Het Italiaansch-Abessynisch conflict LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 16 September 1935 Officieele openstelling van het Julianakanaal Mussolini weigert een „compromis". THIJS IJS EN DE WOESTE VAMPYR Door H. K. H. Prinses Juliana, in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin. o Historische dag voor Limburg. Voor de bevolking van Limburg ls de dag van heden een historische dag ge feest Vandaag toch heeft, ln tegenwoor digheid van H. M. de Koningin, H, K. H. prinses Juliana het naar haar genoemde tanaal officieel opengesteld en daar mede de kroon gezet op het schitterend huk ingenieurswerk, waarvan wij Zater dag vele bijzonderheden hebben gemeld «1 waarvoor de Prinses ook op 22 October 1925 haar groote belangstelling betoonde, toen zij, eveneens ln gezelschap van de landsvrouwe, zoomede van wijlen Z. K. H. prins Hendrik de eerste spade ln den pond stak. En tijdens den boottocht, telke als het belangrijkste onderdeel ran de feestelijkheden, heden door Rijks waterstaat georganiseerd Koningin en Prinses vanmiddag aan boord van de prins Hendrik" der Alkmaar Packet van Maastricht naar Born gemaakt hebben ln het gezelschap van talrijke voorname ge noodigden, zullen belden ongetwijfeld onder den Indruk zijn gekomen van de trootsche schepping, die in dit gebied is tot stand gekomen en als een nieuw be wijs gelden mag van Neérlands technisch kunnen. De aankomst der Vorstinnen. Te Maastricht was de op til zijnde in tocht der Vorstinnen reeds ln de morgen uren ln het stadsbeeld waar te nemen. Van de openbare gebouwen was de drie kleur uitgestoken, welk voorbeeld door ele particulieren was nagevolgd. In de straten heerschte een gezellige drukte en ooral langs de route, welke door den Koninklijken stoet bij den eersten rijtoer au worden gevolgd, hadden zeer velen lich reeds vroeg opgesteld. Overigens viel het den opmerkzamen toeschouwer op. dat in het stadsbeeld elk uitbundig feestbetoon ontbrak. Behalve de nationale driekleur, welke op dezen dag niet mocht ontbreken, waren nergens ver sieringen aangebracht, want het stads bestuur en de burgerij hadden volgaarne roldaan aan den uitdrukkelijken wensch ran de Landsvrouwe, dat in verband met ie nog immer droevige stemming in Bel gië tengevolge van het tragische ver scheiden van Koningin Astrid, de plech tigheid van heden, met alles wat daaraan sou zijn verbonden, een sober karakter dragen. Te 12.28 uur rolde de D-trein, waarin het salomrijtuig der vorstinnen was ge hecht het station binnen. Op het afge zette gedeelte werden H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, vergezeld van den minister van Waterstaat, Z.Exc. jhr. ir. O. C. A. van Lidt de Jeude, ontvangen door den burgemeester van Maastricht, mr. L. B. J. van Oppen, den hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswater staat. ir. C. J. Witteveen en baron de ffelchs de Wenne. In matige vaart reed de Koninklijke stoet ln hofauto's naar het Gouverne mentsgebouw, waar de eerste plechtige «menkomst zou plaats vinden. De plechtigheid in het Gouver nementsgebouw. Tot de genoodigden behoorden o.m. de heeren Jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren- brouck, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten Generaal, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, tezant te Brussel, dr. ir. J. A. Ringers, directeur-generaal van den Rijkswater staat: P. J. P. van der Steur, hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat: de hoofdingenieur-directeur ir. A. A. H. W König; de oud-minister van Water staat mr. P. J. Reymer: de leden van belde Kamers der Staten Generaal: bur gmeesters van Llmburgsche gemeenten, bet voltallig college van B. en W van Maastricht: mr. P. Droogleever Fortuyn, burgemeester van Rotterdam; ir. H. A H. de Ronde, hoofdingenieur van den Pro- uncialen Waterstaat van Limburg e.a. Een plechtige stilte trad in, toen te raart voor één de komst der Vorstelijke Personen werd aangekondigd. Nadat de Koningin en de Prinses hadden plaatsge- tomen, was het Z.Exc. jhr. Ir. O C. A. 'in Lidt de Jeude, Minister van Water- ■laat. die zich naar de spreeklessenaar •egaf voor het uitspreken van een rede, •aaraan het volgende is ontleend. In herinnering moge worden gebracht, dit de openstelling van het Julianaka- b'al, dat als sluitsteen van de Maaska nalisatie met bijbehoorende vaarwegen nag worden beschouwd, reeds werd voor tgegaan door de Indienststelling van den eersten stuw ln de Maas bij Linne, welke ™or Uwe Majesteit persoonlijk op 22 wtober 1925 werd verricht en waarna ""t Koninklijke Hoogheid de eerste jpade stak ln het thans voltooide kanaal. Jaarna volgde op 7 Mei 1934 de openstel- van het noordelijk kanaalgedeelte van Maasbracht tot Bom en de indlenststel- Jtg van het kolenoverlaadbedrijf te Bom •oor Hare Koninklijke Hoogheid in tegen- tbordigheid van Uwe Majesteit, spr. wijdde vervolgens uitvoerig uit over 'e technische bijzonderheden van het ■erk en hij eindigde met den wensch, dat kanaal den naam Juliana met eere boge dragen tot heil van Limburg en van hnsch Nederland. Madat nog het woord was gevoerd door commissaris der Koningin in de pro- tocle Limburg, Z.Exc. mr. E. O. J. M. •iron van Hövell tot Westerflier, begaven vorstelijke personen zich naar het 'adhuis. In de fraaie, statige hall van het Raad- J™, bij uitstek geschikt voor een Ko- -"iklijke ontvangst, hadden zich opgesteld musici van het Stedelijk Orkest alsook bekende koor van de Maastreechter .•aar. Plechtig en indrukwekkend klonk :!1 Wilhelmus, door het orkest ten ge- -»ore gebracht, toen de vorstinnen hei 'badhuis betraden, waarna het koor van Maastreechter Staar, een hymne zong 3 daarmede wijding gaf aan deze korte «ktigheld. Maastricht's burgemeester, mr. L. B. J. van Oppen, sprak vervolgens de dank baarheid der burgerij uit voor de tot standkoming van dit knaal en noodigde allen uit tot een driewerf „Lang leve Ko ningin Wilhelmlna! Lang leve Prinses Juliana!" Boottocht van Maastricht naar Born. Het Llmburgsch volkslied, gezongen door de Maastreechter Staar, bracht het einde van de plechtigheid op het Stadhuis. Ter wijl het Stedelijk Orkest het „Wlen Neér lands Bloed" speelde, verlieten Koningin en Prinses het Raadhuis om, door de wachtende menigte hartelijk toegejuicht, In de auto's den derden en laatsten rij toer door de stad te maken, zich uitstrek kend tot Wijk aan de overzijde der rivier. Daar was de salonboot „Prins Hendrik" van de Alkmaar Packet, enkele dagen te voren reeds uit Amsterdam gearriveerd. Van het land en op het water klonk hoera-geroep, toen de Koningin en de Prinses de „Prins Hendrik" betraden, waar zij naar het gedeelte der eerste klasse ge leid werden, dat voor de Vorstelijke Per sonen, het gevolg en enkele voorname autoriteiten was gereserveerd en waar een smaakvolle plantenversiering was aange bracht. Kort na de aankomst van de Vorstelijke Personen zette de stoet zich ln beweging en ving de tocht naar Born aan. een af stand van ongeveer 25 KM., met het af leggen waarvan 2'/i uur gemoeid zou zijn. De minister van Waterstaat, alsmede de hoofdingenieur-directeur en de Ingenieur van den Rijkswaterstaat, reso. de heeren ir. C. J. Witteveen en ir. C. F. Engelie, dienden de Vorstinnen van Voorlichting op dezen tocht. De openstelling van het kanaal. En zoo naderde de „Prins Hendrik", langzaam door de gekanaliseerde Maas varend, het punt, waar een drietal water wegen zichtbaar werden. Ter linkerzijde werden de Vorstelijke Personen opmerkzaam gemaakt op het verbindingskanaal tusschen de Maas en de Zuid-Willemsvaart door het Bossche veld. met de daarin gelegen schutsluis. Recht vooruit de Maas met, hoog oprij zend, het trotsche bouwwerk van de stuw met schutsluis bij Borgharen en. ter rech terzijde, het doel van den tocht, het Ju lianakanaal. met, nabij den mond, de sluis te Limmel. Het was op deze plaats, dat de Prinses, op ultnoodiging van den Minister van Wa terstaat. door het inschakelen van een clectrisch contact een lichtsein deed aan gloeien. dat het symbool was. dat Hare Koninklijke Hoogheid het Julianakanaal voor de scheepvaart had opengesteld. Voor de oogen van de talrijke toeschouwers rees de groote hefdeur, welke het sluis- hoofd afsluit, statig omhoog, waarmede de openstelling van het kanaal een vol- dongen feit was geworden. Hierna ving de vaart aan door het ka naalpad Limmel—Bom, over een afstand van 21 kilometer. Onderweg werd afzon derlijk een bezoek gebracht aan de Mijn- haven te Stein. Na de aankomst te Born tijdens den tocht te Bom werden ververschingen rondgediend werd de „Prins Hendrik" verlaten voor een bezichtiging van het aflaten van het water uit de schutsluis. Ook de sluis zelve met haar ingenieuze technische inrichting als slot van het programma werden door de Vorstelijke Personen met groote belangstelling be zichtigd In de hofauto's, welke, evenals de auto's en autobussen voor de genoodigden, naar Bom waren gereden, begaven de Ko ningin en de Prinses zich vervolgens naar Sittard, vanwaar onder groote belangstel ling van de zijde der inwoners met den sneltrein van 5.38 uur. van welke het salonriltuig der Vorstelijke Personen deel uitmaakte, de terugreis naar Den Haag werd aanvaard. o Uit den Volkenbond. Zaterdag is in de Volkenbondsvergade ring Lltwinof aan het woord gekomen. Hij ging niet meer uitvoerig op het Italiaansch Abessijnsch conflict in, maar hield zich bezig met de bespreking van alge- meene grondbeginselen, waarbij hij op kwam voor de door hem gestelde definitie van aanvaller, verder voor het principe voor de totale ontwapening. Bovendien toonde hij belangstelling voor het met el kaar in overeenstemming brengen van het Volkenbondshandvest met het Kellog- pact. en voor de voortzetting van het werk der studiecommissie voor de Europeesche Unie. In een tweede deel van zijn rede betoogde de Russische Volkscommissaris dat de in den Volkenbond gegeven collectieve veilig heid door regionale overeenkomsten moest worden vervolledigd. De rede van Hoare achtte hij een goed voorteeken voor de toekomst van den Volkenbond. De Sovjet- Unie zal in geval van een Italiaansch- Abessijnsch conflict voor den Raad of de Vergadering komen met onpartijdigheid, doch ook met den moed om haar oordeel te vellen. Vervolgens was de Joegoslavische ver tegenwoordiger Poeritsj aan het woord, die namens de kleine Entente zijn blijdschap uitsprak dat de werkelijke grondslag van de collectieve veiligheid te Genève zoo duidelijk uitgewerkt is, en dat men zich ervan rekenschap heeft gegeven, dat deze grondslag voor de heele politiek van Europa den toon aangeeft. De Grieksche minister van Buitenland- sche zaken Maximos constateerde dat de Balkanentente, die thans in haar tweede levensjaar is, de groote politieke doelein den slechts in het kader van den Volken bond kon bereiken. De afgevaardigde Munders verklaarde, dat de Baltlsche Stfiten den laatsten tijd bezorgd waren geweest dat de Volkenbond de richtlijnen van het handvest niet on voorwaardelijk volgde. Ook scheen hun het systeem van de collectieve veiligheid niet voldoende uitgebouwd De Baltlsche Staten hadden "daarom besloten zich, ter verhoo ging van hun veiligheid, in de Baltlsche Entente te vereenigen. Zij zouden echter den Volkenbond steunen. Vervolgens bepleitte de Turksche mi nister van Buitenlandsche Zaken Roesjdi Aras gelijkgerechtigdheid van Turkije. De militaire bepalingen van het verdrag van Lausanne hadden weliswaar niet de draagwijdte van de militaire bepalingen van zekere verdragen, ddch vormden toch een beperking van de verdedigingsmoge lijkheden van een deel van het Turksche staatsgebled. Hij wilde niet van de gede militariseerde zone in Thracië spreken, welke behalve Turkije ook Griekenland en Bulgarije verplichtingen oplegde, doch anders stond het met de zeeëngten. De militaire bepalingen voor deze gebieden doen groote afbreuk aan de kustverdedi ging van Turkije ertj de veilige verbinding tusschen beide deeïen van zijn staats gebled. De vertegenwoordiger van Canada sloot zich bij Hoare aan. De vertegenwoordiger van Finland verklaarde zinspelend op de woorden van Litwinof, dat het gevoel van onveiligheid in Finland niet verminderd was door het onzekere uitzicht op deel neming aan regionale verdragen, die onder bijzondere voorwaarden en voor onbe perkte doeleinden zijn gesloten. De algemeene beraadslagingen zullen heden eindigen. De vergadering zal dan over het Poolsche voorstel tot herkies baarheid besluiten en de opvolgers voor de drie aftredende niet-permanente raadsleden kiezen. Italiaansche ministerraad. Mussolini heeft in een Zaterdag gehou den ministerraad uitvoerig rapport uitge bracht betreffende den militairen en po- litieken toestand. In het politieke gedeelte van zijn uit eenzettingen besprak Mussolini diepgaand de instelling te Genève van de raads commissie van vijf en de redevoeringen van Hoare en Laval. 28 Sim had dus des vampyrs sleutelbos ontvangen; en nu was 't zijn verlangen om ook nog den booeen man te vangen! „O wee, o wee", ioept hij. „Ik ben heel kwaad op jou; een straf- oef'ning volgt nou! Ik zal Je nu een straf je geven, dat je zal heugen heel je leven. Als je het ergste wilt voorkomen, dan moet je zonder schromen alles doen wat ik vertel. Vooruit, ga voor mij aan naar 'n diohte, hechte cel!" De vampyr deed dat daad'lijk toen, hij durfde 'heusch niets anders doen! „Ga daar nu vlug naar binnen, anders zal de straf direct begin nen dat was het laatste dat vriend Sim hem nog gebood; de vampyr vloog er angstig in. alsof men uit 'n kanon hem schoot! „Ziezoo", dacht Sim, „dat gaat heel vlot." Daarna deed hij de deur op slot en ging in alle hoeken nu vlug naar Thijsje zoeken. In dit verband verklaarde de Duce o.a., dat deze redevoeringen, met het oog op het standpunt van Engeland en Frankrijk ten aanzien van het Volkenbondspact, in de gegeven omstandigheden in het geheel niet anders hadden kunnen uitvallen. Zij kunnen daarom door de verantwoorde lijke kringen in Italië en door de breede massa van het Italiaansche volk met de grootste kalmte worden ontvangen en dit ls dan ook geschhied. Niettemin nam de ministerraad met vol doening kennis van de hartelijke woorden, welke minister-president Laval ln zijn rede gewijd heeft aan de Fransch-Ita- liaansche besprekingen van Januari j.l. en aan de daardoor bezegelde vriendschap, een vriendschap, welke Italië ontwikkelen en versterken wil, niet alleen in het be lang van beide landen, doch ook in het belang van de Europeesche samenwer king, welke niet vernietigd kan worden door 'n conflict van kolonialen aard, of door de toepassing van sancties, zooals die bij vroegere, nog veel ernstiger tegen stellingen tusschen leden van den Vol kenbond nog nooit in bijzonderheden zijn uitgewerkt. In dit verband heeft de ministerraad de kwestie onderzocht, in welke gevallen een verder blijven van Italië in den Vol kenbond onmogelijk zou zijn. De ministerraad heeft voorts geconsta teerd, dat zich rond het Italiaansche geval op het oogenblik alle krachten van het anti-fascisme ln het buitenland concen- treeren. Hij voelt zich verplicht, ten krach tigste te verklaren, dat de Italiaansch— Abessynische kwestie, na de reusachtige inspanningen en offers, welke Italië zich heeft getroost en na de onweerlegbare be wijsvoering, van het door Italië te Genève ingediende memorandum, een compromis oplossing niet toelaat. De ministerraad heeft bovendien tele grammen van gelukwensch en begroeting gezonden aan den opperbevelhebber van de Italiaansche strijdkrachten in Afrika, generaal de Bono De voorbereidingen ln Afrika worden met den grootsten spoed voortgezet, om Italië veilig te stellen tegen over de overmachtige Abessynische strijd krachten, „welker mobilisatie reeds heeft plaats gehad". Met het oog op de klaarblijkelijke onrust, welke in de kringen der politieke vluch telingen in Cyrenaica. het Oostelijk deel der Italiaansche kolonie Lybië heerscht, rukt tot verdediging van deze kolonie ver sterking aan. Aan de hand van het statistische mate riaal heeft tenslotte Mussolini geconsta teerd, dat de sterkte van .de Italiaansche weermacht te land, te water en in de lucht, zoo groot is, dat op iedere dreiging, van welke zijde zij ook komen moge, geant woord kan worden. Woensdag a.s. is er weer een minister raad. Het Abessijnsche antwoord op het Italiaansche Memorandum. Het antwoord van Abessynië op de Ita liaansche aanklacht is gepubliceerd. Het beperkt zich tot een voorloopig standpunt en kondigt een uitvoerige weerlegging door de regeering te Addis Abeba aan, zoodra het Italiaansche memorandum daar zal zijn aangekomen en bestudeerd. De Abessijnsche delegatie verwijt het Italiaansche memorandum een volkomen wanbegrip van de politieke en sociale toe standen in Abessynië, alsmede een meer dan tendentieuze verwisseling der rollen, waardoor de Abessijnsche regeering verwe ten wordt de internationale verplichtingen te hebben geschonden op een tijdstip, dat de Italiaansche regeering zich zelf aan zulk een schending schuldig maakt. Het Italiaansche memorandum tracht minder de rechters te overtuigen dan de openbare meening versteld te doen staan. Zooals steeds tijdens de onderhandelingen der laatste maanden, heeft Italië zijn ar gumenten op het laatste oogenblik te berde gebracht, om aan de tegenpartij de be antwoording moeilijk te maken en het proces op de lange baan te schuiven. Wat de slavernij betreft moge slechts verwezen worden naar de besluiten van den Negus, waaruit diens oprechte bedoe ling blijkt de menschelijke vrijheid te waarborgen. De slavenhandel wordt tegen woordig streng gestraft. Zelfs kan de dood straf door ophanging worden uitgespro ken. Wanneer de Italiaansche regeering de onveiligheid aan de grenzen van het Abes sijnsche keizerrijk tot een speciaal verwijt maakt, moge er aan herinnerd worden, dat het hier om gebieden gaat, waar het niet mogelijk is staatsgezag uit te oefenen. Abessynië beschouwt overigens het geheele land tot aan de zee als zijn staatsgebled. Wanneer Italië de aanvechtbare stelling verkondigt, dat de Abessijnsche grensge bieden eigenlijk slechts koloniën zijn van het kernland, kan van de Abessijnsche re geering niet verlangd worden, dat zij in deze „koloniën" een grootere verantwoor ding op zich neemt, dan de Europeesche mogendheden in hun Afrikaansche gebie den. Wat de schending van internationale verdragen betreft, moet het verbazing wek ken, dat Italië nooit eraan gedacht heeft, het arbitrageverdrag van 2 Augustus 1928 te gebruiken. Abessynië kan zich verder het verwijt van schending der consulaire immuniteit niet laten welgevallen zonder zijnerzijds Italië erop te wijzen, dat het de Instelling van het Consulaat misbruikt voor militaire doeleinden. Het antwoord spreekt verder over onop houdelijke Italiaansche pogingen om in Abessynië afbrekend werk te doen en on rust te zaaien en eindigt met de verkla ring, dat Abessynië ln den geest van den Volkenbond en in overeenstemming met zijn innig godsdienstige geestesgesteldheid en zijn Christelijke cultuur, niets anders wenscht dan dat de huidige poging om zijn onafhankelijkheid te bestoken, zoo spoedig mogelijk vergeten mag worden. Dc Commissie van Vijf. De Commissie van Vijf werkt hard aan voorstellen, die aan den Volkenbond zul len worden voorgelegd. De voorstellen, waaraan de commissie op het oogenblik haar aandacht besteedt, zijn gegrond op het beginsel van de sug gesties, welke gedurende de Parijsche on derhandelingen zijn gedaan, waarbij eenige liieuwe elementen zijn ingelascht; maar er ls geen sprake van eenige con cessie, waarbij de souvereine rechten en de politieke onafhankelijkheid van Abes synië zouden zijn gemoeid. Ruim genomen behelsden de Parijsche voorstellen het geven aan Abessynië van die collectieve hulp, welke het vraagt voor de vergemak kelijking van zijn sociale en economische ontwikkeling. Volgens de bladen zouden hieraan zekere territoriale concessies aan Italië verbonden zijn. Men stond sympa- tiek tegenover de voorstellen, welke col lectieve waarborgen voor de duurzaam heid van elke schikking betreffen, en men was van meening. dat het geheele plan namens den Volkenbond moest worden beschouwd. Waarschijnlijk zullen de orl- gineele voorstellen echter ln verschillend opzicht afwijken van die, welke te Parijs zijn bestudeerd. Engeland neemt de verdediging van Egypte op zich. Naar officieel te Cairo wordt meege deeld, hebben de eerste minister van Egypte, Tewfik Nassim pasja en de bevel hebber van de Engelsche Middellandsche zeevloot vice-admiraal Forbes een bespre king gehad over de verdediging van Egypte ingeval van een oorlog tusschen Engeland en Italië. Vice-admiraal Forbes heeft daarbij verklaard, dat Engeland be reid is deverdediging van Egypte geheel op zich te nemen. In Egypte is een Italiaansch vliegtuig, dat daar daalde, geïnterneerd. Te Gibral tar zijn 2 Italianen wegens spionage ge arresteerd. Britsch protest tegen Italiaansche anti-Engelsche propaganda. De „Daily Telegraph" meldt, dat Enge land proteststappen heeft gedaan tegen de propaganda v. den Italiaanschen zender van Bari, die in de laatste weken anti- Engelsche uitzendingen in het Arabisch, bestemd voor de inboorlingen van de Le vant, verzorgd heeft. Het Britsche ministerie van buitenland sche zaken heeft in verband hiermede een formeel protest ingediend bij den Itali- aanschen ambassadeur te Londen, waarin gewezen werd op den aard van een aantal radio-uitzendingen van den laatsten tijd. Zoo is Maandag jl. in het Arabisch uitge zonden: „De geheele wereld weet, dat de koloniale onderneming van Italië door God gezegend is. De geheele wereld weet. dat de Islam onder Britsche heerschappij in Egypte en Palestina, om slechts twee voorbeelden te noemen, te lijden heeft". 469e STAATSLOTERIJ 'Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 16 September 1935 Hooge Prijzen f 400.— 3242 19211 20503 f 200.— 16070 16221 17579 20203 f 100— 2527 4372 5125 Pryzen van 70. 87 272 314 390 406 468 814 907 1309 1466 1602 1654 1818 1872 1990 2022 2185 2193 2248 2261 2327 2355 2391 2394 2404 2796 3231 3395 3435 3612 4085 4093 4170 4358 4432 4747 4863 5262 5299 5322 5327 5393 5535 5541 5684 5743 5751 5786 5806 5877 5992 6108 6109 6198 6335 6396 6426 6533 6594 6605 6777 6977 7098 7141 7157 7230 7257 7336 7592 7797 7829 7843 8105 8185 8193 8213 8388 8529 8531 8615 8744 8972 9053 9160 9269 9351 9505 9585 9724 9739 9861 10386 10573 10669 10757 10384 11061 11167 11230 11305 11317 11319 11490 11539 11690 11752 11964 12141 12160 12177 12796 12351 13245 13251 13471 13636 13728 13766 13788 13963 13994 14246 14269 14324 14542 14785 14787 15390 15521 15642 16063 16101 16228 16309 16311 16330 16473 16529 16599 16654 16761 16867 16997 17026 17477 17494 17885 18032 18179 18779 18844 18890 18901 19304 19469 19665 19707 19909 19959 20007 20126 20341 20413 20431 20439 20452 20680 20820 20827 20919 20955 20996 Nieten 29 85 158 165 166 187 209 213 257 269 293 298 338 385 411 436 495 575 592 690 712 773 866 887 1005 1010 1032 1054 1078 1113 1179 1263 1357 1388 1398 1476 1507 1554 1599 1705 1734 1741 1747 1773 1860 1888 1909 1975 2005 2069 2122 2186 2225 2371 2414 2499 2572 2619 2638 2647 2732 2777 2779 2850 2902 2913 2942 3029 3075 3096 3159 3250 3267 3308 3380 3389 3443 3458 3491 3494 3525 3576 3600 3620 3629 3727 3742 3768 3770 3847 3853 3901 4000 4024 4059 4065 4089 4121 4151 4161 4162 4208 4211 4212 4228 4263 4345 4538 4571 4575 4631 4637 4658 4668 4721 4723 4737 4750 4762 4792 4834 4861 4964 4999 5013 5035 5106 5120 5134 5138 5149 5158 5169 5423 5430 5516 5619 5630 5723 5832 5851 5943 5947 5974 5991 6082 6148 6163 6169 6174 6219 6317 6473 6479 6553 6609 6645 6680 6784 6820 6828 6900 693 6950 6966 6974 7010 7020 7116 7134 7223 7244 7247 7307 7339 7453 7486 7529 7544 7557 7570 7621 7629 7659 7785 7814 7895 7942 7955 7965 7984 8040 8051 8080 8108 8141 8145 8155 8229 8284 8349 8427 8430 8466 8485 8494 8541 8609 8641 8672 8703 8706 8778 8818 8829 8912 8923 8960 8963 9001 9013 9085 9213 9233 9282 9288 9291 9330 9361 9364 9447 9451 9476 9528 9573 9654 9743 9795 9800 9814 9817 9852 9857 9871 9926 9932 9963 9999 10005 10060 10075 10107 10142 10168 10192 10196 10199 10277 10291 10358 10383 10421 10439 10447 10474 10486 10498 10503 10544 10552 10556 10629 10637 10668 10699 10739 10820 10824 10887 10897 10980 10993 11055 11131 11188 11235 11246 11346 11364 11391 11446 11578 11590 11598 11613 11621/ 11647 11664 11701 11790 11797 11806 12037 12107, 12132 12155 12204 12209 12311 12328 12342 12343) 12346 12423 12459 12483 12504 12506 12509 12521' 12529 12548 12557 12598 12663 12693 12744 12789 12880 12899 12929 12971 13063 13079 13103 13105 13148 13236 13253 13333 13374 13392 13524 13539 13679 13698 13829 13862 13865 13877 13895 13980 13984 13986 13990 23999 14038 14049 14064 14090 14100 14102 14153 14212 14230 14291 14331 14362 14363 14438 14450 14512 14559 14610 14621 14633 14767 14866 14882 14921 14927 14994 15043 15120 15123 15181 15285 15324 15394 15411 15435 15486 15508 15527 15539 15633 15674 15677 15723 15766 15783 15900 15953 16000 16064 16152 16162 16201 16202 16207 16210 16280 16316 16329 16343 16355 16378 16540 16549 16559 16568 16606 16699 16710 16790 16963 17008 17058 17100 17106 17122 17157 17183 17203 17273 17361 17513 17570 17600 17606 17864 17867 17879 17913 17925 17936 17983 18061 18071 18184 18185 18187 18251 18254 18294 18299 18375 18396 18405 18415 18429 18447 18463 18471 18520 18633 18663 18724 18764 18817 18875 18883 19083 19116 19118 1917G 19187 19239 19244 19282 19355 19361 19430 19431 19435 19497 19595 19607 19709 19721 19734 19817 19842 19852 19899 20029 20110 20111 20115 20120 20170 20178 20187 20198 20205 20216 20259 20386 20391 20497 $506 20524 20642 20Q52 20681 20719 20722 20964 a—a

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7