LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 4 September 1935 UIT DE OMSTREKEN. Losse nummers van ons Blad HAAS'mosterd smaakt! AGENDA. AALSMEER. De Wethoudersbenocming. In de gisteren gehouden Raadsvergade ring werden tot wethouders benoemd de heeren P. v. d. Meer P.zn. (AR. aftr.) en Jb. Alderden Dz. 'S.D.A.P.t miiiiiiiuiiuiiimiiuiiiiiiniiuiiiiuiraiiimn HAARLEMMERMEER. De wethoudersbenoeming. In de gisteren gehouden raadsvergade ring zijn tot wethouders gekozen de hee ren H. Koning en P. Ouwerkerk. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De wethouders herkozen De commis sies samengesteld. De gemeenteraad alhier kwam in vol tallige raadsvergadering bijeen Na de opening doqr burgemeester Pont werden de raadsleden geïnstalleerd De voorzitter verzocht de heeren van hun zetels op te staan waarna hij woor den van deelneming sprak met het Belgi sche volk, dat zijn koningin verloor. Daarna sprak de voorzitter de herkozen en gekozen leden toe. De sfeer in de raadszaal zoo zei hij o.a. was steeds gemoedelijk, spr hoopte dat die zoo zou blijven en verzocht geen ruim gebruik te maken van de rondvraag De met applaus ontvangen toespraak werd door den heer Loerakker, als oudste raadslid beantwoord. Hierop volgde de wethoudersbenoeming, de heer P Klaver aftr., kreeg 10 stem men, 5 blanco en nam de benoeming aan. De heer J O. Vermeer aftr. wethouder kreeg 10 stemmen, de heer Fijma 4, blanco 1. Deze behield zich het r»cht van beraad voor Op verzoek van den voor zitter nam hij toch plaats op den wet- houderszete! De voorzitter feliciteerde de beide wet houders met hun benoeming. P1.V.V. wethouders werden de heeren Loerakker en Kijne. De notulen der twee vorige vergaderin gen zijn aangehouden. Verder zijn benoemd in de Gascommls- sie: de heeren Fijma. Goemans, Kijne ten Loerakker. Waterleidingscommissie: de heeren Goe mans en Kijne. Bad- en Zweminrichting: de heeren Fijma, Jansen, Meskers en v Lierop. Openbare Werken: de heeren Meskers, Jansen, v. d. Aar en Paase. Werkverschaffing: de heeren Fijma, van Dam en Goemans Slachthuiscommissie: de heeren Spilker, v. d Aar. van Zanten en v. Dam Commissie van advies pompstation: de heeren Vermeer. Goemans en Kijne. voor zitter de heer Vermeer, pl.v.v. voorzitter de heer Klaver. Commissarissen Electriciteitsbedrijfde heeren Paase. Vermeer. Loerakker, Mes kers en Klaver. Gemachtigden Electriciteitsbedrijf: de heeren Goemans, Spilker, en v. Zanten, phv.v de heeren v. d. Aar. Fijma en Jan sen, stemgerechtigden de heeren Goe mans en Spilker. Georganiseerd overleg ambtenaren: de heeren Fijma, v. Lierop. v. Zanten en v. Dam. Georganiseerd Overleg werklieden: de heeren Paase. van Lierop en v. Zanten. Allen namen de benoeming aan. De voo-zitter deelde mee, dat het bedrag der re' nng-courant overeenkomst met de Bank der Nederl. Gemeenten van f 71 000 verhoogd moet worden tot f. 183.000, wat is goedgekeurd Daarna sluiting. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Installatie nieuwe raadsleden Benoe ming der Wethouders en Commissieleden. De Raad vergaderde. Voorzitter Burge meester Woldrlngh van der Hoop Aan wezig alle leden. 15 leden leggen de ver- eischte eeden af, de twee leden der S D A P de beloften. Met hartelijke woorden Installeerde de burgemeester hierop ln een uitvoerige rede de leden. Volgde de benoeming van twee wethou ders. De heer P. Guyt zeide zijn stem te willen motiveeren. De afspraak is dat ge kozen zal worden 1 Ch. Hist, en 1 A.R. Wethouder. De C.D.U. zal hiermede accoord gaan. daar deze aanhangers zijn van de volksregeering. Dan werd gestemd met den volgenden uitslag: de heer J. Dubbeldam Chr. Hist 13 stemmen, 2 blanco. 1 op v. d. Zwan, 1 op Meerburg. Volgende stemming: de heer Veltkamp A.R. 13 st., 2 blanco, 1 op J. v. d. Perk, 1 op Meerburg Gekozen de hee ren Dubbeldam en Veltkamp, die onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen de benoeming aannamen. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten behelzende goedkeuring van het besluit tot het gesloten houden op Zondag van tjswinkels. Dan een schrijven van enkele personen (raadsleden?), die den wensch uitspreken tot het benoemen van een commissie van advies bij werkver schaffingsaangelegenheden. B en W. wenschen hierover praeadvies uit te bren gen. De heer v. Tongeren wil de zaak liever dadelijk afhandelen. De voorzitter bleef bezwaar houden. B. en W. willen deze zaak eerst eens overzien. Bovendien, de per sonen die dit schrijven indienden, waren op het moment van indiening nog geen raadsleden (Hilariteit). Er zal praeadvies komen. Volgden benoemingen. Tot leden van de commissie van de bedrijven werden ge kozen de heeren: B. v. d. Bent, P. Guyt, D. Meerburg en H. W. Grimbergen. Tot leden van de commissie van fabri cage. tevens van het Grondbedrijf: de heeren J. Huetinf, M. van 't Wout. J. v. Perk en L. v d. Zwan Tot leden der Bierghavencommissie de heeren D. Meerburg, P Guyt, J. Hueting en J Kulk. Tot leden van de Belastingcommissie: H. W. Grimbergen, C. van Rijs, Jac. van Elk. J. Kulk, M. van der Marei en J. Scho- neveld. Tot leden van de commissie, be- zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", V oorstraat 18, Katwijk aan Zee. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiimiiiiiii last met het nazien der gemeente-reke ning dienstjaar 1934, werden gekozen de heeren Grimbergen, v. Tongeren en v. d. Zwan. Benoeming eener commissie belast met het nazien van de rekening van den Schoolartsendienst dienstjaar 1934. De voorzitter benoemde de heeren P. Guyt, H Grimbergen en J. Kulk. Tot leden eener commissie inzake den aanleg eener Zeehaven werden benoemd de heeren Veltkamp. Guyt, Kulk, v. d. Zwan en Meerburg. De benoeming van bestuursleden in de Katwijksche Bouwvereeniging werd op voorstel van den heer L. v. d. Zwan aan gehouden. De heer Grimbergen wees op den onhoud- baren toestand bil zwaren regenval in de Kerkstraat bij het Kerkplein Voorzitter zeide toe, hiervoor opdracht te geven. De heer v. 't Wout wees er op. dat bij stortbuien de Bestevaerstraat en de Louwestraat onderloopen, met de noodige last voor de bewoners. De voorzitter zeide dat dit reeds ln vorige vergadering bespro ken is In onderhandeling met de regee ring zijn B en W. over de vraag of deze verbetering ln werkverschaffing mag ge schieden. De heer Grimbergen wees op den toestand bij de vuilnisbelt en vestigde er de aandacht op dat er een leger van ratten onder is Spr zou willen vragen hiertegen middelen te beramen. Zal in volgende ver gadering beantwoord worden. Hierna sluiting met gebed. KATWIJK AAN DEN RIJN. PRACHTIG GESLAAGD KONINGINNE- FEEST. aan de beurt. Verschillende volksspelen werden gehouden, waarvoor buitengewoon veel belangstelling was. Zoo waren er b.v. ongeveer 80 dames, jongeren en ouderen die aan de stoelendans meededen. Jon gens van 15 jaar en huisvaders van 50 jaren kampten mee. Er is gegierd van het lachen! De uitslag van deze wedstrij den die ook weer opgeluisterd werden door de Harmonie Katwijk, was als volgt: Ring steken voor dames per rijwiel: le prijs M. de Vries. 2e prijs N. van Delft, 3e pr. P. Zwaan. Tobbesteken per rijwiel voor heeren: le pr. Fok de Kluever, 2de pr. Adr. Noort, 3e pr. W Rietveld. Kinderwagenrace voor dames: 1ste pr. Cor Parlevllet, 2de pr. Henny v. d. Eljkel, 3de pr Nel Zwaan. Zakloopen voor heeren: 1ste pr. Q de Lange, 2de pr. G. Kloos, 3e pr. Joh. Ver- hart Ringsteken per fiets voor heeren: lste pr Andr Schaap. 2de pr. Fok Muller, 3e pr. Adr. Luyten. Stoelendans voor dames: lste pr. (met lof) Annie van Rijn, 2de pr. Mej. Abbink- van Beelen, 3de pr. me). Driebergen Ravensbergen, 4e pr. Tr. Rietveld. Des avonds te half negen volgde de lichtstoet. Het was een fantastisch ge zicht, die honderden lampions door de straten. De optocht ging, begeleid door het muziekkorps door verschillende stra ten en de stoet werd dan bij de muziek tent bij de Turfmarkt ontbonden, waar na de jool werd voortgezet rond de mu ziektent waar de traditioneele rondedan sen werdeh gehouden, die steeds erg ge wild zijn, vooral bij het jonge volkje! Aan dit feestelijk gedoe scheen geen einde te kunnen komeh! Tegen 12 uur was de pret afgeloopen. Er was weer eens echt feest gevierd, waar toe het mooie weer niet weinig had bij gedragen Het bestuur der Oranjevereenlglng heeft eer gehad van de gedane werkzaamheden en de organisatie van het feest. Tot het volgend jaar, zoo dachten allen! KATWIJK AAN ZEE. HET ORANJEFEEST VAN HEDEN. De intocht van den Prins van Oranje. Kinder- en volksspelen: fantastische lichtstoet. Gisteren werd alhier op waardige wijze de verjaardag van H. M. de Koningin ge vierd. Om 7 uur werden de feestelijkhe den Ingezet met koraalmuziek van den torentrans door de Harmonie. Om half 9 verzamelden de kinderen der scholen zich op het Kerkplein. Onder groote belangstelling trok de vrooüjke kinderstoet, begeleid door de opgewekte tonen der harmonie langs de vastge stelde route door het dorp naar het feest terrein. Nadat het Wilhelmus was gezon gen, hield de burgemeester een korte toe spraak. waarin gewezen werd op het groote vporrecht dat God onze Koningin weer een jaar heeft gespaard, terwijl in een naburig land de jeugdige Koningin plotseling door den dood aan het volk werd ontrukt. Besloten werd met „Lang leve onze Koningin". Hierna namen de kinderspelen een aanvang, die evenals andere jaren een bijzonder vlot en prettig verloop hadden Ondertusschen werden de kinderen rijkelijk getracteerd, terwijl zich ook het glas Ranja uitstekend deed smaken. De uitslagen van de kinderspelen waren als volgt: Meisjes le klas, houtjesrapen1. Betsy van Beelen, 2. Mientje Nasveld; 3. Annie de Jong. Vlagsteken: 1. Mientje Elferink; 2. Corrie Koelewijn; 3. Ali de Jong. Jongens le klas, ballengooien1. Jan v. d. Ven; 2. Nol Meijer; 3. Arie v. Duij- venbode. Hout jesrapen1 Albert Zand bergen: 2 Bouwtje de Ruijter; 3. Gerard Castenmlller. Meisjes 2e klas: lepel in de flesch: 1. Ali Verhart; 2. Sophie Botermans; 3. Jan- nie Pauw. Houtjesrapen: 1. Rietje Kloos; 2. Henny Botermans; 3. Tlne de MooiJ. Jongens 2e klas, zakloopen: 1. Piet Riet veld; 2. Anton Caspers; 3. Teun v. d. Kraan. Turfrapen: 1. Kees Ravensbergen Wzn.: 2. Wim v. Beelen; 3. Plet van Kla veren. Meisjes 3e klas, wasch ophangen: 1. Mientje v. Paridon: 2 Lena v. d. Akker; 3. Beppie Verhart Muiltje loopen: 1. Jo v. d. Vijver; 2. Nel v. d. Perk; 3. Piet van Boskamp. Jongens 3e klas. naar den trein; 1. Cor Vliegenthart; 2. Henk Grimbergen: 3. Gerard Ouwerling Popdragen: 1. Krijn Schaap; 2. Kees Vlieland; 3. J. A. Riel. Meisjes 4e klas, naar den trein: 1. Jo Elferink; 2 Marietje v. Leeuwen; 3. Annie Aanhane. Stoelendans: 1. Tine Warmen- hoven; 2. Hanna Houwer; 3. Coba v. d. Akker. Jongens 4e klas, popdragen; 1. Sam Zwaan. 2. Jaap v Duijvenbode; 3. Nico van Paridon. Zakloopen: 1. Jaap van der Metj; 2. Theo van Schie; 3. Piet Freke. Meisjes 5e klas, ezelstaartsteken 1. Dirkje Hoek; 2. Nel Durleux Md.; 3. Tr. v. Paridon. Waschophangen: 1. Gerda Schoneveld; 2. Marietje Botermans; 3. Annie Looijensteijn. Jongens 5e klas, hindernisbaan1. Alb. v. d. Meij; 2. Dik Compeer; 3. Anton v. d. Vijver. Tonrollen: 1. Kobus Meijer; 2. Jo- han Freke: 3. Jaap Zwanenburg. Meisjes 6e klas: Kinderwagenrace: 1. Ronnie v. Tol: 2. Marietje Botermans Wd.; 3 Bep Heemskerk. Steoelendans1. Lena Hortensius; 2. Dikkle Blonk; 3. Lena de Ruijter. Jongens 6e klas, tonrijden: 1. Daan van Egmond: 2. Gerrit v. Dijk; 3. Joop van Delft. Zakloopen: 1. Arie van Paridon; 2. Henk Vreeburg; 3. Kees van Klaveren. Meisjes 7e klas, stoelendans: 1. Rla Pa ridon; 2 Corrie Varkevisser; 3. Stlentje Schaap. Ezelstaartsteken: 1. Bep de Wit; 2. Nellie Compeer: 3 Mientje v. d. Does Jongens 7e klas. tonrijden: 1. P v. d. Akker; 2. Cor Wijsman; 3. Bertus Koele- v.ijn. Hindernisbaan: 1. Theo v. d. Logt; 2. Nlc. Grootendorst; 3. Pieter Boef. Te ruim 12 uur waren deze spelen be ëindigd en trok men in optocht langs de Commandeurslaan en van Egmondstraat naar de Turfmarkt, waar de stoet ontbon den werd. Ook op de belde kleuterscholen werd in de versierde lokalen feest gevierd en wer den de kleintjes rijkelijk onthaald. Nadat de inwendige mensch versterkt was, waren te ongeveer 2 uur de ouderen Een prachtige inzet! De feestelijke inzet voor dezen grooten dag voor de Katwtjkers begon te zeven uur met een tweetal herauten ln oud-Holland- sche costuums, voorafgegaan door één, die het vaandel der Oranje-Vereenlging droeg, die door het dorp trokken. Op eiken hoek van de straten werd een treffende proclamatie voorgelezen. Om halfacht gaf de muziekver. „U.N.I." gedurende een uur een uitvoering op het terrein van het Zeehospitium. waar voor de twee pavil joens de patiëntjes buiteh stonden opge steld om te luistefén naar de uitvoering der Vaderlandaehe-üetieren, die zij tevens lustig meezongen. De directrice,- ftiëvb. dr Van Dorp, dankte voor dit aardig blijk van mede leven. Van halftien tob kwart over elf werd een concert in de muziektent gegeven. Vroolljk hoste men rond de tent. De drukte concentreerde zich vanmorgen ge heel op den Boulevard. Deze scheen als 't ware ln een kermis herschappen! Lange rijen tenten, kramen enz. staan daar opgesteld. Straatkooplieden prezen luidkeels hun waren aan. Verschillende spelen werden op den Boulevard gehouden, zooals mastkllm- men, wedloop met hindernissen Langzaam was er reeds een groote men- schenmenigte op de been gekomen Veel belangstelling trok o.a. ook het tobbetje steken en het ringsteken met versierde fietsen voor meisjes. De muziek gaf voorts nog een concert bij de Oude Kerk en het mondorgelorkest „Door Vriendschap Vereenlgd" ln de mu ziektent. Boven verwachting zijn de spelen des morgens bij gunstig weer beëindigd. In den beginne was het druilerig, vreesde men het ergste, maar tegen den middag klaarde het op! Om I uur kwamen de schoolkinderen, die 's morgens vrij hadden, op school, waar zij getrakteerd werden Tegen 2 uur trok ken zij naar den Boulevard, om getuige te zijn vanl.de' grootsche gebeurtenis op dezen dag, n.J. de landing van den Prins van Oranje- éh om aan den optocht deel te nemen. Op de duinreep werden de 3000 kinde ren, ieder pret een vlaggetje rood-wit- blauw in de hand. opgesteld. Er was ook overigens een enorme menigte belang stellenden, die tevens de kanonnen be zichtigden, waarvan er één opgesteld was voor „Zeerust" en een ander voor „Nieuw Brittenburg", die een 20-tal saluutschoten afvuurden. De zee was kalm, toen in de verte, uit de richting Bcheveningen een vlsschers- vaartuig aankwam, met de vlag in top. Dit was het vaartuig, waarop de Prins zich bevond. Op het strand ter hoogte van de mu ziektent, stonden geschaard de Burge meester, de wethouders, de w.n. regiments- commandant van het 6de R.V.A de raads leden en het bestuur der Oranje-Vereeni- ging. Nauwelijks stootte het schip op het strand en stapte de Prins aan wal. of de voorzitter der Oranje-Vereenlging, de heer J. Volbeda, gaf het sein tot een „Lang leve de Prins", dat zich uit duizenden monden voortplantte, waartussehen weer saluut schoten klonken. Hierop volgde een plech tige ontvangst op het Raadhuis, waarheen de Prins, gezeten op een boerenkar, met drie paarden, zich begaf. In zijn gevolg bevonden zich op de kar Gysbrecht Karei Graaf van Hogendorp, Graaf Van der Duyn van Maasdam en Graaf Van Lim burg Stlrum 't Was een Jubelende tocht door de gemeente! Op een en ander hopen wij morgen na der terug te komen. Bij gunstig weer trok het concert, door hel mondorgelorkest „Door Vriend schap Hereenlgd" ln de muziektent op den Boulevard geEeven, gisteravond veel belangstellenden Eenige leden van öe harmonie ..U.N.S." verleenden daarbij hun welwillende medewerking. RECLAME. 6725 't Is uitgemaakt: LISSE. GEMEENTERAAD. Koningin Astrid herdacht Benoeming der Wethouders Welkom aan de nieuwe Raadsleden. Het zwembad. De nieuwe Raad kwam bijeen onder bur gemeester S, F. A. C. M. van Wijnbergen. Na de installatie van de nieuwe raads leden herdacht de burgemeester uitvoerig op gevoelvolle wijze het verschelden van Koningin Astrid. Vervolgens wijdde de burgemeseter woorden aan het verscheiden van den heer H. Kingma, oud-Hoofd der O. L. School alhier. Lange jaren, aldus spr., heeft hij in die school de leiding gehad en allen, die het voorrecht hadden zijn onderwijs te genieten, zullen zidh zijner blijven herin neren als een kundig en plichtsgetrouw man. dte zonder veel woorden zijn weg ging en op rechtschapen wijze zijn taak vol- braoht. De Gemeenteraad van Llsse zal de herinnering aan dezen oud-hoofdamb tenaar der Gemeente in eere bewaren! Breedvoerig heette spr. hierop de nieuwe Raadsleden welkom. Bouwende op de zeker heid. aldus spr., dat wij ons, boven het tijdelijke uit, weten te zijn in Gods Vader hand, die onze gemeente ten goede zal lelden, gaan wij vol vertrouwen de toe komst tegemoet! Volgde de verkiezing van de wethouders. De heer F. Knetsch, die als vertegenwoor diger der S.D AP. voor het eerst zijn in trede deed ln den Raad, vroeg of door den Burgemeester geen voordracht was opge maakt en hoe de benoeming zal gesohleden voor de verschillende commissies. Is aan deze Raadszitting niet een geheime verga dering voorafgegaan en zal men met spr. willen samenwerken of hem tegenwerken? Spr. vermoedde het laatste. De Burgemees ter zeide, dat de verkiezing van wethouders plaats vindt in een officieele vergadering van den Raad, die ook de verantwoording draagt. Over de benoeming van commissie leden zal spr. straks nader inlichten. De belde wethouders G. Tromp en P. Warmerdam werden herkozen, waarover de burgemeester zijn blijdschap uitsprak, ge zien de prettige en zakelijke wijze waarop hij met hen reeds mocht samenwerken. Weth Warmerdam dankte, mede namens weth. Tromp voor het vertrouwen. Spr. richtte zich tot den heer Knetsch en wees hem er op, dat hij straks onzakelijk van stapel ts ge loopen Geef ons eerst Uw ver trouwen. Wij willen zeer zeker met U samenwerken en doen niets liever dan de belangen van allen, en dus ook van de groep, die U heeft afgevaardigd, behar tigen De heer Knetsch erkende, dat hij onza kelijk gesproken heeft. HIJ bedoelde bet echter goed. Spr. meentle in eon vijandige sfeer te zijn, doel: deze blijkt een vriend schappelijke te zijn. Dat is voor hem een pak van het hart; hij dankte weth. War merdam voor zijn woorden. De uitslag van de verkiezing voor Com missieleden was als volgt; Gascomimissie: de heeren J. Pijnaker, L, Boot, J. Kingma en A. Th. v. Kesteren. Waterleldlngcommlssle; de heeren A. H. Schrama en J. P. Segers. Grondcommissiede heeren P. Romijn, J. P. Segers, A. Th. v. Kesteren en A. Tibboel Sociale commissie: de heeren L. Boot, L. Onderwater, H. v. d. Vlugt en J. Kingma, Commissie voor behartiging der belan gen van bij de gemeente tewerkgestelde werkilooaen: de heeren L. Onderwater en F. Knetsch. Wegencommissie: de heeren J. Pijnaoker en L. Boot Commissie voor Pompstation der Water leiding: J. P. Segers en J. C. de Haan. Commissaris N.V. Electr. Bedrijf: de heer A. Tübboel. Toegevoegde bestuursleden „Volksbelang" de heeren J. P. Segers efl J. C. de Haan. De heer A. H. Sdhrama zou de Wegen- conunlsaie willen uitbreiden en omzetten ln een Oommissie voor Opertb. Werken, aangezien een Wegencommiasie weinig doel meer heeft en een Commissie voor Openb. Werken meer op zijn plaats Is. De burgemeester zegt dat dit om ver schillende redenen niet gewenscht ls te achten De taalk van deze comimdssie zou te onduidelijk omschreven zijn en de hulp, die deze commissie wil bieden, niet doel treffend. B. en W. zouden nooit met een voorstel in dezen geest kunnen komen. Het grijpt te veel in, ln den arbeid van den betrokken wethouder. Hierna werden de heeren J. A. M. Plnxte- ren en J. H. M. Bulten benoemd en beëedigd resp. als pl.verv. gemeente-secr. en gemeente-ontvanger. De burgemeester deelde nog mede, dat de plannen voor een Zwembad reeds goed gevorderd zijn. In verband hiermede wordt het wenschelijk geaoht het daarvoor in aanmerking komende stuk land niet meer te verhuren aan den heer Lefeber. Ander zijds merkt de burgemeester op, dat de plannen van de Zwembad-commissie met een goede exploitatie-rekening nog niet zijn aangeboden. Zekerheidshalve echter meende spr. goed te doen het terrein niet langer te verhuren. De heer Schrama merkte op, dat de architect reeds een situatie-teekening maakt; over enkele weken zullen de plan nen wel ingediend worden. Tijdens de rondvraag wees de heer J. P. Segers nogmaals op het uiterst groot ge vaar der vluchtbeuvete, die zeer gevaar lijk zijn. De burgemeester zeide toe. nogmaals de directie der N.Z.H.T.M. hierop te wijzen. Op voorstel van weth. Tromp zal ock de Minister v»n Waterstaat hiervan in kennis worden gesteld. Hierna sluiting. Begin van brand. In een schuur van de heer Damen raakte een auto ln brand bij het starten. De auto brandde geheel uit, zelfs het nout- werk van de schuur begon te branden. Met emmers water wist men het vuur te bestrijden. De brandweer was gealarmeerd, doch behoefde niet uit te rukken. De Harmonie „Adolph Kolplng" geeft morgenavond te 8.30 uur een marschcon- cert in de buurtschap „De Engel". Vrijdag. Langestraat 67—69: Tentoonstelling van teekeningen. 810 uur nam. Zaterdag. Langestraat 67—69: Tentoonstelling vai teekeningen. 2'/»5 en 7—9'/» uur nam DAGELIJKS. Sted. Museum de Lakenhal: Zllverten toonstelling (tot 30 September). 50 cent Donderdagsavonds ook van 8—10 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genet' kunde. Consultatiebureau voor moeillji kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inentte tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Q; neeskunde Consultatiebureau voor Al« hollsten 8 uur nam. Vrijdags; inst. v. Praeventleve Genet: kunde. Consultatiebureau voor Beroen; keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nat „Eln Walzer für dlch". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 ut Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nar „Nachten in China-town". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uu Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nr „Het zwarte kabinet". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39, B'/i u. nu „Vroolljke vagebonden". Woensdag- en Zaterdagnam. 2>/t uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/t uur en 8 u. 1 MUSEA. Academisch Historisch Museum: Gi opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/t e 25 uur. Kosteloos. Tijdens de vacant lederen werkdag van 9—12 en van V/t uur. Toegang 25 ct„ Stedelijk Museum de Lakenhal, Oud SlngeL Geopend ln Januari, November e December van 103 uur, ln Februai Maart, April Mel en October van 10—4 ui en ln Juni, Juli, Augustus en Septemlx van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasei en Pinksterdagen, den Hemelvaartsda en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd Entrée op Zon- en Feestdagen botte genoemd kosteloos, 's Maandags f. 02 óverige dagen L 0.10. Rijksmnseum van Oudheden, Rapenbui 28. I April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.-INo 104 uur; 1 Nov.—18 Febr. 10—3 uur; Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1- 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overis dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werl park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30 12, 1.30—5, Zaterdags 8.30—12. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dagi lljks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloo Hortus Botanicus, Rapenburg 73. C werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9— en I'/t—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van Oct31 Mrt. van 9—12 en 1'/»—4 uur. C Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10— en 1.304 u, 's Winters der Zondags gesli ten. Nederl. Hlst. Natuurwetenschappen. Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdag' behalve 's Maandags van 104 uu 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): G opend op werkdagen van 1.304.30 ui nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en miner: logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen t« 9—12 en XV»4 uur. Kosteloos. De apotheek Hooigracht 48 ls dag e nacht geopend voor leden v, h. zlekenfont „Tot Hulp der Menschheld" echter 'i nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen toe spoedrecepten. De avonds-, nacht- en Zondagdienst c' apotheken wordt van Maandag 2 tot e met Zondag 8 Sept. a.s. waargenomen dot de apotheken: P. du Crolx, Rapenburg Telef. 807. C. B. de Metz, Korevaarstraat Telef. 3553 en C. van Zijp, Wllhelmlnapar 8, Oegstgeest, Telef. 274. De bloempjesdag ten bate v» „Draagt Elkanders Lasten" ter bestrijd® der T.B.C. heeft opgebracht f. 129.67. In de vacature-L. Boot Is tot assist opperbrandmeester benoemd de heer NU Nleuwenhuis, alhier. De Harmonie „Trou moet Blycken gaf ln de Gem. Muziektent een uitsteken geslaagd concert waarnaar met veel w langstelling geluisterd werd. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. De heer de Wit (aftr.) en Meijer 'd wethouder gekozen De verschillend commissies benoemd. litis De nieuwe gemeenteraad kwam samen met als hoofdschotel op de age) het verkiezen van 2 wethouders «j benoemen der diverse commissies. De r was geheel voltallig en stond onder lei van den burgemeester. lwjeI1 De oude zoowel ris de nieuwe deze laatsten bestaande uit de heere Schelvtsch P. Vink Wzn. D- Wassen Czn., J. de Monye. G. Bulk. W. 3-1 I

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6