LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 26 Augustus I935 DUITSCHLAND VERLIEST VAN FINLAND Zaterdag en gisteren vond te Helsingfors de athletiek landenwedstrijd plaats tus- schen Finland en Duitschland. De verschil lende nummers hadden een spannend ver loop en uit den einduitslag, waarbij Fin land 103' punt behaalde tegen Duitsch land 99'/» punt blijkt wel dat het onderling verschil niet groot was. Dat Finland op den eersten dag een vrij aanzienlijken puntenvoorsprong verkreeg, n.l. 9, vond zijn oorzaak hoofdzakelijk in het feit, dat de Finsche athleten vooral in de z.g. „technische" nummers betere pres taties leverden, terwijl Duitschland meer op de loopnummers uitblonk, vooral dan op de kortere afstanden. Op den tweeden dag van den landen- athletiekwedstrijd Finland—Duitschland wist het Duitsche team zijn puntenachter- stand van den eersten dag aanzienlijk in te loopen. De wedstrijden werden op den eersten dag bijgewoond door 12000 toeschouwers, terwijl gisteren niet minder dan 50.000 ge tuige waren van dit athletiek gebeuren. ESTAFETTE DIVARS DOOR BOSKOOP. Zaterdagmiddag had te Boskoop onder eeer groote belangstelling en onder begun stiging van prachtig zomerweer de esta fette „Dwars door Boskoop" georganiseerd door de Gymn.- en Athl.vereeniging „Hou- .Vast" plaats. Zooals reeds eerder vermeld was het parcours 3 K M. lang en liep over 2 x 800, 2 X 400, 2 x 200 en 2 x 100 M terwijl de route als volgt was: Start Zijde nabij het gemeentehuis, vervolgens langs Zijde, Parklaan, Laag-Boskoop. Burg. Colijnstr., finish einde Burg. Colijnstraat nabij de Dorpstraat. De uitslag luidt als volgt: le pr. Achilles I, Gouda: 2e pr. Alphia I uit Alphen: 3e pr. Donar I uit Leiden; 4e pr. Vires et Celeritas I Gouda; 5e pr. Hou vast, Boskoop', 6e pr. Achilles n Gouda; 7e pr. A.R.C. en 8e pr. Vires et Celeritas II Gouda, welken prijzen onder een hartelijke toespraak door den voorzitter van „Hou- Vast" den heer K. Vermelj werden uitge reikt. o WEDSTRIJDEN TE WARMOND. Onder groote belangstelling vonden gis teren wedstrijden voor R K. athleten plaats te Warmond. Een attractie was het uitkomen van den Amsterdammer Jan Zee- gers, die indertijd tot de vooraanstaande athleten in de K.N.A.U. behoorde, doch na voortdurende oneenigheid is uitgetreden. Wij laten hier de uitslagen volgen: 100 M. hardloopen: 1. W. v. d. Hoven, Jong Leven, Amsterdam, 11.1 sec.; 2. Hend. Ossendorp, Holland, Haarlem: 3. J, Zim merman. Spartaan, Rotterdam. 400 M. hardloopen: 1. J. Oosterveer (Hol land), Haarlem, 1 min. 3.2 sec.; 2. W. Bleise, V.I.C., Amsterdam; 3. Ossendorp, Holland, Haarlem. 1500 M. hardloopen: 1. P. Sluis. Holland, Haarlem. 5 min. 4.1 sec.; 2. B. Loogman, Wilskracht, Alphen a. d. Rijn. 5000 M. hardloopen: 1. J. Zeegers, V.I.C., Amsterdam; 2. B. Loogman, Wilskracht, Alphen a. d. Rijn. Kogelstooten1. G. Westgeest, Holland, Haarlem. 10.67 M.; 2. A. Biluska, Bataven, Leiden; 3. W. Scham. D.E.M., Beverwijk. Speerwerpen: 1. J. Barenburg, Swift, Arnhem, 41.69 M.j 2. M. Lammetts, V.I.C., Amsterdam. Vèrspringen: T. J. Mathot, Holland, Haarlem, 6.34 M.; 2. N. de Zwager, idem; 3. W. van Schoonhoven. V.I.C.. Amsterdam. Hink-stap-sprong: 1. T. H. Mathot, Hol land. Haarlem, 12.19 M.; 2. B. Krijnen, D.W.S., Bussum; 3. J. Oosterveen, Holland, Haarlem. Discuswerpen: 1. A. Biluska, Bataven, Leiden, 34.40 M.; 2. H. Scham, D.EM., Be verwijk; 3. G. Westgeest, Holland. Haarlem. Polsstokhoogspringen: 1. B. Krijgsman, Holland, Haarlem, 3 M.; 2. T. Bakker, idem. 4 maal 100 M. estafette: 1. Holland I, Haarlem; 2. Holland n, Haarlem. ZEILEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN ALKMAARDER MEER. Zaterdag en gisteren zijn op het Alk maarder Meer nationale wedstrijden ge houden. Zaterdag was er veel wind, waar door in eenige nummers de baan bekort moest worden. De uitslagen van den eer sten dag waren: 45 M2 klasse: Aan de start verschenen Benati II, Walta, Coppelstock en Boeka nier. Laatstgenoemde kwam na een span- nenden strijd als eerste aan, terwijl Cop pelstock beslag wist te leggen op de tweede plaats met een zeer klein verschil met Benati H. 6 Meter klasse. 1. Braasemermeer van H. Nathan; 2. Piet Heyn van A. E. Dudok van Heel, beiden van de K.N.Z. en R.V. De Ruyter van mr. Carp had bericht ge zonden niet te kunnen starten. Regenboogklasse: Het aantal deelne mende vaartuigen in deze klasse bedroeg 13, waarvan er een niet is gestart. 1. De Swan van H. Zuiderbaan (de Kaag); 2. Saenden van L. de Wit (Z.Z.V.); 3. Duke Van Jesse, bestuurder van der Velden (Kaag); 4. Wind en water van L. Poorter (Az. en R.V.) Pampusklasse1. Pampus van W. de Vries Lentsch ('t Y); 2. Windveer van J. van Essen (de Kaag); 3. Bries van M. Monde (De Kaag)4. de Steur van L. v. d. Steur (De Kaag). Olympiajollen. Van de zes die zich had den laten inschrijven kwamen 2 aan de start, die beiden de baan naar de voor schriften hebben gezeild. 1. Slof van E. G. v. d. Stadt (Z.Z.V.); 2. Huury-Up van G. yan Lijnen Noomen (Z.Z.V.) Intern. Starklasse. Alleen Loosdrecht van G- F. Bohré (Loosdrecht) en M. C. van mej. C. de Visser (H.J.C.) gingen door de start. Halverwege de baan geraakte de Loosdrecht op den kant van den wal, waar door ze verder van deelname was uitge schakeld en mej. de Visser zonder strijd de overwinning behaalde. 12 M2 klasse A.: 1. Rakker van A. Ho- nigh (H.ND.); 2. Hiphaan van W. R. Fer- werda (K.N.Z. en R.V.); 3. Ravode van P. Stortebeker (R.Z.V.); 4. Aloha van G. Nol- les (H.N.D.); 5. Koh-I-Noor van Ted. Rol (De Schinkel) 12 M2 klasse B 14 Ingeschreven vaar tuigen, waarvan 4 opgekomen. 1. Peet van A. F. Marlet (De Kaag); 2. Mieke II van H. J. N. van Santen (Loosdrecht). 12 voets-jollen A.: 1. d'Artagnan van W. v. d. Valk (R.Z.V.); 2 Ideaal van mej. E. Karreman (R.Z.V.); 3. De Glipper van D. Kagchelland (R.Z.V.) Idem B 1. The Black Magic van W. Stoutenbeek; 2. Rambler van R. J. Bootz (Loosdrecht); 3. Weetiekep van K. v. Dijk (Dordrecht). B. M. klasse: 1. Snip van F. Sleewits (V.Z.O.D.); 2. Mop van H- Bollemeyer (H.N.D.); 3. Tempo van H. v. d. Werke IV Z.O.D i 16 M2 Friesche klasse: 1. Meerkoet van J. H Boon IZ.ZV.); 2. Micafo (Fokke de Jong van De Schinkel); 3 Snoekie van J. F. Weverink (De Schinken Gemengde open klasse: 1 Avanti van L. Lemstra (Amsterdam). Gemengd overdekte klasse: 1. Imatra van R. Doorn (Z.Z.V.) 8. M2 klasse kano's: 1. The Duke van C. de Wolff (Viking i. Was er Zaterdag eigenlijk een beetje te veel wind, voornamelijk voor de kleinere vaartuigjes, tijdens den tweeden dag was er over het algemeen te kort aan den voor dezen tak van sport ten eenenmale zoo onontbeerlijken wind. Wel stond er in den ochtend, wat men in zeilerskringen noemt „topzeilskoelte", waarbij niet gereefd be hoefde te worden, doch in den middag vlakte de wind af, om in den namiddag ge heel te verflauwen. Het gevolg hiervan was. dat de baan voor de 12 M2. klasse A. gekort moest worden, hetgeen men jam mer genoeg niet naliet voor de twaalf- voetsjollen A., die, toen zij reeds 3 uur op het windvrije Meer dobberden, en het in middels tegen zeven uur liep, tenslotte ge noegen namen met het verzoek van het wedstrijdcomité, om de volgorde waarin zij op dat moment lagen als eindstand te doen gelden. De race in de 6 M.-klasse ls min of meer mislukt, daar bij de ochtendrace eerst twee booten vastkiepen, waardoor de start geannuleerd werd en in den vernieuwden wedstrijd Carp en Dudok van Heel, belden van den K.N.Z.- en R.-V. op den hoogen kant vastliepen en eerstgenoemde zich met behulp van een sleepboot moest vrijmaken, terwijl het Dudok van Heel op eigen kracht gelukte. De „Piet Heyn" van Dudok van Heel werd eerste en de „Braassemer- meer" van H. Nathan tweede. In de tweede race kwam mr. Carp met ,De Ruyter" niet uit. terwijl de twee andere deelnemers opgaven, waardoor Du dok van Heel ook ditmaal zegevierde, waarmede dus tevens de hoofdprijs in zijn bezit kwam. De verdere resultaten waren: Regenboogklasse: 1ste wedstrijd: 1. Breekhorn van ir. J. Loopuyt, Braassemer- meer; 2. Saenden van L. de Wit, Z.Z.V.; 3. De Swan van H. Zuiderbaan (De Kaagi. 2de wedstrijd: 1. Saenden (Z.Z.V.); 2. Eelko van W. Bergsma. Sneek; 3. Janmaat van Heynen (Nieuwe Meer). De Velthuysprijs werd gewonnen door de Saenden van L de Wit van de Z.Z.V. Pampusklasse: 1. Pampus van W. de Vries Lentsch (Het IJ), die hiermede defi nitief in het bezit van den wisselprijs kwam; 2. Albatros van J. Lagedijk: 3. Wervelwind van E. G. van Benthem v. d. Bergh (K.N.Z.- en R.-V.). Olympiajollen: 1. War-dy van R. Lem stra (Amsterdam); 2. Slof van E. G. v. d. Stadt (Z.Z.V.); 3. Oranje van P. Schieffer (De Kaag). Internationale Starklassc. - Doordat er drie niet startten en mej. De Visser van de H.J.C. moest opgeven, won G. F. Bohré van Loosdrecht onbedreigd. Groepswedstrijd voor 12 vierk. M. klasse: De Kaag wint van H.N.D/Loosdrecht wint van Z.Z.V.; De Schinkel wint van „Am- Sterdam". Finale: 1. Loosdrecht met 11,1 pnt.: 2. De Schinkel met 7 pnt.; 3. De Kaag met 3 punten. Idem voor twaalfvoetsjollen: Z.Z.V. wint van H.J.C.; R.Z.V. wint van Loosdrecht Finale: 1. R.Z.V. 12,1 pnt.; 2. Loosdrecht 9 pnt- 45 M. 2 klasse; Ochtendwedstrijd: 1. Walta van C. A. Vermaat (Kaag); 2. Boe kanier van A. Warners (Kaag). Middagwedstrijd: 1. Walta van C. A. Vermaat (Kaagi; 2. Benati II van B. Fe- nenga (Spaarne). De Zaanprijs werd gewonnen door Boe kanier van A. Warner (Kaag). 12 M. 2 klasse: 1. Aeolus van G. Visser (H.ND.); 2. Leonore van P. van Zutfen (H.N.D.)3. Aloha van G. Nolles (H.N.D.). Idem klasse B: 1. Mieke II van H. J. N. van Santen (Loosdrecht); 2. Sirius II van D. v. d. Heuvel (H.N.D.); 3. Sam-Sam van J. Kuiper (H.J.C.). 12 voetsjollen A: 1. De Glipper van D. Kachgelland (R.Z.V.); 2. Ans van G. Landsman (Z.Z.V.); 3. van J. H. van de Stadt (Z.Z.V.); 4. Juffer van E. Kroger (De Koenen); 5. Windekind II van H. Evers (H.J.C.). 12 voets jollen B: 1. Weetiekep van K. v. Dijk (Dordrecht): 2. Semar van mej. K. Bussemaker (Loosdrecht); 3. Fox van C.M. Lekkerkerker (Loosdrecht). B.M.-Klasse: 1. Wetterwille van H. van Eyck (De Koenen); 2. Mop van H. Bolle- meijer (H.N.D.); 3. Kemphaan van J. Spangberg (De Watergeuzen); 4. Ronny van Fr. Overmans (R.Z.V.). SCHERMEN. IN MEMORIAM H. P. J. VAN BRUSSEL. Men schrijft ons: De Leidsche Schermvereeniging A.E.W. leed Zaterdag een zéér groot verlies, door het overlijden van haar oudste lid, den heer H. P. J. van Brussel, in den ouder dom van 58 jaar. Met hem is heenge gaan een sportman in den waren zin van het woord. Hij beoefende de sport uit sluitend om de sport en wist steeds, met opzijzetting van eigen belangen, de sport en het algemeen belang te dienen. Hoewel van huis uit gymnast, beoefende hij daarnaast de wandel- en watersport, doch bovenal had hij de schermsport lief en is hij deze tot z'n dood trouw gebleven. Zijn laatste werk is geweest de actie om zijn vereeniging aan nieuwe leden te hel pen. Helaas zal hij den uitslag hiervan niet meer zien. Noode zullen wij zijn steun en onbaat zuchtige adviezen missen, doch het meest zijn oprechte trouw en vriendschap. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE BUSSUM. Op het tournool te Bussum zijn, volgens „De Crt.", de volgende resultaten verkre gen: Heeren-enkelspel halve eindstrijden: „Poengeh" (Knottenbelt) sl. v. d. Graaff 63 62; Van Swol sl. Van Eek 64 7—5. Eindstrijd: „Poengeh" sl. Van Swol 62 6-3. Dames-enkelspel, eindstrijd: mevr. Bout- my sl. mevr. Vleugels SchutterSpit 64 6—2. Heeren-dubbelspel halve eindstrijd: Leembruggen en Van Swol sl. ir. Van Ber- kel en v. d. Graaff 64 64. Eindstrijd: mr. Feith en Hoving winnen van Leem bruggen en v. Swol (teruggetrokken we gens blessure van Van Swol). Gemengd dubbelspel, kwart-eindstrijd: mevr. Vleugels Schutter en ,.P. Rutser" sl. mej. Mechel en v. d. Graaff 63 75. Halve eindstrijden: mej. Rollin Couquer- que en ..Poengeh" sl. mevr. Vleugels Schut ter en „P. Rutser" 61 63; mej. Terwtndt en Van Eek sl. mej. A. Knottenbelt en J. Boon 26 63 62. Eindstrijd: mej. Rol lin Couquerque en „Poengeh" slaan mej. Terwindt en Van Eek 63 63. Dames-dubbelspel, eindstrijd: mej. Rol lin Couquerque en mevr. Boutmy sl. mej. Belzer en mej. Kerckhoff 63 62. SUCCESSEN VOOR MEJ. VAN LINDONK. In het tournool te Bad Neuenahr be haalde onze landgenoote mej. van Lindonk enkele successen. Zij sloeg in het dames enkelspel mej. Schie (Duitschland) met 62. 64. In het damesdubbelspel won zij tezamen met mej. Relmann van het jaar Lumkemann-Ziegler met 46, 63, 6—2. Ir. Schoorel werd door Nourney in het heerenenkelspel uitgeschakeld met 61, 63. terwijl in het gemengd dubbelspel Leyenaar met mej. Hofmann verloren van mej. Heitmann en Hirtz met 6—2, 6-6. WATERPOLO. DE ZIJL TE ROTTERDAM. Gistermiddag waren drie zeventallen van De Zijl te gast van Maas te Rotterdam. Eerst werd gespeeld de wedstrijd Maas IV De Zijl IV. In het zevental onzer stadge- nooten debuteerden op verdienstelijke wijze eenige jeugdige spelers, terwijl in dat van „Maas" ook diverse spelers waren, die hun sporen op wateipologebled nog moeten verdienen. Het werd een aardig partijtje met de Zijl het meest in den aanval, welke meerderheid zij voor de rust uit drukte in een tweetal doelpunten, waar van het laatste van Arnoldus speciale ver melding verdient. Na de rust werd niet meer gescoord, zoodat het einde kwam met een 2—0 overwinning voor onze stadge- nooten. Vervolgens speelde een combinatie van De Zijl II en Hl tegen een combinatie van de gastheeren. In dezen wedstrijd bleken de Rotterdammers over meer routine te beschikken dan onze stadgenooten. Vooral het plaatsen was bij hen beter verzorgd. Het kostte hen dan ook weinig moeite om de rust met 2—9 te doen ingaan. Na de rust hetzelfde spelbeeld als daarvoor en met twee fraaie schoten verzekerde „Maas" zich van een nuttigen 40 voorsprong. Vlak voor tijd slaagde F. v. d. Mark erin met een boogbal te scoren en daarmede de eer voor zijn club te redden, zoodat dit partijtje eindigde met 4—1 in het voor deel van Maas. Ten slotte Maas IDe Zijl I 51. Maas verscheen volledig in de volgende opstelling Doel: Siereniburg; achter: Pot, Verkade en P. van Senus; voor: R. van Senus, H. van Senus en Bolder. De Zijl kwam uit met F. v. d. Horst als invaller voor Lut. Maas speelde een open spel, waartegen de verdediging van De Zijl aanvankelijk niet opkon. Vooral H. van Senus was bij zonder op dreef en het kostte van Egmond groote moeite hem te houden. Hoe hij zich ook inspande, hij kon niet verhinderen, dat de Maas-speler voor de rust drie schitterende doelpunten voor zijn rekening nam, daarmede den stand op 30 brengende. Na de rust ging het bij onze stadgenooten veel beter en nadat H. van Senus nogmaals het net had ge vonden (40), gelukte het Key tegen te scoren. 41. Een halve minuut voor het eindsignaal wist R. van Senus Rameau nogmaals te laten visschen, zoodat Maas met 6—1 won. OM DEN HAVENBRUG-BEKER. Morgenavond te 8 uur wordt in de zweminrichting De Zijl alhier de jaarlijk- sche wedstrijd gespeeld om den Haven- brugbeker tusschen De Zijl I en S.Z.C. I (Schiedam), de club, waarvan De Zijl vorige week voor de promotie- en degradatie competitie met 53 won. Deze door den heer A. van Egmond aan de Haven des tijds beschikbaar gestelde beker moet drie maal achtereen of vijfmaal in totaal door een van beide vereeniglngen worden ge wonnen om definitief bezit te worden. In 1931 en 1932 won de Zijl resp. met 53 en 21, in 1933 verloor zij met 24, terwijl zij 't vorige jaar weder met 9—2 won Na afloop van den wedstrijd zal de beker persoonlijk door den heer A. van Egmond aan de winnaars worden uitgereikt. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN DER SASSENHEIMSCHE ZWEM VEREENIGING. In de gemeentelijke zweminrichting te Sassenheim vonden Zaterdag de jaarlij k- sche wedstrijden van bovengenoemde ver- eeniging plaats. Hoewel de lucht naar regen dreigde, bleef het droog en hadden I de wedstrijden een vlot verloop. De belang stelling was niet zoo groot als andere jaren. De Noordwijksche Reddingsbrigade die in het nummer Estafette zou uitkomen, was niet aanwezig. Haar plaats werd nu i ingenomen door de HUI. zwemvereeniging. De uitslagen der verschillende nummers I zijn als volgt: 35 M. rugslag heeren: 1. F. v. d. Berghe, 35 1/5 sec.; 2. C. van Lierop, 35 3/5 sec.; 3 W. Boekee, 38 1/5 sec.; 4. H. Bekebrede, 42 2/5 sec 35 M. vrije slag slag jongens: 1. R. Boot, 25 1/5 sec.. 2. H de Wreede, 26 4/5 sec.; 3. G. v. d. Meer, 29 1/5 sec. 35 M. schoolslag dames: 1. A. Clemens, 34 sec.; 2. C. Rotteveel, 36 2/5 sec. 35 M. schoolslag heeren: 1. B. W. Kap- teijn, 30 sec.; 2. W. Boekee. 32 2/5 sec.: 3. H. Bekebrede, 33 3/5 sec. 35 M. vrije slag dames: 1. J. v. d. Berghe, 29 4/5 sec.; 2. A. Clemens, 30 sec.; 3. J. Boot. 39 sec. Afvalwedstrijd voor jongens: 1. J. V. d. Meij; 2. T. Hartman; 3. G. v. d. Steensele; 4. T. Phllippo. 35 M. vrije slag heeren: 1. G. Kuijlen- burg, 23 sec 2. F. v. d. Berghe. 23 1/5 sec. De estafette 4 x 35 M. werd gewonnen door S. Z. V. in 72 2/5 sec. De HiU. Zwem vereeniging, die geheel onvoorbereid inviel, was een goede tegenpartij. De polowedstrijd had tot uitslag: 21 voor S Z. V. H Z. V. was gehandicapt, daar zij met niet minder dan vier invallers moest uitkomen. Als gewoonlijk was er een komisch inter mezzo Een 2-tal hengelaars krijgen on eenigheid en geraken al vechtende te water. Een politie-agent denkt dat de hee ren zwemmen, terwijl dit verboden is en gelast hen aan den kant te komen. Hij ziet in zijn ijver echter niet dat er nog een jeugdige hengelaar aanwezig is, struikelt en verdwijnt in de diepte. Nu treden de hengelaars als redders op. Al met al is het een goed geslaagde middag geworden, die zeker propaganda voor de zwemsport gemaakt heeft. Heeren idem: 1. B. v. d. Velde in l ni, 7 2/5 sec.; 2. J. Spaargaren en E. Huk! 1 min. 13 1/5 sec. Veteranen, dames en heeren. 80 M- Mevr. Roodenburg en de heer C. v. Leeu wen in 1 min. 301/5 sec.; 2. Mevr i Murvan Wijk in 1 min. 32 3/5 sec Het nummer flguurzwemmen meisje onder leiding van badmeester Mierems ter afwisseling gegeven, slaagde uitsj kend en oogstte veel bijval. Ook de dull sprongen van eenige heeren kregen we verdiend applaus. Er was dien avond „De Blauwe Beugel" groote belangstellij H. Z. V. (HILLEGOM). Op het programma van H.Z.V. (Hille- gom) staat: Morgen H.Z.V.—Poelmeer in de Hilleg. zweminrichting. Vrijdag: Poelmeer—H.Z.V. te Oegstgeest. Het Hilleg. zevental zal dan vermoedelijk als volgt zijn: doel: T. van Dijk; achter: v. Zanten, Sising en v. Zij verden; voor: Hillenius, Paardekooper en Velthuys. NATIONALE WEDSTRIJDEN H.P.C. Te Heemstede werden door de Heem- steedsche Polo Club nationale wedstrijden georganiseerd, waaraan verscheidene Rotterdamsche en Amsterdamsche zwem sters en zwemmers deelnamen. Ook vond een waterpolotournool plaats, hetwelk door de wedstrijdgevende vereeniging ge wonnen werd. De resultaten waren: 200 Meter schoolslag dames: 1. Jennie Kastein (HDZ) 3 min. 7 2/5 sec.; 2. M. Steenhuyzen (HPCi 3 min 13 3/5 sec.; 3. N. Roelants iRDZ) 3 min. 19 sec. 200 Meter schoolslag heeren: 1. L. Kor- pershoek (RDZi 2 min. 58 sec.; 2. A. C. de Bruyn (HPC) 3 min 12/5 sec.; 3. B. J. Taddegon (RDZ) 3 min. 2 3/5 sec. 100 Meter vrije slag dames: 1. Willy den Ouden (RDZ) 1 min. 6 3/5 sec 2. Annie Timmermans (RDZ) 1 min. 9 3/5 sec.; 3. W. van Leeuwen (RDZ) 1 min. 15 sec.; 4. C. Kann (HPC) 1 min. 212/5 sec. 100 Meter vrije slag heeren: 1. S. L. Mooi (HPC) 1 min. 14/5 sec.: 2. Sipkema (HPC) 1 min. 5 3/5 sec.; 3. C. Kemper (RZC) 1 min 6 1 '5 sec. Scheffer. die als tweede aankwam, werd gedisqualificeerd wegens onjuist keeren. 5x50 Meter vrije slag estafette dames: 1. Rotterdamsche Dames Zwemclub tijd 2 min. 511/5 sec.; 2. HPC tijd 3 min. 10 sec. 5x50 Meter vrije slag estafette heeren: 1. HPC tijd 2 min. 27 1/5 sec.: 2. Haarlem 2 min. 34 1/5 sec.: 3. HVGB 2 min. 36 sec. Zian werd gedisqualificeerd wegens te vroeg starten De tijd van Zian was 2 min 214/5 sec Waterpolo: Leidsche ZwemclubZian (Den Haag) 1—3: HPC (Heemstede)— LZC 1—0; HPC—Zian 3—1. HPC winnaar van het tournool. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. Gisteren nam de L.R.B. deel aan de kampioenswedstrijden in reddend zwem men te Zaandam en al mocht het deze vereeniging niet gelukken een prijs te be halen, er is toch een keurig figuur ge maakt. Zoo was de ploeg, bestaande uit de heeren Kostoo, Leget, Rol en Tegelaar slechts 2 seconden na den tijd van de eerste-prijs winnaars. Bij de dames was zeer goed te merken dat de vertegen woordigsters van L.R.B. geen wedstrijd routine hadden. Wij geven deze dames voor volgende wedstrijden groote kansen. Overigens was het voor L.R.B. zooals vanzelf spreekt buitengewoon leerzaam en men zal van dezen wedstrijd zeker profi- teeren. Alle hulde aan instructeur H. Rol, die op dezen voor hem eersten wedstrijd zoo goed voor den dag kon komen. De mede werkende leden hebben hem met een aar dig cadeau vereerd. KANOSPORT. WEDSTRIJDEN TE VEUR-LEIDSCHENDAM. De kanovereeniging „Schakenbosch" hi gisteren vanuit de Yachtwerf Sehakei bosch op de Vliet verschillende wedstrijdf georganiseerd. Deze wedstrijden welke oi der leiding stonden van den heer J. Scha werden dank zij het uitstekende wee door een talrijk publiek gevolgd. De ultsli gen zijn: Kanovaren, 2 heeren, over 500 Meter: le serie: 1. Koster, 2. Walhain, 3. de Ge: 2e serie: 1. de Wit, 2. Noordanus, 3. Cim 3e serie: 1. Dletz, 2. Kerssen, 3. Bakker, serie: 1 Stouthamer, 2. de Boer. Beslissini 1. de Wit, 2. Koster, 3. Stouthamer, 4. Die Kanovaren, 1 heer, over 500 Meter: le serie: 1. Koster, 2. Hozee, 3. Heem kerk. 2e serie: 1. Dietz, 2. van Leeuwen. Heemskerk (O). Beslissing: 1. Koster, Dietz. Kanovaren, dame en heer, over 500 D le serie: 1. Oostdam, 2. Stouthamer. 2e s rie: 1. Evenaar, 2. v. den Boogaard, 3. i Geus. Beslissing: 1. Oostdam, 2. Evenai Kanozellen B.M. over 500 Meter: 1. Bo sen, 2. Straathof. 3. v. der Stoel, 4. v. d Kruuk. Kanozellen over 500 Meter: 1. de Grai 2. Duit, 3. Bol (gediskw.), 4. Spetter. Behendigheidswedstrijden: le serie: Stouthamer, 2. de Graaf, 3. Walhain. serie: 1. Loof, 2. mej. Kampraad, 3. A.Bo gaard. 3e serie: 1. Duit, 2. Evenaar, 3. i Geus. 4e serie: 1. H. Boogaart, 2. Mooi], Straatman. 5e serie: 1. Dietz, 2. Ker.v- Beslissing: 1. Stouthamer, 2. Dietz, 3.1 Boogaart. 4. Duit, 5. Loof. Tot slot reikte te ruim 5 uur de he Heetman met een woord van dank as organisatoren en medewerkers de prijze uit. o CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. le klasse: R. en W.—V.R.A.: gewona door R. en W. met 90 runs op de een innings; H.C.C. II—V.O.C.: gewonnen di V.O.C. met 21 runs op de eerste innii Haarlem—H.C.C. I: gewonnen door H.Ct met 9 runs en 3 wickets op de ee- innings. Overgangsklasse: Ajax—H.C.C. III: wonnen door Ajax met 8 runs en 3 wicket op de eerste innings; H.B.S.Kampen) gewonnen door H.B.S. met 81 runs op c eerste Innings; C.V.H.R.C.H.: gewonns door C.V.H. met 46 runs op de eerste it nings; S.C.H.C.—R. en W. n: gewonm door S.C.H.C. met 17 runs op de eeis innings. Overzicht. De situatie in de eerste klasse is gisten grondig veranderd, want tot onze groo verbazing liet V.R.A. zich door R, en 1 slaan, dat haar innings op 279 voor 6 sic waarna de Amsterdammers het slechts t 189 brachten. H.C.C. II (131) proliteer echter niet van dezen misstap van de St dionclub, want zij verloor van V.O.C. (15' Thans komt plotseling H.C.C. I (120 voor weer in de running, dat op normale wij van Haarlem 111won. De eerste klas competitie is dit seizoen wel zeer spanner Ajax besloot het seizoen met een ove winning op H.C.C. III. Het had nog bet kunnen zijn als er van den Leidschen ka wat scherper was gefield. Ajax begint op dreef te komen nu het te laat is. M wat meer ernst en vooral oefening hadd er heel wat meer wedstrijden kunnen wo de gewonnen. Door de overwinning vi Ajax en de nederlaag van R. en W. II teg< S.C.H.C. staan de Haarlemmers thans del nitief onderaan. H.B.S. (144) struikel niet tegen Kampong 63en de plaatselij ontmoeting in Heemstede eindigde in b voordeel van C.V.H. (112). R.C.H. brac. het slechts tot 66 runs. GOED SLOT VAN AJAX. WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. In de badinrichting „de Blauwe Beugel" te Aalsmeer zijn Zaterdagavond wedstrij den gehouden, waarvan de uitslagen hier onder volgen: Meisjes t/m 10 jaar. 25 M.: 1. T. v. d. Velde in 32 s.; 2. M. Eveleens in 39 sec. Jongens idem: 1. J. Onos in 30 sec.; 2. C. Spaargaren in 31 sec. Meisjes t/m 13 jaar. 25 M.: 1. J. v. d. Sluis in 19 sec.; 2. T. van Leeuwen in 21 4/5 sec. Jongens idem: 1. K. v. Langeraad in 22 4/5 sec.; 2. H. Vreeken in 24 3/5 sec. Meisjes t/m. 16 jaar, 40 M.: 1. N. Boom houwer in 351/5 sec.; 2. A. Jongkind in 36 3/5 sec. Jongens idem: 1. D. Beijersberg in 35 3/5 sec.; 2 P. Boomhouwer in 35 4/5 sec. Estafette dames, 5x40 M 1. Oosterbad in 2 m. 514/5 sec.; 2. De Blauwe Beugel in 3 min. 28 sec. Idem heeren: 1. De Blauwe Beugel in 2 m. 30 sec.; 2. Oosterbad in 2 m. 35 3/5 sec. Dames 80 M.: 1. L. Vreeken in 1 m. 27 s.; 2. M. Joore in 1 min. 301/5 sec, Overwinning op H.C.C. III. Ajax heeft het Leidsche cricketseizoe met meer zuurs dan zoets, gesloten ffl een goede overwinning op H.C.C. III d- het eerst naar de wickets .ging en voor 1 werd uitgegooid, waarbij de Haagse: batsmen vrij regelmatig verdwenen en f grootste standen werden genoteerd voorn1 tweede en laatste wicket. Nadat Geertsen op het totaal van 6 was gesneuveld kwal de volgende scheiding pas op 33. Daart ging het vrij vlot totdat de val van ®j laatste Haagsche wicket meer moeilU' heden opleverde. Van 105 voor 9 werd in totaal 134, voordat de innings der gaste ten einde was. Lob ontpopte zich bij al wezlgheid van Du Pon als een prima stocï bowler. Hij nam zes wickets voor 51 runs drie wickets ruimde Van Kuik op voor a runs en de Haagsche topscorer Arenas» de Wolff ging run out voor 35. Hagedoon 15. Somer 14, Roes 26. De innings van Ajax begon niet onver dienstelijk, want het openingspaar. Z«a nenburg en Lob, noteerde achttien runs gelijkelijk verdeeld. Meyer stelde met ee twee teleur, maar met Janssen en Dozy I de mat steeg de score van 37 voor J 92 voor 4. Janssen ging voor een goed voorzichtig gespeelde 46 op een wat ofc. lukkige wijze run out. Zijn score te'°. vieren, dit van Oozy (25) 3 vieren- Breen en Van Kuik, die respectievelijk 1 en 17 runs scoorden, maakten de over* j ning van Ajax tot een feit. Op 142 %f| kwam het einde, zoodat Ajax won j 8 runs en 3 wickets. Walther Boer Boots 1-19, Hagedoorn 1-35, Hem»' 1—54.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10