LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 16 September 1935 Om het nationale Jollen-kampioenschap. CRICKET. ALL HOLLAND—ZUID AFRIKA. DE GASTEN WINNEN MET INNINGS EN 128 RUNS. Zooals te verwachten was. heelt het jlederlandsch elftal met groote cijfers den tweedaagschen wedstrijd tegen Zuld- Alrika verloren. Toch mag die nederlaag Alleszins eervol heeten:'t bowlen en fielden der Hollanders was zelfs voortreffelijk en werd ook dooi de tegenstanders geroemd. Alleen het batten der onzen liet veel te wenschen over en was od geen stukken na opgewassen tegen de sterke bowlerij der gasten. Vooral de fastbowler Crlsp bleek onbespeelbaar, zooals zijn cijfers trouwens wel uitwijzen. Een talrijk publiek heeft niettemin ge noten van crlcketsport. zooals wil op onze telden helaas nooit vermogen te aan schouwen. Over het spelverloop het volgende: Cameron won voor Zuld-Afrlka den toss en stuurde, zooals te verwachten was. zijn gastheeren het eerst naar de wickets. All Holland opende met mr. Glerum en de Beus op het bowlen van Crlsp en Langton. Het begin was weinig bemoedigend, want op een totaal van 5 werd eerstgenoemde met een snellen bal van Crlsp gecleand 11a slechts één run te hebben geslagen. De bowlerij bleek den onzen te machtigvooral de fastbowler Crisp was onbespeelbaar en nam In nauwelijks een halfuur tijd de wickets van Glerum J. van der Bosch en Max Jansen voor zijn rekening. Zooals wij nog ln ons Blad van Zaterdag konden ver melden waren na ruim een uur spelen reeds zes wickets down voor ruim 60 runs. Het geweldige bowlen der Zuid-Afrikanen werd ondersteund door prachtig veldwerk, waarbij letterlijk geen run werd cadeau gegeven. Bij de lunch was de stand 98 voor het verlies van 9 wickets en kort na de hervatting ging Terwiel run out voor een verdienstelijke score van 28. waarmede bil tevens topscorer was. Verder kwamen alleen de Beus (121 van Manen (12). dr. Jinsen (11) en van Baasbank (10) ln de dubbele cijfers. Met inbegrip van 12 extra's waaronder twee boundary-byes sloot de Hollandsche Innings op 99. De bowllng- cUfers waren uit den aard der zaak fraai: Crlsp 425 Langton 2—17 Vincent 2—18, Mitchell 1—19. Wie gedacht had. dat de Zuid-Afrikanen de naar schatting 1500 toeschouwers zou den vergasten op „bright cricket" vergiste zich deerlijk. Cameron had zijn mannetjes kennelijk het consigne meegegeven zich eerst kalm in te spelen en geen enkel risico te nemen. Toch had Terwiel reeds spoedig succes, toen Rowan een brlllante off-break verkeerd beoordeelde en ln zijn palen sloeg (15). Met Mitchell en Sledle op de mat steeg de score uiterst langzaam Het bowlen van Terniel en Sodderland was zeer zuiver en liet den Zuid-Afrikanen geen enkele vrijheid toe. Daarenboven had Van Manen zijn veld voortreffelijk uitgezet, terwijl ook het veldwerk der Hol landers op zéér hoog peil stond eri nret voor dat der gasten onderdeed. Het duur de een vol uUr, voordat het scorlngbord SO runs aanwees en men vroeg zich al af of hier nu de hooggeroemde grootmeesters met het bat aan het werk waren. Op 27 nam een snelle bal van Sodderland de Ieg-stump van Siedle mee, die 17 runs had gescoord. Met Nourse en Mitchell aan de wickets ging het Iets sneller. Vooral eerstgenoemde legde er flink het hout op, terwijl Mitchell zijn wicket ophield en al leen de slechte ballen afstrafte. Van 27 voor 2 werd het 105 voor 3, voordat Mit chell door Sodderland werd ingerekend voor een geduldige 33. In de volgende over had dezelfde bowler alweer succes, toen W. van der Bosch Nourse ln de slips prachtig ultving. Nourse had 59 runs gescoord (1114). Vlljoen was slechts een kort verblijf op de mat beschoren, want op een totaal van 117, gaf hij een keihar- den slag door de slips en liep direct daar op naar het andere wicket Terniel greep den bal evenwel op weergalooze manier uit de lucht en wierp hem zonder dralen naar Van der Bosch, die het wicket om gooide, voordat de batsmen elkaar zelfs nog gekruist hadden (1175). Een kla terend applaus beloonde dit prachtige (taaltje veldwerk! Cameron en Dalton voerden daarna de score op tot 181 zonder verder wicket- verlies, met welken stand de eerste dag werd besloten. Cameron bleef met 18 en Dalton met 48 not out. Laatstgenoemde bracht het publiek ln vervoering door een viertal formidabele zessen. Het fielden der Hollanders bleef tot het laatst toe perfect. Voor circa 2500 toeschouwers zetten Cameron en Dalton gistermorgen hun Innings voort. Cameron werd op hetzelfde totaal, waarmede de wedstrijd was her vat, door Terniel gebowld voor een mooie 20 runs (1816i. Langton en Vincent maakten het niet lang en voegden teza men slechts 18 runs aan het totaal toe. zoodat met den stand 229 voor 8 wickets het einde ln zicht scheen. Dalton dacht er evenwel anders over. Terwijl Tomllnson zijn wicket ophield, sloeg hij de bowlers naar alle kanten. Vooral Max Jansen werd terdege afge straft, maar ook Glerum, Terniel en Sod derland boezemden hem weinig ontzag in. Het regende vieren en zessen en in kor ten tijd had hij zijn century bij elkaar, zonder ook maar één kans te hebben ge geven. Op 125 werd hij op een vuurpijl door Sodderland gemist, terwijl Max Jan sen Tomlinson op short leg miste. Eerst op 319 kwam de schelding, toen de Beus Tomllnson ultving voor slechts 9 runs. Crisp bleek met den bal beter overweg te kunnen dan met het bat en verdween voor nul, zoodat Dalton met een hard ge slagen 156 not out bleef. Bowlingcijters: Terniel 491, Sodder land 5—81, Jansen 084, Glerum 032, 'V v d. Bosch 014, v. Manen 011. All Holland stond dus voor de keus om Pt 220 runs te scoren, waarna een neder laag op de tweede Innings ln het vooruit zicht lag óf den tijd uit te spelen, waarna ecc draw het alleszins eervol resultaat zou zijn. Waar de gasten hun Innings nog 'oór de lunch beëindigden, leek deze op- lave voor onze landgenooten rijkelijk zwaar. Zij was dat ook Inderdaad, want op bet schamel totaal van 92 hadden allen een beurt gehad. Glerum met 29 was topsco rer, terwijl verder alleen Van Manen (101 en Van Baasbank (12) In de dubbele cij fers kwamen. Crlsp 419. Langton 111, Tomlinson 3—24, Vincent 1—17, Vlljoen 1^4. KORFBAL. NEDEELANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Noord-Holl I: Koog ZaandijkD.V.D. 51; SwiftSportlef 2—0; Westerkwar tier—Olympla 8—3; D.T.V.—Blauw Wit 0—11. Zuld-Holl. I: Fluks—H.S.V 1—3; Dee- tos—Ons Eibern. 10—3; 't ZuidenRozen burg 3—2; D.K.CH.K.V. 3—5. Gelderland I: Z.K.C.Hellas 33; Over schotjeRaplditas 14; Wilskracht E.K.C.A. 4—3 .Overljsel I: AchillesZwart Wit 23; Naas—HK.C. 2—1; R 'bleek—D O S 2—1. Zuid-Holl. II A: Spangen—Fluks II 1—5; H.K.V. II—die Haghe 3—4. Zuld-Holl. n B: Deetos IIVreewijk 3—3: Achilles—R.'boog 3—0; H.S.V. II— 't Zuiden II 12; GymnasiastenReady 5—2. Zuld-Holl. Ill A: O.E III—Gymnasias ten II 9—1; Rood-WltOlympiaan 41; Klimop—Odi 0—7; die Haghe 11—Emma 3—1. Om de 3 Provinciën-beker: Groningen Drente 22; DrenteFriesland 02; FrieslandGroningen 11. Overzicht. De eerste competitie-dag heeft een volle oogst uitslagen geleverd Overal Is druk gekorfbald en de resultaten zijn, vergele ken met de sterkte der clubs van verleden jaar. vrij normaal Alleen de nederlagen van E.K.C.A. en D.O.S., bijna jaarlijks de twee kampioenen resp. van Gelderland en Overljsel mogen misschien als een verras sing beschouwd worden. Voorts bewijst de topscore van Blauw wit tegen D.T.V dat de schoolclub ook dit weer een vrij zwak twaalftal op de been brengt en dat Blauw Wit waar schijnlijk kampioensplannen heeft. Westerkwartier behaalde ln deze afdee- ling, overigens ook een flinke overwin ning op Olympia (dat Hendrlksen, Leur en mej. Hendriksen dit jaar mist), die voldoende zegt, dat de roodbroeken ook dit jaar weer een ernstlgen greep zullen doen naar de eeretitel. In Zuid-Holland is het Fluks niet gelukt om zelfs ook maar één luttel puntje ln de Sleutelstad te houden Inderdaad heb ben onze stadgenooten zich gisteren niet van hun beste zijde laten zien en het twaalftal, dat gisteren in het veld stond, kan veel en veel beter. Jammer ls het evenwel dat de rood-wltten maar niet ln willen zien dat hur. systeem, om 2 vakken aanvallend zoo sterk mogelijk te maken en ln het derde vak menschen te doen spelen, voor wie aanvallen nu juist niet het sterkste deel van hun spel is, foutief ls en daarom ook volkomen faalt. Fluks heeft, dunkt ons, verleden jaar voldoende aan den lijve ondervonden, waartoe die methode leidt. Desondanks schijnt men er ln Flukskringen weinig voor te voe len drie vakken op te stellen die zoowel aanvallend als verdedigend ongeveer van gelijke kracht zijn, welke met het heeren zestal van gisteren, toch gemakkelijk te vormen moeten zijn! De derde aanval werkte dan ook giste ren weer zoo deprimeerend op de geheele ploeg, dat de gevreesde en beruchte, tra- ditioneele inzinking in de tweede helft ook nu niet uitbleef, waardoor het verloop van den strijd gelijk was aan dat van zoovele wedstrijden van het vorig seizoen en Fluks dan ook op de helaas bekende wijze verloor, Deetos deed zooals van haar verwacht was en bleef met niet minder dan 103 de meerdere over Ons Eibernest. 't Zuiden moest zich met een benauwde 32 zege op haar stadgenoote Rozenburg tevreden stellen, terwijl ook de overwin ning van H.K.V. op D.K.C. nu niet zoo overweldigend was als men verwacht had. Fluks II wist op fraaie wijze ln een prettigen wedstrijd tegen het Rotterdam- sche Spangen beide puntjes voor zich te houden (511, een resultaat dat hoopvol stemt. In de derde klasse was het debuut van Klimop verre van fraai Het energieke Odt-ploegje sloeg de Zuldwljck-bewoners met 70, een uitslag waarin die nul wel zeer angstig aandoet. In Veendam zijn gisteren de wedstrij den om de 3 Provinciënbeker gehouden, wanrin Friesland ook thans weer (voor de vijfde maal) haar superioriteit aantoonde. FLUKS—H.S.V. 1—3. In een vrij hoog tempo wordt begonnen. Vooral de thuisclub begint dadelijk op volle kracht. Haar aanval speelt goed samen en weet zich verscheiden fraaie" kansen te schepDen. die echter voorloopig onbenut blijven. Eerst na 20 minuten heeft De Wolf met een ver schot succes 0). Verwoed komt H.S.V. daarna opzetten, doch de Leldsche verdediging weert zich uitstekend, ondanks het feit, dat ze zich zelf door minder goed uitwerken meer werk op den hals haalt, dan bepaald noodzakelijk is. De rood-witte aanval blijkt echter ook geen schot meer te hebben, zoodat het er alle schijn van heeft, dat het in de eerste helft bli dat ééne puntje zal blijven. In de allerlaatste minuut echter weet H.S.V. door een ver schot van mevr. Brizée den gelijkmaker te scoren. Het spelpeil ls na de thee aanmerkelijk minder dan ervoor. Twee fraaie punten van Van Beelen binnen een kwartier '131 hebben bii Fluks een algemeene Inzinking tengevolge. Alleen de Leidsche verdediging, met De Wolf aan het hoofd, blijft standhouden De Fluks-aanval toont geen schotvaardigheid, zoodat de strijd een eentonig karakter krijgt. Punten blijven uit, zoodat het einde komt met een 31 nederlaag voor onze stadgenooten. SPANGEN I—FLUKS II 1—5. Een verjongd Fluks II, met twee Inval lers voor mevr J. v. Nlerop—Hoeks en S. Buys heeft de competitie ingezet met een klinkende 5—1 overwinning op het Rotterdamsche Spangen Deze zege was misschien Iets geflatteerd, doch zeer zeker verdiend; Immers de Rotterdammers wis ten voor de rust het wlndvoordeel niet uit te bulten, terwijl een schotvaardig Fluks n dit na de thee wel deed Daarbij kwam nog, dat de aanval der thuisclub soms zoo primitief speelde, dat de Fluks- verdedlglng telkens en telkens weer, zon der veel moeite, kon Ingrijpen. Voor de rust was Spangen, dank zij het genoemde wlndvoordeel Iets sterker, maar ze wist het niet tot punten te brengen. Aan den j anderen kant wist de Fluks-aanval, na i een slap begin, zich vrij veel kansen te scheppen, die echter deels door pech, deels door slecht schieten te niet gingen. Rust 00. Na de thee verkreeg Spangen, nog vrij onverwachs door mej. Horsman de leiding (1—0). Geen minuut later maakte H. Rijnsburger met een goeden doorloop bal gelijk (1—1), terwijl even daarnamej. Lamboo een klein kansje benutte en daar mee Fluks de leiding gaf (12). Van der Waals vergrootte al spoedig heel handig den Leldsehen voorsprong (13). BIJ Spangen begon het nu ln alle vakken ge ducht te „rammelen" en het was niet te verwonderen, dat Fluks langzaam maar zeker door Wassenaar, uit een onder schepten bal en door Crama met een ver schot'den stand opvoerde tot 15, waar mee tenslotte het einde kwam. NOG GEEN BESLISSING. MOTORSPORT. DE INTERN. ZESDAAGSCHE IN DUITSCHLAND. DUITSCHLAND WINT DE INTERNATIONALE TROPHEE EN DE ZLVEREN VAAS. o- A.A.S.V.—OOSTERKWARTIER. A.A.S.V. won met 31 van Oosterkwar tier. Vier Nederlanders zander strafpunten. Een speciale A.N.P -verslaggever meldt uit Oberstdorf: Duitschland heeft een dubbele zege behaald ln den Internationa len Zesdaagschen motorwedstrijd. Immers Duitsche teams wisten zoowel op de In ternationale Trophee als op de Zilveren Vaas beslag te leggen en dientengevolge krijgt Duitschland het recht om ook het volgend Jaar de Zesdaagsche te orga- nlseeren Overigens is de spanning op dezen laatsten dag wel groot geweest. In den strijd om de Internationale Trophee ver trok het Duitsche team Zaterdagmorgen met 6 strafpunten voor het traject over 250 K.M. Stelzer had het ongeluk bij Oy over een kat te rijden, waardoor hij het stuur kwijt raakte, van een helling reed en in een wei terecht kwam. waarbij de machine op hem viel. Wonder boven wonder werd hij daarbij niet geblesseerd, doch een cylinder scheurde Er ging geruimen tijd gemoeid met hersfelwerk zoodat de Duitscher niét op tifd' nan de controlepost arriveerde. En toen bléek dat het Duitsche team 25 strafpunten had opgeloopen. ter wijl Tsjecho Slowakije op 22 stond. Deze onverwachte wending in den strijd bracht de spanning er weer in. De snelheidsproef moest de beslissing brengen. Én hierin hadden de Duitschers niet over geluk te klagen, immers na 5 ronden had de Tsjech Vitvar de pech met zijn Jawa een klepveer te breken, waar door Tsjechoslowakije 14 strafpunten boek te, Tlultschland had de leiding heroverd en stond deze niet meer af. De strijd om de Zilveren Vaas ls precies zoo afgeloopen als men gedacht had. De drie DKW-machines van Geiss, Winkler en Kluge draaiden met de regelmaat van een klok over de 9 ronden tijdens den snel heidsproef. Het was het eenige team, dat zonder strafpunten dezen Zesdaagschen beëindigde. De clubprijs, uitgeloofd door den leider van het Duitsche auto- en motorrenwezen, Hühnlein, werd gewonnen door de D.D A C (Duitsche Automobiel Club) met 5 straf punten. De Utrechtsche Provinciale Motor Club met de renners van der Voort (Velocettei, Vermaak (Royal Enfield i en Sannes (Eyslnk) sloeg hier een schitterend figuur met totaal 7 strafpunten, welke allen ten name van Sannes stonden Vier Nederlandsche deelnemers hebben zonder strafpunten dezen Zesdaagschen wedstrijd kunnen beëindigen n.l. Timmer. Van der Voort, Vermaak en Teeken. Vooral de prestatie van Teeken dient met eere vermeld te worden, immers hli reed met een 500 c.M. machine en een zeer groot percentage der deelnemers in deze klasse is uitgevallen In den snelheidsproef had de Beaufort pech doordat een vuiltje ln de carburator was gekomen en in verband hiermede werd het gasmengsel te arm. In de laatste ronde liep de motor vast en onze landgenoot zag zich nog 7 strafpunten toegewezen, waar mede zijn totaal tot 64 steeg. Van Dinter, die ln de v.r-':ge rtaeen reeds meermalen zijn moed en han digheid had kunnen demonstreeren had ook Zaterdag weer pech. Hij moest onver wacht op een parkeerterrein van brandstof en olie voorzien en dat heeft hl) op zoo'n handige wijze gedaan, dat hij zonder straf punten den rit heeft beëindigd. Moejes heeft zijn eene strafpunt van den eersten dag tot op den laatsten dag behouden, zonder dat dit aantal is vermeerderd, ook al een prestatie op zich zelf. Fijma heeft totaal 3 strafpunten gekregen en Sannes, zooals wij reeds schreven 7. In totaal zijn ln dezen Zesdaagschen Motorwedstrijd 19 Hollandsche rijders ge start, waaronder talrijke nieuwelingen. Niettemin hebben 9 renners den strijd be ëindigd, waaronder 4 zonder strafpunten. Indien men bedenkt, dat er 44 renners zonder strafpunten de Zesdaagsche hebben uitgeredei\, valt de prestatie van Neder landsche zijde nog meer op. OM DEN GOUDEN HELM. Op de renbaan Padubice te Praag is gisteren de Internationale wedstrijd om den Gouden Valhelm van Tsjecho slowakije verreden. Winnaar werd de Duitsche motorrenner Gunzenhauser op Jawa, die het parcours van 26 8 KM. af legde ln den tijd van 9 min. 22 sec. De tweede plaats bezette de Duitscher Ber tram op Rudge. In totaal nog vier deelnemers. Op de Kagerplassen zijn Zaterdagmiddag de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland in de twaalfvoetsjollenklasse begonnen en deze Inzet had bij een stijve bries uit het Westen een heel onregelmatig verloop, want van de acht jollen, die waren gestart, kwam er slechts één over de elnd- H|n. Van stormweer kon men nu niet direct spreken. De windsnelheid was ge middeld ruim 10 M. per seconde, maar het was vlagerig en het waren vooral de wind- stooten, waaraan de meeste jollenzeilers ten offer vielen, hetzij door kenteren of door volloopen van hun scheepje. Er werd pal voor den wind gestart. Op een enkele uitzondering na Van Lynen Noomen slecht, waarbij Kagchelland en Van der Valk al heel zonderling zaten te scharrelen op de startlijn. Kagchelland kon niet door den wind komen en kwam voor den wal in een stuurboordpositie ln aanvaring met zijn clubgenoot. Nu waren zelfs de dicht- gereefrie jollen niet gemakkelijk te han- teeren bij den vlagerlgen wind en nog voor de boel op het Zweiland moesten van Hel- vert, Van Vllet en Coops worden opge- vlscht. Schaap had zooveel water gemaakt, dat hij den strijd ook al gauw opgaf. Zoo waren er op den terugweg van den Dieper- poel nog slechts drie jolletjes in de baan. Borgerhoff Mulder een straat voor Van Lvnen Noomen en Van der Valk. Veel vlei er niet te beleven. De jollenkampioen 1934 kon het rustig aan doen. Alleen omslaan kon de anderen er nog aan te pas doen komen en de Leidenaar waagde derhalve niets. Hij voer zijn Jol met een lossen schoot, draaide op een eerbiedigen afstand van dén lagen wal en zonder al te veel moeite kwam hij als eerste en eenige bin nen. Zoowel Van Lynen Noomen als Van der Valk moesten op den terugweg den strijd opgeven en de uitslag van de eerste race om den kampioenstitel werd derhalve kort en eenvoudig: 1. P. H. R. Borgerhoff Mulder. Rest opgegeven of gekenterd. Met een handzaam windje ging het gis teren heel wat beter dan op den Zaterdag. Het eenige bezwaar was. dat de windrich ting het waaide uit het Zuiden met een neiging tot krimpen de Kaagbaan nage noeg geheel bezeild maakte en een poging om daarin verandering te brengen, door op den terugweg van den Dleperpoel de roode boelen op de Norremeer en het Zweiland uit te schakelen, gelukte maar gedeeltelijk, want er was In het Stoombootengat slechts een enkel slagje noodlg om koers te leggen naar de eindlijn. Misschien dank zij het gemis aan groote kruisrakken bleef er spanning in (jen strijd om het nationale Jollenkampioenschap. Aanvankelijk ging de kamp volkomen ge lijk op tusschen Borgerhoff Mulder en Van Helvert. De eerste race op den Zondag ochtend bracht Van Helvert gelijk met zijn clubgenoot, waarbij Van Vliet en Kagchel land een handje hebben geholpen. De eerste door een zeer goede stuurboordposi tie op den Dleperpoel te verknoeien door te laat ree te gaan: de Rotterdammer, doordat hij zijn schoot kwijt raakte. Een euvel, dat hij moeilijk aan anderen zal kunnen wijten, omdat hij zelf zijn scheepje heeft opgetuigd. In de tweede race nam Borgerhoff Mul der opnieuw de leiding. Op de bezeilde baan met een fiksch briesje liet hij zijn Jol uitstekend doorloopen, met een gemak, waaraan de hangende rest niet kon tippen. Toen met den stand 21 had Borgerhoff Mulder den titel voor 1935 vrijwel in zijn zak, maar hij startte te vroeg en nu was het opnieuw Van Helvert, die met zijn clubgenoot gelijk kwam, zij het na een zeer hardnekklgen strijd met Van Lynen Noomen op het laatste rak. Het verschil tusschen den Leidenaar en den Zaankanter was op de eindlijn nauwelijks een meter. Nog twee keer kregen Borgerhoff Mulder en Van Helvert daarna een kans om beslag te leggen op den kampioenstitel, maar zij accepteerden dien kans niet. Van Vllet en Kagchelland werden winnaars respectieve lijk van de vijfde en zesde race en daar door behielden ook zij een kans, want na zes wedstrijden werden uitgeschakeld de deelnemers, die nog geen enkele maal als eerste waren geëindigd. Derhalve Van Lynen Noomen, Van der Valk, Schaap en Coops Met vier deelnemers zullen de kam pioenswedstrijden worden voortgezet en daarbij zijn Borgerhoff Mulder en Van Helvert, ieder met twee overwinningen sterk favoriet Het zal voornamelijk van de windsterkte afhangen bij de voortzetting der jollenkamploenschappen of Kagchel land en Van Vliet nog een kans krijgen. Hieronder thans de uitslagen van de wedstrijden van Zondag. Tweede race: 1. Th. van Helvert (De Kaag); 2. P. H. R. Borgerhoff Mulder (De Kaagi; 3 G. van Lynen Noomen (Zaan- landsche Z.V.); 4. W. van der Valk Jr. (Rotterdamsche Z.V.); 5. N. H. van Vliet (De Kaag): 6. C. W. Schaap (Kon, Z.V. Sneek); 7. D. J. M. Kagchelland (Rotter damsche Z.V.)8 A. D, H. Coops (Loos- drecht) Derde race: 1. Borgerholf Mulder; 2. Van Helvert; 3. Van Lynen Noomen; 4. Kagchelland; 5. Schaap; 6. Van der Valk; 7. Coops Van Vllet opgegeven. Vierde race: 1. Van Helvert; 2. Van Lynen Noomen; 3. Van Vllet; 4. Borgerhoff Mulder; 5. Kagchelland; 6. Schaap; 7. Van der Valk; 8. Coops. Vijfde race; 1. Van Vliet; 2. Coops; 3. Van Lynen Noomen; 4. Van Helvert; 5. Van der Valk; 6. Borgerhoff Mulder; 7. Kag chelland; 8. Schaap. Zesde race: 1. Kagchelland: 2. Borger hoff Mulder; 3. Schaap; 4. Van Lynen Noomen; 5. Coops; Van Helvert, Van der Valk en Van Vliet opgegeven. L. M. T. C. TERREINRIT TE NOORDWIJKERHOUT. Verlaan wint den kampioenstitel. Voor de tweede maal hield de L.M.T.C. gisteren te Noordwljkerhout een terrelnrit die gezien de groote opkomst van renners en publiek een groot succes ls geworden. Niet minder dan 37 rijders verschenen aan den start op het kampeerterrein te Noordwljkerhout, waar honderden be langstellenden een goed plekje hadden ge zocht op de verschillende heuvels, maar niet minder op het middenterrein. Renooy kwam als eerste binnen, maar Verlaan. die later gestart was, had den snelsten tijd gemaakt en was dus voor 1935 kampioen De volledige uitslagen per klasse luid den: 500 cM3.: 1. D. Renooy, Eysink, 1 uur 22 min. 30 sec.: 2. J Verkerk ld. I uur 25 min.; 3. A. v. d. Arend B.S.A, 1 uur 28 min.; 4 Holsheymer. Triumph, 1 uur 33 min.; 5. Valkenburg B.S.A 6 Knijnenburg, Rudge. 350 cM3 1. Q. Verlaan, Rudge. 1 uur 21 min. 32 sec. (kampioen): 2. J. F. Kat, Velocette, 1 uur 25 min. 30 sec.; 3. J. Ver heul. Matchless, 1 uur 27 min. 35: 4. Tops, Triumph, 1 uur 31 min. 5 sec.; 5, Tump, Velocette; 6 Banning, ld. 250 cM3.: 1. J Bark, Velocette, 1 uur 22 min.; 2. C. v. Eys, New Imperial. 1 uur 26 min. 30 sec.; 3. C. de Haan. Panter. 1 uur 28 min 45 sec.; 4. v. d. Akker, Matchless. 1 uur 29 min.. 50 sec 5. Schneider v. Wis- sekerke, Cov. Cycle, 1 uur 30 min.; 6. H. R. Vink, Rudge, 1 uur 30 min. 30 sec.; 7. Tim mermans: 8. Welp; 9. v. Hoorn; 10. v. Amstel; 11. Smit. Na afloop werden de prijzen in het club lokaal der L.M.T.C door den voorzitter uitgereikt. Spr. bracht dank aan alle rijders en hoopte het volgend jaar nog beter met de L.M.T.C. voor den dag te komen. Alle deelnemers die dit circuit uitreden ontvingen een prijs, bestaande uit beker of medaille. WIELRENNEN. NIEUW SWIFT Gisterenmorgen werd onder groote be langstelling de eerste rit van het sprint- kampioenschap verreden in matches a deux over 600 meter. Allereerst startten de A-klassers waarvan de renners C. Ver burg. Ab. Strijk en J. Geertsma op weg- materlaal uitkwamen Er waren verschil lende spannende ritten te zien, o.a. wist C. Paast in een vinnige rit van C Ver burg te winnen, terwijl laatstgenoemde op zijn beurt op zeer tactische wijze Riet hoven wist te kloppen. J Geertsma reed met wisselend succes. Zijn rit tegen C. Paast was een der mooi ste van den dag Het nieuwe lid C. van Ruiten was vooral in het begin een tegen stander, die moeilijk te slaan was, doch hli kwam op het laatst uithoudingsver mogen te kort J. Schuller is ook een can- Jidaat voor den titel waarmede terdege .rekening moet worden gehouden. Hij zal echter nog wat meer strijdlust moeten toonen. De totaaluitslag was: 1. en 2. R. Riethoven en C- Verburg, ieder met 10 punten; 3. J. Schuller, 11 ont.; 4 C Paats, 12 pnt; 5, 6 en 7. J. Geertsma, C. van Ruiten en W. Schef- felaar, ieder 14 pnt.; 8. Ab. Strijk, 15 pnt.; 9. K. de Haas, 17 pnt.; 10. C. Slingerland, 18 pnt. Vervolgens reden de zeven aanwezige B-klassers eveneens matches 4 deux over 600 Meter. Hier wist J. Rlbot op keurige "wijze alle ritten te winnen. De rit Ribot Lodewljks was wel de spannendste. J. Bennlng bleef ln deze klasse ver beneden zijn kunnen, terwijl C. Boot en J. Brosius een geheel" verkeerde versnelling reden. Uitslag: 1. J. Rlbot, 6 pnt.; 2. en 3. A. Lodewijks en J. Slnteur, leder met 8 pnt 4 en 5 J. Bennlng en C. L. Boot, ieder met 9 pnt.; 6. N.N. met 10 pnt.; 7. J. Bro sius, 11 pnt. In de C-klasse wist J. F. Hintzbergen op gemakkelijke wijze zijn beide ritten te winnen. De uitslag was hier: 1. J. F. Hintzbergen; 2. Wlm Rljsbergen; 3. W. van Rooyen. De onbekende datum der prijzen-com- petitie is gevallen op 19 Augustus j.l. toen een tljdrace werd gehouden, waar van de uitslag was; A. klasse: 1. J. Schul ler; 2. C. Verburg; 3. Ab. Strijk; 4 R. Riethoven, Overgangsklasse: 1. C, van Dlemen; 2. T van Rooyen. B klasse: 1. J. Bennlng; 2 J Slnteur; 3. J. Rlbot C klasse: 1. Hintzbergen: 2. Wlm Rljsber gen; 3. W van Rooyen In verband met de ledenvergadering op Woensdag a.s. zullen Donderdagavond a.s. om 6 15 uur oefenwedstrijden worden gehouden op het terrein aan de Haagsche Schouw. ATHLETIEK. OSENDARP WINT TE MALMÖ. Onze landgenoot Osendarp heeft te Mal- mö bij de internationale wedstrijden de 200 Meter gewonnen ln 21,3 sec Tweede was de Zweed Strandberg in 21,5 sec. DUITSCHLAND WINT VAN FRANKRIJK. Met 102 tegen 48 punten. In het Stadion Yves-du-Manoir te Co- lombes is gisteren voor 10,000 toeschou wers de landenwedstrijd Frankrijk Duitschland gehouden. De Duitsche athleten waren verreweg de sterksten. Zij wonnen alle nummers en behaalden met groot puntenverschll, 102 tegen 48, de overwinning. WEDSTRIJD TE ALPHEN, Donderdag te 7 uur wordt op het A.R.C. terrein te Alphen een inhaalprogramma voor de G.A.C. competitie afgewerkt. Het betreft vooral de athleten van A.R.C.De eerste ploeg zal uitkomen op 100 M., 400 M„ 800 M. hardloopen, ver- en hoogsprin gen, speerwerpen en kogelstooten en 4 x 100 M. estafette- De tweede ploeg komt uit op 100 M., 400 M„ 800 M. hardloopen, verspringen, kogelstooten en 4 x 100 M. estafette. Juniorenploeg komt uit op 80 M. hardloopen. verspringen, kogelstooten en 4x80 M. estafette. 3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11