Rectoraats-overdracht aan de Leidsche Universiteit. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 16 September 1935 KERK- EN SnHOnLNIEUWS De lotgevallen der Academie in het afgeloopen jaar. Rede van prof. dr. W. van der Woude. FAILLISSEMENTEN. si JdJN/T IN IITIIREN LAND- EN TUINBOUW. 1 DE STAKING TE TILBURG. De heer Coolen deelde ln een Zaterdag middag te Tilburg gehouden vergadering der textiel-stakers mede dat een steun- actle over het geheele land werd voor bereid. De heer Spijker zeide nog steeds te pro- beeren tot bemiddeling te komen Daar de staking voor Tilburg een gevoelig fi nancieel verlies beteekent begrijpt spreker de houding van den burgemeester niet. In verband met spreker's onderhoud met den burgemeester over loonsultbetaling voor de kermis, merkte hij op dat hier een mis verstand in het spel moest zijn. daar de stakers ln laatste instantie de beslissing hadden. In geval ervan misleiding sprake is, is men alsnog bereid verontschuldigingen aan te bieden De grootste hinderpaal is het niet er kennen van de stakingsleiding door de fabrikanten. Op voorwaarde dat de sta kers de uiteindelijke beslissing hebben, heeft de heer Spijker geen bezwaar tegen een commissie met St. Lambertus en de Eendracht Daar het NA.S. zich blijkbaar niet ge houden heeft aan het verlangen van de stakingsleiding, zich niet in het conflict te mengen, heeft deze ln een uitvoerig schrijven aan het N AS. hier nogmaals op gewezen. HET STADION TE ROTTERDAM. f. 671000 voor verkeerswegen. B. en W. van Rotterdam vragen den raad een crediet van f 671.000 voor het uitvoeren van werken in verband met den bouw van het stadion Feyenoord. Het nieuwe stadion zal plaats moeten bieden aan 60.000 personen Daar de ver keersregelingen bij groote wedstrijden groote eischen stellen aan de verkeers wegen. zal de gemeente verschillende verken moeten uitvoeren Deze werken zijn. verbreeding van den Kreekweg bij de Gasfabriek, het maken van een Zuidelij ken afrit van de spoorwegoverbrugging nabij de Varkenoordschekade. het maken van een onderdoorgang onder de spoor wegoverbrugging nabij de Varkenoord schekade en het verbreeden van den Oost Varkenoordscheweg. benevens aankoop van grond. Het terrein dat voor het sta dion is aangewezen kan alleen met kans op welslagen worden geëxploiteerd wan neer men er van te voren zeker van is dat daar interlandwedstrijden zullen wor den gespeeld. Dit laatste zal. naar het oordeel van den Nederlandschen Voetbalbond, die over de plaats der interlandwedstrijden te be slissen heeft, slechts dan mogelijk zijn wanneer de overtuiging aanwezig is, dat een zeer goede verkeersaccomodatie aan wezig is- VERSPREIDE BERICHTEN. Te Aerdenhout is, 73 jaar oud, over leden mr. dr. A. Slotemaker, oud-vice- president van het Gerechtshof te Amster dam. De teraardebestelling is morgen op de Algemeene Begraafplaats te Bloemen- daal. o UIT NED. OOST-INDIE. WIJZIGINGEN IN HERZIENE BEZOLDIGINGSBESltTT. In totaal zullen ongeveer f. 7 millioeu vrijkomen. E ATA VIA. 14 September. (Anetal Het ..Bataviaasch Nieuwsblad" meldt, dat de heer Beets nagenoeg gereed is met 't aanbrengen van wijzigingen in het her ziene bezoldigingsbesluit voor landsdie naren volgens het bekende schema. Door deze wijzigingen zullen in totaal ongeveer f. 7 millioen van de f. 10 millioen vrij komen. welke de regeering uit den sala- rispost wenscht te verkrijgen. Het ligt in het voornemen om de res- teerende f. 3 millioen op andere wijze te verkrijgen dan door proportioneele kor ting. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Ouddorp (Z.-H.l, J. Ho- vius te Jaarsveld. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Lopik, H. Pol, cand. te Rijsoord. Aangenomen: Naar Benthelm (Duitsch- landi, W. Lenderink te Ihrhove (Duitsch- land): naar Stadskanaal-Pekelderweg. G. Leene, cand. te Ermelo. VRIJ-EVANG. GEMEENTEN. Drietal te Apeldoorn: G. H. de Jonge te Oude-Biltzijl (Dr.). D. W. Veldkamp te Leeuwarden en P. v. Vliet te Amsterdam. GEREF. KERK VAN WATERINGEN. Naar we vernemen is ds. C. B. Schoe- makers, em.-predlkant'van de Ger. Kerk van Rotterdam-Zuid, voornemens zijn hulpdiensten aan de kerk van Wateringen ultimo Nov. a.s. te beëindigen. Ds. Schoe- makers heeft 30 Nov. a.s. 45 dienstjaren en het werk te Wateringen 5 jaar waar genomen. De kerkeraad van 'Wateringen heeft ter jongste vergadering van de clas sis 's-Gravenhage een steunaanvrage in gediend teneinde het beroepingswerk we derom ter hand te kunnen nemen. De classis heeft de zaak in handen gesteld van deputaten voor de hulpbehoevende kerken en in die van kerkvisitatoren, die tegelijk de mogelijkheid van het beroepen van een predikant mede voor de evange lisatie in de classis, zullen overwegen en op de classisvergadering van Nov. as. rap port zullen uitbrengen. In de week van 9 t.m. 14 September werden in Nederland 93 faillissemnten uitgesproken. In tegenwoordigheid van curatoren, hoog leeraren. lectoren, privaat-docenten, stu denten en belangstellenden heeft heden middag prof. dr. W. van der Woude in het groot-auditorium der Universiteit het lectoraat overgedragen aan prof. mr A. S. de Blécourt. Hij heeft daarbij een rede ge houden. waarin hij uitvoerig de lotgevallen der Academie in het afgeloopen jaar heeft geschetst. De aftredende rector-magnificus, prof. dr. W. van der Woude. Spr. herdacht allereerst de in het afge loopen jaar overleden hoogleeraren en andere universitaire medewerkers Vervolgens gaf hij een opsomming van de mutaties in het docentencorps, zoo mede van de onderscheidingen, welke velen ifcnner ten deel vielen en van de bijzon dere bijeenkomsten. De musea en laboratoria leven alle onder den druk der tijden: gemis aan personeel en plaatsruimte. Gebrek aan geld, personeel en plaatsruimte. De ordening der archieven van Senaat en faculteiten werd op het algemeen rijksarchief voltooid tot 1877. Het is wel eigenaardig, dat bij deze ordening uit het archief der curatoren stukken voor den dag kwamen, die tot dat van den Senaat behoorden en betrekking hadden op de academische vierschaar. De Senaat heeft deze ter bewaring afgestaan aan het al gemeen rijksarchief. De middelen van het Leidsch Universi- telts Fonds zijn bij verre na niet toerei kend om de dringende en nuttige wen- schen, die onze Universiteit vooral in dezen tijd mag stellen, te vervullen en slechts met moeite kunnen eenmaal gedane toe zeggingen worden nagekomen. Gelukkig bestaat er, binnen afzienbaren tijd. hoop op verbetering. Den 29sten April toch, den geboortedag vierhonderd jaar geleden van den Stichter onzer Universiteit, is de grondslag gelegd voor het „Prince- fonds 1933/40". dat ten doel heeft een flink bedrag bijeen te brengen dat op den dag van het vijftigjarig bestaan in 1940 ter beschikking van het Universiteits- Fonds zal kunnen worden gesteld Door een aantal warme vrienden der Universiteit wordt nu gedurende deze zeven-moeilijke-jaren een vrijwillig offer gebracht om dit plan te doen slagen. Op dc in dit jaar gevierde lustra van de V.V.S.L. en van hett L.S.C. is een Prince- fondspenning verkocht en door de reunis- ten alom gedragen als uiterlijk teeken van de onverbrekelijke band met Leiden. Moge het Princefonds, gesteund door velen, zijn doel bereiken. De voorteekenen zijn niet ongunstig. De hoogleeraren, door hun onderwijs betrokken bij het Rijksmuseum voor vol kenkunde zijn van oordeel, dat door het uitblijven der bezetting van de open staande plaats van directeur dier instel ling de belangen van dat onderwijs schade lijden en dat bij voortduren van dezen toestand in klemmende mate zullen doen. ZU dringen derhalve op spoedige voorzie ning aan. Hoewel het wetenschappelijk personeel van het Rijksherbarium gedurende den afgeloopen cursus vermeerderde door de benoeming van twee assistenten in plaats van den conservator nu hoogleeraar Goddijn, blijft, de vereende pogingen van college van curatoren en van directeuren ten spijt, het herbarium lijden aan een groot tekort aan personeel, vooral aan lager personeel. Daarnaast zal spoedig het plaatsgebrek nijpend worden met groot gevaar voor 's Rijks kostbare collec ties. Laat ik tegenover deze sombere klanken dan stellen in de eerste plaats, dat prof. Berg een lang gekoesterden wensch ver vuld kreeg, doordat zijn assistent, die enkele jaren grootendeels door het Uni- versiteits Fonds bezoldigd is geweest, een toelage toegezegd werd door het Depar tement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, groot genoeg om te zamen met de bijdragen van wetenschappelijke schappelijke instellingen zijn werk aan den gang te houden. Hoewel het herstel der voor eenige jaren afgeschafte hulp- leeraarschappen dringend gewensebt blijft stemt het behoud der asslstentschaopen tot groote voldoening en dankbaarheid En evenzeer verblijdend is het dat prof. Gor ter door de Rockefeller foundation een bedrag van f. 4500 gedurende vijf achter eenvolgende jaren voor zijn instituut ter bestudeering der kinderpsychologie werd toegezegd. De instelling „het Prentenkabinet" is ondanks haar financieele zorgen in staat haar functie naar behooren te vervullen. Nu iets over de gebouwen en dan het eerst over het Academie-gebouw, nog steeds het middelpunt van onze wereld. Hier ln het groot auditorium ziet Gij allen het orgel, het door den Senaat dans baar aanvaarde geschenk der studenten, geheel gereed waarvan de aanbieding slechts wachtte op een nieuw jaar en een volgenden rector: ik zwijg daarover verder. (Gelijk bekend vindt de aanbieding op 2 October a.s. plaats. Red.). Het „oud ziekenhuis": nog duurt de naam. Eens aan het oog onttrokken door hoog geboomte, dat aan de stille singel gracht een oogenweelde was voor de van het station binnenkomenden: nu een on bedekte vormlooze steenklomp De hoop bestaat, dat de omgevende wildernis in een plantsoen zal worden herschapen. Met groote toewijding heeft zich de Rijks gebouwendienst beijverd den westelijken vleugel van het gebouwencomplex nog voor het einde der Kerstvacantle zoover in ge reedheid te brengen, dat daarheen de colleges uit de zeevaartschool konden wor den overgebracht, waarna de algeheele voltooiing van dezen vleugel nog slechts 'n vraag van een paar weken was. Een woord van dank is, hier zeker op zijn plaats. De aangename ervaring, bij de afwerking van dit eerste gedeelte van het verbouwings programma opgedaan geven het vertrou wen, dat ook bij het tweede gedeelte, de verbouwing van het Rapenburg, gelijke voortvarendheid zal worden betracht zoo dat in September 1937 de theologische en litteraire colleges zullen kunnen terug- keeren naar het aloude centrum van het academisch onderwijs. Academiegebouw en Bibliotheek, waarvan zij noodgedwon gen te lang verwijderd zijn gebleven. Maar keeren wij tot het voormalig zie kenhuis terug. Men hoopt in October met de verbouwing van het deel dat tot Rijksmuseum voor volkenkunde bestemd is. gereed te zijn; in afwachting daarvan kon reeds de inhoud van het museum gebouw aan de Hoogewoerd worden over gebracht. Ook het Sinologisch Instituut is voorbestemd binnenkort naar zeer ruime lokalen op de eerste verdieping te ver huizen: de snel aangroeiende Chineesche en Sinologische boekerij zal daar een waardiger verblijf vinden, dan het tot dusver had. Aan de achterzijde (westzijde) vindt men de nieuwe collegelokalen thans zelfs bij matige verlichting zonder bijzon dere gevaren te bereiken Over de inrich ting daarbinnen hoorde ik nagenoeg niets dan goeds. Misschien kon de acoustiek in een der grootere lokalen beter zijn: maar verder ruimte en licht in overvloed en banken in glanzende ongereptheid. Deze laatste ongewone pracht schijnt op som mige gemoederen uitdagend gewerkt te hebben. Dit was een jaar van lustra; ze geven den rector meer dan anders de gelegenheid met studenten en hun organisaties ln aanra king te komen. De lustra van V.V.S.L., Unitas en L.S.C. hebben tenminste één gemeenschappelijke trek getoond, de zucht iets aan te grijpen, dat, tooneelspel of maskerade niet alle- daagsch, banaal of gemakkelijk is. Dan lie ver iets nieuws, origineels, misschien ge durfds; dat is, ook wanneer als steeds kritiek mogelijk is. de weg iets te bereiken. En waarom zou het ons verwonderen, wan neer in de kinderen van eenzelfden tijd. vereenigingen met gelijksoortige strekking, een zelfde wensch naar voren komt? Laat elk der studentencorporaties over tuigd zijn van onze volle sympathie voor hun streven Leiden niet alleen een Univer- siteits- maar ook een studentenstad te doen blijven. Het niet aangesloten spoor- studentendom moge onvermijdelijk zijn, het is een betreurenswaardige onvermijde lijkheid. Daarom een woord van waardee ring voor elke poging, zoóals de rector dit jaar in het clubgebouw van Unitas en in de leeszaal Bosscha bijwoonde, de nihilis ten tenminste in het middaguur in de gezelligheid te doen deelen. Het aantal studenten neemt af. Ging in de laatste jaren het aantal in geschreven studenten geregeld vooruit, verleden jaar kwam die vooruitgang tot stilstand, nu is een achteruitgang ingetre den. Het aantal ingeschreven studenten be droeg dit jaar 2581 tegen 2771 het vorige. Het aantal vrouwelijke studenten is 639, dat der voor de eerste maal ingeschreve nen 590, tegen 664 en 644 het vorige jaar. Maar het is duidelijk, dat voor een schat ting van het aantal aan deze Universiteit studeerenden deze statistiek onbetrouw baarder is dan ooit tevoren. De almanak van het L. S. C. en ook deze opgave zal wel niet geheel volledig zijn geeft er 3337 (vorig jaar 3690) studenten. De inschrijvingen waren als volgt over de verschillende faculteiten verdeeld: FACULTEIT Godgeleerdheid 142 36 Rechtsgeleerdheid 443 176 Geneeskunde 942 152 Wl6- en Natuurkunde 514 111 Letteren en Wijsbegeerte 286 74 Rechten en Letteren 254 41 tezamen 2581 590 In den cursus 1933-1934 waren de totalen2771 644 1 3 2 5 5f c 19 108 186 66 142 18 AMSTERDAMS STEDELIJK MUSEUM 40 JAAR. Zaterdagavond is ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van Amsterdam's Stedelijk Museum een tentoonstelling van Monumentale Kunst geopend. De burgemeester heeft op een receptie de zilveren medaille der stad aangeboden aan ir. V. W. van Gogh, die de prachtige verzameling teekeningen en schilderijen van zijn oom Vincent voor onbepaalden tijd aan het museum in bruikleen gaf; en voorts aan de heeren P. Boendermaker Czn., P. A. Regnault en M. B B. Nijkerk te Brussel. De minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen wenschte de gemeente geluk. °"?rzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Terwijl de zuivelpositie in het algemeen aanzienlijk is verbeterd en het zich laat aanzien dat zulks ook in de naaste toe komst zal bestendigd blijven, is men in melkveehouderskringen ten aanzien van de melkregeling de z.g. contingenteering van de kwantums, die ieder individueel zullen mogen leveren nog allerminst ge rust en men is het er dan ook in vak kringen vrijwel algemeen over eens, dat er van dit plan niets terecht komt, het geen dan ook uit het verslag van den Algemeenen Zulvelbond onomwonden blijkt. Er is reden om aan te nemen dat er een andere regeling ten aanzien van den melk- steun zal worden ontworpen. Intusschen valt niet te ontkennen dat de gebruiksveeprijzen de laatste weken wat zijn opgeloopen en Woensdag te Den Bosch was er veel handel. Zoo ook Vrijdag te Leeuwarden. Doch het handelsvee wat de kooplui in vrij ruime hoeveelheid hier ter Leidsche markt hadden aangevoerd, ondervond aanzienlijk minder aftrek dan de laatste paar weken het geval ws. Er moest dan ook door de kooplui verlies wor den genomen. Goed guste vee was in verhouding nog het beste te plaatsen. Ofschoon ook iets flauwer ln prijs. Van involed was hleibij de zeer flauwe tendenz op de slachtvee- afdeelingen. De algemeene toestand op de slachtvee- markt was ln de afgeloopen week zeer ge drukt en vooral Vrijdag bleek het aanbod te groot en gingen de prijzen wat terug. De verhooging die sedert een paar wekeh was ontstaan, moest weer worden inge boet. Toch gaat het met het klein slachtvee niet z»o slecht en blijven de prijzen vooral vast, terwijl de varkens duur zijn. Om deze reden hebben we dan ook ver trouwen dat er voor de vette koeien nog wel eenig herstel zal intreden. Vet is momenteel schaarsch en duur en we zien dan ook de slapers op de markt naar een goed rijp beest om zien. De wolveemarkt verliep door wat rui mer aanbod Vrijdag wel wat luier, maar de prijzen waren niet direct lager. De vette varkensmarkt sloot deze week vast en we hoorden dat hier in de om geving af den boer op levering Maan dag reeds tot 22 cent per pond is besteed. VAN DER S. Op één feit in verband met deze getallen moet ik hier wel de aandacht vestigen: het voelbaar worden van de bezwaren, aan het doorbetalen van het collegegeld ver bonden. Uit de verschillende faculteiten komen dezelfde berichten Elke hoogleeraar. die in de collegestof voor het doctoraal examen verandering kon aanbrengen en zich de tijd kon gun nen voor onderwerpen, wier behandeling niet absoluut noodzakelijk is, maar waar over eens gesproken moet worden, zag te voren onder zijn publiek gezichten terug, die hij een tijd lang gemist had. Dat is, tenminste in sommige faculteiten, voorbij. Dit is geen Leidsche klacht; zij wordt aan elke Universiteit geuit. Volkomen begrijpe lijk; het aantal jaren, waarin de student colleges volgt, wordt tot het noodzakelijke beperkt. Ik ben niet van plan hier op de midde len. voorgesteld tot bestrijding van dit euvel, in te gaan; maar zeker mag in een tijd, waarin zoo dikwijls geklaagd wordt over gemis aan belangstelling bij de stu dent voor het niet onmiddellijk noodige, er op gewezen worden, dat hier die belang stelling duur (indenmeestletterlijkenzin) betaald moet worden. Het aantal promoties gedurende dezen cursus bedraagt 75. tegen 73 van het vorige jaar. De nieuwe rcctor-iyagnificus Prof. Mr. A. S. de Blécourt. Spr. besloot met zijn ambtgenooten, in het bijzonder prof. Krom, dank te zeggen voor den ondervonden steun en medewer king en installeerde daarna prof. de Blécourt als zijn opvolger. PROTESTEERENDE TUINBOUWERS TE ALKMAAR BIJEEN. Steun van het bedrijf gevraagd. Gistermiddag is te Alkmaar een protest vergadering van het district Noord-Hol land van den Nederlandschen Tuinders- bond gehouden, waaraan door ongeveer 1200 tuinders uit alle deelen der provincie werd deelgenomen. Verder waren er de putaties uit andere provincies verschenen, terwijl een drietal Kamerleden van zijn belangstelling blijk gaf. Aangenomen werd een motie, waarin de vraag tot de regeering wordt gericht of zij bereid is, den tuinbouw en de bloe misterij te steunen en of zij dat spoedig wil doen om den ondergang van deze be drijven te voorkomen. VOOR DINSDAG 17 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending, 3.00: Gr.pl. 9.00: Omroeporkest o.l.v, N. Treep 10.00: Morgenwijding 10.15; Gr.pl. 10.30: Vervolg Omroeporkest 11.00: Mevr. R. LotgeringHillebrand; Eten koken (II) 11.30: Gr.pl. 12.00! Reportage door majoor W. G. de Bas en W. Vogt van het Binnehof te Den Haag. Troonrede van H. M. Koningin Wilhel- mina 2.00: Orgelconcert P. v. Egmond Jr.. m.m.v. A. Jansen (viool) 3.00— 4.00: Omroeporkest o.l.v. N. Treep 4.15; Gr.pl. 4.30. Radiokinderkoorzang o.l.v. J. Hamel 5.05: Voor kleine kinderen 5.35: Kovacs' Lajos orkest en Gr.pl. 7.00: Kinderkoor „Zanglust" o.l.v. W. Hespe 7.30: Disco nieuws 8.00: Be richten 8 10: Herh. v. d. Troonrede (Gr.pl.) 8.25: Gr.pl. 8.30: Taptoe van de Kon. Militaire Kapel o.l.v. Kapt. C. L. Walther Boer (Uit den Haag) 9.00: Gr.pl. 9.10: Derde episode van „De blauwe smaragd", spel van L. Willink. Leiding: Kommer Kleyn 9.40: Het Om roeporkest o.l.v. N. Treep 10.15: D. Hans: De millioenen-nota 10.45: Gr.pl. 11.00: Berichten 11.10—12.00: De AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk. Hilversum, 301 M. KRO-programma 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. 11.30 12.00Godsd. halfuur 12.15: Orkest concert 12.45: Uitzending Troonrede 2.00: Voor de vrouw 3.00: Schlagermu- ziek4.00-. HIRO 5.15: Orkestconcert en Gr.pl. 7.15: Lezing. Gr.pl. 8.00: Berichten 8.05: Orkestconcert 8.30! Militaire muziek 9.00: Causerie. Or kestconcert 9.45: Voordracht 10.10: Schlagermuziek 10 30: Berichten. Schla- germuziek 11.0012.00: Gr.pl. en schla germuziek. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 11.05: Causerie 11.20: Orgelspel S. Torch 11.50: Gramo- foonplaten 12.20: BBC-Northern- orkest o.l.v. Mc Nalr 1.20: Het Norrls- Stanley-sextet 2.20: Gr.pl. 3.05: A. Orgelist en zijn orkest 3.50: Gr.pl. 435: L Parker (sopraan) en het New English Trio 5.35: Het BBC-dansorkest o.l.v H. Hall 6.20: Berichten 6.50: Werken van D. Scarlatti (sopraan, hobo en strijkkwartet) 7.15 en 7.50: Lezingen 8.10: „Songs from the shows" revue programma 9.10: Causerie 9.25! Gr.pl. 10.00: Berichten 10.30: BBC- orkest o.l.v. C. Raybould. m.m.v. E. Fisher (piano) 11.3512.20: Lew Stone en zijn band. Radio-Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 12.35: Orkestconcert o.l.v. Labis 9.05: Gevar. programma o.l.v. P. Clé- rouc 11.1012.35: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Strijkorkest o.l.v. H. Andersen 3.35— 5.35: M. Hansen's orkest 8.20: Opera muziek o.l v, Gröndahl 8.50: Hoorspel 9.05: Viola en piano 9.25: Vervolg omroeporkest - 9.55: Reportage - 10.40: Omroeporkest o.l.v. Gröndahl 11.25— 12.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.50: Orkesttconcert 12.20: Uit Leipzig: Omroeporkest o.l.v. Kretschmar 2.35: Gr.pl. 4.20: Viool en piano 5.20: Weragkamerorkest o.l.v. Hagestedt 8.30: Pianorecital 9.20! „L'hötellerie portugalse", opera van Che- rubini. Muzik. leiding: Breuer. Rome, 421 M. 9.00: Gr.pl. 9.20: Concert o.l.v. A. Fragna 10.20: G. Ar- naldi (sopraan) en Elena Cheli (sopraan). Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Salonorkest o.l.v. Dejon- cker 1.50—2.20; 5.20; 6.35; 7.35: Gr.pl. 8.20: Symphonleconcert o.l.v. Meule- mans 10.3011.20: Gr.pl. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20: Gr.pl. 5.20: Salon orkest 6.20: Zang 6.50: Salonorkest 8.20: Omroeporkest o.l.v. Gason 10.30— 11.20: Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: „Le serva padrona" in twee actes van Pergo- lesi 9.20: Barnabas von Geczy en zijn orkest 10.20: Berichten 10.50: Zang en piano 11.05: Weerbericht 11.20— 12 20: Liszt-concert (Gr.pl.) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 17 September. lste programma: Hilversum 1875 M. 824 uur. 2de programma: Hilversum 301 M. van van 824 uur. 3e programma: 8.00: Keulen 11.50:. Londen Re.g. 12.20. Brussel VI. 14.20:, Deutschl.sender 15.20Londen Reg. 17.20: Brussel VI. 19.20: Brussel Fr. 19.50: diversen 20.20: Brussel Fr. 20.35: Weenen 21.50: Deutschlsender 22.20: Beromünster 22.35: Boedapest of diversen 23.10: Parijs Radio. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.35: Londen Reg, 11.20: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Londen Reg 19.00: Tuinpraatje door den heer J. Jon ker. chef afd Gem Plantsoenen Londen Reg. 22.20: diversen 22-ii). Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14