LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 18 September 1935 BUITENLAND. TELEGRAMMEN. mCtlERJ CUTt N STADSNIEUWS. BINNENLAND. DE ALGEMEENE TOESTAND. HET ITALIAANSCH- ABESSYNISCH CONFLICT. UIT DE VOLKEXBONDSCOMMISSIE. De Commissie van Vijf in 't Italiaansch- Abesjynlsch geschil heeft elsteren twee maal vergaderd. Hedenochtend sou op nieuw een sitting worden gehouden, ten einde voorstellen voor een basis tot onder handelen definitief te kunnen opstellen De voorstellen der commissie rullen geen bindende aanbevelingen rijn doch zil lul len dienen als uitgangspunt voor verdere onderhandelingen. De partijen zijn op de hoogte gehouden van de groote lijnen dezer voorstellen Het is evenwel noe een open vraag of deze voorstellen vpór zij door den raad worden aangenomen, eerst formeel ter kennis rullen worden gebracht van Italië en Abessynië In de gisterën gehouden geheime zitting van den Volkenbondsraad heeft Lltwlnof. naar verluidt bepleit dat de Raad eerst een besluit zal nemen alvorens de onder handelingen met de partijen aan te vangen. Erg optimistisch is men niet! Men ver wacht dat de Duce de voorstellen zal af wijzen. Verscheidene bladen gelooven nj. dat de voorstellen van de Commissie van Vijf eerder minder omvatten dan verder gaan dan de te Parlls gedane voorstellen Alle Engelsche bladen wijzen evenwel op de volkomen overeenstemming der stand punten van Londen en Parijs en hopen, dat deze zich zoover zal uitstrekken als voor de handhaving van de voornaamste bepalingen vai) het Volkenbondspact noo- dig zal zijn. Het is deze overeenstemming, die het onderwerp der besprekingen zou hebben gevormd in den gisteren gehouden minis terraad in den loop waarvan Samuel Hoare. naar de News Chronicle" schrijft. .gewezen zou hebben op de beslistheid der de laatste twee dagen ontvangen ver zekeringen. dat de Fransche regeering. Indien dit noodig mocht zijn. niet zal weigeren deel te nemen aan de collec tieve toepassing van sancties". De „Times" schrijft echter, dat Laval op hei punt van eventueele sancties niet verder wenscht te gaan dan economische maatregelen. Men gelooft, dat hij tegenover Italië een verplichting in dien zin op zich heeft genomen. Naar aanleiding van de berichten, als zou de Italiaansche regeering in het begin van dit jaar te tonden mededeellng ge daan hebben van haar plannen ten op zichte van Abessynië. wijzen Londensche politieke kringen er nader op. dat de Ita liaansche regeering slechts blijk gegeven had van haar bedoeling om haar belangen in Abessynië tot ontwikkeling te brengen. Zij had dan ook aan de Britsche regee ring gevraagd in welke mate zij haar eco- nomischen invloed in het land zou kunnen uitbreiden zonder schade te doen aan de Britsche belangen. Voor Engeland ging het er dus om. zijn economische invloeds zone nauwkeurig te begrenzen, zijn weide- rechten nader vast te stellen en tezamen met Italië de mogelijkheid van een econo mische expansie welke rekening hield met dit alles, onder het oog te zien. Men verzekert', dat de Italiaansche re geering op geen enkel oogenblik blijk gegeven heeft van haar bedoeling om politieke invloed uit te oefenen in Abes synië en nog veel minder om zulks langs militairen weg te doen. Uit Addis Abeba wordt gemeld, dat vier Italiaansche consuls, namelijk die te Dessie. Gondar, Makale en Debra Markos hun standplaatsen nog niet hebben ver laten. Zij zullen naar schatting niet minder dan drie weken noodig hebben om de hoofdstad te bereiken, men gelooft in verband hiermede, dat de diplomatieke betrekkingen tusschen Italië en Abes synië niet voor de tweede week van Octo ber verbroken zullen worden De Engelschen blijven hun vloot in de Middellandsche Zee versterken. De slagkruisers .Hood", Renown", de kruisers ..Orion", Neptunus" en „Achilles", de torpedojagers „Viceroy" „Vega", „Vene- tia" en „Valorous" zijn te Gibraltar aan gekomen. Men verwacht nog meer eenheden. Honderden Engelsche vrouwen en kin deren, hoofdzakelijk verwanten van te Malta dienstdoende soldaten en zeelieden, vertrekken naar Engeland. Volgens het blad ..Al Ahbram" bestaan de Britsche strijdkrachten in de Middelland sche Zee uit 14 oorlogsschepen, namelijk 28 te Alexandrië, 20 in Palestina, 6 te Suez, 20 te Aden en 70 te Gibraltar. De Fransche minister voor Nijverheid en Handel Bonnet heeft in de economische commissie van den Volkenbond de Fran sche economische politiek toegelicht. Hij wees op de noodzakelijkheid van een herleving van het internationale ruilver keer en verklaarde dat individueele pogin gen moeten worden aangevuld, zoowel op zuiver commercieel als op monetair gebied, door effectieve samenwerking der staten tot uitbreiding van den handel en stabili satie van de wisselkoersen. Er is geen oplossing mogelijk dan door internationale samenwerking. Zoolang de regeeringen naar oplossingen streven bin nen hun eigen grenzen, zullen ze mis schien een tijdelijke verlichting in hun land tot stand brengen, maar zij zullen spoedig bemerken, dat zij zich aan ge vaarlijke illusies overgaven en dat het kwaad verergerd is. Frankrijk is bereid den nieuwen weg in te slaan, mits men het niet alleen laat staan. De hooge invoerrechten, waartoe Frank rijk zijn toevlucht heeft moeten nemen, waren noodzakelijk als afweermaatregel tegen valuta-depreciatie. Frankrijk is echter geneigd een meer liberale politiek te voeren op voorwaarde dat de andere landen tot eenzelfde economische politiek bereid zijn en zich voor een bepaalde periode willen verplichten tot handelsver dragen, waarin de stabiliteit van de weder - zijdsche wisselkoersen is gewaarborgd. Met algemeenen bijval werden de doo minister Bonnet ontwikkelde voorstel'- door de commissie ontvangen De Britsche gede'eeeerde. die het grr belang der voorstellen erkende, verzo L de discussies een dag op te schorten, opdat hij met zijn regeering overleg zou kufineh plegen. Hij zal heden het standpunt van zijn regeering uiteenzetten en de commis sie geschikte voorstellen doen. Men verwacht derhalve, dat de rede van Bonnet gelukkige gevolgen zal hebben. Laval verdedigde in de begrootlngscom missie «ijn voorstel tot beperking met 10 percent, van het totaal van het volken bondsbudget. ..Ik wensch geenszins de middelen van den Volkenbond te beperken, door deze bezuiniging voor te stellen", aldus Laval, .maar een bezuiniging van 10 percent is in Frankrijk volkomen geslaagd en leverde een besparing van bijna 7 milliard francs. De Britsche regeering heeft kans gezien, voor 175 millioen pond sterling te bezui nigen. Ik ben overtuigd, dat óók de Vol kenbond kan bezuinigen b.v op het per soneel. de bouwkosten, de reizen der V.B.- mlssies." FRANKRIJK. Negen milliard voor werkverschaffing. Onder voorzitterschap van den minister van arbeid. Frossard en in tegenwoordig heid van den minister van openbare wer ken, Laurent Eynac, kwam de commissie voor groote werken in plenaire zitting bij een. Zij keurde de toekenning van een be drag van negen milliard francs goed voor onmiddellijk uit te voeren werken. Het programma dezer werken omvat o.a.: verbetering der wegen, instelling van in ternationale verbindingen tusschen Parijs en de Fransche havens, bouw van bruggen over Saone en Rhone, havenwerken, o.a. te Le Havre, normalisatie van de bedding van de Isere. versterking der dijken dezer rivier, alsmede van die van Drac en Ro- manche, verder aanleg van bosschen, in richting der terreinen voor de tentoon stelling van 1937 en den bouw van een museum voor moderne kunst. Al deze werken geven aanleiding tot belangrijke werkverschaffing. ZWITSERLAND. Geen politiek in de radio. De Nationale Raad heeft met 92 tegen 46 stemmen het sociaal-democratische voorstel verworpen om de radio meer voor politieke doeleinden en voor de verdedi ging der democratie beschikbaar te stel len. Het bondsraadslid. dat belast is met de leiding van het departement van pos terijen en spoorwegen verklaarde, dat met den dag, waarop de radio zou worden uitgeleverd aan de politieke hartstochten, donkere tijden voor het land zouden aan breken. Het gebiedende algemeene karakter van de radio dwingt alle staten tot-een rege ling, overeenkomstig den politleken toe stand van het land De. plaats van Zwit serland als klein land tusschen drie groote staten van geheel uiteenloopende rich ting dwingt tot terughoudendheid bij de behandeling van politieke vraagstukken op het gebied der radio en een misgreep zou ernstige ggyólgen kunnen habben. SPANJE. Minister van Marine treedt af. In regeeringskringen verluidt, dat de Spaansche minister van marine Villanova zijn ontslag heeft ingediend. Hij was, tezamen met de ministers van oorlog, openbare werken en financiën lid van een commissie, die moest beslissen over de teruggave van een aantal diensten en vol machten, die de regeering in verband met de October-revolutie aan de Catalaansche regeering had onttrokken. De minister van marine bleek een fel tegenstander van het Catalaansche streven naar autonomie te zijn en eischte in de eerste plaats, dat de havens van Barcelona en Tarragona onder beheer der centrale regeering zou den blijven, waardoor in de commissie een conflict ontstond, dat leidde tot de ont slagaanvrage van den minister van ma rine. IJMUIDEN, 18 Sept. 1935. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.100.75; Tongen per K.G. f.1 700.94; Zetschol per kist van 50 K.G. f.2719; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 22.5011.50; Schar per kist van 50 K.G. f. 13.508; Roggen per 20 stuks f.12; Vleeten per stuk r 2.601.75; Pietei- man en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 3.502.80; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f.34—23; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.27—24; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 27—17.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 18 10.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.5430; Gullen per kist van 50 K.G. f15.506.80; Lengen per stuk f. 2.35 0.60; Heilbot per K G f. 1; Wijting per kist van 50 K.G. f. 117 60; Koolvisch per stuk f. 0 80; Makreel per kist van 50 K.G. f. 13 4.50; Groot middel hake 114102; Klein middel hake 4241; Kleine hake 3320. Aangevoerd 657 kisten versche haring. Prijzen 5.304.90 p. k. Aangekomen 8 Stoomtrawlers: IJM 16 met f.4110; IJM 39 met f.5090; IJM. 384 met f.3410; IJM. 8 met f.3810; IJM. 253 met f.3059; IJM. 42 met f.1350; IJM. 46 met f. 1980; IJM. 117 met f. 2890 ivoor ver sche haring); en 3 loggers: K.W. 56 met f. 840; SCH. 53 met f 680; RO. 9 met f. 1370 Praairapport Hr. Ms. „Yulcanus", 16 Sept. Tusschen 54 gr. 36' Nbr. en 54 gr. 14' Nbr. en 0 gr 18' Wl. en 0 gr. 37'Oh, VL. 89, 90 kantjes; VL. 130, 360 kantjes; SCH. 57, 260 kantjes; SCH 104, 240 kantjes; SCH 284. 220 kantjes; SCH. 289, 141 kant jes: SCH. 310. 150 kantjes; SCH. 311, 190 kantjes; SCH 325, 136 kantjes: K.W. 33, 286 kantjes: K.W. 50. 70 kantjes; K.W. 144, 180 kantjes; K.W. 151, 60 kantjes; IJM, 268 380 kantjes- HET ITALJAANSCH- ABESSYNISCH CONFLICT. PARIJS, 18 Sept. (Reuter). De continen tale editie van de „Daily Mail" meldt, dat volgens de verklaring van een lntiemen vriend van Ricket, Chertok morgen te Londen zal aankomen, en aan den Abes- synlschen gezant, Dr. Martin, 2 millioen pond sterling zal overhandigen als be taling voor de Abessynische concessie. De aan Chertok verleende concessie heeft den voorrang boven die van Ricket. LONDEN. 18 Sept iReuter). Uit Simla wordt gemeld, dat tijdens het debat in den raad van State over het zenden van Indische troepen ter bescherming van de Britsche legatie te Addis Abeba, de op perbevelhebber van het Indische leger, Sir Philllpp Chetwood, verklaarde: „Indien Engeland ernstig zou worden betrokken bij een oorlog, zouden wij een goeden tijd van tevoren gewaarschuwd worden. Er bestaat echter een geval, waar bij Indië geroepen kan worden om een snelle beslissing te nemen, b.v. wanneer het de verdediging van Aden of de be scherming van olie-voorziening in de Per zische Golf betreft, Doch normaal zal men allen tijd hebben om het parlement te raadplegen". GENÈVE. 18 Sept (A.NP.). Heden morgen is alhier bekend geworden, dat tijdens de bespreking, die Laval gister avond gevoerd heeft met baron Aloisi, hij den Italianen een aartbod zou hebben ge daan, dat ongeveer overeenkomt met dat gene wat Eden Mussolini in Rome ten aanzien van Abessynle heeft aangeboden. Van Italiaansche zijde verklaarde men echter, dat aanvaarding van dit aanbod onmogelijk was. Aangezien het nu wel uit gesloten lijkt, dat de voorstellen van de Commissie van Vijf zullen worden aange nomen, zal de geheele kwestie wel weer naar den Volkenbondsraad verwezen worden. ROME. 18 September (A.N.P.). Het kortgeleden door Mussolini uitgevaardigde decreet, dat ten doel heeft de Italiaansche olievoorraden zooveel mogelijk te sparen door van vervangmiddelen gebruik te ma ken is thans in werking gesteld. Het Ita liaansche oliemonopolie heeft reeds een aanvang gemaakt met het distribueeren van een goedgekeurd vervangmiddel. o DE STORM IN HET KANAAL. LONDEN 18 Sept. (Reuter). In totaal heeft de zware storm, die gisteren boven Engeland heeft gewoed, zeven dooden ge- eischt. Voorts zijn tal van personen ge wond. terwijl enorme materleele schade is aangericht. PARIJS. 18 Sept. (Reuter). De zware storm, die gisteren aan de kust van het Kanaal heeft gewoed, heeft ook het vlieg verkeer gedesorganiseerd. De lijnvllegtui- gen uit Londen kwamen met groote ver traging op Le Bourget aan Het Engelsche luchtverkeer van Engeland naar Zwitser land, moest gisteren worden gestaakt. Ook de Nederlandsche vliegtuigen vielen te Parijs uit. Het noodweer verrastte vier arbeiders, die werkzaam waren bij den bouw van de verlenging van de pier te Boulogne-sur-Mer. Zij moesten daarom meer dan 20 uur in een zinkput blijven. Pas bij een vierde poging kon een reddingsboot hen bevrij den. o DE ZAAK JACOB GEREGELD. BERN. 18 Sept. (Reuter). De Duitsche en de Zwitsersche regeering hebben een regeling bereikt van de aan arbitrage on derworpen affaire Jakob. Jakob is uitgeleverd aan de Zwitser sche autoriteiten, die hem onmiddellijk arresteerden. De Bondsraad heeft beslo ten Jakob zoo spoedig mogelijk uit te wiizen. Zooals bekend, zou Jakob, een uitgewe ken Duitsch publicist, uit Zwitserland zijn ontvoerd. Het onderzoek van een scheidsgerecht heeft uitgewezen, dat Inderdaad een on dergeschikt Duitsch ambtenaar op ontoe laatbare wijze opgetreden was Deze amb tenaar is reeds eenigen tijd geleden disci plinair gestraft. OOR-OPERATIE VAN DEN PRINS VAN WALES. WEENEN, 18 Sept. (Reuter). De Prins van Wales, die gisteren hier is aangeko men. heeft den oorspecialist, prof. Neu mann geconsulteerd. Deze heeft hem een oor-operatie aangeraden, waaraan de Prins zich waarschijnlijk heden zal on derwerpen. Daarna zal de Prins waar schijnlijk nog eenige dagen te Weenen verblijven. DE PHILIPPIJNEN. MANILLA, 18 Sept. (Reuter). Tot pre sident is Manuel Quezon met een over weldigende meerderheid gekozen. Hij zal zijn ambt officieel aanvaarden op 15 November, evenals vice-president Osmera. De nieuwe regeeringsvorm zal tien jaar duren, waarna de Vereenlgde Staten aan de Philippijnen algeheele onafhankelijk heid zullen verleenen. JACQUES LEBEL GEDOOD. PARIJS, 18 Sept. (Havas) - De bekende Parijsche zakenman Jacques Lebel is bij een jachtongeluk gedood. Toen hij een patroon in zijn geweer wilde brengen ging dit af. Hij kreeg een gevaarlijke wond aan het dijbeen en is tengevolge hiervan aan bloedverlies overleden. De Lebel was directeur van Menier's Chocolade Fabrieken. Hij had een groote invloed in politieke en financieele aan gelegenheden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats-examen klassieke letteren, mej. C. Snouck Hur- gronje alhier (cum laude). DE ZUIYELTENTOONSTELUNG. Hoog bezoek. Zijne Excellentie de minister van Staat Commissaris der Koningin in de provin cie Zuid Holland Jhr. van Karnebeek zal de Zulveltentoonstelllne alhier Zaterdag middag bezoeken en dan tegelijkertijd de rlngrljderlj bijwonen. Het Prins Willem-Orgel in de Uni versiteit werd niet vervaardigd door de Gebr. van Leeuwen uit Leiderdorp, maar door de firma O. van Leeuwen en Zn. aldaar. Met Ingang van heden heeft de heer F Koopman eertijds gevestigd in de Pelikaanstraat, in het perceel Hooigracht 111 het reclame-bureau Studio-Stijl" ge opend. De heer Kooman legt zich in het bijzonder toe op het ontwerpen van décors voor étalages van allerhand artike len. welke aan de winkeliers in huur wor den verstrekt. Daarnaast vervaardigt hU ook ontwerpen voor cliché's. motleven. e.d. Bij 't te Utrecht afgenomen examen ter verkrijging van de acte van bekwaam heid in de gymnastiek L.O. (huls- en schoolonderwijs) is geslaagd onze stad genoot de heer W. J Kooreman. Maandagavond komt dr. H. v. d. Wie len uit Bakkeveen (Fr.) in het Leidsche Volkshuls spreken over de Volkshooge- school. Menigeen zal deze gelegenheid gaarne aangrijpen om op de hoogte te komen van het prachtig stuk cultureel werk, dat daar ln het Noorden van ons land wordt ver richt. Door honderden werkloozen uit Friesland, Groningen, Drenthe en ook uit Leiden wordt daar gebouwd aan de Volks- hoogeschool en zij ondergaan ln de kam pen al den geest die later vanuit dit cen trum allen moet bezielen. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. ONTPLOFFING IN AUSTRALIË. MELBOURNE, 18 Sept. (Reuter). - lp een munitiefabriek alhier heeft een ont ploffing plaats gehad. De tweehonderd arbeiders, die in cje fabriek werkzaam waren, renden, door een panlschen schrik bevangen, uit hpt gebouw, waarvan acht zalen werden ver woest. ALGEMEENE VERGADERING TE ALKMAAR. Hedenmiddag te 12 uur werd ln de too- neelzaal van het Gulden Vlies te Alkmaar de 140ste algemeene vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw geopend met een rede van den voorzitter, den heer P. Stapel, die er in zijn inleiding op wees, dat sinds de vorige algemeene vergadering een departement van land bouw was Ingesteld geworden en dat aan het hoofd daarvan staat minister Deckers, een man, waarin de Landbouw groot ver trouwen stelt. Spr. hoopte, dat de nieuwe minister kracht en doortastendheid zal blijken te bezitten, want het is dringend noodig, dat op korten termijn afdoende steun wordt verleend aan den landbouw, vooral aan den tuinbouw en de veehou derij. Reeds veel te lang is het gebleven bij overwegingen. Daardoor is de land bouw1 in een zeer gevaarlijke positie ge bracht, hetgeen juist dezer dagen duide lijk bleek, toen het voor de Inkomsten van het landbouwcrisisfonds noodzakelijk bleek, om wederom tot verhooging der monopoliewinsten over te gaan. Het \oortbestaan van den landbouwcrisissteun kwam reeds in gevaar, en daardoor kwam men een stap dichterbij de ineenstorting van den boeren- en tuindersstand. Spr. deelde het standpunt niet, dat er geen productie-beperking moet komen want waar zou de z.g. overproductie geplaatst moeten worden? Maar wel wees spr. erop, dat het van een groote verantwoordelijk heid zou getuigen, wanneer men den landbonw te loor liet gaan. Een land. dat zijn boerenstand ten onder laat gaan, is bezig zijn eigen graf te graven. Spr. verwachtte, dat minister Deckers de beteekenis van den landbouw zou be grijpen. zoodat de boeren niet meer voor het feit zullen komen te staan, dat wanneer steun voor de bedrijven gevraagd wordt een extra belasting hun deel wordt! Van zeer recenten datum is het verzoek van het hoofdbestuur geweest, om den melktoeslag belangrijk te verhoogen. Het antwoord was niet alleen afwijzend, doch vrijwel direct daarop werd bekend ge maakt, dat de monopollewlnsten op de granen verhoogd zouden worden. Deze po litiek, keurde spr. ten strengste af Wan neer de regeering meent, de inkomsten van het iandbouwcrisisfonds te moeten verhoogen en dit wil vinden langs een weg. welke voor de veehouderij een extra belasting beteekent, dan zal dit slechts geoorloofd zijn, wanneer eerst de positie der veehouderij zoodanig is verbeterd, dat zij dat kan dragen. Daarmede bedoelde spr. te zeggen, dat de extra-lasten eerst dan op de veehouderij gelegd zullen mo gen worden, wanneer de prijzen der pro ducten van dien aard zijn, dat niet alleen de lasten kunnen worden opgebracht, doch de ondernemer een bestaan in zijn bedrijf vindt Een andere weg om de inkomsten van het iandbouwcrisisfonds te verhoogen, is te vinden ln een verhooging van de op heffing op de margarine, spijsoliën en vetten. Waarom zoo vraagt de Landbouw zich af wordt er geen open kaart ge speeld met de gelden van het Iandbouw crisisfonds0 Wat is de oorzaak, dat niet drie-maandelijks een overzicht wordt ge geven van de middelen van dat fonds, od- dat de Landbouw kan zien, op welke wijze de gelden uit dit fonds worden besteed? De boerenstand is er dicht aan toe, om het vertrouwen van de regeerings- maatregelen te verliezen, wat èn voor de regeering èn voor het geheele volk een ramp zou beteekenen. De directie van het Nederlandsch Clearinglnstituut maakt bekend, dat krachtens nadere regeling met het Insti- tuto Nazlonale per i cambi con l'Estero in het handelsverkeer met Italië particuliere compensaties zullen z n toegelaten onder bij haar te vernemen voorwaarden. 469e STAATSLOTERIJ CNlet officieel) 5de klane, Sde lijst Trekking van Woensdag 18 September 1951 Hooge Preien f 1000— 482 1398 7851 1 200.— 54 6997 11971 f 100.— 1530 2123 4511 6376 7925 9707 117691 11949 13206 Prijzou van 70. 27 53 146 197 225 290 354 393 573 812 928 1030 1094 1205 1291 1394 1467 1626 1708 1716 2035 2097 2197 2193 2248 2271 2370 2476 2487 2563 2708 2741 2775 2788 2873 2883 2941 3493 3817 3881 3960 4030 4155 4188 4413 4448 4477 4744 4838 4887 5073 5247 5356 5519 5551 5651 5813 5842 6083 6106 6302 7072 7091 7416 7517 7944 7980 8133 8181 8453 8544 3604 8618 8626 8803 8815 8828 8865 8932 9007, 9123 9216 9574 9645 10098 10175 10420 10485 10576 10754 10832 11028 11211 11303 11329 11374 11440 11466 11579 11831 12113 12281 12540 13137' 13139 13185 13458 13511 13575 13605 13615 13746 13822 13849 13987 13998 14047 14129 14596 14913 14914 15077 15090 15152 15228 15468 15484 15580 15593 15664 15738 15935 16034 16036 16582 16831 16968 17009 17102 17481 17752 17784 17872 17884 17919 17958 18200 18555 18628 18799 18974 19222 19553 19679 19750 19954 19995 20021 20285 206451 20648 20660 20828 20978 Nieten 23 103 115 147 157 188 189 226 335 520 521 571 630 647 661 720 1011 1029 1109 1161 1275 1391 1403 1^37 1443 1460 1516 1519 1528 1658 1672 1675 1770 1874 1877 1892 1939 1940 1973 2001 2063 2137 2319 2338 2484 2533 2596 2603 2645 3669 2701 2744 2746 2783 2837 2841 2849 2861 2870 2904 2935 2963 2983 2990 3004 3006 3105 3116 3142 3233 3260 3289 3407 3410 3425 3477 3554 3574 3587 3588 3596 3705 3709 3801 3866 3915 3961 4022 4040 4043 4100 4108 4128 4145 4242 4315 4338 4346 4412 4419 4445 4454 4473 4547 4632 4646 4647 4691 4695 4701 4779 4788 4806 4838 4898 4935 4987 5001 5070 5095 5137 5156 5177* 5206 5257 5335 5434 5449 559 1 5614 5070 5734 5753 5761 5764 5810 5886 5952 5954 5990 6005 6016 6039 6049 6066 6135 6263 6339 6366 6373 6380 6410 6435 6461 6485 6504 6530 6547 6614 6633 6658 6664 6666 6697 6701 6736 6751 S791 6794 6905 6925 6657 6971 7023 7026 7178 7185 7229 7260 7273 7290 7360 7365 7376 7449 7462 7490 7546 7552 7740 7883 7913 8075 8086 8192 8198 8202 8207 8239 8340 8390 8532 8670 8718 8720 8769 8775 8802 8833 8858 8869 8889 8934 8964 8979 8985 8996 9045 9112 9210 9234 9264 9309 9335 9350 9352 9379 9418 9422 9511 9577 9605 9609 9637 9680 9746 9766 9791 9823 9849 9868 9981 9992 10034 10040 10053 10106 10128 10148 10160 10173 10302 10305 10339 10378 10454 10466 10529 10585 10586 10601 10604 10735 10736 10740 10743 10764 10800 10810 10925 10945 10946 11141 11190 11194 11296 11320 11338 11350 11357 11386 11414 11451 11523 11530 11632 11634 11734 11810 11853 11871 12047 12064 12067 12092 12104 12120 12127 12140 12466 12531 12534 12544 12612 12635 12678 12684 12745 12749 12769 12792 12830 12863 12924 12959 13033 13133 13141 13164 13336 13426 13437 13512 13513 13520 13581 13608 13633 13658 13671 13710 13726 13809 13842 13900 13959 14074 14123 14132 14137 14277 14349 14371 14379 14410 14422 14424 14435 14474 14479 14492 14578 14605 14606 14635 14640 14687 14705 14711 14730 14794 14830 14873 14890 14909 14996 15028 15069 15098 15137 15160 15165 15266 15277 15302 15351 15391 15405 15447 15480 15546 15561 15682 15720 15812 15816 15850 15892 15907 15979 15994 16042 16104 16107 16130 16171 16185 16241 16352 16358 16368 16381 16389 16406 16428 16693 16694 16697 16702 16741 16766 16913 16958 16985 17014 17062 17211 17259 17265 17271 17283 17298 17443 17549 17607 17616 17662 17663 17689 17703 17802 17804 17806 17807 17861 17898 17909 17915 17918 17946 17998 18045 18104 18119 18145 18180 18210 18252 18265 18274 18303 18343 18361 18363 18370 18382 18391 18410 18436 18529 18605 18635 18641 18642 18675 18725 18761 18770 18915 18967 18980 18986 19020 19032 19056 19058 19125 19165 19168 19190 19200 19207 19226 19283 19374 19375 19398 19443 19455 19542 19594 19669 19705 19742 19743 19752 19818 19843 19897 19922 19981 19994 19998 20104 20211 20222 20225 20242 20260 20338 20420 20470 20500 20602 20644 20785 20796 20807 20853 20951 Verbetering: 5e klasse, 2e lijst: 19660 m. z. 19620. OUD-MINISTER STEENBERGHE VOORZITTER VAN DEN NEDERL. BAKSTEENBOND. Men meldt ons, dat door den Baksteen- raad is gekozen tot voorzitter van den Nederlandschen Bafcsteenbond Mr. M. P. L. Steenberghe, oud-minister van Econo mische Zaken. Mr. M. P. L. Steenberghe heeft deze be noeming aanvaard. 0 HUWELIJKEN TUSSCHEN ARIËRS EN NIET-ARIËRS. De nieuwe Duitsche wet, waarbij ver boden ls dat huwelijken worden gesloten tusschen Ariërs en niet-Ariërs, heeft te Amsterdam aanvankelijk eenige moeilijk heden veroorzaakt. Er is tusschen Nederland en eenige an dere landen een overeenkomst om eikaars huwelijken te eerbiedigen. Te Amsterdam was een huwelijk afge kondigd dat volgens de nieuwe Duitsche wet niet kon worden voltrokken. De bevoegde autoriteiten waren echter van meening dat de afkondiging reeds had plaats gehad voor de Duitsche wet van kracht werd. Uit dien hoofde kon het huwelijk doorgaan en zullen ook volgende week geen moeilijkheden bij de voltrek king ontstaan. Overleg met de regeering zal worden ge pleegd over de verdere houding. o ERNSTIG ONGELUK TE ALPHEN. Twee arbeiders zwaar gewond. Bij de werkzaamheden aan de Spoorbrug over de Gouwe onder Alphen heeft heden morgen een ernstig ongeval Dlaats gehad. Door tot nog toe onbekende oorzaak stortte een zware Ijzeren bint. waarop de heistelling stond in de kuil waarin zich de arbeiders Vermey uit Alphen en Hoisiecie uit Gouda bevonden. Zil bekwamen beiden, zeer ernstige inwendige kneuzingen en moesten per ziekenauto naar hun woning worden vervoerd, nadat dr. Nieuwenhui zen de eerste hulp had verleend. DE ROOFOVERVAL TE ROTTERDAM. Het onderzoek door de politie naar den roofoverval op de 32-jarige vrouw. Maan dag gepleegd ln een huisje aan de Kruis kade, heeft uitgewezen dat een man 't P. en een vrouw M. V, N. de verm0L_„ lijke daders zijn. Het tweetal ia zwerve de. Opsporing is verzocht. j

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2