LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 3 September 1935 SCHEEPSVERBINDINGEN. LAND- EN TUINBOUW, SPORT. mCHE£J_gERICifTEN Schitterend geslaagd Oranjefeest te Alphen RECHTZAKEN. DE PAPS BIEDT BEMIDDELINGS DIENSTEN AAN. ROME. 2 September. (A.N.P.) Het Vaticaan heeft heden stappen gedaan ter voorkoming van een oorlog tusschen Italië en Abessynlë. De Paus. die te Caste Galdofo verblijf houdt, verklaarde nl„ dat hij de diensten van zijn organen aanbood als verzoeningsvoertuig. Alle in vloed en alle macht van de Katholieke kerk zal. ter voorkoming van een oorlog, ter beschikking gesteld worden van de Italiaansche regeering. aldus de Paus. Hij voegde hieraan toe. dat alle pausen altijd den oorlog hadden veroordeeld en dat hij zijn plicht zou verzaken, wanneer hij zijn afkeuring van het dreigende conflict niet uitsprak. SENATOR VITELLI OVERLEDEN. SAVONA. 3 September i A.N.P. i Sena tor Vitelli is te Spotorno op 86-Jarigen leef tijd overleden. Hij was een beroemd Helle- nits. Paleograaf en kenner van de papiri. Tot 1924 was hij hoogleeraar aan dc uni versiteit van Florence, terwijl hij schrijver is van verscheidene wetenschappelijke werken over oude talen, welke zoowel in Italië als in het buitenland ten zeerste worden gewaardeerd. EEN NIEUW BEMIDDELINGSVOORSTEL VAN LAVAL? De Parijsche pers over den toestand. PARIJS, 3 Sept. Hoewel men in Fransche kringen van meening is, dat het onder houd van Laval en Eden Maandag niets nieuws heeft gebracht, verwacht de ..Ma- tin" dat Laval te Genève een nieuwe be middelingspoging zal doen. Mogelijk zal zijn te Genève ter sprake komend bemid delingsvoorstel de gewenschte oplossing brengen, omdat het de waardigheid van Italië schijnt te waarborgen. Groot-Brit- tannië tevreden schijnt te stellen en het aanzien van den Volkenbond schijnt te redden. In een hoofdartikel schetst de „Petit Parisien" de Fransche politiek voor de naaste toekomst: Frankrijk kan thans niet besluiten tot een vijandige houding te genover Italië, omdat het de vroegere misverstanden met Italië uit den weg heeft geruimd. Het doel van den Volkenbond of ten minste een zijner middelen is in de Euro- peesche aangelegenheden effectief in te grijpen, teneinde den groep der volken te versterken, die tevreden zijn met de grenzen in Europa. Het blad zegt. dat Frankrijk ten gun ste van een klein Europeesch land. dat tot zijn beschavingskring behoort, Frank rijk misschien gedwongen zou kunnen worden den degen te trekken. Het zal dit evenwel nimmer doen. indien het eenige wilde stammen betreft. ..Excelsior" wenscht een voorzichtige Fransche evenwichtspoütiek te Genève. DE LONDENSCHE PERS OVER HET ONDERHOUD LAVAL-EDEN. LONDEN, 3 September. Over het resul taat van de bijeenkomst tusschen Eden en Laval meldt de Londensche pers. dat de aangelegenheid van de Abessynische olie affaire definitief is afgewikkeld. Essentieel heeft de bespreking zooals gemeld, be trekking gehad op het rapport van Eden over de mislukte conferentie der drie mo gendheden te Parijs en op de te Geneve te volgen procedure. Wat de houding van Frankrijk betreft, er bestaat ongetwijfeld een militaire over eenkomst met Italië, doch dit brengt geen wijziging in de moeilijke positie van Laval. De Parijsche correspondent van ..News Chronicle" verklaart van de meest voor aanstaande zijde te hebben vernomen dat Laval niet voornemens is den schijn te wekken van een Ftransch-Britsch front tegen Italië. Men is van meening, dat de Abessynische olie-affaire een zeer betreu renswaardig psychologisch effect heeft gehad en men is dan ook van meening dat van sanctiemaatregelen geen sprake meer zal kunnen zijn. Over de houding van de Kleine Entente meldt Reuter, dat deze de Volkenbondsbe palingen in tact wil houden, doch niet wil dat de Volkenbond wordt blootgesteld aan den schok van een plotseling uittreden van Italië. Men kan verwachten dat zij te Ge nève nauw zal samenwerken met Frankrijk NIEUWE CONVERSIE-OPERATIE DER AMERIKAANSCHE SCHATKIST. NEW-YORK, 3 Sept. (A.N.P.1. De staatssecretaris van de schatkist Mor- genthau heeft bekend gemaakt, dat de schatkist zal overgaan tot de uitgifte van een leening ten bedrage van 1.750 millioen dollar. Van dit bedrag zal 1.250 millioen dollar worden aangewend voor aflossing van de laatste tranche der Liberty-obli- gaties, terwijl het restant van 500 millioen dollar nieuw geld is. De navolgende schepen zijn morgen radio-telegrafisch te bereiken via het kust- station Scheveningen Radio. Alcyone, Aldabi. Alwaki, Baloeran, Chr. Huygens, Dempo, Indrapoera, Johan de Witt, Kota Agoeng, Marnix v St. Alde- gonde. Oranje Nassau, Poelau Laut, Poc- lau Tello, van Rensselaer, Statendam. Veendam, Venezuela, Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de to tale kosten 44 ct. per woord. DE UITKOMSTEN VAN DEN OOGST IN HAARLEMMERMEER. Trambestuurders, bedenkt dat uw voetbei een eenvoudig waar schuwingssignaal en geen slag werk is. 1935 wel geen rijk, maar toch een vrij normaal oogstjaar. De vele landerijen in Haarlemmermeer een oppervlakte van ongeveer 14000 hektaren leveren thans weder een kalen aanblik op als een teeken dat de oogst van de verschillende landbouwgewassen (met uitzondering van de bieten en de winteraardappelen! z'n beslag heeft ge kregen, terwijl ook hier en daar de na jaarswerkzaamheden. zooals ploegen, eg gen en bemesten, reeds in vollen gang zijn. Wel een extra-vroegertje dit jaar! Omtrent de uitkomsten van den oogst werd ons van betrouwbare zijde het vol gende medegedeeld. Dank zij het ideale oogstweder, is het maaien en binnenhalen zonder stagnatie en vlot verloopen. Hoewel geen hooge ver wachtingen werden gekoesterd omtrent de opbrengsten en deze weliswaar belangrijk ten aohter komen bij die van het rijke oogstjaar 1934, is het den verbouwers daarmede toch nogal meegeloopen, wijl van verschillende producten de uitkom sten, zoowel wat kwaliteit als kwantiteit betreft, in vele gevallen goed is te noe men. Tijdens het oogsten is de gunstige weersgesteldheid de kwaliteit van verschil lende gewassen nog ten goede gekomen. Ten aanzien van de gewassen, die in het Zuid- en Noordwestelijk deel van Haar lemmermeer op Pinkster-Maandag door een geweldige hagelbui werden geteisterd, vernemen we dat deze groote tegenslag in die omgeving hier en daar z'n nadeellgen invloed op de oogstuitkomsten dermate heeft doen gelden, dat ondanks het prachtige droge weder aldaar op som mige boerderijen van den oogst nagenoeg niets is terechtgekomen. Dat de daardoor ernstig gedupeerde verbouwers die in hun verwachtingen omtrent de resultaten van den verderen uitgroei der gewassen reeds dadelijk werden teleurgesteld in zeer moeilijke omstandigheden zijn ge raakt. behoeft geen nader betoog. Omtrent de resultaten van de voor naamste gewassen werden ons nog de volgende gegevens verstrekt. Tarwe. - De opbrengst vooral van de wintertarwe is zeer varieerend, doch levert over 't algemeen in vergelijking met jaren met normale opbrengsten niet veel verschil op. Hoewel hier en daar de „voet ziekte" haar schadelijken invloed op de uitkomsten deed gelden, heeft toch het prachtige oogstweder veel goed gemaakt, zoodat in veie gevallen 35 a 40 HL. per H A. kon worden gedorscht. Rogge en gerst. - Van deze beide ge wassen waren de korrels wel iets te fijn, doch goed droog, terwijl het gewicht niet tegenvieL Haver. - De opbrengst kan matig tot vrij goed genoemd worden. Erwten. - Evenals van de tarwe, zij ook van dit gewas de resultaten zeer ver schillend; op sommige plaatsen is de op brengst wegens schaarsch gevuld zijn di peulen, niet meegevallen. Boonen. - Wegens te lange periode vai droogte en te snelle rijping, werd de opf- brengst gedrukt. Vlas. - Wijl de stand van dit ge wat; slechts matig kon worden genoemd, heem de opbrengst daarmede gelijken tred ge houden en is deze aan den lagen kant ge bleven. Karwij. - De opbrengst van dit zoo speculatieve gewas, waarvan de stand door insectenbeschadiging (karwij-mdt) veel te wenschen overliet, is zeer uiteefn- loopend en varieert tusschen slecht en matig. Aardappelen. - Hoewel de knollen van de vroege soorten op vele plaatsen nogal klein waren, leverde dit gewas toch een vrij goeden oogst op. Ook de resultaten van de latere soorten, die tot heden van de „aardappelziekte" nagenoeg niets heb ben geleden en den regen, waarnaar eoo verlangend werd uitgezien, tijdig hebben gehad, zullen wel niet tegenvallen. De bieten, die door wat regen heerlijk verkwikt zijn, staan er, behoudens en kele uitzonderingen, prachtig bij en be loven een vrij goede opbrengst. Weilanden. - Door de langdurige droogte was er in den groei van het gras een zoo danige stilstand gekomen, dat vele wei landen er verdord uitzagen en sterk ach teruit zijn gegaan. De na weiden hebben ook weinig resultaat opgeleverd. Boomgaarden - Doordat in vele geval len de vruchtzetting als een gevolg van de strenge nachtvorsten niet goed tot haar recht is gekomen, is het reeds ge bleken, dat 1935 over 't algemeen wel niet als een rijk appel- en perenjaar zal kun nen worden aangemerkt. De verbouwers mogen dan vele tegen vallers te boeken hebben, toch kunnen zij over de resultaten van den oogst-1935, alles bij elkaar genomen, wel tevreden zijn. HET LANDBOUWBEDRIJF EN DE VASTE LASTEN. Maatregelen verzocht om ineen storting van de veemarkt te voorkomen. In de vergadering van de dagelijksche besturen der drie centrale landbouw organisaties werd besloten een schrijven te zenden aan den Raad van ministers, waarbij er op wordt aangedrongen te be vorderen, dat de op het landbouwbedrijf rustende vaste lasten n.l. de opcenten op de grondbelasting, alsmede de in vele plattelandsgemeenten bestaande straat- en wegenbelasting worden verlaagd. In verband met de lage prijzen voor rogge en gerst werd besloten er bij het college van regeeringscommissarissen op aan te dringen, den denaturatie-toeslag op rogge te verhoogen van f. 3 per 100 K.G. tot f. 4 en den toeslag voor gerst te brengen van f. 2,50 op f, 3 per 100 K.G. Tevens werd besloten op verbetering van de steunregeling voor de erwten- cultuur aan te dringen. Opnieuw zal de aandacht van het col lege van regeerings-commissarissen wor den gevestigd op de sterk gedaalde rund- veeprijzen, welke het vooruitzicht openen op een debacle, wanneer zooals gewoon lijk tegen den staltijd veel overtollig vee aan de markt zal worden gebracht. Besloten werd bij 't college van re geeringscommissarissen aan te dringen op het nemen van maatregelen tegen ineenstorting van de veemarkt. LAWN-TENNIS. DE WEDSTRIJDEN IN CARLA-TENN1S- PARK TE OEGSTGEEST. Gisteravond had in het Witte Huis te Oegstgeest de prijsuitreiking plaats van de wedstrijden in het tennispark „Carla De burgemeester van Oegstgeest, de heer van Gerrevink, die de prijzen zou uitrei ken werd eerst toegesproken door een der leden van het wedstrijd-comité die den burgemeester namens genoemd comité hartelijk dank zegde voor de vriendelijk heid om de prijzen uit te reiken en hem tevens bedankte voor de belangstelling die hij steeds voor het tennispark „Carla" toont. De burgemeester, die hierna het woord verkreeg, reikte in een alleraardigste speech de fraaie prijzen aan de gelukkige winnaars uit. De heer Goudsmit huldigde hierna den burgemeester die voor de sport In zijn ge meente een zeer grooten steun beteekent. Vervolgens richtte de heer Goudsmit zich tot mevr. Kromhout die hU namens alle deelnemers een bouquet bloemen aan bood; een welverdiende hulde voor mevr. Kromhout, die de wedstrijden had geor ganiseerd en die door haar ijver en moeite veel heeft bijgedragen tot het welslagen van dit tournooi. WIELRENNEN. RIETHOVEN—VAN AMSTERDAM WINNEN TE ALKMAAR. Hét koppel RiethovenA. v. Amsterdam won te Alkmaar den koppelwedstrijd over 50 K.M. met 16 pnt.: 2. FruitemaMolen dijk. met 4 pnt. De overige 6 ploegen lagen of twee of meer ronden aohter. De tijd van de winnaars was 1 uur 112/5 min. Vandaag rijden de Swift-leden Riet hoven, Vensohoor en v. d. Mark in den nationalen wegwedstrijd te Ouderkerk mee bjj de onafhankelijken en profs en C. Vink bij de amateurs. Zondag starten Riethoven en Verschoor in een 75 K M. koppelwedstrijd te Kapelle- brug (België) in een sterk bezet Bel gisch veld. DAMMEN. P. D. L. V. (LISSE). De eindstand van den zomerwedstrijd van P.D.L.V. luidt: J. Langbroek, 13 punten; D. Boode, 12 p.; Kersbergen 11 p.; G. van der Stelt, 10 p.; P. G. Balkenende. 9 p.; H. C. Albers, 9 p.; M. Smink, 8 p.; H. Dieterman, 7 p.; H. van Drunen, 7 p., afgebr. partij: C. Boo- ,gerd, 6 p., afgebr. partij; J. Klein, 7 p.; C. van der Leede, 3 p. jCl IJMUIDEN, 3 September. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.860.50; Griet per kist van 50 K.G. f. 188.50; Tongen per K.G. f. 0.950.74; Zetschol per kist van 50 KG f.17—12.50; Kleine Schol f. 13.50— 3.10: Schar f.6.503.30; Vlee'ten per stuk f.0.80; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 6.50; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 1716; Middel Schelvisch f. 1615.50; Kleinmlddel Schelvisch f. 15.50 —13; Kleine Schelvisch f. 11.50—6; Ka beljauw per kist van 125 K.G. f.4420; Gullen per kist van 50 K.G. f. 113.20; Lengen per stuk f.0.800.68: Wijting per kist van 50 K.G. f.4.702.20: Makreel per kist van 50 K.G. f. 8.504.90. Groote hake f.92; Groot middel hake f.88; Klein mid del hake f.4238; Kleine hake f.22 per kist. Pieterman f.1611.50 per kist; 24 kisten versche haring f. 4.70 per kist. Aangekomen: 3 stoomtrawlers: IJM. 59 met f.2891; IJM. 183 met f.2602; IJM. 131 met f.741; 1 Deensche Kotter E. 238 met f.901 besomming. 15 loggers: KW. 89 met f.380; KW. 101 met 548: KW. 18 met f.282; KW. 178 met f.492; KW. 177 met f.391; KW. 46 met f.328; KW. 45 met f.381: KW. 135 met f.353; KW 44 met f.382; KW. 153 met f.298; KW. 39 met f.588; KW. 41 met f. 547; KW. 29 met f.571; KW. 134 met f.381; KW. 24 met f.353 besomming, en de KW. 97 met 140 en de KW. 151 met 115 kantjes pekelharing, overgeladen voor Katwijk. REGELING VAN DEN INVOER VAN VEEKOEKEN. Ingediend is een wetsontwerp tot rege ling van den invoer van veekoeken. Bij K. B. van 24 Juli 1935 werd met ge bruikmaking van de in art. 2 der Crisis- invoerwet 1931 geboden bevoegdheid de contingenteering van den Invoer van vee koeken wederom voor een jaar verlengd. De motieven, die tot het nemen van dit besluit hebben geleid, zijn dezelfde, als die destijds tot het instellen van de contin genteering aanleiding hebben gegeven. Op 26 Maart j.l. werd de vast heffing ad f. 1.50 per 100 kg. op geïmporteerde koe ken vervangen door een variabele, welke wekelijks wordt vastgesteld. Toen de heffing op het vaste bedrag ad f. 1.50 per 100 kg. gefixeerd bleef, kreeg zij een be schermend karakter, hetgeen in strijd met de bedoeling van dezen maatregel was. Ten einde verandering hierin te brengen, is overgegaan tot het instellen van een variabele heffing De ervaring, met deze regeling opge daan, heeft geleerd, dat zij in het alge meen goed voldoet. Het samenstel van de getroffen maatre gelen heeft tot gevolg gehad, dat de olie industrie meer heeft kunnen produceeren. Zeer mooie Historische Optocht en uitvoering der Middeleeuwsche Bruiloft Hierboven de aardige groep „Poorters" uit den grooten histarlschen optocht te Alphen, die gisteren daar levendige belangstelling trok. Was in de morgenuren het weer te Alphen aanvankelijk druilerig, tegen den middag stak de Z.W. wind fel op en kon de zon het wolkendek geheel verbreken. Al hoewel er toen een felle wind stond was de hemel blauw gekoepeld en was het ideaal weer geworden, wat de angst voor de weersgesteldheid vooral onder de deel nemers van de optocht en het middel eeuwsche spel deed veranderen in feest vreugde! Het zou dan ook zeer jammer zijn geweest als, de talrijke voorbereidin gen ten spijt, optocht en spel verregend zouden zijn. Zooals reeds gemeld, bestond het morgenprogramma hoofdzaak uit een zanghulde der schoolkinderen aan onze hooge landsvrouwe en kinderspelen. Bood de drukte der kinderen allen getooid met oranjelint of sjerp of vlag, een vroolijke aanblik en gaf dit reeds veel gezelligheid, omstreeks halftwee kwam eerst de drukte los! Wij overdrijven niet als wij schrijven, dat wij slechts zelden een zóó groote menigte belangstellenden in onze gemeen te op de been hebben gezien! In de eerste plaats is dit zeker toe te schrijven aan de samenwerking van de W.V. en C.O.V.- vereenlglng en ten tweede aan het fraaie programma, dat met groote zorg was saamgesteld, zoodat een ieder aan de festiviteiten kon deelnemen! Er bleef dus geen mensch thuis. De opstelling van den optocht had plaats op de terreinen der Martha-Stichting. Deze opstelling, die met groote zorg geschiedde, had een vlot verloop, zoodat het publiek niet te lang haar nieuwsgierigheid moest bedwingen. Vanaf de Martha-Stichting langs de geheele Raadhuisstraat en overige straten stond het publiek rijen dik opge steld, om de Interessante stoet gade te slaan. Te circa 2 uur was de opstelling gereed en werd het sein tot vertrek gege ven. De stoet werd voorafgegaan door 'n 2- tal vaandeldragers der beide samenwer kende vereenigingen, hierna volgde in een tweetal landauers het bestuur. Achtereen volgens kwamen de verschillende zeer af wisselende groepen. Om elke groep afzon derlijk te beschrijven zou ons te ver voeren. Wij willen volstaan met te vermelden dat het geheel wat costumeering, grime, ver siering, enz. betreft, schier ieders verwon dering afdwong! Overal waar de optocht passeerde, hoorde men luide bijvalsbetui gingen. Bijzondere belangstelling had het bruidspaar, voorafgegaan door de Burcht- vróuwe en burchtheer te paard met hun gevolg en de talTijke ridders mei hun dames met bijbehoorende voetknechten en poorters. Zeer fraai was voorts de schit terende Praalwagen van de Martha Stichting, voorstellende de Ned. Maagd, Oost en West-Indië, de elf provinciën, han del en Nijverheid, Willem van Oranje, godsdienst en liefdadigheid. Een imposan te aanblik bood ook de groep Landbouw. Een wagen waarop eenige echt ronde Hollandsche boeren en boerinnen zaten en die de aandacht op zich vestigden door pamfetten en borden met het motto: Eet nu kaas! drink meer melk! etc. deden een krachtig sprekende opwekking tot steun van onzen Landbouw. De optocht werd op geluisterd door een tweetal muziekkorpsen. De politie die was versterkt met eenige manschappen der rijksveldwacht, kwam nochtans soms krachten tekort om het verkeer gaande te houden. Vooral in de Bruggestraat was het haast onmogelijk om te passeeren. Een moment was het aan de L. Zijde zóó druk, dat wij het populaire bestuurslid der C.O.V., de heer E. de Goede, uit de Landauer zagen stappen. Hij stond met hoogen hoed temidden van het ver keer om een handje te helpen! Omstreeks 4 uur arriveerde de optocht aan den Bui tenweg en het feestterrein, waar inmid dels verschillende kinderspelen waren gehouden. De uitslag luidde als volgt: Voor jongens, Indlanendansle pr. S. Derkcksen; 2e pr. A. v. d. Kort; 3e pr. S. Arlman; 4e pr. H. Bloos: 5e pr. D. Hart. Zakloopen: le pr. Frans Arlman; 2e pr. H. v. Leeuwen; 3e pr. K. de Witte; 4e pr. F. v. Laarhoven: 5e pr. J. Mottier. Hindernisloopen: le pr. J. Blauw; 2e pr. J. Romeijn; 3e pr. H. Amen; 4e pr. J. Pas de Loup; 5e pr. J. de Boer. Kruistouwtrekken: le pr. M. Domburg; 2e pr. H. Naber; 3e pr. J. Dallinga; 4e pr. J. Hermelop: 5e pr. J. Niemeijer. Meisjes, Hindernisloopen: le pr. Z. Tui- nenburg; 2e pr. C. Koopmans; 3e pr. A. Zonderop; 4e pr. N. v. Keeken; 5e pr. D. Rozestraten. Houtjes rapen: le pr. M. v. Gils; 2e pr. M. v Leeuwen; 3e pr. Gre v. d. Hoed; 4e pr. N. Coperus; 5e pr. Corrie v. Leeuwen; Fles en ei: le pr. Jo v. Vliet; 2e pr. R. Rombout; 3e pr. P. Rietveld; 4e pr. A. Kok; 5e pr. C. Koopmans. Op het terrein had men in de morgen uren met koortsachtige haast verder ge werkt aan den bouw van een Middel- eeuwsch kasteel en burcht, waar nu de bruiloft zou worden gevierd. Dit Middeleeuwsche spel met zang en dans onder leiding van den spelleider Nard Boer. trok ieders belangstelling. Het is dan ook bijzonder geslaagd! De verschil lende personen als de slotvoogd, burcht, vrouwe, burchtheer, bruid en bruidegom met dc ceremoniemeester, bruidsjonkers minstreels, koks en de niet te verged narren, speelden voortreffelijk. De ko mische gebruiken en het sluiten van hel huwelijk met de bruilofstmaaltijd kwamet zeer goed tot hun recht, terwijl het gespro kene door middel van op het terrein aari' gebrachte versterkte geluidsinstallatie'! vrij goed was te verstaan. Ook de zang er dans gingen de medespelenden zeer goec af! Veel belangstelling genoot ook het op treden der Narren, die telkenmale di lachspieren ln beweging wisten te bren gen. Ii) het zesde toóneel kwamen eenigi aardige passages voor betrekking hebbendi op het stadhuis, de Bruggestraat enz. Hei geheel werd besloten met een dans var een 40-tal meisjes van de G.V. „Hou-Vast waarop de stoet in 2 rijen door een poorl van jonge meisjes het podium verliet. Het terrein werd hierna ontruimd vooi het avondfeest, waarvoor ook enorme be langstelling heersehte. In hoofdzaak werd het avondfeest bepaald tot de uitvoerini van verschillende spelen en tableaux Allereerst werd een Ridder-steekspel ui) gevoerd door de Alphensche Rljvereenl- ging onder leiding van den heer L. Beek Verder traden de Poorters op, die tijden! een balspel trachtten elkaar buiten hel gevecht te stellen. Het ringsteken te paard en het optreden van Gilden en Narren] verschillende rhytmische tableaux ai! korenoogst en het groote oogsttablead uitgevoerd door leden van de G.V. Hou-i Vast werden onberispelijk uitgevoerd! waarbij de verlichtingen een feëriek aanzien gaven! Het hoofdnummer vormde het „Vensterliedeke" of wel de „Serenadj aan de Jonkvrouw", waarbij het optredei vqji Invo den Nar, die de geliefde van zijn heer iets wilde toezingen, groote hilaritó( verwekte. Het slot werd gevormd door een groot slottableau, uitgevoerd door de Martha-Stichting voorstellende Nederland en Koloniën in 1935. Ook dit tableau gal bjijk van goede studie en voorbereiding, zooals wij dit van medewerkenden dei Martha-Stichting altijd gewend zijn. In middels zorgde een tweetal muziekcorpsen voor de noodige afwisseling; overal heersehte een gezellige en drukke feest vreugde op het terrein. Eerst te 12 uur behoorde dit grootsche feest waarop het energieke bestuur der beide vereenigingen en de vele medewerkenden met trots kun nen terugzien tot het verleden. De feesten werden door den voorzittel van de W.V. gesloten met een kort dank woord aan alle vereenigingen. deelnemers afd. der E.H.B.O. en het publiek voor hel bijzonder slagen der feestelijkheden. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kanton gerecht alhier terechtstaan F. A. T.. han delsreiziger te Amsterdam, omdat hij te Noordwijkerhout met een auto heeft ge reden. waarvan beide remmen niet deug den. Bij een snelheid van 30 K.M. kwam, bij gebruik van den voetrem, de auto pas na 32 Meter tot stilstand en bij gebruik van de handrem pas na.50 Meter. De plaatsvervangende kantonrechter, mr, Nord Thomson noemde dit geen overtre ding, maar een „misdrijf". Het kan wel eens voorkomen, dat één rem niet in orde is, maar om met een auto van Amsterdam naar Noordwijkerhout te rijden, waarvan beide remmen niet deugen, (bij een groote snelheid kon hij in het geheel niet rem men) noemt spr. een groot schandaal en levensgevaarlijk, niet alleen voor zichzelf maar ook voor andere weggebruikers. Het O.M. eischte f. 30 boete of 10 dagen hechtenis. De plaatsverv. Kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde verdachte tot f.30 boete of 10 dagen hechtenis, H. D. moest terecht staan wegens over treding van de Trekhondenwet. Verdachte! was niet verschenen en tegen hem werd verstek verleend. Eisch 2-maal f. 2 hoe'6 of 2-maal 1 dag hechtenis. Uitspraak 2- maal f. 10 boete of 2-maal 10 dagen hech tenis. H. van E„ chauffeur te Haarlemmer meer, die de vorige week terecht stond omdat hij op 31 Aug. 1934 bij de Postbrug onder Sassenheim het verkeer in ge??8; had gebracht door zijn auto plots'elms I dwars over den weg te plaatsen, waardoor een hevige botsing ontstond, waarbij f f? schade aan zijn auto werd toegebracht- werd ontslagen van rechtsvervolging 88 I vrijgesproken.. De vorige week was deze i zaak geschorst, omdat de plaatsverv. kan tonrechter persoonlijk ter plaatse de situa- tie wenschte op te nemen. Bij dit onde - zoek was gebleken, dat het niet pree' was aan te geven hoe de botsing ontstaa was. M

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14