N.A.C. WINT DEN AROLBEKER. Jaargang Maandag 2 September 1935 No. 3) SPARTA EN EXCELSIOR IN DE FINALE VOOR DEN ZILVEREN BAL Het voornaamste Nieuws van heden. Voor een uitverkocht A.F.C.-huls is listeren te Amsterdam het tournool om ten Arolbeker beëindigd met 'n zege van iA.C. De eerste halve eindstrijd ging aschen U.V.V. en Zeeburgia. De Am- ierdammers hadden met rust met 20 Ie leiding en wonnen met 21. De tweede halve eindstrijd bracht een lelijk spel (22) tusschen N.A.C. en (lauw Wit. In de verlenging scoorde (AC., zoodat deze ploeg in de tinale sam tegen Zeeburgia. Voordat die wed- irijd aanving zakte echter doelman Ver- lijraeren in de kleedkamer ineen. De doctoren, die er bij geroepen wer- Iro, gelastten directe opneming in het akenhuls aangezien hij aan een acute tidedarm-ontsteking leed. N.A.C. werd nu voor de moeilijke taak lesteld uit te maken op welke wijze deze irantwoordelijke post in het elftal zou lorden bezet. Een reserve-keeper was er liet, dus moest een der reserves in het loei plaats nemen. Even over vier werd de beslissings- redstrijd aangevangen. Scheidsrechter toeksmit was met de leiding belast. iA.C. trapte af en kreeg spoedig kans ien Zeeburgia-doelman te belagen. Si ms. de doorzetter in de N.A.C.-voor- itede, maakte na prachtig solowerk reldra een goed doelpunt. Dit scheen otmoedlgend op de Amsterdammers te Srken, want N.A.C. kon zich nog een u kansen scheppen, die de Zeeburgia- dediging slechts met moeite te niet »n doen. Een fout van de Zeeburgia- icks werd door Piederiet gestraft met sn tweede doelpunt (02). Toen wreekte zich het ontbreken van (n doelman, want toen Broekx, o.l. bul- aspel staande, laag inschoot, werd Dij- ïr, die daarmee geen raad wist, gepas- terd. N.A.C. speelde beter voetbal dan de Insterdammers, al waren deze in het leheel geen gemakkelijke prooi. Het zijn ile elf stoere werkers, die van geen op- liïen weten en die door hun enthou- iisme het gemis aan techniek vrijwel Jheffen. De keeper van N.A.C. verwekte nogal alariteit door veel weg te stompen en te oppen, wanneer opvangen van den bal eter ware geweest. Bijna moest hij ten reeden male visschen, maar het schot sa de Jong belandde tegen de bovenlat. N.A.C. was geruimen tijd in de meer- lerheid, zonder dit in doelpunten te kun- en uitdrukken. Tot aan de rust werd iet meer gedoelpunt. In de tweede helft deed N.A.C. het anvankelijk wat kalmer aan. De in- pinnlng van den wedstrijd tegen Blauw 'it deed zich gelden. Hierdoor kon Zee- titgla haar spel beter ontplooien, maar nth kreeg de Zeeburgia-doelman nog tel het een en ander te doen. Het tempo dn den wedstrijd zakte geweldig. Toch terden door beide partijen soms aardige taaltjes voetbal vertoond. Vooral Daal- »n bij Zeeburgia en Simons bij N.A.C. brmden een bedreiging voor de doelen Ier tegenstanders. Het gevaar was voor keburgia grooter en wel door de betere kwaliteit van het spel van N.A.C. Er waren nog vijf minuten te spelen jen Simons een vliegend schot loste, «etds dacht men dat N.A.C. de score J® verhoogen, doch doelman Van Wijk 'erkte den bal nog juist over de lat. Met *A.C. in de meerderheid kwam 't einde. .N.A.C. had zich met deae 21 over- kir.nlng den beker verzekerd. De beker- Jinnaars in de afgeloopen jaren zijn: »8: V.V.A., 1924: R.C.H., 1925: Blauw wit, 1926: Blauw Wit, 1927: Z.A.C., 1928: P-C., 1929, 1930 en 1931: Blauw Wit; W: H.B.S1933 en 1934: Ajax, 1935: SA.C. Om den Zilveren Bal. De tweede dag van het tournooi te perdam om den Zilveren Bal heeft Me sport gebracht. Een spannende 'ïeede helft vond plaats in den wed- r'ijd Be QuickA.D.O. terwijl de ont moeting LongaO.D.S. van goed gehalte 'as. In de halve eindstrijden was de 'Panning zeer groot. Het weer was prachtig en de belang- 'telling was wederom vrij groot, alles te- aamen factoren voor een mooien voetbal- ik En twee Rotterdamsche clubs Zon- '8 8 September in den eindstrijd! Sparta speelde eerst tegen Quick, dat *se week voor de sensatie zorgde door Wyenoord te slaan. Evenals Feyenoord P ook Sparta sterker, maar deze Rot- Mamsche ploeg maakte wél doelpun- Zij had met rust met 2—0 de lei- en won met 3—2. Mo had tegen Be Quick (Gr.l met de tnet 4—0 de leiding. Daarna kwam echter spanning I ^Dadelijk na de hervatting maakte w Jr. een naar voren gespeelden paar minuten later scoorde hij uit een voorzet van Blijham Sr. met een schit terenden kopbal 24, om dan 'n minuut daarna voor de hattrick te zorgen door van kortbij opnieuw onhoudbaar Kwak te passeeren (34). Onverwacht was de strijd spannend geworden. In volle lengte uitvallend sloeg Kwak een schuiver van Wllkens uit zijn doel. Na elf minuten brak Ado's rechtervleugel door en v. d. Beukei werkte den bal na den voorzet langs Saint Obin (35). Met afwisse lende kansen ging de interessante strijd voort. Van den Beukei miste een gemak kelijke gelegenheid den voorsprong ie vergrooten, maar erger nog maakte het Jensema, die, toen Blijham Jr. ongeoor loofd opzij werd gezet, een strafschop mocht nemen, doch daaruit naast schoot, In den stand kwam geen wijziging meer. De derde wedstrijd ging tusschen O.D.S. en Longa en het werd een ontmoeting met weinig krachtsverschil. Rust 21 voor O.D.S., waarna Longa met 32 triom feerde. Een precies eender verloop had de wed strijd D.F.C.—Excelsior. Ook D.F.C. had na de eerste helft een 21 voorsprong en ook zij ging met 32 ten onder. Zoo waren de halve eindstrijden be reikt. Allereerst SpartaAdo. De Hagenaars zijn aanvankelijk sterker, maar Sparta krijgt de eerste kansen. Na 7 minuten kopt Voormolen bij een scherpen voorzet van Seton den bal langs Kwak. Sparta valt fel aan. Een paar hoekschoppen zijn het resultaat. Ado speelt minder dan des morgens, doch na 20 minuten knalt B. Tap na een voorzet van De Korte den bal langs Cohen (11). Het spel wordt nu aantrekkelijker. Voor molen ondenieemt een ren. die eindigt met een hoekschop en dadelijk daarop snelt De Korte op het Sparta-doel af. de voorzet komt bij B. Tap, die nu naast het doel mikt. Met gelijken stand komt de rust. Berg heeft zich na de hervatting laten vervangen. Ado speelt het meest aanval lend. Sparta blijkt het drie-back-systeem toe te passen. Bij een uitval via den lin kervleugel komt Voormolen alleen voor Kwak, maar zijn schot faalt. Geruimen tijd is Ado sterker, het succes komt even wel aan Sparta's kant. Na een appèl voor strafschop ewgens hands overleefd le heb ben werkt de Sparta-verdediging weg. Seton onderneemt een solo-ren. die hij benut door het overgeven van den bal aan De Boer. die maar voor het intrappen heeft (21). Er moeten dan nog 5 minuten worden gespeeld. Sparta heeft geen moeite zich in dien tijd staande te houden en zich dus in den eindstrijd te plaatsen. De tweede halve eindstrijd ging tusschen LongaExcelsior. Laatstgenoemde valt in het begin het meest aan zonder ge vaarlijk te worden. Toch komt het eerste doelpunt in Longa's net als Wigman scherp voorzet en Bakker in eigen doel trapt (01). De Rotterdammers blijven dan sterker en herhaaldelijk wordt Ver- lioeven's doel bedreigd, maar de doelman doet daar goed werk. Na de rust valt Ex celsior fel aan. maar aan weerszijden wordt geknoeid en de score blijft onge wijzigd. Sparta en Excelsior komen dus Zondag in den eindstrijd. o KON. NED. VOETBALBOND. Wed meenemend, met een verren ui M ijtyCllvlllviiU) u'v« een moQi tegenpunt (14). Een DE JAARVERGADERING IN DEN HAAG. Voorstel inzake een eigen orgaan verworpen. De K.N.V.B. hield gisteren zijn bonds vergadering in het Kurhaus te Schevenin- gen onder voorzitterschap van dr. D. J. van Prooye, die in zijn welkomstwoord zich in het bijzonder richtte tot den eerevoorzitter, den heer P. J. M. Muiier, daarbij herinne rend aan de viering van diens 70sten ver jaardag, welke eenigen tijd geleden plaats had. Voorts wees spr. op eenlge in het af geloopen jaar verkregen successen en op de belangstelling, door H. K. H. Prinses Juliana betoond bij den wedstrijd Neder landEngeland. Jaarverslag en begrooting werden goed gekeurd. De leden van de financieele com missie, de heeren L. F. H. Dirkzwager, Ch. Hamburg. Jac. F. Lamey, L J. J. Lobach en A. L. M. Schroder werden bij acclamatie herkozen. Bij ae bespreking van het aanvullend rapport, uitgebracht door de Studie-com missie diende de heer Lamey een motie in, strekkende tot uitnoodiging aan het Bondsbestuur om te bevorderen dat langs geleidelijken weg de strafrechtspleging los gemaakt wordt van de bondsleiding. De voorziter deelde mede, dat de heer Scherpenhuyzen een motie ter tafel had gedeponeerd, waarin werd verklaard, dat- geen zakelijke argumenten voor losmaking zijn aangevoerd. De heer J. A. W. Bergvelt vroeg een stem ming over het aanvullingsrapport der com missie Verwoerd. De voorzitter bracht in stemming de vraag of men vóór of tegen losmaking in de strafrechtspleging van de bondsleiding was. Voor losmaking stemden 28 afgevaardig den, ertegen 39, zoodat de losmaking is verworpen. Hierna volgde een discussie over de be doeling van de motie-Lamey. De voorstel ler wijzigde als gevolg daarvan zijn motie aldus, dat het bondsbestuur zou worden gemachtigd, iemand buiten zijn midden aan te wijzen om in de commissie voor de strafrechtpleging zitting te nemen. Voor deze motie stemden 37 leden, erte gen 26, terwijl 4 leden blanco hadden ge stemd. Daar in verband met reglements wijziging minstens 2/3 zou moeten hebben voorgestemd was voor deze motie geen vol doende meerderheid verkregen. In stemming kwam daarop het rapport van de commissie-Verwoerd zooals het aanvankelijk luidde met de volgende con clusies 1. Er bestaat geen aanleiding de recht spraak als regel aan niet bestuursleden op te dragen; 2. Is in een zaak het bestuur als zoodanig of wel een lid van het bestuur betrokken, dan wordt het onderzoek en de berechting aan een commissie van niet-bestuursleden of terstond aan de Commissie van Beroep opgedragen; 3. In het belang der rechtspraak worden de afdeelingsbesturen als zoodanig uit de rechtspleging uitgeschakeld; 4. De Commissie van Beroep blijft ge handhaafd, met erkenning van haar vol ledige vrijheid van onderzoek. Het rapport werd met 42 tegen 20 (en 6 blanco) stemmen aangenomen. Bij acclamatie werd de Commissie van Beroep, bestaande uit de heeren J. E. de Man, voorzitter, dr. C. Spoelder 2e voorz., mr. E. J. Bulder, L. J. J. Lobach en J. Schuitemaker herkozen. Als plaatsvervangendlid werd aange wezen de heer P A. de Haan te Doorn. Bij de behandeling van het rapport uit gebracht door de studiecommissie inzake het uitgeven van een eigen orgaan lichtte namens de studiecommissie de heer J. G. Pater (Den Haag) met een enkel woord het rapport toe. De eindconclusie is deze: Het uitgeven van een eigen orgaan door den K.N.V.B. is voor het algemeene voetbalbelang niet, voor het bijzondere bondsbelang wel de meest gewenschte op lossing; een zoodanige uitgifte is, mits ge dragen door den positieven wil van de bondsleiding. journalistiek mogelijk en ligt financieel binnen voor den bond rede lijke grenzen. De voorzitter bracht na eenige discussie in stemming de vraag of de eigen uitgifte van een bondsorgaan gewenscht werd ge acht. Deze vraag werd met 54 tegen 7 stemmen (en 7 blanco) ontkennend beant woord. Aan de commissie werd dank gebracht voor haar arbeid. In de namiddagvergadering werd nog behandeld een voorstel van afd. II in over eenstemming met dat van „De Kennemers" te Beverwijk, luidende: „De vereenigingen enz. verzoeken het K.N.V.B.-bestuur geen toestemming meer te verleenen aan personen of particuliere instellingen voor het houden van wedstrij den of kampioenschappen en dit voortaan alleen te laten uitgaan van erkende bon den of aangesloten vereenigingen. Na eenige discussie werd dit voorstel in stemming gebracht, waarbij 38 stemmen voor en 27 tegen werden uitgebracht. Daar, althans ten aanzien van competitiewed strijden. reglementswijziging noodig zou zijn en er geen meerderheid van 2/3 is, werd het voorstel geacht niet te zijn aan genomen. De heer A. L. M, Schroder (Breda) lichtte een voorstel toe van de afd. IV om een commissie door het bondsbestuur te doen benoemen, welke commissie de wen- schelijkheid en de mogelijkheid zal onder zoeken om het aantal te spelen competi tiewedstrijden uit te breiden en daarover ter eerstvolgende bondsvergadering rap port uit te brengen. De bedoeling is, meer spannende wedstrijden mogelijk te maken. Besloten werd, daartoe een studiecom missie te benoemen. De heer Musketier lichtte een aantal voorstellen van G.V.A.V. toe inzake wijzi gingen van de protestbepalingen in het reglement voor de competitiewedstrijden. Verschillende van deze voorstellen werden verworpen, de overige werden ingetrokken. Na rondvraag werd de vergadering tegen halfzes gesloten. JAARVERGADERING VAN DE FEDERATIE VAN ERKENDE VOETBAL BONDEN. Te Den Haag hield de Federatie van Erkende Voetbalbonden haar algemeene vergadering in hotel „Terminus". Het jaarverslag werd goedgekeurd, waarna enkele cijfers werden mede gedeeld over de gelden van den bond. Het saldo van de federatie is op dit mo ment ongeveer f. 13, zoodat een dubbele contributie noodig zal zijn. Een voorstel in dien geest werd aangenomen. Zonder stemming werd de heer Schreu- der tot voorzitter herkozen; ook de andere vier leden van het bestuur van de federatie werden direct herkozen. U.V.S.—T.O.N.A. De verschillende elftallen van U.V.S. en T.O.N.A. hebben elkaar gisteren op spor tieve wijze bekampt. Het programma werd geopend met U.V.S. VI—T.O.N.A. IV en U.V.S. c-adsp.—T.O. N.A. adsp. In den eersten wedstrijd wonnen de blauw-witten verdiend met vrij groot verschil (51) doch tusschen de adspiran- tenelftallen spande het geducht. Nadat de rust met 1—1 was ingegaan, won de U.V.S.- jeugd tenslotte met 21. Hierna kwamen de ploegen van U V.S. IV en T.O.N.A. II alsmede U.V.S. V tegen T.O.N.A. III binnen het strijdperk. U.V.S. IV had met de thee een 20 voorsprong, welke in de tweede helft echter spoedig was verdwenen. T.O.N.A. ging tenslotte steeds beter spelen en won verdiend met 24. U.V.S. V had met het derde elftal van T.O.N.A. niet veel moeite. Nadat de rust met een 30 voorsprong voor de bl.witten was ingegaan, bleek na de hervatting T.O. N.A. geheel uitgespeeld. U.V.S. won zonder moeite met li—0. De hoofdwedstrijd tusschen T.O.N.A. en een combinatie van U.V.S. II en III was het aanzien volkomen waard. In het veld ging de strijd vrijwel gelijk op, hoewel U.V.S. technisch een klasse be ter speelde. Met rust was de stand 21. In de tweede helft kwam de U.V.S.- voorhoede op schot terwijl T.O.N.A. met het korte en doorzichtige spel een zwakken indruk maakte en dan ook met 7—2 ver loor. Scheidsrechter Teske leidde heel goed. U.V.S. WINT HET WAPEN VAN ZUILEN. Gelijk gemeld won U.V.S. onlangs met 3—1 van EUnkwijk te Utrecht in de serie nederlaagwedstrijden om het Wapen van Zuilen. Èlinkwijk speelde verder tegen Unitas. Gouda en Ede doch de thuisclub won verder alles, zoodat U.V.S. evenals verleden jaar den prijs gewonnen heeft. L.R.C.U.V.S.-COMBINATIE. Het is een aardige wedstrijd geworden met beter samenspel van U.V.S. Er werd om beurten gedoelpunt. De Leidenaars wonnen met 5—4, Scheidsrechter Hoogervorst leidde cor rect. o .ALPHEN I—B.F.C. I 2—6. Alphen speelde een oefenwedstrijd tegen het Bussumsche B.F.C. met een gewijzigde opstelling. Ram speelde n 1. spil. Dijkman linksbinnen en v. d. Leek midvoor. Voor rust was de wedstrijd zeer zeker het aanzien volkomen waard. Na een half uur spelen dirigeerde echter Alphen's aanvoer der Ram naar voren en Dijkman ging spil spelen. Voordien was het spel van Alphen lang niet onverdienstelijk geweest. De voorhoede combineerde goed en onderling verband was aanwezig. De achterhoede die er deze middag niet zoo bijzonder in was, stond voor een zware taak De Bus- summers scoorden voor de rust tweemaal. Een der goed opgezette aanvallen van Alphen had daarna succes, toen Mulder den bal goed doorgaf aan v. d. Leek, die scoorde. In de 2e helft kwam de thuisclub eenigs- zins in de meerderheid. Dijkman plaatste in deze periode den bal zuiver naar Alphen's midvoor. die gelijk maakte. Toen was het echter met Alphen gedaan en het slot werd een 6—2 nederlaag. Scheidsrech ter Domburg leidde correct. ALPHEN-COMB— WEST IND. NEGERELFTAI 1—1. Zaterdag speelde een Alphen-combinatie een wedstrijd tegen een elltal geheel uit kleurlingen bestaand, welke negers hun verblijfplaats in Amsterdam hebben. In een geanimeerden wedstrijd wisten beide partijen éénmaal te scoren. SERIEWEDSTRIJDEN „ALPHIA". Zaterdagmiddag hield „Alhpia" haar jaarlijksche seriewedstrijden. Het slechte weer had velen doen thuisblijven, zoodat, toen om 4 uur de eerste elftallen in het veld verschenen, slechts een gering aan tal toeschouwers aanwezig was. Begonnen werd met den wedstrijd Al- phiaLDWS uit Leiden, onder leiding van scheidsrechter Domburg. De gastheeren brachten, door bizondere omstandigheden, een sterk gehavend elftal in het veld en begonnen zelfs met 10 man. Noch LDWS noch Alphia wist een behoorlijk tempo te ontwikkelen, wat wellicht op rekening kwam van het gladde terrein en de niet minder gladde bal. Het was dikwijls val len en opstaan en tot driemaal moest er wegens den regen gestaakt worden. Alphia leidde met rust met 2—0. Na de pauze hadden de Leidenaars het beste van het spel en het was spoedig 23. Dit bracht bij de Oranjehemden wat meer activiteit. Tot tweemaal toe wisten de Leidenaars een zeker- schijnend doelpunt te voorko men. Alphia zakte toen weer af en het was LDWS dat van een tweetal fouten wist te profiteeren om haar voorsprong tot 52 op te voeren. Even voor tijd gelukte het de midvoor der thuisclub uit lastige positie te doelpunten, waarmede de ach terstand tot 3—5 werd teruggebracht LDWS werd dus winnaar. De tournooien om Zilveren Bal en Arol beker; N.A.C. wint te Amsterdam in de finale tegen Zeeburgia. Jaarvergadering van den K.N.V.B.; voorstel tot het uitgeven van een eigen orgaan verworpen. Nederland verloor den athletiekwed- strijd tegen Zweden met 5882 punten. Successen der Nederlandsche zwemsters te Oslo. De tweede wedstrijd bracht Alphen II tegenover ARC. Deze match was heel wat pittiger, althans in de eerste helft. Ook deze elftallen waren niet compleet, doch het spel was het aankijken zeker waard. Rust 3—1 voor Alphen. Het tweede gedeelte van den wedstrijd was minder aantrekkelijk. Beide elftallen hadden heel wat aan snelheid ingeboet en schenen het gemakkelijker op te nemen. Uit een corner wist van Dam in te kop pen. waardoor ARC met een stand van 23 weer meer kans tot ophalen kreeg. Maar rechtsback werkte toen echter in eigen doel, hetgeen bij de doelverdediger nog al wat ontstemming te weeg bracht. Zelfs verliet hij later z'n doel en het veld en speelde A.R.C. met een anderen keeper en dus met 10 man verder. De spanning was er nu uit en door deze handicap kon ARC het natuurlijk tegen het goed door werkend Alphen niet houden. Nog drie doelpunten wist Alphen aan haar voor sprong toe te voegen waar ARC toch ook nog een doelpunt tegenover wist te stel len Alphen n won alzoo verdiend met 7—3. Scheidsrechter was de heer v. Vliet uit Leiden. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN HILLINEN. De nederlaagwedstrijden van Hillinen I (Hillegomi leverden het volgende resul taat op: Hoek van Holland, le prijs (5—2> tegen Hillinen; W. F. C., Wormerveer, 2e prijs (4-*2). De nederlaagwedstrijden der lageie elf tallen van Hillinen zijn eveneens geëindigd De prijzen zijn gewonnen door: D.S.K., le; Heemstede I, 2e prijs. Tweede af deeling: E.H.S. 2, le, Rozen- prieel. 2e prijs. Derde af deeling: Heemstede II, 1ste, E.H.S., 2e prijs. LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN— LEIDSCH DAGBLAD. Morgenavond te halfzeven spelen de Leidsche Bakkersgezellen tegen 't Leidsch Dagblad elftal op 't Leidsche Boys-terrein. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN M. D. S. De Zaterdag gespeelde nederlaagwed strijd M.D.S.—Fabrieksarbeiders I eindig de in een gelijk spel (22). n DE ENGELSCHE LEAGUE BEGONNEN. De resultaten van de Zaterdag gespeel de wedstrijden voor de eerste afdeeling der Engelsche League luidden: ArsenalSunderland 31 Aston VillaSheffield Wednesday.. 1—2 Blackburn RoversGrimsby Town1—0 Bolton WanderersBrentford 0—2 ChelseaLiverpool 22 EvertonDerby County 40 Huddersfield TownPreston North End 1—0 Manchester CityWest Bromwich Albion 10 MiddlesboroughPortsmouth 32 Stoke CityLeeds United31 Wolverhampton WanderersBir mingham 31 In de tweede divisie waren de uitslagen: BarnleyPort Vale 42 BlackpoolDoncaster Rovers 52 Bradford CityTottenham Hotspurs 01 Charlton AthleticBurnley 40 Hull CityHulham 1—I New Castle UnitedBradford 33 Norwich CityWest Ham United 43 Nottingham ForestBury 22 Plymouth ArgyleManchester United 3—1 Sheffield UnitedLeicester City 12 SouthamptonSwansea Town 43 UIT NIEUWVEEN. Gisteren is het nieuwe terrein van „Nieuwveen" in gebruik genomen. De uit slagen der wedstrijden waren: Nieuwveen IIIVoorwaarts III 04; Nieuwveen II— Alphia III 1—2. Om 3 uur had de officieele opening van het veld plaats door den eere-voorzitter. den heer M. Karsemeyer, die de vereeni- ging geluk wenschte met het nieuwe ter rein dat thans aan alle eischen voldoet, temeer waar er aan de kleedkamers een behoorlijke waschgelegenheid verbonden is. Daarna stelden zich op D.O.S. I (Roelof- arendsveen) en Nieuwveen I. De heer Kar- senieijer deed den aftrap, waarna D.O.S. direct flink aanpakte en binnen een kwar tier den stand op 2—0 bracht. De rust ging in met 2—1 voor D.O.S. In de tweede helft werd er geducht gestreden, doch D.O.S. toonde zich toch meester van het veld, zij won met 6—2. De ontmoeting werd door een zeer talrijk publiek gevolgd.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9