LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 14 September 1935 BINNENLAND. AGENDA. THIJS IJS EN DE WOESTE VAMPYR WERELDTENTOONSTELLING IN AMSTERDAM EVENTUEEL IN 1939. Minister Gelissen wil de plannen steunen. De drie Nederlandsche ministers, dr. Ir. H Gelissen minister van Handel. Nijver heid en Scheepvaart, mr. dr. L. N. Deckers, minister van Landbouw cn Vlsscherlj en jhr. Ir O. C. A. van Lidth de Jeude. heb ben gisteren een bezoek gebracht aan de Wereldtentoonstelling te Brussel Zij werden rondgeleid in het Nederland sche Paviljoen, waar zij de onderschelden inzendingen met groote belangstelling ln oczenschouw namen. Na het Nederlandsche paviljoen te heb ben bezichtigd richtte het gezelschap de schreden naar de Belgische afdeeling. ver volgens naar het Landbouwpaviljoen en tenslotte naar het Paleis van Oude Kunst. De Belgische minister van Economische Zaken, de heer Van Isacker heeft zijn Nederlandschen ambtgenooten daarna een dejeuner aangeboden. Wegens den rouw aan het Belgische Hof werd aan dit bezoek geen enkel feestelijk karakter gegeven. In een onderhoud met de Pers zelde minister Gelissen dat uit de Brusselsche tentoonstelling naar zijn opvatting een les voor Nederland ls te halen. Voor mij, zoo verklaarde hij. heeft de Brusselsche tentoonstelling deze diepere beteekenls. dat bij den opbouw van de expositie een buitengewoon innige samenwerking van de kunst en de industrie is bereikt. Het daarin besloten gevoel van saamhoorig- heid is zeker niet te onderhatten. Verder heeft de Belgische tentoonstelling onge twijfeld in België een grooten terugslag gehad op het verkeerswezen, het restau rantbedrijf en den middenstand ln het al gemeen. Rekent men eens na dat de 15 millloen bezoekers op de tentoonstelling ieder tenminste twee gulden hebben ver teerd. dan komt men reeds tot een totaal van 30 millloen gulden. Konden wij dat in Nederland krijgen, het zou ons zeker welkom zijn. De minister zeide dat te Amsterdam onder leiding van den heer Crone voor zitter van de Kamer van Koophandel, actie wordt gevoerd om binnen afzien- baren tijd ook te Amsterdam een wereld tentoonstelling te orzaniseeren. Spr. zeide vastbesloten te ziin die pogingen te steu nen en meende dat 1939 zeer geschikt was voor het houden van die expositie. VERKEERSSTREPEN OP DE WEGEN. HET CONFLICT TE TILBURG. De textielarbeiders te Enschedé keuren de staking af. De afdeeling Enschedé van den R.-K. Textielarbeidersbond St. Lambertus heeft, naar ,X>e Tel." meldt, op een drukbezochte ledenvergadering een motie aangenomen over het Tilburgsche textielconflict. Met algemeene stemmen vereenigde de verga dering zich met de volgende motie van het bestuur „De afdeeling Enschedé van den Ned. R.-K. Textielarbeidersbond „Sint Lamber tus", geeft haar groote verwondering te kennen over het feit, dat communistische avonturiers de groote massa der katholiek georganiseerde textielarbeiders tot een dergelijk heilloos avontuur wisten te brengen keurt af de onverantwoordelijke houding en immoreele adviezen van het z.g. sta kingscomité is van oordeel, dat, hoewel aan de steeds terugkeerende loonsverlagingen een einde dient te komen, ln dit geval door de ar beidersorganisaties een dergelijk resultaat was bereikt, dat alle omstandigheden in aanmerking nemend, een staking niet ver antwoord was; gaat dientengevolge volledig accoord met het door het hoofdbestuur in overleg met het adviescollege ingenomen stand punt en geeft den Tilburgschen textiel arbeiders ernstig in overweging in hun eigen belang en dat der organisaties krachtig stelling te nemen tegen de com munistische afbraaktactiek door zoo spoe dig mogelijk het werk te hervatten. Ook de afdeeling Enschedé van den Alg. Nederl Textielarbeidersbond De Een dracht" kwam ln vergadering bijeen. Bij de rondvraag diende een der leden een motie in. waarin afkeuring werd uit gesproken over de houding van 't hoofd bestuur en openstelling van de stakings kas geëischt werd. Tevens zou terstond uit de afdeelingskas f 25 geput worden voor de stakers in Tilburg. Na een toe lichting van den voorzitter werd met over- groote meerderheid van stemmen besloten deze motie niet te behandelen. Dr. VAN DER SLEEN WEER NAAR NEDERLAND. Met een der eerstvolgende toestellen der KX.M. zal dr. Van der Sleen naar het vaderland, terugkeeren. Ditmaal was het voornaamste doel van zijn reis de nieuwe mogelijkheden voor het toerisme in het verband met den verdubbelden Indië- dienst eens rustig te bekijken. Want de KL M.-lijn voert langs plaatsen en over gebieden, waar men anders niet zoo ge makkelijk komt. Dr. Van der Sleen brengt prachtige foto's en Agfasmalfllmopnamen mee van Siam. meer speciaal rond de hoofdstad Bangkok, maar ook van de groote tempelruïnen bij Angkar in Indo china, waarvan de studie zoo buitengewoon belangrijk is voor het beter begrijpen der Hindoe-Javaansche en Balineesche kunst uitingen. Verder bezocht hij Benares, de heiligste stad der Hindoe's, waar ook de Boeddha zijn openbaring ontving, het schilderachtige Jodhpur, het aan oude kuituur zoo rijke Bagdad en Babyion. Maar ook onze Oost werd niet vergeten, berg tochten op Java. Lijkverbranding op Ball, een verkenningstocht over Sumatra's snelle rivieren tot aan de bronnen van de Bahary Hari. Dr. Van der Sleen heeft weer stof voor vele voordrachten en velen zullen weer door den bril van den natuur- en schoonheidszoeker kunnen meegenieten van het vele interessante dat de aarde biedt. Naar veiliger wegverkeer. LEGENDA wee6n speed •4 COOOfS7PE6P/V CWCVBP- ZKNTWJKE SOOVT rfjUmrcwoesaeoKfw frl STREEP «fl„ ^tOAAN/E STREPEN SU WEB- I «UBWSP* M 3AUTSIN6EN BREEDE ORANJE STREPEN WBJIE VOOR VERKEER UIT ZIJWEBAANBENENDATHEI EENWEBMN HOOOERE ORDE NADERT In een adres aan den minister van Waterstaat, heeft de K.N.A.C. verzocht de algemeene toepassing van verkeersstrepen op de Rijkswegen en de wegen van het Rijkswegenplan 1932, inzonderlljk bij bochten, kruisingen en aansluitingen met andere wegen zooveel mogelijk te willen bevorderen De K.N.AC, is n.L van meening. dat de verkeersveiligheid op de wegen in belang rijke mate zou kunnen worden bevorderd door algemeene toepassing van duidelijk gemarkeerde verkeersstrepen ln het alge meen. Ten aanzien van de afscheiding van drie en meersporlge banen zijn in de cir culaire van het Ministerie van Water staat ter zake voor de Rijkswegen impera tieve voorschriften gegeven, welke bij «die wegen ook algemeen worden toegepast, terwijl voor tweesporige banen, dus wegen van 6 M is voorgeschreven, dat hier ver keersstrepen alleen in bochten, op oprit ten en bij wegkruislngen behoeven te worden aangebracht, aan welk voorschrift voor de Rijkswegen nog niet overal uit voering is gegeven. In bochten en bij opritten vooral indien deeze onoverzichtelijk zijn, moet aan de psychologische en suggestieve werking van as-verkeersstrepen ook bij de wegen van de normale breedte met twee ver- keersstrooken een groote beteekenls wor den toegekend, omdat deze het elkaar tegenkomende verkeer als het ware drin gend geleiden naar de juiste plaats op den weg. Naar het oordeel van de K.N.A C, moet vooral ook het aanbrengen van asver- keersstrepen in de wegen van het Rijks wegenplan (de hoofdverbindingen voor doorgaand verkeer met motorrijtuigen), ter hoogte van kruisingen of aansluitingen met andere wegen, welke dikwijls voor het verkeer op den hoofdweg niet tijdig zicht baar zijn, van groote waarde voor de ver keersveiligheid worden geacht, omdat daardoor het verkeer van den zijweg of de zijwegen bij een richtingverandering een dwingende geleiding krijgt, terwijl het verkeer op den hoofdweg tijdiger dan zon der die aanduiding bewust wordt van de nadering van een wegkruising- of aan sluiting en dus wordt gewaarschuwd de daarvoor noodige extra voorzichtigheid in acht te nemen. b.v. bij het inhalen. Ten slotte zou, zoo deelt de K.N.A.C. mede, de beveiligende werking van aan duidingen op het wegdek nog kunnen worden verhoogd; le. door het aanbrengen van een over- dwarse streep op den hoofdweg ter hoogte van de as van zijweg of zijwegen, waar mede hetzij een zijweg ter linker- of ter rechterzijde, hetzij een wegkruising voor het verkeer op den hoofdweg duidelijk zichtbaar zou kunnen worden aangegeven; 2e door de verkeersstrepen. welke een meer dan gewone geleidende werking heb ben in een andere dan de normale witte kleur uit te voeren, b.v, in onoverzichte lijke bochten buiten bebouwde kommen, waar het verboden ls links te houden rood, bij wegkrulsingen oranje enz. 3e. door wegen van lagere orde bij het ontmoetingspunt met wegen van hoogere orde af te sluiten met een oranje band van pi.m, 50 c.M. breedte. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer iz in vergadering bij eengeroepen tegen Dinsdag 17 September, des middags te half vier voor de benoe ming van twee commissies tot onderzoek der geloofsbrieven. Voorts zullen in een vergadering op Woensdag 18 September, des middags te half twee. deze commissies verslag van dat onderzoek uitbrengen. In deze vergadering zullen mede aan de orde zijn: le de be- eediging van de nieuwe leden door den voorzitter: 2e het voorstel om de Troon rede met een adres te beantwoorden; 3e. de trekking der afdeelingerv. In een vergadering van Donderdag 19 September, des middags te 2 uur zal wor den overgegaan tot benoeming van de leden der Huishoudelijke Commissie, der Gemengde Commissie voor de Stenogra- phie en der Commissie ven beroep voor de ambtenaren der Stenographlsche In richting. Verder zal in deze bijeenkomst het ont- werp-Adres van Antwoord ter tafel wor den eebracht waarna de Kamer ln de af- deelingen gaat ter behandeling van dit ontwerp Ten slotte zal op Vrijdag 20 September, des voormiddags te 11 uut het ontwerp- Adres van Antwoord ln openbare behande ling worden genomen. VERSPREIDE BERICHTEN. BIJ K.B. is met 1 Oct. benoemd tot burgemeester van Ubbergen mr. P. M. H. Sassen. ALS DE STATEN-GENERAAL GEOPEND WORDT. HET PROGRAMMA DER PLECHTIGHEDEN. Voor de opening van de zitting der Staten-Generaal te 's-Gravenhage op Dinsdag 17 September ls het volgende pro gramma samengesteld Des namiddags te halfeen uur zullen de leden der Staten-Generaal in veree nigde vergadering in de Ridderzaal op het Binnenhof tezamen komen, onder lei ding van den door Hare Majesteit de Koningin benoemden Voorzitter van de Eerste Kamer. De Ministers, hoofden van ministerleele departementen, en de leden van den Raad van State zullen zich, des namiddags te één uur. mede in die zaal vereenigen. Teneinde de zitting der Staten-Gene raal te openen, zal Hare Majesteit de Ko ningin te één uur met den volgenden stoet van het koninklijke paleis afrijden: a. een commando cavalerie tot opening van den stoet; b. een rijknecht-majoor en twee rij knechts te paard; c. de kamerheer-ceremoniemeester, ge zeten ln een rijtuig, met twee paarden bespannen, gaande één lakei naast elk portier; d. acht kamerheereen, gzeten in twee rijtuigen, elk met twee paarden bespan nen, gaande één lakei naast elk portier; e. de grootofficieren, volgens rang van benoeming gezeten ln twee rijtuigen, elk met twee paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; f. de grootmeesteres en de dienstdoen de dame du palais, gezeten in een rijtuig, met twee paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; g. de opperceremonlemeester, gezeten in een rijtuig, met twee paarden bespan nen, gaande twee lakeien naast elk por tier; h. Hare Majesteit de Koningin, verge zeld van Hare Koninklijke Hoogheid Prin ses Juliana der Nederlanden, gezeten ln een staatsiekoets, met acht paarden be spannen, gaande één koetsier naast elk paard en vier lakeien aan elke zijde van de koets De chef van het Militaire Huis en de Gouverneur der koninklijke residentie, te paard, rijden respectievelijk ter rechter- en ter linkerzijde van de staatsiekoets, een weinig achter het portier. De officieren der landmacht van het militaire huls, te paard, rijden achter de staatsiekoets, twee aan twee, naar ouder dom van rang, de oudsten voor; i. een commando cavalerie, tot sluiting van den stoet. De stoet zal rijden: door de Heulstraat, door het Lange Voorhout (Schelppad), over den Korten Vijverberg, naar het Binnenhof. Te kwart vóór één uur zullen aan den Ingang van de Ridderzaal aanwezig zijn de officieren der zeemacht van het mili taire huis. Bij aankomst van den stoet aan de Rid derzaal zal Hare Majesteit de Koningin aan den ingang ontvangen worden door een commissie uit de vergadering, die, voorafgegaan door den kamerheer-cere moniemeester, de acht kamerheeren, de groot-officieren en den opper-ceremonie- meester. Hare Majesteit geleidt naar den koninklijken zetel. De grootmeesteres en de dienstdoende dame du palais, de chef van het militaire huis. de gouverneur der koninklijke re sidentie, de 1ste stalmeester en de offi cieren van het militaire huis volgen on middellijk. Zoodra Hare Majesteit de Koningin op den troon ls gezeten en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana der Nederlan den links van Hare Majesteit de Koningin heeft plaats genomen, plaatsen de groot meesteres en de dienstdoende dame du palais zich ter zijde achter Hare Majes teit. De grootofficieren en de gouverneur der koninklijke residentie plaatsen zich ach ter den koninklijken zetel. De 1ste stalmeester, de kamerheer-ce remoniemeester en de acht kamerheeren plaatsen zich rechts, de officieren van het militaire huis links van den troon Nadat de zitting door Hare Majesteit de Koningin is geopend, wordt Hoogstde- zelve door de genoemde commissie, voor afgegaan door den opperceremoniemees- ter, naar de wachtkamer geleid De ka merheer-ceremoniemeester en de acht kamerheeren gaan den opperceremonle meester vooraf tot aan de ingangsdeur van de vergaderzaal, waarna zij zich met de genoemde personen, die Hare Majesteit gevolgd zijn, naar de voor hen bestemde wachtkamer begeven. Hare Majesteit de Koningin keert naar het koninklijk paleis terug met den stoet, waarmede Hoogstdezelve is gekomen, en in de vermelde orde, waarbij de volgende weg zal worden genomen: van het Bin nenhof, over den Korten Vijverberg, door het Lange Voorhout (Schelppad), door de Heulstraat, naar het Koninklijk Paleis. Van het oogenbltk af, waarop Hare Ma jesteit de Koningin het koninklijk paleis verlaat ter opening van de zitting der Staten-Generaal, tot dat waarop Hoogst dezelve ln het paleis ls teruggekeerd, wor den minuutschoten gelost. WETHOUDERSVERKIEZING TE ROTTERDAM. De gemeenteraad van Rotterdam heeft gistermiddag den heer R. J. Dijk (soc. dem.). opnieuw tot wethouder gekozen. Van de 39 stemmen werden 22 stemmen op den heer van Dijk uitgebracht. 13 stem men waren blanco, terwijl de heer Nie- vard 3 en de heer Vismans 1 stem be haalden. o CENTRALE HUIDEN, LEDER. SCHOENEN (H.L.S.) In de vergadering van het bestuur der Federatie van Vereenlglngen van Ned. Le derfabrikanten deelde de voorzitter, naar het „Elndh. Dagblad" meldt, mede, dat 't groepsbestuur van de looiers der Centrale Hulden Leder Schoenen met overgroote meerderheid heeft besloten, aan de groep en ondergroepen mede te deelen, geen prijs meer te stellen op het voortbestaan der centrale en dat zoo spoedig mogelijk een vergadering zal worden belegd van de ondergroepen en de groep, waarin dit ad vies zal worden behandeld. Ir. L. J. M. FEBER. Hij legt na behandeling der Indische begrooting zijn Kamer mandaat neer. Toen de heer lr. L. J. M. Feber twee jaar celeden tot wethouder van den Haag werd gekozen kwam de vraae aan de orde, of hil als K«—"rlid zou bedanken, daar de R.K. Ktesvereenlglng Rijkskieskring 'sGra- venhage zich Indertijd heeft uitgesproken, dat de functies van Kamerlid en wethou der van een groote gemeente niet tegelij kertijd In één persoon vereenlgbaar zijn. In verband met het waarschijnlijk tijde lijke karakter van zijn eerste wethouder- schaD ls toen ln overleg met de Katholieke Raadsfractie besloten, dat de combinatie voorlooplg zou gehandhaafd blijven maar dat lr. Feber wanneer hij ln 1935 als wet houder zou worden herkozen en tegelijk nog Kamerlid zou zijn zou beslissen voor welke van de belde functies hij zou be danken. Nu het Kamerlid Feber onlangs inder daad tot wethouder van Den Haae is her kozen heeft hil besloten zijn Kamerlid maatschap prijs te geven en wethouder te blijven In verband met zijn positie in de Katholieke Kamerfractie als Indische specialiteit zal hij echter nog tot na de behandeling van de Indische begrooting ln de Tweede Kamer, dus tot omstreeks 1 April 1936 als Kamerlid zitting blijven nemen en daarna zijn mandaat neer leggen Opvolger van lr. Feber als Ud der Tweede Kamer is mr. C. P. M. Romme. Msb. ORANJE-GARDE. Landelijke bijeenkomst te Gouda. De Oranje Garde ln Nederland hield heden In het gebouw ..Tot heil des Volks" te Gouda haar jaarlljksche landelijke bijeenkomst. Vele gardisten, vertegenwoordigende een 23 afdeelingen waren op deze samenkomst aanwezig De heer P. J. Kolijn. voorzitter van den raad van toezicht te Gouda heeft bij den aanvang .der vergadering met een kort woord het hoofbestuur, de afgevaardigden en verdere aanwezigen hartelijk welkom geheeten. Hierna heeft de voorzitter van de Lan delijke Organisatie de heer P. A. van Schuppen. lid van het Historisch Genoot schap. een openingswoord gesproken, waarna de jaarverslagen ln behandeling kwamen. VEREENIGING VOOR ARMENZORG EN WELDADIGHEID. De gistermiddag voortgezette vergade ring der Ver. voor Armenzorg en Welda digheid was minder druk bezocht dan 's morgens. De minister van Sociale Zaken en jhr Röell waren vertrokken, maar wel was weder H.K.H. Prinses Juliana aan wezig die de lunch had gebruikt ten huize van den burgemeester De bespre kingen over de prae-advlezen werden voortgezet. Onder meer werd daar het woord gevoerd door de heeren Romljn en Van Aggelen uit Leideh. en den heer Kole. uit Haarlemmermeer. Na afloop van het Congres werd een bezoek gebracht aan Huize Westerlicht". tehuis voor Protestanten aan de Pius- stichtlng. tehuis voor Roomscli-Katho- lieken aan het Diaconiehuls der Neder- landsch-Hervormden en aan het Huis van Achten tehuis voor mannel.ke ouden van dagen van verschillende gezindten. Deze stichtingen werden ook door Prinses Juliana bezocht. Gisteravond keerde H.K.H. om zeven uur per auto naar Den Haag terug. Heden zal als slot van het Congres een bezoek worden gebracht aan de Vacantie- kolonies Zwartendijk en Kerdijk te Esmond aan Zee en het Bio-vacantleoord te Bergen aan Zee. NEDERLANDSCH GESCHENK VOOR PALEIS VAN VOLKENBOND. In het nieuwe Volkenbondspaleis te Genève zal Minister de Graeff, die morgen naar Nederland zal terugkeeren heden middag het geschenk van Nederland aan het nieuwe gebouw, n.l. de eeheele inrich ting voor het bureau van den secretaris generaal. aan Avenol overdragen. N.R.Crt. Zondag. Dulnrell; Vrljz. Chr. Federatie, Lee. kenspei „Beatrys". 2.30 uur nam. Hooigracht 30: Leger des Hells. Helll- gtngsmeetlng v.m. 10 uur. Verlossings samenkomst n.m. 8 uur. Morschweg 59Evangelieverkondiging 8 uur n.m. Maandag, Graanbeurs: Bijeenkomst P. A. S R. S. A p. 8 uur n.m. DAGELIJKS. Sted. Museum de Lakenhal: Zllverten- toonstelllng (tot 30 September). 50 cents. Woensdag en Zaterdag 25 cents. Donder dagsavonds ook van 8—10 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Casino de Paris". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 3 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Abessinlë". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. ..Gekooide Jeugd". Zondagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/« u. nam, „De gunsteling van den Koning". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/t uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. b zlekenlonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam 8 uur tot v.m 8 uur alleen voer spoedrecepten De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Sept. a.s. waargeno men door apotheek: M. Boekwijt, Visch- markt 4. telef. 552 en C. van Zijp. Wllhel- minapark 8, Oegstgeest, telef, 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Alphen. Hovens Gréve, Kors. Lahr en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst waar genomen door dr. Hugenholtz. tel. 390. DE HEER RICKETT OP WAALHAVEN. De man van de Abessijnsche concessie, de heer Rlckett, heeft gisteren, op door reis van Leipzig naar Londen op Waal haven vertoefd. Hij reisde onder een ge- fingeerden naam. doch op het laatste oogenblik werd hij ontdekt door de initia len op zijn koffers, hoewel hij ontkennend antwoordde toen gevraagd werd of hil Rlckett was. Een onderhoud met de Pers werd ge weigerd. Er was trouwens weinig tijd voor. EEN DWAAS GERUCHT. Op de vragen van den heer Schalker in verband met geruchten over het lidmaat schap van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië van de N.S.B. luidende: 1. Kan de Regeering mededeelen of de tot heden nog niet weersproken geruch ten, dat de G -G. van Ned.-Indië lid is van de N.S.B.. juist zijn? 2. Indien de Regeering op deze vraag bevestigend moet antwoorden, is zij dan niet van meening. dat deze Gouverneur- Generaal, op grond van de desbetreffende regeeringsbesiuiten, uit 's lands dienst be hoort te worden ontslagen?, luidt het antwoord van minister Colijn als volgt: 1. De Regeering ls niet voornemens ieder dwaas gerucht te weerspreken en zeker niet een, dat zóó dwaas is als het in deze vraag bedoelde. 2. In verband met het antwoord op de eerste vraag vordert het hier gevraagde geen antwoord. 27. „Ik ben", roept Sim, „de vampyr BlchiboechoebaHet ls vol toom, dat ik hier voor je sta! Ik ben het hoofd van alle vampyrs op de aarde, daar geen mij nog in grootheid evenaardde. Jij moet eens beter letten op de vampyr-wetten. Jij bent als vamipyr 'n slor dig en onachtzaam spook, en ondeugend ben Je ook. Waarom ont voerde jij dien veldwachter en Thijsje IJs? 't Is meer dan bar 't is grijs! Je weet heel goed dat je geen menschen ooit ontvoeren mag! Je bent een slechter vampyr dan ik van mijn leven zag. Geef mij je sleutels hier, jij leelijk dier!" De woorden van vriend Sim, op barsohen toon gesproken, hadden 't laatste restje van des vamipyr's moed gebroken; en hij gaf dadelijk zijn sleutelbos aan onzen sllmmen vos! 3-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6