iiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiinii Losse nummers van ons Blad SSSSSSS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 4 September 1935 noordwijk binnen. noordwijkerhout. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. stompwijk. Zon pijn veur-leidschendam- voorhout. voorschoten. wassenaar. zoeterwoude. (IIN/T IN LETTEREN, ifrtede en G. Vogelaar legden gezamen- lijj. [n handen van den voorzitter de ver dichte twee eeden af, waarna de voor- jitter een woord van welkom sprak speci al tot de nieuwe leden, waarbij hij den wensch uitsprak dat steeds ln goede har monie mocht worden samengewerkt tot heil der gemeente. Bij de verkiezing van nieuwe wethouders terden in de vacature E. de Wit uitge dacht 9 stemmen op den heer de Wit 6 stemmen op den heer van der Wiel. Be eerste is dus gekozen en verklaarde de benoeming aan te nemen. In de vacature jUemade werden uitgebracht 7 stemmen op den heer Alkemade en 8 op den heer A Meyer, zoodat deze laatste gekozen térd verklaard; ook hij nam de benoe ming aan. De voorzitter sprak eenlge vriendelijke woorden tot den scheldenden tethouder. waarvoor deze hem dank zegde. Daarna kwamen de benoemingen van de verschillende commissies aan de beurt. In de commissie voor personeelsaangele genheden werden gekozen de burgemees ter, de heeren Caspers, van der Niet allen oftr, en in de vacature Soeteman de lieer D. Wassenaar. Voor Openbare werken térden gekozen de heeren Vogelaar, Monye en de Wreede. Voor de commissie teiast met de voorbereiding van 't nieuwe ontwerp Uitbreidingsplan werden gekozen de heeren Liefferlnk, Vogelaar en Schel vis. Als leden der schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting werden met ahem. st. herkozen de heeren Th. Admi raal. E. C. Urlus, R. J. de Groot allen aftr. met als nieuw lid de heer C. G. J. Alke made Jr. in de vacature Vogelaar. In de p'aats van den heer H. de Boer. die uit de gemeente vertrokken is werd benoemd ln de commissie tot wering van schoolver- miim de heer G. A. Wiggers en als com missaris van de Spaarbank voor Noordwljk en omstreken de heer W. S. van der Meer iltr. Het nazien der gemeenterekening *34 en het rapporteeren over de nieuwe be- grooting wordt naar gewoonte door de- velfdc commissie uitgevoerd; de stemming Viel zoodanig uit dat de heeren van der Meer. van der Wiel en Llefferink zich met deze taak zullen belasten. De rondvraag leverde niets op. Ingekomen Is een schrij ven van Ged. Staten, waarin gelast werd om een nieuwe legger samen te stellen van alle straten, paden en wegen ln de gemeente waarvoor een crediet van maxi mum f. 300 wordt aangevraagd. Na eenige discussie werd besloten dat de commissie van Openbare Werken ln deze zaak nader gehoord zal worden. Niets meer aan de orde zijnde, gaat de raad over tn besloten lilting. o De Koninginnedagherdenking. De Oranjevereeniging alhier heeft den verjaardag van H.M. de Koningin op uiterst sobere wijze herdacht, 's Morgens werd een kinderoptocht gehouden met muziek door het dorp. Het Bestuur der Oranjevereeniging was daar voor te half- tlen bijeen op het Llndenplein. Ook de Harmonlekapei „Crescendo" en het fanfa rekorps „Excelsior" verzamelde zich daar. Voor de afmarsch werd het Wilhelmus ge- ipeeld, waarna men vertrok om de school kinderen bijeen te brengen voor een ge meenschappelijke wandeling door het dorp. Fleurig zagen de kinderen er uit met vlag gen en oranje. De optocht, die steeds een genot blijft, gaf ons aardige groepjes te zien, terwijl ook meerdere mooie verslerin gen waren aangebracht! Vooral de Wilh. School kwam heel aardig uit. Na afloop begaven zij zich naar hun scholen, waar zij een kleine tractatie ln ontvangst had den te nemen. 's Avonds had onder enorme belangstel ling een concert plaats, gevolgd door een lampionoptocht met muziek, aangeboden door het fanfarecorps „Excelsior". De itemming was er danig ln. Hoewel een zeer sober programma was samengesteld, ln verband met de tijds omstandigheden, kan het bestuur toch te mden zijn, met het resultaat van haar werk. GEMEENTERAAD. De nieuwe Raad geïnstalleerd De Wethoudersbenoeming. De Raad vergaderde. De nieuw inge komen leden van den Raad legden de 'erelschte eeden af, ook het nieuw be noemde raadslid de heer A. H. van Noort. De voorzitter sprak waardeerende voorden, welke ln gelijken zin werden beantwoord. Bij de benoeming van twee wethouders vérden met groote meerderheid gekozen, ée heeren E. Oostdam Hzn. en P. War merdam, die reeds jarenlang wethouder 'aren. De voorzitter wensehte de be noemden hartelijk geluk. Zij dankten 'oor het in hen gestelde vertrouwen. Bij de ingekomen stukken was een khrijven, betreffende de herbenoeming van burgemeester A. A. C. M. van Iersel. Bit werd met applaus ontvangen; na- hens den raad sprak de heer L. M. van «oort zijn gelukwenschen uit. Een verzoek van bewoners van den Ouden Schelpweg om deze stofvrij te haken, werd ln handen gesteld van B. 10 W. om advies. Op voorstel van B. en W. werd een ge noten kasgeldleenlng van ruim f. 120.000 het den Staat der Nederlanden verlengd J* 51 December 1935. Hier zijn reeds be jagen tot 80 pCt. ultgestooten n.l. 39.973,60. Medegedeeld werd dat de minister van hanenlandsche zaken wederom niet ac- t0°rd gaat met de gemaakte verordening, ^Kiende de eischen van benoembaar- btld en de bezoldiging der veldwachters. Wie geneeskundige behandeling zal al- 'ttn geiden voor den titularis zelf, niet Py dien's gezin, terwijl de premie's het 7"ag van f 25 niet mogen overschrij den. ,0e voorzitter betreurt dit besluit, doch gemeente is noodlijdend en heeft *0ts te gehoorzamen. ,°e heeren A. H. van Noort en J. van jmra wenschten witte richtings-stree voor het auto-verkeer nabij de '«eiUsche Bank en aan de Havenstraat. De heer J. v. d. Berg vroeg naar den van een nieuwe R.K. parochiale School in De Ztlk en spreekt den wensch uit, dat bij den bouw er van, rekening zal worden gehouden met de Inwoners. Zooveel mogelijk dorpsgenooten moeten daarbij te werk .vorden gesteld. De voorzitter deed toezegging dit ver soek door te zenden. Hierna geheime zitting. Mooie muziek- en zanguitvoering. In de Gemeentetent op het Jullana- pletn had een muziek- en zanguitvoering plaats, ter eere van den verjaardag van H M. de Koningin. „De Harpe Davids" bracht o.a. vader- landsche liederen fen gehoore onder lei ding van den heer C. van Velzen te Leiden. De zangvereenlging „Concordia" zong zeer verdienstelijk onder leiding van den heer B. Verdoorn te Lelden. Door het prachtige stille weer was alles ver in den omtrek hoorbaar. Zeer veel publiek genoot van het fraaie pro gramma, dat keurig werd uitgevoerd. GEMEENTERAAD. De beide wethouders herkozen Benoeming der commissies. Voor de eerste maal kwam de nieuwe raad dezer gemeente in openbare verga dering onder voorzitterschap van den burgemeester bijeen. Allereerst had de Installatie der raadsleden plaats, waarna, de voorzitter allen geluk wensehte met het vertrouwen dat in hen is gesteld. De wethoudersverkiezing, daarna aan de orde komend, had het volgend resultaat: In de vacature Zandbergen, behaalde de aftr. wethouder 8 st. van de 12 (de heeren Sprey 1, Kortman 1 en Bakker 2), zoodat hij herkozen werd. In de vacature v. Egmond bhaalden de heeren Bakker 4 en v. Egmond en Kortman ieder 3 st. 1 st. werd blanco uitgebracht. Bij de herstem ming was hel resultaat dat de heer v. Egmond met 6 st. tegen 4 op den heer Bakker, herkozen werd. Belde gekozenen dankten voor het vertrouwen, waarna de voorzitter hen gelukwenschte met hun herbenoeming. Bij de benoeming der commissies voor het onderzoek der Jaarlljksche begrootin gen en rekeningen merkte de heer Krui- singa op dat hij het wenschelijk zou vin den voor den goeden gang der zaken ln den raad indien er meerdere commissies kwamen. De voorzitter acht echter zulks voor een gemeente als Oegstgeest niet gewenscht, daar hierdoor de administra tie te ingewikkeld zou worden. Een spoe diger toezending van de raadsstukken, iets waarop ook de heer Paardekooper op aandrong, werd toegezegd. De commissies werden als volgt samen gesteld: Commissie 1: de heeren Paarde kooper, Uittenboogaard en Kattenbusch. Idem II: de heeren Bakker, Kortman, Kuyken en Sanders. Idem III: de heeren Sprey, Simon Thomas en den Ouden. Na aanhouding der notulen en kennis neming van enkele -Ingekomen stukken, bracht de heer Simon Thomas bij de rondvraag wederom de Mabeg ter sprake, hetgeen uitvoerige discussie uitlokte. Nadat dezelfde spreker nog den wensch te kennen had gegeven om zieke iepenboo- men te vervangen door andere, zoo noodlg ook de niet-zleke iepen, volgde sluiting. GEMEENTERAAD. Beide wethouders herkozen - Deelname aan bet Rijnlandsch Borgstellingsfonds. De Raad kwam in openbare vergaderlne bijeen. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent met gebed en neemt allereerst de vereischte eeden af. Daarna spreekt hij een kort welkomstwoord ln het bijzonder tot de voor het eerst zitting nemende leden, de heeren Joh. v. d. Eykel en K. Zandbergen. De verkiezing tot wethouder heeft tot resultaat, dat in de vacature-S. Schone- veld deze wordt herbenoemd met 10 st.; 1 stem was uitgebracht op den heer G. v. Delft. In de vacature-C. D. v. d. Vijer (aftr.) wordt de heer v. d. Vijver her benoemd met 10 st.: I stem was uitge bracht op dr. H. G. Jonker. Belde gekozenen nemen hun herbenoe ming aan. De voorz. feliciteert de gekozen wethou ders eveneens en hoopt, dat God hen sterke in hun veel-oravattenden arbeid. Dan komt aan de orde de deelname aan het Rijnlandsch Borgstellingsfonds. - Weth. v. d. Vijver heeft een nader onder houd gehad met een districts-ambtenaar en deelt mede, dat het fonds ls opgericht om credieten te verleenen aan den han- deldrijvenden middenstand, hetgeen na de opheffing van het Nationaal Crisis- Comité noodzakelijk zal zijn. Kweekers vallen er niet onder, daar die door andere organisaties geholpen kunnen worden. Bloemenhandelaren kunnen echter wel van het fonds gebruik maken. Aanvankelijk stonden B. en W. niet enthousiast tegenover het verleenen van een renteloos voorschot, doch daar ln de toekomst het fonds zich verder kan uit breiden en verschillende mogelijkheden zich kunnen voordoen, stellen zij voor als nog een bedrag van f. 470 (10 ct. per in woner) als renteloos voorschot te ver leenen. Nadat enkele vragen zijn gesteld, wordt het voorstel van B. en W. z-h.st. aange nomen. De desbetreffende begrootingswij- zlging wordt eveneens goedgekeurd. Thans leest de voorz. de notulen van de vorige vergadering. De heer v. d. Gugten brengt de lijst van in- en verkoop bij de bedrijven ter sprake. Over de eerste 3 maanden werden geen in- of verkoopen vermeld, hetgeen de ver wondering der controle-commissie had opgewekt. Thans ontving hij van den ad ministrateur de mededeeltng. dat wel goe deren zijn Ingekocht of verkocht. Daar over vraagt hij aan B. en W nadere in lichtingen. De voorzitter deelt mede. dat hem van een nader schrijven niets bekend is en hij dus geen inlichtingen kan geven Hij zal echter een nader onderzoek instellen. De heer v. d. Guaten is niet geheel be vredigd en waagt namens de comm'; een geheime vergadering. De openbare vergadering wordt 'dan gesloten. GEMEENTERAAD. Wethouders herbenoemd De heeren Vogelaar en van Breda commissarissen van het Electrlciteitsbedrijf. De nieuwe Rijksweg. Na opening deelde de voorzitter mede dat de secretaris wegens ziekte afwezig was en voorts dat er een vacature was. Door Ged. Staten is het beroep van den heer C. de Groot tegen de nlet-toelating als raadslid ongegrond verklaard. Tegen deze beslissing kan ln beroep worden ge gaan bil de Kroon. Hierna volgde de beëediging van de le den. waarna de voorzitter en korte toe spraak hield. Tot wethouders werden herkozen de heeren W. Warnaar en H. Bader. Beiden namen de herbenoeming aan en dankte voor het in hen gestelde vertrouwen. Inzake het liggeld en kadegeld. deelde de voorzitter mede dat de geldigheidsduur van de verordening dit laar afloopt. In 1934 is ontvangen f. 1021.65 terwijl de kos ten van de Haven enz. bedroegen f. 9797.47. B. en W. stelden voor de verordening on gewijzigd te handhaven. De heer van Breda achtte het onbillijk dat voor schui ten (bok) van bloemlstbedrljven f. I per jaar betaald moet worden, terwijl andere bedrijven meer moeten betalen. Hierover werd breedvoerig gediscussieerd Het voorstel van den heer van Breda werd tenslotte aangenomen en de verordening goedgekeurd. Keuringsdienst met buitengemeenten voor vee en vleesch. Men achtte het sala ris van den keuringsarts 4 f. 6000 te hoog, temeer daar hij er nog eèh particuliere praktijk op na houdt. Men is tegen deze cumulatie. De voorzitter merkte op, dat het salaris veel hooger geweest Is. Het voostel werd tenslotte aangenomen. Het verzoek Rijnlandsch Borgstellings fonds om deelneming ln het kapitaal werd goedgekeurd. Tot commissarissen van het electriciteits- bedrijf worden de heeren A. Vogelaar en K. W. v. Breda benoemd. Eerstgenoemde hield de benoeming in beraad. Ingekomen was een begrooting van de commissie voor ontwikkelingscursussen voor werkloozen. De kosten bedragen on geveer f.900. Hiervoor wordt door het rijk subsidie verleend De heer Bisschops zou als alg. leider willen benoemen de heer G. J. de Raadt, secretaris der commissie, Weth. Warnaar zou liever iemand met deze functie belast willen zien die zoo noodig voor een Ieeraar kan invallen en de leerlingen bezoekt. Hij dacht aan den heer van Gilst. B. en W. zullen dit overwegen; zij zullen ook de cijfers der begrooting nagaan. BIJ de rondvraag zeide de heer van Breda ge hoord te hebben, dat hier een gewichtige conferentie ls geweest van hooge autori teiten, inzake de open vaart. Is hierover iets bekend? De voorzitter: „Ik kan er niets over mededeeien. Het is geheim". De heer Verklei,) heeft opk gehoord, dat de plannen belangrijk gewijzigd zijn en dat hierbij de perceeTen van de gemeente in betrokken zijn. "Mdetén wij alles maar goedvinden? De voorzitter. Ook hierop moet ik het antwoord schuldig blijven. T.z.t. zullen wij zeker over de plannen gehoord worden. Hierna sluiting. Aan het postkantoor Sassenheim werd gedurende de maand Augustus 1935 ingelegd f. 6596,53 en terugbetaald f. 5094,41. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3824. De Wethoudersbenoeming. Tot wethouders dezer gemeente werden gekozen de heeren van Wijk en van dei- Bosch (beiden R.K.). RECLAME. 9722 sat Hier pijn en daer pijnl Aspirin is de pijnstiller bij uil- (baïer) nemendheid. 1 a 2 Aspirin-fabletten verjagen Uw pijnen. Verwonderd zult U mompelen i ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR Ulhlullcnd verkrijgbaar In da oranja-bandbuhja» v. 20 tabl. 70 eft. an oranjecakjai v. 2 fabl. 4 10 dfc De Wethoudersbenoeming. In de gisteravond gehouden Raadszitting van Veur zijn tot wethouders benoemd de heeren de Koning (R.K. aftr.) en Schrader (R.K.). De Wethoudersverkiezing. In de gisteren gehoudéff Raadsverga dering zijn tot wethouders gekozen de heeren P. A. van Reisen (B.K-) en P. L. van der Hulst (R.K.) GEMEENTERAAD. Verkiezing wethouders - Verwarming Chr. School - Aanleg nieuwe straat. Na opening legden de leden de eeden of beloften af. De voorzitter wenscht hen geluk. Vervolgens had de verkiezing plaats van de wethouders. In de vac.-J. A. Mens wer den uitgebracht: J. A. Mens 7 st., 3 blanco en Viveen 1 st. Herkozen de heer J. A. Mens (R.-K die deze herbenoeming aannam. In de vacature-C. Eggink werden uitgebracht: C. Eggink 8 st., blanco 2 st., en Viveen 1 st. Ook de heer C. Eggink (A. R.) is dus herkozen. Deze nam deze her benoeming eveneens aan. De voorz. wenscht beide heeren en de gemeente geluk met deze keuze. De gemeenterekening 1934 werd voor- loopig vastgesteld in ontvangsten en uit gaven, gewone dienst f. 306 517,03; f. 280.471,81; batig slot f. 26.045,22; kapl- taaldienst in ontvangsten en uitgaven: f. 491.880,16, f. 470.841,48; batig slot van f. 21.038,68. De bedrijven hebben de volgende winst cijfers gebracht: electrtcltett f. 19.408,32; water f. 6237,86; gas f. 5757,10; het badhuis een verlies van f 1438.15. Aan mej. P. H. Broekveldt, onderwijze res aan de O L School (Dorp) werd met Ingang van 23 Sept. a.s. op verzoek eer vol ontslag verleend. De rob ooi-arts A. ln 'tVeld deed het verzoek wederom een bijdrage te willen verleenen ln het vervoer van kinderen van on- of minvermogende ouders naar de scholen voor buitengew. L. O. te Lelden. De gemeente zal 1/3 der kosten bijdragen. Het bestuur der Chr. School verzocht de benoodigde gelden beschikbaar te stellen voor den aanleg van een Installatie voor centrale verwarming in het gebouw van de school en het aanbrengen van een scheidingsmuur om de speelplaats van de school. Op het verzoek verwarming zal worden Ingegaan; het verzoek scheidingsmuur werd afgewezen. Aanleg nieuwe straat. - In verband met den aanleg van een nieuwe straat door den heer De Ruyter werd voorgesteld voor rekening van de gemeente het verhoogde voetpad te vervangen door een bestra ting en een trottoir aan te leggen langs het plantsoen ter breedte van 2 Meter. - Goedgevonden. Hierop sluiting. Op den Katwijkschen weg reed een auto van v. d. B. in de sloot, doordat de bestuurder te ver uitweek voor fietsers. Hoewel het voertuig op zijn kop terecht kwam hadden geen persoonlijke ongeluk ken plaats. Ten nadeele van mevr. B. is een rij wiel ontvreemd, dat geplaatst was voor het bijpostkantoor aan den Gr. Haesebr. weg. o GEMEENTERAAD. Beide wethouders herkozen - Benoeming der verschillende commissies. De raad dezer gemeente vergaderde on der voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig, behalve de heer Meijdam, die bericht van verhinde ring had gezonden, wegens ziekte. De voorzitter opende, waarna de beëedi- glng plaats vond, gevolgd door eene toe spraak van den voorzitter. Hierna las de secretaris de notulen die onveranderd werden vastgesteld. Bij de wethoudersverkiezing werd in de vacature Onderwater de heer Onderwater herkozen met 9 stemmen, terwijl 1 stem blanco was uitgebracht. In de vacature de Graaf werd de heer de Graaf herkozen met 8 stemmen, terwijl 2 blanco-stemmen waren uitgebracht. Desgevraagd, deelden beide wethouders mede de herbenoeming aan te nemen. Hierna felicteerde de voor zitter beide heeren met hunne herbenoe ming, waarna de lieer de Graaf woorden van dank sprak. Gok de heer Onderwater sprak woorden van dank, waarna begon nen werd met de agenda. Een adres van tuinders om de straatbelasting nlit te heffen van warenhuizen werd gezonden naar B. en W. om praeadvies. Vervolgens werd de begrooting 1936 aangeboden, slui tende ln den gewonen dienst ln ontvang sten en uitgaven met f. 142632,26 en in den kapitaaldienst in ontvangsten met f. 14136,55 en in uitg. met f. 12420.63. Even eens werd aangeboden de begrooting wa terleidingbedrijf, sluitende in den gewo nen dienst in ontvangsten en uitgaven met f. 16438.47 en in den kapitaaldienst met f. 13273,73. In de commissie tot on derzoek dier begrootingen werden benoemd, de heeren Jac. van Leeuwen; Meijdam en Th. Berg. Tot leden der waterleidingcom missie werden benoemd de heeren Paar dekooper; Meijdam en Berg. Tot leden der commissie tot herziening der politiever ordening werden benoemd de heeren van der Krogt, Wessel en Tijssen. Met alg. st. werd vervolgens besloten het vastgestelde uitbreidingsplan Hooge Rijndijk in te trekken en besloten tot voorloopige vast stelling van een nieuw plan voor het zelfde gebied. Na de rondvraag ging de Raad in geheime zitting. TIJDSCHRIFTEN. „Gooisch Buitenleven", het geïllustreerd maandblad voor liefhebbers van bloemen en planten en van de vrije natuur, heeft een anderen naam gekregen en heet voor taan „Buitenleven" zonder meer. Aan den inhoud is niets veranderd, deze is nog even interessant als voorheen, getuige weer het September-nummer. In „Publieke Werken" vervolgt ir. v. d. Steur, stadsarchitect te Rotterdam, zijn uitvoerige beschouwing over het nieuwe Museum Boymans in die stad. Verder schrijft de heer C. Ouwehand over den gevel van het beeldenhuis te Vlissingen, die herbouwd werd. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALPHERAT, uitreis, 1 Sept. te Montevideo. ALPHACCA, thuisreis, pass. 2 Sept. Oues sant; wordt 4 Sept. n.m. 3 u. te R'dam verwacht. KOTT. LLOXD. DEMPO, thuisreis, pass. 2 Sept. n.m. 4 u. Kaap del Armi. KOTA AGOENG, uitreis, pass. 2 Sept. n.m. 1 u. Kaap del Arml. KOTA GEDE, 3 Sept. van Java te Rot terdam. HALCYON LIJN STAD HAARLEM, 3 Sept. van Melilla te R'dam. STAD ZAANDAM, 1 Sept, van Oran naar Savona. MIJ. OCEAAN POLYDORUS, 31 Aug. van Penang naar Amst. EURYMEDON, Java n. Amst., 3 Sept. té Londen. ALCINOUS, 31 Aug. van Amst. te Batava. KON. PAKETVAART MIJ. BARENTSZ, 31 Augustus 'an Batavia n. Mauritius. NIEUW ZEELAND, 2 September van Sin- zaoore te Sydney. TASMAN, 1 September van Hongkong te Lorenzo Marques. HOUTMAN, 31 Augustus van Durban n. Tamatave. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. KEDOE, 31 Augustus van Pacific Kust te Durban. SIANT.AR, 1 September van Penang naar Singapore. HOLLAND—OOST AZIE LIJN. J GROOTEKERK, uitreis, pass. 2 Septem ber Ouessant. SEROOSKERK, thuisreis, 31 Augustus v. Osaka. MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, Uitreis, 2 September van Belawan. TA3INTA, 31 Augustus van Amsterdam te Macassar. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJISALAK, arr. 2 Sept. te Shanghae. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BARNEVELD. thulsr., 2 Sept. te Liverpool. DEUCALION. 2 Sept. v. Napels n. Catania. TELAMON. n. Amst.. pass. 3 Sept. v.m. 7 u. 30 Lydd. TRITON 2 Sept. v. Malta n. Alexandrië. VESTA 2 Sept. v. Patras n. Venetië. VAN RENSSELAER, uttr.. pass. 1 Sept. Wight. HERCULES. Rotterdam naar Mlddl.Zee, was 2 Sept. te 9 u. 20 v.m. 20 mijlen van Ouessant. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. MAASKERK, ultr. 2 Sept. te Bordeaux. AMSTELKERK, 2 Sept. v. Lagos n. Acra. HOLLAND—AFRIKA LIJN. SPRINGFONTEIN 37 Sept. van Belra, n, Mozambique. HEEMSKERK. 3 Sept. v. Durban naar Lorenzo Marques. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN. HOOGKERK, thuisreis, pass. 2 Sept. Ouessant. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. BUSSUM 2 Sept. v. Gdynia n. Archangel. LEERSUM. 2 Sept. v. Archangel naar Zaandam. RUURLO. Uleaborg n. Antwerpen, pass. 3 Sept. Kopenhagen. WESTPLEIN 2 Sept. v. R'dam te Oxelo- sund. VECHTSTROOM. 1 Sept. v. Amst. te Hull. JONGE JOHANNA. Antwerpen n. Genua, pass. 2 Sept. Vlissingen. JOS MARIA m.s„ arr. 2 Sept. te Falmouth, met motorschade. BATAVIER II. 3 Sept. v. Rotterdam te Gravesend. KEILEHAVEN. Port Gentil n. Rouaan, pass. 2 Sept. Las Palmas. MIRACH. 1 Sept. v. Onega te Birkenhead. ALBIREO, 2 Sept. van Barry n. B. Aires Roads v.o. HENNIE, 31 Aug. van Ayr te Charleston. REGINA 1 Sept, v. Antwerpen te Newport TRITO, 2 Sept. v. R'dam te Dublin. RIJNSTROOM, 2 Sept. v. Amst. te Leith. NAALDWIJK. 2 Sept. v. Gdynia te Hull. ARTEMIS. 1 Sept. door Gibraltar gesig naleerd. ALETTA. 2 Sept. van Sandakan naar Balik Pappan. J. B. AUG. KESSLER. 31 Aug. van Sydney n. Balik Pappan. DORDRECHT, n. Liverpool, was 1 Sept. 9 u. 15 n.m. 380 mijlen v. Valentla. ZEELAND, pass. 2 Sept. Elseneur. zijn behalve aan on# Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa, A. SOMERWIL Az- Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvosaensteeg 19 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. 8—8

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7