LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 26 Augustus I935 UIT DE RIJNSTREEK. GEMENGD NIEUWS. THIJS IJS EN DE WOESTE VAMPYR Hooiberg totaal uitgebrand. Gistermiddag te plm. 1 uur ls tengevol ge van hooibroel brand ontstaan ln den hooiberg van den heer S. de Wit alhier, die totaal uitbrandde. De vlammen en rookwolken waren van verre reeds te zien. De brandweer was spoedig ter plaatse, die door krachtig optreden erger wist te voor komen. Diverse omliggende gebouwen werden beschadigd, vooral het achterhuis. Gisteravond smeulde het nog steeds, zoo dat men met de blusschlngswerkzaam- heden actief moest blijven. De belangstelling was op dezen Zondag middag begrijpelijk zeer groot; ook de Burgemeester was onmiddellijk aanwezig. De schade wordt grootendeels door verze kering gedekt: WASSENAAR. BRAND IN ONBEWOONDE VILLA. De bovenverdieping geheel vernield. Des nachts te omstreeks kwart over drie ontdekten eenige kampeerders een hevigen vuurgloed op de bovenverdieping van de onbewoonde villa ..Saphlr" aan den Sehouwweg alhier, eigendom van de familie IJzerman De kampeerders waar schuwden onmiddellijk de politie. Deze rukte met de brandweer met groot mate riaal uit onder leiding van den comman dant den heer Walpoott. Met acht stralen werd het vuur met kracht bestreden. Daar er gevaar dreigde voor de omwo nenden werden deze gewaarschuwd, die terstond hun woningen verlieten. Door het krachtig blusschen der vlammen kon de brand beperkt blijven tot de boven verdieping. die geheel uitbrandde. De benedenverdieping bleef behouden, doch leed zeer veel waterschade De politie stelde een grondig onderzoek in. daar er vermoed werd dat de kampeerders de oorzaak konden zijn. Vast ls komen te staan dat dit uitgesloten is. Men tast dus nog naar de juiste oorzaak in het duister. Het blusschingswerk duurde tot 7 uur in den morgen. Op het terrein zijn eenige brandweerlieden achtergebleven voor het eventueel nablusschen. Werp geen rijwielen neer bij den Wassen aarsehen Slag. Aan den Wassenaarschen Slag werd een achttiental fietsen, dat daar neergezet en neergeworpen was en het verkeer belem merde door de politie ln beslag genomen. De fietsen werden naar het politiebureau overgebracht. Bij het afhalen werd tegen de eigenaars proces-verbaal opgemaakt. Deze maatregel werd genomen in het be lang van het veilig verkeer. r AARLANDERVEEN. Voor de a.s. Oranjefeesten bestaat veel belangstelling. Voor den optocht heb ben zich niet minder 230 personen aange meld. In den optocht zullen ook praal wagens zijn, o.a. van de Martha-Stichting. o ALPHEN. Van een hooizolder gevallen. Een 9-jarig zoontje van de familie H. uit Haarlem dat alhier bij familie logeer de, had. toen hij met nog eenige jongens aan het spelen was op den hooizolder bij den landbouwer S. aan de Aarkade. het ongeluk van het hooi op den zolder te vallen en vervolgens van den zolder naar beneden, waarbij hij op een voerbak der varkens terecht kwam. De jongen, die een dijbeen bleek te hebben gebroken, werd na heelkundige behandeling overgebracht naar een ziekenhuis te Haarlem. BOSKOOP. Brandstichting. Terzake van brandstichting van een hoeveelheid hooi is door de politie een per soon aangehouden die na verhoor het feit bekende. Omdat de man nog een vonnis moest ondergaan is hij ingesloten en later op transport gesteld. Op de kweekerij van de firma Gebr. Verwey. in het buurtschap „Zuidwijk" is voor belangstellenden te bezichtigen een vruchtdragende ..Abies nobilis glauca" het geen als een zeldzaamheid moet worden beschouwd. Door de politie is een inwoner uit deze gemeente aangehouden, als verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van gas ten nadeele der gemeente. Na verhoor en bekentenis werd hij weder op vrije voeten gesteld. NIEUWKOOP. AFSCHEID DS. NIENHUIS. Een verlies voor de Rem. Geref. Gemeente. Zondag nam ds. Nienhuis, Remonstr. predikant alhier, wegens het aannemen van het beroep te Gouda, afstand van zijn gemeente. Na het zingen van Lied 230 1 en gebed las ds. Nienhuis voor uit Matt. 9 3538 en daarna Matt. 4, waaruit de scheldende predikant tot tekstwoord koos, „De Heer uwen God alleen zult ge lief hebben en hem alleen dienen". Dit ls het geweest, waarmede ds. Nien huis gedurende de 3jaar dat hij in Nieuwkoop was, in de prediking om is gegaan waar het ook bij Christus om ging, niet het heerschen maar het dienen van God. Na de prediking en orgelspel, sprak ds. Nienhuis nog een persoonlijk woord tot de gemeente, kerkeraadsleden, cathechisanten, jongerenkring, organist, koster en kosteres. Hierin roemde hij vooral de prettige samenwerking die hij gedurende den tijd in Nieuwkoop doorgebracht, van hen heeft mogen ondervinden. Hierna sprak het kerkeraadslid de heer J. Zwart na mens het kerkbestuur en bracht in eenige welgekozen woorden dank voor alles wat ds. Nienhuis en zijn echtgenoote voor de gemeente zijn geweest. Spr. verzocht de gemeente ds. Nienhuis en zijn echtgenoote te willen toezingen „De Heer zal u steeds gadeslaan," enz Na dankgebed verlieten alle aanwezigen het overvolle kerkgebouw. Door het vertrek van ds Nienhuis ver liest de Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente een, vooral om zijn eenvoud, zijn hulpvaardigheid en medelevendheid, ln alle kringen gezien en bemind herder. ERNSTIGE AANVARING OP DE GOUWE. MOTORBOOT GEZONKEN. Een der opvarenden verdronken. Een tragische aanvaring heeft Zater dagmiddag te ongeveer half vier de ge meente Waddinxveen ln beroering ge bracht. Daar werd ter hoogte van de wer ken voor de nieuwe brug het motorjachtje „Anne", eigenaar de heer A. C. v. W uit Gouda overvaren door het 170 ton wegende motorschip „De Eendracht" uit Ouderkerk a d. IJsel, waarop het onmid dellijk zonk. De echtgenoote van den heer v. W. alsmede zijn 17-j. pleegzoon konden gered worden, doch de heer van Welle verdween met zijn boot in de diepte. De heer v. W wachtte op het voorbij varen van „De Eendracht" die uit de richting Boskoop kwam. doch zijn scheepje werd door den wind en den stroom naar het midden van het water geduwd, waar door de botsing ontstond. De „Anne" werd midscheeps door de vrachtboot „De Een dracht" aangevaren en sloeg om. Perso nen. die in de onmiddellijke nabijheid waren, slaagden er toen in mevr. v. W en den zoon, die naar den wal waren gezwom men te redden. Ofschoon de heer v. W. goed kon zwemmen, was hij waarschijn lijk door den schrik bevangen. Hij ver dronk jammerlijk en zonk in de diepte met zijn bootje, waaraan hij zich had vast gegrepen. Eerst na een kwartier kon het slacht offer opgehaald worden. Eenige uren paste men kunstmatige ademhaling toe, doch deze reddingspogingen bleven helaas zon der resultaat. Het gezonken scheepje werd later weer aan de oppervlakte gebracht. De politie legde beslag op de boot. even als op het stoffelijk overschot van den heer v. W., wiens vacantiereisje zoo nood lottig was ingezet Het diep tragische ge beuren verwekte bij de omwonenden de grootste deelneming. AANSLAG OP EEN TREIN. BIJ HET STATION OLDENBROEK. Drie militairen gearresteerd. Op Zondag, 18 Augustus zag de machi nist van den avondsneltrein Amsterdam Groningen, die ongeveer 20 minuten voor tienen het station legerplaats Oldenbroek passeert, plotseling tusschen dit station en den volgenden blokpost voor zich uit. iets op de rails liggen. Hij remde zoo sterk mogelijk, maar kon niet voorkomen dat de machine, zij het met reeds sterk ver minderde snelheid, inreed op een aantal voorwerpen op de rails Bij onderzoek bleken zware steenen, hamers en ander wegwerkersgereedschap op de rails te zijn gestapeld Deze voorwerpen werden door de machine deels van de rails afgescho ven, deels voortgeschoven. terwijl enkele stukken gereedschap geheel versplinterd werden. Was de trein met onverminderde snelheid er wordt op dit gedeelte gere den met ruim 90 km. op de genoemde voorwerpen gereden, dan waren de gevol gen waarschijnlijk heel ernstig geweest. Over het voorgevallene werd strenge ge heimhouding opgelegd. Thans zijn door de marechaussee van de brigade Wezep de daders van den aan slag aangehouden, nl. een korporaal en twee miliciens uit de legerplaats Olden broek van de lichting die dezer dagen af zwaait. Zij hebben reeds bekend en zijn te Harderwijk opgesloten. De korporaal en een der miliciens bleken de hoofddaders. Van een heuveltje hadden zij den afloop staan afwachten, maar toen de trein tot stilstand was gebracht, hadden zij ijlings de vlucht genomen. Als motief geven zij op baldadigheid. (Vad.) MOTOR TEGEN AUTO GEBOTST. ERNSTIGE AANRIJDING BIJ SUSTEREN. Twee dooden, twee gewonden. Gisterenmorgen omstreeks half elf heeft op den Rijksweg tusschen Sittard en Roermond nabij Susteren een ernstig ver keersongeval plaats gehad. Een motorrij wiel kwam met zoodanige snelheid ln botsing met een auto, dat de motorrijder en de duorijdster op slag gedood werden en een der passagiers van de auto zwaar werd gewond, terwijl de bestuurder lichte verwondingen opliep. Er was spoedig me dische hulp ter plaatse, doch deze kon slechts den beiden gewonden van dienst zijn. De motorrijder was afkomstig uit Nleuwenhagen. Hij heette F. P. J. Braun, was 35 Jaar oud en ongehuwd. De duo- rijdster, die eveneens om het leven kwam, was een familielid van den motorrijder. De auto. eigendom van een zekeren Jacobs te Nijmegen, werd bestuurd door den heer J. van Beveren uit Nijmegen, terwijl de zwaargewonde passagier, de heer M. Smid, eveneens uit deze stad af komstig was. ERNSTIG ONGELUK BIJ NIEUWVENNEP. Een man in een maaimachine gevallen. Zaterdag heeft in het land bij den land bouwer Biesheuvel aan den IJweg bij Nleuwvennep in Haarlemmermeer een ernstig ongeluk plaats gehad. De 31-jarige arbeider W. Verwoert, die aan het boonen maaien was. wilde iets aan de machine vastzetten en liet daartoe de paarden even stoppen. De dieren schrokken plotseling voor een op het landpad verschijnende auto en sloegen op hol, met het noodlottig gevolg, dat V. voorover viel tusschen het raderwerk van de maaimachine en met de in beweging zijnde messen ln aanraking kwam. De toestand, waarin de man, die hevig bloedde en wien een been en een arm geheel bleken afgesneden te zijn, werd gevonden, was verschrikkelijk. Direct werd telefonisch geneeskundige hulp in geroepen, doch toen een dokter ter plaatse verscheen, was de man door ernstig bloed verlies reeds geheel uitgeput. In zorgwek- kenden toestand werd hij per ziekenauto naar een ziekenhuis in Haarlem over gebracht. GROOTE INBRAAK OPGEHELDERD. Het gestolene opgespoord. In den nacht van 9 op 10 dezer ls er in gebroken bij de familie G. van Oorschot in de Voorschoterlaan te Rotterdam, ter wijl de familie de stad uit was. De dieven maakten een groote partij zilverwerk, eenige kostbare sieraden en een aantal schilderijen buit. De schilde rijen werden, gelijk destijds is vermeld, uit de lijsten gesneden. Aanvankelijk ontbrak elk spoor van de inbrekers, maar de laat ste dagen was het de politie ter oore ge komen. dat een man bij verschillende op- koopers in de stad zilverwerk te koop aan bood. Bij een der opkcopers verkocht hij een paar stukken zilverwerk, welke door de politie ln beslag werden genomen, daar zij van de bewuste inbraak afkomstig ble ken. De opkooper kon een vrij goed signa lement van den verkooper geven. Zaterdag vervoegden zich bij een opkoo per, aan den Linker Maasoever twee man nen, die zilverwerk aanboden. Een van hen was al eens eerder bij dezen opkooper ge weest. De opkooper waarschuwde de poli tie. terwijl de mannen zoolang aan den praat werden gehouden. Het tweetal werd daarop aangehouden. Het zijn twee broers, beide hulsschilders van de beroep, de 28- jarige J. F. S. en de 28-jarige M S. De po litie heeft in hun woning te Rotterdam een huiszoeking verricht, waarbij 't zilverwerk de sieraden en de schilderijen van de In braak afkomstig, zijn gevonden, zoodat de geheele buit van de inbrekers is achter haald. De beide gearresteerden hebben een volledige bekentenis afgelegd. o AUTO TE MEPPEL DOOR RANGEERMACHINE GEGREPEN. Inzittenden zoo goed als ongedeerd. Zaterdagmiddag te ongeveer vijf uur ls op den bewaakten overweg aan de Hoo- geveenschevaart te Meppel een ongeluk gebeurd, dat als door een wonder geen menschenlevens heeft gekost. De heer D. Pol, gemeentesecretaris te Muntendam (Groningen), die uit Valken burg naar huis wilde terugkeeren, was te Meppel verkeerd gereden en den weg naar De Wijk ingeslagen in plaats van dien naar Groningen. Toen hij zijn fout bemerkte, keerde hij terug en moest voor de tweede maal bovengenoemden overweg passee- ren. De boomen waren niet neergelaten. De heer Pol mocht dus aannemen, dat de weg veilig was. Dit bleek echter niet het geval te zijn. Van het station Meppel naderde een rangeermachine, welke goe- rerenwagens moest halen uit Hoogeveen. Het sein voor den machine stond volgens de verklaring van den bestuurder, v. d. Wal, die voor de botsing van de locomotief sprong, op veilig. Plotseling zag de be stuurder een auto naderen. Hij remde uit alle macht, doch te laat. De rangeer machine greep de auto, die pl.m. 20 km. reed, in de flank en sleurde den wagen ongeveer 17 m. mee. Halverwege de spoor brug over de Hoogeveenschevaart bleef de machine staan. Zij was geheel ontspoord. De meegesleurde auto was totaal ineen- gedrukt. Hoe de heer en mevr. Pol levend uit den chaos te voorschijn kwamen, is een raadsel. Na geneeskundig onderzoek bleken beiden slechts schaafwonden te hebben opgeloopen. Zij waren volledig bij kennis gebleven Het is onbegrijpelijk, dat de seinhuis- wachter Veldman, die reeds vele dienst jaren heeft, het sein wel op veilig gezet, en niet de boomen heeft neergelaten De gemeentepolitie belast zich met het onder zoek Het treinverkeer Meppel met het Noorden moest over één spoor worden geleid. o BRANDEN. Zaterdagmiddag is brand uitgebroken in de loodgieterswerkplaats van den heer J. Ponsioen Thzn aan de Koestraat te Schoonhoven. Terwijl de werkplaats even verlaten was, is het daar aanwezige vuur feller gaan branden en heeft zich meege deeld aan de zoldering, waar het ruim voedsel vond. Enkele kisten met houtwol en wat mastiek vormden spoedig een feilen vuurgloed, die zich over den geheelen zol der verbreidde en de aangrenzende per- ceelen bedreigde. De brandweer was zeer spoedig ter plaatse en pakte het vuur van twee zijden met twee stralen op de motor- spuit en twee stralen op de waterleiding aan. Het pand is geheel uitgebrand en de voor- en achtergevel zijn ter voorkoming van ongelukken omgehaald. Zaterdagmiddag brak brand uit de Lek- kum aan de grens van Leeuwarden in de boerderij, bewoond door den heer J. M. de Vries en toebehoorende aan mr. J. M. van Hettinga Tromp, te Leeuwarden. De be woner was op het land aan den arbeid, terwijl de vrouw des huizes alleen thuis was. Toen zij uit zou gaan, sloegen de vlammen haar tegen. In een ommezien stond de schuur, waarin 120 wagens hooi geborgen waren, in volle vlam. Aangewak kerd door den stevigen Oostelijken wind, stonden spoedig ook het woonhuis en de bijgebouwen in lichter laaie, zoodat de brandweer niet kon voorkomen, dat alles geheel uitbrandde Slechts enkele land bouwwerktuigen konden worden gered. Alles was verzekerd. De oorzaak ls onbe kend. Gistermiddag zijn te Deurne de boer derijen van de landbouwers A. van Leu ken en F. van de Wijers op den Voort tot den grond toe afgebrand. De brand is omstreeks te half drie ont staan in de boerderij van den landbou wer van Leuken. Deze werd in korten tijd met stallen en schuen in de asch ge legd. Van den inboedel kon bijna niets worden gered. Ook eenig vee kwam ln de vlammen om. Het vuur sloeg over naar de op 30 Meter afstand gelegen boerderij van den landbouwer van de Wijers, die eveneens door het vuur werd verwoest. De oorzaak van den brand ls niet be kend. De schade worde door verzekering gedekt. Een felle brand heeft gisteravond ge woed in het bovenperceel van het pand Kromme Nieuwegracht 74 te Utrecht, dat door het vuur inwendig geheel vernield werd, terwijl ook de inboedel geheel ver loren ging. Op het moment van het uitbreken van den brand bevonden zich in dat deel van het. huis geen personen, zoodat zich geen persoonlijke ongevallen voordeden. De brandweer, die spoedig met veel slangenmateriaal en met den Maglrus- ladder aanwezig was. wist met een viertal stralen het vuur weldra te blusschen. EEN NIEUWE ARRESTATIE EN BEKENTENIS TE OSS. De politie te Oss heeft gistermiddag ge arresteerd den arbeider L. S„ die ervan verdacht wordt ln 1924 een diefstal te hebben gepleegd van een aantal land bouwproducten. Na aan een streng ver hoor te zijn onderworpen, viel S. door de mand en bekende het hem ten laste ge legde. Zijn medeplichtige, een zekere W. uit Heesch, had hieromtrent reeds eerder een bekentenis afgelegd. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Gistermorgen te ongeveer 10 uur ls de 23-Jarlge Th. Odijk, die op den Provin cialen weg te Schalkwijk met eenige ken nissen stond te praten, door een passee- rende vrachtauto gegrepen en tegen een boom geslingerd. Het slachtoffer was vrijwel onmiddel- I lijk dood. Zaterdagmiddag vond te Elsloo een zeer ernstig verkeersongeval plaats De 40-ja- j rlge veehandelaar Brouwer uit Makklnga i die uit een zijweg kwam werd aangere- den door een vrachtauto van den heer L. uit Heerenveen. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd, waar hij gisterochtend 5 uur. zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan de be komen verwondingen is overleden. Te Elslo (Fr.) heeft een vrachtauto uit Heerenveen de ongeveer 40-jarige veehou der Brouwer, die per rijwiel onverwacht den weg overstak, overreden en zwaar ge wond. De auto reed tegen een telefoonpaal en daarna tegen een paal van het elec- trisch net, tengevolge waarvan de cabine geheel werd Ingedrukt, en sloeg onderste boven De chauffeur en een bij hem zit tende jongen bleven ongedeerd De wiel rijder werd in bewusteloozen toestand naar een ziekenhuis vervoerd. Zijn toe stand ls zeer ernstig. DOOR MOTORRIJWIEL GEGREPEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag is de heer J. v. d. Wete ring te Hilversum, die met zijn rijwiel aan de hand op den Laarderweg liep, door een motorrijwiel aangereden, toen hij plotse ling den rijweg overstak Het slachtoffer werd tegen den grond gesmakt en is met een zware hersenschud ding naar de R.K. Ziekenverpleging te Hil versum overgebracht, waar hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen gistermorgen ln de vroegte is overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. VIER LIJKEN GEVONDEN TE BERLIJN. SLACHTOFFERS DER INSTORTINGSRAMP Officieel wordt uit Berlijn gemeld: Zaterdag te half zes zijn op de plaats der instorting van de Berlljnsche onder- grondsche, de eerste drie dooden gevonden Het duurde nog geruimen tijd eer zij wa ren te voorschijn gebracht. Men verwacht dat pas over eenige dagen alle slachtof fers zullen zijn geborgen De lijken werden ontdekt in den zeven meter breeden tunnelgang, dien men door het aanleggen van een nieuwe open schacht had kunnen naderen. Het duurde geruimen tijd alvorens men de lijken had bevrijd en pas te ruim 7 uur kon het eer ste lijk naar den tuin van het ministerie worden gedragen. Toen alle drie lijken be vrijd waren, werd het werk, ten teeken van rouw, voor vijf minuten gestaakt. Hierna werden de dooden naar het lijken huis in de Hannoversche straat gebracht. Nadat zij geïdentificeerd waren, werden de namen per radio bekend gemaakt. Men verwacht, dat het nog verscheidene dagen zal duren, voordat de lijken der overige slachtoffers gevonden zullen worden. Gisteren is een vierde lijk gevonden, dat echter nog niet geborgen kon worden. Van de Zaterdag gevonden drie slachtoffers zijn er twee herkend. HET MIJNONGELUK IN CORKSHRH Zes dooden en veertien gewonden. Het totaal aantal dooden van de zes, terwijl het aantal gewonchm^wrtw bedraagt. tle° Het reddingswerk ls Zaterdag tot laat ln den avond voortgezet, waarbij de mlin werkers groote dapperheid hebben hl' toond, aangezien er nog gas ln de mllT gangen was en er voortdurend gevaar voor nieuwe explosies bestond. m De Koning heeft de gouden reddines medaille toegekend aan Rowland Bennett" bedrijfsleider en Albert Maley, mijnwen ker, wegens betoonde dapperheid bij dj redding van een mijnwerker, die Januari J.l. bedolven raakte door het Instorten van een mijngang in een diep» mijn te Hanley ln Noord-Staffordshlre De beide mannen waren op handen en voeten de Ingestorte gang ingekropen en hadden, met gevaar voor een nieuwe in. storting, met de hand zooveel puin en ge. steente weggeruimd, dat de bedolven mijn. werker bijna ongedeerd te voorschijn 1 worden gebracht. o RADIO VOOR DUIKBOOTEN ONDER WATER. In het radlo-electrische laboratorium van Keizerlijke Tohokoe Universiteit te Tokio wordt momenteel gewerkt aan de vervolmaking van een uitvinding, die van groote beteekenis wordt geacht voor de marine en voor de ontwikkeling van den zee-oorlog. Het ls een radlo-lnstallatle voor duikbooten, waarmee deze, ook onder de oppervlakte, aanwijzigingen omtrent snelheden, afstanden en bewegingen van vijandelijke schepen kunnen ontvangen. o DELMOTTE VERBETERT WERELD RECORD OVER 1000 KM. Snelheid van 450 km. De Fransche avlateur Delmotte heelt hee wereldrecord over 1000 km. verbeterd, door dezen afstand te vliegen met een snelheid van gemiddeld 450.382 m. per uur. Het oude record was 447.371 m, per uur. o DRIE ITALIAANSCHE VLIEGERS GEDOOD. Toestel in Boven-Italië neergestort Tijdens de gisteren begonnen Inter nationale wedstrljdvlucht „Raduno del Littorio" ln Italië, een der belangrijkste evenementen op vllegsportgebied in Italië, heeft een ernstig ongeluk plaatsgehad. Drie der beste Italiaansche vliegers rijn het slachtoffer van dit ongeluk geworden, Door tot nu toe onopgehelderde oorzart stortte het vliegtuig, waarin zich de pile- ten Sebastiano Bedendo, Giovanni Ts- sore en Vlcastri bevonden, te Ottigh nabij Alexandria ln Boven-Italië, neer. AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN EN VERNIELD. Zes dooden, vier en twintig gewonden. Op een onbewaakten overweg ten zuiden van Weenen. nabij het station Piestlng, waar dagelijks slechts twee treinen pas- seeren, is een volbezette autobus door een trein gegrepen en vernield. Zes inzittenden van den bus kwamen om het leven, 24 werden meer of minder ern stig gewond. AANSLAG OP D-TREIN BERLIJN— BOEKAREST? Poolsche bladen melden uit Lemberg, dat op den D-trein, BerlijnBoekarest, welke dicht bij Lemberg is ontspoord, een aanslag is gepleegd. Tot nu toe onbekend gebleven personen hebben de schroeven der dwarsliggers los gedraaid. ten gevolge waarvan de trein uit de rails liep. Men veronderstelt-, dat een geheime Oekralnische organisatie van terroristen meer van de zaak weet. Aan de omstandigheid, dat de trein ter plaatse met betrekkelijk geringe snelheid reed en de trein slecht bezet was, is het toe te schrijven, dat geen personen om het leven zijn gekomen. 10 Eindelijk zijn zij zoo ln de ruïne aangekomen; de vampyr heeft Thijs beetgenomen en door een luikdiep ln een kelder neergegooid! Daar viel nu Thijs, plat op zijn buik; hij voelt zich ziek, moe en berooid. Nutteloos was dus zijn wacht; de vampyr overviel hem onverwacht en deed hem nu neerkwakken in een kelder, vol met ongemakken. In een duist're hoek liet, langzaam aan, een spin zich zakken tegenover Thijsjc zat een dikke pad. die blijkbaar blij was dat hij nu dan wat gezelschap had; en paddestoelen groeiden er ln alle hoeken. Ja Thijs nu moet je dan maar eens een uitweg zoeken; je kan nu niets beginnen, wat voor een list je ook nog zou verzinnen! 4-3!

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8