76"te Jaargang MAANDAG 16 SEPTEMBER 1935 No. 23153 dagbladivoor; leidenen omstreken r OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. «e VISSCHERIJBERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS^DER, ADVERTENTIES»^ 30 cis. pet regel voot advertenties uit Lelden en plaatsen waaf) agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tariel. Kleine advertenties uitsluitend btj vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen,»* Verplicht bewijsnummer 5 ets. Burt»Ö^Noordeindspleln —^Telefoonnummer» voor, Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn?| per 3 maanden f.2.35- per week t-0.1», Franco per post f. 2 35 per 3 maanden -f- (voor binnenland f. 0.80 f.o.ia portokosten J 1 per 3 mnd-lU» Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van 'Lel den brengen ter algemeene kennis, dat bij de'op 11 September 1935 gehouden ultlotlng zijn uitgeloot 51 obligatiën ad 1.1000 cn 9 obligatiën ad f. 500, van de 4 geldleening van 1933. Deze obligatiën worden 2 Januari 1936 roet de tot dien datum verloopen rente, atgelost en houden met dien dag op rente U-dragen, De lijst van de uitgelote nummers ligt Ier inzage op de financieele afdeeling van de gemeente-secretarie. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Lelden, 13 September 1935- 412 AMBTSJUBILEUM VAN DS. C. HARTWIGSEN. HERDENKINGSDIENST IN DE PIETERSKERK. 'Het was gisteren precies veertig jaar geleden, dat ds. C. Hartwigsen, de nestor der Ned. Herv. predikanten te dezer stede in de Pieterskerk zijn intrede deed in de Leidsche gemeente. Ter herdenking hiervan was gisteravond eveneens in de Pieterskerk een gedenk- dienst belegd, die door zeer velen werd bijgewoond. Zoo merkten wij o.m. op de predikanten Locher, Punselie, Riemens, Van Apeldoorn, Boissevain en de Wit, wet houder Splinter, den heer de Groot, gods dienstleeraar en voorts enkele professoren, gemeenteraadsleden en predikanten uit den omtrek. Onder het zingen van ps. 21 3 en 5 be trad ds. Hartwigsen, gevolgd door zijn ambtgenooten en den voltalllgen kerke- raad. het kerkgebouw. Veertig jaar. daarmee begon spr. zijn voorafspraak, is een heele tijd in het predikambt. Als wij herdenken dan moe ten wij terug tot 15 September 1895 toen spr. in de vacature van ds. Zeegers werd bevestigd door ds. de Hoest. In 't kort memoreerde spr. den invloed van de tekst: predikt het Woord" door ds. de Hoest bij bevestiging gekozen om dan een oogen- blik stil te staan bij den intrededienst. Vandaag, aldus spr. is het ook 15 Sep tember, maar daar staat een veel grooter jaartal achter. Wederom volgde de ge- heele kerkeraad bij het binnentreden van het kerkgebouw spreker. Maar geen enkele volgde, die voor veertig jaar in dën stoet medeliep. Velen zijn door den dood weg genomen. Spr. is door God al die jaren gespaard gebleven. Geprezen zij daarvoor Zijn grooten en heiligen naam. Als overdenkingswoord had ds. Hart wigsen gekozen ps. 11 11 en 18: „O God, Gij hebt mij geleerd van mijne jeugd aan tot nog toe verkondig ik Uwe wonderen. Daarom ook. terwijl de ouderdom en grijsheid daar Is, verlaat mij niet, o God totdat ik dezen geslachte verkondig Uwen >rm, allen nakomelingen Uwe macht". De psalmist zegt: „tot nog toe verkon- 4i? ik Uwe wonderen" en spr. mag het hem na zeggen. De psalmist wenschte God hebben als zijn rotssteen en tot zijn vastheid en verschuiling. God, die Zijn kinderen door Zijn Woord w Geest onderwijst, wil ze brengen in het rechte spoor. Bij die onderwijzing wil God rich bedienen van menschen. Schoon wordt dit in het bevestigingsformulier voor predikanten gezegd. Onder deze onderwijzers mogen wij de ouders rekenen, J'e reeds bij den doop een zware verplich- jihg op zich nemen. Maar ook de Christe lijke school, de catechisatie en de kerk "ragen veel tot die onderwijzing bij. Veel "arjrt spr. aan deze inrichtingen t.o.v. njn geestelijk leven. Toen 'kwam de academie. Hier ontmoette spr. een hoog leraar, die het Oude Testament aan •cherpe critiek onderwierp. Gelukkig ech- 'er mocht dit bij spr. geen twijfel opwek- een maar riep het nog sterker het ver bogen bij hem op om een dienaar te zijn, te bij Gods Woord leeft. Voortgaande wees ds. Hartwigsen op de |roote wonderen Gods, die zich telkens in 'ijn Woord openbaren. In het rijk der tenade doet God ook groote wonderwer- En oolt nu noS in onzen hangen tijd "eet God wonderen. Gememoreerd werden dan de predikan- die de gemeente tijdens spr, ambts- vvhode mede hebben gediend t.w. ds. Ver der. ds Oorthuys ds. Roscam Abbing. ds. «üiokkin?. ds. Goedhart prof. Plooy. ds. "eekenkamp en ds. Meeter. Spr. mag nog steeds het evangelie van- den kansel prediken. En zoolang zijn "achten hem niet begeven hoont hij de «hun des evangelies nog niet neer te ■'Sen. Liever zegt hii met den psalmist: '"Ül de ouderdom en grijsheid daar is, "'laat mfj niet O God". ®'i mijn intrede heb ik. aldus spr. om bede gevraagd en nu sta ik hier ook macht en om onderwijzing door des Hee- ren goedheid. God stelle mij daartoe in staat totdat ik zelf zal voelen: het gaat niet meer. Gods gemeente heeft ons sa men verbonden, dat Hij dat nog een tijd bestendige. Gods lof vervulle het heelal en worde gezongen met vroolijk zingende lippen door een beweldadigd volk. Vervolgens richtte ds. Hartwigsen zich tot de burgerlijke overheid. Jegens deze overheid staat spr. als een onderdanige dienaar. God geve haar de wijsheid die van boven is opdat zli de burgers dezer stad recht kunne regeeren. Sprekende over de Kerkvoogden en Notabelen memoreerde spr. de verschillende verbeteringen, die door hun toedoen in de Kerkgebouwen ziin aangebracht. Geve de Heere ook in dezen moeilijken tijd Zijnen zegen op uw werk. Bestaat er verschil van inzicht, aldus spr. tot zijn mede-ambtsbroeders geve God dat wij met elkander nog lang mogen optrekken om Gods Woord te verkondigen. Voorts sprak ds. Hartwigsen de ouder lingen en diakenen de leden van het kies college. den organist, den koster en de vrijwilligers toe om tenslotte nog een en kel vermanend woord te richten tot de gemeente. Nadat de zegenbede was uitgesproken heeft de gemeente staande ds. Hartwig sen Ps. 134 3 toegezongen. Na afloop van den dienst heeft ds. M. J. Punselie namens de gemeente, den kerkeraad en de ambtgenooten ds. Hart wigsen ln de consistorie hartelijk toege sproken, Spr. wees er daarbij op. dat er tijdens de veertig-jarige ambtsperiode van ds. Hartwigsen veel is veranderd. De jubilaris daarentegen is dezelfde gebleven. God heeft U veel geschonken, een fris- sche gezondheid en bovenal de lust om die gezondheid te stellen in den dienst van God- Een gezegend werk heb gij, al dus spr. mogen verrichten. Uit naam van de gemeente zeggen wij u daarvoor dank en feliciteeren u hartelijk met uw jubi leum. Ook uit naam van den kerkeraad wil spr. dit doen. Gij zijt de oudste onder ons en gij waart de man die het heden met het verleden verbond. Veel vragen en kwesties werden door U tot klaarheid gebracht. Een waardige plaats hebt gij in den kerkeraad ingenomen. Ook namens de predikanten wenschte ds. Punselie den jubilaris geluk. En nu gaan de avondschaduwen vallen op uwen weg. Geve God, dat gij wandelen moogt in het licht der gemeente, maar bovenal in het licht van God. De ge meente, aldus eindigde sprdankt u en bidt dat gij meer en meer de ervaring van dat volk mag opdoen, zooals daarvan in Ps. 89 gezegd wordt: „Hoe zalig is het volk, dat naar uw klanken hoort". Ontroerd dankte ds. Hartwigsen met een enkel woord voor deze toespraak. EEN 80-JARIG JUBILEUM! A.s. Woensdag wordt een bij velen be kend en geacht stadgenoot 90 jaar. Het is de heer H. Buitendijk, wonende Rijns- burgersingel 1, wien dit voorrecht te beurt valt. De oude heer Buitendijk kwam als jongen van even 10 jaar in het boekbin dersvak en is daarin thans nog steeds werkzaam, zoodat hij eigenlijk het wel zeer zelden voorkomende feit van een 80- jarig jubileum viert! Vele tientallen jaren was hij o.a. in dienst der firma Loeber, Ondanks zijn hoogen leeftijd mag hij zich nog in het bezit eener goede gezondheid verheugen. Set een bede om versterking door Qod's DE GROOTE K.J.C.-DAG. De regen als spelbreker. Gisteren hield de Katholieke Jongens- Centrale haar grooten K.J.C.-dag. Om halftwee trokken honderden jonge wachters, kruisvaarders en verkenners op naar de Dekenale kerk aan den Heeren singel. alwaar om 2 uur het jeugdlof werd gehouden. Tijdens het lof sprak rector Beune de jongens toe in een enthousiaste rede. Na het. lof zongen allen het strijd lied der K.J.C., waarna men in zeven groepen naar het R.-K. Sportpark aan den Haagweg marcheerde, alwaar het Tornier van de Kruisvaart zou plaats hebben. Rector Beune opende dit Tornier met een kort welkomstwoord en herdacht in een kort gebed den onlangs overleden bis schop. Daarna werd het Tornier, dat bestond uit 28 bans, ieder van 8 jongens, geopend met de inspectie, gevolgd door het wagen rennen, waarbij het cohort uit Sassen- heim zegevierend uit het strijdperk trad. In het nummer krabbeloopen wist de Ca- nlsius-ban van het St. Pancras cohort de eerste plaats te veroveren. Jammer, dat de regen als spelbreker op trad en de verdere wedstrijden moesten worden afgelast. Vermeld zij nog, dat de verkenners tus- schen de wedstrijden door op verdienste lijke wijze hun spelen demonstreerden. De Oreflamme werd uitgereikt aan die ban. welke de meeste punten had, n.l. de Canisius-ban van het St. Paneras cohort. Ook het groot kampvuur der verken nerij. dat om helfnoorp nn p-" T3>ii-pVp 7ou plaats hebben, moest door dn weersom standigheden worden uitgesteld tot een nader te bepalen datum. PATER SERVATIUS SMITS O.F.M. Gisteren werd het zilveren klooster jubileum van pater Servatius Smits O.F.M. kerkelijk gevierd. In tegenwoordigheid van de familieleden van den jubilaris, vele priesters en een geheel gevulde kerk, droeg pater Smits een plechtige Hoogmis uit dankbaarheid op, In den namiddag hield de jubilaris receptie, waarbij overduidelijk uitkwam hoe pater Smits zich in den korten tijd dat hij te Leiden aan de Hartebrug- parochie zijn priesterlijken arbeid verricht, bij de parochianen geacht en bemind heeft gemaakt. Zondag a.s. zal het jubileum in den K.J.C. waarvan hij sinds zijn vestiging te Leiden directeur is, feestelijk worden her dacht, terwijl na de kerkelijke viering in den morgen een feestavond voor den pater-directeur en „zijn jongens" is ge organiseerd. o BUURTCOMMISSIE-HOOIGRACHT. Dezer dagen had de laatste vergadering plaats van deze Buurtcommissie. De hoofdschotel van deze bijeenkomst was rekening en verantwoording van den penningmeester. Uit het verslag bleek, dat alle onkosten betaald zijnde, de kas een batig saldo heeft van circa f. 35. Besloten werd dit bedrag op de spaarbank te plaatsen en het te benutten bij de eerstvolgende ver siering der Hooigracht. Rekening en verantwoording liggen voor de Hooigracht-bewoners ter inzage bij den penningmeester, den heer J. A. N. Brug man, Hooigracht No. 58. o REVUE „VAN LACH TOT LACH". Een vroolijke avond. „Van laoh tot lach" heet Meyer Hamel's revue, welke gisteravond vertoond werd in de groote Stadszaal (en hedenavond een reprise beleven zal) en die naam past voor treffelijk bij dit bont feuilleton van humo ristische schetsen, waarin Silvain Poons en Harry Boda den boventoon voeren! Van lac'h to lach verviel de talrijke toeschou wers-schare. die gisteravond luisterde naar de grappen van Poons en z'n medewerkers en de stemming steeg met de minuut. Deze revue heeft niet veel pretenties: zij is vrij sober, wat betreft costuums en decors, en men heeft geen poging gedaan eenig verband te maken tusschen de ver schillende scènes. Vóórop stond een avond te brengen van amusement en Meyer Hamel is daarin geslaagd, getuige het warme applaus dat den spelers ten deel is gevallen, en getuige ook het enthou siasme, waarmede door het publiek is mee gezongen. Ook dat laatste is ditmaal een niet onbelangrijke factor, omdat deze revue leidt tot het ten tooneele brengen van een groot aantal personen uit het publiek en Harry Boda zelfs een zangwed strijd organiseerde, met als prijzen een drietal kistjes sigaren ..Van lach tot lach" omvat een proloog en 24 tafreelen en daar zijn er meerdere bij, die alleszins de moeite waard zijn, zoo als: de macht der metalen, de Spectacle coepé en de Zonneweelde-finale. Hoe is er bovendien geschaterd om de grappige schouwburg-voorstelling, om den sukkel van een kwitantie-looper en om Sylvain Poons' reeds befaamde stotter-nummer! Poons draagt voor een groot deel het succes dezer revue, maar hij vindt in Harry Boda een uitstekend en geestig tegenspeler, terwijl ook Louisette in het kluchtige genre haar deel in het welslagen mag opeischen. Er wordt verder goed gezongen door Sophie Kohier, Am. Stanowsky en Eeppy Boda, terwijl de balletten onder lei ding van Alex Ludowsky (met Tatjana Tamarova als solo-danseres i keurig ver zorgd zijn en onafgebroken weten te boeien. Resumeerend: een goede voorstelling, die aan honderden een genoeglijken avond bezorgd heeft en ook heden ongetwijfeld wel weer belangstelling trekken zal KON. VER. „LITTERIS SACRUM", BUURTVEREENIGING „EENSGEZINDHEID". Uitslagen van den Kweekwedstrijd. Zaterdagmiddag heeft bij bovengenoem de vereeniging de beoordeeling plaats ge had van de in het voorjaar uitgegeven aan en door de kinderen gekweekte plan ten, gevolgd door een bezichtiging, waar elkeen vrijen toegang in had. Een commissie van beoordeeling be staande uit de heeren J. Kriest Jzn. en J. Buurman kende de prijzen toe als volgt: Groep A, kinderen van 69 jaar: Lenie van Meurs le prijs, Bertus van Meurs 2e prijs, Wim van den Broek 3e pr„ Wim van den Broek le pr.. Joop van den Broek 2e pr„ Wim van Ark 3e pr. Groep B, kinderen van 1013 jaar: Suze Wagenaar le pr., Willy van den Broek 2e pr., Toos Stikkelorum 3e pr., Suze Wage naar le pr., Bep van Ark 2e pr., Bram Sjardijn 3e pr. Groep C, kinderen van 1413 jaar: Aaltje van Vliet le pr., Doortje Wagenaar 2e pr., Piet Wagenaar le pr., Doortje Wagenaar 2e prijs. Groep volwassenen: met in het voor jaar uitgegeven fuchsia, de hr. J. Wage naar le prijs medaille, de hr. W. Stok- huijzen 2e pr., medaille, de hr. van Zwie- ten, zeer eervolle vermelding, mevr. Wage naar, eervolle vermelding. Bovendien verkreeg do heer van Zwie- ten voor een inzending zelfgekweekte plan ten ter opluistering, een eervolle vermel ding. Het 80-jarig bestaan in zicht. Ter gelegenheid van het a.s. 80-jarig bestaan der Kon. Ver. „Litteris Sacrum." is een beknopt jubileumboekje verschenen, dat met een aantal spelfoto's is geïl- lustreerd Het jubileumseizoen is als volgt in gedeeld: Vrijdag 25, Zaterdag 26 October 1935: 2 opvoeringen van „De Comedie van het Geluk", door de N.V. Amsterdamsche Too- neelvereeniging (v. Dalsum en Defresne). Zaterdag 16. Woensdag 20, Zaterdag 23 November 1935: 3 Opvoeringen van „Als ik wilde....", door de Kon. Ver. „Litteris Sacrum". Zaterdag lil, Woensdag 15, Zaterdag 18 Januari 1936: 3 Opvoeringen van „Inbre ker gevraagd", door de Kon. Ver. „J. J. Cremer". Zaterdag 22, Woensdag 26, Zaterdag 29 Februari 1936: 3 Opvoeringen van „Madame Sans-gêne", door de Kon. Ver. .Litteris Sacrum". Vrijdag 20, Zaterdag 21 Maart 1936: 2 Avonden van Vroolijke Kleinkunst, door het „Cabaret-Ensemble Louis Davids". Zaterdag 18, Woensdag 22, Zaterdag 25 April 1936: 3 Opvoeringen van de revue: ..'t Is niet zoo eenvoudigdoor de Kon. Ver. „Litteris Sacrum" De burgemeester schreef een kort woord van waardeering ter inleiding, een der donateurs haalt oude herinneringen op, terwijl de secretaris, de heer H. de Wilde, het een en ander uit de geschiedenis der vereeniging vertelt. Tenslotte vernemen wij uit het boekje, dat de voorzitter-regisseur, de heer B. Ha- geman 1 Januari a.s. 25 jaar werkend lid van „L. S." is. Het wordt dus in meer dan één opzicht een jubileumseizoen. Moge het een succesvol verloop hebben! LEIDSCHE H.B.S.-VER. „EMTéGEëS". Het vijf-en-twintigjarig bestaan. Het vijfde lustrum van bovengenoemde vereeniging werd Zaterdag in intiemen kring gevierd, in den foyer van den Burcht, welke door versiering met vlag gen, bloemen, foto's en programma's uit het verleden een feestelijk aanzien had gekregen. Nadat de ,,Emtégeës"-marsch was ge speeld heette de voorzitter der lustrum commissie. de heer J. F. Meijeraan, de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Hij bracht allereerst dank aan den heer Backer voor de aangeboden bloemversie- ring. Vervolgens richtte hi] zich tot den voorzitter der vereeniging J. L. Buyten- dijk, en wenschte henl met het jubileum geluk. Na een beschouwing over verleden, heden en toekomst van „Emtégeës" ge houden te hebben, overhandigde hij een exemplaar van het gedenkboek, dat ter herinnering aan dit jubileum is samen gesteld. De voorzitter bedankte de lustrum commissie voor haar gelukwenschen en haar werkzaamheden, waarvan bijeen komst en gedenkboek het voorloopig re sultaat zijn en sprak de beste wenschen uit voor de toekomst der vereeniging. Het gedenkboek is tegen geringen prijs voor belangstellenden verkrijgbaar ge steld. Na enkele gezellige dansen werd de welbekende supooost C. J. van den Berg, die van de prille jeugd van „Emtégeës" af de vereeniging heeft gediend, gehul digd. Hij mocht een enveloppe met in houd in ontvangst nemen. De avond werd verder in genoegliiiee stemming doorgebracht; de commissie leden haalden oude herinneringen op, lazen gedichten uit het H.B.S.-Blad en belangwekkende documenten uit het archief voor; er werd gedanst, en voor menigeen kwam het einde van deze bij eenkomst, die uitstekend slaagde, veel te vroeg. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap Bloembollen- kweekerij en Export-Maatschappij voor heen L. van Leeuwen en Zoon. Hoofd straat 329, Sassenheim. De zaak is met ingang van 14 Sept. 1935 in liquidatie ge treden. Liquidateurs: L. van Leeuwen Jr., Sassenheim en J. H. Montyn, Rotterdam. N.V. voorheen J. Dragt's Bakkerijen, Hooge Rijndijk F. 1 D„ Zoeterwoude. Op heffing filiaal: Katestraat 6062, Amster dam, PROF. BÖHL VERTEGENWOORDIGER DER REGEERING. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, K. en W. is benoemd tot ver tegenwoordiger van de Nederlandsche Regeering bij de herdenking van het 300- jarig bestaan van de Koninklijke Hon- gaarsche Universiteit „Pierre Pazmany te Boedapest, welke herdenking van 25 tpt 29 September 1935 zal plaats hebben, prof. dr. F. M. Th. Böhl, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit alhier. BINNENLAND Officieele openstelling: van het Juliana- kanaal in tegenwoordigheid van H.IVI. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana- (2e Blad), De nood in het hotel-, café- en restau rantbedrijf; 75% der beter gesitueerden gaat nog met vacantie naar het buiten land. (Binnenland, 4e Blad). Congres te Amsterdam der Vereeniging voor Waardevast Geld. (Binnenland, 4e Blad). Vijf jaar regelmatige luchtverbinding! met Indië. (Binnenland, 4e Blad). Disconto-verhooging door de Neder landsche Bank. «Financiën, le Blad). Rectoraatsoverdracht aan de Leidsche Universiteit. (4e Blad). BUITENLAND Mussolini verklaart geen compromis tcj zullen aanvaarden. (2e Blad). De Rijksdagzitting te Neurenberg. Na een rede van Hitier worden diens wetten aangenomen. (2e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. IJMUIDEN, 16 Sept. 1935. VISCHPRIJZEN. Tarbot p. KG. f. 0.90—0.10; Griet p. kist v. 50 K.G. f. 2813.50; Tongen per K.G. f. 1.30 —0.85; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.3015; Middelschol per kist van 50 K.G, f.2511; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 2115; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 11.501; Schar per kist van 50 K.G. f. 8.504.50: Tongschar per kist van 50 K.G. f.2321; Roggen per 20 stuks f.16 10; Vleeten per stuk f.1; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.93.50; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 32 24; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.2123; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.23—11; Kleine Schel visch per kist van 50 K.G. f. 11—1; Kabel jauw per kist van 125 K.G. f.5232; Gul len per kist van 50 K.G. f. 151; Lengen per stuk f. 1.10—0.60; Heilbot per K.G, f. 1.101.08; Wijting per kist van 50 K.G, f. 6.204.60: Koolvisch per stuk f. 0.85— 0.44; Makreel per kist van 50 K.G. f.9— 3.10; Kleinmiddel hake f. 42. Aanvoer 2005 kisten versche haring, f. 5.10—2.10 per kist. Aangekomen 10 Stoomtrawlers: HC. 23S met f.2500; RO. 46 met f.3110; IJM. 49 met f.2360; IJM. 31 met f.6030; IJM. 11 met f.4610; IJM. 183 met f.2860; IJM. 59 met f.2190: IJM. 112 met f.3430; IJM. 31 met f. 3980: IJM. 159 met f. 1000; de Deen- sche kotter E. 436 met f.410 en de loggers: K.W. 89 met f.610; K.W. 115 met f.490; KW. 15 met f.540; K.W. 162 met f.210;1 K.W. 101 met f.130; K.W. 3 met f.620; K.W. Ill met f.100; K.W. 118 met f. 180;i K.W. 108 met f.420; K.W. 91 met f. 460;' K.W. 155 met f.830; K.W. 24 met f.510: K.W. 35 met f.460; K.W. 65 met f.580; K.W. 52 met f.410; K.W. 104 met f.310; K.W. 153 met f.320; K.W. 42 met f.390: K.W. 64 met f.500; K.W. 95 met f.480; K.W. 39 met f.860: K.W 51 met f.540; K.W. 10 met f.390; K.W. 23 met f.100; K.W. 110 met f.410; K W. 60 met f.530; SHV. 35 met f.160; SHV 250 met f.430; SHV. 289 met f.110; SHV. 31 met f.49; SHV. 25 met f.250; SHV. 69 met f.146; SHV. 236 met f.28 (de Scheveningers alle voor versche haring). De besommingen zijn niet officieel. Vlaardingen, 16 Sept. Binnengekomen 9 schepen met 211 last. Maatjes groen f. 12.10 —1410; Maatjes f. 10.3011.60; Maatjes en ijle f. 1.109; ijle f.88.20; Steurha- ring f.89.50; volle haring f. 8.109.30. Maandag 30 September a.s. hoopt de heer A. van Es den dag te herdenken, dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de Meelfabriek „De Sleutels'' alhier. Als secretaris van den Academischen Senaat zal in het pas ingetreden studie jaar optreden prof. dr. J. van der Hoeve. Bij de boekhandel Gebr. v. d. Hoek alhier is verschenen het boekje „Wiskun dige en litterarische opgaven van de toe- latings-examens tot de Universiteiten in 1935". Bij de politie is weer door vier perso nen aangifte gedaan van vermissing van hun rijwielpiaatje. Meer en meer blijkt dat men verstandiger doet door 't plaatje op de jas te bevestigen dan op het rijwiel- De heer Herm. Trossel heeft ter ge legenheid van het 12"/» jarig bestaan van ziin zaak in heerenmode-artikeien Hoo- gewoera 109 den winkel inwendig geheel doen restaureeren en moderniseeren, zoodat een keurig interieur is verkregen. Het schilderwerk werd verzorgd door Jac. Dool.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1