C. STEINZ KONINGINNEFEEST IE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 2 September 19*5 Blanke tanden UIT DE OMSTREKEN. AFWEZIG: WOENSDAG 4 SEPT. a. s. Wé Rest. „Nieuw Brittenburg" Vlevard 33 Katwijk aan C THIJS IJS EN DE WOESTE VAMPYR RECLAME ■9601 maken leder gezicht innemend en mooi. Men krijgt mooie, witte tanden als men ze 's morgens en 's avonds poetst met die heerlijk frisch-smakende Chlorodont tandpasta. Reeds na korten tijd krijgen de tanden een prachtigen ivoorglans. TUBES 35 CT. DOOZEN 20 CT. NE£>. FABRIKAAT. AALSMEER. Buiteniandsch bezoek. Onder leiding van docent dr. Stanlslaw «syclckl is door een 25-tal Poolsche stu- Lnten van de landbouw-hoogeschool raid tuinbouw) te Warschau een bezoek U deze gemeente gebracht. De directeur- der rijkstulnbouwschool alhier, de heer A. jjlsma, begeleidde het gezelschap bij zijn ydchtlging van de Centrale Veiling, de ^tuinbouwschool en den proeftuin. BENTHUIZEN. Raadsagenda. Morgenavond 8 uur zal de raad dezer remeente in openbare vergadering bljeen- [pmen. De agenda luidt: 1. Beëediglng raadsleden; 2. Notulen; 3. Mededeelingen; t Benoeming wethouders; 5. Voorloopige patstelling rekening 1934; 6. Aanbieding Itzgrooting 1938; 7. Rondvraag; 8. Sluiting. o HAARLEMMERMEER. De beer L N. Vernie, onderwijzer un de C. Ulo-school te Hoofddorp, is in lelijke betrekking benoemd te Delft. Tot tijdelijk onderwijzer aan boven genoemde school is benoemd de heer P. Crielaard te Utrecht. - De landbouwer D.r wonende aan den Ringdijk bij Vijfhulzen alhier, kwam imorgens tot de ontdekking dat een Mjner koelen dood in het land lag en door jen bliksem was getroffen. - De heer K. Millenaar, wonende aan jen Aalsmeerderweg alhier, heeft met joed gevolg afgelegd het eerste deel van hit te 's-Gravenhage gehouden examen loor o*ndldaat-notaris. o HILLEGOM. Inbraak. Alhier is ingebroken bij de familie V. in je Mariastraat. Een niet groot bedrag aan [lid wordt vermist. Door een verbroken rilt is men binnen gekomen. De politie teelt een nauwgezet onderzoek ingesteld; ir is met handschoenen aan gewerkt. Een der buren heeft ook een bezoek undeim inbreker(s) gehad. Daar is men tennoedelijk gestoord. KATWIJK AAN ZEE. Gelukwenschen aan de Koningin. Bij den verjaardag van H.M. de Ko- ingln heeft het bestuur van de Oranje- ireeniging ditmaal niet, zooals gebruikc- k, een telegram verzonden, maar wel n brief met gelukwenschen, tevens als [geleidend schrijven van het feestpro- iamma voor Woensdag 4 September. Ook an H.K.H. Prinses Juliana werd zulk een wgramma gezonden. Beide exemplaren (n door de drukkerij Willem Wouda ex- ra verzorgd. De omslag is van wit fluweel papier en voorzien van het wapen van titwijk, uitgevoerd in zilver en blauw. Bijna 13000 badgasten. Het aantal officieel ingeschreven bad- psten bedroeg t/m Zaterdag het aantal BH 12875. Eerepoort aan de Voorstraat. Zaterdag Is men reeds druk bezig ge seest met het bouwen van de eerepoort «P den afrit voor de Voorstraat. De Ree- ierij-Vereeniging stelde spontaan de be nodigdheden daarvoor ter beschikking. Bere poort is ontworpen door den heer W. Verloop, hoofdopzichter van Gemeente- terken. - De heer P. W. Blaas, ambtenaar ter kcretarie alhier, is benoemd tot commies iet secretarie te Soest, chef van de afd. Sociale Zaken aldaar. - De bijz. collecte in de Herv. Kerken 'oor de Zondagsschool gehouden, heeft op- gebracht de som van f. 190.65. - Aan het postkantoor alhier en de «ronder ressorteerende hulppostkanto- '«i werd gedurende de maand Augustus yselegd f. 21137,43 en terugbetaald 10298,21. Het laatste door dat kantoor «gegeven boekje draagt het nummer ARTS Katwijk aan Zee. Vin 4-15 September waarn. 96S8 Dr. CLEVERINGA en Dr. LODDER. TE KATWIJK AAN C VEBKORT PROGRAMMA. 9636 2 uur: Landing van PRINS WILLEM FREDERIK VAN ORANJE. 4 uur: Voorbijtrekking van den HIS- TORISCHEN OPTOCHT. 1 2 uur: Voorbijtrekking LAMPION OPTOCHT. ±10.30 uur: GROOT VUURWERK. bovenstaande, prachtig uitzicht op het verhoogd Terrus, van het DINSDAGAVOND A.S. OM 8 UUR xal in de Zaal voor Protest. Belangen voor de Mannenvereen. „Calvijn" optreden de Heer BARENORECHT uit Delft. 9621 LISSE. Raadsagenda. De agenda van de morgenavond te hou den Raadsvergadering luidt als volgt: 1. Beëediglng van de nieuwe Raads leden 2. Verkiezing van een tweetal wethouders 3, Benoeming leden Gas- commissie 4. Benoeming leden Water leidingcommissie 5, Benoeming leden Grondcommlssle 6. Benoeming leden commissie van sociale aangelegenheden 7. Benoeming leden der commissie van advies ter behartiging van de bij de ge meente tewerkgestelde werkloozen 8. Benoeming leden der wegencommissie 9. Benoeming leden commissie pompsta tion Waterleiding 10. Benoeming com missaris electrlciteitsbedrijf 11. Benoe ming 2 toegevoegde leden bestuur „Volks belang" 12. Beëediglng en benoeming van de heeren J. A. M. Pinksteren en J. H. Bulten resp. tot waarnemend secretaris en ontvanger. Wielrijder aangereden. Bij het oversteken van den Heereweg werd de bakker S. aangereden door een achter hem oprijdende auto, waarvan de remmen niet al te goed bleken te functioneeren. Het rijwiel werd geheel ver nield. De heer Sch. bekwam een been fractuur en moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. De politie heeft een onderzoek Ingesteld. De heer K. Nleuwenhuis alhier slaag de te Amsterdam voor het V.E.V.-diploma, afgenomen door de Vereenlglng tot be vordering van Electrotechnisch Vakonder wijs ln Nederland. De vereeniging „Draagt elkanders lasten" houdt a.s. Dinsdag 3 Sept. een bloempjesdag. Gevonden: een bril, een regenjas, een dameshoedje en een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen verstrekt de politie. NOORDWIJK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt heden avond te acht uur in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Mededeelingen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Vaststelling notulen; 4. Voorstel tot afbraak van de gemeenteperceejen Hoofd straat 91 en 93; 5. Voorstel tot wijziging van de verordeningen op de heffing van haven- en van kadegeld; 6. Voorstel tot wijziging van de verordening op de hef fing van vergunningsrecht voor den ver koop van sterken drank; 7. Voorstel tot afsluiting voor het verkeer met motorrij tuigen van den St. Jeroensweg van Boe- renburgerweg tot van Leeuwenstraat; 8. Verklaring art. 36, 4e Ud der woningwet; 9. Voorstel tot verhuring van de perceelen teelland aan de van Panhuijsstraat; 1U. Bouwregeling voor den van Hardenbroek- weg; 11. Voorstel in verband met huurver- laging van de woningen dar bouwvereeni- glng Patrimonium en St. Jeroen; 12. Voor stel tot herziening van de salarissen en loonen van het gemeente-personeel; 13. Overeenkomst met mr. J. C. A. Everwijn, Inzake Rozenhof. De staking der bouwvakarbeiders. De staking der bouwvakarbeiders alhier duurt nog steeds voort. Voor een bouw werk op de Vinkenlaan wordt steeds door stakers gepost. Een werkwillige wordt on der politiebescherming des morgens, 's middags en 's avonds van en naar het werk gebracht, iets waarvoor nog al be langstelling is, ook van buitenstaanders. Een inmiddels plaats gehad hebbend over leg heeft nog geen verandering in den toe stand gebracht. y NOORD WIJKERHOUT. Een waardige Koninginne-herdenking. Zaterdag ls hier het Koninginnefeest op waardige wijze gevierd. Alhoewel het 's morgens zich donker liet inzien, ls het gelukkig toch tamelijk goed weer geble ven, zoodat de feesten voortgang konden hebben. 's Middags hielden de kinderen der Ned. Herv. School eerst een optocht door het dorp, voorafgegaan door de Chr. Muziek- vereeniging „De Harpe Davids'", Daarna keerden zij naar de school terug om op de speelplaats verschillende spelletjes en wedstrijden te houden. Het mooie hiervan was, dat alle klassen meededen. Veel ls er dan ook genoten. Vooral koekhappen en trelnloopen, waarbij de kinderen, ge heel verkleed, een snellen tocht door het dorp moesten maken, trok aller aandacht. Veel hilariteit verwekte ook het tonnetjes kruien, waarbij de kruiwagens vol geladen waren met leege tonnetjes, die onophou delijk van den wagen afvielen. Na afloop kreeg ieder kind, niet een uit gezonderd een geschenk, terwijl zij ook rijkelijk op limonade, koek en chocolade onthaald werden, dank zij de vrijgevigheid van de Protestantsche bevolking Een woord van dank aan de gevers ls hier zeker wel op zijn plaats. Tevens mag een woord van hulde gebracht worden aan de „Harpe Davids" voor de gratis medewer king die zeker het hare heeft gedaan om dit Oranjefeest zoo goed te doen slagen. 's Avonds was er een dienst ln de Ned. HerV. Kerk, waar ds. J. van Noort een boeiende rede hield over ons Vorstenhuis; dit naar aanleiding van het woord in Ps. 72; „Men zal gedurig voor hem (Haar) bidden". Dankbaar moeten wij God zijn voor den zegen, ons ln Oranje geschonken. Oranje en Nederland zijn onafscheidelijk saam geklonken. Zeker zijn wij ook nu dank aan God verschuldigd voor het bezit van onze Koningin, temeer als wij bedenken, hoe deze week het bloeiende leven van de Vorstin van België zoo plotseling werd af gesneden. Men heeft echter wel eens gezegd: „een zaam ls het om den troon van Oranje". In zekeren zin ls dat waar. Op de toppen der bergen is het echter altijd eenzaam. Als wij kijken naar de Noordelijke en Engelsche Koningshuizen, waar kinder voeten bij den troon hoorbaar zijn, is het bij onze dynastie stil. Daarom temeer moeten de gebeden stijgen voor de twee vrouwen. Aan de hand van de geschiedenis, liet spr. uitkomen, dat het vaak gebeurde, dat het eenzaam was bij den troon van Oranje; dat het zoo vaak gebeurde, dat ons Oranjehuls scheen uit te sterven. Maar het volk bad, zich als een leger van getrouwen als een muur scharend om zijn Koning of Koningin, God liet ons Oranje behouden. Telkens was God ons genadig. Wij mogen met den ouden hof prediker Koetsveld zeggen: „Goddank is de Koning (in) nog niet alleen". En in dezen tijd van gisting, woeling en onrust mogen wij wel God bidden: O, God, be waar de Vrouwen nog lang voor elkaar en Nederland". Staande werd na afloop 2 coupletten van het Wilhelmus gezongen De Chr. Zangver. „Concordia" onder leiding van haar directeur, den heer Van Doom ver leende haar medewerking op schitterende wijze. Er werd voortreffelijk gezongen. Ook vond het duet, de dames Blom en Willy Mens, begeleid door een blokfluit, een aandachtig gehoor. Alles met elkaar was het een prachtige avond. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen des nam, te 7 uur bijeen. De agenda luidt: 1. Beëediglng van de nieuw inkomende leden van den Raad; 2. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid A. H. van Noort; 3. Beëediglng van het nieuw Inkomende raadslid A.'H. van Noort; 4. Voorlezing van de notulen der vergadering, gehouden op 6 Aug. J.I.; 5. Benoeming van twee wet houders; 6. Ingekomen stukken; 7. Voor stel van B. en W. tot het sluiten van een kasgeldleenlng met den Staat der Neder landen; 8. Schrijven van den Minister van Blnnenlandsche Zaken betreffende de ver ordening, regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging der veld wachters. Ds. J. van Noort, alhier, ontving een beroep bij de Ned. Herv. Gemeente te Brui- nisse (Z.) Morgenavond te acht uur zal ln de muziektent alhier een muziek- en zang uitvoering worden gegeven door de Chr. Muziekver. „De Harpe Davids", dir. de heer v. Velzen en de Chr. Gem. Zangver. „Concordia" alhier, dir. de heer B. J. Ver doorn uit Leiden. Aanvang 8 uur. o RIJNSBURG. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen avond te 8 uur nam in" openbare vergade ring bijeen. De agenda .luidt: 1. Beëediglng leden van den Raad; 2. Benoeming Wethouders; 3. Schrijven van de Kamer van Koophandel, houdende ver zoek bijdrage Rijnlandsch borgstellings fonds. Teraardc bestelling wijlen den heer Glasbergen. Op de begraafplaats aan de Sandtlaan had onder buitengewoon groote belang stelling de teraardebestelling plaats van wijlen den heer B. Glasbergen, die bij het auto-ongeluk onder Noordwijk op zoo noodlottige wijze om het leven kwam. Ds. Broekstra sprak woorden van troost tot de diepbedroefde familie en wees op de broos heid en het vergankelijke van het leven. Na het zingen van Ps. 105 verlieten allen diep onder den indruk den doodenakker. De collecte voor de Zondagsschool bracht in de Ned. Herv. Kerk f. 66.31 op. Vergadering der woningbouwvereeniging Spinoza". Bovengenoemde vereeniging vergaderde in de zaal achter het Tehuis voor Oude Lieden. De voorzitter, de heer G. J. Rijkmans, opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom. Daarna gaf hij een uitvoerig overzicht van de vele moeilijkheden, welke het be stuur heeft ondervonden. In het bijzonder voor het nieuwe bouwplan werdenvele besprekingen gevoerd met Rijnland en B. en W. dezer gemeente. Niettegenstaande dit alles werd een plan van 41 woningen bij den Raad ingediend. De heer v. d. Heij den, de architect der vereeniging, maakte door de telkens door B. en W. geopperde bezwaren herhaaldelijk teekenlngen en exploitatie-berekeningen. Hoewel B. en W. en de Raad van den plaatselijken woningnood doordrongen zijn kon het bouwplan geen meerderheid ver werven. De gestelde eischen van Rijk en ge meente maken het thans onmogelijk goed- kooper woningen te bouwen dan tegen een huurprijs van f. 3 af. 3.50 per week. Het Bestuur zal dan ook nooit haar goedkeu ring hechten aan onsolide of minder goed verhuurbare woningen. Vervolgens releveerde de voorzitter de besprekingen aan de departementen in Den Haag en de bijeenkomst van raads leden te zijnen huize. Verschillende rapporten werden overge legd o.a. betreffende de krotwoningen. De inspecteur van de Volksgezondheid moest Inderdaad ook woningnood constateeren. Steeds werd aan de verlangens van B. en W. voldaan; echter tot nog toe zonder resultaat. De secretaris, de heer K. Zandbergen, las de notulen van de vorige vergadering, welke na een opmerking werden goedge keurd. Daarna bracht de secretaris zijn jaar verslag uit, waarin allereerst de moeilijk heden van het Bestuur werden opgesomd. Met blijdschap werd geconstateerd, dat de heer G. J. Rijkmans als voorzitter wenschte op te treden, omdat hij als medicus waardevolle adviezen kan geven. Dank werd gebracht aan den penning meester, den heer Wagter, en aan den administrateur, den heer C. de Monneye voor hun uitstekend gevoerde administra tie. De penningmeester bracht het flnan- cieel verslag uit, waarna de administra teur de balans, winst- en verliesrekening in onderdeden toelichtte. De exploitatiewinst over 1934 n.l. f. 49,17 werd aan de reserve toegevoegd. Na het stellen en beantwoorden van eenige vra gen, werden balans, winst- en verliesre kening met algem. st, goedgekeurd. De Bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aftr. heeren G. J. Rijkmans, G. v. Egmond Jacz. en R. Wagter met alg. st. werden herkozen. In de plaats van den heer J. de Best werd gekozen de heer Jac. Heemskerk. Tot commissaris werd de heer J. v. d. Mey Az. met alg. st. herkozen. Na bespreking en toelichting van het tweede bouwplan werd het bestuursvoor stel tot oprichting van een vereeniging „Maatschappelijk Werk" z. h. st. aange nomen. Na rondvraag volgde sluiting. o SASSENHEIM. Oranje-avond in de Geref. Kerk. Alhier had zich onder leiding van den heer J. Wiepkema een comité gevormd om ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een Oranje-avond te organiseeren. Deze avond is in alle opzichten, ook wat het bezoek betreft, ge slaagd. De bijeenkomst werd geopend door den heer Wiepkema, die liet zingen Ps. 77 7 en daarna voorging in gebed. In zijn welkomstwoord sprak hij zijn blijdschap uit, dat zoovelen waren opge komen om hun liefde voor het Oranje huls te toonen. Voorts herdacht hij het verscheiden van Koningin Astrid van Bel gië en gewaagde van warme sympathie voor Koning Leopold, die zoo zwaar werd getroffen. Deze woorden werden staande aangehoord. Ds. P. W. Kuyper hield een rede, waarin hij wees op den hechten band tusschen het volk van Nederland en Koningin Wil- helmina en Haar dochter. Van zekere zijde tracht men onze liefde voor het Huis van Oranje, zooals met zoovele dingen, te anyliseeren. Doch wat ook bespot en be- crltiseerd: „onze liefde blijft!" Spr. vroeg meer waardeering voor het feit, dat God ons nog, temidden van zoo veel verwarring in binnen- en buitenland, het Huis van Oranje geeft. Oranje, dat nog steeds de traditie getrouw, door vele eeuwen heen, het gezag handhaaft, maar daarnevens de vrijheid In alle opzicht be schermt. Het Vorstenhuis heeft zich steeds aangetrokken gevoeld tot het verdrukte. De Vader des Vadeirlands, Prins Willem I ontfermde zich over ons arme volk en nog steeds voelt Oranje mee met degenen, die in armoede en ellende verkeeren. In het eind van zijn rede wekte spr. op tot „trouw aan Oranje". De avond werd afgewisseld door diverse zang- en muziekstukken. Een dameskoor zong onder leiding van den heer A. Smink, terwijl het fanfare corps „Crescendo" enkele r.ummers uit- voerde De organist der Geref Kerk, de heer Keuning begeleidde het gemeenschappelijk gezang. Nadat de twee eerste coupletten van het Wilhelmus waren gezongen, sloot ds. Kui per met dankzegging. STOMPWIJK. Bespreking inzake de wethouders verkiezing. Op aandrang van de nieuwe A.R.—C.H. raadsfractie, heeft de R.K. nieuwe raads fractie, de verschillende raadsfracties, uit- genoodigd voor een bespeklng. Wij vernemen dat de AR.C.H. fractie er zich tegen zal verzetten dat de R.K. fractie de beide wethouderszetels weer zal b&zsttcn De A.R.—C.H. wenschen hun man, den heer Vink een plaats te doen bezetten. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente zal in haar nieuwen vorm Dinsdag 3 September a.s. In openbare vergadering bijeenkomen, des avonds om 8 uur. Punten van behandeling zijn; 1. Beëedi glng nieuwe leden; 2. Notulen; 3. Verkie zing wethouders; 4, Ingekomen stukken en mededeelingen; 5. a. Verkiezing com missie voor steunverleening, aftr. leden G. Bulten, L. van der Geer en G. Witte- man; b. Verkiezing commissie voor cre- dietverleening aan kleine kweekers; aftr. leden: G. Bulten, P. A. van Reijsen en G. K. Spierenburg; 6. Voorstel van burge meester en wethouders inzake vleesch- keuringsdlenst; 7. Voorloopige vaststelling van de rekening van het waterbedrijf en van de gemeente-rekening over 1934; 8. Besloten zitting. Reclames. Viering Koninginnefeest. Heden zal de R.K. Muziekvereeniging in samenwerking met de Chr. Gemengde Zangvereenlging alhier ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. onze geëer biedigde Koningin Wilhelmina een concert geven vanaf de gemeentelijke muziektent. VOORSCHOTEN. Van haar fiets gevallen. Gistermiddag is mevr. B. uit Rijswijk terwijl zij met haar echtgenoot per rij wiel in de Schoolstraat reed, in de rails gereden en gevallen. Zij bekwam een been fractuur en is na voorloopig geholpen te zijn door dr. de Boer naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden overgebracht. De Koninginneviering. De herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin heeft Zaterdag plaats gehad met een concert gegeven door „Benvenuto". In hotel Deurloo was een cabaret-avond georganiseerd, die bijzon der geslaagd is. Morgenavond geeft „Benvenuto" weder om een concert op de Voorstraat, terwijl de viering door de Koningin Wilhelmina- vereenlging Woensdag plaats heeft. Wel iswaar op bescheiden schaal, maar reeds om 11 uur begint een schietconcours, 's middags houden de schoolkinderen een optocht en zullen kinderspelen plaats vinden, voorts een korfbalwedstrijd en om 6 uur de jaarlijksche voetbalwedstrijd Rouwkoop—V.V.L. op het terrein van laatstgenoemde vereeniging. Ten slotte geeft de St. Laurens Harmonie een con cert op de Voorstraat, die geïllumineerd wordt. In café Deurloo wordt dan weder om een cabaret-avond gegeven. WASSENAAR. Bij het onweder werd een koe van den landbouwer B. aan den Oostdorperwes door den bliksem getroffen en gedood. Gevonden: katje, broche, kampeer- tent. fotostatief. 4 honden. 2 ceintuurs, wieldop van auto. 3 portemonnaies met in houd. regenjas en sjaal, verpleegsters broche. kindermanteltje, ring. gymschoen, alpino 1 naar dameshandschoenen, para- pluie. horloge met ketting, nummerplaat van auto. 1 paar heeren handschoenen, slipover, bos sleutels. Yale-sleutel. bad- schoen, sportriem, o ZEVENHOVEN. Raadsvergadering. A.s. Dinsdag 3 Sept. te 8.15 uur nieuwen tijd komt de raad dezer gemeente hl open bare vergadering bijeen. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de RK. School aan den Amstel ls benoemd mej F C. M. van Pelt van Amsterdam. 16. De vampyr-man besloot: „Mijn vreugde in het vampyr-zijn ls niet zoo groot doch 'stil, het ls alleen om eens te kunnen praten dat lk dit aan jou vertel. Vooruit, kom mee, dan ga je in een and're cel!" Hij greep dan TLljs aan één arm beet heel stijf, zoodat het heel veel pijn hem deed en daarna werd ons beertje mee gesleurd, zoo ruw als 't hem nog nimmer was gebeurd De vampyr Joeg hem in een donker hok dan'met een harden schop en sloot daarna vriend Thijs weer op. 8-91

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7