EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 26 Augustus 1935 SPORT. BURG. STAND VAN LEIDEN LN/T IN LETTERE GEMEENTERAAD v. LEIDEN BEURSOVERZICHT. CORRESPONDENTIE. MARKT k BERICHTEN WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 759. telegrafisch weerbericht. jejedeelcl door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De BUdt. ioogste stand 767.8 te La Coruna. Laagste stand 746.3 te Seydlsfjord. ferwachtlng tot den avond van 27 Aug. Iwakke tot matige veranderlijke wind. (St. zwaai' bewolkt, waarschijnlijk regen onweer. Koeler. biitenlandsch weerbericht. L Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt. De IJslandsche depressie heelt zich ital Zuid- en Oostwaarts uitgebreid, ter- jl de barometer op IJsland gaat stijgen. Ihoogedruk gebied verloor sterk in be itels, terwijl het maximum ln het Westen aan zijn Noordzijde eveneens [belangrijkheid inboette. J\?r Frankrijk en Zuidwest Duitschland leen secundaire depressie. Deze vormt ioverblijfsel van de Zaterdag reeds ge ide depressie, welke vrijwel stationnair (1 en in den nacht van Zaterdag op sdag ln het midden van ons land regen icht. Aan de Zuidzijde van deze secun ie vallen in Frankrijk zware regens lirseille 38. Biarritz 27 en Lyon 22 m.M.) IJslandsche depressie bracht zware |tn over liet Noorden van de Britsche inden en de Noorsche kust. De ochtendtemperaturen daalden over iland, het Noorden van de Britsche inden, het Noorden van ons land en oid-Scandinavië. Over Duitschland is tsinds gisteren weer wat warmer gewor- i Men mag verwachten, dat de IJsland- it depressie langzamerhand bij ons haar iloed zal doen gelden. Bij toenemende tolking nemen de kansen op regen en «er toe, terwijl tevens weer eenlge ai ling te wachten is. luchttemperatuur, liar voorm.: 16'/: gr. C. (62 gr. F.), iiur 'smldd.: 20 gr. C. (70 gr. F) luur nam.: 23'/: gr. C. (74 gr. F.). OOffATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE, Voor Dinsdag. norm. te 1 u. 44 m.; nam. te 2 u. 1 m. watertemperatuur. Zweminrichting „De Zijl". iMiddags 12 uur: 21 gr. C. ucht op voor fietsers e.a. Itandag: 20.36 n.m. tot 5.29 v.m. maans- op- en ondergang. Iiandag: op: 1 u. 52; onder: 18 u. 33. oplichter te den bosch gearresteerd. a den Bosch is een uitgebreide oplich- Ssaifaire aan den dag gekomen. Een "e W. J. w. v. L. had voor eenige inden een woninginrichting geopend kamd „My Home" Hij deed het voor tas alsof dit een filiaal was van de fa. den Haag. Aan verschillende perso- 1Het v. L. een brief zien, ondertee- door de Fa. p. die hem als flliaal- Wer aanstelde en een som van f. 8000 ™de om de oprichting mogelijk te «n. Het bedrag zou binnen 14 dagen •len uitbetaald. Door middel van dezen heeft v. L. van een Duitschen jon- nan die de fa. P. goed kende, een be- van f. 4000.los gekregen. Dit zou "an bij ontvangst van de f. 8000.— ™en terugbetaald. Van het voorge wen bedrag heeft de Duiisther nlm- meer een ct. teruggezien. Ook tal van ■■fe personen zijn door v. L. opgelicht. ™oite l;et van L., geen uitweg meer ii Ü'i0*1 £a'11£et verklaren. Thans is d'e geen onbekende is van de po- en justitie, gearresteerd. "E ZUIVERINGSACTIE TE OSS. Een nieuwe arrestatie. »!,i!meenteP°lltle te Oss heeft in den 'oopen nacht gearresteerd den arbei- „.immermans 1111 0s5, als verdacht s ™ei^P]iclittelield aan diverse inbra- n diefstallen. Bij zijn verhoor heeft U n een volledige bekentenis afge- rSaarde o m- behalve zich te heb- «nuidig gemaakt aan het ontvreem- i een Sfoot aantal rijwielonderdee- üi hf voor eenige jaren een oude vrouw j S geld te hebben beroofd. T. zal Sitlet ng Van den officler van overstaan van de gemeentepolitie terrf een'8e maanden geleden gear- oJzr vah Orsouw, bijgenaamd de jj ten volledige bekentenis afge- waarbij verschillende nieuwe mis- i" aan het licht zijn gekomen. tn» ver£)anc' hiet deze bekentenis lilt v arrestaties zullen worden ver- "innen thans omtrent deze ver- Dhineen misdr'iven nog geen nadere in- UtJp worden gegeven. Men verwacht 5 dan ook nog meer arrestaties. 's-Hertogenboch worden gesteld. PROF. Dr. W. SCHÜCKING OVERLEDEN Rechter in het Permanente Hof van Int. Justitie. Hedenochtend is te Den Haag overleden prof. dr. W. Schücking. een zeer bekend Dultsch rechtsgeleerde en rechter in het Permanente Hof v. Internationale Justitie. Prof. Schiicklng was hoogleeraar geweest aan verschillende Duitsche hoogescholen en genoot een groote vermaardheid als jurist. Hij was ook een der gevolmachtigde afgevaardigden naar de Vredesonderhan delingen te Parijs en van 1920—1928 lid van den Rijksdag. Sinds 1921 was hij lid van het Permanente Hof van Arbitrage. o HET ONGEVAL OP DEN BEWAAKTEN OVERWEG TE MEPPEL. Rangerder door onveilig signaal gereden. Uit het onderzoek ingesteld door de spoorwegautoriteiten, inzake het ongeval op den bewaakten overweg langs de Hoo- .geveenschevaart te Meppel, waarbij de auto van den heer Pol te Muntendam Zaterdag door een rangeermachine ge grepen, meegesleurd en vernield werd, is gebleken, dat de seinwachter Veldman geen blaam treft. De bestuurder van de rangeermachine van der Wal is n.l. zulks in strijd met zijn aanvankelijke ver klaringen door een onveilig signaal ge reden. Wel stond het rangeersein op veilig doch niet het ultrijsein. Van der Wal be weert dit niet gezien te hebben. In den loop van deze week zal een enquête-commissie een nader onderzoek instellen. DE DOODELIJKE AANVARING TE WADDINXVEEN. Omtrent de doodelijke aanvaring te Waddinxveen vernemen wij nader, dat de 41-j. heer v. W. uit Gouda nog gegrepen is door een ln de nabijheid liggenden schipper, die met een roeiboot onmiddel lijk naar de plek des onheils is gevaren. De reddende schipper sloeg echter over boord, doch daar hij zware leeren laarzen aan had, liepen deze vol water en kon hij zich niet meer boven water houden. De schipper moest toen den heer v. W. los- latengdle daarna onmiddellijk in de diep te verdween. De schipper kon spoedig in zijn boot geholpen worden. De heer v. W. was machinist op het abattoir te Gouda en was juist zijn 14 dagen lange vacantie begonnen. o GROOTE BRAND TE WARMENHUIZEN. Te Warmenhuizen zijn hedenmiddag de perceelen, bewoond door den heer C. Zut, D. Zut en Delver, door brand verwoest. Bij het ter perse gaan van dit Blad woedt het vuur nog met groote hevigheid voort. STADSNIEUWS. OPSPORING VERZOCHT. De commissaris van politie alhier ver zoekt namens den vader opsporing, aan houding en terugbrenging van Jacoba Zaalberg, geb. te Leiden 5 Aug. 1919, dienstbode, wonende te Lelden; die sedert 10 Augustus j.l. spoorloos verdwenen ls. Signalement: tengere gestalte, donkere oogen, kort zwart haar, bruine gelaats kleur, gekleed in lichtbruine japon tover- gooier), blauwe hoed. Zij heeft een rieten koffertje bij zich, waarin o.a. een grijs mantelpak, beige rok en geruite mantel. Zij is het laatste gezien te Katwijk aan Zee, in gezelschap van een ouden heer. Bij de huldiging van den heer J. Se ller hedenmorgen bij ae Fa. Tieleman en Dros sprak niet de heer Dros Sr., doch de heer H H. Tieleman. UIT NED. OOST-INDIË. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. MAGELANG, 26 Aug. (Aneta). Een auto waarin gezeten waren de heeren G. E. Raket, onderwijzer te Poerwokerto, Mr. Kartodlrdjo, voorzitter van den Land raad te Poerwokerto benevens diens echt- genoote en zoon alsmede de heer Tami- neau, is tengevolge van den regen op de helling van de Margojoso tusschen Poer wokerto en Kedoe geslipt en ln een ravijn gestort De heer Raket werd op slag gedood. Mevrouw Kartodlrdjo is levensgevaar lijk gewond; de drie overigen zijn minder ernstig gewond. Alle gewonden zijn in het ziekenhuis opgenomen. Men was op weg naar den Boroboedoer. MILITARIA. BUITENZORG, 26 Aug. (Anetai. Bevor derd zijn tot luitenant-kolonel bij het wa pen der infanterie de majoors P. J. A. Saraber en D. M Siereveld; tot majoor werden bevorderd de kapiteins Raden Mas Soegonda, Raden Soemohardjo en Th. P. Fikenscher. VOETBAL. UITSLAGEN VAN FABRIEKSARBEIDERS. Zuiderkwartier IIFabrieksarbeiders II 03. Zuiderkwartier IFabrieksarbeiders I 4—3. (Rust 1—1). GEBOREN. Catharina Johanna dr. van H. Schouten en W. S. F. v. Weeren Cornells Paulus zn van P. C. Sloos en F. v. Zijp. ondertrouwd A. J. Beijerbergen van Henegouwen jm. 29 jaar en M. Voskuijl, jd. 26 Jaar H. Barendse jm. 28 jaar en M. J. Duffels jd. 24 jaar J. H v. Loon jm. 23 Jaar en C. M. Opstal jd. 20 jaar. TIJDSCHRIFTEN. Het R.-K. Bouwblad bevat een en ander over het Sï. Gerardus-kerkje te Deurne. Voorts een artikel over Katholieke reli- gieuse kunst te Den Bosch en de r^ede ge houden bij de opening der tentoonstelling yan Kath. Rel, Kunst in diezelfde plaats. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: De burgemeester mr. A. v. d Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren De Reede en Van Eek. Na goedkeuring der notulen der vorige zitting doet de voorzitter mededeellng van eenige ingezonden stukken, w.o. missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten. AGENDA. lo. Benoeming van een tijdelijk leerares in het Dultsch aan de Hoogere Burger school met vijfjarigen cursus. (154) Benoemd wordt mej ,L. C. J. Wery. 2o. Benoeming van een tijdelijk leeraar ln de Wiskunde aan de Hoogere Burger school voor Meisjes, voor den cursus 1935 —1936. (155) Benoemd wordt dr. J. D. A. Boks. 3o. Benoeming van een tijdelijk leeraai ln de plant- en dierkunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, voor den cur sus 1935—1936. (155) Benoemd wordt dr. J. A. W. Groene- wegen. 4e Benoeming van een tijdelijk leeraar in het lijnteekenen aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes, voor den cursus 1935—1936 (155) Benoemd wordt de heer J. W. Wattez. 5o. Benoeming van een tijdelijk leerares ln het Duitsch aan de Hoogere Burger school voor Meisjes, voor den cursus 1935 —1936. (155) Benoemd wordt mej. J. P. Zaayer, 6o. Voorstel tot overplaatsing van der. j heer P A. Wisse, hoofd van de o.l. school j aan de Medusastraat B naar de oplei dingsschool voor Gymnasium en HBS. aan de Aalmarkt. (156) Conform besloten. 7o. Praeadvies op het verzoek van den heer G. F. E. Kiers om ontslag uit zijn betrekking van directeur van Bouw- cn Woningtoezicht (157) Conform besloten. 8o. Voorstel inzake het aangaan van kasgeldleeningen gedurende het vierde kwartaal 1935. (158) Conform besloten. 9o. Voorstel tot beschikbaarstelling van een strookje grond en sloot bij de War monderstraat. kad. bekend gemeente Lei den, Sectie L No. 1480 (ged.), aan de Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, ten behoeve van den bouw van een trans formatorgebouwtje. (159) Conform besloten. lOo. Voorstel inzake het uitgeven in erf pacht van een terrein gelegen tusschen de van der Werfstraat en de Oude Vest aan de Vereenlging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen, ten be hoeve van den bouw van 99 arbeiders woningen en het aanvaarden en verstrek ken van voorschotten in verband met dien bouw. (160) Conform besloten. llo. Voorstel: a. tot het verstrekken van een rente- looze leening van f. 7000 aan de stichting „Het Rijnlandsche Borgstellingsf onds" b. tot vaststelling van den desbetref- fenden begrootingsstaat. (161) De heer WILBRINK vraagt eenige na dere inlichtingen inzake teruggave bij li quidatie. De heer WILBRINK heeft geen bezwaar tegen het voorstel doch vraagt of er ver wachting bestaat, dat het gedachte kapi taal bijeen zal komen. Is het niet beter de verstrekking daarvan afhankelijk te stellen? Is ook de termijn van 3 jaar niet te lang en 1 jaar niet beter? Wethouder ROMIJN kan den heer Wil brink gerust stellen. De eerste vraag van den heer v. Stralen is niet met zekerheid te beantwoorden. Doch het doel wettigt deze leening. Z.i. zal de regeering niet ach terblijven. Anders zit men gewoonlijk op elkaar te wachten. Bovendien, de leening is altijd weer op te vragen, zij het na 3 jaar, welken termijn spr. verdedigt in het belang der stichting. 1 Jaar zou te kort zijn. De heer v STRALEN meent, dat toch wei wat overijld is gehandeld, waar regeerings- steun niet zeker is. Komt deze niet, zal de stichting dan toch kunnen werken' Voor waarde als door hem gevraagd, is toch geenszins ongebruikelijk. De WETHOUDER weet niet, wat het bestuur wil doen. De regeering is wel de gelijk gepolst en een vertegenwoordiger zal in hetbestuur zelfs zitting nemen. Enkele toezeggingen zijn bovendien reeds gedaan, b.v. f. 5000 van het plaatselijk crisiscomité, niet eens als leening, doch cadeau. Spr. ziet de bezwaren van den heer v. Stralen niét en oordeelt, dat van overijling geen sprake ls. De heer SCHüLLER wijst er op, hoe een voorwaarde als de heer v. Stralen be pleitte, toch bestaat voor den ophaal dienst voor de belastingen. De WETHOUDER noemt dat geheel iets anders, daar het belang van het Rijk daarbij ten zeerste is betrokken in tegen stelling tot deze stichting. De heer SCHüLLER wijst er op, hoe een groot, deel der geïnde belastingen toch ook de gemeente ten goede komt. Conform wordt dan besloten. 12o, Voorstel: a. tot wijziging van de verordening, regelende de heffing van een plaatselijke belasting voor het gebruik van voor den openbaren dienst bestemde gemeente werken en -bezittingen te Lelden en voor diensten door de gemeente bewezen, als mede van gelden, bedoeld in het derde lid van artikel 238 van de Gemeentewet; b. tot intrekking van de verordening van 15 April 1935, houdende wijziging van de verordening, regelende de heffing van een belasting onder den naam van „Marktg?ld" in de gemeente Leiden. (162) De heer TOBé spijt het dat ook gele genheid zal worden gegeven tot het par keeren van rijwielen. Dat is z.i. onnoodig daar het particulier initiatief daarvoor voldoende gelegenheid biedt en hij vraagt intrekking daarvan. De heer WILBRINK wil ook geen fietsen parkeeren, dan wordt het z i. een chaos. Bovendien is hij het eens met den heer Tobé. De heer COSTER sluit zich volledig bij de twee vorige sprekers aan. De heer VAN ES vraagt of er rekken en overspanningen aangebracht zullen wor- i den? Dan is dat z.i. onvoldoende en een concurrentie voor het part. initiatief. De heer BERGERS, zich aansluitende bij het verzet tegen rijwielstalling, wijst nog op het: 's nachts over laten staan. Hoe zou dat moeten? Wethouder GOSLINGA er op wijzend, dat dit voorstel algemeen geldt, niet al leen voor de Steenstraat, zegt toe. dat B. en W. inzake aanwijzing van fietsen- parkeer-gelegenheid de grootste voorzich tigheid zullen betrachten, waarbij het op gemerkte Inzake het part. initiatief ter harte zal worden genomen. De bepaling van 5 ct. ls echter noodzakelijk, daar an ders niets zou zijn verschuldigd ook niet op andere plaatsen. Van het maken van overkapping of gelegenheid voor „nacht- logles" is geen sprake; nergens. De heer BOSMAN meent dat er toch sprake is van een fietsen-parkeer-terrein op de Steenstraat, De VOORZITTER: Alleen wordt gespro ken van de mogelijkheid! De heer WILBRINK wil in ieder geval zien vastgelegd, dat op de Steenstraat geen parkeer-gelegenheid voor fietsen zal worden gegeven. De heer GROENEVELD meent, dat wei nigen hun fiets zullen parkeeren op de Steenstraat, in regen en zon, behalve b.v. op 3 Oct, en dan zijn er zoovele duizen den, dat de gemeente er ook best iets aan mag verdienen, naast zoovele andere. De WETHOUDER kan toch moeilijk een bindende toezegging doen, al herhaalt hij zijn toezeggingen. Laat de raad daarmede genoegen nemen. In het algemeen zal men toch geen fletsen-parkeer-gelegenheid wil len weigeren? Welnu, dan zal de prijs 5 ct. zijn. De heer BERGERS dient een motie in, de wenschelijkheid uitsprekend, dat op de Steenstraat geen fietsen zullen worden ge stald De heer BOSMAN betreurt de motie, na de toezeggingen van den wethouder. Bij verwerpen zou men zelfs kunnen conclu- deeren. dat er wel fietsen gestald zouden mogen worden. Ook de VOORZITTER ontraadt de motie. B. en W. zijn niet van plan de Steens'raat voor fietsen-staillng te benutten v/Plen alleen de gelegenheid hebben zulke par- keer-terreinen te kunnen inrichten. De heer BERGERS trekt dan zijn voor stel ln. (De zitting duurt voort). OEGSTGEEST. Het a.s. Oranjefeest. Omtrent den a.s. Koninginnedag op Donderdag 5 September vernemen wij dat het kinderfeest begint met een samen komst aan het „Witte Huis". Dan zal een zangaubade plaats hebben vóór het Raad huis door de schoolkinderen onder leiding van den heer R. van Til. Door middel van versterkte luidsprekers zal het publiek in de gelegenheid worden gesteld niet alleen den zang, maar ook de door den Burge meester uit te spreken rede gemakkelijk te volgen. Na de aubade zal een optocht worden opgesteld met muziek, welke zal worden onderbroken voor het onthaal der kinderen op het A.S.C.-terrein. Vandaar wordt de optocht voortgezet. De bewaar schoolkinderen worden op hun respect, scholen onthaald. Het mlddagfeest voor de kinderen met verschillende wedstrijden vindt plaats op het A.S.C.-terrein. Voor jongens van 68 Jaar hardloopen met hindernissen; voor jongens van 812 jaar zakloopen; voor jongens van 1215 jaar blaastrappen; voor jongens van 15-18 jaar fietsrijden met hindernissen. Voor meisjes van 6—8 jaar wasch-op- hangen; voor meisjes van 812 jaar bal letje dragen; voor meisjes van 1215 jaar ringsteken op rijwielen; voor meisjes van Vervolgens voor mannen boven 25 jaar (leden der O V.) tonkneppelen. 1518 jaar stoelendans. Na afloop van deze wedstrijden zullen de prijzen worden uitgereikt door den burgemeester. Om 4 uur zal de traditioneele ringrlj- derlj voor paren (uitsluitend voor leden der O.V.) gehouden worden in tweewie lige, zoo mogelijk versierde rijtuigen, op de Endegeesterlaan die voor het door gaand verkeer dien tijd zal zijn afgeslo ten. Vooraf worden de versieringen door een jury beoordeeld. Des avonds zal op het A S.C.-terrein een lichtstoet worden opgesteld, uitge voerd door deelnemende vereenigingen en anderen. De lichtstoet zal eindigen met een tap toe in het centrum van het Wilhelmina- park. Hieraan zullen medewerken de Tamboers en Pijpers van de Kon. Mari niers (behoudens machtiging van den Minister van Defensie) en de beide plaat selijke muziekvereenigingen. De inwoners worden verzocht dien dag te vlaggen, waardoor mede een meer feestelijk aanzien zal worden verkregen. AMSTERDAM, 26 Augustus. Terwijl Zaterdag in Wallstreet de koer sen over het algemeen vrij scherp terug liepen bleef de stemming voor koper- aandeelen vast, hetgeen een gevolg is van de vaste stemming, die op de kopermarkt blijft bestaan. Reeds geruimen tijd zijn de vooruitzichten op de kopermarkt veel verbeterd, dank zij groote aankoopen, die nauw verband houden met de toenemen de activiteit die de bewapeningsindustrie in de geheele wereld ten toon spreidt. De kopervoorraden zijn dan ook aanmerkelijk geslonken. Hoewel de desbetreffende cij fers geen aanspraak kunnen maken op een hooge graad van nauwkeurigheid zoo valt toch een belangrijke versterking van de statistische positie te constateeren. In Juli is de productie van geraffineerd koper in de Vereenigde Staten met 3130 ton tot 37.580 short ton gestegen, terwijl de productie buiten de Vereenigde Staten slechts met 330 ton tot 98.670 ton is ver minderd. zoodat de totale koperproductie, voor zoover het althans geraffineerd betreft, in totaal met 2800 ton tol 127.250 is gestegen. Het verbruik is echte» in veel sterker mate toegenomen. In de Vereenigde Staten is een stijging van de consumptie met ongeveer 9000 ton tot 45.025 ton te reglstreeren, terwijl in de rest van de wereld net verbruik in Juli 5000 ton hooger was dan in Juni, toen het 84.775 ton heeft bedragen, zoodat het wereldverbruik in de afgeloopen maand plm. 14.000 ton grooter was dan in F- voorafgaande maand met een hoeveelheid van ongeveer 134.800 ton. In de niet otfl- cieele statistiek, wordt berekend, dat de wereldvoorraden geraffineerd koper in Juli met 10.000 ton zouden zijn vermin derd tot 570.000 ton, hoewel uit de cijfers slechts een daling van 7550 ton valt te berekenen. Dit houdt verband met een verandering in de berekening van de hoe veelheden blister-koper, die in bewer king zijn. Intusschen blijkt, dat de jongste inter nationale koperovereenkomst aan de ver wachtingen heeft beantwoord en dat ondanks de belangrijke toeneming van de vraag de mijnen zich nauwkeurig houden aan de voorgeschreven productiehoeveel heden. De vaste houding voor koper- aandeelen ls door een en ander dus gemakkelijk te verklaren. De stemming op de Amsterdamsche fondsenmarkt was heden lusteloos. De handel was bescheiden en de koersen neigden meermale tot reactie door de zwakkere stemming in Wallstreet en de toenemende ongerustheid over den in ternationalen politieken toestand. Voor Amerikanen was de stemming gedrukt en met uitzondering der koperaandeelen die werden gesteund door de grootere ontwik keling der kopermarkt kwamen de notee ringen op lager peil. De locale markt gaf minimale omzet ten te zien. In de courante soorten ging zelfs zoo goed als niets om. In Koninklijke vormde zich nauwelijks een hoek. De no teering was een fractie lager, zoo ook die der Amerikaansche soorten. Van de In- dustrieelen waren Philips gedrukt. De noteering kwam nog beneden het vorig slot, doch gedurende den beurstijd ble ven de fluctuaties binnen nauwe grenzen. Aku's en Unilevers waren nauwelijks prijshoudend. Cultuurwaarden waren zoo goed als verwaarloosd. Rubbers waren nau welijks prijshoudend. Amsterdam Rubbers openden iets luier, later waren zij iets in herstel Tabakken hadden kleine koersver liezen te incasseeren. Senembah's waren bemaald flauw en moesten 3"o prijsgeven. Suikers waren een fractie onder 't slot van Vrijdag. Scheepvaarten waren kalm cn weinig veranderd. Ned. Scheepvaart- Unie werd aanvankelijk iets lager afge daan. doch het verlies werd weer inge haald. Duitsche obligaties bleven op peil. Voung-leening trok iets aan. Ned. Staats- fondsenmarkt was verdeeld. De 4 pet. obligaties Nederland en Ned.- Indië konden zich goed handhaven. Oude Schuld was aan den luien kant. Wisselmarkt kalm en weinig veranderd. WISSELKOERSEN. Engeland 7.34 3/4. Duitschland 59.37 1/2. Frankrijk 9.771/4. België 24.90. Zwitser land 48.23. Denemarken 32.80. Zweden 37 87. Noorwegen 36.90. New-York 1.47 9/16 Prolongatie 5 pCt. W. D„ Voorschoten Ook in den ge- wijzigden vorm kunnen wij het stuk on- geteekend niet opnemen. AMSTERDAM, 26 Aug. Veemarkt. - 525 vette koeien, waarvan de prijzen waren: lste kw. 5053, 2de kw. 4048, 3de kw. 3238 per KG. slachtgewicht; 13 stieren, 6468 per KG. slachtgew.; 104 melk- en kalfkoeien f. 120160 per stuk; 168 vette kalveren: 2de kw. 3642, 3de kw. 3036 per KG levend gew.; 91 nuchtere kalveren f. 48 per stuk; 134 schapen en lammeren, schapen 15—17 per stuk; lammeren f. 10 12 per stuk. 389 varkensVleeschvarkens, wegende van 90110 KG., 4849 cent per KG.; zware varkens 4748 en vette var kens 4647 ct. per KG. slachtgewicht. 14 paarden f. 60100 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 24 Augustus. Meloenen 218 cent per stuk; Bloemkool 3 cent per stuk; Sla f. 0.803.00 per 100 krop; Snijboonen 4050 cent; Prinseboo- nen z. draad 40 cent; Dubb. stam 44 cent per 10 kilo; Fijn f. 0,802.60; Fijn baster f. 1.30; Baster 80 cent; Grof 6570 cent; Bommen doorgedraaid; Stippel 25 cent I>er 25 kilo gedeeltelijk doorgedraaid. ROTTERDAM, 26 Aug. Veemarkt. Totaal aanvoer 2406 stuks, 594 vette runderen, 332 vette kalveren, 908 schapen en lam meren, 565 varkens. 4 nucht. kalv., 3 bok ken. Prijzen p. KG. vette koeien le kw. 48, 2de kw. 44, 3de kw. 2632; vette ossen 44, 40, 32—35; vette kalveren 75, 65, 35—45; varkens levend gew. 41, 40, 38; schapen 35, 31, 28: lammeren 36, 33. 28. Prijzen p stuk schapen lste kw. 15, 2de kw. 11, 3de kw. 8; lammeren 9, 6. VEUR, 24 Augustus. Engelsche komkom mers le soort f. 1.102.30; Gele komkom mers le soort f.11.70; Kropsla le soort f. 0,802.50; 2e soort f 0.500.80; Peen f.2 503.60; Bloemkool le soort f. 7.20 14.50; 2e soort f. 3.504.90; uitschot f. 1.50 2; Tomaten midd. f. 2.703.40, gr. ronde f. 2.803.50; 2e soort f. 2.202.80; 3e soort f. 1.201.50: bonken f. 1.802; Andijvie per 100 f. 0.501.30; Spinazie per 4 kilo 10—25 cent; Postelein f.22.80; Snijboo nen f.47; Spercieboonen f.46; Prei f.11.60; Seldery f. 0.501; Doperwten f.17—22: Druiven f. 12—13. WESTLAND, 24 Augustus. Veilingen van den Bond Westland, middenprijs Export. Alicante-druiven 2030 ct.; Gros Maroc 2029 ct.; Colman 2237 ct.; G. Cham pion 3045 ct.; Muskaat 2867 ct. per kg.; tomaten A 45—67 ct.; B 5070 ct.; C 37'/:—55 ct.: CC 25—35 ct.; dubbele boo- nen 50—61 ct. per bak; meloenen 613 ct.; kleine 3—6 ct. per stuk. ZEVENHOVEN. 24 Augustus. Eierenvei- ling. Aantal 2863; kipeieren f. 2.753.70; eendeieren f. 2.202.30. 3-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3