LEJDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 29 Augustus 1933 UIT DE OMSTREKEN. 15 21 21 KOFFIE'RECLAME DE K.W. BIJENKORF THIJS IJS EN DE WOESTE VAMPYR BURG. STAND VAN LEIDEN LAND- EN TUINBOUW. BOSKOOP. gede van pater Borromeus de Greeve. Voor een stampvolle zaal van het R.K. -rtcnlglngsgebouw aan de Rozenlaan trad a spreker voor den Nederl. R.K. Volks- Mnd afd. Boskoop op, pater Borromeus de ntteve. De voorzitter, de heer G. van Spel. opende de bijeenkomst op gebruike rs 'wijze, om vervolgens het woord te JJvcn aan den spreker die tot onderwerp •kozen had: „Het Godsdienstig element in vereenlglngsleven", welke rede onder dsmlooze stilte werd aangehoord. Zoowel nor, als na de rede, zong het R.K. zang- ior „St. Caecllla" eenlge nummers. Met een kort woord, sloot de voorzitter den In alle opzichten geslaagden avond. Dure broodjes. Terwijl de broodbezorger van de cen- jle bakkerij, zijn kar met brood even on- (teerd had gelaten, ging lntusschen de ond die onder de kar gespannen was er iet den wagen van door, met gevolg, dat et geheele gespan in de Biezenwetering ■recht kwam. De hond moest zijn onvoorzichtigheid iet den dood bekoopen, terwijl door de idompellng ook vele brooden verloren togen. Een drievoudig afscheid, In de Ulo-school aan de Rozenlaan, heeft drievoudig afscheid plaats gehad, n.l. in den heer H. A. v. 't Laar, hoofd dier shool. wegens vertrek naar Alkmaar, de eer D. Both, onderwijzer wegens pen- oneering en mej. Ketting, onderwijzeres, het onderwijs gaat verlaten wegens yselljk. Door de kinderen werden jj deze gelegenheid eenlge toepasselijke ideren gezongen, waarna aan elk der leidenden een fraai cadeau werd over- mdigd. Hierna werden de kinderen rijke ik getracteerd, waarbij het heel gezellig j. In de avonduren werden de drie heldenden door het schoolbestuur, als- ede door het onderwijzend personeel der :1de scholen ontvangen in de school aan Nleuwstraat. De voorzitter der School- teenlglng, de heer E. Guldemond sprak er eenlge woorden van waardeering. Ook pelden het oud-schoolhoofd, de heer D. eerman Sr. en verschillende andere spre es nog het woord. Nadat door de heeren v. 't Laar, Both mej. Ketting woorden van dank waren sproken bleef men nog geruimen tijd in jelllgen kring bijeen. -Voor Zondag 1 Sept. zal de Zondag- enst der doktoren worden waargenomen or dr. P. du Buy, telef. 40. De kraan, die eenige dagen geleden Waddlnxveen in de Gouwe terecht ram, is na de noodige herstellingen iins In deze gemeente gearriveerd, zoo lt een begin gemaakt kan worden met 1 weghalen van den grond, rondom het onnen brughoofd, waardoor deze kan ken. mals begrijpelijk hebben de werk- mheden veel bekijks. KOUDEKERK. TERAADEBESTELLING VAN IJ. BRUINS EN HAAR DOCHTERTJE. Droeve plechtigheid. Onder zeer groote deelneming werd op Alg. Begraafplaats alhier, het stoffe- overschot ter aarde besteld van mej. mins met haar 7-jarig dochtertje, welke üe j.l. Vrijdag op de rivier de Waal en lende op een zandschuit genaamd tolt gedacht" door een aanvaring jam- erlijk zijn verdronken. Onder de vele swezigen waren ook tegenwoordig het isoneel van de Chr. school aan den Indijk, alsmede een aantal leerlingen in de klas, waarvan het meisje eenige (ken geleden nog deel uitmaakte. Ge loken werd door ds. Odé Ned. Herv. ledikant alhier, welke woorden van oost sprak tot de diepbedroefde familie. Vervolgens sprak de heer Kerkhoven sold van bovengenoemde school, waarna W de leerlingen werd gezongen Ps. 155. Hiermede was deze droeve plechtigheid teloopen; men keerde diep onder den ■nik huiswaarts. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. «bestrating in het grondbedrijf Vast stelling rekeningen Wijziging begrooting 1935 - Afscheid van raadsleden. He raad dezer gemeente kwam ln open- to vergadering bijeen. Alle leden waren jWezig. Voorzitter de burgemeester, de K. Brug. Na opening op de gebrui kte wijze volgde voorlezing van de "Men, die onveranderd werden vast ten E behandeling van eenige ingekomen «en, bracht de voorzitter in bespre- ■S de kwestie van het door de gemeente jMiaalde vuil. B. en W. hadden zich te aanzien in verbinding gesteld met gemeente Nieuwkoop en gaven in «'weging voorloopig bij wijze van proef Ie gaan tot vervoer van het vuil naar gemeente. De kosten van het ver- zullen bedragen f, 2,50 per ton. De ging hiermee accoord. •oor de herbestrating van de straten .bet gemeentelijk grondbedrijf waren «aanbiedingen ingekomen. Laagste be heer v Osnabrugge voor de som '.649. De voorzitter gaf in' over- aan den laagsten inschrijver het J 'e gunnen. Conform besloten, ran Ged. Staten waren terugontvangen ohm' Po'itleverordenlng én de leges- 5en;ng. Besloten werd in de Politie- gv'aenlng de gewenschte redactie-wljzi- wan te brengen, terwijl de leges- jtening zal worden herzien. '(kening van het Burg, Armbestuur '('volgens zonder bespreking goed- jj.' 'b- Die van tiet Grondbedrijf over 1? 'b vastgesteld Ten ODzichte van kj; teentere'Trnirs: n-v 1934 waren "Usm "onimissln enkele nohelderineen Mujfb- De voorzitter "af de gevraagde luumgen. De heer De Haas deelde 'an verschillende personen te hebben gehoord, dat de gemeente zoo slecht van betalen was. Het was voorgekomen, dat menschen nog geld van de gemeente te goed hadden, doch ergens anders een lee ning moesten sluiten, omdat betaling door de gemeente zoo lang op zich liet wachten. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit wel eens kon voorkomen. Het betrof dan betaling van posten die nog niet door Ged. Staten waren goedgekeurd. De reke ning werd vervolgens vastgesteld. Van de Chr. Oranjevereenlglng was In gekomen een verzoek om subsidie voor de te houden kinderfeesten. Besloten werd een subsidie toe te staan van f. 0.40 per kind, mits alle schoolgaande kinderen ln de gelegenheid worden gesteld deel te nemen. Eenige reclames hondenbelasting werden afgedaan. Vervolgens werd aan de orde gesteld een wijziging van de begrooting voor 1935. De voorzitter deelde mede. dat een verhooging noodlg was ln verband met verschillende uitgaven voor het vernieuwde raadhuis, meest de installatie betreffende. Het ging hier om een bedrag van ruim f3000. Deze som zal, zulks ln overleg met Ged. Staten, ln 5 a 6 jaar op de gewone middelen moe ten worden gevonden. De totale kosten van het nieuwe raadhuis hebben volgens mededeeling van den voorzitter bedragen f. 28.800. De begrootlngswljzlging werd goedgekeurd. De heer Groenendijk vestigde de aan dacht op den achterstand bij de Inning van de kosten voor waterleiding. De voor zitter zelde toe zooveel mogelijk het ver schuldigde in te vorderen. Aan het einde der vergadering besprak de voorzitter hetgeen in de afgeloopen periode door den raad werd behandeld. Steeds was er rust en eendracht, hoewel het was een periode door crisis en malaise benauwd De vraag kwam thans op of de raad ln dezen tijd zijn taak goed had ver vuld of dat er plaats was voor critlek. Hij somde de belangrijkste besluiten op door den raad in deze jaren genomen, o.a. de verbouwing van het raadhuis. De raad heeft getoond steeds democratisch te voe len, zonder dit woord gedurig op de lip pen te nemen. Vooral gold het veler nood te lenigen. Het waren vier moeilijke jaren die wij doormaakten en bedriegen de voor teekenen niet, dan zal de komende periode misschien nog moeilijker zijn doch spr. vertrouwde met Gods hulp ook dezen tijd door te komen. Aan personen denkende, herinnerde spr. allereerst aan wethouder dr. De Bruyne, die in 1932 overleed en wiens plaats als raadslid werd Ingenomen door den heer Roest. Deze heeft de plaats niet geamblëerd en treedt thans vrijwillig terug. De voor zitter sprak de hoop uit dat de heer Roest aangename herinneringen mag behouden aan hetgeen hij hier meemaakte. Iets anders was het volgens spr. met den heer De Graaf. Deze had 16 jaar zitting en keert niet terug in verband met gevorderden leeftijd. Wij zullen, aldus de voorzitter, den heer De Graaf hier noode missen. Ten slotte richtte spr. zich tot wethouder Van Leeuwen De voorzitter heeft aan hem een grooten steun gehad, want de heer Van Leeuwen heeft een helder oordeel en voelt daarom de verschillende kwesties zoo ge makkelijk aan. Ten zeerste betreurt hij daarom zijn heengaan, al staat het niet aan hem de oorzaken hiervan op te spo ren. Ten slotte wenscht spr. allen schei denden Gods onmisbaren zegen toe. De heer Van Leeuwen, antwoordende op de rede van den burgemeester, zelde ln dankbaarheid te willen gedenken al dat gene wat de raad onder leiding van den voorzitter tot stand heeft, kunnen brengen. Voor de toekomst denkt hij aan de spreuk in het rijkswapen „Ik zal handhaven". HIJ wees op de rechten en vrijheden der bur gerij, maar daarnaast op orde en gezag en vertrouwde dat het ook in den komen den tijd onder leiding van den huldigen voorzitter wel goed zal gaan. Spr. werschte den burgemeester Gods zegen op zijn arbeid. De heer Roest sprak in gelijken geest. Hij deelde mede, dat hij op grond van zijn vele werkzaamheden, zich niet voldoende in de gemeentezaken kon inwerken en daarom had besloten zich terug te trekken. De heer de Graaf sloot zich bij de vorige sprekers aan. Hierna sluiting. Te Den Haag slaagden voor costu- mlère de dames G. Wolf alhier en M. v. d. Zon en G. van der Zon te Zoeterwoude, allen opgeleid aan de Mode-Vakschool onder leiding van mej. E. J. v. Varlk, alhier. WADDINXVEEN. In de Ned. Herv. Kerk heeft de col lecte voor den nieuwbouw f. 175 opge bracht. ZWAMMERDAM. Wethouder C. van Muiswinkel. Naar wij vernemen zal de heer C. van Muiswinkel Mzn., (a.-r. wethouder) zich bij de komende verkiezing niet als wet houder meer beschikbaar stellen. AALSMEER. VERG. KON. NED. MIDDENSTANDSBOND Geen deelname aan de Nationale Winkelweek. De afd. „Aalsmeer" van den Kon. Ned. Middenstandsbond heeft een buitenge wone algemeene ledenvergadering gehou den in hotel „De drie Kolommen". De voorzitter, de heer C, H. Nuyt, heette de vele aanwezigen, hartelijk welkom. Spr. deelde mede. dat de drie groote midden standsbonden in ons land, n.l. de Neu trale, Katholieke en Christelijke Bond, de handen ineen hebben geslagen en besloten hebben, bij genoegzame deelneming der afdeelingen, tot het houden van een Na tionale, uniforme Winkelweek. Als tijd Is vastgesteld van 14 tot 26 October a.s. Ook de medewerking van deze afd. is gevraagd. Wat de meening van het bestuur betreft, deelde de voorzitter mede, dat de vast gesteld- tijd dier algemeene winkelweek hem niet. geschik' leek voor het platte land, evenmin als 'iet feit. da' de geheele organisatie bij een centrale leiding is on dergebracht. Naar aanleiding van het gesprokene door den voorzitter voerden meerdere leden het woord O.m. werd opgemerkt, dat bij deelneming aan de Nationale Win kelweek het oorspronkelijk oogmerk, dat bij de middenstanders heeft voorgezeten, nl. het publiek te bewegen in eigen plaats te koopen, geen zin meer zou hebben. Vervolgens werd gestemd vóór of teeen deelneming Nationale Winkelweek. Met zoo goed als algemeene stemmen sDraken de leden zich uit tegen deelneming. Het bestuur werd ongedragen te zijner tijd met olannen te komen voor een te orga- niseeren Winkelweek voor Aalsmeer en nahijen omtrek. Op voorstel van het bestuur werd be sloten, bij voldoende deelname, ln het a.s. winterseizoen een cursus boekhouden te oreanlseeren. Hierna volgde sluiting. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Levenloos geboren een kind van 't man nelijk geslacht van T. Vis en Grietje Hof man. HAARLEMMERMEER. Met ingang van 16 Sept. a.s. Is als kantoorhouder te Nieuw-Vennep benoemd de heer G. Versteeg, thans ln gelijke be trekking werkzaam te Loplk. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Koninginncfeesten. Alhier zal het Koninginnefeest worden gevierd op Dinsdag 3 Sept. Het program ma zal er als volgt uitzien: Des morgens speelt de Harmonie kóTaalmuzlek van den toren Dan komen de schoolkinderen op het Kerkplein te zamen en trekken in op tocht door het dorp naar het feestterrein, begeleid door de Harmonie. Hier zullen de kinderen worden toegesproken door den burgemeester, waarna de kinderspelen zullen aanvangen. Tijdens deze spelen zal het de kinderen aan de noodige tractatie niet ontbreken. Na afloop dezer soelen gaat het weer in optocht naar het Turf marktplein, alwaar de stoet wordt ont bonden. Des namiddags beginnen de soe len voor grooteren, iongens en meisjes boven 14 jaar. Evenals in den voormiddag zal ook ln den namiddag de Harmonie haar medewerking verleenen. Des avonds ls er een grootsche lichtstoet door het dorp Na afloop ls er een concert in de muziektent bij de Turfmarkt met de ge bruikelijke rondedansen. Dat alle Inwoners meehelpen door het uitsteken der vlaggen het dorp een fees telijk aanzien te doen geven, ligt voor de hand. (t. in. Zaterdag 31 Augustus) Groenmerk koffie, per half ponds pakje van 18 voor Roodmerk koffie, per half ponds pakje van 25 voor ALS EXTRA RECLAME Do fijnste knipjanhagel per halt pond van 25 voor PROFITEERT HIERVAN? LIMONADE GAZEUSE, per grote fles 10 en 12 Brusselse kermis per pond 25 Grote ronde kaakjes 19 Speculaas. 25 en 21 Javaantjes 29 Jam 22 Choco hagelslag p. h. p. 11 Paul Krugerstr, 24 Katwijk a Zee - Zuidslr. 3 9393 KATWIJK AAN ZEE. Bliksem ingeslagen. Vannacht heeft een zwaar onweer boven Katwijk aan Zee gewoed. De bliksem Is in geslagen in den schoorsteen van 't stoom gemaal van het Hoogheemraadschap „Rijnland". De koperen leiding ls op de plaats doorgesmolten en de electrische ver lichting werd verstoord. NOORDWIJKERHOUT. Bij Kon. Besluit ls herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente, de heer A. A. C. M. van Iersel Hoewel er hier geen offlcieele oran jefeesten gehouden worden, vindt, naar wij vernemen, wel op 31 Aug. een Oran jeavond plaats ln de Ned. Herv. Kerk, ge lijk zulks de laatste jaren gebruikelijk was Ds. van Noort hoopt dan het wooord te voeren, terwijl de Chr. Zangvereen. „Con cordia" haar medewerking zal verleenen. NOORDWIJK AAN ZEE Geslaagd concert. Gisteravond gaf de muzlekver. „De Echo der Duinen" een mooi geslaagd con cert op het autopark. Te halftlen werd een lampion-optocht gehouden ln het Noordelijk gedeelte van het dorp, waaraan vele aardig gecostumeerden deelnamen. Na afloop stelden de muziek en de lam piondeelnemers zich weer op 't podium op en speelde de muziekvereenlging nog eenige vroolijke nummers. Het was een geslaagde avond! Hit door bliksem getroffen. Des nachts ls een hit "an den heer N. in de welde door den bliksem getroffen en gedood. o RIJNSBURG. Raadsagenda. Morgen vergadert de Raad dezer ge meente te 7.30 uur n.m. ter behandeling van onderstaande agenda. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling rekeningen van de gemeentebedrijven over 1934. 3. Voorloopige vaststelling gemeente rekening over 1934. 4. Schrijven van de Kamer van Koop handel, houdende verzoek bijdragen Rijn- landsch borgstelllngsfonds. 5. Machtiging uitvoering werken. 6. Adres C. de Mooy, Voorhouterweg, ontheffing hondenbelasting. Vergadering der Ver. van kleine zelfstandigen. Het bestuur dezer vereeniging, omvat tende Rijnsburg, Katwijk, Oegstgeest en Valkenburg vergaderde alhier ter bespre king van den noodtoestand, waarin velen van haar leden verkeeren. Besloten werd de Regeering te verzoeken maatregelen te willen treffen, waardoor niet alleen broodsgebrek voorkomen wordt, doch ook het voortbestaan der leden verzekerd ls. Het bestuur is van meening, dat de nood der kleine zelfstandigen nog te weinig bekend is, waardoor van eenige hulp tot nog toe geen sprake was. In deze gemeente zal voor de Chr. arbeidersstichtingen „Het Hoogeland" 2 September a.s! een z.g.n. vlagjesdag wor den gehouden. SASSENHEIM. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert a.s. Dinsdag 3 September des avonds half acht. De te behandelen punten zijn: 1. Beëedl- glng der leden; 2, Verkiezing Wethouders; 3. Notulen der vorige vergadering; 4. In gekomen stukken; 5. Reclames belasting op de honden; 6. Nieuwe verordeningen liggeld en kadegeld; 7. Gemeenschappelijke keuringsdienst met buitengemeenten voor vee en vleesch; 8. Verzoek Rijnlandsch Borgstellingsfonds om deelname in het kapitaal der stichting. Te 's Gravenhage slaagden voor het examen costumlère de dames Jo Onos, De Kaag en G. R. Drost, alhier. Zij wer den opgeleid door mej. J. Drost alhier. WARMOND. Aan het Tehuis voor door Armoede verzwakte kinderen „Jeruel" te Lelden, is door B. en W. vergunning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente. 13. Zoo sluipt vriend Thijs nu door die gang; die brengt hem, naar hij denkt, wel uit 't gevang. Hij is nu niet meer bang, maar wel voorzichtig nog gebleven en maakt heel'maal geen leven; als hij slechts aan dien vreeselijken vampyr denkt moet hij al beven. Hij gaat wel honderd meters voort zoo, stap voor stap; en eind'lijk komt hij a^n een steile steenen trap die voert ln duisternis om hoog en verliest zich al heel gauw aan 't oog. Als Thijs de eerste treden zacht bestijgt, krijgt hij 't gevoel dat hier gevaar hem dreigt. WASSENAAR. De a.s. wethoudersverkiezing. Naar wij vernemen hebben de dlver<( raadsfracties bij meerderheid besloten td* wethouders te kiezen de heeren ir. H. Dresselhuijs (L.) en G. J. van der Stoel (C.H.) Van huis weggeloopen. Des avonds werd de 14-J. S. uit Den Haag, die zonder licht reed door de poli tie aangehouden. Het bleek, dat hij van huis was weggeloopen; hij verklaarde niet meer naar huis terug te durven. De jongen werd aan de Haagsche poli tie overgegeven, die verder voor hem. zorgde. ZOETERWOUDE. Het Koninginnefeest. Na het nachtelijk onweer, konden ondee prachtige zonneschijn de Konlnglnnefees- ten beginnen op het land, gelegen langs den Ommedljkscheweg. Verschillende at tracties waren daar aanwezig. Nadat de schoolkinderen eenlge liederen hadden gezongen, begon men direct met de ver schillende vermakelijkheden voor de jeugi De uitslag luidde als volgt: Blokjes rapen voor meisjes van 6 en 1 jaar: le pr. Corrie Rietveld, 2e Co Voor- douw. 3e Gesie Uljée. Balletjes dragen voor meisjes van 8 em 9 jaar: le pr. Zus van Veen, 2e Loes Ver hoorn, 3e Corry Harteveld. Aardappel knippen, voor meisjes van 1(J en 11 Jaar: le pr. Elsje Hol, 2e Jans vair Mil. 3e Cor van den Akker. Naar den trein, voor meisjes van 12 en 13 Jaar: le pr. Annle Boks, 2e Nelly Ver- kleij, 3e Rie Hogewoning. Blokjes rapen, voor Jongens van 6 en 7 Jaar: le pr. Bas de Jeu, 2e Jan van Vel- sen, 3e Piet van der Vliet. Idem voor Jongens van 8 en 9 jaar: IQ pr. Simon Engelhart, 2e Jan v. der Meer, 3e Renle Hendrikse. Zakloopen voor Jongens van 10 en 111 jaar: le pr. Bram Owel, 2e Gerard Ver voorn, 3e Antoon van Dlemen. Idem jongens yan 12 en 13 jaar: le pr. Jan van Mil, 2e Rienus Heemskerk, 3e Car Maarseman. Al deze kinderspelen waren niet alleen een vermaak voor de kleinen maar ook voor de grooten. Na tractatie op choco lade, limonade en bananen, waren de voor middagfeesten geëindigd. In den namiddag volgde ringsteken per rijwiel. De le pr. werd behaald door Corrl v. Wetten, 2e Marle Wassing, 3e door Ali Lemmerzaal. Bij de kinder-race behaalde de le pr. Pietje van Mil, 2e Zus Lemmerzaal, 3e Cor van Wetten. 's Avonds arriveerde de Zoeterwoudsche fanfare en gaf een vroolijk stukje muziek ten beste. Met behulp van de muziek volg de de bekende stoelendans: le pr. Cor v. Amsterdam, 2e C. v. Wetten, 3e Rle Zand vliet. BIJ het hardloopen met hindernissen behaalde de le pr. J. Lemmerzaal, 2e K. Verhoorn en 3e C. Janmaat. Tot ruim middernacht bleef men op het feestterrein bijeen, onder zeer gezel lige drukte. Ook de diverse café's hadden den geheelen avond veel bezoek! Het geslaagde feest ls gelukkig zonder eenig incident verloopen. GEBOREN. Samuel,, z. van H. Ouwèrsloot en J. E. Glasbergen Pleter, z. van J. de Groot en W. Mooi Agatha Maria, d. van H. v. d. Heijden en Chr. P. v. d. Reljden Jaco bus Dirk, z. van G. Ouwehand en P. de Mol Pieter, z. van A. Wolthaus en G. v. d. Meij Johannes Wilhelmus Simon, z. van J. F. Vink en E. Kückelberg Chris- tiaan Hendrik, z. van Chr. H. Nljland eri B. Buithuls Hendrik, z. van C. H. Nij- land en B. Bulthuis Willy, d. van W. J. Lancel en M. M. Bodijn Marinus, z. van C. v. Rhljn en J. Fleur. ONDERTROUWD. H. W. Brouwer jm. 32 J. en P. H. Broek- veldt Jd. 29 j. B. L. Zeilstra jm. 27 j. en J. v. Wezel jd. 25 j. A. F. Kret jm. 25 j. en M. Groeneweg jd. 24 j. GEHUWD. J. Arnoldus jm. en L. J. Planje jd. F. v. d. Broek jm. en M. L. Meijer jd. A. v. d. Dop gesch. en M. E. Menke jd. P. Dozij jm. en A. v. Beek jd. T. B. v. Eg- mond jm. 'en E. v. d. Zeeuw Jd. H. Filippo jm. en A. v. Tongeren jd. A. Kret jm. en M. J. Arbouw Jd. M. A. H. Starrenburg jm. en E. W. v. d. Graaf jd. W. J. N. A. Veeren jm. en H. J. Zeven ter jd. G. J. v. Kamp jm. en L. E. Ober jd. OVERLEDEN. W. Keur m. 58 j. A. Moraal m. 51 j. W. J. F. Nleuwenburg m. 70 j. EEN TWEEDAAGSCHE BLOEMEN TENTOONSTELLING IN HET KOLONIAAL INSTITUUT TE AMSTERDAM. Ter gelegenheid van 't zesde Internatio naal Botanisch Congres, dat binnenkort te Amsterdam zal worden gehouden en waaraan deelnemen meer dan achthon derd botanici van naam uit de geheele wereld, houdt de Kon Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in de groote lichthal van het Koloniaal Instituut op Dinsdag 3 en Woensdag 4 September a.s. een bloemenkeurlng. Door de samenwer king met de Nederl. Dahlia-Vereenlglng zullen onder meer de mooiste en nieuwste dahlia's worden geëxposeerd. Het Congres- bestuur stelde gouden, verguld-zilveren en zilveren medailles beschikbaar. Ook op ander gebied zal veel interes sants te zien zon Onder meer zal worden ineezonden een collectie kegeldragende takken van „De Schnvenhorst" te Putten op de Veluwe De bloemententoonstelling zal Dinsdagmiddag na 1 uur geopend zijn. a-a

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7