LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 23 Augustus 1935 UIT DE RIJNSTREEK. uitbreidingsplan practisch VAN DE BAAN. lis gevolg van het staken der stemmen. Gelijk bekend, staakten ln de laatste raadsvergadering de stemmen over het voorstel van B. en W. om het ultbreidlngs- ,]an definitief vast te stellen. Deze ver- «derlng werd gehouden op 31 Juli. ter- vijl volgens de Woningwet de raad zijn beslissing moest nemen vóór 1 Augustus, pit laatste is weer niet mogelijk daar de Gemeentewet bepaalt, dat bij staking van (temmen het nemen van een besluit tot Kn volgende vergadering wordt uitgesteld, pe voorzitter heeft ln genoemde vergade ring medegedeeld, dat nader zou worden nnderzocht, hoe of deze puzzle het best ion worden opgelost. Naar wij vernemen. d)n B. en W. niet voornemens over het iltbreldlngsplan den raad nog te laten temmen, zoodat kan worden aangenomen 1st het uitbreidingsplan, dat zooveel pen- »n en tongen in beroering heeft ge nacht, practisch van de baan ls. Raadsvergadering. Naar wij vernemen zal de raad dezer emeente ln openbare vergadering bijeen omen op Donderdag 29 Aug. n.m. 2 uur. Het beroep van den heer Gooi. De heer M. Gooi was bij Ged. St. in be- tep gekomen tegen het raadsbesluit, vaarbij als gevolg van het onderzoek der eloofsbrleven de heer G. Vogelaar als ld van den raad was toegelaten, hoewel Ie heer Gooi daartegen bezwaren had in bracht. Eveneens had de raad af wij- end beschikt op een verzoek van den heer looi een nieuwe opneming van stembll- etten te gelasten. Thans hebben Ged. St. len heer Gooi bericht, dat dit college :een termen aanwezig acht ambtshalve litspraak te doen in zake deze aangele- irnheid. zoodat de heer Vogelaar thans lefinitlef ls toegelaten tot lid van den sad. -Naar wij vernemen is de verstrekking tan goedkoope groenten van gemeente re aan de werkloozen voorloopig stop- riet, omdat de omzet daarvan de laat st weken zoo gering was. -Naar wij vernemen heeft de heer J. lanc aan B. en W. ontslag gevraagd als feurwaarder der gemeentelijke belastin- ;tn. - Door B. en W. is vergunning verleend nor het houden van een bloempjesdag an de Ver. „Het Hoogland" te Huizum- teuwarden op 30 Augustus en aan de tr. „Effatha" te Voorburg op 24 Aug. - Gevonden: een stijgbeugel, een col- ertjasje, een vulpotlood, een pak kinder- ieertjes, een vulpen, een rozenkrans, een es, 'n paar d. handschoenen, een blouse m trainingspak. Inlichtingen over bo- mgenoemde voorwerpen worden uitslui- Dd des Woensdags en des Zaterdags van '.tot 1 uur nam. ten Politleburecle te hrdwijk Binnen verstrekt. OEGSTGEEST. ERNSTIGE VAL UIT EEN PAAL. Het hoofdwond en beenbreuk opgenomen. BIJ het schilderen van palen van het fitctrlsche tramnet op de baan nabij „de Baat" is de 41-jarige schilder H. van R. tredende te Uithoorn, ln aanraking ge- taen met den stroomdraad. De man is hsrbij van een hoogte van circa 6 meter levallen en bekwam een bloedende hofdwond en eeh Gecompliceerde been- Wuk. Na door dr. Hugenholtz te zijn «loonden ls hij per ziekenauto van van 'ïnwkoop naar het Ac. Ziekenhuis te eiden vervoerd en aldaar ter verpleging Kenomen. Bloemendief tijdens verkoop betrapt. Van het land van den Dhalia-kweeker de R. alhier, is te Sassenhelm een ge- ee.te bloemen ontvreemd. Toevallig zag e eigenaar, dat deze bloemen aan de i? Endegeest ten verkoop werden aan treden door zekeren C. den H. uit Sas- tnheim Hij verzocht, en verkreeg direct bewerking van de politie alhier, die repman een verhoor afnam. Al spoedig jjl hij door den mand en bekende de kistal. Prooes-verbaal ls opgemaakt. Trap van schichtig paard. Nabij den tram-overweg aan den Lage «jrschweg werd het voor een wagen be- «hnen paard van den voerman C. Z. uit jhwiik a. Zee plotseling schichtig en reg als een razende achteruit waarbij voerman aan een zijner beenen zoo- Mig werd verwond dat geneeskundige vip moest worden Ingeroepen. Nadat hij dr. H. was verbonden is hli naar het t' ziekenhuis te Leiden overgebracht. ,Na Pandeling aldaar ls de man naar huis kvoerd. Do°r het bestuur der zwemvereen. rÜ. 's het diploma voor geoefend ™mer(ster) uitgereikt aan de navol- w mPersonen: M- F H- Boersma-van J Verspille, M. Mak, J. C. Renssen, A. Drabbe. C. Hollebeek, R. Blitz, L. «™npys, H. v, d. Feltz v. d. Sloot, M. j- M. Groot, A. Rank, N. Ta lm.'i Blk' E Bolsius, R. Overeyden, J. tlat6- ,1'' S' FB- Heydeman A. de Stop- in,J' v Blok' J' Boersma, C. A. O. van wenhuyzen, J. J Hoevenaar, J. Geene «wik. J. p. Hoekstra, J. Koppers. RIJNSBURG. iaanJ!a een afwezigheid van ruim twee bneriL. in verband met een reis naar Unt w- r E- H- Broekstra, predi- e Ger- Kerk alhier, weer ln de Mecnte teruggekeerd. Her ^!.£hr- Gymnastiekver. D.W.S. al- een uitstapje banji, .,Go°'. daarna werden Ouwe- omstrek enPark Rhenen en de rtigj van Arnhem bezocht. Begun- Eenoten r PracF>tig zomerweer werd veel ktbetï1 warme weer brengt nog geen '«M. in de werkzaamheden in het tier,»™'Jdnbouwbedrtjf. De werkloosheid Ito»» ?estadig toe. Thans staan 63 werk- ingeschreven. WARMOND. IIET UITBREIDINGSPLAN. Karakter van open bebouwing. Organische samenhang der wegen. Diverse bezwaren ingediend. Inzake het aanhangige uitbreidingsplan ontvingen wij de navolgende gegevens: In 1922 telde onze gemeente 2560 inwoners. In 1933 was dit aantal tot 3024 gestegen, het geen beteekent. een Jaarlijksche toename der bevolking van slechts 42 personen. Uit sluitend gelet op de laatste Jaren, blijkt de bevolkingsaanwas een stijgende lijn aan te wijzen. Toch komt deze niet boven de 75 personen per jaar. Het thans ontwor pen uitbreidingsplan voorziet in een bevol kingstoename van 2000 tot 2400 personen. Indien de snellere stijging der laatste jaren constant blijft, beteekent dit, dat het uitbreidingsplan ln de behoefte voor ongeveer 30 tot 35 Jaren voorziet. Wordt daarbij in het oog gehouden, dat ook langs de bestaande wegen nog vrij veel gebouwd zal kunnen worden, dan blijkt hieruit, dat een zeer ruime voorziening voor de toe komst wordt voorgesteld. Onder de motleven, die aanleiding gaven tot deze uitgebreidheid, noemen wij le. De zeer gevarieerde bevolking van Warmond. De Gemeente biedt huisvesting aan grootgrondbezitters, natuur- en water sportliefhebbers, tuinders, een arbeiders bevolking en een verzorgende midden stand, die speciaal met het oog op de be langen der watersport, in de toekomst een relatief grootcn omvang zal kunnen ver krijgen. Ten Westen van den spoorweg, waar ln het algemeen los staande villa's voorko men, met veel grond, is het karakter van open bebouwing aangehouden: a. Overeen komstig den bestaanden toestand: b. Gelet op de bestaande bouwvoorschriften voor dit deel der Gemeente: c. Omdat de spoor- overgang (steeds hinderlijk voor den sa menhang bij intensieve bebouwing) op zichzelf genomen, tot een open bebouwing aan deze zijde der Gemeente, noopte. Voor een open bebouwing komt voorts, de Noordzijde van den Heerenweg in aan merking; a. Aangezien de bestaande toe stand zulks stimuleert (o.a. door de groote bezittingen); b. Omdat het aanwezige na tuurschoon ter plaatse voor Warmond een waardevol bezit geacht moet worden, en dit feitelijk alleen te behouden zal zijn, door een open bebouwing. Tusschen spoorweg en het bosch van het „Huijs te Warmont" is in hoofdzaak gedacht aan een uitbreiding van de eigen lijke bevolking van Warmond, met uitzon dering van den nieuw te maken weg, direct ten Zuid-Oosten van het bosch, waaraan, gelet op de fraaie ligging, ongetwijfeld huizen van beter gesitueerden een plaats zullen vinden. Tusschen het bosch van het „Huijs te Warmont" en de rivier de Leede, is tenslotte een beperkte gelegenheid ge dacht, voor een groep bewoners, die spe ciaal het water en de vrije natuur zoekt, en waarvoor het contact met het water van groot belang geacht mag worden, 2e De groote open plaatsen tussfclien de eigenlijke deelen, der bebouwde kom ln. Daarvoor ontbreekt tot nog toe de zoo noo- dige samenhang. Aangezien er naar ge streefd dient te worden, dat de uitbreiding van een gemeente geschiedt, vanuit het centrum, dus vanuit de bebouwde kom, is het wenschelljk, uitbreiding op grooteren afstand uit te sluiten, zoolang in de on middellijke nabijheid van het centrum uit gebreide gelegenheid tot bouwen bestaat. 3e.. De bestaande uitbreidingsplannen Deze zijne gelet op den groei der Gemeen te, veel te omvangrijk terwijl de ontwerpen als zoodanig op stedebouwkundige-over- wegingen, ten zeerste tot herziening noo- pen. Beperking is geboden, waarbij de behoef ten voor vestiging der bevolking ln het algemeen op die plaatsen, welke daar ae meeste geschiktheid toe bezitten, als richt snoer zullen hebben te dienen. 4e. De bestaande wegen. Deze, ten deele uitgevoerd, ten deele onverhard, ten deele alleen in beginsel overwogen, vragen ln het uitbreidingsplan organische samen hang, zoodat uiteindelijk een afgerond ge heel zal komen te ontstaan. In hoofdzaak strekt de bebouwde kom zich in de lengte uit, langs Dorpsstraat en Heerenweg De Dorpsstraat ls over het algemeen dicht be bouwd, te nauw voor veel verkeer, daar zij de ontsluiting is voor alle bedrijven en werfjes langs de Lee. Te verwachten valt, dat bij verdere ontwikkeling van de wa tersport langs de Lee de Dorpsstraat druk ker zal worden, meer het karakter van winkelstraat zal verkrijgen, een typisch plaatselijk beeld zal gaan vertoonen. Het zal dan echter noodig zijn, dat deze straat op goede wijze verbonden wordt met den Heerenweg, die alle aan- en afvoer te land voor Warmond beheerscht. Daarom is ge zocht naar nieuwe goede verbindingen met den Heerenweg. Deze op zijn beurt, voldoet thans reeds niet meer aan de eischen van het vervoer. Hij wordt in verband daar mede thans reeds verbreed en verbeterd. Echter zouden de eerste 300 Meter ten Oos ten van den spoorwegovergang slechts met zeer hooge kosten een beduidende verbete ring kunnen ondergaan. Het ligt daarom in de rede, naar andere middelen uit te zien, teneinde den Heerenweg over de ge- heele lengte van een onafgebroken goed profiel te voorzien. Daartoe wordt voor gesteld, een nieuwe weg over bovenge noemd gedeelte, om te leggen zooals op het plan is aangegeven. Zoo gauw de Rijksweg gereed zal zijn, valt te verwachten, dat een belangrijk deel van het verkeer van- en naar Warmond, niet de route via het Tol hek, doch vla den Warmonderdamschen weg zal kiezen. Daardoor zal het Dorp zich anders oriënteeren en is een goede verbinding van de Dorpsstraat met den Heerenweg, aan den noordelijken kant der bebouwde kom ten minste even urgent als aan de buitenzijde. Aan de Noordzijde is een nieuwe weg ge projecteerd, evenwijdig aan het bosch van het Huijs te Warmont. welke zich splitst in een mond naar de Dorpsstraat, en een verbinding met de uitbreiding in den Hof- polder. Tenslotte is in de omgeving der splitsing getracht de oude structuur der Dorpsstraat, recht af loopende op het eigenlijke Huijs te Warmont in het plan te behouden. Aan de .Zuid-zijde der bebouwde kom is door samenvoegins van Dorpsstraat en verlegde Heerenweg, een pleintje ontstaan waardoor de Dorpsstraat een natuurlijke beëindiging verkrijgt, en vanwaar af een directe verbinding naar den spoorweg overgang leidt. Bij het ontwerpen van een kleine uit breiding ln den Hofpolder heeft de ge dachte voorgezeten, deze zoodanig te be werken, dat de zoo fraaie samenhang tus schen het boschgebied van het „Huijs te Warmont" en het plassengebied, vanaf 't water gezien, behouden blijft. Vooits is getracht om de nieuwe bebouwing zoo danig in nieuw aan te leggen groen te plaatsen, dat het voor het algemeen zoo .ïatuurschoonrijke deel van Warmond, ten volle gehandhaafd blijft. Op het uiterste punt van het uitbreidingsplan bestaat ge legenheid, tot het bouwen van een café restaurant etc. waar men van het fraai uitzicht op de plassen kan genieten, ge legenheid bestaat tot het meeren van boo ten, en een goede verbinding op het wegen stelsel overwogen wordt. Ten zuiden van den spoorweg werd een open bebouwing aangehouden, aansluitend bij het bestaande karakter. De bebouwing, die mogelijk is tusschen den spoorweg en het bosch van het „Huijs te Warmont" is zeer gevarieerd gehouden, met een inten siteit die vrijwel steeds overeenkomst ver toont met den bestaanden toestand. Voor de Dorpsstraat zal voor zoover zij niet in het uitbreidingsplan gelegen is een rooilijn bepaald moeten worden, waardoor t. z. t, over de geheele lengte der straat een redelijk profiel verkregen zal kunnen worden. Langs den Heerenweg werd, voor zoover hij ln het plan gelegen is, een rooilijn gekozen in aansluiting met de bestaande bebouwing. Deze ls voor het cvergroote deel op relatief grooten afstand van den weg gelegen, hetgeen er zeer veel toe heeft bijgedragen, dat het karakter van den Heerenweg zoo aantrekkelijk is. De rooilijn aan de Noordwestzijde heeft ten doel, het karakter van diepe voortuinen te behouden. De bebouwingsvoorschriften bevatten ten slotte uitvoerige bepalingen waarin de minimum onderlinge afsanden en de hoogten der bebouwing geregeld zijn. Bezwaren tegen dit uitbreidingsplan zijn ingediend door den Bond Heemschut (voorzitter de heer J. A. van Sonsbeek, secr. de heer A. A. Koki in verband met de gevaren voor het behoud van het typische natuurschoon van Warmond in het uitbreidingsplan gdegen, alsmede door eenige jachthaven-bezitters en diverse particulieren en liefhebbers van War- mond's natuurschoon. Zoo is door de eigenaren van ,,'t Huys te Warmont" en omgeving een uitvoerig adres aan den Raad gericht waarin tegen het plan opgekomen wordt, o.a. op grond van de overweging, dat, komt dit plan tot uitvoering, van het geheele front langs de Hofleede vanaf haar uitmonding in de Leede tot aan de Dinsdagsche Wetering het vrije uitzicht over polders en bezeilde wateren, de blik op den onvolprezen mo len van Cosijn en op het silhouet van Lel den benomen zal worden. WASSENAAR. De a.s. Oranje-feesten. Voor de fecsten ter viering van den ver jaardag van H. M. de Koningin welke gelijk gemeld alhier warden gehouden op 4 en 5 Sept. a.s. is door het Bestuur van de Koningin Wilhelmina Vereeniging In samenwerking met het Bestuur der Christ. Oranjevereemging het navolgend programma opgesteld: Woensdagmorgen reveille en koraal- muziek op het Dorpsplein. Daarna wordt een optocht geformeerd van de leerlingen van alle lagere scholen In twee gebouwen wordt voor de lagere klasse een poppen- kastvertooning en een voorstelling van een goochelaar gegeven, waarbij de kin deren worden getracteerd, terwijl de kin deren der hoogere klassen zich op het feestterrein kunnen vermaken. Des middags vinden kinderspelen plaats en des avonds wordt een concert op het Dorpsplein gegeven en een gondelvaart gehouden door de Zijlwatering. Op Donderdag 5 September worden des morgens volksspelen gegeven op het feestterrein van de Jonkerlaan. terwijl tegelijkertijd demonstraties plaats vinden door de boogschuttersver. „De Jonge Ger manen" op het feestterrein en door de Wassenaarsche Reddingsbrigade in de Zijlwatering. Des middags vinden uitgebreide wed strijden plaats op de lanen in de omgeving van het Burchtplein bestaande in ring steken te paard, op motorfietsen en rij wielen, terwijl diverse behendigheidswed strijden zijn uitgeschreven. Na afloop van deze wedstrijden wordt op het feestterrein gedemonstreerd door de leden der landelijke rijvereeniging en door de Gymnastiekvereeniging „Willen is Kunnen". Des avonds wordt door Excelsior gecon certeerd op het Dorpsplein, terwijl de feestdagen met een schitterend vuurwerk worden besloten. Op het feestterrein zullen diverse ver makelijkheden verrijzen, o ZOETERWOUDE. Vergadering van het Crisiscomité. Gistermorgen vergaderde het Crisis comité ten gemeentehuize alhier onder voorzitterschap van den burgemeester. In bespreking kwam een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken be treffende de opheffing van het Nat. Crisiscomité, waarbij werd verzocht te willen mededeelen of ln verband met die opheffing ook het pl. comité A. zal ver dwijnen, dan wel op welke wijze men zal trachten in den nood te voorzien. Na be spreking werd besloten het A. comité niet op te heffen, doch te trachten om met eigen middelen verder te werken. Verder werd besloten ook dit jaar wederom deel te nemen aan de bijzondere Inzameling voor het Nationaal Crisis comité, waarvoor In de week van 2 tot en met 9 October a.s. een bloempje te koop zal worden aangeboden. Van de opbrengst moet 10 pet. worden afgestaan aan het Nath. Crisiscomité, terwijl de rest ten bate van het pl. comité komt. Naar aanleiding van een verzoek van het Rijnlandsch Borstelllngslonds om een bedrag van f. 0.10 per inwoner bij te dragen in het stichtingskapitaal van dat fonds, werd besloten daartoe niet over te gaan. Ten slotte werden diverse aanvragen om steun behandeld, waarvan er in totaal 3 werden afgewezen en 28 geheel of gedeeltelijk werden ingewilligd. ALPHEN. Arbeidsongeval. De fabrieksarbeider de Vr„ werkzaam aan de betonfabriek vah de fa. Bos. had het ongeval met zijn rechterbeen bekneld te geraken tusschen een lorrie en eenige vallende balen cement. De man die ge noemd lichaamsdeel kneusde, kon zijn werk niet voortzetten en moest zich onder heelkundige behandeling stellen van dr. J. M. Volksconcert. Dinsdagavond 27 Aug, a.s. zal de Chr. Muzlekverg. „Art! et Religioni" om 8 uur in de muziektent aan de Stationsstr. een volksconcert geven met populaire en nationale klanken. Het programma luidt: 1. Het Oude Wilhelmus; 2, Adolf van Nassau Marsch v. J. R. v. d. Glas; 3. Le Calife de Bagdad, Ouverture v. Boieldieu; 4. Nederland in lieden dans, potpourri v. J. Comes; 5. Semper Avanti, marsch v. N. Gerharz; Pauze. 6. Florentiner, marsch v. J. Fuick; 7. Neerlands Taptoe, fantasie v. A. J. v, Procken; 8. Groot Gloria v. D. Bortntanskl, arr. W. J. Smolders; 9. The Gladiators: Avondzang. Verklaring van de feestreveille: Dit stuk tracht weer te geven, hoe in vroeger dagen op Nationale feest dagen in de legerkampen een taptoe werd gehouden. De volgende gedachten wor den er ln weergegeven: 1. Het ochtend schot valt: 2. Tamboers slaan een langen roffel; 3. Infanterie, Vestingartillerie en Veld-artillerie blazen hun reveille; 4. De stafmuziek speelt het oude Wilhelmus, ge- volgd door het koraal: Groote God. wij loven U. en daarna het gebed; 6. De infan- terie marcheert af, direct gevolgd door de Huzaren, welke een lustige marsch spelen. Daarna volgen Cavallerie; artillerie en Grenadiers Deze laatsten spelen hun deftleermarsch, terwijl als slot de infan terie zich nog even laat hooren, waarna de kapel nog speelt het: „Wien Neer- landsch Bloed", Geslaagde uitstapjes. De afdeelingen Vereenigingsgebouw en Raadhuisstraat der Knapenverg. Spr. 8 17b. maakten een uitstapje. Om kwart over zes werd met een 2-tal autobussen van de Moda weggereden. Eerst werd be zocht Ouwehands-dierenpark te Rhenen, vervolgens ging het naar Arnhem, Velp en De Steeg Te Arnhem werd de nieuwe Rijnbrug bezichtigd en genoten van het natuurschoon te Velp en De Steeg (Mid- achter-alleei. Kettingbrug, bedriegertjes en het .park Rosendaal verschaften veel genoegen. De watervallen in het park Sonsbeek hadden veel belangstelling. Het was een genotvolle en leerzame dag be gunstigd door prachtig weer. Onder leiding van de heeren H. Hoek stra en E. de Vries, hebben de leden van de Geref. Knapenver. .Timotheüs". afd. A. en B, een heerlijken dag doorgebracht in Utrecht en Gelderland. Bezienswaardig heden in Baarn en Amersfoort hadden de belangstelling van de knapen; daarna werd een bezoek gebracht aan Ouwehands Dierenpark te Rhenen. Een leerzame, maar ook genotvolle dag. De knapen kwa men in de beste stemming terug van hun jaarrelsje, dat lang in herinnering zal blijven. In de Emmalaan werd de koopman L. uit Hazerswoude met zijn bakfiets aan gereden. De bakfiets werd zwaar bescha digd. De autobestuurder die het ongeval veroorzaakte ls onbekend gebleven. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria Amanda, d. van L. J. van der Meer en J. E. Hooge- veen Anna Emerentie Maria, d. van C. W. van der Zwet en C. E. Klein Apo- lonia Maria, d. van R. W. Turk en C. H. Kuypers Geertruida Maria Johanna, d. van J. W. de Jong en G. M, van Veen Maria Gesina, d. van J. C. Zoet en M. C. Zaal Johannes Theodorus, z. van W. van der Star en M. K. Ganzevles. Overleden: H. P. S. de Vrind 58 j. Hendrikus Petrus van Haren 6 j. Gehuwd: Leonardus Petrus Mattheus van Velzen jm. 24 j, en Anna Cornelia Maria van Velzen jd. 22 j. BODEGRAVEN. Groentecentrale gesticht De samenwerkende groentenhandelaren zijn overgegaan tot de stichting van een groenten- en frultcentrale over welke zij al hun producten zullen betrekken. Na een korte proefneming, waarbij gebleken is dat de centrale van groot belang ls, ging men over tot de stichting van een eigen pakhuis, waarvoor een gebouw aan de van Tolstraat werd gehuurd. Dit ge bouw werd dezer dagen ingericht en vol doet uitnemend aan de eischen die er aan gesteld kunnen worden. Het bestuur van de Centrale bestaat uit de heeren Th. Boere, voorzitter, G. Lammers, secretaris en G. W. Lammers penn. De leden der Centrale zijn wel gehouden aan gemeen- schappelijken Inkoop, maar de verkoops prijzen heeft men vrijgelaten, zoodat de onderünge concurrentie blijft bestaan. Het vernieuwen van de brug bij van der Salm in de Zuidbuurt voor rekening der gemeente is, na aanbesteding, ge gund aan den laagsten inschrijver L. Bos man alhier voor de som van f. 832.50, ter wijl de vernieuwing van bruggendekken eveneens aan den laagsten Inschrijver, Chr. Kluijters ls gegund voor de som van f. 197.50. De heer F. den Hertog, hulpkeur- meester alhier, herdacht den dag waarop hij voor 12'/i jaar als zoodanig in deze gemeente werd werkzaam gesteld. Van vele zijden mocht hij felicitaties ontvan gen, terwijl hem namens de gemeente ambtenaren een mooi cadeau ter blijvende herinnering aan dit jubileum werd aan geboden. De feesten van de „Vijfjaarlijksch#". Het programma voor de feestelijkhede» op Woensdag a.s. te organiseeren door da „VUfjaarlijksche" is thans definitief vast gesteld. Het vangt aan met een muzikalen rondgang. Voor de ringrijderij zijn prijzen beschikbaar gesteld voor het fraaist ver sierde geheel en ev. de fraaist gecostu- meerde groep. 's Middags volgt op een ballonwedstrijd, waaraan alle kinderen kunnen deelnemen en de vertooning van een Oud-Holland- schen poppenkast, vermoedelijk op ver schillende plaatsen. Ook hier wordt geen entrée geheven. Wel echter voor het avondfeest, dat na het concert plaats vindt. Met een groot vuurwerk wordt het feest besloten. Op Vrijdagavond en Zaterdag volgen dan de feestelijkheden van de Chr. Oranjever- eeniging. Geslaagd te Rotterdam voor het examen hoofdacte de heer W. H. W. van Liempt. Het nieuwe Diesel-gemaal de „Bulaeus Brack" van den polder Reeuwijk. staande achter de Bodegraafsche gasfabriek nadert zijn voltooiing en zal waarschijnlijk on geveer half September in tegenwoordig heid van bestuur en gecommiteerden wor den in dienst gesteld. Gistermiddag werd aan het Consul tatiebureau voor zuigelingen, dat in April j.l. werd geopend onder leiding van dr. Jansen uit Leiden, de 100ste zuigeling in geschreven. Namens het bestuur compli menteerde mevr. Aengenent den genees heer en de zusters. De kleine kreeg een zilveren tafelcouvert. Op de Noordzijde reed bij het pas- seeren een uit de richting Bodegraven komende auto een tegenligger aan. De portierknop van de laatste scheurde den heelen zijwand van de eerste auto open. De aanrijder reed nog ongeveer 100 M. door en kwam met het achtereind on zacht tegen een boom terecht. De wagen moest weggesleept worden. Ook de an dere auto was leelijk beschadigd. Het kerkbestuur der Ev. Luth. Ge meente ontving van den secretaris van den Bond van Orthodox-Lutherschen een portret van dr. Maarten Luther ten ge schenke, dat hi de kerkeraadskamer een plaats kreeg. Door het Centraal Stembureau is thans definitief tot lid van den Raad be noemd in de vacature v. d. Boon. de heer G Uithol. Volgens een tevoren gemaakte afspraak zou n.l. de heer Uithol zijn zetel moeten afstaan aan zijn opvolger op de lijst, die evenals de niet-toegelaten heer v. d. Boon lid van de Ned. Herv. Kerk is. Die opvolger, de heer T. Poot wenscht echter geen benoeming te aanvaarden. De in de Ned. Herv. en Gereformeer de Kerk gehouden Uniecollecte ten be hoeve van het Chr. Onderwijs heeft opge bracht de som van f. 112.77 ln de eerste en f. 58.38 in laatstgenoemde kerk. BOSKOOP. Alg. ledenvergadering Boskoopsche Reisvereeniging. De Boskoopsche reisver. „Met en voor elkander", hield in hotel „Neuf" een goed bezochte alg. ledenvergadering. De voorzitter, de heer W. Beekhuizen, opende en memoreerde dat het ledental steeds in stijgende lijn is. Na de in Juli plaats gehad hebbende autotocht, had den zich weer 9 nieuwe leden aangemeld. De notulen, alsmede de rekening en ver antwoording van den penningmeester werden onveranderd vastgesteld. Tot be stuursleden werden herkozen resp. tot se cretaris en penningmeester de heeren: N. Nieuwerf en B. Koomen. In een vacature werd voorzien, door de benoeming van. den heer H. J. Heljmans Sr. Voorts werd besloten, dat de inning der contributie- gelden onderling door het bestuur zal worden geregeld en opgehaald. Ten slotte werd aangenomen een voorstel van een. der leden, om ln den a.s. winter voor de leden een gezelligen avond te organi seeren. Nadat door het bestuur was mede gedeeld, dat het volgend jaar een andere reisroute zal worden genomen, werd deze zeer geanimeerde vergadering door den voorzitter gesloten. HAZERSWOUDE. Restauratie van den gemeentetoren. De gemeentetoren, die er tamelijk on- oogelijk uitzag door verveloosheid enz., is thans van een steiger voorzien en wordt opnieuw geschilderd. Wij vernamen voorts dat ook de wljzerborden en cijfers een. beurt zullen krijgen, en de haan opnieuw in een goud kleed zal worden gestoken. Een en ander zal het aanzien aanmer kelijk verhoogen! Muzikale rondwandeling. De Chr. Muziekvereeniging maakte een muzikale wandeling door het Dorp. met de politie aan het hoofd. Dat dit door de dorpelingen op hoogen prijs werd gesteld, bleek wel uit. de groote belangstelling, voor dezen stoet. De wandeling strekte zich uit van het Oost- tot het Westeinde, terwijl ook de Torenstraat met een bezoek werd vereerd. We zouden de vereeniging in overweging willen geven om. alvorens het seizoen ten einde is. de ingezetenen nog éénmaal op zoo'n muzikale wandeling te vergasten! Op 2 Sept. a.s. zal van des voorm. 9 uur, de gelegenheid worden gegeven voor inenting en herinenting ten huize van den gemeentegeneesheer. Men zij er aan herinnerd de trouwboekjes mede te bren gen. o KOUDEKERK. Loop der Bevolking. Gevestigd'. Van Zoeterwoude, E. J. van der Loo Van Rhoon, A Visser en M. Vrijhof Van Hazerswoude, M. J. Matze en gezin Van Akersloot, O. Dijke S—2 j

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7