LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 23 Augustus 1935 SPORT. AGENDA. ZEILEN. HOLLANDSCHE OVERWINNING IN SNEEK. GROEPSWEDSTRIJD DER JOLLEN VOOR LOOSDRECHT. (Van onzen specialen verslaggever). Sneek. 22 Augustus. Er was wel eenig verschil tusschen den eersten en den tweeden dag van het zeil- feest der Koninklijke Zellvereeniging Sneek Nog mooier was het weer vandaag, vooral mooier voor de zeilerij, want er was meer bries, maar desondanks was het vri) stil op het Kolmeersland. Nu waren er alleen de echte zeilkenners en zeilenthousiasten, die niets misten van den strijd op het water, die theorieën verkondigden en hef tige disputen voerden over de juistheid van een manoeuvre van Dirk Oppenhuizen of Siebren Kuipers. En nu viel er vandaag veel te bepraten. In de eerste plaats won Holland tegen de Friesche verwachtingen in den regenboog- wedstrijd. maar daarenboven dreigden er tal van protesten, die, zoo zij waren inge diend en beslist, het resultaat van den FrieslandHolland-kamp vrij zeker in het voordeel van de gastheeren zouden hebben beslist. Want aan den Frieschen kant zouden Kuipers en Zwart, nummer twee en nummer twaalf er uit zijn geprotesteerd en bij Holland zouden Loopuyt en Priester, nummer één en drie het slachtoffer zijn geworden, wat het verlies aan de Holland- sche zijde natuurlijk belangrijk grooter had doen zijn: temeer, omdat dan Oppen huizen en Vrolijk op de eerste twee plaat sen waren geëindigd. Het zou ons te ver voeren deze protestgevallen uitvoerig uit te pluizen. Zij werden in Friesch-Hol- landsch overleg niet aan het oordeel van den arbiter onderworpen en zij waren het gevolg van echt teamzeilen der Hollanders. Er werd maar niet luk raak gezeild om zoo gauw mogelijk binnen te zijn, maar een eigen plaats werd opgeofferd om een Fries vast te houden en een teamgenoot gelegenheid te geven naar voren te ko men. Zoo nam Jan Loopuyt Kuipers mee om Priester te helpen en zoo keerden Van der Velde en Zuiderbaan terug en kele meters voor de finish om Bergsma op te vangen, die het Klingen lastig maakte. Heinen kon niet worden gehol pen Die heeft het alleen moeten uit vechten tegen Van Dijk en Zwart, die samen de handen vol hadden aan den Amsterdammer. Het resultaat van den Friesland-Holland wedstrijd hebben wij reeds geméld. Nog even zij opgemerkt, dat de Hollandsche schepen steeds in de gunstigste positie hebben gelegen, dank zij een slechten start van Bergsma en Van Dijk. Bij het ingaan van de tweede ronde was 40.138 voor Holland nog niet voldoende voor een Hollandsche overwin ning, maar de wisselingen die noodig wa ren om twee punten achterstand te ver anderen in twee punten voorsprong, vol trokken zich op het kruisrak van het Grootscheepsvaarwater naar den Zout- poel en de Hollandsche voorsprong werd geconsolideerd op het laatste vakje van de Gossepalen door de goede groepstak- tiek van Van der Velde c.s. Het resultaat van den groepswedstrijd ln de twaalfvoetsjollenklasse hebben wij ook reeds gemeld. Van Vliet heeft steeds aan den kop gelegen en Moret kwam uit de achterhoede steeds meer naar voren om ten slotte als vijfde binnen te komen. Zoo behaalde De Kaag vandaag wel de meeste punten, maar niet voldoende om het van Loosdrecht en Sneek te winnen. Sneek zag zich de overwinning ont gaan, doordat Schaap werd teruggeroepen bij den start. Hij zat midden in het veld, werd lang vastgehouden en zijn achter stand haalde hij niet meer in. Loosdrecht met De Jong op de tweede en Coops op de zevende plaats, had nu met 28 punten het grootste totaal, maar de Loosdrecht- sche overwinning kwam in het gedrang toen De Jong over stuurboord Hoekstra raakte, die ver bakboord lag. De Sneeke- naar had niets aan boord om zijn protest aan het wedstrijdcomité kenbaar te ma ken en terecht werd het protest met ge accepteerd. Kagchelland, die als tweede binnenkwam, had listig uitgerekend, dat de Rotterdamsche de teamrace zou win nen als hij De Jong, Hoekstra en Moret er uit protesteerde, waarvoor hij wellicht redenen had. De voorzitter van de Rot terdamsche, de heer Oly, vond een der gelijke op het land bevochten overwin ning toch wel te erg en ook hier werd over al die protesten geen officieele be slissing gevraagd. De protestwoede ging verder. In de 7.10 M.-klasse had dr. van der Meer met de Li steeds aan den kop gelegen. Enkele meters voor de winlijn werd hij tusschen de Carmen en de Corrie naar de derde plaats gedrukt. De Carmen mocht niet afvallen, besliste het wedstrijdcomité en de Corrie werd er om een andere reden en door een ander dan dr. van den Meer uitgeprotesteerd. Het is vermakelijk hoe fel er in die Noord Nederlandsche klassen wordt gestreden. Als er uit alle aanva ringen en uit alle overtredingen protes ten zouden voortkomen, waren er dagen noodig om alles uit te zoeken. 's Middags bij den start der regenbogen zat vrijwel het geheele veld op, aan en over elkaar. Gevolg deuken, schrammen en kleurige strepen op een eens gaven huid, maar protestvlaggen kwamen er niet. Loopuyt bleef buiten het gedrang, omdat hij listig te vroeg was gestart, wat den starttoren in den warwinkel op de lijn ontging. Hoe de roman eindigde kan men hieronder ln de uitslagen lezen. Ook voor den open wedstrijd der twaalfvoets- jollen zij daarheen verwezen: waarbij wij aanteekenen, dat Moret zestiende werd en Van Vliet niet binnen kwam. Ook in de andere klassen brachten scheepjes uit Leiden en omgeving het niet beneden nr. tien of zij waren heelemaal zoek. De voornaamste uitslagen waren: Friesche 16 M2. klasse A: 1. Tsjerk Hiddes, st. mr. W. Hoekstra: 2. My Hobby, St. J. G. Mulder; 3. Diana, st. H. H. Buis- laan. 7.10 M.-klasse: 1. LI, st. dr. W. B. vfn der Meer. Vrijbuiterklasse: 1. O. Kst. A. Tromp. B.M -klasse: 1. Anna. st. S. Sytstra; 2. Meteoor, st. A. G. Molenaar; 3. Kemeleon, st. J. Boornstra. Schouwen met sprietzeil: 1. Meerkol, st. F. T Atsma. 45 M2-kruiserklasse: 1. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts. 12 M2-sharple-klasse: 1 Hiphaan, st. W. R Ferwerda: 2. Kievit, st. D Hiel. Tjotters: 1. Eva. st. J. de Wilde. Friesche 16 M2-klasse B: 1. Wettemocht st. T. de Jong; 2 Boemerang, st. F Brons; 3. Europa, st. C. Tammes Friesche 16 M2-klasse C: 1. Oelar, st. W. Dijken: 2. Gré, st. M. van der Velde; 3. Rosa, st. A. Faber. Regenboogklasse: 1. Hennle, st. M. Hen driks; 2. Janmaat, st. J. Heinen; 3. De Swan. st. H. Zuiderbaan; 4. Eelco, st. W. Bergsma: 5. Windekind, st. D. Oppenhui zen. 22 M2-klasse: 1. Pie-Wle, st. H. Visser. Twaalfvoetsjollen-klasse: 1. Ree, st. C. W. Schaap, 2 De Gllpper, st. D Kagchel land; 3. Flits, st. L. G F. Broer; 4. Rakkert, st. E K. Hoekstra; 5. Z.O.Z., st. H. G. Kamstra. Larken, Poask, st. H. Geveke ZWEMMEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN DE ZIJL. Gisteravond vonden onder groote be langstelling de onderlinge wedstrijden van De Zijl plaats. De uitslagen waren: 25 M. vrije slag jongens tot en met 13 J.: 1. C. Boekooi, 17 3/5 sec.; 2. W. v. d. Berg, 20 4 5 sec.; 3. J Dreef. 25 sec. 50 M schoolslag, t.m. 16 j.: 1. J v. d. Mark 46 sec.; 2 J. C. Arnoldus 46 2/5 sec.; 3. P. Versluis 49 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. A. Sanders 1.151/5 sec.; 2 P. Lut 1,17 sec.; 3. H. Kapaan 1,17 4/5 sec. 50 M. rugslag t.m. 16 jaar: 1. C. Boekooi 512/5 sec.; 2. P. Versluis 53 4/5 sec. 50 M. vrije slag heeren: 1. A H v. Egmond 33 3 5 sec.: 2. D. Kraalenbrink 34 sec 3. P. Lut 34 1/5 sec.: 4 W. Hasselbach 34 3/5 sec. 50 M. vrije slag jongens t.m. 16 jaar: I. J. C. Arnoldus 34 4/5 sec.; 2. J. Blansjaar 35 sec.; 3. L. Heyboer 38 sec.; 4. P. Versluis 39 3/5 sec. 50 M. rugslag. heeren: 1 H. Kapaan 41 sec.; 2. H. Blansjaar 48 sec.; 3. D. Kraalenbrink 48 2/5 sec. Ballon zwemmen onder water: 1. A. Kraalenbrink 33 Meter. 50 M schoolslag heeren: 1. W. Hassel bach 42 3/5 sec.; 2. D. Kraaienbrink 43 sec.; 3. W. v d. Lelie 47 3/5 sec. 50 M. hindernis zwemmen heeren' 1. A. Kraaienbrink 1 min. 15 2/5 sec.; 2 H. Blansjaar 1 min. 24 3/5 sec 3. W. Bekooij I min. 25 sec.; 4. J. de Looff 1 min. 29 sec. 400 M. vrije slag: 1. P. Lut 6 min. 32 2/5 sec.; 2. H. Kapaan 6 min. 32 2/5 sec.; 3. W Bekooi 7 min. 1 sec. 50 M. vrije slag dames: 1. A. v. d. Mark 41 2/5 sec.; 2 M Kraalenbrink 41 3/# sec. 50 M. rugslag dames: 1. E. W. Arnoldus 46 sec.; 2. M. v. d. Mey 52 3/5 sec.; 3. M. Kraaienbrink 52 4/5 sec. 50 M. schoolslag dames: 1. E. W. Arnol dus 45 2/5 sec.: 2. M. v. d. Mey 52 sec. 25 M. vrije slag meisjes t.m. 13 jaar: 1. Emma Sloot 25 sec 2. Maartje Brugman 33 2/5 sec 3. Willy Biegelaar 34 sec 50 M. schoolslag meisjes t.m. 16 Jaar: 1. H. Zwanenburg 50 sec.; 2. R. Blom 51 sec.: 3. S. v. Duuren 51 2/5 sec.; 4 M v. d Lelie 52 3/5 sec 50 M. rugslag meisjes t.m. 16 jaar: 1. M. v. d. Lelie 53 sec.; 2 H. Zwanenburg 56 1/5 sec. 50 M. vrije slag meisjes t.m. 16 jaar: 1. Rie Blom 47 3/5 sec.; 2. T. Bilderbeek 48 4/5 sec.; 3. Suze van Duuren 52 sec. Gemengde estafette: 1. Ploeg 6 2 min. II sec.; 2 ploeg 1 2 min. 111/5 sec.; 3. ploeg 2 2 min. 12 2/5 sec. Ballon zwemmen onder water, vrije deel name: 1. Mej. E. W. Arnoldus 24 Meter; 2. W v. d. Kaaij 17 Meter. 33 M. schoolslag dames boven 30 jaar; I. Mej A. v. d. Kaaij 361/5 sec.; 2. Mej. Boom 47 4/5 sec. OVER HET KANAAL. Reuter seint uit Londen d.d. 22 Augus tus: De zwemmer Haydn Taylor vertrok hedenmorgen 1.35 uur van Kaap Gris Nez voor een poging, over het Nauw van Ca lais te zwemmen. Te 4.25 uur gistermiddag bereikte hij Aboutscliff, drie mijl ten Westen van Dover. WATERPOLO. DE ZIJL I—H.V.GJB. I 1—2. Na afloop der onderlinge wedstrijden speelde de Zijl gisteravond tegen H.V.G.B. I. Het begin is nogal sensationeel, doordat de linksvoor der gasten er snel tusschen uitgaat en handig Rameau passeert 01. De gasten zijn zeer snel, maar de thuis club weet goed stand te houden Wanneer H.V.G.B. ln den aanval is, moet een spe ler het water uit (2 M. lijn). De Zijl speelt dan kalm verder en forceert een corner, waarna Lut gelijk maakt 1—1 De gasten blijven een tikje sterker en als een speler van de Zijl voor wegzwem men het water uit moet is spoedig de stand 1—2. Na rust speelt de thuisclub veel beter. Aanval op aanval wordt ondernomen, maar forsch sjoel voorkomt doelpunten. Voor wat al te flink aanpakken gaan twee spelers het water uit, maar hoe de thuis club ook schiet, steeds is er een paal of in uiterste Instantie de keeper die alles redt. Met onveranderden stand komt het einde. Voordien was de wedstrijd De Zijl II— H.V.G.B. II gespeeld. Tot aan de rust is de Zijl sterker. Slecht plaatsen en geen gebruik maken der kan sen. eeeft de thuisclub slechts een 10 voorsprong. In de tweede helft doen de gasten het beter. Steeds wordt keurig vrijeezwommen of door de Zijl slecht de man gehouden. Spoedig is de stand gelijk 11. Wel weet de Zijl noe door Kramp 21 te maken, maar dan is het gedaan en wordt Kloots nog tweemaal genasseerd Eindstand 23. Bii beide wedstrijden leidde scheids rechter Scheevelenbosch uit Den Haag correct. LAWN-TENNIS. DE FLOEG VOOR DEN WEDSTRIJD TEGEN BELGIë. De aanwijzing van een aantal spelers, welke in aanmerking komen voor een plaats in de ploeg tegen België heeft in het Zuiden, met name in Brabantsche en Limburgsche tenniskringen niet alleen verwondering, doch ook teleurstelling en ontstemming gewekt, aldus de Msb. Verwondering omdat een van de spelers die zich den laatsten tijd bijzonder on derscheiden hebben, die momenteel stellig als de sterkste speler van het Zuiden be oordeeld kan worden, die bovendien meer dan een succes gehad heeft tegen Weste lijke en Oostelijke spelers, niet bij het vijf tiental behoorde, dat voor een plaats ln aanmerking kwam. En ontstemming was daarbij omdat men zich afvroeg welke lijn de keuze-commissie wel volgde bij de keuze van de spelers, aangezien nog nim mer eenig lid van die commissie op een Llmburgsch of Brabantsch tornooi of competitiewedstrijd was komen zien naar den spelvorm der spelers I Het is zelfs waarschijnlijk dat geen dier leden mr. Brouwers, den Zuidelijken kampioen, ooit hebben zien spelen! Ook in Eindhoven, op het tornooi dat als een der wedstrijden gold die voor de nadere samenstelling van de ploeg als maatstaf zou gelden, was geen enkele bonds-official aanwezig! En dat terwijl mr. Brouwers zijn beste tornooi speelde, den eindstrijd won en ln dien eindstrijd niemand minder dan Hughan sloeg. Toe gegeven. dat deze minder op dreef was. het blijft toch altijd een prestatie om een Davis Cup speler als hij te slaan. Dat feit is blijkbaar noodig geweest om de keuze-commissie attent te maken op de spelkracht van mr. Brouwers. Naar wij vernemen is hem alsnog een uitnoodlglng gezonden om zich beschikbaar te houden voor een eventueele plaats ln de ploeg Ook aan Th. van Eek is een dergelijke uitnoodlglng gericht. VOETBAL. LAGENDAAL NAAR H.B.S.7 Zooal.; bekend, heeft Lagendaal bedankt voor zijn oude club Xerxes. Aanvankelijk heette het, dat hij niet meer als actief speler aan wedstrijden zou deelnemen, doch besloten had een functie als scheids rechter te aanvaarden. Thans lezen wij echter ln de Sportkroniek: Zijn (Lagendaalsi plan is om ln het volgend Jaar voor HBS. uit te komen. naast Bakhuljs. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN SPORTMAN De laatste wedstrijden voor dit tournooi zullen morgenmiddag worden gespeeld, n.l. om 4 uur Sportman Adsp. B.TONA Adsp. en om 6 uur Sportman Adsp. A. Zuiderkwartier Adsp A. Zondag om 11 uur spelen de Sportman Veteranen om een medaille tegen de Scheidsrechters Veteranen. LAAI ARVA—LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN 4—7. Gisteren speelde de Leidsche Bakkers gezellen een vriendschappelijken wed strijd tegen Arva, welke eindigde in een 74 overwinning der Bakkersgezellen. Ruststand 14 De heer J. Neuteboom leidde dezen wedstrijd keurig. KATWIJK I—U.V.S.-COMBINATIE. Morgen om 5 uur zal Katwijk I een oefenwedstrijd spelen tegen een sterke U.V.S.-comb. De leiding berust bij den heer L. Schrama KORFBAL. PROPAGANDA-WEDSTRIJD FLUKS—H. S. V. Evenals andere jaren vormt ook thans de propaganda de korfbalsport een niet onbelangrijk onderdeel van het program ma, dat „Fluks'1 zich heeft samengesteld. Echter zal 1935 geen propaganda-tocht naar Noord-, Oost-, of Zuid-Nederland met zich meebrengen. De Sleutelstad zelve zal thans getuige kunnen zijn van Fluks' propaganda Zondag a.s., des avonds om half zeven zal Fluks' eerste twaalftal een propaganda-wedstrijd spelen tegen het Haagsche H.S.V. Dit treffen zal alleszins de moeite waard zijn te aanschouwen, daar zoowel H.S.V. als Fluks het zelfde soepele, lichte en snelle spel spelen, waardoor beide vereenigingen groot zijn geworden. De Propaganda-Commissie van Fluks heeft gemeend geen entree te moeten hef fen voor dezen wedstrijd, opdat zoo een ieder in de gelegenheid zal zijn, deze interessante ontmoeting bij te kunnen wonen. DUIVENSPORT. LEIDSCHE POSTDUIVEN CLUB. Wedvlucht op Mons. De duiven werden gelost te 8 uur. De eerste duif bereikte het hok te 11 uur 4 min. 28 sec., terwijl de laatste te 12 uur 24 min. 11 sec. werd ge klokt. A. de Kroon 1, 15; F. F. Vlieland 2, 3, 10, 19, 22; D. v. Duissum 4, 12, 13; J. Bailey 5, 17; W Warnecke 6, 7, 9, 14, 20; Vliegept- hart 11; C. Noest 16, 21; F. de Haas 18; A. Krol 23; F. de Zwart 24. HINDERLIJKE FABRIEKSSCHOORSTEEN Een aantal Maredijkbewoners klaagt over een roetplaag welke wordt veroorzaakt door de schoorsteen van een aldaar ge vestigde waschinrichtlng. De deuren en ramen moeten den geheelen dag gesloten blijven wil men voorkomen dat de geheele inventaris met roet wordt overdekt. Der gelijke maatregelen zün vooral tüdens de hitte der afgeloopen dagen alles behalve aangenaam. AALSMEER. DE HEEK DOKTER AANGEREDEN. Zün toestand niet ongunstig. Aan de Ophellalaan alhier ls gisteravond omstreeks 10 uur de heer J. L. Dokter van Maarseveen die met notaris Bax, ten wiens kantore hit in functie is door een motor- wielrijder aangereden Hil viel en kreeg verschillende verwondingen aan het hoofd. Aanvankelijk bewusteloos kwam hl! geluk kig na eenlge minuten weer bij. Dokter Hoel arriveerde spoedig. Het bleek dat de verwondingen niet ernstig waren Na voor- loootge behandeling ter plaatse ls de heer D per ziekenauto naar de woning van notaris Bax vervoerd. Zijn toestand liet zich hedenmorgen naar omstandigheden niet ongunstig aan zien. Verkooping. Notaris H .Bax heeft ln „De Oude Vei ling" publiek verkocht: Het woonhuis met aangebouwde schuur, erf en tuin, gelegen in deze gemeente aan de Sportlaan 69. groot 5 are 39 centiare. Hoogste bieder bij opbod was de heer J. v. Eerde te Hilver sum met f.3800; bil afslag werd het per ceel gemijnd op f 300 door den heer J. P. Berghoef alhier, die dus kooper werd voor f.4100. BENTHUIZEN. Een meevaller! Het bestuur van den Gelderswoudschen polder, heeft de polderlasten met f. 4 per HA. verlaagd, en gebracht van f. 14 op f. 10 per H A. De heer M. Dijkshoorn, onderwijzer aan de Chr. school alhier, slaagde voor het examen hoofdacte. HAARLEMMERMEER. 7-jarig knaapje aangereden. Op den IJ weg in Haarlemmermeer wilde het 7-jarig zoontje van den heer v. d. B. bii het naderen van een auto nog gauw den weg oversteken, met het noodlottig gevolg dat het jongetje door een spatbord van het motorrijtuig gegrepen werd. tegen den grond sloeg en een achterwiel hem over t lichaam ging. Ernstig verwond werd het ventje opgenomen en voorlooplg ver bonden door dr. N. die overbrenging naar een ziekenhuis in Haarlem noodzakelijk achtte. Te Vijfhulzen worden krachtige pogin gen aangewend om het plan tot restau ratie van de Ned. Herv. Kerk aldaar zoo spoedig mogelijk verwezenlijkt te krijgen. Daartoe is ook reeds druk ln de weer een damescomité, dat de zorg voor het orga- niseeren van een bazar op zich heeft ge nomen en wel niets onbeproefd zal laten om het gewenschte doel te bereiken. De opening zal vermoedelijk eind September plaats hebben. HILLEGOM. De bloembollenbeurs werd gisteren door 155 personen bezocht. Van den han del valt weinig te zeggen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De afgeloopen week was een week van teleurstellingen. De slechtste uitkomsten gaf deze week wel de bospeen. Aanvanke lijk werd nog voor de beste kwaliteit tot f. 5 per 100 bos betaald, doch iets min dere kwaliteit kon ook dan niet meer dan f. 2.50f. 3 opbrengen. Doch gedurende de laatste dagen brengt ook zelfs de eerste soort een slechte prijs op, van f. 2—f. 3.10 per 100 bos, zoodat het begrijpelijk ls, dat een groot gedeelte wat zeer goed ls voor de consumptie, wordt doorgedraaid, daar het de minimumprijs van f. 2 per 100 bos niet kan halen. Woensdag waren dit zelfs bijna 3400 bossen, die aan de vernietiging moesten worden prijsgegeven. Voor dege nen, die zich hieraan ergeren, zij vermeld, dat de veilingen dagelijks, direct na de veiling, opgave moeten doen aan het Centraal Bureau van de hoeveelheid door- gedraalde producten. Het Centraal Bureau afdeeling distributie, zorgt er voor dat z.g. goedkoope groenten worden verzon den naar die plaatsen die hiervoor hun aanvrage hebben ingezonden, om de groenten voor lagen prijs te verkoopen aan steuntrekkenden. Doch ook deze aanvra gen schijnen niet evenredig te zijn met de massa's groenten die doordraaien, want het is hooge uitzondering als hier produc ten voor de distributie kunnen worden afgenomen. De hoeveelheid doorgedraaide groenten aan veilingen in en rond de steden schijnt ruimschoots voldoende te zijn om ln de behoefte te voorzien. Be halve de 3400 bos draaide er tevens nog 340 K G. peen door, plus een collectie sla. Peen per kist ging niet hooger dan f. 0.20 tot f0.35. Minimumprijs is f. 0.20. Ook met de aardappelen wil het niet vlotten. De prijs varieert van f. 0.50 tot f. 0.80 per kist van 25 K.G. en alleen extra partij tjes zijn het, die van f. 0.70 tot f. 0.80 op brengen. Drielingen gingen voor f. 0.20— f. 0.40. Sla komt niet meer in die groote kwantums voor als men dat enkele weken geleden aantorf. Hierdoor kan het groot ste deel dan ook geplaatst worden en draait slechts een klein kwantum door. Wat verkocht wordt brengt van f. 0.50 tot f. 0.80 per 100 op. Pootüien gana vlug weg; per 100 K.G. varieerde de prijs van f 1.90 tot f. 2.30. Beter ging het tot heden met de bloemkool, het product zooals we reeds zelden, dat van buiten Katwijk komt. Wel was er met de warme dagen in den loop dezer week een flinke verlaging van den prijs, doch deze was toen nog voldoende. Daarvoor werd geregeld van f. 16.50 tot f. 22.40 voor 1ste soort betaald, een prijs, die zich alleen bij onvoldoenden aanvoer kon handhaven Toen 'iet kwantum flink toenam werd dit van f. 10.30 tot f 14.40 per 100. De 2de soort liep van f. 8.70 tot f. 12.50 naar f. 2 tot f. 3.60. De gewassen late bloemkool stonden niet best. De zware Zaterdag. Borneostraat: Tuinfeest „Oosterkim tier". 2'/» uur nam. Zondag. Marekerk: Muziekuitvoering Leger Hells korps Grimsby. 8 uur nam. DAGELIJKS. Sted. Museum de Lakenhal; Zilvertei toonstelling (tot 30 September). 50 cent DIVERSEN. Woensdag Inst. v, Praeventleve Genea Kunde Consultatiebureau voor moell!» kinderen. Halfdrle tot halfvler. Inentlo tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Oi neeskunde. Consultatiebureau voor Alts hollsten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genui Kunde. Consultatiebureau voor Beroti keuze 45 uur nam BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nu „De patrouille des doods". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 ui Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nu „Op stap". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 eu 8 tn Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. ai „De drie toffe jongens van het Vreem4i lingen legioen". Zondagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/> u. nu „Het meisje met de blauwe hoed". Woensdag- en Zaterdagnam. 2Vi uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 1.1 De apotheek Hooigracht 48 ls dag e nacht geopend voor leden v h ziekenfond „Tot Hulp der Menschheld" echter vi nam. 8 uur tot v.m 8 uur alleen too spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienstdi apotheken wordt van Maandag 19 tot e met Zondag 25 Augustus a.s. waargent men door de apotheken: G. H. Blanken. Hoogewoerd 171, tel. SI D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 e C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegst geest, tel. 274. regenbuien hebben hierin wel eenlge i andering ten goede gebracht Ook de napeen kwam het zeer gelegen, wel gevreesd wordt of het voor verst lende perceelcn al niet te laat zal zijnil weest. Een mooie nazemer zal aan de i komst nog veel kunnen bijdragen. KATWIJK AAN ZEE. EEN LICHTSTOET TREKT DOOR KATWIJK'S STRATEN. Duizenden op de been. Voor de badplaats ls het een buitel gewoon fraaie zomer. Eiken dag weer oi nieuw baadt het strand in de heerüjl zonneschijn. Het behoeft dan ook get verwondering, dat er velen zijn, die et paar dagen aan hun verblijf toevoegt en anderen, die de laatste week van Au nog naar onze badplaats komen. Het was gisteren bij uitstek warm reeds vroeg in den morgen was het gai sche strand van het uiterste Noorden ti ver in het Zuiden met honderden stram tenten bezet en dat nog wel tegen h eind van Augustus. Den geheelen dag 1* vonden zich tallooze baders en baadstei groot en klein in zee, die ln een frisscl onderdompeling verkwikking vonden. Des avonds om 8 uur verzamelden zie velen op den Boulevard bij de muziekter waar de heer Langmuur met zijn orke een muziekuitvoering gaf. Ondertusschen kwamen van heinde verre de deelnemers aan den lampioi optocht opdagen om zich te vereenigi bij het tentoonstellingsterrein. Hier wi ook aanwezig de voorzitter van V.V.V., J. Eikelenboom. Het ijverige bestuur va V.V.V. heeft opnieuw groot succes geba bij het uitschrijven van dezen lichtstoe De deelneming was zeer groot en de bi langstelling enorm. In de Burgerdijkstraat, waar de tod zou beginnen, stonden drommen mei schen al ln afwachting. Daar bevond! zich reeds te paard de Inspecteur van pi litie de heer J. H. v. d. Wijngaart e drie bereden politieagenten, die den stol zouden openen. Toen de muziek arriveei de zette men zich in beweging door de 1 A. Borgerstraat en Tooropstraat. waan links afgezwaaid werd naar den Bouk vard. Hier was het aan weerszijden ee onafzienbare menschenzee. Het terras va Nieuw Brittenburg en andere restaurant waren geheel en al bezet. Op den Zuid Boulevard werden door badgasten op e® balcon Bengaalsche lichten ontstoken, w> een fantastisch schouwspel opleverde. Bi de Varkevisserstraat werd een wijle ge pauzeerd, want ditmaal strekte de toen zich uit zoowel over het Noordelijk ai over het Zuidelijk dorpsdeel. Om 10 "f werd het eindpunt bereikt en de licht- stoet ontbonden. Het bestuur van V.V.V. heeft aan veie* een genoeglijken avond bezorgd, waarM het gemoedelijke van onze badplaats no( eens naar voren trad. Een woord van aam komt toe aan ons muziekgezelschap, zoo heeft medegewerkt om dezen avon te doen slagen alsmede aan de po1'1': die voor een vlot verloop van het ge"*f zorgde. Moge het zomerweer gedurenuf dagen, die ons van September sch("^ mooi blijven, want mooi weer is „badga» tenweer". NOORDWIJK. Dc a.s. autotocht voor Ouden van dag"1. De autotocht voor Ouden van dag« hier zal plaats hebben op Woensdag 4 we tember a.s. jj

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6