a Italië zal Abessyniè annexeeren. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 26 Augustus 193S Sancties worden niet geduld, verklaart Mussolini. TELEGRAMMEN. Amerikaansch protest tegen Communistische agitatie. VISSCHERIJBERICHTEN. lAAT/ÏEJggjPIClinN BINNENLAND. Begrafenis jhr. dr. W. A. Beelaerts van Blokland. ENGELAND. labour achter de regeering Opzien barende brief van Winston Churchill. In een onderhoud met den vertegen woordiger van de ..Sunday Referee" ver klaarde de leider van Labour, Lansbury, dat de ruet-oppositioneele Labour onvoor waardelijk achter de regeering staat in de Ethiopische kwestie. Labour is principieel voorstander van den Volkenbond en met de consequenties van dien. Labour is echter tevens tegenstander van een onafhankelijk en alleen optreden van Engeland. Óm deze redenen is de partij ook geen voorstander van het vlootverdag. dat kort geleden met Duttschland is gesloten. Zonder twijfel zal Labour de regeering steunen als zij aandringt op het nemen van sancties, teneinde een einde te maken aan de aanvallen van Italië op Ethiopië. Lansbury voegde hieraan toe. dat hij de toestand wel ernstig, doch niet zonder hoop achtte. Het geschil, dat tot dusver in den boezem van de Britsche conservatieve partij heeft bestaan met betrekking tot de plannen in zake de constitutie voor Britsch-Indie, schijnt thans bijgelegd te zijn. Winston Churchill, die in de gelederen der z.g „diehards", waat het verzet tegen bedoelde plannen het hevigst was. een vooraanstaande plaats innam, heeft een brief gericht tot den voorzitter van den conservatieven bond in West Essex In dezen, brief verklaart de leider de.- conservatieven, die sinds geruimen tijd zijn aanhangers tot onverzettelijken strijd tegen de regeeringsvoorstellen heeft aan gespoord, dat men, zij het zonder zijn be ginselen prijs te geven, de nederlaag, welke thans door een koninklijk goedge keurde beslissing der beide Huizen van het parlement is bekrachtigd, dient te aan vaarden Men moet nu. aldus Churchill, zijn aandacht wijden aan kwesties van dringender belang dan het Indisqhe vraagstuk. Thans moeten wij er naar streven, bij de eerstvolgende verkiezingen een krachtig en stabiel parlement te verkrijgen, teneinde de verdediging van Groot-Brlttannlë en van het rijk, welks kern het vormt, te ver zekeren. ITALIË. De manoeuvres. Onderstaatssecretaris Basitruccl die in Bozen is aangekomen, heeft de buiten- landsche en de Italiaansche vertegen woordigers van de pers ontvangen, wien hij eenige mededeelingen verstrekte om trent de doeleinden, die het ministerie van oorlog nastreeft met de manoeuvres van dit jaar. De voornaamste taak is de oefeningen zoo dicht mogelijk de werkelijkheid te doen benaderen en den troepen de grootste moeilijkheden te overwinnen te geven. Bij vroegere manoeuvres is dat niet het ge val geweest, maar ditmaal zijn de oefe ningen zoo elastisch opgesteld, dat zij met de werkelijkheid strooken. Het zwaartepunt ligt op het gebruik en de beproeving van de gemotoriseerde strijdkrachten, die vooral in Alpengebied moeilijk te hanteeren zijn. Het terrein is in overeenstemming met dat, wat de Ita liaansche troepen in geval van ernst in derdaad zouden ontmoeten. De motori seering is noodzakelijk, aangezien de troe pen thans snel in het veld geworpen, d. w. z. snel getransporteerd moeten kunnen worden. Italië heft derhalve de nieuwste technische middelen aangeschaft en be zit voor alle wapenen en transportmidde len modellen uit de laatste jaren. Het jaar 1935 is het beslissende jaar voor het fas cistische regime en voor het Italiaansche leger. De Italiaansche infanterie staat bij geen infanterie ter wereld achter, zoo min als de Italiaansche artillerie en de Itali aansche pionniers. VEREENIGDE STATEN. Alfred P. Sloan Jr. over conjunctuur vooruitzichten. Alvorens naar Amerika terug te keeren, heeft Alfred P. Sloan Jr., president van de General Motors, zijn meening weergegeven omtrent de vooruitzichten op zakengebied. Ten aanzien van den toestand in de Vereenigde Staten, gaf hij als zijn mee ning te kennen, dat de uitspraak van het Opperste Gerechtshof, waarbij de N.I.R.A. onwettig was verklaard, de Amerikaansche industrie op gunstige wijze zou beïnfluen- ceeren. Op een vraag of de verdwijning van de codes het herstel op industrieel gebied zou vertragen, zeide hij ervan over tuigd te zijn, dat de politieke bedoelin gen, die aan vele codes ten grondslag dienden, economisch niet te rechtvaardi gen waren en dat zij het herstel eerder hadden tegengehouden dan in de hand hadden gewerkt. Het verdwijnen van de codes werd door hem in gunstigen zin geïn terpreteerd. Aangaande het Amerikaansche bedrijfs leven verklaarde hij, dat het zakenverkeer van grooter omvang was dan een jaar ge leden. Dit had niet betrekking op alle ondernemingen, doch op de groote meer derheid. Ten opzichte va% den wereldtoestand gaf hij te kennen, dat de depressie haar dieptepunt had bereikt in den zomer van 1932 en dat nadien de krachten, die het economische herstel te voorschijn moesten roepen gestadig aan een grooter uitwer king hadden gehad. Indien het gebruik van automobielen over de geheele wereld als maatstaf wordt aangenomen, dan blijkt dat het jaar 1935 een recordjaar voor alle tijden belooft te worden. Vooropgezet dat in den huidigen gang van zaken geen verandering komt. De Vereenigde Staten en Canada zullen groote aankoopen van automobielen te zien geven. Wat de Vereenigde Staten betreft, zoo meende hij, dat aldaar twee tegenstrijdige krachten aan het werk waren. Aan den eenen kant was er een natuurlijke reactie tegen de Inzinking, hetgeen in meer of mindere mate beschouwd kan worden als een onweerstaanbare kracht, die in de richting van het herstel werkte, In tegen stelling daarmee waren invloeden aan het werk, die een politiek karakter droegen. De resultaten van de twee krachten zal ongetwijfeld een uitwerking ten goede hebben. De wonde van Adoua moet genezen worden LONDEN. 26 Aug. (Reuter)Dl een in terview met den speciaïen correspondent van de Dally Mail", Ward Price, ver klaarde Mussolini dat indien de Volken bond zou beslissen sancties toe te pas sen, Italië den Volkenbond zou verlaten. Indien sancties tegen Italië zouden wor den toegepast, dan zou dit als gewapende vltandeltikheld worden beschouwd Mussolini verklaarde verder, dat hij een delegatie naar den Volkenbond zou zen den om 't Itallaansch standpunt duidelijk aan de wereld uiteen te zetten. Hij tart den Bond na deze uiteenzetting Italië nog langer op gelijken voet met Abessynie te behandelen Indien Ethiopië zich niet onderwerpt, is er niet de minste kans, dat Italië haar houding zal wijzigen. Indien de Volkenbond zoo onbeschaamd zou zijn een beperkte koloniale campagne uit te breiden tot 'n algemeenen Europee- schen oorlog, welke tientallen millioenen levens zou kasten, dan zal de schuld hier van rusten op den Volkenbond Indien de Volkenbond al zijn macht instelt op een blokkade van de Italiaan sche havens of sluiten van het Suez-ka- naal. dan zal Italië zich verzetten met zijn geheele macht ter land. ter zee en in de lucht. Mussolini verklaarde openlijk, dat Ita lië Abessynië wenscht te annexeeren. aan gezien Italië groote stukken land in Abes synië noodlg heeft voor kolonisatie. Zoodra Abessynië geopend is voor de Italiaansche kolonisatie, dan zullen de koloniale aspiraties van Italië voldaan zijn. Mussolini zeide dat de financieele po sitie van Italië geen moeilijkheden In den weg legt, en het Italiaansche volk staat enthousiast achter de regeering. De onverdiende wonde van Adoua heeft veertig jaar geleden het hart van het Ita liaansche volk getroffen en moet nu eens en vooral genezen worden. „We kunnen nu niet terugtrekken. De 200 000 Italiaansche geweren in O.-Afrika zouden vanzelf afgaan", verklaarde de Duce tenslotte hetgeen wel bewijst, hoe een oorlog niet te vermijden is. Nader wordt nog het volgende gemeld over het Interview met Mussolini: Iedere staat, aldus zeide de Duce nog, die sancties tegenover Italië toepast, zal onze gewapende vijandschap ontmoeten. Naar de correspondent hieromtrent op merkt, maakt Mussolini daarbij verschil tusschen moreele, economische en mili taire sancties. Een moreele sanctie, b.v. in den vorm van een votum van afkeuring te Geneve, zou beantwoord worden met het uittreden uit den Volkenbond, Een blokkade van Italiaansche havens of de sluiting van het Suez-kanaal zou, volgens de woorden van Mussolini, met alle strijdkrachten van Italië te land, te water en in de lucht worden weerstaan Een sluiting van het Suez-kanaal zou hij beschouwen als een schending van het Verdrag van Versailles omdat het statuut van het kanaal ln dit verdrag is opge nomen. De correspondent merkt hieromtrent op. dat sancties zouden moeten worden genomen met eenparigheid van stemmen, d.w.z. met de goedkeuring van Frankrijk. Daarom heeft Ward Price Mussolini ge vraagd. of deze alle geschilkwesties met Frankrijk (Tunis e.d.) heeft geregeld ln ruil voor een belofte van de Fransche re geering. Italië de vrije hand te laten ln Oost-Afrlka. Hierop heeft Mussolini schriftelijk ge antwoord: „Het is waar, dat bij de over eenkomsten van 7 Januari alle meenings- verschillen tusschen ons en Frankrijk zijn geregeld". Te Genève, aldus de Duce. zal onze zaak worden ondersteund door documenten en fotografieën. Ik zal zelfs 'n kist met boe ken sturen, met Inbegrip van een boek van Lady Simon waarin de barbaarsche gewoonten der slaven houdende Abessy- niërs worden vermeld. Mussolini bedoelt hier het boek dat Lady Simon heeft ge schreven over de slavernij i. Wanneer de Volkenbondsraad dit bewijsmateriaal zal hebben bestudeerd, zal ik den Volken bond vragen of hij van zins is Italië op denzelfden voet te behandelen als Abes synië indien hij dit kan. De Europeesche naties moeten het voor beeld der Vereenigde Staten volgen en Italië ln vrede laten, opdat het zijn zen ding kan vervullen. De pacifisten zijn de ergste vijanden van den vrede, omdat zij, aldus Mussolini een strijd, welke het be perkte karakter van een koloniale expe ditie heeft, welke tot doel heeft orde in et.i land te scheppen, waar nimmer orde heeft geheerscht, over de geheele wereld te verbreiden. Italië zal niets doen om tweedracht ln Europa te veroorzaken, doch ook anderen moeten ditzelfde gevoel voor verantwoor delijkheid betoonen. Voor iemand over sancties spreekt, moet hij zich de eventueele gevolgen daarvan goed voor oogen houden. Italië heeft van Locarno af tot Stresa toe teveel bewijzen geleverd voor zijn wensch naar samen werking tot verzekering van den vrede ln Europa, dan dat het land ervan beschul digd zou kunnen worden het lont in het kruitvat te willen steken. Mussolini hoopt, dat zijn woorden allen verstandigen En- gelschen den toestand duidelijk zal maken. Hij wenscht hen eraan te herinneren, dat Italië steeds aan de zijde van het Britsche Rijk heeft gestaan en wel niet alleen in den wereldoorlog, doch ook ln andere tij den, toen de rest van de wereld zich te genover Groot Brittannlë had gesteld. Na verklaard te hebben dat er geen spra ke van kan zijn dat Italië haar houding wijzigt tenzij Abessynië toegeeft, zeide Mussolini De taak van de kolonisatie en civilisee ring van Abessynië zal het Italiaansche volk gedurende minstens 50 jaren bezig houden. Zoodra men ons toestaat ons te wijden aan deze ontzaggelijke onderne ming, zullen wij kameraden en niet-tegen- standers zijn van het Britsche Rijk, ver bonden door wederzijdsch respect voor de wederzijdsche belangen. Mussolini stond op het standpunt, dat de Britsche regee ring de bijzondere rechten van Italië ln Abessynie reeds heeft erkend door verdra gen en dat pas halt moet worden geroepen, wanneer Italië op een of andere wijze de Britsche belangen bedreigt. Over de vroegere politiek van Italië ln Oost-Afrlka zeide Mussolini: Dertien jaar lang heeft Italië zich tegenover Abessynië voortdurend vriendschappelijk betoond. Wij hebben den Abessyniërs na de ondertee kening van het Verdrag van 1928 zelfs een groote hoeveelheid moderne wapenen ge schonken. Eenige dezer wapenen, die thans tegen onze soldaten ln Afrika zullen wor den gebruikt, zullen uit Italië afkomstig zijn. Het betreft Mauser-geweren machine geweren en een milllfeen patronen, die ik Abessynië als geschnek heb gezonden. Zou ik dat alles hebben gedaan, wanneer ik vijandige bedoelingen tegenover Abessynië zou hebben gehad? Vervolgens sprak Mussolini over de be kende motieven van zijn politiek: de over bevolking van Italië, de onvruchtbaarheid van Lybië en de voortreffelijkheden van Abessynië. Hij zeide: De ontsluiting der rijkdommen van Abessynië zal Italië en de geheele wereld ten goede komen. De tijd is misschien gekomen, de kwestie der kolo niën met alle aangelegenheden, welke er verband mede houden, ter sprake te bren gen. Dit zou allen beschaafden staten tot voordeel strekken en in het bijzonder die beroofd zijn van hun aandeel aan de schatten der wereld. Zoodra Abessynië evenwel voor de Italiaansche kolonisatie zal zijn geopend, zullen de koloniale aspi raties van Abessynië vervuld zijn. De financieele toestand van Italië, zoo herhaalde Mussolini nog eens, geeft geen aanleiding tot ongerustheid. Het Italiaan sche volk heeft een zoodanig bewijs gege ven van zelf-opoffering, dat zijn vastbe raden wil voor alle eventueel noodige ver dere financieele offers buiten kijf is. De kwestie of Italië door zijn Abessynische veldtocht niet zal worden gedwongen de rol op te geven, welke het land tot nu toe in midden-Europa heeft gespeeld, beant woordde Mussolini met te refereeren aan de 500.000 man, die thans bi) Bolzano ma noeuvres houden. Ward Price zegt, dat Mussolini den dringenden persoonlijken wensch heeft uitgesproken, dat dit inter view in de „Daily Mail" zal worden gepu bliceerd als een gezaghebbende uiteenzet ting van zijn meening. WASHINGTON 25 Aug. (Reuter) Het departement van bultenlandsche zaken heeft energiek geprotesteerd bij de Sovjet- Russische regeering tegen zekere activiteit welke het Komintern-congres ontplooide, waar de gedelegeerden een programma op stelden, dat de communisten in de toe komst moeten volgen. Het ministerie is van oordcel. dat de Russische regeering hier de overeenkomst schond, welke werd ge troffen bij het herstel van de diplomatieke betrekkingen en waarvan de normale vriendschapsbetrekkingen afhankelijk zijn, n.l. dat beide regeeringen niet zullen in grijpen in de binnenlandsche aangelegen heden van beide landen. Verklaard wordt, dat het Amerikaansche volk de inmenging van vreemde landen in zijn interne aangelegenheden buitenge woon kwaad opneemt De Amerikaansche regeering beschouwt de nauwkeurige na koming van de belofte inzake de niet-in- menging een essentleele voorwaarde voor de handhaving van normale vriendschap; pclijke betrekkingen tusschen de Ver eenigde Staten van Amerika en de Unie der socialistische Sowjet-republieken. De Vereenigde Staten zouden gebrek aan openhartigheid betoonen, Indien zij niet openlijk zouden verklaren de meest ern stige gevolgen te voorzien, indien de Sow- jet-Unie niet wil of niet ln staat is ge schikte maatregelen te nemen om verdere handelingen, welke ln strijd zijn met de plechtige belofte, die den Vereenigden Staten is gegeven, te verhinderen. De nota besluit met de waarschuwing, het voortduren van de Inmenging in de in terne aangelegenheden van het Ameri kaansche volk door de Sovjet Unie, welke de ontwikkeling der vriendschappelijke betrekkingen tusschen de volken der beide landen onvermijdelijk verhinderen, te be- cindigen. De correspondent van de „Morning Post" te Washington zegt. dat zelfs lieden, welke de situatie van meer nabij bezien, verrast zijn over iets, wat zij beschouwen als een onmiddellijke bedreiging, welke door diplomatieke zinswendingen slechts weinig bedekt is. De correspondent van de „Times" ver klaart, dat men de nota op het oogenblik r.let als een ultimatum behoeft te be schouwen, doch dat er reden bestaat te ver onderstellen, dat een snelle en volledige verbreking der diplomatieke betrekkingen van de Vereenigde Staten met Sowjet Rus land in de toekomst mogelijk is TWEE BEKENDE AMERIKANEN OVERLEDEN. NEW YORK, 26 Aug. (Reuter) j0h. Willys, de 61-jarlge auto-fabrikant die vu 1930 tot 1932 Amerikaansch gezant te Polen was, en Thomas Edison, de 59-jarige zoon van den beroemden uitvinder zijn beiden plotseling tengevolge van een be roerte overleden. SPOORLIJN DOOR REGENS VERNIELD. ADDIS ABEBA, 25 Aug. (Reuter) Dj spoorlijn tusschen Addis Abeba en Dji- boeti is door de hevige regens gedeeltelijk vernield. Over een lengte van 200 M. z|j0 de rails weggespoeld. Het hersteiwerk wordt zoo spoedig mogelijk gedaan. NOODWEER. ROME, 26 Aug. (Reuter). - Gisteravond heeft boven Genua een hevig onweer ge. i woed, waardoor in de stad en in de haven 1 ernstige schade werd aangericht. Op ver scheidene plaatsen in de stad veroor. zaakte de regen overstroomingen Door den storm werden vele daken af. gerukt en telegraafpalen omvergeworpen. Vijf personen zijn omgekomen en 30 geJ wond. DE MAGINOT-LINIE GEREED. PARIJS, 26 Aug. A.N.P.) Van offi- cieele militaire zijde is Zondag bekend ge maakt, dat de Maginot-linie, bestaande uit driehonderd onderaardsche forten langs de Rijnland-grens, Is gereed geko men. Naar verluidt zouden deze verster kingen in 48 uur tijds door 1.000.000 man schappen bezet kunnen worden. IJMUIDEN, 26 Aug. 1935. VISCHFRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.86—0.60, griet per kist van 50 kilo f.228, tongen per kilo f. 1.050.67, zetschol per kist van 50 kilo f. 1613.50, kleine schol f. 12.502.20, schar f, 104.50, vleeten per stuk f. 10.20, pieterman en poontjes per kist van 50 kilo f8.50, groote schelvisch f22—12, middel sehelvisch f. 16—12, klelnmiddel schelvisch f147, kleine schelvisch f. 6.102.70, ka beljauw per kist van 125 kilo f. 3515, gul len per kist van 50 kilo f. 5.601.10, len gen per stuk f. 0.58—0.22, heilbot per kilo f. 1.000.92, wijting per kist van 50 kilo f 2 10—1.35, koolvisch per stuk f. 0.25— 0.18, makreel per kist van 50 kilo f. 8.50 f2.80. Groot middel hake f. 76, klein middel hake f 31.00—23.00. kleine hake f. 16.50— f 2.50, pietermannen f 1410 p. kist. Versche haring f. 3.600,70 p. k.. 1046 kisten versche haring plus 40 maatjes steurharlng en 16 last pekelharing. Aangevoerd 50 kantjes volle haring f. 8.208.05 p. kantje (volle Zuid) Volle Noord f. 1—10 per kantje, maatjes Zuid f.8—7.90. maatjes Noord f.8, steurharlng f. 8.103.90 per kantje. Aangekomen 13 stoomtrawlers: IJM 2 met f. 1850. IJM 73 met f. 3680. IJM 37 met f. 1700, IJM 46 met f. 1190, IJM 15 met f 2530, IJM 16 met f. 1390, IJM 6 met f.1750, IJM 71 met f.2050, IJM 21 met f.1350. IJM 116 met f.1950, IJM 94 met f. 1330, IJM 97 met f. 950, IJM 114 met f.890 en 34 loggers: IJM 204 met f.300, SCH 53 met f.330, KW 175 met f.310. KW 162 met f.310. KW 39 met f.400, KW 3 met f.350, KW 126 met f.260, KW 18 met f.340. KW 24 met f.280. KW 62 met f.360, KW 155 met f. 310, KW 54 met f270. KW 91 met f. 320. KW 178 met f 260. KW 112 met f 210 KW 108 met f.290, KW 27 met f. 220. KW 28 met f. 200, KW 147 met f. 300. KW 23 met f. 260. KW 52 met f 260, KW 45 met f. 256. KW 135 met f 250. KW 44 met f. 230. KW 105 met f. 100, KW 42 met f. 430. KW 95 met f. 250, KW 158 met f 290, KW 132 met f.260, KW 36 met f.250, KW 104 met f 260, KW 46 met f 320, KW 107 met f230 en KW 65 met f. 250 besomming. VLAARDINGEN, 26 Aug. KW 57 met 20 last, KW 96 met 17 last; maatjesharing groen f. 1516.10, maatjes haring jong f. 9.50—10.80, maatjesharing Zuid f. 89.10, maatjesharing Noord f. 9.30 volle haring f. 9.909.50, steurharlng f. 6.80, alles naar kwaliteit. J. v. d. B. alhier. Zij blijven niet ln het bezit van telefoon. Ca Pa V—H„ Hazerswoude. - Hazers- woude. Bodegraven, Woerden, De Haar, Maarsen, Westbroek, Maartensdijk, Soest- dijk, Soest. ITALIAANSCHE SCHULD AAN ENGELAND. LONDEN, 26 Aug. (Reuter). Op 21 Aug. was het lire-conto van de Bank of England als volgt: Betalingen door Italiaansche debiteuren sedert 18 Maart 1.484.060 pond sterling, waarvan 300.865 pond werden overgemaakt in de week van 14 tot 21 Augustus. De nog niet geregelde schulden en die welke wachten op overmaking bedragen 1.963.708 pond sterling. RECLAME- 9279 verlek qoed voor VIJF wasschen 16 •V.VAVë'.Vv1! H«nd«lioftd. .E<nkt* Aptldov ECUADOR'S EX-PRESIDENT VERLAAT HET LAND. NEW YORK, 26 Aug. Harra, de president van Ecuador, die bij de onbloedige revolutie van verleden week, gevangen werd geno men, heeft van het parlement toestemming gekregen het land te verlaten. Hij begeeft zich naar Columbia, aldus bericht de cor respondent van „New York Times" te Guayaquil. De nieuwe presidentsverkiezingen zullen in October a.s. worden gehouden. DE FRANSCHE BOEREN DREIGEN. PARIJS, 26 Aug. (Reuter). In het ten toonstellingspark van Rouaan heeft giste ren een groote demonstratie van het boe- renfront plaatsgehad. Het boerenfront is een rechts-georlen- teerde organisatie, welke wordt geleid door Henry Dorgeres. Onder algemeene goedkeuring werd een resolutie aangenomen, waarin wordt ver klaard, dat de boeren zichzelf zullen be schermen, als de regeering voor 15 Septem ber geen maatregelen zal hebben genomen tot verhooging van de prijzen der land bouwproducten en beperking van den in voer uit het buitenland. Alle vertegenwoordigers van de landbou wende bevolking in gemeenteraden en par lement, die zich verzetten willen tegen de instructies van het boerenfront, zullen worden geboycot. DE INSTORTINGSRAMP TE BERLIJN. Thans zijn 8 lijken gevonden. BERLIJN, 26 Aug (Reuter). Acht van de negentien vermiste slachtoffers bij het instortingsongeluk ln de Hermann Görlng- strasse zijn gevonden en 7 ervan gebor gen. Het bergen van het achtste slacht offer moest worden uitgesteld, aangezien het onder zware balken verborgen ligt. Volgens het medisch oordeel hebben de slachtoffers onmiddellijk den dood ge vonden. ZEER GROOTE BELANGSTELLING Heden heeft te Den Haag onder groots belangstelling de begrafenis van het stof felijk overschot van jhr. dr. W. A. Bet- laerts van Blokland, in leven griffier van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en voorzitter van enkele corporaties op ge schiedkundig gebied, plaats gehad. In het huis aan den Wassenaarsche- weg 18 heeft ds. W. A. B. ten Kate, Ned, Herv. predikant te Wassenaar, een rouw dienst gehouden Daarna vertrok de rouwstoet, waarin met de familie o.a. medereden mr. W, L. baron De Vos van Steenwijk, voorz., en mr. A. L. de Block, commies-griffier van de Eerste Kamer, alsmede dr. H. J. Honders, Ned. Herv. predikant te Wassenaar en ds. Ten Kate, naar de begraafplaats Oud- Eikenduinen. Aanwezig waren tal van leden van de Eerste Kamer Verder o.m.: Jhr. mr. van Sasse van IJsselt, voorzitter van den Hoo- gen Raad van Adel, met den secretaris van dien raad dr. J. P, H. de Monté Ver loren, de Commissarissen der Koningin in de Provincië: Zuid-Holland en Utrecht, resp. de Minister van Staat jhr. dr. H. A. van Karnebeek en jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, de Neder- landsche Gezant te Rome, oud-burge meester mr. J. A. N. Patijn de burge meester van 's-Gravenhage mr. S. J. R. de Monchy, de generaals Jhr. W. Röell, com mandant van het veldleger, bestuursleden van het Koninklijk Ned. Genootschap voor Geslacht- en Wapenkunde, waarvan jhr. Beelaerts v. Blokland voorz. en eerelid was, de burgemeester van Rotterdam mr. P. Droogleever Fortuyn, dr. Jan Kalf, dir. v, het Rijksbureau voor de Monumenten zorg, prof. dr. F. M. Th Böhl, en mr. Van de Sande Bakhuyzen, burgemeester van i Leiden, beiden namens het Reuvens- i fonds, jhr. Storm van 's-Gravesande, oud- I burgemeester van Wassenaar, prof. dr. J. H. Holwerda, directeur van het Rijks- I museum voor Oudheden te Lelden, en zeer vele anderen. In overeenstemming met den wensch van den ontslapene voerde op de begraaf plaats alleen diens oudsten broeder jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice-presi dent van den Raad van State, het woord. Spr. schetste het groote verlies dat door het heengaan van zijn broeder wordt ge leden. Zijn werk lag op uitgestrekt ter rein; hij muntte uit door groote kennis, degelijkheid, evenwichtigheid en gaafheid van karakter. De oudste zoon dankte voor de betoonde belangstelling. Ds. Honders sloot de plech tigheid met gebed. DE POSTVLUCHTEN. De „Lijster" arriveerde heden te Ban doeng. AANBESTEDING. DE SLAAPZIEKTE IN JAPAN. 25 Aug. (Reuter) De slaapziekte-epi demie telt thans reeds 111 gevallen, waar van de helft met doodelijken afloop. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben heden aanbesteed het onder profiel brengen van de aarden haan en het aanleggen van betonwerk eenige gedeelten klinkerbestratlng op °e weg Zoetermeer—Leiden in het weg™ Zoetermeer—Stompwijk. w Laagste Inschrijver was de N.V. Geruischlooze Weg" te Heemstede *w f. 98.180.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2