r?c REGENJASSEN 8.25 13.50 LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 18 September 1935 NAGEKOMEN BERICHTEN. BUITENLAND. BURG. STAND VAN LEIDEN ZIE DE ETALAGE 480 NOOR DEINDE 4 en 6 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. HET ITALIAANSCH- ABESSYNISCH CONFLICT. LONDEN, 18 Sept. De speciale corres pondent te Genéve van de Hmes seint aan zijn blad interessante bijzonderheden over den stand van de onderhandelingen der Commissie van Vijl. Hij meldt, dat baron Aloisi in een bespreking met Laval ver klaard heelt, dat de voorstellen der com missie van Vijl niets schijnen te bevatten wat voor de Italiaansche delegatie een lan ger blijven in Genéve de moeite waard zou maken. Men neemt aan. dat Laval daarop geantwoord heelt, dat deze voorstellen slechts een basis voor besprekingen beoog den en niet beschouwd moeten worden als een dellnltleve oplossing. Volgens de Times was het een tijdlang twij leiachtig ol de Britsche delegatie een zoodanige op vatting aanvaarden zou, maar tenslotte heelt zij zich daarmee accoord verklaard. De correspondent meent, dat de nieuwe voorstellen hoogstens ln zooverre een wij ziging van de Parijsche voorstellen betee- kenen. dat zij minder gunstig voor Italië zijn dan eenige dagen geleden nog waar schijnlijk leek. Zooveel kan echter gezegd worden, dat de uitdrukkelijke wensch der Abessijnen betrellende economischen bijstand volledig in het oog gehouden is en dat men even zeer rekening houdt met de Italiaansche eiscli^j voor zoover de commissie deze ver standig acht. De behandeling van territoriale conces sies in het bijzonder Is niet zaak van de commissie. Dergelijke concessies moeten langs diplomatieken weg behandeld wor den. Bepaald is, dat de benoeming van ambtenaren ln Abessynië niet zou mogen geschieden zonder toestemming van den Negus. Verder meldt de vertegenwoordiger van de Times, dat de zitting van den Fasclsti- schen Grooten Raad van heden met eenige bezorgdheid verwacht word:, daar deze een beslissende keer in goeden of slechten zin tot stand kan brengen. Nie mand zou verbaasd zijn wanneer deze zit ting de breuk van Italië met den Volken bond zou brengen. Voorts maakt de Times melding van ge ruchten volgens welke Mussolini in de laat ste zitting van het Italiaansche kabinet op belangrijken tegenstand gestuit is. Met be langstelling heeft men van deze geruchten kennis genomen. Men heeft er conclusies aan vastgeknoopt over het bestaan van geheimgehouden maar nadrukkelijke mee- ningsverschillen ln Rome. Niemand is ech ter optimistisch of verwacht daarvan een wijziging in de ontwikkeling van het hui dige conflict. Volgens zeer betrouwbare mededeelingen aan de „Daily Telegraph" zou Mussolini handelen in strijd met de raadgevingen van zoo ervaren mannen als maarschalk Balbo en zelfs van het Italiaansche opper commando in Oost-Alrika. Verder schrijft de correspondent, dat moet worden aange nomen. dat Aibessynië de voorstellen van de Commissie van Vijf als basis voor de onderhandelingen zal aannemen, maar dat Italië ze zal verwerpen. In dat geval zal de Volkenbond niet met over elkaar geslagen armen behoeven te wachten op den Ita- liaanschen aanval. De Volkenbondsraad zal dan in staat zijn op grond van artikel 10 en 11 van het Volkenbondshandvest te besluiten tot afweermaatregelen. Mochten de dingen zich in de verwachte richting ontwikke len, dan is er reden aan te nemen, dat de Volkenbond daar ook toe zal overgaan. Wat de reeds vaker vermelde plannen van Mussolini betreft om eerst bereidheid tot onderhandelingen te toonen na de eerste militaire successen in Afrika, merkt de correspondent op, dat de Italiaansche openbare meening nog nooit kennis heeft gekregen van de Parijsche voorstellen en dat Rome geen acht schijnt te slaan op het feit, dat de Volkenbond niet in staat zal zijn een belooning uit te reiken voor een aanval. De correspondent besluit zijn beschouwing als volgt: Twee nieuwe factoren hebben zich in de berekeningen van Mussolini voorgedaan. De eerste is de krachtige en vastbesloten tegenstand van den Volkenbond onder lei ding van Groot-Brittannlë. De Duce tracht eventueele actieve maatregelen van Groot-Brittannië tegen te gaan door strijdkrachten naar Lybië te zenden. Het verluidt, dat Italië, wanneer de nieuwe divisies in deze kolonie zullen zijn aange komen. daar 70 000 man blanke troepen zal hebben. Daarbij komen dan nog 375 in Tripolis gestationneerde vliegtuigen. De tweede factor is de wijziging in de houding van Laval. Mussolini heeft vast geloofd, dat Laval nooit zou toelaten, dat Frank rijk het ln Januari tot stand gekomen nauwe contact met Italië zou opgeven. Er bestaan echter goede redenen aan te nemen, dat de samenwerking van Frank rijk met Groot-Brittannië voor het behoud van den vrede in Europa in de naaste toe komst mogelijk nog veel nauwer en met nog meer vertrouwen ontwikkeld zal wor den. Dit zou 't natuurlijke resultaat zijn van zekere geloften, die Groot-Brltannië mis schien spoedig zou kunnen doen aan Frankrijk in geval dit land van zijn kant toont, dat het aan het Volkenboridspact volledige effectiviteit wil geven. o BEZUINIGING IN ZUID-SLAVIE. BELGRADO. 18 Sept. (Reuter i. De regee ring besloot tot een loonsverlaging van 7 pCt. op de ambtenaarssalarissen hetgeen 400 millioen dinar bezuiniging zal ople veren. GEBOREN. Catharina, dr. v. K. Wassenaar en C. Beekman Christiaan Hubertus, zn. van E. Th. H. Pelgrim en J. C. Kuijpers Dirk Frederik, zn. van H. Bunnig en A. M. Slewe. Jacoba, D. van J. Rijsbergen en J. Haas beek Margaretha Johanna Theresia, D. van J. Hoppenbrouwer en M. v. d. Berg Dirk Gijsbert, Z. van D. G. Waasdorp en A. J. Tit Johannes Jacobus Maria, Z. van A. A. v. d. Poel en J. C. Wassenaar Johanna Maria, D. van W. N. Hoogduin en M. C. de Wit Marinus Wouter Jo hannes, Z. van J. Versloot en C. A Moer- kens Cornelia Isadora, D. van M. Sie- bert en B C. Benschop Nicolaas, Z. van K. v. d. Mey en J. Brak Wilhelmlna Gerarda Margaretha Maria, D. van Th. J. Tomassen en M. M. Peters Henk Wil len. Z. van H. C. Visser en H. P. W Stolk Bertus, Z. van J. Staal en M. Staring Lambertus, Z. van Th. W. Smits en W. Kruijshaar Albertus Petrus, Z. van J. Ram en C. E. Ravestein Mathildc Frederica, D. van K. H. Boersema en A. Sissingh Cornelia Catharina Adrlana, D. van J. S. Visser en A A. de Haas Jacobus, Z. van J. DLssevelt en L Voorzaat Anna Christina, D van A. J. Langeveld en A. C. Lof Louise, D. van J. W. van Hagen en M. A. Barths. Wouter z. van P. Krult en Z. Vermeer Petrus Johannes, z. van S. Godijn en H A Bakkum Arie Gerardus, z. van A. G. Fasseur en M. Botermans Antoon, z. van W Bavelaar en E. Pon. ONDERTROUWD. D. Vroom, jm 32 jaar en J. E. Koet, Jd. 30 jaar D Habraken, jd. 26 Jaar en G. v. d Weijden, Jd. 23 Jaar C. R. v. d. Laan, jm. 22 jaar en M. Groeneweg, jd. 20 jaar Z Guranyi. jm 29 Jaar en E. G. Keszy. jd. 25 jaar A. Bernard, Jm. 25 jaar en J. H. H v. d. Beek. Jd. 23 jaar. L. P. Janson jm. 21 J. en E. S. C. y. d. Zeeuw jd. 20 J. P. J. Hansen Jm. en C. Bekooij Jd. OVERLEDEN. C. A. J. v. Bakel. wedn. 58 jaar S. Hoogerbrugge, zn. 54 Jaar. E. DelsassoBellof, Wede. 71 j. A. C. Franck, Dr. 64 J. H. Llnzel. Wedn. 53 j. I. van Weeren—Heuzen, Wede. 74 j. N. Laman, M. 81 j. J. Overduyn dr. 29 J. C. Wouters m. 54 j. K. TeeuwkensVissers vr. 65 j. G .Schmal wedn. 68 j. o GEHUWD. A F. Kret jm. en M. Groeneweg jd. K. J. Harteveld Jm. en I. Guleij Jd. GEVESTIGD J. H. H. Barrau, Witte Singel 12a C. Doesburg Lannooyv. Bergen en Hene gouwen, Roodenburgerstr. 13 A. R. C. M. Bierens, Breestraat 3 J H. Binnerts, Merelstr. 7 W. G. G. de Blauw en fam., Lorentzkade 30 J. de Boer, dienstbode, Hoefstr. 50a A. J. v. d. Born en fam., magazijnkn., Bilitonstr. 11a E. J. H. ten Bosch. Rembrandtstr. 26 A. B. Bosscher, Witte Singel 70 A. Cornelius. Nieuw- steeg 3 W. H. Dekker, Boisotkade 2 A. Dettmar. dienstbode. Terweepark 6 P. J Eman en fam dir drukkerij. Morsch- singel 14 M. M. Piketv. Etjk, werk ster. Balistr. 65 E. E Falkenberg, dienstbode, Nachtegaallaan 5 A. van Geenhulzen en fam., IJ machinist, B. Ballotstr 14 A. F. J. Gentis, Bloem- markt 24 M. C. Hansen en fam kell- ner, Steenstr. 37 M v. Harmeien en fam., smid, Molensteeg 2 G. C. Heems kerk en fam.. kantoorbed., Kraaierstr. 36b A. G. Helders, Wltte-Singel 63 G. v. Heuvelen, verpleegster. Kaarsenm.str. 7 Wed. J. S. Bishv. Hogezand en fam W. Rozenstr. 38 P. Chr Hollewijn en fam., rijksklerk, H. de Vriesstr. 13a J Jansen, Kloksteeg 27 M. H. Janssen, hulskn., Hooigr. 11/27 J. M. W. Kampmeinert, Breestr. 33a E. Kattenburg, Roodenb - straat la J. S. Korteweg. Terweepark 2 M. J. v. Lohulzen, J. v. Goyenkade 2 A. D J. C. Meisner. verpleegster, Rijnsb.- weg 10 E. F. K. Michielsen, N. Rijn 10 A. Nijpels. Oude Vest 33c Ong Sin Sek, Groenhovenstr. 18 G. L. v. Oosten Slin- geland. Botermarkt 13 J. M. Otten. dienstbode. Heerenstr. 120 G A. Over- beek en fam., Nachtegaallaan 2 Chr. M M. v. Paasschen. Meezenstr. 2 J. Paats en fam., blikslager. Pesthuislaan 1 H. Plezier, marinier. Pioenhof 12 A. J. v. d. Poel en fam., Apothekersdijk 26a J. Postmus en fam., B Ballotstr. 36 M. C. Raeven, Hartesteeg 2a W. A. Rijken, Witte Singel 70 F Dusoswav. Rijn, Hoogewoerd 94 B W. N. Servatius, Pa- pengr. 11 C. W. Skowronek. dienstbode Haarlemmerstr. 119 G. Stahr, Nieuwstri 36 J. Steenhulzen, onderwijzeres, Oegst- geesterlaan 22 J. H. Trouwborst en fam.. kok. Maredijk 89 R. Ubbels. huls knecht, Rapenburg 49 C. W. Verbij, dienstbode. Morschweg 23 A. Voerman en fam., sjouwer. Lange Lijsbethsteeg 2 G. WeiJnschenk, Rljnsb.weg 115a VERTROKKEN. A. P. J. Aarse, Medan J. A Bakker, Zevenhoven C. G. v. Bavel, Wassenaar, v. Zuylen v. Nyeveltstr 28 A J. Belin- fante. Den Haag. Statenplein 12 C M. v. d. Berg, Oegstgeest, De Kempenaerstr. 48 B. J. v. Berkel en fam Den Haag, Trompstr 83 J. P. W A. v Braam Houckgeest, Den Haag. v. d. Spieghelstr. 18 L. M. H. v. Cleef, Alkmaar, Laan 114 M Corba. Den Haag. J v. Stolberglaan 66 P. A. Cornet. Dodewaard J. J. Creijghton en fam., Oegstgeest. De Kem penaerstr. 48 F. Crull. Zeist, Nepveu- laan 6a H. E. Dalliige, The Uplands T. Dekker, Nice A. v. d. Don en fam., Den Haag. Lyonnetstr. 110 Th. v. Erp, Voorschoten. Haagsche Schouw E. Geys- man. Wassenaar, Rijksstr.weg 420 G. Geijtenbeek, Haarlem, Zijlweg 43 rd B. G. J. Habes, Steenwijkerwold, Gelderin- gen Wed. R. E BakxHemerik, Oegst geest, Regentesselaan 7 W. v. d. Hout, Lindau, Mariënheim T. H. de Jongh Hijlkema, Wassenaar, v. Z. v. Nyeveltstr. 28 A. P. Kalis Den Haag, Kon. Emma- kade 198 F. A Kaminski. Heemstede, L. v. Leydenlaan 10 S. Kingm?, Den Haag, P. Bothstr. 55 H. J. Kr-t, leider dorp, Berkenkade 11 C. C. N Krom, Driebergen, Hoofdstr. 177 C. J. ter Kuile, Almelo, Bella Vista K. Loeb, Den Haag, Wagenstraat 145a E. J. Los en fam.. Voorschoten, Leldscbeweg 198b A. Makschin, Bochum G. v. d. Meulen, Bussum, N. 's-Gravel.weg 11 D. Mole naar, Voorschoten. Riir.dij-. 152 M. J. ClementsOostwaiJ, Den Haag, P. v. d. Zandestr. 43 R. C. R.-jr.'.mehamp— Osinga. Semarang Wed. 3. s. Spaar garen—v Pijpen. Oerstge.-', Geversstr. 50 N. Savrij, Delft M. Schmiicker, Gladbeck W. J. Schoonlieve:1 en fam., Brussel E. M. Schouten, Wassenaar, Rijksstr.weg 465 a Wed E. t— Spa. Den Haag. Brugschestr. 18 J. L. A. Stolk, Tiel. St. Walburg 7 H. v. d. Vel den en famDelft. Houttuinen 18a M. Beijerbergen van Henegouwen-Voskuljl. Den Haag. Bazarlaan 44 A. Wielink, Heemstede. Jul. Molenaarspl. 3 A. van Zanten, Heemstede, P. Aertslaan 3. Wij zijn thans weer ruim gesorteerd in Heeren- en Jongeheeren Regenjassen Jongeheeren Jassen in Blauw en Beige Gabardine vanaf Heerenjas in Blauw, Beige en Grijs Zuiver Wollen stof m. schriftelijke garantie waterdicht KATWIJK AAN ZEE. DE GEVOLGEN VAN DEN STORM. Twee groote masten geveld. Door den Zuld-Wester-storm zijn de twee groote masten, die tientallen jaren gestaan hebben op den dulnreep bij den afrit voor de Voorstraat geveld, en bij den grond afgeknapt. Eenige schoorsteenen ln het dorp rijn afgerukt en tal van dakpannen zijn afgewaaid. De zee was tot aan den horizon een kokende branding. De badkoetsen, die nog op het strand stonden zijn naar boven ge reden. Eveneens werden een paar kiosken afgebroken en verwijderd. OEGSTGEEST. BAZAAR VAN HET CENTRAAL JEUGD-COMITÉ. Een Indrukwekkende opening. Het Centraal Jeugd-Comité heeft ln „Irene" een 3-daagsche Jeugdgilde-bazaar georganiseerd. Bij de opening verzocht ds. Jansen- Schoonhoven de belangstellenden eerst te luisteren naar de wijding brengenden zang van mej. Julie Ardesch van Hamel. Deze zangeres droeg uitstekend enkele zangnummers voor. begeleid door me vrouw Stephenson. Beiden mochten een welverdiend applaus en door het Bazaar comité aangeboden bloemen ln ontvangst nemen. Hierna riep ds. Jansen Schoon hoven allen een hartelijk welkom toe en bracht ln herinnering, dat het Oegstgees- ter Jeugd-Comité reeds enkele jaren op allerlei terrein voor de Jeugd werkzaam ls. Sedert vorig jaar is er meer verband gekomen door gezamenlijke aansluiting in een Centrale Jeugdvereeniging. Spr. schetste het doel dezer instelling waarbij hij herinnerde aan de woorden van onzen Heiland ,.Ik ben in 't midden van U. als één die dient". De bazar is, aldus spr., een poging om middelen bijeen te krijgen om het jeugd werk in de gemeenten te kunnen voort zetten. Dat wij hierin reeds een goede richting zijn ingeslagen moge blijken uit de reeds ondervonden medewerking van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente die sedert eenigen tijd spontaan dit ge bouw beschikbaar stelde voor verschillen de jeugd-doeleinden. Voor dit bewijs van medeleven met de Jeugd sprak ds. Jansen Schoonhoven woorden van warmen dank. Voor het organlseeren van dezen bazar mocht het comité zeer veel medewerking ontvangen in allerlei vorm waarvoor spr. allen hartelijk dank bracht Vervolgens vestigde hij de aandacht op de afdeelingen w.o. ..de Sportclub jong Oegstgeest", de Meisjesvereen „Maria en Martha", de afd. van „de Nederlandsche Meisjesclud' en de Jongensclub. Tenslotte ging de predikant voor in ge bed. Na eenige zangnummers merkte de Bur gemeester o.a. op. dat er volop gelegenheid is waar te nemen in welke mate de ver deeldheid onder de menschen. de resulta ten van zooveel maatschappelijken arbeid verzwakt. Spr. gevoelde zich dan ook dikwijls te leurgesteld als er geen afstand gedaan wordt van al die rondzwervende splijt zwammen. Echter was spr. verheugd, toen hij van ds. Jansen Schoonhoven hoorde, dat in het Jeugd-gi'de een poging is ge daan om de jeugd bijeen te brengen tot vereenlging van het nuttige en het aan gename in een algemeen chrlstelljken geest, met verwaarloozine van alle denk beeldige en werkelijke afscheldingsllinen. Deze gedachte is zeer zeker toe te juichen. Een tweede reden tot verheuging ligt hierin, dat hier nu eens getracht wordt, buiten de school en het godsdienstonder wijs voor de jeugd iets te doen, aan de bezigheden en vermaken van onze jon geren leiding te geven zonder direct te vervallen in een zuiver confessioneeie jeugdvereeniging. Als alle teekenen niet bedriegen, zal het geloof, de Innerlijke zedelijke kracht en de maatschappelijke waarde van de jeugd op zwaardere proeven worden gesteld dan die van ons ouderen, alsook de strijd om het bestaan. Het schijnt soms, of de menschen door een of andere booze macht worden ge dwongen te gaan op wegen, die zij niet willen bewandelen. Tot wapening van de jeugd met door God gewilde wapens tegen de moeilijkhe den van het hun wachtende leven en de gevaren van den strijd, kunnen wij niet genoeg doen. Spr. eindigde met den wensch dat het werk dat hier geschiedt, voor hen die bin nen korten tijd onze taak zullen moeten overnemen, des Heeren heilige bescher ming moge genieten. Hierna verklaarde ds. Jansen Schoonhoven den bazaar voor geopend en werden de verschillende stands bezocht, waarbij wij reeds vele koopc-rs Csters i opmerkten De bazar zelve ziet er schitterend uit. Ontelbare voorwerpen zijn in de groote zaal ruim en overzichtelijk opgesteld, w.o zeer vele nuttige en door de leden zelf vervaardigde. Aan vermakelijkheden ont breekt het ditmaal ook niet. Bij de opening waren o.m. nog aanwe zig de gemeente-secretaris de heer R- Reitsma. ds G. Hennemann, verschillende leden vr- den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeer de heer J. v. d. Voet, kerk voogd, u. K. J. Brouwer en de heer v. d. Endt als vert, van de Zendingsschool en vele anderen- SASSENHEIM. Het Grond- en Woningbedrijf in 1936. Aan het verslag van het Grond- en Woningbedrijf ontleenen wij het volgende: Bij het Grondbedrijf zijn ondergebracht de perceelen van „Rusthoff", waartoe h£t park behoort, en de complexen weilanden ln de Floris Schouten Vrouwenpolder. De grootte van deze complexen bedraagt thans nog 23.63.46 H.A. De grondverkoop staat nagenoeg geheel stil, althans in 1934 werden geen bouw- perceelen verkocht. In het tijdperk van 1919 tot 1933 werd tot een totaal bedrag van f. 99.701.43 verkocht. De beide Speelterreinen „Sporthoff" in „De Kool" behooren eveneens tot het grondbedrijf. Deze zijn in gebruik bij de Voetbalverenigingen „Teijlingen" en „Ter Leede". Op het grondbedrijf rust nog een schuld van f. 112.078.76. De boekwaarde be draagt f. 143 432.32. Het nadeellg saldo over 1934 bedraagt f. 1.772.38. De reserve bedroeg f. 64.794.16. Bij het Woningbedrijf zijn ondergebracht de complexen „Amerika", „Kerklaan" en „de Kooi'. De boekwaarde dezer complexen die gelijk is aan de schuldrest van de lee ning, bedraagt resp. f. 3.092.24, f. 18.212.56 en f 12.735.55 In 't nadeellg saldo van complex „Kerk laan". dat f. 155.15 bedraagt, wordt door het rijk bijgedragen; dat van „de Kool" ls f. 567.15 terwijl „Amerika" een saldo op leverde van f. 19.57. VEUR-LEIDSCHENDAM- Ontheffing winkelsluiting. Ii. verband met de van 14 tot en met 26 October as. te organlseeren Nationale Winkelweek, hebben B en W. van Stomp- wijk bepaald, dat in afwijking van de be palingen in de Rijkswinkelslultingswet, de winkels gedurende dit tijdvak geopend mogen blijven tot des avonds 11 uur. Het onderzoek naar de inbraken. Het steeds toenemende aantal inbraken en diefstallen zoowel hier als in omlig gende gemeenten, heeft een samenwerking doen ontstaan tusschen de diverse politie- instanties waarbij ook des nachts steeds dienst wordt gedaan Uit de verschillende nasporingen is gebleken, dat de bende, welke zich bedient van moderne middelen, als auto en motorboot, thuis hoort hier ter plaatse. De bedoelde motorboot ligt ln de Starrevaart. Toen de vorige week in Voorschoten een vat benzine bleek gestolen te zijn. wees het spoor in de richting van de Starre vaart met het gevolg dat de Voorseho- tensche politie het bedoelde vat verborgen vond ln het riet van genoemde vaart. Ais leiders van de bende worden door de politie verdacht zekere K. en V. alhier. VOORHOUT. Oudste inwoonster overleden. Alhier is overleden, de oudste inwoon ster onzer gemeente nJ. de wed. C. M. v. den Berg geb Bierman, die den hoogen leeftijd van 92 jaar en 11 maanden bereikt heeft. VOORSCHOTEN. CHR. HIST. JONGEREN GROEP. Lezing over de N.S.B. De eerste winterbijeenkomst van de Chr. Hist. Jongeren Groep werd gehou den in het gebouw voor Chr. Belangen an de Wijngaardenlaan. Nadat de voorzitter een woord van wel kom had gesproken en gezongen was Gez. 28 vs. 3 werd de vergadering met ge bed geopend. Vervolgens hield de spreker voor dezen avond, de heer J. Valkenburg, een cau serie over „De inconsequentie van hét nationaal socialisme". Een diepere bestudeering van het nationaal socialisme laat ons zien, aldus spr., dat zij als levensbeschouwing staat tegenover het Christendom, al geeft de beweging zich uit als een Chr. beweging, waar gezegd wordt het fascisme luistert naar het Chr. woord. Men beschouwt het nat. soc. als een wereldgeest, die ons land van den onder gang moet redden. Het gaat niet in do eerste plaats om verbetering van econo mische toestanden. Een gansche schep ping is het doel. Het ongetwijfeld goede, dat de N.S.B. ln zich heeft, sluit niet in dat het begin sel aanvaardbaar is. Staatsvemieuwing is het doel, zooals dat óók het doel was van de revolutie aan het einde der negen tiende eeuw. Dit nieuwe zal verkregen worden door veel strijd. De gevormdo eenheid zal ge- wapender hand beveiligd worden, wat direct al een bewijs ls, dat de ver kregen eenheid slechts schijn ls. Het be ginsel van het nationalisme heeft gefaald. De boetegezant Da Costa waarschuwde in zijn tijd al tegen de eeuwgeest, ook nu moeten de geesten beproefd worden of ze uit God zijn. De N.S. wereldvernieuwing is niet de wereldvernieuwing welke de christenen zich ten doel stellen. HEDEN: Katwijk aan Zee: Zaal v. Chr. Prol Belangen: dr. Lokhorst, 8 uur n.m. Prediker: Maranatha-conferentlc var Jeruël. 3 en 8 uur nam. Donderdag. Prediker: Maranatha-conferentle var Jeruël. 3 en 8 uur nam. DAGELIJKS. Sted. Museum do Lakenhal: Zllverten- toonstelling (tot 30 September). 50 cents, Woensdag en Zaterdag 25 cents. Donder dagsavonds ook van 8—10 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur aam, „Casino de Paris". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Abessinlë". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nun, „Gekooide Jeugd". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/« u. nam, „De gunsteling van den Koning". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4Vi uur en 8 u. IS. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot er. met Zondag 22 Sept. a.s. waargenome.: door de apotheken. O. F. Reyst, Steen straat 35. telef. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, tel. 1313 en C. van Zijp, Wllhel- mlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Waar het kunstmatig de macht ln han den wil geven van één groep, ls de vraag of men mag spreken van gemeenschaps zin, beter zou men kunnen spreken van een imperialisme Spr. toont met voor beelden aan hoe wij onze duur verkregen vrijheden zouden moeten missen. De ln- graving van onze chr. beginselen als fun dament van ons volksleven ls niet vol doende, de beginselen moeten ook uitge dragen worden. Ook geestelijk wil ons volk geen slavenvolk zijn, want geestelijke tyrannie leidt tot verlaging en verstom ping van ons volksleven. Fascisme moet leiden tot oorlog, de leer van het fascisme ls: geweld de maker van de geschiedenis. Spr. vergelijkt de idealisten van de 19e eeuw met die der 20e en besluit zijn rede met de aanhaling van het slot van het laatste propaganda- blaadje der Unie. Na de pauze, waarin ververschingen werden rondgediend, werden door den voorzitter enkele huishoudelijke mede deelingen gedaan. Mej. J. Schrassert Bert gaf een verslag van een autotocht naar Brussel en de heer A. Fortgens behandel de het buitenlandsche politieke nieuws. Na het zingen van Ps. 89 vs. 8 sloot de heer Valkenburg de vergadering met dankgebed. AUTO EN TRAM IN BOTSING. Twee personen bekwamen een hersenschudding. Tengevolge van een aanrijding tusschen een personenauto en een motorwagen van de tram komende uit Lelden welke plaats vond op den Benoordenhoutscheweg nabil Boschhek te Den Haag bekwamen de beide inzittende Dersonen van de auto. onze 19-jarige plaatsgenoot A. H en de 19-larlge P B uit Oostkapelle belden een hersenschudding. Zij werden door de G.G.D. naar het ziekenhuis Zuidwal ver voerd. WARMOND. Roeibooten omgeslagen. Tijdens den hevigen storm, die ook in deze gemeente huis hield, zijn niet minder dan drie roeibooten omgeslagen. Ook is een vrachtschip vastgeloopen. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. ZOETERWOUDE. De plaatselijke adviescommissie. De loontoeslagregeling is voor deze ge meente, behalve voor de landbouwbedrij ven ook van toepassing verklaard voor de veehoudersbedrijven. Door B. en W. is de plaatselijke adviescommissie aldus vast gesteld: J. de Graaf, wethouder, lid en voorzitter; A. C. Paardekooper, werkgever en P. Berg, werknemer, leden, terwijl als secretaris aan deze commissie is toege voegd, de heer Sieverding, ambtenaar ter secretarie. Een nieuwe Eierenveiling. Werd eenige weken geleden besloten om de vrije veiling in verband met gebrek aan belangstelling op te heffen, kwamen onlangs verschillende personen bij de wed. Schuur bijeen tot het bespreken der oprichting van een velllngvereeniging. Besloten werd het nogmaals te probee- ren. Een voorloopig bestuur werd geko zen bestaande uit de heeren Nic. Straat hof, voorz.; C. J. van Haastigt, secr.- penn. en de heeren Ant. Noordman, L. v. Tellingen Hz. en T. Fahremelr. In een alg. vergadering werdve,rv° gens het reglement besproken en besloten wederom te veilen bij de wed. Schuur in de Zuidbuurt. In overleg met den Minister van So ciale Zaken ls door B. en W. voor8e^hr- ven dat de steuntrekkende werklooze voortaan 2 keer per dag moeten stemp len en wel ln den voor- en in °en.„ middag, teneinde een betere controle kunnen uitoefenen. M

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6