LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 26 September 1935 RECHTZAKEN. SPORT. LAND- EN TUINBOUW BEURSOVERZICHT. MA1KI WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 759. Hedenmiddag 3 liur; 767. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld doet nel Ken Nea Meteorol. Instituut te De Bildt Hoogste stand: 767.8 te Andunes, Laagste stand 743.9 te Dalizlg Verwachting tot den avond van 27 Sept.: Matige tot ïwakke later weer toenemen de Westelijke tot Zuidelijke wind. Tijde lijk opklarend, weinig of geen regen in het Oosten. In het Westen later weer kans op regen. Kans op nachtvorst. Later iets zachter. STORMWAARSCHCWINGSDIENST. Geseind heden te 9.25 uur aan alle polten: „Attentleseln neerhalen, blijft op uw hoede". buitenlandsch weerbericht. V. h Kon Ned Meteorol tnsl. ie De Bildt De depressie, die gisteren Noordwester storm bracht, is naar de Oostzee getrok ken en veroorzaakt nog storm uit West- DuitSchland met veel regen, terwijl het in de Oostzee krachtig uit Oost waalt. De hooge drukkingen verplaatsten zieh van IJsland naar Noord-Scandlnavlê en van de Golf van Biscaye naar Frankrijk, daarachter verschijnt weer een uitgebrei de en vrij diepe depressie. In Scandinavië is in het Noorden de temperatuur Verder onder nul graden ge daald. In Ierland zette de regen opnieuw in, Engeland en Frankrijk hebben nog opklarend weer met vrij lage ochtend- temperaturen ln het binnenland en wind stilte in Frankrijk. Na een korte opklaring zal ons weer vermoedelijk onder invloed komer, van nieuwe Westelijke depressies, en de snelle daling van den barometer in Ierland doet opnieuw verheffing van wind vreezen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: IO'/i gr. (51 gr. F.i. 12 uur 'smldd 12 gr, C. 154 gr. F.). 3 Uur nam.: l2'/i gr. C. (55 gr. F.). hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. Voorm. te 2.29 uur; nam. te 2 .43 uur. watertemperatuur. Zweminriohting „De Zijl". 'SMiddags 12 uur: 15'/i gr. C. licht op voor fietsers e.a. Donderdag: 7.21 nam. tot 6.12 v.m. maans- op- en ondergang. 26 Bept. Op: 6.36; onder 1 7.59. DEBAT OVER HET BEZUINIGINGSONTWERP. jhr. de geer spreekt in de tweede kamer In de Tweede Kamer werd heden het debat over het Bezuinigingsontwerp voort gezet. De heer de Geer zegt dat de kabinets crisis niet noodig is geweest. Er was geen votum van de Kamer, doch alleen een ge schil met een Kamerfractie. Spr. hoopt dat het gebeurde geen pre cedent zal vormen. De crisis heeft ern stige politieke en economische nadeelen veroorzaakt. Spr. is het eens met dr. Co- lijn, dat consequente deflatie devaluatie zou veroorzaken, doch deze ware nog te verkiezen boven een reeks lukraak ge nomen maatregelen, die ook geen redding brengen. Indien de regeering de noodlge maat regelen neemt ter bevordering van In dustrialisatie dan handele de regeering snel en vastberaden. Zij zette haar taak voort, gesteund door het vertrouwen van Volk en Kamermeerderheid. De heer v. d. Tempel komt tegen de voorgenomen verdere salarisverlaging van Rijkspersoneel op. De regelen Van georga niseerd overleg worden niet meer in acht genomen. Spr. wil een uitspraak van de Kamer. De heer Bierema zegt, dat'het pro gramma van deze regeering hoofdzakelijk gelijk is aan dat van het vorige kabinet- Colijn. Spr. vermaant tot voorzichtigheid bij het ingrijpen in de particuliere ver houdingen. De poging tot bevordering van industrialisatie juicht spr. toe, doch dan moet ook de afzet worden bevorderd. Spr. wil daarvoor o.a. verbetering van de con sulaire diensten. HET WERK TE TILBURG HERVAT. De stakers in de wollenstoffen-Industrie te Tilburg zijn weer aan het werk gegaan. Toen de fabriekspoorten hedenmorgen werden geopend, gingen overal de arbei ders weer naar binnen. De hervatting ge schiedde rustig Benige groepen zullen eerst na eenlge dagen kunnen beginnen, wanneer de voorbereidende werkzaamhe den voldöende zijn gevorderd. LOTERIJZWENDEL TE GOUDA. Een maand gevangenisstraf gecischt. De vorige week Woensdag aangevangen behandeling ln de zaak tegen den directeur der Provinciale Assurantie-onderneming den heer A. V. te Gouda is heden voor het Kantongerecht te Gouda voortgezet. Het O. M. had een vijftal nieuwe getui gen gedagvaard, ten einde opheldering te krijgen van het feit, dat bij de vorige be handeling gebleken was, dat op obligaties eener ongevallenverzekering, welke uit lootten overeenkomstig het trekkingsplan van de 466ste Ned. Staatsloterij, prijzen werden gewonnen, welke ln sommige ge vallen wel, ln andere niet werden uitbe taald. Uit de verklaringen van enkele inspec teurs van de P.A.O. (Prov. Ass. Ondern l bleek, dat achter den terechtstaande»! di recteur de vroegere oprichter en leider stond van de A.L.R.O., welke onderneming later ln de P.A.O, is overgegaan. Deze Vroegere A.L.R.O.-leider, T. J. Uit de Bildt, was thans voor de nieuwe onderneming „herverzekeraar", doch tevens de man, die de salarissen en onkosten betaalde en ook als controleur optrad. Een agentesse te Rotterdam, mevr. van Boxtel, die ver klaarde „loten" te hebben verkocht en ook sommige prijzen te hebben uitbetaald, had zelf ook meegeloot en een prijs gewonneh, die haar recht gaf op uitbetaling van f 825. Toen dat bedrag niet binnenkwam en door mevr. van B. gedreigd Werd met de recherche hiervan ln kennis te stellen, heeft getuige J. dit weten te voorkomen door een afspraak met den nu tcrecht- staanden directeur der P.A.O., waarbij deze aan mevr. van B. wekelijks f. 25 zou ult- keeren. Na enkele betalingen kreeg mevr. B vol gens haar verklaring een telefoontje van genoemden J., waarin deze mededeelde, dat geen verdere betaling kon volgen, aange zien mevr. van B. toch ruchtbaarheid aan de zaak had gegeven. Get. J. loochende deze verklaring door de mededeellng, dat mevr. Van B. hem gevraagd had haar f. 800 te leenen, welke leening door den directeur V. was tot stand gebracht. Het O. M. wees er In zijn requisitoir op, dat hier gespeculeerd was op de domheid en het goede vertrouwen van de menschen. Ware het niet, dat hier een man op den achtergrond stond, de hoogste strafmaat zou door spr. worden gevraagd. Thans êlschte de ambtenaar 1 maand gcv.-straf. Uitspraak 9 Ootober. o HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden C, K„ behanger, wegens diefstal door hem op 10 Juni JÏ. te Oegstgeest gepleegd, tot 1 Jaar gevangenisstraf. De grossier W. M, uit Voorschoten, stond terecht wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld In den avohd van 3 Januari Jl. heeft M. niet een door hem bestuurde auto op de Stadhoudersiaan bij het kruispunt Sta- ienlaan te Den Haag geen voorrang ver leend aan twee rechts van hem komende wielrijders, den winkelbediende' van I. en diens Verloofde, waardoor een botsing ontstond tengevolge waarvan Van S. tegen het meisje viel, dat gewond werd. Verdachte beweerde de wielrijders niet te hébben gezien. Door het slechte weer kon hij de lichten van de fietsen niet waar nemen. Bovendien werd zijn aandacht af geleid door de motorpolitie die ter plaatse het verkeer regelde. Het O.M. eischte een geldboete van f. 10 subs. 10 dagen Uitspraak 10 October a.s. a De kapper H. G. te Lelden vroeger te Koudekerk, die terecht heeft gestaan ter zake van flesschentrekkerij en verduiste ring werd veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf. DUIVENSPORT. de bonte duif. Wedvlucht vanaf Mons (België). Gemid delde afstand hemelsbreed 194 K.M. In concours 39 duiven welke om 8 uur met Zuidenwind in vrijheid werden gesteld. De uitslag luidde als volgt: J, J. Laman le 3e en 6e; J. P. Groenen dijk 2e; R. P. de Graaf Jzn. 4e en 5e; H. J van del' Steen 7 8e 9e en 10e: P. van Zijp lie; H, S. Bos 12e; Jac. Krekelaar 13e; H. van Riet He. De eerste prijswinnaar werd om 9 uur 50 min. en 5 sec. geconstateerd en bereikte een gemiddelde snelheid van 1765,07 M. per minuut. Laatste duif 10 uur 8 min. 44 sec. Van de navlucht werd le kampioen J. J. Laman. 2e kamp. R. P. de Graaf Jzn. STADSNIEUWS. Hedenmiddag omstreeks kwart over twaalf heeft op het Rapenburg een bot sing plaats gehad tusschen twee vracht auto's, een komende Uit de Kloksteeg en behoorende aan de fa. van Haasteren, Steenkolenhandel alhier en een auto van de slachterij de Rijnstreek te Hazerswoude, welke kwam uit de richting Doezastraat. Belde chauffeurs beweerden eikaars sig nalen niet te hebben gehoord. De auto der firma van Haasteren was zoo ernstig be schadigd, dat hij moest worden wegge sleept. De politie stelt een onderzoek in. UIT NED. OOST-INDIË. MOORD te MALANG. MALANG, 26 Sept. (Aneta). De 80-Jarlge weduwe S„ eeh schoonzuster van wijlen Luitenant-Generaal Van Heutsz, waaromtrent op 21 September werd ge meld. dat zij dood in bed was aangetrof fen, en er aanwijzingen waren dat de dood mogelijk op gewelddadige wijze was. ver oorzaakt, blijkt Inderdaad te zijn vermoord. De dader, een bij het slachtoffer in dienst Zijnde koelie, is gearresteerd, en legde een volledige bekentenis af Het motief tot den daad was roof. De buit bedroeg f. 16 De gearresteerde bekende de dame te hebben gewurgd. Mevrouw S. leefd" uiterst '-ober op een klein bloemenkweekcrljtje. Zij was zeer bemind in de omgevlhs. Ook de Inheem- sche wereld is zeer onder den indruk van het gebeurde. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Zijn de witte boonen uit deze scheeden nog voor zaad te gebruiken?Door welke ziekte is de plant aangetast? Abonné te L. Antw.: De zaden van de groene schee- den zijn ongetwijfeld geschikt om als zaaizaad te gebruiken. Vooral als u de voorzorg neemt het zaad vóór het uit zaaien te ontsmetten met Vsplulun, Van deze ontsmettlngstof, welke ln den tuln- bouwhandel Is te koop, lost u 271 gram ln 1 Liter water op en laat daarin de zaal- boonen gedurende 2 uur hangen ln een linnen zakje bijv. Daarna direct zaaien. Het is mij niet bekend, welke beschadi ging aan uw planten voorkomt. Vraag: Hoe kan men koperworm uit teelland verwijderen? A. L. te L. Antw.: Hiervoor is niet een bepaald middel aan te geven. De grond meer dan eenmaal omwerken, opdat vogels gelegen heid krijgen van de larven weg te pikken, Bij het rooien der aardappelen de hnlf uitstekende koperwormen zooveel mogelijk wegvangen. Een volgend jaar geen aard appels Verbouwen. Vraag: Wat hapert aan de Cactus, waarvan een gedeelte hierbij gaat" Wed. P. te S Antw.: Het ls mij niet mogelijk met Juistheid aan te geven waaraan de plant lijdt. Aan het ontvangen gedeelte is geen bepaald zwam té ontdekken. Niet zeldeh ls gebrek aan wortelwerking de oorzaak; deze afwijking is vaak het gevolg van minder goede potaarde, te veel of te wei nig water; kortom wanneer de plant ln minder gunstige groetortiBtandlgneld ver keert, doet zich dit verschijnsel meer voor. Vraag: Kunnen Azalea's Ook ln blóel komen ln een kamer, welke op het Noor- deh ls gelegen? W. te L. Antw.: Voor het ln bloei komen van deze planten ls zeker zonlicht gewensc'nt. kunt het evenwel pröbeeren, ln het gunstigste geval zal de bioel later intre den en het gewas langer gerekt zijn Van veel belang is dat geregeld wordt ge lucht opdat de atmosfeer niet te droog is, Vraag: Wanneer kan ik het best een seringenstruik verplanten? Wat is oor zaak dat er niet meer dan twee takjes paarse seringen van geoogst worden? W, te L. Antw.: Dat kunt u half November doèn. Maak de grond vooraf goed liep los en aorg, dat de plaht volop door de 8ön kan worden beschenen Zorg Vooral dat de sering niet te diep komt te staan en breng na het planten wat ruige stalmest aan rondom de plant en spit deze mest onder. Vooral op zwaren grond niet te Vast aantrappen na het planten. Zet. de plant, zoo mogelijk, iets voor wind be schut. Vraag: Heb eind Juli Geraniums ge stekt ln kleine potjes. Moet hiermee vóór den winter nog iets gedaan? W. te L. Antw Deze plantjes mogen in Decem ber eh Januari weinig worden gegóten. Toch mag de potgrond niet geheel uit drogen. Zet daarom de potjes in een on diep kistje, gevuld met vochtige turfmolm. Dit voorkomt het. uitdrogen van de pot aarde en dus behoeft minder gegoten. Zet de plantjes goed ln 't licht, koel maar vorstvrlj. Vraag: Er zitten weer stekken aan onze Clivia. Moeten die worden afgeno men? Doet 'n eventueel aanblijven van deze stekken ook kwaad aan een volgende bloei? W. te h. Antw.: Meestal worden stekken Van 'n Clivia afgenomen, maar dat is niet noo dig. Door deze stekken aan de moederplant te laten, verdeelt de plant zich en krijgt men een volle. bos3ige plant, Aan de bloei van de oude Clivia doet het geen kwaad. BH een goede behandeling bloeien soms alle scheuten tegelijk, zoodat men dan meerdere bloemstengels in één pot krijgt, Uw Clivia is zeer vruchibaar, Niet alle exemplaren bloeien ZOO rijk. Vraag: Van miin begonia gaan da bladeren treuren. Ook zit er wit achter de bladeren. Kunt u inlichten? Van een an der blad krullen de randen om. Wat kan oorzaak zijn? Mej. J. v. M. te L. Antw: De atmosfeer voor uw bego nia's wordt te koud en te vochtig. I)e''," planten hebben teere, gevoelige bladeren, waarop gemakkelijk beschadiging voor komt en waarop zich spoedig schimmels en ongedierte ontwikkelen. Zet de plan ten, als 't kan in de zon en snijd de lange takken terug. Houd den grond ma tig vochtig. Wanneer de kachel brandt, zet dan de planten er r.ie' te dicht bij. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re dactie, onder motto „Tuinbouw". Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az- Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 1 26 A VAN ECMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 BOEKHANDEL VAN DER VEEN eversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. iiiiiiiiiiiiifiiïiiliiliiiiiiiiiiiliii AMSTERDAM. 26 Sept. Verdeelde markt. Philips willis. Unilevers vait. Cultuuraandeeien nauweltlks prijs houdend Oliewaarden gedrukt. Scheep vaarten uier. Amorik. fondsen en Ned. I Staatsfondsen willig. Gedurende de laatste weken ls dé geld markt te Amsterdam al buitengewoon stroef. De geldgevers zijn zeer gereser veerd, omtrent ae oorzaken waarvan WIJ hier niet verder behoeven uit te wijden, daar deze als genoegzaam bekend mogen worden beschouwd, 'i'öch ls el' eên kwestie die eenlge toelichting verdient en dat is de hooge rente die kan worden verkregen door het verkoopën van penden eh dol lars op leverlhg drie maanden en het koopen vah contante ponden en dollars. Daar voor ponden op levering drie maan den 18 a 20 cent meer Wordt betaald dan den prijs waartegen men contante pon den kan koopen maakt men een rente van meer dan 10 procent per jaar. Nu is be kend, dat door de bankeh op Verzoek van de Nederlandsche Bahk voor de uitvoer van termijn-transacties een verklaring of bewijs wordt geëlscht, waaruit moet blij ken, dat de transactie voor handels doeleinden geschiedt. De omvang van de termijn-affaires ls dan ook zeer gering doch er Bestaat toch altijd voor speculatie of rente-transactie mogelijkheid om ge bruik te maken van hèt eroote agio voor termijn-valuta's, BIJ eeh transactie ls h.l. slechts één verklaring vereischt, zoodat een van de beide partijen haar gebruiken kan voor andere dan zuivere handels doeleinden. Er is dan ook eenlg verschil ln prijs voor têrnlljnvaluta's met en zon der verklaring. De koers van geld op prolongatie stelt zich reeds eenlge dagen op 6'/i procent. Deze noteering werd bijna steeds ambts halve door het bestuur van de Vereenl- ging Voor den Effectenhandel vastgesteld. Transacties kwamen bijna niet tót stand. Er Was Wel voldoende vraag, doch de geld gevers wilden geen genoegen nemen met flê offldeele noteering, eendeels omdat zij zelf een nuttig gebruik van de beschik bare gelden konden maken callmoney noteert toch ook 5'/, a 5 3/4 procent en men kan het geld lederen dag opelschen anderdeels omdal zij zeer terughou dend waren in verband met de talrijke factoren van onzekerheid die zoowel in ternationaal als nationaal waren aan te wijzen. Gisteren werd ter beurze Van Am sterdam een kleine post prolongatie afge sloten voor 7 procent, welke noteering voor den particulier overeenkomt met een te vergoeden rente op beleening van effecten van 8.8 procent. Het spreekt wel vanzelf, dat een dergelijke geldkoers de lust om aandeelen met vreemd geld te koopen danig tempert. De betrekkelijk geringe omzet op de effectenbeurs ls door deze omstandigheden wel te verklaren. Op de geldmarkt ontstond vandaag eênlee ontspanning Direct na de opening werd eenige affaire oo prolongatie afge sloten tegen 6'/i En weldra bleek de handel van dergellllten aard dat de notee ring tot 8 terugheb. Gelijk bekend werd de vol'ige dagen 7 genoteerd. De bultenlandsche valuta's kwamen lager. Het pond daalde tot 7 27 1/8, de Fralieche franc tot 9.701/8 en de dollar tot 1.47 7/8. Hiermede Is een eind gekomen aan den goudexport, die toch slechts van weinig beteeketiis was. De effectenbeurs was iets zwakker. Bij uiterst geringeh han del liepen de noteeringen terug. Voor Philips Was bij uitzondering de stemming willig. De eerste koers was 7" hooger en na kleine schommelingen kwam het slot weer op den ouden koers. Uni levers waren goed gedisponeerd. De no teering verbeterde tot Darl. Akil's waren prijshoudend. Van Oliewaarden waren I oninklijke aan schommelingen onder hevig. Per saldo was de noteerihg l'/i lager dan gisteren De Amerlk. soorten Hepen lets öp Rubbers konden zich niet hand haven evenmin als Tabakken en Suiker- waarden. Scheepvaarten lagen nauwelijks prijshoudend, waarbij Ned. Scheèpvaart- Unies beneden 40 kwamen. Amerlk. fondsen gaven kleine koersver liezen te vien. Dult«che obligaties bleven od Deil Er bestond groote belangstelling voor Staatsfondsen, te waren zeer vast en de koers-tliging van gisteren werd voortgezet, De 4 obligaties- Nederland steden tnt. 90 Ned Indlë tot 92 1'4 1 Oude Schuld was zeer vast. Zoowel 3" obligaties Nederland als Ned. Schuld waren vaster. Er waren tamelijk veel kooporders. WISSELKOERSEN. Engeland 7.28 3/4 (7.30 3/4), Duitschland 59.57'/- (59.75). Frankrijk 9 76 1/4 (.9.76) België 24.98 (28.091, Denemarken 32.65 (32 65), Zweden 37.62'/- (37.70), Noorwegen 36.65 136.75), Ned-York 1.48 1/8 (1.483/8). Zwitserland 48.10 (48.20). Prolongatie 8fl'/t pet. TuMOhen haakjes zijn de koersèn van gisteren. LEIDEN, 25 Sept. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling- Vereen. „Leiden en Omstreken". Per 100 stuks: Andijvie 0,50—1,40; Kroten 0,70 0,30; Komkommers 1—1,90; Bloemkool 1 4.10—17,20; Bloemkool II 1,50—9: Roode Kool 29,60; Savoye kool 9.30—9,80; Groe ne kool 1,20—5,60; Meloenen 310; Pieter selie 0,30—0,70; Prei 0,50—1,70; Radijs 0.60 1; Kropsalade 0,50—4,40; Selderie 0,30 0.80Bleeksclderle 13—20; Knolselderle 2,90—3,60; Wortelen 2.70—7.10. Per 100 Kilo; Kroten 0,903,60; Kroten, gekookt 2—7: SnlJboonen 7—33; Stokboonen 8— 22; PronkbOönen 3—6; Stamboonen 4— 19; Boëren kool 2; Postelein 49; Spinazie 6—15; Tomaten A 34.60; idem B 3—5,40; Idem C 3—4,20: idem CC 2—2,80; Uien 1— 2,60; Wortelen 1,10—3,90; Spruiten I 2—9; Spruiten II 1,60-2.50. BARNËVELD, 26 Sept. Aangevoerd 920.000 eieren. Prijs f. 4.00—4,60 per-ioo ct. Handel ylug. BOSKOOP, 25 September. Coöp. Vee. „De BosKoopsche Veiling" Rozen ber bos: Chas. P Kllham 1218 ct,; Hadley 27—35 ct.; Florex 15—20 ct.; Butterfly 13—22 ct,; Wilh. Kordes 14—18 ct.; Dr. Kraus 37—63 ct.: Ellen Poulsen 25 et.; August Noack 11 15 Ct.; Brlarcliff 16 —23 ct.; Else Poulzen 2648 ct,; Marcel Royer B—12 ct.; Rosalandla 16—25 ct.; Phoebe 30—40 ct.; Golden Ophelia A-10 ct.; Gloria Mundl 44—60 ct.; Wendland 04-52 ct.; Edlth Helen 38—45 ct.; Jules BOUChé 15 ct.; Mac. Keiler 10—14 ct. Diversen per bos: Legustrum 5—9 et.; Acerblad 3—7 ct.; Clematis Durandi 14 25 ct.; idem Prltls Hendrik f. 0,70—1.00; Idem L. Azurstern 70 et.; Idem The Pre sident 40 ct.; Asparagus 10 ct.Gerbera 16—24 ct,; Lelie 20 ct,; Chrysanten gr. bloemig flo-".'„90 ct.; idem tros 4060 ét; Anjers 5—9 ct.Dalia's 6—8 ct.; Vuur pijlen 68 ct.; Physalls Francetti 813 ct. GOUDA, Veemarkt 28 Sept. Aangevoerd in totaal 1855 stuks, waarvan 46 slacht- varkens, vette van 23 ct. tot 23'/: ct. per pond: levend met 2"/» korting; Londensche van 18 tot 19 ct. per pond; levend met l'/o korting; 640 magere varkens, prijzen van 24 tot 32 gld. p. st.; 1132 biggen, Van f.11 tot f. 18 p. st.; Geldersche biggen, van f, 16 tot f. 19 per stuk; 3 runderen, van f. 190 tot f.140 per stuk; 45 nuchtere kalveren, f.4 tot f.8 per st.; 2 schapen; 23 bokken en gelten, f.2 tot f,6 per st„; handel redelijk; algemeene markt: 421 partijen kaas. Prij zen le kwal. met rljksmerk van 27 tot 30; 2e kwal. m. rljksm. van 24 tot 26; zware tot 31; handel matig; 291 ponden boter, ÖOCboter van f. 0.75 tot f. Ö.B0 per polld; weiboter f. 0.70 tot f. 0.75 pér pOhd; handel vlug; 92 000 stuks eieren. Kipeieren van f. 3.50 tot f4 per 100 st. eendeneieren f 2.50 per 100 st.; kleine kipeleren f. 2.50 tot f.3 per 100 st.; handel Vlug. Coöp. Zuld-Hollandsche Elervelling g. a. (O.Z.H.E.I te Gouda. Velllngbericht v&n: aanvoer 63.800 kipeieren, Prijzen 66/56 kg. f. 3.40 tot f.3 50 per 100 st,; 58'60 kg, f.3.50 tot f. 3.60 per 100 st.; 60/62 kg. f. 3 GO tot f. 3.70 per 100 st,; 62'60 kg. f.3.70 tot f. 3.90 per 100 st.: bruine 58 '70 kg. f. 3.60 tot f. 4.10 per 100 St.; klelhè eieren f.8 tot f. 3.10 per 100 St.: aanvoer 1000 eenden eieren. Prijzen; f, 2 ao tot f. 2.60 oer 100 St.; heneleren f. 2 tot f. 2.60 per 100 st. KATWIJK AAN DEN RIJN. 25 Sept. Bloemkool I f. 14,20—19,00; Idem II f. 8,10 —11,90; Roode kool f. 2,7011,50; GCle kool f. 9,50—12.10: Oroehe kool f. 4,60— 6.20: Bospêen f. 4,90—7,80: Eigenheimers f. 2.00—3,60: Drielingen f. 1,20—1,60; Uien f, 1,60—1,90; Peeh f. 4,30—5,20. KOUDEKERK, 25 September Eieren- Veiling „Koudekerk Rijndijk". Aanvoer 2750 stuks, KIppeheleren f. 3,60—4.00; Eendeneieren f. 2.70—3,10; Boter f. 0,68 0,73; Kaas f, 0,16—0.25: Hanen f. 0,22— 0,68, Konljhen f, 0,16—0.85. RIJNSBÜRG, 25 Sept. Aardappelen f, 0,60—0.75 p. kist. Uien f, 0,80—1 p. baal. Peen f3.50—6 p. 100 bos. Groene kool f3— 4.50 p. ïoo. Gele kool f 7.50—10. Roode kool f 8—12. Bloemkool I f 12—17. Idëm 11 f 3-8. ROELOFARÊNDBVËËN. 25 September. Druiven 10 ct. p.p.; Tomaten: A 65—60, B 65—70. C 40 ct. p. bak V. 25 pd.; Sla 0,50—5.80 per 100 krop; Kassnijboonen 2.45—2,90; Idem stek 1.05—1.56; Snijboo nen 4570 ct, per 10 K G. TER-AAR, 25 Sept. Centrale Velling - SnlJboonen f. 0.50—0.80; kassnljbóönên f 2.30—2.90; kas-stek f. 0.85—2.10; prlh- sesseboonen f,0.76—1,50; witte Pronkers 43—68 ct.; peulen f. 0.M—2.30', postelein 2—6 ct.; uien f.1—1.50; radijs f.1; pêên 2—5 ct.: bleekpeen f.150—2.10; andijvie 8—18 ct.; sla f.1—5.50; bloemkool lVs—13 cl.; meloenen 3—5 ct.; komkommers f.1— 2.50; tomaten f. 1—3; natuur-tematen f. l —1.80; prei f.7; roode kool f. 7.50—9.70; Savoye kool f,4—10.60; witte kool f. 3.90— 7.10: augurken fijn f. 0.70—1.40: fijnbas terd f. 0.50; basterd 40 ct.; grof A 34 Ct.; grof 1, 35 Ct. VEUR 25 Scot Elerenveilillg Aange voerd 28731. 26478 kipeleren f,3.46—4.25, 339 eendeieren f, 3—3.20, 14 ganzeneieren f. 5 per 100 stuks. 516 klnDen 15—75 ct., 27 eenden 25—35 ct 143 kontjneh 15—150 ct, 42 duiven 6 10 ct per stuk. VEUR. 25 Sept Eng. komkommers le srt. f. 1—1.80: Gele komkommers le srt. f. 1.50 2.45, 2e srt f. 1—1,80; Kropsla le srt. 1. 0,80 —2,20, 2e srt. f. 0.50—0.80; Peen f.3—7.80; Bloemkool le srt. f.6—12,50, 2e srt. f,1.50 —4.60: Tomaten, mldd. f. 1.30—1.80, gr. ronde f. 1.502; Andijvie per 100 f. 0.50— 1.30: Spinazie 4 kg. f. 0.120.57:Postelein f 3.50—5.30: Snijboonen f.10—35: Spetole- boonen f.8—18: Radijs f. 0.50—1.20; Sêl- dery f. 0.50—1.50; Meloenen f.3—10; Drui ven f. 610, VOORSCHOTEN. 25 September Veiling V.P.V. Kippeneieren f. 3,40—430: KUi- kertelerên f. 2,80; Kalkoeneleren f. 0,07. WADDlNXVEEN, 25 Sept Eierenvelling. Aanvoer 365 kipeieren. Prijs 3.904,50 per 100 stuks. WESTLAND. 25 Sept, Bloemenveiling - Anjers f.2—6.50; Gerbera f. 3.90; Pulling f.11—15; Ravónanthe f. 3.90—7.00, EdUard Page f 9—17: Red Malestic f. 20-24; Blanche du Fbltotl f,5.40—9; Plumose f. 4.907. alles per 100. Per bos: Plumosa 1023 ct.; Sprengerie 6—10; Phoenix 4— 12 ct.: Gold Finder 4—10 ct.; Harrester 3—7 ct.; Webber 49 ct.; Tritoma 611 cent Exoort. Blauwe druiven 16—20: Ali cante 16—19; Colman 21—31; Gr. Maroc 1924: witte druiven p. KG. 1746; To maten A 37'/j40, B 37'//45 dubbele boonen 37—50. alles per bak. Snllboonen 11—30 Der KG Komkommers f. 1.40—3; Roode kool f.36: Savoyekool f.46.50, alles ner 100; Meloenen 3—20 per stuk, Binhenland, 25 Sept Blauwe druiven 15—25 et.: Alllennte 16-22: Ooiman 15— 35: C. Champion 19 -31; Muscaat 34—38, alles oer Ko.; duhb. boonen 36—109 per bak; snijboonen 15 29: prlnsesseboonen 7—10: sninaZle 9. alles per KG.: Schorse- neeren f 4.40—8 20 Der 100 KG.: Stoof appelen 2—5: stoofperen 3—6; tafelap- pzlen 510: tafelperen 6—23 per KG.;' Bloemkool 4'/i -10; Komkommers 2—3; Pepers 40 250 ner 100: roodekcol f.4 70 7.40: Savove f 3 00 6.90; groene f. 2.60 4.50: sla 60 1.10. alles per 100; perziken 2—12: meloenen 6 30 per stuk; peen 4 ct. per bos; prei 90 «t. per 100 bos; Aubargine 3—6 ct. per stuk. ft- 8-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3