lEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 2 September 1935 GEMENGD NIEUWS. WIELRENNEN. PIJNENBURGWALS WINNAARS TE HEEMSTEDE. Op de wielerbaan te Heemstede zijn •isteren de laatste wedstrijden van het pizoen gehouden. De koppelwedstrijd over (ÖK.M., mct vifl' klassementen, werd ge- ,onnen door het koppel Pijnenbuig—Wals ptt 17 pnt- tijd 1 uur 5 min 51 sec.; 2. Van HoutSlaats, 8 pnt.; op 1 ronde: 3. Cbarlier—Deneef, 21 pnt.; 4. Braspenning ..pellenaers, 4 pnt.; 5. Engelmoer--Hes- nga, 3 pnt.; 6. W. MetzAdan, 1 pnt.: op .ronden: 7. Schön—Steffes, 1 pnt.; op 3 inden: 8 PootjesJazet, 0 pnt. J. v. d. Itjden en Brilman gaven op, waarna het jeuwe koppel PootjesJazet werd ge- ormd. De resultaten van de overige wed- trijden waren Wedstrijd voor amateurs over 4 K.M., Inaleover 6 K.M., ln twee ritten: 1. J. van lal, tlld 9 min. 32 4/5 sec.; 2. Van der leijden3. B. van Wezep. Internationale sprintwedstrijd voor rots, over 800 Meter, in zes ritten a deux B. Steffes (Duitschland), 3 pnt.; 2. J. v. Heuvel (Ned.), 4 pnt.; 3. Arle van der Linden (Ned.), 5 pnt.; 4. A. Carller (Bel gië), 8 pnt. De snelste tijd over de laat- sie 200 Meter v. d. Heuvel, n.l. 12 1/5 sec. Klassementswedstrijd voor Drofs over 3 KM. met vijf klassementen; 1. w. Metz, H pnt.: 2. R. Brilman, 27 pnt.: 3. J. v. d. Heijden. 20 pnt. Achtervolgingswedstrijd over 4 K. M. roor amateurs om den Heemstede- tassaard. Van der Ruit (uitdager) loopt M Meter ln op Van Wees (houder), tijd jmin. 21 sec. Achtervolgingswee'strijd voor koppels iter 5 K M. Na negen ronden wonnen Pij- Denburg—Wals, omdat de andere koppels Biaspenninx—Pellenaers en Van Hout Elaats niet bij elkaar bleven. DE RONDE VAN FEYENOORD. Zaterdag werd de Ronde van Feyenoord iereden, waarvoor groote belangstelling be tond. Het traject liep over Maashaven, >sul Krugerstraat, Hllledljk, Parallelweg, HUelaan, naar de Maashaven en dit circuit tas 2 K.M. lang. In totaal moesten door de amateurs 80 KM. en door de profs, en onafhankelijken 10 KM. worden afgelegd. De resultaten waren: Amauteurs: 1. Me- lik (Amsterdam) tijd 2 uur 17 min. 15 sec. i-er 80 K.M.; 2. Kuistermans (Zeppe); 3. bilander (Den Haag); 4. Schippers (Am- ierdam); 5. Timmermans (Rotterdam): 6. lelda (Rotterdam); 7. Oerlemans (Bergen ipZoom); 8. Louwers (Rotterdam); 9. itoks (Delfta). Profs en Onafhankelijken: 1. Middel kamp (Kieldrecht) tijd 3 uur 16 min. 35 er. over 120 K.M.; 2. Raes (België); 3. Mctus (België); 4. Horemans (België); 5. uyvelde (België); 6. Wagtmans (St. Wil- brordi; 7. Heeren (Bossche Hoofd); 8. roen i Dtnteloord9. Gommers (Dongen) De Bruycker (België); 11. Braspenning frincenhage)12. Van Sundert (Etten). DE RONDE VAN ZWITSERLAND. De Franschman Rinaldi winnaar. De Derde Ronde van Zwitserland is Za- srdag beëindigd. Het. eindklassement luidde 1. Rinaldi (Frankrijk) 55 uur 16 min. 34 2. Amberg (Zwitserland) 55 uur 18 Bin. 18 sec.; 3. Gamier (België) 55 uur 21 ain. 20 sec.; 4. Romanetti (Italië) 55 uur min. 10 sec.; 5. Bula (Zwitserland) 55 air 29 min. 39 sec. Landenklassement: 1. Zwitserland, 2. bankrijk, 3. Italië, 4. Dultschland. „SWIFT". Gistermorgen ls er een ploegwedstrijd (treden over ongeveer 65 K.M. Daar er enige renners deelnamen aan nationale aenwedstrijden was de opkomst voor den lubwedstrijd niet groot. Aan den start («schenen 6 renners waarvan er een door iet vergeten van z'n belastlngmerk niet mn starten. De ploeg bestond uit; J. Riet- Mven Adr.zn., J. Kipping en G. Groene- K. Laatstgenoemde keerde na ongeveer K.M. gereden te hebben terug. De 2e Ploeg bestond uit R. van Aart en J. van tal. Deze werd 7 min. later gestart maar 'oor het goede overnemen wist zij al spoe- |ig het verschil ln te loopen en gezamen- (lk verder te rijden, totdat R. v. Aart weer bet het pechduiveltje te kampen kreeg en Boest opgeven. Het eindresultaat was dat le ploeg, bestaande uit Riethoven Kipping, als le werd genoteerd met 5 pt., van Wezel en R. van Aart als 2e met Put. G. Groeneweg kreeg 1 pt. NIEUW SWIFT. Gisteren hield bovengenoemde vereeni- ug de laatste rit voor de competitie. De jltslag der A klasse was: 1. J. Schüller; °P 10 seconden; R. Riethoven; 3. op sec. K. de Haas; 4. C. v. Diemen; 5. J. wertsma; 6. C. Verburg. Beide laatste ramers hadden veel met pech te kampen, a verband met een binnengekomen Protest is de voorloopige uitslag der B en klasse, als volgt: J. Benning; 2. J. Ribot; 3. N. N.; 4. L. Boot; 5. A. Lodewijks; 6. J. Broslus; v. Royen; 8. P. Hintzbergen Sr.; 9. "wnkamp; 10. J. Sinteur, opgegeven. Mlasse: 1. J. Hintbergen Jr.; 2. W. Rijs- "stgen. uitgestelde grasbaanwedstrijd zal °®t op is doch reeds op 8 September a.s. Mden verreden op het „Nieuw-Swift"- ol?®. 30 meter vanaf de tramhalte der J: M. aan de Haagsche Schouw. ®!na alle Inschrijvers voor den vorlgen wederom gecontracteerd, 5*01 ook aanvragen zijn binnengekomen enkele Enschedesche renners, waar- oer de coming-man Wiegman, welke geleden Fr. Slaats ln de achtervol- K* wist te kloppen. Voorts zijn nog en -bekende renners uit Den Haag gecon- ™d, zoodat men verzekerd kan zijn, kosten noch moeiten door deze Jonge «'ging zijn gespaard om een bij ult- 1 verzorgd programma te brengen. KORFBAL. ACHILLES—FLUKS. Voor korfballend Den Haag was de ope ning van het nieuwe korfbalveld aan de Mient, gisteren ongetwijfeld een belang rijke gebeurtenis. Het nieuwe veld. waarop Ons Eibernest en Achilles thans hun in trek hebben genomen, ls dan ook alleszins een flinke aanwinst: twee keurige velden, waarnevens voldoende plaats ls voor 't oefenen. Fluks werden door lr. Meijllnk bloemen aangeboden. Fluks ontving als herinne ring aan den openingswedstrijd een Achllles-wimpel. De wedstrijd zelf stond niet op een zeer hoog peil. Daarvoor was het wellicht ook te warm, want de temperatuur was geens zins geschikt, om een flinke partij korf bal te spelen. Onze stadgenooten liepen vrij hard van stapel. De aanval werd door herhaaldelijk onderschepte ballen in het middenvak steeds aan het werk gezet en het verwon derde dan ook weinig dat Rijnsburger en De Wolf na 20 min. spelen Fluks al een 20 voorsprong bezorgd hadden. Nog voor de rust bracht Van Bemmel de stand op 30. Na de thee zakte bij beide clubs het tempo. Toen weer v. Bemmel er een punt aan toevoegde, bood Achilles weinig te genstand, zoodat van Nierop spoedig Fluks' voorsprong met 2 fraaie doelpun ten opgevoerd had tot 60. Dan echter vond Achilles het welletjes en ze stelde alles in het werk om tenmin ste de eer te redden, wat haar echter niet eerder gelukte, nadat opnieuw De Wolf een punt voor Fluks had gescoord. Door Huisman kwam tenslotte, na veel pech, het verdiende tegenpunt. Daarna werd niet meer gedoelpunt, zoodat het einde met 71 in het voordeel onzer stadge nooten kwam. De andere openingswedstrijd tusschen Ons Eibernest en Deetos werd door de Dordtenaren gewonnen met 72. SEITS BLIJFT WEL SPELEN. In een kort onderhoud dat we gisteren met den bekenden Deetosspeler Selts had den, verklaarde deze, dat de geruchten, welke zelden dat hij de korfbalsport zou vaarwel gezegd hebben, om zich geheel aan 't voetballen te wijden, op onwaar heid berusten. Seits blijft ook dit seizoen voor zijn club, Deetos, uitkomen. DE COMPETITIE. In het Noorden heeft men reeds giste ren een aanvang gemaakt met de com petitie. De uitslagen der 1ste klasse lui den: Nic—WWMD 0—4; Sparta—Wordt Kwiek 27; Vitesse—Dio 12. PROPAGANDA-WEDSTRIJD. Zaterdagmiddag om 4 uur is op het speeltulnterrein Haagweg voor den eersten maal een wedstrijd gespeeld en wel Wes terkwartier I tegen Noorderkwartier II. Deze wedstrijd is geëindigd in een gelijk spel (22), een uitslag die de verhouding Juist weergeeft. AMICITIA (BOSKOOP). De korfbalclub „Amicitla" te Boskoop die wegens gebrek aan terrein op non-ac tief was. heeft thans de beschikking gekre gen over een deel van het gemeentelijk sportterrein nabij het Station en zal dus weer gaan spelen en in de competitie uit komen iLeidsche Korfbalbond). PAARDENSPORT. DRAVERIJEN TE HILVERSUM. De resultaten van de gisteren onder zeer ongunstige weersomstandigheden gehouden draverijen luiden: Axkltprijs, heatprljzendraverij 4e klas: 1. Y. Kemel, elg. W. H. Geersen, 1610 M. in 2 min. 36,2 sec. Niet geplaatst Vorst Wahnfried H.. Willy S„ Ylbode J. Xitty Scott. Gedistanceerd: Xenon, Zonnekind BXenie, Waldeck Piermont, Violette M. 2e heat: 1. Xitty Scott, elg. mevr. wed. Oostlng, 1650 M. in 2 min. 35.6 sec. Niet geplaatst: Ylbode J., Willy S., Vorst Wahnfried H. Gedistanceerd: Y. Kernei. 3e heat (beslissing: 1. Xitty Scott in 2 min. 36,6 sec.; 2. Willy S. in 2 min. 39,8 sec. Niet geplaatst Ylbode J. Gedisquali- flceerd wegens onregelmatig draven Vorst Wahnfried H. Betty Worthprijs, Engelsche heat, le klas, handicap: le serie: 1. Princess, eig. Stal R., 1630 M. in 2 min. 31 sec. Niet geplaatst: Willy A., Druy. Betha E., Whim. 2e serie: 1. Libertus, eig. Stal Rembrandt 1630 M. ln 2 min. 25,2 sec.; 2. Calumet Bastle 1690 M. in 2 min. 27 sec.; 3. Mc. Gregor 1650 M. in 2 min. 27,2 sec. Niet geplaatst: Wanda Scott. 3e serie: 1. Edzard, eig. M. France 1630 M. in 2 min. 26,6 sec.; 2. Xoli 1630 M. in 2 min. 27,8 sec. Niet geplaatst: Vic toria, Remulus. Beslissing: 1. Libertus in 2 min. 24,2 sec.; 2. Xoll 1630 M. in 2 min. 25 sec. Niet geplaatst: Mc. Gregor, Ca lumet Bastle, Princess, Edzard. Determinationprijs. Heatprljzendraverij 2e en 3e klas: le heat: 1. Winnie Scott, eig. L. Easing 1690 M. in 2 min. 35,4 sec. Niet geplaatst: Xilandra G., Zora, Willy Belwin, Xaisine Scot. Gedisqualificeerd wegens onregelmatig draven Ulaan O., Frank. 2e heat: 1. Xilandra G., eig. Stal Birkhoven 1670 M. In 2 min. 37,2 sec. Niet geplaatst: Xaisine Scott, Willy Bel win. Gedistanceerd: Winnie Scott, Zora. 3e heat (beslissing): 1. Xilandra G. ln 2 min. 41,8 sec.; 2. Willy Belwin, eig. R. N. Sormani 1670 M. in 2 min. 44 sec. Niet geplaatst: Xaisine Scott. Calumet Bastleprijs. Handicap le klas, te rijden door heerrijders, 3200 M.1. Druy, eig. Stal Gruno 3360 M. in 5 min. 28.8 sec.; 2. Meluse, eig. J. Haan Jzn. 3200 M. in 5 min. 33,2 sec. Niet geplaatst Dreamer's Star, Prodigal St. L., Nelly Duffy, Parmenio, Willy Axlee. DUIVENSPORT. DE TELEGRAAF (AALSMEER). Wedvlucht vanaf Oudenbosch, 79 K.M. De uitslag was' 1, 9 Jac. Koper; 2, 4 Joh. Versteeg; 3 Gebrs. Onderwater; 5, 6, 8 W. Baars; 7. A Keessen; 10. Gebrs. de Horde. Aankomst le duif 9.6.55 uur. EEN TOCHT TEGEN WIL EN DANK. De bemanning van de „Ivan" naar Rotterdam overgebracht. De vijf jongelieden, die met het mo torschip „Ivan" uit Overschle zijn ver trokken en bijna een week op de Noord zee rondgezwalkt hebben, zijn. gelijk ge meld, Zaterdagmorgen door een logger IJmuiden binnen gesleept en daarna ge arresteerd en op transport naar Rotter dam gesteld. Zij zijn Zaterdagmiddag door den burgemeester van Overschle ge hoord. waarbij zij verklaarden dat het niet in hun bedoeling gelegen heelt om het scheepje te stelen. Toen zij vertrokken hadden zij slechts het plan een proeftocht te maken, welke in Schevenlngen moest eindigen. Het roer is toen defect geiaakt waarna zij een hulproertje aanbrachten. Het bleek echter dat zij daar niet mee konden manoeuvreeren en zij zijn daar door niet ln Schevenlngen terecht geko men doch hebben al dien tijd rondge zwalkt in de buurt van de Hollandsch- Belglsche kust. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn zij door den logger opge pikt, hetgeen op het laatste moment ge schiedde. Het scheepje was bijna vergaan, de radio was defect, de zeilen gescheurd. Onderweg ln het sleeptouw tweemaal ge broken. Na het verhoor werd proces ver baal op gemaakt, waarna de lieden weer vrij werden gelaten. Da eigenaar van het scheepje, die naar men weet, niet heeft deel genomen aan den tocht, heeft aan gifte gedaan van diefstal. De officier van justitie zal dus uit moeten maken of de vijf mannen vervolgd zullen worden of niet. De tocht moet meer als een ondoor dachte kwajongensstreek worden be schouwd. Zij meenden dat de eigenaar te gen een proeftocht geen bezwaar zou heb ben. temeer daar zij ook behulpzaam wa ren geweest bij het inrichten van het schip voor de groote reis, terwijl zij eveneens voor proviand hadden gezorgd. HEVIGE AUTOBOTSING TE SANTPOORT Twee personen door glasscherven gewond. Gisteravond om zes uur had op den Rijksweg te Santpoort een hevige botsing plaats tusschen een vrachtauto en een personenauto. De inzittenden vin deze laatste, een heer en een dame uit Bloe- mendaal. werden vrij ernstig door glas scherven gewond. De vrachtauto reed, uit het dorp komen de. den Slapersdljk op. Juist toen de wagen den rijksweg overstak om bij het benzinestation ter plaatse te tanken na derde met groote snelheid uit de richting Velsen een personenauto, waarvan de be stuurder een botsing niet meer kon voor komen. De wagen botste met groote kracht tegen het linkervoorwiel van de vracht auto. maakte vervolgens eenige buitelingen en kwam tenslotte in de langs den weg loopende sloot terecht. De inzittenden, een dame en een heer uit Bloemendaal, ble ken vrii ernstig door glasscherven te zijn gewond. Na verbonden te zijn. werden zij naar hun woning overgebracht. De auto was zeer ernstig beschadigd en ook de vrachtwagen bleek onbestuurbaar te zijn geworden. De chauffeur van de vracht auto kwam er goed af. MAN DOOR GROENTEKAR OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag omstreeks half drie is in de Wlllebrordstraat te IJmuiden-Oost de 35-jarige F. Mollema wonende aldaar door een groentewagen, waarvan het paard geschrokken was door een voorbijtrekken- den kinderoptocht, overreden. De man kreeg twee wielen van den wagen over zich heen. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het St Antonius- Ziekenhuis overgebracht, waar hij een uur na het ongeval overleed. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. Gisteren is de Noordwljksche Golfweek begonnen, waarvoor ook ditmaal groote belangstelling bestaat. De uitslagen van den eersten dag zijn: Palace-hotel-wisselbeker, matchplay voor heeren, 1ste ronde: A. N. de Lint (16) wint van J. van Wely (22) met 2 up; R. Schuil (17) wint van R. de Gorter (17) met 3 en 1; F. Kranenburg (13) wint van E. Spur (20) met 4 en 3; H. J. Kessler (7) wint van J. Capz (20) met 4 en 3; W. F. de Haan (5) wint van J. J. Borren (15) met 4 en 2; prof. J. A. J. Barge (24) wint van F. C. W. Noorduyn (13) met 2 en 1; prof. P. Landberg (23) wint van H, W. J. baron Van Tuyl van Serooskerken (14) met 5 en 4; W. F, Looman (6) wint van jhr. W. G. H. van Spengler 161 met 4 en 2. 2de ronde: F. G. Waller (11) wint van H. V. Hogerzeil (8) met 6 en 5: J. Butter- worth (9) wint van J. Ruys (141 met 6 en 4; E. J. Waller (18) wint van D. A. Ne- derlof (24) met 4 en 2. W. F. van Heukelom-wisselbeker, match play voor dames, le ronde: Mevr. A. Buma (4) wint van mevr. S. van Wely (22) met 44 en 2; mevr. E. Graswinckel (23) wint van mevr. M. Gottlieb (12) met 5 en 3. 2de ronde: Mevr. Rebel (18) wint van mevr. J. Borren (24) met 4 en 2; mevr. L. Furnée (17) wint van mevr. S. Noor duyn (24) met 3 en 2. WANDELSPORT. MARSCHEN N.U.W. De 3e nationale 30 K.M. propaganda- marschen vinden plaats op 28 en 29 Sept. in 22 plaatsen van ons land. De inschrijving sluit na 24 Sept. o.m. bij den heer v. d. Berg, P. J. Blokstraat 20. De start te Leiden heeft plaats vanaf den theetuin „Oud-Hortuszicht", W. Sin gel Zaterdag te halfdrie en Zondag te 1 uur. o L. W. S. V. De heeren J Hoogervorst en H. J. Cohen leden der L.W.S.V hebben met succes deelgenomen aan den 75 K.M. afstand - marsch uitgeschreven door Graaf Willem II den Haag. FABRIEKSBRAND TE SCHOONHOVEN. Bovenverdieping eener plattcelbakkerij uitgebrand. Zaterdagmorgen ontdekte een der leden van het personeel der N.V. Plateelbakkerij „Schoonhoven" gelegen op den voor- mallgen vestingwal aan de Oostzijde van Schoonhoven, brand op de bovenverdie ping van een der fabrieksgebouwen. In dit gedeelte der fabriek ls de spulterlj ondergebracht, waar de producten worden beschilderd en afgewerkt, zoodat een groote hoeveelheid verfwaren het vuur in een oogwenk tot een feilen brand deed aanwakkeren Er was dan ook geen sprake van blus- schen met eigen materiaal en zelfs bleek, dat men uit het gebouw niets anders kon bergen dan een aantal kisten, pakken houtwol en ander verzendingsmateriaal, dat beneden was opgeslagen. De brand weer van Schoonhoven bestreed het vuur aanvankelijk met twee stralen op de waterleiding. De motorbrandspuit was niet spoedig in actie, mede doordat het water van grooten afstand moest worden aan gevoerd. Inmiddels was ook de auto-motorspuit van het nabijgelegen Willige Langerak aangekomen waar burgemeester Oidenhof den brand had opgemerkt. Men kon toen het vuur flink aantasten, doch de geheele bovenverdieping van het gebouw stond reeds ln lichter laaie. Zij is dan ook geheel uitgebrand. De brandweer, die werkte onder leiding van burgemeester Nieuwenhuisen wist de benedenverdieping van het gebouw te be houden. zoodat de gipsmodellen der bak kerij. die voor het bedrijf van zeer groote waarde zijn en die in een brandvrijen kelder waren opgeborgen, geen schade kregen. De andere gebouwen der fabriek liepen, dank zij de gunstige windrichting, niet veel gevaar. Het gebouw zelf heeft vrii veel geleden en, behalve de verven en lakken, is ook een vrij groote partij afge werkte artikelen verloren gegaan. De fabriek was niet tegen bedrijfsschade verzekerd doch wel tegen brandschade. Hbld. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Ernstig ongeluk te Zandvoort. Zaterdag is op de spoorlijn Haarlem— Zandvoort een ongeluk gebeurd. De eerste trein, die in de richting Zandvoort ver trok, reed, volgens orders, wegens de electrificatie van de lijn, op het linker spoor, Ter hoogte van de „Top" tusschen Overveen en Zandvoort liep de spoorweg arbeider J. de Wilde uit Haarlem ln de richting Zandvoort. Hij vermoedde niet, dat een trein zou naderen en heelt deze dus waarschijnlijk niet hooren aankomen. De man werd door de locomotief gegrepen en bleef bewusteloos naast de baan lig gen. De machinist, die het ongeluk niet bemerkt heeft, reed door. Omwonenden zagen den man liggen. Zijn toestand is zorgwekkend. SLACHTOFFER VAN OSSCHE STILZWIJGENDHEID. De Ossche stilzwijgendheid, die het mo gelijk maakte dat de misdaad ter plaatse zoo welig tierde heeft ook tot gevolg gehad dat een persoon ten onrechte van diefstal werd verdacht en onschuldig gevangenis straf heeft ondergaan. Het betreft hier een geval van kippendiefstal. In het jaar 1928 werd bij den landbou wer Vos te Bakel een groote partij kippen gestolen. Het spoor der dieven leidde naar Oss en de gemeentepolitie ging eenigen tijd later er toe over om een zekeren C. W. v. d. Heuvel, van beroep ktppenkoop- man, thans wonende te Wychen, te ar resteeren. Van den Heuvel ontkende het hem ten laste gelegde doch daar dit in Oss de ge woonte was, meende de politie toch den dader in handen te hebben en van den H. werd naar 's Hertogenbosch overge bracht, waar hij ter beschikking van de justitie werd gesteld. In de rechtszaal bleef hij in zijn ont kennende houding volharden, doch des ondanks werd hij tot negen maanden ge vangenisstraf veroordeeld zonder aftrek van voorarrest. De man heeft deze straf uitgezeten. Nu evenwel zoovele Osschenaren aan het be kennen zijn gegaan is het thans geble ken dat v. d. Heuvel een slachtoffer is geworden van de Ossche stilzwijgendheid en hij volkomen onschuldig ls veroordeeld. Het behoeft geen betoog dat van den Heuvel over het hem aangedane onrecht diep gegriefd was en hij rustte niet voor hij den dader van dezen diefstal gevonden had. Inderdaad kwam het hem voor eeni gen tijd ter oore dat de beruchte Ossche misdadiger L. Vos bijg. Bijs de Sijp de hdnd ln dit misdrijf moest hebben gehad, Van den Heuvel heeft zich toen schrifte lijk tot de Sijp in de strafgevangenis tc 's Hertogenbosch gewend met het verzoek om aan de politie mededeeling te doen dat van den H volkomen onschuldig aan den kippendiefstal te Bakel was geweest en dat hij (de Sijp) deze had bedreven. Thans nu zoovele misdrijven door de Ossche misdadigers aan de politie worden opgebiecht heeft, naar wij vernemen, de Sijp buiten het groote zondenregister dat op zijn naam staat, ook den bewusten dief stal te Bakel voor zijn rekening genomen. Uit zijn verklaringen is komen vast te staan dat hij circa 60 kippen bij den land bouwer Vos heeft gestolen. Verder noemde hij nog de namen van zijn medeplichti gen n.l. L. v. d. H., terwijl een zekere E. H. de kippen heeft vervoerd en een ze kere de W. het pluimvee heeft opgekocht. De kippenkoopman van den Heuvel die destijds ten onrechte een gevangenisstraf heeft ondergaan van ruim 11 maanden, stelt pogingen in het werk om revisie van zijn zaak te verkrijgen. Hij hoopt thans volkomen van alle blaam geziuverd te worden. M.m. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. De 33-jarige eerste machinist bij de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek te Ter- wlspel (Fr.) is tijdens zijn werkzaamheden in de fabriek door den electrischen stroom getroffen. De man was op slag dood. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. MOTOR GESLIPT EN OVER DEN KOP GESLAGEN. Zaterdagmiddag is de te Venlo gesta- tionneerde 25-jarige kommies der Be lastingen E. Bos, afkomstig uit Boertange iDr.) toen hij op zijn motor met groote snelheid in de richting der (grens reed, in de gevaarlijke bocht van den Herunger- weg nabij den Hazewind geslipt en over den kop geslagen. Onmiddellijk was geneeskundige hulp ter plaatse Een dokter legde een noodver band en stelde na onderzoek vast, dat de kommies een ernstige hersenschudding en verschillende gapende hoofdwonden had bekomen. In zorgwekkenden toestand is de ongelukkige naar het ziekenhuis overgebracht. EEN DIEVENBENDE TE EDE. De politie te Ede slaagde er in negen personene uit de omgeving van die plaats te arresteeren. die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van eenige lederen motorjassen, wollen dekens, handschoe nen, motorolie en kippen. VERDRONKEN. Bij het braambessenplukken langs het kanaal te Ossenrijk onder Steenwü k is het 13-jarig dochtertje van den landbou wer H. Braad te Oldemarkt te water ge raakt en verdronken. Zaterdagavond te half zes is te Amster dam het 7-jarig dochtertje van den schipper L. Bakker van het schip „Eco nomie" te water geraakt en verdronken. Geruimen tijd later kon het lichaam worden opgehaald. De levensgeesten wa ren toen echter reeds geweken. o BOERDERIJ TE BAARLO AFGEBRAND. Gistermorgen te 4 uur is te Baarlo, ge hucht Huissen. gemeente Maasbree. de kapitale boerderij van den heer Vervuurt, aan den Eertweg. totaal afgebrand. Hot vee kon worden gered, doch de inboedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. o OVERLEDEN AAN DE GEVOLGEN VAN EEN STEEKPARTIJ. In het ziekenhuis te Slttard is Zaterdag middag de 51-jarige H. Broren uit EIsloo overleden die aan het begin van de vorige week bij een burenruzie een messteek in den rug had bekomen. In het begin liet de toestand van het slachtoffer zich niet zoo ernstig aanzien, doch later verergerde deze. B. is weduwnaar en laat eenige kinderen na. In verband met dit geval heeft de ge meentepolitie van EIsloo een zekeren L. uit deze plaats gearresteerd, doch deze moest wegens gebrek aan bewijs weder op vrije voeten worden gesteld. o BUITENLANDSCH GEMENGD. VLIEGEN MET MENSCHELIJKE KRACHT. De pogingen, die door de ingenieurs en de leden van den Luchtsportbond, Hoess ier en Villinger uit Dessau in het werk ge steld zijn, om met menschelijke kracht te vliegen, hebben succes gehad. Op 29 Augustus werd door de piloten allereerst een aantal sprongen gedaan van ongeveer 50 M uitsluitend met behulp van een gummikabel. Daarop volgde een vlucht over 235 M. op 1 M. hoogte, waarbij na den start alleen de door krachtig trappen in beweging gebrachte schroef drijfkracht leverde. Hiermede was de eerste vlucht met behulp van mensche lijke kracht volbracht. Op 30 Augustus volgden nog twee ge slaagde vluchten. De eerste wederom van 235 M. op ongeveer 1 M. hoogte, zonder met den grond in aanraking te komen en de tweede van ongeveer 100 M., waarbij een kleine fout, die een iets te harde lan ding tengevolge had, eenige schade toe bracht aan het voorste deel van het toe stel. Nadat het toestel hersteld was. is men er Zaterdag in geslaagd 20 seconden lang, met een gemiddelde snelheid van 40 K.M. per uur op ongeveer 5 M. hoogte een af stand af te leggen van 204 M. en in 21 seconden een afstand van 231 M. Bij deze vlucht beschreef de piloot telkens ook een bocht naar links. DE AANVARING IN HET KANAAL. De Norddeutsche Lloyd meldt, dat het stoomschip Eisenach bij de botsing met de Ramiliies ernstig is beschadigd. Bij het ongeluk hebben 2 stokers het leven ver loren, terwijl een tremmer ernstig is ge wond. Een hulpstoker wordt vermist. AL CAPONE MOET NOG 120.000 DOLLAR BELASTING BETALEN. Al Capone, die thans een gevangenis straf uitzit van II jaar in Alcatraz, heeft bericht ontvangen, dat hij nog 120.000 dol lar zal moeten betalen wegens achterstal lige drankbelasting. o MIJNONGELUKKEN IN FRANKRIJK. Zaterdagnacht zijn in de mijn te Bruay 'N. Fr.) zes mijnwerkers door gasverstik- king om het leven gekomen. In Zuid-Frankrijk werden in de mijn van Molières twee mijnwerkers door een rotsblok, dat plotseling afbrokkelde, ver pletterd. DE INSTORTING TE BERLIJN. Laatste slachtoffer gevonden. Op de plaats van de instorting in de Hermann Goeringstrasse te Berlijn werd Zaterdagavond om 7 uur, na zeer groote moeilijkheden, ook het laatste, het negen tiende, slachtoffer van de instortingsramp geborgen. Dr. Goebbels woonde de berging bij en hield tot de arbeiders een rede, waarin hij hen voor den verrichten arbeid dank zegde. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Een klein vliegtuig van de Aeroclub te Warschau, op weg naar Kattowitz om deel te nemen aan een rondvlucht van de Silezische Aero Club ls te Xrasnogrod nabij Lublin neergestort. De piloot, lr. Korbel en de sergeant Koebalski werden gedood. i_ B—3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11