Uit den Leidschen Raad J6»te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 4 September 1935 Derde Blad No. 23143 De samenstelling der commissies. BINNENLAND. BURG. STAND VAN LEIDEN FINANCIEN. f de wethoudersbenoeming. Vacature Romtjn. Gekozen wordt de bter J. J- Van Stralen met 28 stemmen Itgen 1 op den heer v. Weizen, 1 op den seer Goslinga. 1 op den heer v Eek, 1 op den heer Beekenkamp en 3 blanco. De heer v. Stralen neemt de benoeming aan. De VOORZITTER hoopt ook met de nieuw gekozenen aangenaam te kunnen nmenwerken. Door de Tuinvereenlglng „Ons Genoe gen" zijn bloemen gezonden, die In dank door den voorzitter worden aanvaard. De verdere benoemingen gaan geza menlijk. De zitting wordt daarvoor ge schorst Eerst hebben de heeren v. Es en tan Eek nog diverse eandldaten aanbe- tolen voor verschillende functies. Over het algemeen Ls overeenstemming be reikt, doch de heer v. Eek wijst er toch op, dat z.l. aan zijn fractie niet volledig ls gegeven waarop zij recht meent te hebben. (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag). De heer v. ECK beveelt aan 2 leden aijner fractie in de Commissie van Fabri cage, de belangrijkste commissie, ook vaar immers werkverruiming op den voor pond zal staan en de C. v. F. al het toorbereidend werk doet. Desnoods zijn de commissies uit té brei den, als men dat wil. Met verwondering ziet spr., dat ln de tacature Kootstra niet één lid ztjner frac tie wordt voorgedragen, doch de heer mr. komijn. Dat is niet gebruikelijk en boven dien ongewenscht. Zoo zou met de groote hemvooruttgang een zetel tn de commis sies voor de S.D.A.P. verloren gaan. Het argument, dat de heer Romtjn als wet houder belangrijke besprekingen met de regeerlng heeft ingeleid bovendien zijn k bijkans beëindigd en nu als lid ge- venscht blijft, verwerpt spr. Alle oud- vethouders zijn toch niet te handhaven Ln de commissies en bovendien, waarom dan den heer Romljn niet gekozen in de ucature Lekkerkerker? Voor Schoolkindervoeding zal tezijnertijd fractie het voorstel doen het aantal (edelegeerden tot 2 uit te breiden, ten behoeve van mevr. Braggaar. DE COMMISSIES. 3o. Benoeming van 4 leden van de Com- alssle van Financiën (vacatures: de H.H. 11. H. de Reede, M. G. Verweij, H. Lombert fn A. J. Schoneveld), Herkozen de aftredenden en ln de piaats van den heer Verwey (thans wet houder) de heer Hessing (S.D.A.P.). 4o. Benoeming van vier leden van de Commissie van Fabricage (vacatures: de H.H. J. H. Schüller, J. H. A. Manders, Mr. C. Beekenkamp en R. van Eecke). Herkozen de heeren Schüller, Manders (n Beekenkamp. In de vacature v. Eecke worden uitge bracht 16 stemmen op den heer Jongeleen S.DAP 16 op den heer Romijn en 3 den heer Wilbrink. Bij een tweede vrije stemming ver krijgt de heer Jongeleen 16 stemmen, de heer Romijn 17 en de heer Wilbrink 2 st. Bij de herstemming wordt gekozen de heer Romijn met 17 stemmen tegen 15 op den heer Jongeleen en 1 blanco. 5o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis (vacatures: de H.H. Th. M. W. Bergers, J. V van der Reijden, J. J. van Stralen en R. tan Eecke). Herkozen de heeren Bergers en v. d. Heijden en gekozen de heeren Kuipers en Schoneveld. 6o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor den Markt- en Haven- diens ivacature: de H.H. J. Wilbrink en J. I. Vallentgoed). De aftredenden worden herkozen. lo. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke veror deningen en uit dezen van den Voorzitter 'vacatures: de H.H. Mr. D. A. van Eek, J. B-A. Manders en Mr. C. Beekenkamp). De aftredenden worden herkozen en uit «en tot voorzitter mr. van Eek. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverordeningen (vacatures: de H.H. Mr. D. A. van Eek en F- C. Beekenkamp). De aftredenden worden herkozen. •o. Benoeming van vijf leden van de commissie voor het Onderwijs (vacatures: d' H.H. Th. B. J Wilmer, T. Groeneveld, M. Vos, A. J. Schoneveld en M. H. de Reede). De heeren Wilmer, Groeneveld,Vos en de «ede worden herkozen en ln de plaats 'au den heer Schoneveld gekozen de heer Goslinga. 10o. Benoeming van vier leden van de Commissie .voor de Stedelijke Fabrieken '?n Gas en Electriciteit (vacatures: de ®R F Eikerbout, Mr. D. A. van Eek, J. wilbrink en E. J. Coster). De heeren v. Eek. Wilbrink en Coster 'orden herkozen en in de vacature Elker- «Wt wordt gekozen de heer Goslinga. llo. Benoeming van vier leden van de «omissie van Beheer over de gestichten •oOegeest", .Voorgeest" en „Rhljngeest" features: de H.H. Th. B. J Wilmer, F. "gistraJ. G. van Es en G. Lekkerkerker). Herkozen worden de heeren WUmer en J™1. Rs en gekozen ln de vacature Lekker seer de heer Wilbrink. In de vacature Kooistra worden uitge vent op den heer Romijn 17 stemmen, Joevr. de Cler 17 stemmen en 1 op den jür de Vries. Bij de 2e vrije stemming gekozen mevr. de Cler met 18 st. 16 op den heer Romijn en 1 blanco. 12o, Benoeming van vier ieden van de Commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst en den Keuringsdienst van Waren (vacatures: de H H Th. B J. Wilmer, J. G. van Es, A van Rosmalen en C. Koole). Herkozen worden de heeren v. Es en v. Rosmalen en gekozen de heeren Tobé en Jongeleen 13o. Benoeming van twee ieden van de Commissie voor het Oud-Archief, uit de leden van den Raad (vacatufes: de H.H. M. H. de Reede en J H. A. Manders). Belde aftredenden worden herkozen 14o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, buiten de leden van den Raad (aftredend: de H.H. Prof. Dr. H. T, Colenbrander en W. J. J. C. BUleveld). (173) Prof. Colenbrander wordt herkozen met 34 stemmen tegen 1 blanco, de heer Bijle- veld met 19 stemmen tegen 15 op den heer mr. J. Slagter en 1 blanco. 15o. Benoeming van vijf leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal" (vacatures: de H.H. Ir A. G. Bosman en J H. A. Manders; aftredend: de H.H. Prof. Dr. J. A. J. Barge, W. J. J. C. Bijleveld en Mr. J. Slagter). (172) Alle aftredènden worden herkozen. Bij de herbenoeming van prof. Barge verkreeg deze 19 stemmen tegen 15 op prof. Huizlnga en 1 blanco. In de vacature Bosman worden uitge bracht 17 stemmen op den heer Romijn, 16 op den heer Groeneveld, 1 op den heer de Reede en 1 blanco. Bij de 2e vrije stemming wordt gekozen de heer Groeneveld met 19 stemmen tegen 16 op den heer Romijn 16o. Benoeming van vier leden van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, uit de leden van den Raad (vacatures: de H.H. J. J. van Stralen, M. H. de Reede, E. J. Cos- ter en J. M. Vos). Alle aftredenden worden herkozen, be halve ln de plaats van de heer v. Stralen (thans wethouder) de heer Carton. 17o. Benoeming van een lid van het Be stuur der Stedelijke Werkinrichting, bui ten de leden van den Raad (aftredend: de heer G J. van Deene). (176) De aftredenden worden herkozen. 18o Benoeming van drie Commissarissen der Gemeentelijke Hulpbank i Gemeente lijke Bank van Leening en Geldschletbank (vacatures: de H.H. Th. B. J. Wilmer, M. H. de Reede en T. Groeneveld). Herkozen worden de heeren Wilmer en de Reede en gekozen in de plaats van den heer Groeneveld mevr. Braggaar. 19o. Benoeming van vijf leden der Com missie, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o. der verordening, houdende Reglement voor de Commissiën van Advies betreffende de ar- belds- en dlenstvoorwaarden van het per soneel in dienst van de gemeente Leiden (vacatures: de H.H. F Eikerbout, J. Wil brink. IJ. Kuipers, Th. M. W. Bergers en R. van Eecke). Herkozen wordt de heer Bergers. In de vacature Eikerbout wordt gekozen de heer Schoneveld, ln de vacature Wil brink de heer v. d. Reyden. in de vaca ture Kuipers de heer v. d. Voort. In de vacature v. Eecke worden uitge bracht 16 stemmen op den heer Schüller, 12 op den heer v. d Kwaak, 3 op den heer De Vries, 1 op den heer Romijn. 1 op den heer Beekenkamp, 1 op den heer Vos en 1 blanco. Bij de tweede vrije stemming wordt gekozen de heer Schül ler met 21 stemmen tegen 12 op den heer v. d. Kwaak en 2 op den heer Romijn. 20o. Benoeming van vijf plaatsvervan gende leden dier Commissie (vacatures: de HH Mr. C. Beekenkamp. J. A. van der Reijden, J. J. Vallentgoed, C. J. van Tol en J. M. Vos). Herkozen de heeren Beekenkamp, Val lentgoed en Vos, gekozen de heeren van Rosmalen en Lombert. 21o. Benoeming van vijf leden van de Verkeerscommissie (vacatures: de H.H. T. Groeneveld, J. Wilbrink en J. H. A. Man ders; aftredend: de H.H. Mr. G. H. E. Nord Thomson en D. Parmentter). (175) Alle aftredenden werden herkozen In de vacature Nord Thomson verkreeg deze 21 stemmen tegen 13 op den heer mr. v. d. Tas en 1 blanco. 22o. Benoeming van een lid van het Be stuur van het Genootschap „Kennis is Macht" (vacature: de heer M. H. de Reede) De aftredende wordt herkozen. 23o. Benoeming van een gedelegeerde uit den Gemeenteraad in het Bestuur der Ver- eeniging „Schoolkindervoeding en -Klee ding" (vacature: de heer Th. M. W. Ber gers). De aftredende wordt herkozen. 24o. Benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs (aftredend: de heer Prof. Dr. J. de Zwaan). (171) De aftredende wordt herkozen. 25o. Benoeming van drie leden van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, uit de leden van den Raad (vacatures: Mevr. C. P. Braggaar de Does en de H.H. M. H. de Reede en Th. B. J. Wilmer). Herkozen mevr. Braggaar en de heer Wilmer en gekozen de heer v. d. Kwaak. 26o. Praeadvies op het verzoek van R. Posthumus om verhooging van pensioen. (174) Conform besloten. 27o. Verdeeling van den Raad in Sectiën. Hierna om 5.30 uur sluiting. Naar wij vernemen, ligt het in het voornemen van den burgemeester vol gende zitting afscheidswoorden te rich ten tot de afgetreden wethouders, de heeren Goslinga en Romijn. DE WETHOUDERS VERKIEZINGEN. DE RESULTATEN IN EENIGE BELANGRIJKE GEMEENTEN. In heel het land hebben gisteren de wethoudersverkiezingen plaats gehad. De samenstelling van het Haagsche colege werd gisteren nog door ons ver meld. Wij laten hier verder de resultaten van de belangrijkste gemeenten volgen: Amsterdam. Gekozen zijn: Mr G C. J. D. Kropman (R.-K.. aftr), Jac. Rustige (C.-H., aftr.); G. Baas Kzn. (A.-R., altr.); S R. de Miranda (S.D.AP); E. Boekman (S.D.A.P.); F. van Meurs (S.D.A.P). Rotterdam. Het geheele college be staat uit sociaal-democraten, namelijk de heeren A B. de Zeeuw, J. Brautigam, J. B J. Ratté en R. J. Dijk. Utrecht. Herkozen werden de heeren Bekker (R.-K.) en Botterweg (A.-R.). Als nieuwe wethouders werden gekozen de heeren Van Maarsseveen (R.-K Reijn- ders (S.D.A.P.I en G. L. de Haas (S.D.A.P). Haarlem. Herkozen zijn de heeren W. J. B. v. Liemt (R.-K.), W Roodenburg (Chr.-Hist.); A. G. Boes (VrIJz.-Dem.) en mr. J. Gerrltsz (Soc.-Dem.l. Er ls geen wijziging ln de samenstelling van het college gekomen. Arnhem. Herkozen is de heer H. G. J. van de Sant (R.-K Gekozen zijn de hee ren B. Bakker (S.-D.), M Rademakers (S.-D.) en Chr. C. Matser (R.-K.). Zwolle. Gekozen zijn de heeren mr. A. W. E. Brandsma (R.-K.), L. Fransen (A.-R.), N. Boden (S.-D.) en H. G. C. Treep (lib Nijmegen. Gekozen zijn vier Katho lieken. namelijk de heeren G. M. Busser mr. P. I. J. M. v. d. Velden, mr. A H. H. H. Krootjes en W. F. W. M. v. d. Wagt. 's-Hertogenbosch. Na verwerping van een voorstel van den heer Kuypers tot be roeming van een vierden wethouder, heeft de Raad als wethouders herkozen de hee ren A. Houtman en M. Meuwese en be noemd in de vacature-Krijgsman den heer M. van Soestbergen, allen R.-K. Maastricht. Gekozen zijn mr P. M. J. L. Jansen, J. M. H. Schoonbrood (aftr.), J. M. Linssen en J. M. I. Schaepkens van Riempst (aftr.). De gekozenen zijn allen Roomsch-Katholick. Middelburg. Herkozen zijn de heeren J Onderdijk (S.D.A.P en M. H. Boasson (V -D.t. Assen. De heeren J Buning (A.-R.l en mr. M. S. Kalma (V.-D.) zijn belden her benoemd. Groningen. Gekozen werden de hee ren E. Rugge (S.D.A.P.), H. Molendijk (S.D.A.P J. B. Visser (A.-R.) en N de Jager (V.-B.l. Het vorige college bestond uit 1 S.D.AP., 1 C.-H.. 1 V.-B. en 1 V.-D. Leeuwarden. De zittende wethouders zijn herkozen, n.l. de heeren G. de Boer en G. Bothe (S.D.A.P.), G. Ritmeester (V.D.) en P. F. J. Westra (R.-K.). DE VRIJZ. DEMOCRATEN EN HET KABINET. Vergadering van den Partijraad. Het bestuur van den Vrijzinnig Demo- cratlschen Bond deelt ons het volgende mede: De Partijraad van den Vrijzinnig Dem. Bond heeft op Zondag 1 September te Utrecht vergaderd. De Partijraad heeft eenstemmig uit gesproken. dat hjj het systeem van extra-parlementaire kabinetten onge wenscht acht De Partijraad heeft voorts geconstateerd, dat de vorming van een parlementair kabinet thans onmogelijk is gebleken en dat hij de partijgenooten, die. gezien den zeer ernstigen economl- schen en financieelen toestand van het land. het op hen gedaan beroep om in het kabinet zitting te nemen, gemeend hebben niet te moeten afwijzen, met sympathie tegemoet treedt, terwijl voorts het Regeerlngsprogram met belangstel ling zal worden afgewacht. De Partijraad blijft intusschen staan op de verwezenlijking van de desiderata der laatste Partijvergadering, met name ten aanzien van de onderwijsbezuinlgin- gen en de jeugdwerkloosheid. MR. P. POLVLIET 70 JAAR. De president van het Haagsche Ge rechtshof mr. P. Polvliet wordt morgen 70 jaar. Mr. Polvliet, die in 1890 aan de Leidsche Universiteit promoveerde, heeft het groot ste gedeelte van zijn ambtelijke loopbaan in Den Haag doorgebracht. Van zijn pro motie, tot 1897 was hij aldaar als advocaat werkzaam. In laatstgenoemd Jaar werd hij benoemd tot substituut-offi cier bij de Rotterdamsche Rechtbank, welk ambt hij ln 1906 verwisselde met dat van rechter in de Rechtbank aldaar. In 1906 werd mr. Polvliet benoemd tot rech ter ln de Rechtbank te Den Haag, welke functie hij tot 1913 bleef vervullen. Hij werd toen benoemd tot Raadsheer in het HaagsCh Gerechtshof van welk college hij ln 1929 tot vice-president werd benoemd. In 1923 werd hij President. KATHOLIEKE FILMACTIE. Na eenige voorbereidende vergaderingen onder presidium van mgr. F. N. J. Hen- rikx, vicaris-generaal van het bisdom den Bosch, werd te Utrecht onder voorzitter schap van mr. A. Tepe de definitieve op richtingsvergadering der stichting „Katho lieke Filmactie" gehouden, waarin tevens het dagelijks bestuur werd gekozen. Het dagelijksch bestuur werd als volgt samengesteld: H. baron van Lamsweerde, voorzitter; A. Hanegraaf, vice-voorzitter; W. J. Saeys, secretaris-penningmeester; L. M Weterings. mr. A. Tepe en mi. G. Mut- saerts IccIgii Het doel der stichting „Katholieke Film actie" is de gemeenschappelijke katho lieke filmbelangen, zoowel naar binnen als naar buiten te behartigen. In deze stichting zijn in federatief ver band vertegenwoordigd: de K.F.C.; Film- front; de NV. Filmafdeeling K.S.A.; Stichting Gezinsfilm; de N.E.C.; de P.O.C. het R.K. Werkliedenverbond en de Hin- film. DE HEER SNOECK HENKEMANS BEDANKT ALS KAMERLID. In verband met z'n wethouders functie. De heer J. R. Snoeck Henkemans. De heer J. R. Snoeck Henkemans, die gisteren als wethouder van Den Haag is herkozen, zal in verband hiermede be danken als lid der Tweede Kamer. Zijn opvolger op de lijst der Chr. Historischen is mr. dr. A. A van Rhijn, secretaris generaal van het Departement van Eco nomische Zaken. ONZE GEZANT TE ROME. En zijn aanwezigheid te Genève. Op de vragen van den heer Briët in verband met de benoeming van mr. J. A. N. Patijn, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Rome, tot verte genwoordiger van Nederland ter zestien de zitting van de vergadering van den Volkenbond, heeft minister de Graeff geantwoord: De omstandigheden, waarop in de vraag wordt gedoeld, zijn, hoe ernstig ook, vooralsnog niet van dien aard, dat Nederlandsche belangen dreigen te wor den geschaad, indien Harer Majesteits gezant te Rome gedurende eenigen tijd zijn post verlaat met de mogelijkheid om op elk gegeven oogenblik zoo noodlg daarheen terug te keeren De aanwezigheid te Genève van mr. Patijn die de laatste twee jaren reeds deeL uitmaakte van de delegatie naar de Volkenbondsvergadering tijdens de be handeling op de aanstaande vergadering van het conflict, dat den steller der vra gen voor oogen staat, komt der Neder landsche Regeering juist bij uitstek nut tig voor. ZINKWITFABRIEKEN WORDEN GESLOTEN. 700 Personen worden werkloos. Naar wij vernemen, aldus de Msb., zul len tengevolge van de opheffing der con- tingenteeringen de zinkwitfabrieken te Maastricht en Eijsden op 15 September a.s. worden stopgezet. Ongeveer 700 menschen zullen hierdoor werkloos worden. EX-KONING ALFONSO VAN SPANJE NAAR AMSTERDAM. Een bezoek aan de Rembrandt- Tentoonstelling? Naar wij vernemen, ls te Amsterdam het bezoek te wachten van ex-koning Alfonso van Spanje, die dezen zomer ge- ruimen tijd ln Duitschland en Tsjecho- Slowakije heeft vertoefd. De gewezen monarch die in gezelschap reist van zijn secretaris, Due de Luna zal waarschijnlijk de Rembrandt Tentoon stelling bezoeken. SAMENWERKING TUSSCHEN DE NED. SPOORWEGEN EN AUTOBUS ONDERNEMERS. Onze spoorwegmedewerker schrijft: Tusschen de Ned. Spoorwegen en de A.V.A.M. Autobusonderneming te Vlaar- dingen is een overeenkomst aangegaan om reizigers met plaatsbewijzen, uitgegeven door de Ned. Spoorwegen zonder verhoo ging van kosten van Vlaardingen per auto bus naar het station en terug te brengen. Dit gecombineerd vervoerd per spoor en auto heeft ook plaatts naar Maassluis en Hoek van Holland, zoodat men behalve naar Rotterdam, in de autobus te Vlaar dingen, retourkaartjes kan nemen naar Maassluis en Hoek van Holland. Reizigers kunnen dus naar willekeur gebruik maken van den trein of autobus met dezelfde plaatsbewijzen. Voorheen was deze autobusonderneming een hevige concurrent van de Ned. Spoor wegen. Op meerdere plaatsen zullen de Ned. Spoorwegen probeeren om tusschen de Ned. Spoorwegen en de autobushouders samenwerking tot stand te brengen. ARRESTATIE VAN ANTHONY FOKKER GEËISCHT. Het A.N.P. meldt uit Washington: Senator Nye. de voorzitter van de se naatscommissie inzake den wapenhandel, deelde gisteren mede, dat hij de arrestatie zal eischen van den vliegtuigbouwer An thony J. Fokker. Nye wil Fokker voor de commissie een verhoor afnemen in ver band met vliegtuigcontracten met de re geering. Nye verklaarde, dat hij vreest, dat Fokker zal trachten uit het land te vluchten. GEBOREN. Matthieu Adrianus Maria z. van A. C. v Noort en M. J. A. Bergers Pieter. z. van P de Roode en C. J. v. Hooven Hendrika Catharina, d. van J. Botermana en H. C. Brandt. o GEHUWD. F. de Graaff. j.m. en C. M. J. Oppe- laar j.d. o OVERLEDEN. E. A. v. Galen-Blom. wede. 89 jaar J. Onderwater-Labordus. vr.. 71 jaar N. van het Veld-Laurier vr. 47 jaar M. C. Bronsgeest-Sandig. vr. 48 jaar G. V. Reenen. m„ 71 jaar. o GEVESTIGD. H. Borst en fam., fabrieksarb., Voorstr. 16 J. P A Bouwens, fotograaf, Lage- Morschweg 47 A. F. de Bruijn en fam., koopman. Hoogewoerd 131a C. Bruijnes, vrachtrijder, Mirakelsteeg 23 E. F. Chabot, masseuse, Vreewijkstr. 4 H. Cremer. letterzetter, Haarlemmerweg 9 G. J. A. v. Eijsden, Haagweg 13 W. C. Fun, letterzetter, J. v. Goyenkade 27 J. Guleij en fam electrotechn., Staalwijk- straat 5 M. L. Hereur en fam.. schrijver R. v. A„ Pr. Hendrlkpl. 5a C. C. J. Lan- gerveldDe Jong, Oegstgeesterlaan 49 A. C. GiltaijDe Jongh, Buitenruststr 7 J. C. Kluppel en fam., machinezetter, Roodborststr. 45 M. W. C. v. d. Kooij, winkeljuffr., Oegstgeesterlaan 16a C. H. Koster en fam., Rijnsb.weg 95 P. A. Konwenhoven en fam.. winkelier. Doeza- straat 37 N. Ph. v. Leeuwen en fam., rijwielbew., Boys Balrots traat 10 G. Lewln, bioscoopexpl., Haarlemmerstr. 51 - J. C. M. Molenkamp, dienstbode, Warmon- derstr. 2 G. Nuijen, H. Morschweg 104 J. Oosterom. verpleegster, Rijnsb.weg 10 C. v. d. Plas, motorherst., Apothekers dijk 14 H. G Ruhaak, Oegstgeesterlaan 29 D A. Schaap en fam Haverzaklaa» 7 H. J. de JongSevenshuysen. Vin- kenstr. 4 J. Slot en fam., winkelbed., Haagweg 200 P. v. Stein, dienstbode, Witite Singel 4 W. Th. Tijssen en fam., scheepmaker, Utr. Jaagpad 89a C. J. A. Verbaan, dienstbode. Stationsweg 35a A. A. Verdickt, dienstbode. Oegstgeesterl. 33 M. P. J. v. d. Voort, dienstbode, H. Rijndijk 106 E. G. Wesselink, J. de Wittstr 54 L. A. v. d. Woerd, conser vator Lab.. Rijnsb.weg 62 b G. W. Zand- voort en fam vleeschhouwer. v. d. Waals straat 19 P. L. Zwetsloot, broodbakker. Kam. Onneslaan 35. VERTROKKEN. B. J Aalders, Rotterdam, Mecklenb.iaan 13 K. Allaries, Rotterdam, v. Weelstr. 25 M. Allaries, ld. ld. H. P. Aniba, Den Haag, Hilversumschestr. 53 M. F. H. v. d. Bosch, Den Haag, Koningsplein 32 J. H. Bovendeert. Den Haag, v. Gogh- straiat 127 M. J. G. Brons, Oldenzaal, Hengeloschestr. 65 K Droogleever Fortuyn, Delft, Oude Delft 153 M van Dijk en famRotterdam. Jonker Frans straat 139 C. H v. Eendenburg, Den Haag, R. J. Sehimmelp.laan 6 M. A. H. Elfrink, Zwolle, Westerstr. 2 Fa. Sen Euw Jong, Voorschoten, Oranjekade 53 Wed. A. Lente-Faber, Den Haag, Konings plein 32 A. v. Fruchten, Rijnzater- wotfde No. 32 E. v. Fruchten en fam. id id. M. Gaczinsky, Amsterdam. Hont- horststr. 12 D B C. v. Galen Last, Den Haag. Benoordenh. weg 107 P. G. A. v. Genuchten, Sittard, Nieuwe Markt E. W. Starrenburgv. d. Graaf. Alphen a. d. Rijn, v. Boetzelaerstr. 2 brood H. L. M. H. Gudde, Den Haag, Relnkenstr. 31 J Keuning, Westdongeradeel, Stationsweg 330 F. Klemann, Voorburg, v. Alphen- straat 124 H. W C. Kosters. Ilpendam, de Noord 208 Wed. A. GriffioenKui per. Rotterdam. Jonker Fransstr. 139 A. A. M. de Lange, Alkmaar, Rijksstraat weg 23 H. J. Laterveer en fam., Zwolle, Molenweg 160a A. W. S. v. d. Lelie, Ambt Hardenberg, Heemse A 37 J. F. Luijten en fam., Rotterdam. Dordtsche- laan 30 Wed. C. M. v. d. Posb—Marijt, Zoeterwoude. H. Rijndijk F 65 M. A. Mulder, Haarlem. Gasthuisvest 47 A. J. J. Maber en fam Wassenaar. Kerkstr. 49a C. A. M. v. Noort, Bilthoven, Gezichts laan 162 N. C. Opdam, Amsterdam, de Clercqstr. 13II Jhr. A. F. v. Panhys, Oegstgeest. Wilhelminapark 31 J. G. W. Parmentier. Eindhoven, Guido Gezellestr. 35 G. F Reijst, Oegstgeest, Ch. de Bour bonlaan 8 H. J. Reijst en fam.. id. id. J. v. Rigteren, Nieuwveen E. Th. Roth Den Haag. Casuarlestr. 15 L. v. d. Sar, Amsterdam, Wouwermanstr. 29 b C. W. Schoor, Amsterdam, Maasstr. 431 R. Slothouwer, Terneuzen, Schuttenhofweg 9 F. H. Staal, Den Haag, Vaillantlaan 453 J. v. Strien, Zaandam, Beethovenstr. 1 A. J. v. Thiel en fam., Oegstgeest. H. Morschweg 140 Djoe Khiam Tjiam, Voorschoten. Oranjekade 53 A. v. Unen en fam.. Zoeterwoude, Stadhoudersl. F 66a B. M. v. Velzen. Wateringen, Oost einde 26 S. P. Vink en fam., Noordwijk, Weteringkade 36 E. M. de Vries, Den Haag. Dalenbergschelaan 60 J. de Vries Amsterdam. N. Kerkstr. 85 II L. P. M. Walter, Rotterdam. Goudscherijw. 117a M A. v d. Wilk. Leiderdorp. Jaagpad 4 A. C. v Wijck en fam.. Delft. Achterom 29 T. Zanen en fam.. Oostburg. Breede- straat E. v. Ecmond-v. d Zeeuw, Rijns- burg. Smidstr 13 J. Zitman. Haarlem, Beultenstr. 27. VERSPREIDE BERICHTEN. De R'damsche Lloyd Rapid! in aanslui ting op het mailschip „Dempo" wordt mor gen te 7.40 in Den Haag verwacht. GOUDVOORRAAD IS TOEGENOMEN. Weekstaat der Ned. Bank. Blijkens den weekstaat der Nederland sche Bank per 2 September dezer, is in de aigeloopen week de goudvoorraad bij de Nederlandsche Bank toegenomen met ruim f.2 mill., namelijk van f. 591.268.395 tot f. 593.351.920.88. De wisselportefeuille is toegenomen met f. 5.176.513 06. de beleeningen namen toe met. ruim f. 28 millioen. De in omloop zijnde bankbiljetten na men toe met ruim 30 millioen. Het be schikbaar metaalsaldo nam af var" f. 282.231.299.09 tot f. 269.055.998.19.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9