leder 1 st. De wijziging instructie gemeente-ont vanger werd z.h.st. aangenomen evenals de voorstellen inzake verlaging der personeele belasting op biljarts en 't aangaan van een geldleening groot f. 80.000 a 4 3/4 met de fa. Heldring en Plerson te Den Haag. Voorstel tot wijziging en aanvulling der bouwverordening. De heer Zuidwijk heeft gevraagd te hooge heggen, waardoor uit zicht wordt belemmerd te verbieden. De voorzitter: Art. 15 voorziet daarin, heggen met een sloot ervoor mogen niet hooger dan 60 c.M. en zonder sloot niet hooger dan 125 c.M. zijn. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Hierna ontstond oen eindelooze discus sie tusschen de heer Koerts en het college van B. en W. inzake afwerking van den grond van den heer v. d. Dool tijdens de reconstructie van den Voorburgscheweg. met als conclusie dat B en W. nog wel iets aan dezen grond zullen doen: een tegelpad zal echter niet worden gelegd. Hierop volgde sluiting. WARMOND. A.s. zilveren jubileum van den heer M. de Vries. De heer M. de Vries, hoofd der Chr. School alhier herdenkt 1 Oct. a.s. den dag, waarop hij vóór 25 Jaar als zoodanig optrad. De Jubilaris werd 22 Jan. 1876 te Leeuwarden geboren en ontving zijn op leiding aan de R.H.B.S. aldaar. Als onder wijzer was hij werkzaam te Stad-Vollen- hove. Harllngen. Purmerend. Edam en Haarlem en als hoofd te Hasselt en sedert 1 Oct. 1910 te Warmond. De jubilaris be weegt zich op verschillend gebied. Hij dient ln onze gemeente de Ned. Herv. Gem. als diaken en het college van kerk voogden als secr. Voorts is hij voorzitter van de Chr. zangvereenlging, idem van de Chr. Leesclub, secr.-penningm. van het crisis-comité, idem van het Groene Kruis, voorzitter van het Prot. ziekenfonds, lid van de plaaatselljke commissie van toe zicht op het L.O., benevens lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Op den middag van zijn gedenkdag zal de heer De Vries met het bestuur van de eveneens in het zilver Jublleerende school, reclpieeren. Buitengewone vergadering van „De Hanze" Onder Voorzitterschap van den heer F. F. J. Slager hield de afd. Warmond van de R.K. Middenstandsver. „de Hanze" alhier een buitengewone vergadering. ET was een geringe opkomst. De Voorzitter verwel komde den geestelijken adviseur en de heeren Smit en Kroon uit Hlllegom, ln welke plaats eveneens een reclame-actie der winkeliers op touw ls gezet, die een groot succes geworden is. Gaarne had spre ker gezien dat omtrent deze materie voor stellen of plannen van de leden zelf naar voren waren gebracht maar niet alléén dat zulks niet het geval was, ook de opkomst bewees dat de Warmondsche winkeliers nog steeds niet Inzien en begrijpen dat waakzaamheid en actie ln dezen tijd ook voor het behoud van den Warmondschen middenstand van het allergrootste belang is. Aan de orde kwam hierna de bespreking van de a.s winkelweekreclame door de diverse middenstandsorganisaties door ge heel Nederland en ln alle plaatsen tegelijk, de bekende „Mica". De Warmondsche mid denstand schijnt helaas het nut van een dergelijke actie in twijfel te trekken, want ondanks goed gedocumenteerde en onweer legbare aansporing van den Voorzitter om aan deze actie deel te nemen, bleek slechts de helft der aanwezige leden iets ln deze actie te zien. Besloten werd, dat zij die hieraan wel willen medewerken zich vóór of op 28 September as. bij het Bestuur moeten aanmelden. Hierna werd overge gaan tot bespreking van de te voeren plaat selijke actie. Door den heer Kroon uit Hll legom werd op een duidelijke, aangename en overzichtelijke wijze uiteengezet wat te dezer zake in de gemeente Hlllegom was bereikt, welke actie daar bekend ls onder den naam van „Schept Kindervreugd". Deze actie zal nog eens besproken worden in een daarvoor speciaal te houden alg. vergadering. Wat wij er van gehoord heb ben aldus spr., wettigt de meening dat deze actie voor de winkeliers van onschat baar belang moet worden geacht. WIJ twij felen dan ook niet of alle middenstanders zullen aan deze actie deelnemen en de Hanze steunen ln haar onvermoeid streven de belangen van den Warmondschen mid denstand op alle mogelijke wijzen te bevor deren. Nadat nog eenige inlichtingen om trent deze reclame-campagne waren gege ven, sloot de voorzitter de bijeenkomst, na eerst nog een woord van bijzonderen dank te hebben gebracht aan de heeren Smit en Kroon voor hun bereidwilligheid de afd. Warmond te hebben willen dienen van voorlichting en raad. De storm. Tijdens den storm zijn verschillende boo men ontworteld terwijl ook aan meerdere woningen schade is toegebracht. Ook op het water heeft de storm hulsgehouden want verschillende booten hebben averij opgeloopen, terwijl een motorjacht ls ge zonken. o WASSENAAR. De Storm. Aan de Katwijkscheweg, Bronckhorst- laan, Wassenaarscheweg, Groot Hoefijzer- laan, Zijdeweg werd een groot aantal boo men het slachtoffer van den storm. Poli tie en gemeentewerken zorgden voor ver wijdering. Aan de Acacialaan werden nagenoeg alle boompjes ontworteld. Aan den Katwijkscheweg werd het telefoon net door een neervallende boom be schadigd. Aan de Waalsdorperlaan geraakten een viertal boomen met hun kruinen ln elkaar verward. Gevonden: Nijptang, 2 rijw. bel.- merken, gewicht, lorgnet en teekening, damesportemonnale, met inh., oorring, 2 dameshandschoenen, leesboek, boodschap- pentasch met inh., kat, heerenhoe eb acte- tasch, gummilaarzen, vulpen, sjaal, over jas. 3 hondjes, huissleutel, 2 ceintuurs, hockeybal, bos sleutels, 2 jongenspetten, kinderjasje, broche, sierspeld, damesman tel, bus spinazie, 3 looden pijpen. In de buitengewone alg. vergadering van het Ned. Instituut van Accountants is tot lid benoemd de heer G. Versteeg alhier, in het bezit van het Accountants diploma van het Ned .Instituut van Ac countants. o ZEVENHOVEN. Tafclkeuring der Konljnenfokvereeniging. De Konljnenfokvereeniging „Onze Lang- ooren" aan de Amstel, hield een tafel keuring. Vijf diploma's waren beschikbaar gesteld. Kampioen wit VI. reus, voedster, eig. 8. Overes, De Hoef; diploma voor wit VI. reus, voedster, dezelfde; diploma voor wit VI. reus, C. v. Bemmelen, De Hoef; di ploma voor wit VI. reus, A. Verkley, Ze venhoven; diploma voor ijzergrauwe VI. reus, J. Verwoerd, Uithoorn; diploma voor Lotharlngers, C. v 't Wout, Zevenhoven. Deze keuring ls bijzonder geslaagd. Het bestuur en de leden kunnen er met ge noegen op terugzien. Donderdag. Leger des Heils: 8 uur nam. Vrijdag. Pieterskerk: Laatste Zomerconcert, 8i/j uur nam. Volkshuls: Natuurkundecursus. 8 uur nam. Valkenburg (zaal Ramp)N. 8. B. Spr. ds. Boissevaln van Lelden; 81/4 uur nam. DAGELIJKS. Sted. Museum de Lakenhal: Zllverten- toonstelling tot 1 Noverber a.s. 50 cents. Woensdag en Zaterdag 25 cents. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijk» kinderen. Halfdrle tot halfvier. inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. t. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam „De vluoht naar het geluk". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater. Breestraat. 8 uur nam. „Dat zaakje ls niet pluis". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Scandals". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/< u. nam. „Het geheim van Evelyn Prentice". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/> uur. Zondag nam 2 uur. 4V> uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat. 7 uur nam. „Mein Herz ruft nach dir". lederen middag 2'/t u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot vm 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 September a.s. waar genomen door de apotheken: J. C. Pelle. Kort Rapenburg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. ALPHEN. DE AS. LANDELIJKE WINKELWEEK. De Middelstand biedt keus! Zooals reeds onlangs ln het kort gemeld hebben de 3 pl. mlddenstandsvereenigln- gen besloten ook deel te nemen aan de van 14—26 October a.s. te houden Landelijke winkelweek georganiseerd door den Kon. Ned. Middenstandsbond, den R.K. Midden standsbond „De Hanze" en den Chr. Mid denstandsbond hier te lande. Uit de 3 pi. middenstandsvereenlgingen heeft zich de navolgende commissie ge vormd bestaande uit de heeren: G. J. v. d. Kolk, voorzitter; C. Gorree, secretaris, St. Jorisstr.; C, A. Winnlnghoff, penning meester; J. v. Brammen; C. W, v. Wijn gaarden; W. de Lange; W. Seijsener; P. v. Doorn; G. Vreesewijk; M. Voskuil en A. A. Bosch en J, Goedhart. Deze winkelweek zal ongetwijfeld een gToote belangstelling wekken als men weet dat de 3' organisee- rende Middenstandsbonden aan een en ander een aardige attractie hebben ver bonden, n.l. een puzzle in den vorm van een legkaart. Mooie prijzen worden beschikbaar ge steld. De pl, commissie heeft voor onze ge meente aan een en ander als attractie ver bonden een etalagewedstrijd, waarvoor eveneens prijzen beschikbaar zullen wor den gesteld. Ook van de zijde der winke liers bestaat groote belangstelling. Reeds zijn een groot aantal inschrijvingen inge komen. De naam waaronder deze Midden standscampagne zich aanbiedt is „MICA" met als motto; „Onthoudt de leus, de Mid denstand biedt keus!" De storm. Tijdens den storm zijn ook in tal van plaatsen in onze gemeente boomen ont worteld. D.a. bij een bewoner van den Oudshoomscheweg kwam een boom op een auto terecht, gelukkig zonder persoon lijke ongevallen te veroorzaken. Ook in den Hoorn, Steekterweg en Toussaintstraat moesten verschillende boomen het ontgel den. Bij een bewoner in de Raadhuisstraat kwam bovendien een schoorsteen door het dak van een schuurtje terecht, waar de eigenaar zoo juist nog ln Was geweest. Buren hadden den man gewaarschuwd en hij was nog maar net goed en wel uit de schuur, toen de schoorsteen het begaf en het dak verbrijzelde. De Stcrt. No. 187 bevat de' akten van oprichten der N.V. van Dijk Jr. alhier. Door de leden van den Ned. Chr. Vrouwenbond alhier werd onder leiding van mevr. Belgraver een geslaagd uitstapje naar het Westland gemaakt met als hoofd doel het brengen van een bezoek aan de drulvenkassen en het eten van druiven ter plaatse. Voorts werd in den Haag een be zoek aan het planetarium gebracht. o BODEGRAVEN. In de buitengewone alg. vergadering van het Ned. Instituut van Accountants ls tot lid benoemd de heer A. van der Straaten alhier, in het bezit van net Accountantsdiploma van het Ned. Insti tuut van Accountants. 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6