IE1DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 14 September 1935 BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAAI/IE BERICHTEN BINNENLAND. Sluiting der Staten-Generaal ^TIN/T IN IITTERENj^j BEURSOVERZICHT. MAIKT W-U BEWCHTW^JJ WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 761. telegrafisch weekbericht. [edegedaeld door het Kon. Ned. Meteorol, Instituut te De Bildt. Hoogste stand: 768.6 te Boedapest. Laagste stand; 740.3 te Vestmanoer. trwachtine tot den avond van 15 Sept.: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zui- ilÖke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt iet tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk inige regen en iets kouder. biitenlandsch weerbericht. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. ie De Bildt. De depressie breidt zich thans verder lótwaarts en Zuidelijk uit, al bleet de m ter hoogte van IJsland nog liggen, oral over Finland daalde onder invloed d een Westwaartsch daalgebied de baro- iter sterk, zoodat de hooge druk aldus heel verdween. Een secundaire strekt h over de Britsche eilanden en het maal uit. Plaatselijk treedt in deze lundaire nog harde wind op. Rond de heele depressie blijft het weer slecht. In iand werden de grootste hoeveelheden jen afgetapt. (Seydlsfjord 14 m.M.). jver Scandinavië was de neerslag veel ader. Over de Britsche eilanden waren hoeveelheden licht tot matig. De hooge uk over Centraal Europa en het Zulde- i gedeelte van het gebied handhaafde h. De aanvoer van vochtige warme lucht de toeneming van de bewolking had een riere stijging van de ochtendtemperatu- over Frankrijk en Duitschland ten ge- ïe. )e bovengenoemde secundaire zal waar- ïijnlijk in ons land eenigen regen bren- i. Verder is geringe afkoeling te wach- i, luchttemperatuur. I uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). [2 uur 'smidd.: 16'/« gr. C. (62 gr. F.). I0G watertijden te katwijk zee. Voor Zondag. loorm. te 3.55 uur; nam. te 4.18 uur. Voor Maandag. ïoorm. te 4.39 uur; nam. te 5.01 uur. watertemperatuur. Zweminrichting „De Zijl". sMiddags 12 uur: 18 gr. C. LICHT op voor fietsers e.a. iaterdag: 7.51 n.m. tot 6.02 v.m. londag: 7.49 n.m. tot 6.03 v.m.' MAANS- OP- EN ONDERGANG. li Sept.: op 19.27, onder 8.52 uur. .5 Sept.: op 19.49, onder 10.22 uur. DUITSCHLAND. Het Nazi-congres. Soebbels heeft gisteren op het partij - TOs te Neurenberg weer een felle rede houden tegen het bolsjewisme en de ttlek van Moskou. Na een opsomming -u alle misdaden, aan welke de bolsjewiki h hebben schuldig gemaakt, zeide hij: bk in ons land zijn uit diepste gewe- en gemoedsbezwaren conflicten met rkelijke instanties en personen voorge len, maar dit zal nooit leiden tot he lding van den godsdienst ..an sich". Het wereldcommunisme heeft in het Sonaal-soclalisme zijn meest gevaarlij- h vijand herkend. Daarom voert het een stematische wereldpropaganda tegen Htschland, waarbij het ieder middel te at neemt. ïen slotte betoogde dr. Goebbels, dat 1 communisme, van zijn masker ont- Kn, een incarnatie is van materialis- B denken, een grootsch opgezette po- '1 van het Jodendom de bovenste Ari- klassen in alle naties te vervangen de Joodsche onderwereld. Een sa- 'ijaan met het bolsjewisme is noch op Weke noch op wereldbeschouwende W mogelijk, omdat het de verklaarde Hnd is van alle naties, van alle religies 'van iedere menschelijke cultuur en de Mdrevolutie zijn doel is. «'jksleider dr. Ley heeft een redevoe rt uitgesproken over den groei en de c'caamheden van het Duitsche Arbeids- ®t. Hij vergeleek het Duitsche Arbeids- ®t met de vroegere vakvereenigingen, hun topprestaties moesten leveren in s ontketenen van stakingen, waartegen- hij stelde de veelvuldigheid en het Smeen nut van de werkzaamheden, die zijn leiding door het Arbeidsfront Jiepakt zijn. Het ledental is in het af kopen jaar aanzienlijk gestegen. Voor ■kpsopvoeding en beroepsontwikkeling reedt het Arbeidsfront groote bedragen, het afgeloopen jaar zijn bouwwerken pricht, hoofdzakelijk scholen, voor een hl bedrag van 18 mlllioen. Niet mln- dan 2.640.000 menschen hebben het "'(kundig advies van het Arbeidsfront 'en loop van dat eene Jaar ingewon- Kieuw is het bureau voor volksge- 'oheid, dat dit jaar is opgericht. Het ■Bil voor ontwikkeling heeft, dit jaar .Werkzaamheden hervat. Steeds be suiker wordt ook het werk van het ;Jle bureau en van de rijksbedrijvenge- <J5chappen, die zeer veel gedaan heb ben voor verbetering van het lot van den Duitschen arbeider, vooral ten opzichte van vacantie, stablliseerlng van het loon in contanten en dergelijken. Tenslotte be handelde spreker de successen, die bereikt zijn met de gemeenschap „kracht door vreugde" en eindigde met mede te deelen, dat het effectieve vermogen van het Duitsche Arbeidsfront thans bedraagt 250 millloen, waarvan 62 mlllioen in contan ten en met een opzegtermijn van 3 maan den inbaar. Maandelijks kunnen 4 tot 5 millloen worden overgelegd. De politieke leiders uit de verschillende gouwen en de in het buitenland wonende Duitschers, die het congres bijwonen, heb ben gisteren een bijeenkomst gehouden in het Apollo Theater, bij welke gelegenheid Hitier en zijn plaatsvervanger Rudolf Hess het woord gevoerd hebben. Hitier wees op de noodzakelijkheid, dat de in het buitenland wonende leden van de N.S.D.A.P. zich een actief deel van de Duitsche volksgemeenschap voelen. Nadat Hitier onder gejuich de zaal ver laten had, nam Rudolf Hess het woord, die de aanwezige Duitschers uit het bui tenland den eed op den leider liet afleggen en hun 68 vaandels inwijdde. 439.000 personen vertoeven te Neuren berg en omgeving! De zitting van den Rijksdag, welke Zon dagavond om negen uur te Neurenberg zal aanvangen, zal door alle Duitsche zenders worden verspreid. o LITHAUEN. Protest van onderteekenaars van het Memel-statuut. Officieel wordt bevestigd, dat de drie staten, die het Memel-statuut hebben on derteekend, n.l. Frankrijk, Engeland en Italië, bij de regeering van Lithauen heb ben geprotesteerd in verband met de wijze van het doorvoeren van verkiezingen in het Memel-gebied. Er zou zijn geëischt, dat de verkiezingen onpartijdig gehouden zouden worden en dat geen verkeerd ge bruik zou worden gemaakt van de onlangs Ingevoerde kieswetwijzigingen. De Lithausche president heeft gratie ver leend aan een der Memelsche nationaal- sociallsten, die in het begin van dit jaar tot gevangenisstraf waren veroordeeld in verband met een complot, het Memeiland aan Duitschland te brengen. Dammasch die thans gratie heeft ver kregen, was tot zes Jaar dwangarbeid ver oordeeld. Hij en twee andere veroordeel den hadden een verzoek tot gratie bij den president ingediend Het meerendeei der veroordeelden wei gerde echter een dergelijk verzoek in te dienen. o ROEMENIË. De boeren dreigen. Het bestuur van de Nationale Boeren partij in Roemenië heeft besloten de vol gende maand met 200.000 boeren naar Boekarest op te marcheeren en te weige ren de s{ad te verlaten, zoolang de koning de huidige regeering niet heeft weggezon den. De vroegere minister van financiën Madgearu, heelt in de vergadering van het bestuur verklaard, dat financieele schan dalen, zooals onlangs aan het licht zijn getreden, niet langer geduld kunnen wor den. Men gelooft, dat de groote massa van de boeren in het land achter de Nationale Boerenpartij staat, welke In 1928 bij de eerste vrije verkiezingen 79 pet. van het totaal verwierf. MEXICO. 17 Parlementsleden uitgesloten. In verband met de schietpartij in de Kamer zijn 17 afgevaardigden uit het parlement uitgesloten. REDE VAN LANSBURY. LONDEN, 14 Sept. Reuter). De leider van de Labour Partij heeft een rede ge houden, waarin hij een pleidooi hield Voor den vrede. Indien ik minister-president was, aldus zeide Lansbury, zou ik naar Genève gaan en zeggen: „Mijn land ziet definitief van bewape ning en oorlog af. Het is bereid onmiddel lijk te ontwapenen, en noodlgt alle landen uit, zijn voorbeeld te volgen." Ik zou verklaren, dat alle waterwegen als het Kanaal en hét Suez-kanaal, aan den Volkenbond zouden moeten worden overgedragen, om onder internationale controle te worden gesteld, en dat iets dergelijks gedaan zou dienen te worden met, alle vliegvelden. Alle grondstoffen ter wereld zouden eveneens aan internationale autoriteiten overgedragen moeten worden. Britsch-Indië en Egypte zouden de vrij heid krijgen om hun eigen vertegenwoor digers bij den Volkenbond te kiezen, en deze politiek zou ik toepassen, zonder op andere landen te wachten. Als Engeland besloot, het eerst het Im perialisme en den oorlog te laten varen, zouden alle landen volgen. VERKEERSVLIEGTUIG NEERGESTORT. Acht dooden. LONDEN. 14 September. (Reuter). Naar uit Panama gemeld wordt is gisteren een Amerlkaansch verkeersvliegtuig op ongeveer 50 mijl van de stad Panama neer gestort en vervolgens door een ontploffing vernield. De acht inzittenden kwamen om het leven. HET SUEZ-KANAAL. PARIJS, 14 September (A.N.P.). De Suez-Kanaal-Maatschappij die haar hoofd kwartier in Parijs heeft, heeft gisteren juridische deskundigen geraadpleegd over de vraag of Egypte. Groot-Brittannië of de Volkenbond het kanaal op wettige gron den zullen kunnen sluiten. H.M. DE KONINGIN ZAL DE LEGER- OEFENINGEN BIJWONEN. Vertrek op Vrijdag 20 September naar Het Loo. H.M. de Koningin zal op Vrijdag 20 de zer in den loop van den namiddag naar Het Loo vertrekken, teneinde gedurende eenlge dagen de legeroefeningen in Gel derland bij te wonen. o KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Op Donderdag 26 September. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van H.M. de Koningin zich op Donderdag 26 September naar Amsterdam te begeven voor het Jaarlljksch bezoek aan de hoofdstad. rOI DE ZOMERTIJD. Afgeloopen op 6 October. De minister van binnenlandsche zaken heeft in een circulaire aan de gemeente besturen er nader de aandacht op ge vestigd, dat dit jaar de zomertijd zal eindigen op 6 October des voormiddags te 3 uur. DE DRAGON-RAPIDE-VLIEGTUIGEN UIT CAIRO VERTROKKEN. De drie de Havllland-Dragon-Rapide- vllegtuigen welke op weg zijn naar Indië en gebruikt zullen worden bij de kartee ring van een gedeelte van Nieuw-Gulnea, zijn hedenmorgen om 8.21 uit Cairo ver trokken. o HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Aan het jaarverslag ontleenen wij dat het ledental ls gedaald van 7793 tot 7349. De financieele toestand is gunstig. De rekening sluit met een batig saldo van f. 2953.06, dat gevoegd werd bij het Kapitaal. dat daardoor steeg van f. 28.903.03 per 31 December 1933 tot f. 31.855.09 per 31 December 1934. BRAND IN EEN BOEKHANDEL TE LEEUWARDEN. Hedenochtend tegen halfacht werd te Leeuwarden in een pand aan de Bleek- laan, waarin een boekhandel annex lees bibliotheek van den heer Kuipers gevestigd is, brand ontdekt. Het vuur greep zeer snel om zich heen en in een oogwenk stond de winkel en even. later ook de daarbovejj) 'gelegen etage in lichter laaie. De brandweer blusohte het vuur met twee stralen op de waterleiding. Het pand brandde geheel uit. De oor zaak ls onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. DE BEZUINIGING OP HET NIJVERHEIDSONDERWIJS. Naar aanleiding van het antwoord van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen op het schrijve^ aan Zijne Excellentie van het hoofdbestuur van den Eond van Vereenigingen tot het geven van Nijverheidsonderwijs, betreffende de be voegdheid van den minister tot het nemen van de verschillende maatregelen tot be zuiniging op het Nijverheidsonderwijs (cur susduur, leerplan etc.) heeft het hoofd bestuur een schrijven aan den minister gericht, waarin wordt uiteengezet, dat het zich met de in dit schrijven ontwikkelde opvatting over de grenzen der bevoegd heden der schoolbesturen in geenen deele kan vereenigen. Ware deze juist aldus het schrijven dan zou van de zelfstan digheid weinig sprake meer kunnen zijn. Een omschrijving van het begrip „leer plan" komt. voorzoover het hoofdbestuur bekend, in de wet op het nijverheidsonder wijs niet voor. Nu ln de nijverheidsonderwijswet geen oepallng voorkomt omtrent den cursus duur, meent het hoofdbestuur, dat onge twijfeld rekening moet worden gehouden met het feit, dat tot heden aan nagenoeg alle scholen in een driejarigen cursus on derwijs wordt gegeven, hetwelk voorziet ln een behoefte, welke in de meeste plaat sen wordt gevoeld. Het hoofdbestuur blijft er derhalve bij den minister op aandringen, ten aanzien van de maatregelen als thans genomen, voeling te willen houden met den bond van vereenigingen en zoo mogelijk ook met de schoolbesturen. Ten aanzien van de vraag toch of een nijverheidsschool er een met 2- dan wel met 3-jarlgen cursus zal zijn. zullen de plaatselijke behoeften en omstandigheden den doorslag moeten geven. Deze zijn zóó verscheiden van aard. dat er in dezen niet gegeneraliseerd, maar gedifferentieerd moet worden. Tevens meent het hoofdbestuur, dat juist door voortdurend contact en voeling met de schoolbesturen, gemakkelijk aller lei bezuinigingsmaatregelen kunnen wor den beraamd en getroffen, dan zonder dit overleg het geval zou zijn. Tenslotte verklaart het hoofdbestuur zich nogmaals bereid mede te werken tot het verkrijgen van de zoo noodlge bezui nigingen. o STEUN AAN MILICIENS. Aan het jaarverslag der Kon. Nat. Ver- eeniging tot steun aan miliciens ontlee nen wij dat gedurende 1934 aan 376 dienst plichtigen materieelen steun werd verleend tot een totaal-bedrag van ruim f. 6800. Het aantal dienstplichtigen, bijgestaan in hun pogingen tot het verkrijgen van werk, was ten naaste bij 300. Op andere wijze werden voorts nog ge steund 75 miliciens. Aangeworven werden 730 nieuwe leden met een gezamenlijke jaarcontributie van rond f. 1200.Daarenboven kwam van 30 personen een eenmalige bijdrage ln, Jjeloopende in totaal f. 176,—. vereenigde vergadering van de beide kamers in het gebouw van de tweede kamer. Hedenmiddag ls de vereentgde vergade ring geopend van de beide Kamers der Staten-Generaal tot sluiting van het zittingsjaar onder voorzitterschap van mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk. voor zitter van de Eerste Kamer. De voorzitter doet voorlezen een Ko ninklijk Besluit van 12 September, waarbij de Minister van Binnenlandsche Zaken wordt gemachtigd, zich te begev.en naar de vergadering der Staten-Generaal. ten einde in een vereenizde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De voorzitter benoemt een commissie, die den Minister ln het gebouw zal ont vangen en uitgeleide doen. Deze commissie bestaat uit: de Eerste Kamerleden Heerkens Thijsen en Droog- leever Fortuyn en de Tweede Kamerleden mej. Meyer. Rutgers van Rozenburg, van den Heuvel en Kampschoër. Kort daarop treedt de Minister voor afgegaan door de leden der commissie, de vergaderzaal binnen. De heer De Wilde. Minister van Binnen landsche Zaken, plaatst zich achter de Ministerstafel en houdt de volgende slui- tin^srede Hare Majesteit de Koningin hëeft mij opgedragen de Zitting der Staten-Generaal in Haren naam te sluiten. Vele belangrijke maatregelen, in het bitzonder ln verband met de voortdurende moeilijke tijdsomstandigheden, kwamen, dank zit Uwe medewerking, tot stand. Naast de maatregelen ter bescherming van de vaderlandsche nijverheid en van den land- en tuinbouw verdienen daarbij vermelding de voorziening in de gemeen- telttke kosten van werkloosheidszorg de wijziging ln de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten en de regeling tot het algemeen bindend en onverbindend verklaren van ondernemersovereenkomsten De Koningin heeft mil opgedragen U Haren dank te betuigen voor de zorgen en de toewijding. ook dit jaar weder aan 's Lands belang besteed. In naam van Hare Majesteit de Konin gin en daartoe gemachtigd verklaar ik deze Zitting der Staten-Generaal te zijn gesloten. De voorzitter sluit, nadat de commissie den Minister hebben uitgeleid en in de vergaderzaal ls teruggekeerd, daarop de vergadering. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen 6.03 uur is de „Oeverzwa luw" van Schiphol vertrokken. Geboekt hebben één passagier Amster dam—Mersa Matruh, twee Amsterdam Karachi, één AmsterdamRangoon, één Amsterdam-Calcutta, één CairoKarachi en één CalcuttaBangkok. Medegenomen, ls 191.461 k.g. briefpost, 3.900 k.g- pakketpost en 78 k.g vracht; Bij K. B. van 12 September is mr. dr, A. A. van Rhijn aangewezen als secretaris generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij en van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart. o UIT NED. OOST-INDIE. HET ONGELUK OP DE „FLORES" NADERE BIJZONDERHEDEN. Aneta meldt nader omtrent het ongeval op de „Flores": De flottilje-leider stond net op het punt den terugtocht naar Soerabaja aan te vangen toen het ongeluk geschiedde. De morgen-schietoefeningen waren afgeloo pen en het zou nog eenigen tijd duren voordat de middag-schietoefeningen zou den aanvangen. De pauze tusschen belde oefeningen wilde men gebruiken om een losse huls, die wel was gevuld doch niet van een projectiel voorzien, na te kijken, aangezien deze hulzen wel kleine onef fenheden in den mantel vertoonen. Door een mankement aan de electrlsche afvuur-inrlchtlng is het ongeluk gebeurd. Het sluitstuk werd aangedraaid en uit de monding vlogen verschillende stukken met kracht het wachtruim in. Verder verneemt Aneta nog, dat het kanon op het voordek was gericht en bij de explosie zijn vermoedelijk ook het mondstuk en een stuk van het kanon mee- weggesleurd. De vaste deelen troffen den matroos U., die werd gedood door het scheuren van den lever. De schipper v. B. werd getroffen door kruitdeelen. De rechterhelft van zijn gelaat was geheel verminkt en bovendien was hij zwaar ge wond aan armen en beenen. Hedenmor gen was zijn toestand zorgwekkend. Hedenochtend is het slachtoffer U. on der groote belangstelling ter aarde be steld. De marinecommandant was daarbij tegenwoordig. Twee Indische schepelingen, die door de luchtdruk op het dek zijn geslingerd, heb ben een hersenschudding bekomen. Het feit dat de slagpin in de huls was blijven zitten is nog niet opgehelderd. Door een toevallige electrlsche omstan digheid kon nu het schot afgaan. -o- VIER PERSONEN DOOR AMOK-MAKER GEDOOD. Acht anderen werden gewond. MEDAN, 14 September. (Aneta) Uit Tandjong Balei meldt men dat Vrijdag nacht een inlander in de kampong Kwala Bangko. in het landschap Kwaloeh, amok maakte. Hij doodde vier personen, vier werden zwaar en vier licht gewond. De dader is gearresteerd. WEEKBLADEN. In de ..Wereldkroniek" vertelt J. Hoven van het tennisfeest in het Vondelpark, vinden we een beschrijving en illustraties van de vliegende amazonen, alsmede foto's van Japan in Vogelvlucht. In de „Haagsche Post" schrijft mr. Chrlstlaan van Weede Abessynische kant- teekenlngen, teekent Doeve het conflict tusschen Mussolini en den Volkenbond, vladen we een artikel over Sophie Blan- chard de eerste vliegenierster: over Salo en Veilig Verkeer; over hse Frankrijk zija Afrikaansche kolonies beheerscht; ea. AMSTERDAM, 14 Sept. Het zakenverkeer op de Amstêrdamsche effecten-beurs was heden van beperkte afmetingen, waarbij rekening moet wor den gehouden dat de beurs ln de ochtend uren werd gehouden en de Zaterdagsche markt nooit een uitgebreiden omvang heeft In de eerste plaats waren het Scheep- vaartaandeelen die de aandacht trokken. Niet alleen ontwikkelde zich een flinke affaire in Ned. Scheepv. Unie, doch ook in de andere soorten zooals Rotterdam- sche Lloyd, Stoomv. MIJ. Nederland ging aardig wat om. De koersen hiervan be wogen zich omstreeks het hoogste punt van die van gisteren of eerder iets daarr boven. Een vaste stemming bestond ook in Suikerwaarden en Rubberaandeelen, hetgeen vooral bleek uit de noteering die voor H.V.A.'s en Amsterdam rubber tot stand kwamen. Tabakken waren goed gedisponeerd. Van de Petroleumwaarden werden Kon. Olie wat hooger ingezet, waarna een kleine reactie volgde, doch vervolgens handhaafden zij zich gemak kelijk Ind. fondsen waren weinig be langrijk en de bekende leidende aandeelen werden op het peil van gisteren geno teerd. Voor Amerikaansche fondsen werd veel interesse, aan den dag gelegd. Zoo werden United States Steel, Bethlehem Steels. Anaconda's in open hoekje ver handeld. Ook diverse andere fondsen kon den zich in groote publieke belangstelling verheugen. Beleggingsmarkt kalm. Weder om was er weinig materiaal aan de markt en daar er ook gebrek aan vraag was, liepen de koersen eenigszins terug. In vergelijking met den vorigen beursdag viel geen noemenswaardige koersafwijking op te merken. LEIDEN, 13 Sept. 1935. Andijvie f. 0.50— 1.20; Kroten f. 0.601.50; Komkommers f. 1 4.30; Bloemkool I f. 3.4017.90; idem II f. 1.50^-10.50; Roode Kool f. 3.308.40; Savoye Kool f. 8.90—10.30; Groene Kool f. 1.604; Meloenen f.312; Pieterselie f. 0.30—0.50; Prei f. 0.80—2.10; Radijs f.0.50 1.50; Kropsalade f. 0.502.70; Selderie f. 0.30—1.70; Bleekselderie f. 19—22; Worte len f. 2.108.70; Perziken f.219 per 100 stuks. Kroten f.0.501.70; Kroten gekookt f.78; Snijboonen 1.436; Stokboonen. f.713; Pronkboonen f.27; Stamboonen f.612; Doperwten f.17; Postelein f.4 10; Spinazie f.215; Tomaten A f.38.40, B f.3—10.20, C f.3—6.80, CC f.2—5; Uien f. 12.30 Wortelen f. 13.80; Aardappelen f.2 per 100 kilo. LEIDEN 14 Sept. Turfmarkt. Aanvoel; 270.000 Lange Turf, per 1000 stuks 78. Botermarkt van 14 Sept. Aangevoerd 630 K.G. Fabrieksboter 1.70 per K.G.; Boeren- boter 1.551.65 per K.G. Handel matig. AARLANDERVEEN, 13 Sept. Eierenvei- ling. Kipeieren f.33.60; Kaas 1518 ct.J Boter 65 ct. LEIDERDORP, 13 Sept. Aanvoer 3600 stuks. Kippeneieren 3.303,80 per 100; Eendeneieren 3.00; Kaas 1,160,24 pee pond; Boter 0.80 per pond; Kippen 0,25— 0.65 per stuk; Eenden 0.400.55 p. stuk; Ganzen 1.65 per stuk; Hanen 0,450,70 p. stuk; Konijnen 0,201,10 per stuk. NIEUWKOOP, 13 Sept. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden aangevoerd 3541 eieren. Prijs f. 3.203.45 per 100 stuks. RIJNSBURG, 13 Sept. Groentenveiling Aardappelen f. 0.50f. 0.75 p. kist. Peen f. 3.50—f.5 p. 100 bos. Uien f.0.80— f.1.per 50 K.G. Groene kool f.3f. 4.50 p. 100. Roode kool f. 6f. 8 p. 100. Bloem kool f. 10—f. 16 p. 100 Bloemenveiling Godetia 20 ct. Ficalis 4—6 ct. Anemonen 52 ct. Lelies f. 1.80f. 7. Scabiose 38 ct. Axlepia 5560 ct. Tritoma 65110 ct. Anjers 2560 ct. Helianthus 6570 ct. Asters 2333 ct. Zinnia 4555 ct. Rozen per bos: Butterfly 20—25 ct. Rosa- landia 1618 ct. War 4185 ct. Swaben 4046 ct. Jacoba 3142 ct. Bleriot 21 25 ct. Everest 3650 ct. TgR AAR, 13 September. Centrale Vei ling Snijboonen 0,40—1,65; Kas-Snij- boonen 2,60—3,20; Kas-Stek 1,20—1,60; Princesseboonen 0,60—1,10; Dubb. Stam boonen 0.45; Peulen 1,802,80; Spek- boonen 0.60; Witte Pronkers 28—52; Postelein 45; Uien 1,201,60; Kroten 1,40; Peen 23; Andijvie 513; Breek- peen 2,003,00; Savoye kool 3,003,60;' Rabarber 1,00—2,00: Selderij 0,500,70 Spaansche Peper 60 cent; Sla 1,005,00; Bloemkool l'/t10; Meloenen 38; Kom kommers 1,002,30; Natuurtomaten 1,00 2,70: Kas-tomaten 1,403,80; Augur ken: fijn 1,403,60, fijnbasterd 0,50, bas terd 0,60, grof A 45, grof 1 28, fijnstippel 35 ct. WESTLAND, Veilingen v.d.Bond West- land, Binnenland van 13 Sept. Aardbeien 5064 ct., druiven 1625 ct.. Alicante 17 24 ct., witte druiven 1547 ct., dubbele boonen 30—75 ct. per bak: snijboonen 14 30 ct., tafelappelen 418 ct., tafelperen" 520 ct. per kg.; pepers 3050 ct. per 100: meloenen 416 ct. per stuk; perziken 814 ct., 2e srt. 37 ct. per stuk; vijgen 2'/!6 ct. per stuk. o S-l

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3