WIE z*HÖ£t> DE MARINE-MANOEUVRES. ISO» O Thijs IJsen de diamant van Makebijs LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 26 September 1935 FINANCIEN. SPORT. Dinsdagavond 1 October... RECHTZAKEN. Roode scheepsmacht wil mijn- versper ring leggen voor zeegat van Terschelling. o Blauwe Onderzeeërs slagen er niet in Rood tegen te houden. EEN DUIKBOOT-AANVAL vVan onzen specialen verslaggever) Maandag. 23 September aan boord Br. Ms. „Gelderland" Hoe de copy te verzenden was. na de geslaagde beschieting van IJmulden. de groote vraag. Niet dat het postkantoor te zwaar door het bombardement geleden had :naar om er te komen, dat was de moeilijkheid. Onze beminnelijke gasthee- ren verklaarden dat voor de Marine niets onmogelijk is en wat we zelis door nog woestere zeeén per reddingboot naar de haven geroeid konden worden. Maar we zouder wel zeer bijzonder drijfnat worden. Toen wij daarvoor niet zooveel voelden en voorstelden, dat alleen onze copy per boot naar land zou gaan. volgde het aanbod, onze verslagen op achipbreukelingen-wijze. n.l. per flesch te verzenden. De enveloppes gingen opgerold in een melkflesch, de flesch in een leege margarinekist. daar een touw om met een boei er aan en toen de Z 5 in de buurt geroepen was. werd het ge val onder veel matrozenhumor over boord gezet. „Het wordt een geschiedenis zonder woorden" meende een der Jantjes, die niet veel fiducie in de soliditeit der verpakking had. Maar hij kreeg ongelijk, we zagen de vruchten van onzen arbeid door de Z 5 oppikken, die er mee koers zette naar Hoek van Holland. Na een gezellig bitteruurtje in de „longroom" d.l. het verblijf der officieren, was het tijd voor het diner. Een portret van Paul Kruger in de longroom herinnert aan een mooi moment uit het verleden van de „Gelderland" toen zij nog een vol waardig oorlogsschip was. Nu ls het een oefenschip voor de artillerie, zonder ge- vechtswaarde en met de kanonnen slechts aan een zijde. Na het diner hebben we een rustig zitje om over de bewegelijke zee uit te naren naar de Hollandsche kust. Van de Noord- Hinder af moeten we morgen een nieuwen aanval beginnen en zoo zien we op onzen weg door het donker achtereenvolgens de lichten van Noordwijk, Scheveningen, Hoek van Holland en lichtschip Maas Ate.de Jantjes hun kooien uit de ver schansing gehaald hebben, zoek ik de zie kenboeg op, ^waar wij het roerlooze gezel schap van een zeezieken matroos hebben gekregen De sergeant-ziekenverpleger vertelt, dat er vrij veel rieken zijn, vooral onder de stokers. Zeeziekte is een onbe rekenbare kwaal: Matrozen, die gewend zijn aan de wildste capriolen van een tor pedoboot krijgen het soms door de lange deining aan boord van een groot schip te pakken. DE TWEEDE AANVAL VAN ROOD. 24 September. Half 7 reveille. De oorlog is al anderhalf uur geleden begonnen en heeft onzen slaap niet verstoord. In den nacht is de wind afgenomen en de zee geslecht. Er is vandaag dus kans op vliegtuigen en het lanceeren van torpedo's, twee werkelijk heden, die een welkome afwisseling be- teekenen, temidden van alle manoeuwe- fictiviteiten. De opzet van de oefening van vandaag ls als volgt: Een Roode scheepsmacht, bestaande uit Hr. Ms. „Hertog Hendrik". „Gelderland", „Douwe Aukes" (mijnenlegger), de torpe dobooten G13, G15 en Z5 en 3 water vliegtuigen is vanmorgen om 6 uur op 5 mijl West van het lichtschip Noord-Hinder gemeld met koers Noord tot Noord-Oost. Rood is van plan 's nachts mijnen te leg gen voor het zeegat van Terschelling. Blauw weet dat niet, maar vermoedt wel iets in die richting en zal trachten met zijn divisie-onderzeebooten en 2 groepen van 3 watervliegtuigen, de Roode scheeps macht te vernietigen. Aanvankelijk valt er nog niet veel te beleven. We varen in carré-formatie, ten einde zoo veilig mogelijk voor duikboot- aanvallen te zijn. Voorop de ..Gelderland'' en de .Hertog Hendrik", begeleid door de zig-zag varende G13, beide groote schepen moeten den mijnenlegger beschermen. Achter ons volgt dan de mijnenlegger „Douwe Aukes". De „Hydra" is wegens defect uitgevallen De Z5 die geheel ach teraan komt, behoort niet tot de sterkste en heeft uitsluitend tot taak de kostbare torpedo's, waar wij straks e.v mede in den grond geboord zullen worden, op te visschen. Roode torpedo op mijn geloopen. De leider van Rood, ditmaal de comman dant van de „Hertog Hendrik", kapitein ter zee J. T Furstner. veronderstelt, dat de Blauwe vliegtuigen, die moeten trachten om de Roode vloot te verkennen, te Veere zullen landen om benzine in te nemen, daar de afstand van Den Helder uit te groot is. Hij heeft daarom de torpedoboot G 15. die een jager voorstelt, naar Veere gezon den met de opdracht het vliegkamp te vernietigen. Er komt echter al gauw be richt, dat de G. 15 op een mijn is geloopen en gezonken ls. De leider van Rood heeft voorts, vermoe dend, dat de Blauwe O-booten in de Noordzee liggen, om zich, naar gelang van de berichten der Blauwe verkenningsvlieg tuigen. te verplaatsen, de Roode vliegtui gen uitgestuurd om de O-booten op te sporen en te dwingen onder water te blij ven Echter gaat ook dit niet door. want een telegram meldt, dat noch de Blauwe, noch de Roode vliegtuigen opgestegen zijn, daar de zee bij Den Helder te woelig is voor noodlandingen In oorlogstijd zou daar geen rekening mede worden gehouden, maar bij de ma noeuvres mag men geen te groot risico nemen. Ten einde de Blauwe partij te misleiden, en de O-booten te ontloopen. zet de Roode scheepsmacht koers naar een punt, 50 mijl ten Noorden van Noord-Hinder, zoodat zij zich om 11 uur op 15 mijl van het Engel- sche lichtschip „Smith Knol" bevindt. Daarop gaan we stuurboord uit en zetten koers naar het lichtschip Haaks, waar we met onze vaart van 10 mijl in 7 uur kun nen wezen, getorpedeerd of niet. In af wachting van een vijandelijk treffen wor den in de rooksalon de verslagen geschre ven. niet alleen het journalistieke, maar ook het officieele verslag van de oefening van gisteren, dat bestemd ls voor het departement. Met de koffie komt de scheepskrant Sinds Zondag hebben we geen krant meer gezien en de beide getikte vellen worden gretig ontvangen. De Inhoud ls gepuurd uit de avondbladen van gisteren en werd vannacht, ln de stille uren, uit Den Helder draadloos geseind aan de schepen op zee. Duikboot-aanval Om 1 uur. tegen het einde van de lunch, het is Dinsdag en dus eten we „raas donders", het beroemde scheepsgerecht, dat uit capucljners en gebakken spek be staat komt de eerste duikboot-aanval. De O 12 lanceert 'n torpedo op de „Douwe Aukes". Of hij raak ls valt voorloopig niet te zeggen, do mensch wikt, maar de krijgs heer beschikt, en dat is bij deze manoeu vre-gevechten de schout-bij-nacht Kruys. De torpedo, die speciaal voor de ma noeuvres zoo is ingesteld, dat hij onder zijn prooi doorgaat en daarna gehoorzaam weer boven komt. dobbert weldra aan de oppervlakte met een flikkerend licht, dat automatisch aangegaan is. Vrij snel hebben een paar matrozen hem met een vletje gevangen en naar de Z 5 gebracht. De O 12, die haar taak vervuld heeft, en opgedoken ls, volgt op eenigen afstand hulstoe. Tien min. voor half twee plotseling actie. De „Hertog Hendrik" zet met zes korte stooten op de stoomfluit een snelle koers wijziging in en de „Gelderland" volgt dit voorbeeld. De .Douwe Aukes" legt een nevelscherm, maar reeds doet de O 15 een schijnlanceering en duikt op om ons ook te volgen naar Den Helder. De Blauwe divisie blijkt opeen te zitten. Binnen de 10 min wordt er weer een O-boot gesigna leerd. de Douwe Aukes" hangt opnieuw een nevelscherm op over grooten afstand. Laag op het water hangend is het eerst fel wit. maar al gauw bolt de wind het uit, het wordt hooger en grijzer tot het oplost. Ook deze O-boot waagt er geen torpedo aan en pleegt slechts een schijn-lancee- ring. De Roode scheepsmacht stoomt rustig verder. Zij wordt verondersteld zooveel sterker te zijn, dan zij in werkelijkheid ls. dat het verlies van een paar schepen haar niet deert. Het uitkijken is nu naar de vierde O- boot der Blauwe divisie. Een aparte uitkijk krijgt tot taak aan bakboord te speuren naar de bellenbaan, die-een torpedo maakt. Maar kwartier na kwartier verstrijkt. Aan boord gaat ondertusschen het gewone leven zijn gang Matrozen zijn luid-zingend aan het koperpoetsen en zelfs worden er schietwedstrijden op geweer gehouden. Een kalm regentje valt. Tien over drie beveelt de „Hertog Hendrik" met zes dringende fluitstooten een koersverandering van 90 graden Onze waakzame torpedoboot heeft een O-boot gesignaleerd, die juist door de snelle wen ding van haar slachtoffers het doel mist. De torpedo springt even als een bruinvisch door een golf voorbij, komt boven om ten slotte door de Z 5 te worden geborgen. De schout-bij-nacht kondigt het einde van de oefening aan. en met een vaart van 11 mijl werpt de „Gelderland" zich op de 60 mijl, die ons nog van Nieuwediep schel den. Het verband is verbroken en alle schepen gaan op eigen gelegenheid naar Den Helder. Slechts een mijnenlegger vernietigd Als alle rapporten binnen zijn krijgen we het officieele resultaat te hooren. De eerste torpedo is rakelings achter de „Douwe Aukes" langs gegaan en heeft dus doel gemist. De tweede onderzeeër, de O 15. onder commando van luit. ter zee le klasse E. J. v. Holthe heeft een schijn-lanceerlng gedaan, die geacht wordt de „Douwe Aukes" getroffen te hebben. De schijnlanceering van de derde O- boot was mis. en de vierde O-boot blijkt in een dubbel schot twee torpe do's gelanceerd te hebben, gemunt op de .Hertog Hendrik" Doch beide waren 100 M. mis. door de plotselinge koersverande ring. Het resultaat ls voor Blauw dus mager. Van de Roode scheepsmacht, die verondersteld werd over twee mijnenleg- gers te beschikken, is er slechts een ver nietigd. Rood zou dus inderdaad door kunnen stoomen om in het Zeegat van Terschelling mijnen te leggen. KON. HOLL. LEOYD. Gistermiddag heeft ln het Palels van Justitie te Amsterdam, voor den president der 3e kamer mr. G. J. Jutten, het ver hoor plaats gehad van den Kon Holl. Lloyd in verband met de verleening van definitieve surséance van betaling. De vergadering werd bijgewoond door circa 100 crediteuren, voornamelijk pensioenge rechtigden. De stemming, die hierop volgde, had onderstaand resultaat: 136 pensioenge rechtigden, crediteuren, tot een totaalbe drag van f. 1 041.151, waarvoor mr. Seret optrad, stemden voor het verleenen van definitieve surséance van betaling, vóór stemden teven 97 concurrenten-crediteu ren. vertegenwodrdigende een bedrag van f. 620.296. 36 bedrijfscrediteuren, waarvan gedeeltelijk preferent tot een bedrag van f 23.355. nog 44 pensioengerechtigden tot een bedrag van f. 280.895, 46 obligatie houders tot een bedrag van f. 46.000. Slechts een aanwezige stemde tegen voor een bedrag van f 2000. De beschik king van de rechtbank zal a s. Woensdag 2 October vonnis wijzen. VOETBAL. IERLAND WINT VAN ENGELAND. Te Blackpool won Ierland gisteren met 21 van Engeland. Rust 1I. L.P.S.VB ANKELFT AL. L.P.S V speelt hedenavond te halfzes niet tegen het Twentsche Bank XI doch tegen het Leldsche Bank XI, U.V.S.—GOUDA. Het U.V.S.-elftal, dat Zondag a s. op het N.B.L.O -terrein tegen Gouda speelt, ls wat de voorhoede betreft, belangrijk gewijzigd. Het elftal zal er thans als volgt uitzien: doel: Kramp; achter: Graafmans en Burgy; midden: De Lange, Vermeulen en Hansen; voor: v. Hoven, Kantebeen, Wal- laart, Platteel en Van Goor. A.S.C. II—U.V.S. II. Voor den wedstrijd tegen A.S.C. n, welke Zondag om 12 uur aan de Kempenaer- straat gespeeld wordt, is het elftal van U.V.S. II als volgt samengesteld: doel: Bosboom; achter: Looljesteyn en Delfos: midden: v. Es, v. Haasteren en v. Duyl; voor: Onvlee, De la Bije, Swanen- burg, Arbouw en Gertenaar. ROODENBURGALPHIA. Voor den wedstrijd tegen Alphla ls het elftal van Roodenburg als volgt samenge steld: doel: J. v. d. Steen, achter:: S. den Os en A. Zierlkzee: midden: A. Momberg, P. Ju en Jac. Beljer; voor: J. Nieuwenhuizen, J. du Prie, A. v. d. Vlist, J. Siera en A. du Prie Scheidsrechter ls de heer J. C. v. d. Berg. KORFBAL. PROMOTIE-DEGR ADATIER IN ZUID-HOLLAND. NG Evenals vorige jaren zal pok thans num mer laatst der 1ste klasse met de 2 kam pioenen der tweede klasse een competitie spelen met een plaats ln de eerste klasse als Inzet. Ook voor de tweede klasse heeft de rege ling omtrent promotie of degradatie geen veranderingen ondergaan. Voor de 3de klasse ls met den Haag- cchen-, Rotterdamschen-, Dordtschen- en Leldschen O. een regeling getroffen In zake het. spelen van degradatle-wedstrij- den door de nummers laatst der derde kiasse met de kampioenen der bonden. UITBREIDING COMPETITIES NOORD-HOLLAND. Naar „N. K." meldt, zullen de Noord- Hollandsche competities een nlet-geringe uitbreiding ondergaan. Echter wordt niet overgegaan tot de instelling van een reserve-klasse of een 4de klasse, zooals aanvankelijk het plan was, blijkens het verslag van de Districtsvergadering in Juli J.l. De eerste klasse zal worden uitgebreid tot negen twaalftallen; de drie 2de klasse- afdeelingen blijven uit acht twaalftallen bestaan, terwijl voorts het aantal 3de klasse-afdeelingen van 6 op maximaal 9 gebracht zullen worden. De promotie-degradatieregeling is, in verband met bovenstaande, als volgt vastgesteld: Voor de eerste klasse wordt een compe titie gespeeld tusschen nummer laatst der 1ste en de 3 kampioenen der 2de klasse om twee plaatsen ln de hoogste afdeeling. Voor de tweede klasse zullen de num mers laatst van elk der 2de klasse-afdee lingen een competitie spelen met 2 kam pioenen der derde klasse om 3 plaatsen ln de 2de klasse. De nummers twee dier prom.-degrada- teicompetities zullen voorts een halve competitie op neutraal terrein spelen om de vrijgekomen plaats in de tweede klasse. Voor de belangrijke uitbreiding der laagste klasse wordt met de besturen der Erkende Bonden een regeling getroffen. DE WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Men meldt ons dat de wedstrijd te Bos koop tusschen Fluks II en H.S.V II Indien deze doorgaat, niet Zaterdag doch Zondag plaats vinden. Vooraf zal worden gespeeld: AmicitiaNoorderkwartier. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN C.G.W. Gistermiddag hield op het Stoeke-terreln C.G.W. haar Sportdag. De hoofdprijzen vielen ten deel. 1ste prijzen: Beli Hooidonk. W. de Wit. West broek en Sierat: 2e prijzen: Stikkelorum, Holwerda Beekman Braggaar; 3e prijzen: Keizer. Crama Tiele Wassenaar. De overigen kregen allen een troostprijs. Alles ging naar leeftijdsgroepen. WANDELSPORT. DE N.U.W.-MARSCHEN. Aan de nationale 30 K.M. afstandsmar- schen der N.U.W. op 28 en 29 September zal worden deelgenomen door L.W.S.V., Sportclub A.L.O. te Oegstgeest, de Leid- sehe Burgerwacht, D.O.S. (Alphen), A- kadetje, de Driehoek (Leiden) en een groot aantal individueele wandelaars. Zaterdag wordt gestart te half drie en Zondag te 1 uur, telkens vanaf den thee tuin „Oud-Hortuszicht" aan den Witte Singel. De Inschrijving blijft geopend tot een half uur vóór dén start. SCHAKEN. 25-JARIG BESTAAN DER R.-K. SCHAAKCLUB „DELICAE NOSTRAS" TE ZOETERWOUDE. De heer W. Hoogzaad 25 jaar voorzitter. Op den lOden October a.s. zal het 25 Jaar geleden zijn, dat te Zoeterwoude bovengenoemde schaakclub ls opgericht. Het initiatief daartoe namen de heeren TV. Hoogzaad, A. Berk. J. Berk Azn„ C. Klaassen en Q. Doeswijk. Reeds dadelijk traden 18 spelers als lid toe, het volgende jaar waren er reeds 22. Toen werd ook het aantal bestuursleden van 5 op 7 ge bracht. Het eerste bestuur bestond uit do heeren W. Hoogzaad, voorz., J. Berk Azn, 2de voorz., Q. Doeswijk, secretaris, Th. Vilscher 2de secr. en C. Klaassen, comm. van materiaal. Voorloopig werd gespeeld ln lokaal Van Leeuwen in het Dorp en wel des Donderdags van half zeven tot half tien, een jaar later verhuisde men naar lokaal Dolle ln de Weipoort. Van 1910—1920 was de club aangesloten aan den Ned. Schaakbond. In verband met de verhooging der contributie scheidde men zich ln dat Jaar af. De heeren L, Ruygrok, G. Bosscha. W. Demmendal en Th. J de Bruyn traden verschillende malen als slmultaanspeler op. De grootste séance werd door den heer Bosscha gegeven. n.l. op 5 Febr. 1914 tegen 21 spelers met het resultaat: 18 gew2 verloren en 1 remise. Ook op ééndaagsche wedstrijden werden door de leden meer malen 1ste en 2de prlizen behaald. Zelfs blonk één der leden, de heer A. Berk als problemist uit. Verschillende zijner pro blemen werden in tijdschriften en dag bladen geplaatst. Het 5-jarig bestaan werd in 1915 op eenvoudige wijze herdacht, men ver huisde naar „Ik leer nog" aan den Hoo- gen Rijndijk, in welker omgeving toen ook de meeste leden woonplaats hadden. Moeilijk werd het voor de club in den verderen mobilisatietijd, daar het leden tal verminderde en anderen ln militairen dienst waren. Dientengevolge kwam men ln den vervolge bijeen ten huize van den heer W Hoogzaad. Het aantal leden nam weer toe en men begon nu clubwedstrij den te spelen, waarvan de meeste groote successen opleverden. In 1924 verhuisde de club naar het Patronaatsgebouw aan den H. Rijndijk. Ook thans is de club nog steeds daar ge vestigd. Na 1930 sloot de club zich aan bij den Schaakbond voor Lelden en Omstre ken. Niet elk Jaar werd echter aan de competitie medegedaan Ook werd, ln samenwerking met andere R.-K. Schaak clubs een R.-K. Schaakverband: Lelden en Omstreken gesticht. De Zoeterwoud- sche club was hierin echter steeds de sterkste en vond ln dezen bond eigenlijk geen portuur In het afgeloopen Jaar werd in de 2de klasse van den Schaak bond voor Leiden en O. de 1ste plaats be reikt, doch de promotiewedstrijden tegen het Leidsch Schaakgenootschap II. dat ditmaal zoo sterk mogelijk uitkwam, gin gen verloren. Tot de personen, die zich ten opzichte der club het meeste ver dienstelijk gemaakt hebben, behoorde wel wijlen de heer Q. Doeswijk, jarenlang secretaris der vereenlging en niet minder de heer W Hoogzaad, die van den aan ving tot heden, dus 25 Jaren lang, voor zitter der schaakclub is geweest Het jubileum der club ls dus tevens het jubi leum van den heer Hoogzaad Het huidige bestuur ls als volgt samengesteld: voorz.: W. Hoogzaad; secr.: H. B. Stlpdonk; pen- nlngm. H. v. d. Poel: comm. van mate riaal: H J. Staats. Op Zaterdag 12 Oct. as. zal het jubileum op feestelijke wijze worden herdacht door het houden eener receptie van 78 uur, gevolgd door een bllksemwedstrijd, waaraan, behalve de leden, van elke bevriende club twee per sonen kunnen deelnemen. Ook een te geven simultaanséance staat nog op het programma. o DUIVENSPORT. DE LUCHTBODE (BOSKOOP). Wedvlucht vanaf Mons (België) afstand 190 K.M. De duiven werden gelost om 8 uur. Aankomst le duif 9.38. laatste duif 10.18. In concours 63 duiven waarvan de uitslag is als volgt: 1. J. Kraan; 2. 3. 6. 7. 8. 11 17 H. Mid delkoop: 4. 10. 13. 14 15 P. v. d. Berg; 5 A v. Prulssen: 9. 18 19 G Lamoriê; 12 C. Middelkoop: 16 J. v. Dijk; 20 C. Hoogen- doorn; 21 A. Sijtzema. RECLAME. ioet DE VERSPERRING VAN DE MAAS BIJ MAASBRACHT. Als protest tegen de evenredige vrachtvcrdeeling Voor den kantonrechter te Roermond hebben gisteren 17 schippers terechtge staan, wien ten laste was gelegd dat zij op of omstreeks 16 Augustus den vaarweg in de Maas onder Maasbracht hebben veisperd. Zes verdachten waren versche nen. Namens de verdachten voerde een der schippers het woord; hij gaf een over zicht van den toestand, zooals die onder a'e schippers te Maasbracht was. De kantonrechter noemde de versper ring van den vaarweg een ernstig feit, hoewel de toestand voor de schippers zeer slecht is. De evenredige vrachtver- deeling te Maasbracht noemde de kanton rechter een aanfluiting van het doel van de wet. De ambtenaar van het O M. eischte tegen eiken schipper f, 15 boete, bij niet betaling te vervangen door 10 dagen hechtenis. De kantonrechter, die zelde de moeilijke omstandigheden te kennen, waaronder de schippers moeten leven, veroordeelde de zeventien schippers tot een geldboete van f. 5 subs. 3 dagen hechtenis. N-R.Crt. KANTONGERECHT TE ALTHEN. Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen ge wezen. Wegens overtreding der Motor- en Rljwielwet: J A. A. f.8 subs. 2 wk. tucht school; A. T. te Ter-Aar f 10 sub. 5 d.: J. M. S. te Waddinxveen f4 subs 2d.; J. v. V. te Bodegraven f4 subs. 2 d.; F. J. de B. te Zoeterwoude f4 subs. 2 d.; J. v. V. te Bodegraven f3 subs. 2 d.; G. v. K. te Woubrugge f. 2.50 subs. 2 d.; Overtreding der Drankrwet H. B. te Ter-Aar f7.50 subs. 25 d„ met verb.verklaring van lnbeslagge- nomen drank. Overtr. art. 437bis wetb. v. strafrecht C. D. te Rotterdam f. 8 subs. 4 d. met verbeurdverklaring en vernietiging der inbeslaggenomen goederen. Overtre ding der algemeene politieverordening der gemeente Alphen C. v. d S.; D. v. d. B. belden f 1 subs. 1 d. C, J. R. te Den Haag f3 subs. 2 d. Automobilisten, geeft alleen signalen, wanneer het werkelijk noodig is en niet uit sleur of tijdverdrijf. 7. „U moet nog ééns probeeren om er in te gaan," gaf Thijs den prins nu te verstaan, „U zult ook dezen keer nog wel niet slagen, maar daarom moogt U niet versagen want. onderwijl volvoer ik, als het kan, een taam'lijk listig plan." De prins verroerde eerst geen vin, want hij had nu niet zoo heel veel zin; maar Thijsje drong zóó aan, dat hij het dan tenslotte nog maar heeft gedaan. Vol moed dus gaat hij hier ln snelle draf zeer driftig op de dwergen af; maar die zijn in 't geheel niet bang en maken zich gereed; straks pakken zij den goeden prins weer beet! Nu moet je eens op 't volgend plaatje zien wat onze Thijs toen deed! 2-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10