[EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 3 September 1935 STADSNIEUWS. RECHTZAKEN. UIT DE BONTE WAERELD. GEMEENTERAAD v. LEIDEN NAGEKOMEN BERICHTEN BUITENLAND. BEURSOVERZICHT. MAfKï GIRKWTtN^ WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 762. Hedenmiddag 3 uur: 763. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door net Kon. Ned. Meteorol. Instituut to De Blldt. stand: 764.7 te La Coruna. Laajste stand: 746.3 te Lerwick. Itrwachtlne tot den avond van 4 Sept.: Zwakke tot matige ZuldelUke tot Weste- jke wind. Weinig of geen regen. Iets armer overdag. biitenlandsch weerbericht. n. Koa Ned. Meteorol. Lost. te De Blldt. Er begint zich thans eenlge verandering de drukverdeeling af te teekenen. De ern van de depressie heeft zich Noord- u'.waarts verplaatst en bevindt zich thans »r de kust van Zuld-Noorwegen. Over jld-Scandinavlë en Finland daalt de irometer flink, zoodat het zeer waar- &ÜnHjk ia. dat de depressie verder Oost- Noord-Oostwaarts aftrekt. Tengevolge van de nadering van de [pressie is over Scandinavië het weer srder verslechterd. Stiinaele tapte 23, 'iiby 16 en Stockholm 15 m.m. regen af. pt over het Noorden van de Britache linden vjel nog vrij veel neerslsag. Stor my had 36 en Aberdeen 15 m.m. Over het Zuiden van ons waarnemlngs- jbled steeg de luchtdruk een weinig, ver Midden-Frankrijk en Zwitserland iroorzaken kleine storingen nog regen, eer bijna het geheele waarnemingsgebied «lden de temperaturen. Ten onzent werd It ook in de bovenlucht flink wat kou- r. terwlil boven Engeland nog lagere aoeraturen gemeld worden. De vooruitzichten voor morgen voor het K ten onzent zijn niet ongunstig, al is i! weer nog geenszins standvastig, zoo lt men nog niet oo een langere goed ler-periode mag rekenen. luchttemperatuur. uur voorm.: 15 gr. c. b9 gr. F.), uur 'smldd.: 16'/« gr. c. (62 gr. f.), uur nam.: 17'/» gr. c. (64 gr. F.). lOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. [m. te 5 u. 55 min.; n.m. te 6 u. 15 min. watertemperatuur. Zweminrichting „De Zijl". (Middag 12 uur: 19 gr. C, LICHT op voor fietsers e.a. Dinsdag: 8.16 n.m. tot 5.44 v.m. MAANS- op- en ondergang. J Sept.: op: 12 u. 25; onder: 20 u. 54. nederl. handel met iran. Dezer dagen ls de oprlchtlngsvergade- JS gehouden van de Nederlandsch— IPlnsche Kamer van Koophandel. In de lichting hebben o.a. deelgenomen N.V. trkspoor te Amsterdam, de Heemaf, te ttgelo, Meteor, te Den Haag en het In- niationaal Handelsconsortium te Den "8. Het secretariaat der Kamer van Mphandel ls gevestigd: Surinamestraat "•Den Haag. Het doel der Kamer ls de bevordering 1 de ontwikkeling van den handel tus- «en Nederland en Iran. SLEEPBOOT VOOR RUSLAND. nieuwe Russische sleepboot „Kiev" ls 'teravond van een welgeslaagden proef- tht bij de werf van Verschure te Arn- ndim teruggekeerd. Vandaag zal het op het IJ een sleepproel houden, toia het verder in gereedheid wordt ge- ™ht voor de reis naar Rusland. De sleepboot „Minsk", eveneens voor J®ische rekening bij Verschure en Co's «eepswerf en Machinefabriek gebouwd J as. Zaterdag of Maandag proefvaren. JJ iigt in de bedoeling, dat belde Sleey- ™en in den loop van de volgende week [Oen de reis van hier naar Wladiwostock 'Odessa zullen aanvaarden. de melkprijs. Da Prils voor het taxegedeelte van con- "nptlemelk, gekocht op Regeeringscon- is voor de volgende week bepaald op cent per liter, eventueel verhoogd «Premie of verminderd met de af- voor de kwaliteit. afdracht voor andere In consumptie machte melk is vastgesteld op 2'/i cent e nieuwe haagsche wethouders. Ja (je hedenmiddag gehouden zitting van "lagschen Raad werden tot wethou- j? gekozen, de heeren: fS, Vrijenhoek (SDJP.I. ir. L J. M. 'R.K.i aftr., J. r. Snoeck Henke- Sf aftr.. Prof. Ir. C. L. v. d. Bilt aftr., en l. Buurman (S.D.A.P.). Naar wij vernemen, ls de toestand van den wielrijder V., die te Katwijk Zee men zie onder die gemeente bij een aan rijding zwaar gewond werd, naar omstan digheden redelijk wel. ERNSTIG ONGEVAL TE WARMOND. Een stadgenoot gedood. Gistermiddag omstreeks half vier had op de Wasbekerlaan te Warmond een ernstig ongeval plaats. De heer J. Lan- geveld, wonende alhier, reed op dat tijd stip gebogen over het stuur van zijn flets in de richting Warmond. Uit de tegenovergestelde richting kwam de heer W. uit Sassenhelm aanrijden, die zich naar zijn bollenland wilde begeven. Ver moedelijk heeft de heer L. de auto niet zien aankomen, met het noodlottig ge volg dat hij ln volle vaart tegen den wa gen opbotste. De schok was zóó hevig, dat een portier van de auto afknapte en een ruit totaal versplinterd werd. De wielrijder werd tegen den grond geslin gerd en bleef, hevig bloedende uit ver scheidene hoofdwonden bewusteloos lig gen. Dr. Walenkamp uit Warmond en dr. Hubert uit Sassenhelm verleenden de eerste hulp. Nadat de pastoor van War mond het slachtoffer had voorzien van de Heilige Sacramenten der Stervenden, werd hij per ziekenauto van de firma Bakker te Sassenheim naar het Acade misch Ziekenhuis alhier overgebracht. Hedenmiddag om 1 uur is hij aan de bekomen verwondingen overleden. de a.s. vee- en zuiveltentoon- stelling. Het bestuur van bovengenoemde ten toonstelling deelt ons mede, dat naast 't groot aantal Inzendingen voor de vee- en zulveltentoonstelllng ook een groote tent zal worden ingericht voor groenten, fruit en bloemen. UIT NED. OOST-INDIË. AUTO-ONGEVAL. BINDJEI, 2 Sept. (Aneta) Een auto, waarin de assistent-resident van Langkat, de heer Dlrks, de adspirant-controleur Ziek en mevr. Ziek gezeten waren, welke bestuurd werd door een Inheemsch chauf feur, is, op weg naar Medan, door plotse ling uitwijken, in een sloot aan den kant van den weg gekanteld. De heer Ziek heeft vermoedelijk een rib gebroken, mevr. Ziek bekwam schaafwonden over het getieele lichaam de heer Dlrks kreeg lichte schaaf wonden, terwijl de chauffeur onbeteeke- nende kneuzingen opliep. voedselvergiftiging. DJOKJAKARTA, 3 Sept. (Aneta). Tengevolge van het eten van cassave zijn in de buurt van Wonosarl drie personen, overleden en twaalf ziek geworden. Een wetenschappelijk onderzoek, uitgevoerd te Buitenzorg, toonde aan dat de opgezonden wortels zulk een belangrijk percentage blauwzuur bevatten, dat deze dosis als dooöelljk kon worden besohouwd. De bedoelde cassave-soort is ln normale omstandigheden niet van vergiftigen aard, doch tengevolge van de groote hitte zijn de wortels blauwzuur gaan bevatten. De bevolking ls ten duidelijkste gewaar schuwd: het valt eohter uiterst moeilijk de mensehen van het gevaar van het eten van cassave-wortels te overtuigen. haagsche rechtbank. De Haagsche Reohtbapk veroordeelde heden: G. K„ 35 jaar, thans ged., ter zake van door hem gepleegde inbraken in per- ceelen aan den Buurtweg en de Hofzicht- laan te Wassenaar, tot 1 Jaar en drie maanden gevangenisstraf (conform den elach). een omslachtigemanier van zeggen Jules Verne had stoute droomen, maar een reis om de wereld in één vierde seconde werd zelfs door zijn fantasie niet aanvaard. Men wil misschien de Opmer king maken, dat het licht de reis om de wereld wel ln den genoemden tijd kan volbrengen, maar acht men het geluid er toe in staat? In zijn werkkamer te New-York nam Walther S. Gifford, de president van de American Telephone and Telegraph Com pany, de hoorn van de haak. Hij sprak, en zijn woorden vlogen over het continent vla St. Louis naar Los Angelos, van daar uit naar San-Francisco en de ultra-korte- golfzender te Dixon. Zijn stem sprong daarna over den Stillen Oceaan naar de Nederlandsche telefooncentrale te Ban doeng, een weg van 15.090 K.M. Van Ban doeng werd de stem draadloos naar Am sterdam overgebracht, een traject van 12,000 K.M. Vervolgens dook hij ln de Noordzee en bereikte vla de kabel Londen, alwaar het radiostation Rugby hem met ultra-korte golven verder de aether in stuurde, zoodat hij te Netcong op New- Jersey aankwam. Daar werd hij naar zijn punt van uitgang. New-York, doorgezon den, en het bleek, dat hij over de reis van ongeveer 40.000 K.M. een kwart seconde gedaan had. In een vertek, dat vijftien meter van Glfford's werkkamer was verwijderd, zat T. G. Miller, vice-president der maat schappij, en hoorde de stem van zijn chef het volgende zeggen: „Dit ls een nieuwe schrede op het pad der verovering van ruimte en tijd door don mensch, en hij bewijst, dat er geen aan de aarde gebonden grenzen voor de menschelijke taal bestaan." 'Vie nu meent, dat de heer Gifford beter had gedaan de vijftien meter, die hem van den heer Miller scheidden, even te loopen en hem de belangrijke mededeelmg persoonlijk te doen omdat M.1 dan sneller klaar zou zijn geweest, vergist zich vol komen, want de heer Gitford zou er nim mer ln geslaagd zijn, de vijftien meter ln een vierde seconde af te leggen. Zitting van hedenmiddag. Voorzitter de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. De publieke tribune ls overvol en bul ten staan nog een kleine vijftig personen te wachten of Iemand misschien de pu blieke tribune zal verlaten. De opstelling van den raad ls vrijwel onveranderd gebleven. Vooral als er vier wethouders gekozen zullen zijn nu zit de voorzitter alleen achter de groene tafel zal er weinig zijn veranderd. De communist zal voortaan naast de A.-R. zitten ln plaats van naast den heer Vos, één rij meer naar vorenl Na opening wordt begonnen met AGENDA. lo. Beëediglng en Installatie van de nieuw benoemde Raadsleden. Stuk voor stuk leggen alle raadsleden den eed of de gelofte af. De VOORZITTER wcnscht allen geluk en hoopt dat ook tusschen den nieuwen raad en spr. een goede verstandhouding moge bestaan zooals vroeger en vraagt Gods zegen voor het welslagen der beraad slagingen die, naar hij verwacht, succes vol zullon zijn voor de Sleutelstad. Daar na werden de notulen goedgekeurd en mc- dedeellng gedaan van eenlge missives van Ged. Staten houdende goedkeuring van raadsbesluiten en van eenlge Ingekomen Stukken. Aan het Comité voor Zomerpost- zegels wordt gratis de Stadszaal voor een avond ter beschikking gesteld. Er worden twee stembureaux gevormd, ge let op het groot aantal benoemingen, die gedaan. de wethouders benoeming. 2o. Benoeming van vier Wethouders (vacatures: J. Splinter Gzn., Mr. A. F.,L. M. Tepe, T. S. Goslinga en Mr. A. J. Romijn). Namens de A.R. fractie verklaart de heer v. ES, dat in deze omstandigheden zijn fractie ls voor volgende samenstelling: 1 Chr. Hist., 1 R.K. en 2 S.D.AF.'ers. ZIJ handhaaft echter ten volle haar vrijheid tegenover het college. De heer v. WELZEN, zegt te zullen blijven aandringen op een samengaan van links, gelet op de regeering Colijn. De politiek der S.D.A.P., die samenwerking weigerde veroordeelt spr. ten stelligste en spr. zal daarom op geen der candldaten stemmen, ook niet op die der S.D.A.P. De heer v. ECK zal hierop nu niet In gaan. Zijn fractie behoudt zich ook alle vrijheid voor, trots het zitting nemen ln het college. Spr. verwijst naar de toege zegde samenwerking. De heer WILBRINK beveelt den heer Splinter aan. De heer WILMER de heeren Tepe en Splinter en voorts twee leden der S.D.A.P. ln deze omstandigheden. De heer DE VRIES ls merkwaardig ge troffen dat alle fracties voor overleg wa ren genood, behalve de communistische en Nationaal Herstel, dus zij heetten te zijn tegen „democratie"». Op zichzelf voor spr.'s party juist, doch daarom ls hij toch ook wel betrokken bij het gemeentebe stuur? De verkiezing van 2 S',D.A.P.'ers als wethouders lijkt hem zeer gevaarlijk en hij zal daaraan niet meedoen evenals de communist. De heer SCHULLER: ze vinden elkaar nu al. De heer DE VRIES gaat in 't kort het overleg na, waarbij een politieke buit ls verdeeld, zonder zelfs de personen te be spreken. De keuze werd aan de fracties overgelaten. De S.D.A.P. draagt voor een vrijgestelde voor Sociale Zaken. De VOORZITTER: Dat ls aan fcet college van B. en W. overgelaten! De heer DE VRIES: Dat is tooh de be doeling. En dan de heer Verwey aan financiën! In de heeren Splinter en Tepe ziet spr. geen voldoende tegenwicht, Spr. zal stem men: in de vacture Splinter den heer Romijn, in de vatature Tepe den heer Wilmer, ln de vacature Goslinga den heer De Reede, in de vacature Romijn den heer Goslinga. Zoo zal z.i. Leiden een college krijgen, waarop ls te bouwen in deze moei lijke tijden. (Het regent interrupties). Spr. meent zijn protest altijd van waarde, al zal het wel tevergeefsch zijn. Alsnog dringt hij aan op schorsing, op dat rechts niet experlmenteere, doch zich bezlnne. De heer WILMER zegt, dat de rede van den heer de Vries niet zoodanig was, dat met een politiek debat niet kan worden gewacht tot de begróotlng, zooals altijd goede gewoonte is geweest. Alsnu wordt tot benoeming overgegaan. Vacature-Splinter. Gekozen de heer 3. Splinter Gzn., met 33 stemmen tegen 1 op den heer Romijn en 1 op den heer van Weizen. De heer Splinter neemt de benoe ming aan. Vacature Tepe. Gekozen wordt de heer mr. A. F. l. m. Tepe met 33 stemmen te gen 1 op den heer Wilmer en I op den heer van Weizen. De heer Tepe aanvaardt de benoeming. Vaeature-Goslinga. Gekozen wordt de heer m. G. Verwey met 28 stemmen tegen 1 on den heer De Reede, 1 op den heer v. Weizen, 1 op den heer v. Es, 1 op den heer Goslinga en 3 blanco. De heer VERWEY aanvaardt de benoe- mind onder voorbehoud dat de Kroon hem non-activiteit verleent. Vacature Romijn. Gekozen wordt de heer J. J. van Stralen met 28 stemmen tegen 1 op den heer v. Weizen, 1 op den heer Goslinga, 1 op den heer v. Eek, 1 op den heer Beekenkamp en 3 blaneo. De heer v. Stralen neemt de benoeming aan. De VOORZITTER hoopt ook met de nieuw gekozenen aangenaam te kunnen samenwerken. Door de Tulnvereeniging „Ons Genoe gen" zijn bloemen gezonden, die in dank door den voorzitter worden aanvaard. De verdere benoemingen gaan geza menlijk. De zitting wordt daarvoor ge schorst. Eerst hebben de heeren v. Es en van Eek nog diverse candldaten aanbe volen voor verschillende functies. Over het algemeen is overeenstemming be reik!. doch de heer v. Eek wijst er toch op, dat z.l. aan zijn fractie niet volledig is gegeven waarop zij recht meent te hebben. (De zitting duurt voort). het s.s. dixie verkeert in nood. NEW YORK, 3 Sept. (Reuter) De radlo-lnstallatle van het s.s „Dixie" ls be schadigd en zendt slechts zwakke berich ten uit, waarin wordt gezegd: „Wij zyn een speelbal van de hooge golven en den sterken wind, aan boord bevinden zich 400 personen". Het s.s. „Roaper" is het dichtst bij de „Dixie" op 50 mijl afstand. Het schip haast zich naar het ln nood verkee- rend schip. AMSTERDAM, 3 September. Ten aanzien van den Internationalen polltleken toestand hebben zich niet veel nieuwe gezichtspunten geopend ln zoo verre men met de oplossing van het Abessynische vraagstuk nog geen stap verder is gekomen. Alleen kan worden ge constateerd, dat de meeningen van de Fransche en de Britsche regeeringen ten aanzien van de houding welke tegenover Italië dient te worden aangenomen niet geheel met elkander ln overeenstemming zijn. Ondertusschen valt op het oogenblik met geen mogelijkheid uit te maken, welke wending deze zaak zal nemen. Het Nederlandsche publiek blijft zich Intusschen uiterst gereserveerd betoonen en ook heden werd wederom de grootste voorzichtigheid in acht genomen. Hierbij dient te worden overwogen, dat de beur zen ln de Vereenlgde Staten gisteren ge sloten waren en men dus niet de beschik king had over de gebruikelijke Ameri- kaansche gegevens. Wanneer zich geen bijzondere omstan digheden voordoen wordt het koersverloop van Wallstreet meestentijds in mindere of meerdere mate aangelegd als richt snoer voor de Amsterdamsche beurs. Thans echter moest men het zonder de Amerikaansche aanwijzingen stellen. Uit de berichten die van de overzijde van den Oceaan tot ons komen, blijkt echter dui delijk, dat men ook aldaar zich geen gevestigde meening kan vormen omtrent de naaste toekomst. Wel staat, het echter vast. dat men in de Vereenlgde Staten in bankiers- en handelskringen verre van Ingenomen is met de politiek, die door de huidige regeering tot dusverre is gevolgd, en de uitlatingen van de groote bank instellingen, die dikwijls een vrij scherpe kritiek inhouden, vormen daarvan het beste bewijs. Alles bijeen bestaan er nog steeds tal- looze factoren van onzekerheid, die aan de bedrijvigheid op de fondsenmarkten niet ten goede kunnen komen en zooals de situatie zich op het oogenblik laat be- oordeelen, ziet het er niet naar uit, dat hierin spoedig een verandering zal komen. Ook heden droeg de handel een zeer kalm karakter. Voor beleggingswaarden bestond niet veel belangstelling, doch do koersen handhaafden zich ruimschoots. Dè geldmarkt was krap, hotgeen zich uit drukte ln een hoogere prolongatle-notee- ring. Op de locale aandeelenmarkt was de affaire van beperkte afmetingen. Van de Rubbers bewogen Amsterdam Rubbers zich v.n. juist weer beneden 100 pet. Tabakken waren zoo goed als onver anderd. De omzetten waren zeer klein. Van de Petroleums gaven alleen Ko ninklijke openlijke teekenen van aanwe zigheid. De noteevlng kwam iets hooger. De Amerik. soorten waren vrijwel onver anderd. In Scheepvaarten en Sulkers ging wei nig om en deze papieren ondergingen geen noemenswaardige wijziging. Industr. fondsen konden zich gemakke lijk handhaven, doch de affaire was on- beteekenend. Ten aanzien van Amerik. fondsen werd een afwachtende houding aangenomen. Alleen ging nu en dan iets om in Bethlehem Steel, United Steel en Anaconda's. wisselkoersen. Engeland 7.32 7/8 (7.33); Dultschland 59.40 (59.37 1/2); Frankrijk 9.74 7/8 (9.75); België 24.83 (24.84); Zwitserland 48.13'/: (48.13); Denemarken 32.76 (32.751Zwe den 37.80 (37.80); Noorwegen 36.85 (38.85); New-York 1.47 13/16 (1.47 13/16). Prolon gatie 5'/! pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 2 Sept. Groentenveilirig. An dijvie f. 0.60—1.10; Kroten f. 0.50—1.30' komkommers f.1—1.50; bloemkool I f 1.7(1 9.70; II f. 1.50—5.50; roode kool f. 3,20 6.80; savoye kool f. 6.70—7,90; groene kool f. 0.60—3.10; meloenen f.3—22; pie terselie f. 0.300.50; prei f.1—1.60: krop salade f. 0.50—1.80; selderie f. 0.30—1 30; bieekselderie f. 15—16; knolselderle f. 3.40; wortelen f. 2.20—5.70; rabarber f.0.30— 0.50; perziken f. 112. alles per 100 stuks. Kroten, gekookt f. 34; snijboonen f. 417; stokboonen f.410; pronkboonen f.23; stamboonen f.48; doperwten f. 17; pos telein f.2—5; spinazie f.2—8; tomaten A f.3—4.40; B f.3—5.20; C f.3—3.60; CC f.23; uien f. 1.103.30; wortelen f.1 1.60, alles per 100 Kilo. Vette varkensmarkt 3 Sept. Aange voerd totaal 198 stuks, waarvan 196 zware en .2 licht soort. Zware 4039, lichte 36 ct. per KG. levend gewicht. Handel zeer stroef. BODEGRAVEN. 3 September. Kaas markt Aangevoerd 319 partijen Goud- sche kaas alle met R.M., totaal 14.355 st., wegende 29 1.95 KG. Prijs met R.M. Ie srt. f. 21—23; 2e srt. f. 18—20. Handel matig. Zwaardere tot 25. KATWIJK RIJN, 2Sept. Groentenvei- ling: Aardappelen per kist f. 0.50—0.75; Drielingen f. 0.25- 0,40; peen per 100 bos f. 2.90—6; peen per k'st, van 20 KG. 1.0.30 0.55; kroten per 100 bos f. 1.10-1.20, id. p. 10O KG. f. 1 60 2.70; Spinazie per kist f. 0.25 0 46; sla p. 100 f. 0 60-1.20: uien per 100 KG. f. 1.60 2.10; bloemkool per 100: 1ste soort f. 6.5010.60; 2de soort X. 1.70—3.30. BOSKOOP. 2 September. Coöp. Ver. „Dé Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Butterfly 913 ct:; Els» Poulsen 2541 ct.; Hadley 12—21 ct.; Flo- rex 18—20 ct.; Columbia 17—21 ct.; Briar- cliff 14—23 ct.; Rosalandia 12—16 ct.; Mac. Keiler 12 ct.; Gloria Mundi 1831 ct.; Ellen Poulsen 9—15 ct.; WUh. Kordes 18 ct.: August Noack 1720 ct.; Baby rozen 1214 ct.; Golden Ophelia 914 ct.; Claudius Pernet 2128 ct.; Chas P. Kil- ham 812 ct.: Wendland 2737 ct.; Ste ward 24—28 ct.; E. G. Hill 10—14 ct.; Phoebe 21 ct. Diversen per bos: Clematis, Durandi 19 —30 ct.; idem Prins Hendrik f. 1—1.60; idem L Azurstern f. 1.10; idem the Presi dent 50—60 ct.; Asters 35 ct.; Dalia's in soorten 7—9 ct.; Physalis Francetti, 12 15 ct.: Chrysanten gr. bloemig f. 1.10 1.60; idem tros 4060 ct.; Anjers 812 ct.; Lelie's 4050 ct.; Gladiolen 58 ct.; Legustrum 712 ct.; Snljgroen 811 ct.: Vuurpijlen 9 ct.; Erika's per stuk 1015 cent. HAZERSWOUDE, 2 September. Kip peneieren f. 2,853,70; Eendeneieren f. 2,552,70. Aanvoer 6083 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 2 Sept. Veüing „De Eendracht". Dubb. heerenb. f0.40 0.65; enkele heerenb. z. dr. f. 0.450.70; enkele heerenb. m. dr. f. 0.400.65: stok- heeren'o. f. 0.400.50; snijboonen f. 0.40— 1.20, alles per zak van 10 KG. NIEUW VENNEP, 2 Sept. 1935. 11265 kipeieren 2.803.40; 390 eendeneieren 2.20 2.80; konijnen 0.06—1.10; Kippen 0.15 0.35 per stuk. RIJNSBURG, 2 Sept. Aardappelen f0.60 0.70 per kist; peen f.34 per 100 bos; uien f. 11.10 per 50 KG.; bloemkool I f.7—11 per 100; II f. 1.50—3.00 per 100. ROELOFARENDSVEEN, 2 Sept. Meloe nen 113 ct. p. stuk; bloemkool 28 ct. per stuk; peen 5 ct. per bos; sla f. 0.50 2.20 per 100 krop; snljboonen 4061 ct.; Prinseboonen 4254 ct.; idem z. draad 42- 44 ct. p. 10 Kilo; fijn f. 0.702.30; basterd 65 ct.; grof 5055 ct.; bommen 25 ct. per 25 kilo en gedeeltelijk doorgedraaid. Stip pel doorgedraaid. ROTTERDAM, 3 Sept. Veemarkt. Aan voer totaal 3383; Paarden 170; Veulens 32; Magere en vette runderen resp. 772 en 755; Vette en graskalveren resp. 190 en 374; Nuchtere kalveren 557; Schapen en lammeren 491; Varkens 12: Bokken of geiten 30. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 49, 2e kw. 45, 3e kw. 2834; Vette ossen 45, 40, 33—35: Stieren 41. 38. 32—34; Vette kalveren 70, 50, 3545 Schapen 35, 31, 28; Lammeren 35, 33, 28; Graskalveren 38, 34, 25; Nuchtere slachtkalveren 26, 20; Slachtpaarden 40, 35, 30; Veulens 36, 34, 33. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 15, 2e kw. 8, 3e kw. 8; Lammeren 11, 9, 6; Nuchtere slachtkalveren 7 5. 4; Nuchtere fokkalveren 16, 12, 8; Slachtpaarden 130, 120, 80; Werkpaarden 230, 140, 80; Hitten 100, 70. 60; Veulens 90, 70, 40; Stieren 200, 150, 100; Kalfkoeien 190, 140, 90; Melk koeien 185. 135, 85; Vaarzen 100. 75, 30; Pinken 70. 60, 50; Graskalveren 30, 20, 14. ROTTERDAM, 2 September. Binnen- landsche Granen Haver 6.006.15; Chevalier Gerst 4.304.60; KI gr. erwten 7.009.00; Schokkers 8.0010.50; Bruine Boonen 13.0014.00 (verwachting bij meer aanbod lager in prijs); Karwijzaad 17.5018.50 incl.; BI. Maanzaad onver anderd. TER-AAR, 2 Sept. Centrale Velling. Snlj boonen 0.40—1.25; Kas-Snijboonen 1.55 2.10; Spekboonen 40 cent; Princesseboo- nen 4090 cent; Dub. Stamboonen 4055 cent; Witte Pronkers 2029 cent; Peulen 2.00; Postelein 4 cent; Uien 1.001.90; Peen 24 cent; Breekpeen 1.001.40; Andijvie 8—16 cent; Selderij 0.30; Sla 0.90 2.20; Vellen 5 cent; Bloemkool 1'/:8 cent; Meloenen 510 cent; Roode Kool 4.10; Groene kool 2.90; Komkommers 1.00 —1.70; Kas-tomaten 1 402.90; Natuur- Tomaten 1.30—1.80; Spaansche Peper 20 cent; Augurken: Fijn 1.902.20; Fijn basterd 1.10; Basterd 0.75; Grof A. 5761 cent; Grof 45 cent; Stippel 25 cent. VEUR, 2 Sept. Eng. komkommers le srt. f. 1.002.40, idem 2de soort f. 1.00, gele komkommers le soort f. 1.202.80, idem 2e soort f. 1.001.20, kropsla le soort f. 0.50—1.10, peen f. 3.504.90, bloemkool le soort f. 7.3012.50, idem 2e soort f. 2.50- 4.60, idem uitschot f. 1.50, tomaten mldd. f. 1.501.60, idem gr. ronde f. 1.501.80, idem 2e soort f. 1.501.60, idem 3e soort f. 1.idem bonken f. 1.001.10, ld. rijp f. 1.50—1.70. andijvie per 100 f. 0.50—1.30, spinazie 4 ko. 1435, postelein f. 2.403.50 snijboonen f. 7.2014.00, spercieboonen 1 4.607.30, prei f, 1.001.30, seldery 50 80, doperwten 21—22, appelen f. 5,6014.30 peren f. 4.3012.90, pruimen f. 0.501.30, meloenen 4—16, druiven 11—13. WESTLAND. Bloemenveiling van 2 Sept. Anjers 2.30—7.10, Gerbera 3.00—4.10, Gla diolen 30—1.90, Dahlia 401.70, Zinnia 1.302.80. Tritoma 601.40, Artisjoken 6 00—9.00, Pulling 10.00—17.00. Edw. Page 13.0019.00, Rayonanthe 5.00—7.00 p. 100; Amarylli-kelken 7.00, Filipenza 2.103.60, Jap. Lelies 6.40 per 100 kelk; Plumosa 1322 ct., Sprengery 1118 ct.. Troschry- sant 6—12 ct., asters 28 ct., Physalis 89 ct. per bos. WESTLAND. Vellingen v. d. Bond West- land Export van 2 Sept. Blauwe druiven 1927 ct., Alicante 2127 ct., Colman 2234 ct. Gros Maroc 2430 ct.. Golden Champion 2244 ct. per kilo; muskaat 3038 ct. per kg.; tomaten A 37'/i50 ct., B 37'/:—50 ct., C 37"=—47'/: ct., CC 25— 27'/: ct. per bak; dubbele boonen 3076 ct. per kist; bloemkool 1.507 00. kom kommers 1.002.00 per 100; andijvie 50 1.30 per 100. WESTLAND. Veilingen v. d. Bond West- land, Binnenland van 2 Sept. Aardbeien 3374 ct„ druiven 1741 ct.. Alicante 19- 27 ct.. Colman 2234 ct„ witte druiven 1346 ct. per kilo; dubbele boonen 3270 cent, snljboonen 511 ct., tafelappelen 513 ct., tafelperen 412 ct., per kilo; bloemkool 4007.50, 2e soort 1.002.50, pepers 25—40 ct., komkommers 1.002.00 per 100; meloenen 7—15 ct., perziken 8— 15 ct., 2e 46 ct., 3e 13 ct., per stuk; Victoria-pruimen 40—95 ct. per bak; vij gen 26 ct. per stuk; seldery 60 ct. per 100 bos. ZOETERWOUDE, 2 September. Eieren- veiling. Aanvoei 4200 eieren. Kippen eieren 3.20--3,80; Eendeneieren 2,70 per 100; Kaas 15- 25: Boter 65 per pond. Kippen 60—75; Hanen 20 45; Duiven 11 —15; Konijnen 25—100 per stuk. 3-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3