p Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 14 Augustus 1935 Derde Blad No. 23125 GEMENGD NIEUWS. Dijkdoorbraak in Boven-ltalië. de schoonheid der tanden. PapsQdent LAND- EN TUINBOUW het verongelukte scheven1ngsche visschers- vaartuig. Onderhoud met de geredden. Gisteren hebben wij gemeld dat het isschersvaartuig Scheveningen 291 te van Holland tegen de Zuiderpier is ak geslagen, doch dat de bemanning, drie koppen bestaande, ls gered. Van de drie geredden, schipper C. de ■ng en zijn belde knechts Ph. Bal en J. St allen uit Scheveningen, vernam ,t „Vad." nog dat het vaartuig geladen »t 'vlsch op weg was naar Hoek van Hol- ad Ter hoogte van de Zuiderpier was de utor defect geraakt, weshalve men be- aot de stagfok op te zetten. Het zeil scheurde echter, zoodat het urtiilg als het ware stuurloos ronddreef. m heeft toen de vlag opgezet ten tee- a dat men een loods noodlg had, Het irtuig zat toen al ln de branding en h besloot voor anker te gaan. De schokker zat evenwel aan den grond i was lek geraakt. Men heeft toen het ierlouw zooveel mogelijk gevierd en J schip geleidelijk aan op de pier laten tpen. Vla een lijn die men van het schip af ii een paal geworpen had. heeft toen de manning zich in veiligheid gebracht. was, gezien de hoogezee, een gevaarlijk irwei. doch alles liep zonder ongeluk- in af. Om ongeveer elf uur stonden de drie urnen op de pier, waar zij door de vlet erden opgepikt. Het vaartuig, dat toen reeds zwaar igrij maakte, werd in korten tUd geheel in wrakhout geslagen. De geredden zijn het kantoor van den loodscommlssaris droge kleeren voorzien. Het vaartuig a niet verzekerd. LNBREKER-philanthroop. Ontvreemde geld was voor arme menschen. Voor enkele maanden werden bij her- Jing mededeellngen gedaan van tal van braken die in Oost-Gronlngen plaats oden. Vooral Scheemda en omgeving ld toen onveilig gemaakt, en uit het aijds ingestelde onderzoek bleek, dat l niet onmogelijk was, dat de verschil- ide inbraken, door een en denzelfden rsoon gepleegd waren. 3e dader, bleef tot heden onvindbaar, mankelijk meende de politie hem ge iden te hebben in een persoon, die als Éuurslid van een vakvereenlging gel onder zijn berusting had, waarvan een goeden dag een deel was verdwe- j. Toen deze man echter terecht had taan bleek niet. dat hij zich aan de raken had schuldig gemaakt, i dader heeft zich nu zelf bij den of- e van justitie te Groningen aange- iaHet ls de 22-jarige G, K. uit Fin- ptlde, die thans ln arrest ls wegens ballen ln de omgeving van Winscho- i, K. heeft bekend, dat hij te Winscho- vier inbraken heeft gepleegd en Kts te Scheemda, Wedde, Pekela en ie Schans zijn slag heeft geslagen. Ie dader beweert, dat hij al het geld, 1 hij bij de inbraken kon bemachtigen, arme menschen heeft gegeven. (Msb.) SLUKTE MOORDAANSLAG TE WEERT. Revolver ketste tot tweemaal toe. Gisterochtend tegen twaalf uur ls het dje Weert ln beroering gebracht door moordaanslag, gepleegd op den café- Kier H. J., wonende in de Wilhelmina- ut. De dader van den aanslag, welke okkig mislukt ls, een zeventienjarige gen uit Amsterdam, kon dadelijk door rechaussee, die toevallig ln genoemde a;,t patrouilleerde, gearresteerd worden, aanleiding tot de daad schijnt gezocht moeten worden ln een Intieme famllle- estie. k jongen, H. R. genaamd, vervoegde li op genoemd tijdstip bil den café- Kier en onder bedreiging met een revol- eischte hij van hem, ln zijn levens- lerhoud te voorzien. Toen R. geen itief antwoord kreeg, trachtte hij tot finaal toe een schot te lossen, doch ie keeren ketste het wapen. Twee rechaussee's, die op dat moment in de üielminastraJait surveilleerden, snelden aiddellijk het café binnen en grepen 11 iongen, die juist voor de derde maal ie schieten. Ui zijn arrestatie verklaarde R. nog, dat hjn voornemen om J. te dooden, wan- deze niet voor hem zou zorgen, toch 1 uitvoer zou brengen. De revolver bleek Patronen te bevatten. Nen zal R. naar het huis van bewa- te Roermond overgebracht worden. 'ONDERDEN communisten voor ÉÉN agent op de vlucht. tergisternamiddag verscheen voor het iteche consulaat aan de Weteringschans Amsterdam eensklaps een troep van Weer honderd communisten, die aller onaangename dingen schreeuwden, mis altijd stond voor het gebouw een roeagent op post. Dit bleek een moedig tljn. Hij verspilde weinig tijd aan °™en, doch trok dadelijk de sabel en ^de troep uit elkaar. Dit bracht er zoo ,."rik in, dat de demonstranten in alle rongen het hazenpad kozen. Eenige Wen later was assitentie van de po ter plaatse, doch toen was de zaak beslecht. m a^e kekerheid is de post voor bet "f~nt verdubbeld, zoodat nu dus twee- uerd communisten weerstaan kunnen VERDRONKEN. temiddag om 2 uur is de beurtschlp- lectnVlaser nabij het watergemaal j lra te Zoutkamp door onverklaar- °orzaak in het Reitdlep gevallen, hen 2nderhield den beurtdlenst tus- i eeni onlnSen en Schiermonnikoog, hajld dre£gen is het lijk op- smakelijk eten! Zuringzout en chocolade-koekjes in één trommel In het verslag van den Prov. keurings dienst van waren ln de provincie Gro ningen wordt meegedeeld, dat ln het af- geloopen Jaar niet minder dan 1832 par tijen waren, een gezamenlijk gewicht hebbend van 25.460 K.G., welke in ondeug delijken toestand verkeerden, afgekeurd en bulten de consumptie gebracht zijn. In den loop der laatste jaren, aldus het verslag, is aan zeer vele ontoelaat bare, onhygiënische toestanden bij den verkoop, de bewaring en bereiding van levensmiddelen een einde gemaakt, des niettemin vindt die bereiding en bewa ring, eventueel verkoop, nog meermalen onder onbevredigende omstandigheden plaats en wordt door de betrokkenen na gelaten afdoende veranderingen aan te brengen, De slechte algemeene economische om standigheden speelden hierin vaak, naast slordigheid en nalatigheid, een voorname rol. Zoo werden nog ln 126 gevallen bij bak kers en in 80 gevallen bij winkeliers be reid- en/of bewaarplaatsen aangetroffen, welke niet deugdelijk waren afgescheiden van privaten of van ruimten, waar die ren werden gehouden; werden door bak kers en winkeliers waren en brandstoffen ln dezelfde ruimte bewaard en waren bij 27 winkeliers en bij 16 bakkers winkels of bergplaatsen als slaap- of woongele genheid ln gebruik. Nog steeds worden te vele, in bederf verkeerende waren, bij grossiers en win keliers aangetroffen. In de ergste geval len werden bij een verkooper 27, resp. 11 partijen bedorven waren, samen 211, resp. 300 K G. wegende, aan het verkeer ont trokken. Dat het niet steeds betrekkelijk onbe langrijke partijen zijn, moge blijken uit de Inbeslagname van een partij van 1500 K.G. peulvruchten, een partij van 2030 K.G. roggemeel, een partij van 1020 K.G. walnoten een partij van 600 K.G. pinda's, een partij van 375 K.G. zoute haring, een partij van 208 K.G, bokking, enz. Als typisch voorbeeld van ondeskun dige bewaring wordt meegedeeld het con- stateeren van het gezamenlijk bewaren door een winkelier van het giftige zu ringzout en chocoladekoekjes in denzelf den trommel. Er kan worden aangenomen, dat indien elk toezicht op den verkoop van levens middelen zou ontbreken, een vloed van ondeugdelijke waren stad en lande zou overstroomen. (Msb.) FELLE BRAND TE HAARLEM. Gisteravond heeft een korte, doch felle brand gewoed in het perceel Voortlng- straat 6, waarin een stoomerij en ver verij van den heer A. J. Tonnissen geves tigd is. Te ongeveer half elf ontdekten buren den brand en waarschuwden de brandweer, die erin slaagde de vlammen met drie stralen te bedwingen. De woon vertrekken aan de straatzijde gelegen zijn vrijwel geheel uitgebrand. Het vuur is vermoedelijk begonnen in een kast in een tusschenkamer, in welke kast een onvoldoend afgekoeld strijkijzer de brand aan den gang gemaakt zou heb ben. De bewoners waren tijdens het uit breken van het vuur niet aanwezig. TUSSCHEN DE TRAMRAILS GESLIPT. Gisteravond is de 25-jarige motorrijder H. O. uit Uithoorn op den Rijksweg Venlo Nijmegen onder de gemeente Venlo, met zijn motor tusschen de tramrails geslipt, toen hij voor een frultventerskarretje, dat van achter een hem tegemoet komende auto vandaan kwam, wilde uitwijken. De motorrijder maakte een buiteling en kwam met het hoofd op de tramrails terecht. Met een zware hoofdwonde werd hij opgenomen en naar het R.K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. DOODELIJKE VAL. Te Sprundel (N.-Br.) ls de 15-jarige C. de Jong uit een 13 meter hoogen licht mast van het electrisch hoogspannings net gevallen. Zeer zwaar gewond werd de jongen opgenomen. Enkele minuten later is hij overleden. JEUGDIGE ARRESTANTEN TE GRONINGEN. De laatste twee dagen heeft de Gro- ningsche politie een aantal, negen, jonge lui aangehouden, die zich aan oneerlijke handelingen hadden schuldig gemaakt. Eerst werd een viertal jongens gear resteerd, dat zich in het Stadspark op hield en in een pakhuis aan de Maurits- straat had ingebroken, waar zij verschil lende flesschen advocaat en ingemaakte vruchten hadden buit gemaakt. Zij waren daarmede naar het Stadspark getrokken waar zij werden opgemerkt door een wachter, die, toen hij zag dat zij op een bank heel geheimzinnig met de flesschen deden, zijn chef waarschuwde. Toen de politie de jongens in het park wilde aan houden, bleken deze hun strooptocht in- tusschen te hebben voortgezet. Eerst had den zij ingebroken in de kleedkamer op een voetbalveld waar zij vijf kisten open braken doch blijkbaar niets van hun ga ding vonden. Vervolgens hadden ze zich door het verbreken van een ruit toegang verschaft tot een consumptietent op de racebaan en er vijftien flesschen limo nade benevens zestig reepen chocolade gestolen. Bij de komst van de politie kozen zij het hazenpad, doch zij konden alle vier worden gegrepen. Het bleken te zijn de 18-jarige W. V., de 18-jarige H. K., de 18-jarige S. S. Z.. alle drie afkomstig uit Groningen en de 22-jarige Th. H. uit Leeuwarden. Wegens verduistering in dienstbetrek king is voorts gearresteerd de 19-jarige loopjongen J. v. d. V.. terwijl de politie in den afgeloopen nacht de hand heeft gelegd op den 18-jarigen S. v. d. W. en den 23-jarigen M, de H., terwijl zij in de nabijheid der stad met gedoofde rijwiel lampen bezig waren met het vervoeren van aardappelen, die zij van een aard appelveld onder de gemeente Slochteren bleken te hebben gestroopt. TeL BUITENLANDSCH GEMENGD. vermoedelijk 50 slachtoffers. Een dijkdoorbraak bij Molare ln Boven- Itallë heeft gisteren tot een ernstige ramp geleid. Molare ligt ln de nabijheid van het meer van Orbicella, dat gevoed wordt door de rivieren Orba en Stura. De watermassa's hebben groote ver woestingen aangericht. Tot voorbij Ovada werden nog huizen overstroomd. Vele in woners vonden den dood in de golven. Volgens den gisteravond laat ontvangen berichten had men den indruk, dat onge veer 50 personen het leven bij den dijk doorbraak hebben verloren. In de omgeving had gisteren een zwaar onweer gewoed, dat gepaard ging met wolkbreuken en stormvlagen, tengevolge waarvan de rivieren Orba en Stura en het meer Orbicella hun waterniveau snel zagen stijgen, zoozeer, dat ten slotte de dijk doorbrak. De golven vernielden een straatweg over een lengte van 20 M., ter wijl de geheele omgeving onder water kwam te staan. Toen de watermassa's tal rijke hulzen deden instorten en toen men zag hoe vee en zelfs menschen in de zie dende golven meegesleurd werden, maakte zich van de bevolking een paniek meester. Molare is geheel geïsoleerd. Vier brug gen zijn weggeslagen. GROOTE JUWEELENDIEFSTAL IN MONTE CARLO. In Monte Carlo zijn ln den nacht van Maandag op Dinsdag uit een juweliers zaak óp ongelooflijk brutale wijze juwee- len gestolen met een waarde van 1 mil- üoen francs. De dieven hadden door de muur van een aangrenzend, op dit oogen- blik leeg staand hotel een opening ge slagen naar de schatkamer van den juwe lier, die overigens zeer zwaar gegrendeld was. Teneinde zich niet te vergissen bij hun nachtelijk werk en precies uit te komen in genoemde schatkamer, hadden zij eenige dagen te voren als electriciens een bezoek gebracht aan de juweliers winkel, waar zij de noodige opmetingen voor hun inbraak verrichten. De nietsver moedende juwelier had den bandieten rustig de leidingen laten controleeren. ZEILSCHEEPVAART HERLEEFT. De eenige jaren geleden gestaakte zeil- scheepvaart tusschen Hamburg en Valpa raiso zal binnenkort hervat worden. Het eerste zeilschip, de Duitsche viermaster „Prival", zal met 3000 ton stukgoederen uit Hamburg naar Chili vertrekken en op de terugreis een lading salpeter mee nemen. De Chileensche pers begroet met vreugde de hervatting van de oude zeil vaart en schrijft, dat een stuk verdwij nende zeevaartromantiek hierdoor in het leven teruggeroepen wordt. EEN MOERAS WORDT OPGEBLAZEN. Een prachtige werkmethode. Bij den aanleg van den nieuwen rijks autoweg van Berlijn naar Frankfort aan den Oder stuitte men op groote moeilijk heden nabij Kersdorf, waar de weg dwars door het Gollinger Moeras loopt. Dit moe ras heeft op sommige plaatsen een diepte van 20 meter, zoodat men geweldige hoe veelheden grond zou moeten uitgraven op vasten bodem te doen rusten. De specialist voor bodemonderzoek bij de generale inspectie voor den Duitschen wegenaanleg, Dr. Casagrande, heeft thans een nieuwe werkmethode uitgevonden om hierin te voorzien. Op plaa/tsen, waar het moeras slechts 10 meter diep is, wordt een zeer hooge dijk als fundament voor den weg ge bouwd. Door het eigen gewicht daarvan wordt het moeras reeds eenigszins aan beide kanten van dezen dijk weggedrukt. Door het doen springen van dynamiet- ladingen heeft men den grond aan weerskanten van den dijk nog verder weggewerkt. Daarna heeft men in den dijk zelf springgaten geboord die tot den bodem van het moeras reiken. In deze gaten is meer dan 4000 K.G. dynamiet aangebracht. Door deze ladingen in be paalde volgorde tot ontploffing te bren gen, zal de moerasgrond zoodanig worden weggedrukt, dat de dijk er doorheen zakt tot hij op den bodem van het moeras, dus op den vasten grond rust. Vele autoriteiten op elk gebied en dui zenden belangstellenden woonden giste ren op eenigen afstand de werkzaam heden bij. Reusachtige hoeveelheden losgewoelde grond werden omhoog geslin gerd, doch het werk gelukte uitstekend en het gewenschte resultaat werd ten volle bereikt. Ook op andere plaatsen zal men thans dezelfde methode toepassen. Terwijl de kosten van het verwerken der moeras gronden geraamd worden op 3.75 mark per kubieken meter met de gewone werk methode, schat men de kosten der grond bewerking volgens het nieuwe systeem op slechts 0.80 mark per kubieken meter. BRAND IN EEN GEVANGENIS. Veertienhonderd gedetineerden tijdelijk op vrije voeten. De bewoners van Yokohama hebben een angstigen nacht doorgebracht, in de wetenschap dat zich 1400 misdadigers, die in de gevangenis van Yokohama waren opgesloten, in vrijheid bevonden. Er was nl. brand ontstaan in de gevan genis, tengevolge waarvan eenige ge- vangeniswerkplaatsen geheel verwoest werden. Ten einde de gevangenen niet in gevaar te brengen, moest men deuren en 1 hekken van de gevangenis voor hen openen. De politie slaagde er echter met hulp van het gevangenispersoneel spoedig ln, de 1400 gedetineerden bij elkaar te brengen, en dank zij de hulp van eenige andere overheidsinstanties konden zij allen weer spoedig onder dak gebracht worden. RECLAME. 8822 Wanneer U terugdenkt aan een meisje, dat U door haar schoonheid is opgevallen, herinnert U zich stellig de bekoring van haar glimlach, die U aantrok door haar heldere, glinsterende tanden. Gebruik Pepsodent enkele dagen en let op het verschil in het uiterlijk van Uw tanden. U zult bemerken hoe zij de dofheid verliezen, die door tandfilm ver oorzaakt wordt. Ziet hoe zij beginnen te schitteren. Pepsodent bevat een speciale stof, die tandfilm ver wijdert en de tanden vlug en op onschadelijke wijze reinigt. Geen enkele andere tandpasta bevat deze stof' uitsluitend Pepsodent. gratis"""' 10 dagen. Firma B. Melndersma. Wcaterbaenstrnat 154-158 Den Haag. Gelieve mij ccn gratis tube Pepsodent voldoende voor 10 dagen te zenden. Postzegel van 6 ct. ingesloten. Naam Adres Slechts 1 tube per huisgezin. MET HET SCHILD AAN DE ARM.... GELUK DE OUDE ROMEINEN. Het nieuwste uitrustingstuk van het Italiaansche leger is een kogelvrij stalen schild, dat de infanteristen aan de arm moeten dragen. Deze schilden hebben een vierkanten vorm en zijn voorzien van een spleet waardoor men zien en schieten kan. Zij zullen dienen om de soldaten, die tusschen tanks en pantserwagens opruk ken in het open veld te beschutten. Zij moeten aan een riem op den linkerarm gedragen worden en zijn bestand tegen geweerkogels en projectielen uit licht ge schut. Zoodra halt gehouden wordt, kun nen de schilden, dank zij den vierkanten vorm, op den grond neergezet worden, zoodat de infanterist op deze wijze even eens beschutting vindt. Het valt echter te bezien, of de soldaten het zware schild, dat tijdens de marschen op vrachtauto's mee gevoerd wordt en pas wanneer een aanval begint gedistribueerd wordt, onder de heete Afrikaansche zon zullen kunnen torsen. Reeds tijdens den wereldoorlog heeft men dergelijke proefnemingen ge nomen, die echter geen succes hadden. BERLIJN—ISTANBOUL IN ÉÉN DAG. De Duitsche vliegster Elly Beinhorn, die gistermorgen vroeg te 3.40 uur uit Glei- witz is gestart voor een vlucht naar Istan- boul, is gistermorgen te 10.20 uur, na over den Bosporus te zijn gevlogen, op Aziati- bodem op 't vliegveld Sesilkoel bij Istan- boel geland. Te 11.47 uur steeg zij weer op en reeds gisteravond te 18.09 uur landde zij op het Berlijnsche vliegveld Tempelhof. TWAALF MISDADIGERS ONTVLUCHT. Uit de grootste gevangenis van West- Polen, te Krone nabij Bromberg, zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag twaalf misdadigers ontvlucht. Zij hadden een onderaardsche gang gegraven van de ge vangenis naar de gevangeniskerk, welk werk maandenlang moet hebben geduurd. Alle pogingen worden ln het werk ge steld om de gevluchte misdadigers, die allen tot langdurige gevangenisstraffen waren veroordeeld, terug te vinden. MIGNET VLIEGT OVER HET KANAAL. De Fransche vlieger Mignet, uitvinder van het kleine vliegtuig de „Pou Volant" is met zijn toestel het Kanaal overgesto ken in minder dan een uur. Hij had van het vliegveld Saint Inglevert naar hét vliegveld Lympne 52 minuten noodlg en werd met groote belangstelling te Lympne ontvangen. SPAANSCHE VISSCHERSBOOT VERGAAN. In de haven van San Sebastiaan de Travia in Asturië werd tengevolge van den heftigen golfslag een visschersboot met twaalf opvarenden tegen een in aan bouw zljnden cementen muur geworpen. Het schip verging. Zeven leden der be manning werden gered, de overige vijf verdronken. ROOVERHOOFDMAN ONTSNAPT. Gisterochtend is de beruchte roover- hoofdman Cordioe uit de gevangenis van de Roemeensche stad Betosani ontvlucht, nadat hij de bewakers had weten te be werken, met hem mee te trekken om een nieuwe rooverbende te vormen. Cordioe beroofde alleen rijke landhee- ren en verdeelde een deel van den buit altijd onder de arme boeren, die hem dan ook steeds hielpen, van voedsel voorza gen en verborgen als hij achtervolgd werd. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.), Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggeven. FIETSENSTALLING IN DE FABRIEK. Mijnheer de Redacteur! Mag ik u een klein plaatsje in uw blad verzoeken voor het onderstaande? Bij voorbaat mijn beleefden dank. Dat er duizenden menschen werkloos zijn, dat het aanbod van arbeidskrachten enorm veel grooter is dan de vraag, dat de loonen van hen, die zoo gelukkig zijn om te mogen werken, dientengevolge abnormaal laag zijn, dit alles is, helaas! van alge meene bekendheid. Dat echter sommige werkgevers van de toch al sobere loonen nog zooveel mogelijk trachten te plukken, ls toch wel een beetje al te bar. Zoo vernam ik, dat een werkman in een der grootste fabrieken hier ter stede, die per week f. 10 verdient, en per fiets naar zijn werk gaat, voor het plaatsen dier fiets binnen de fabrieksmuren per week f. 0.50 moet betalen. Eene andere groote zaak, waarin hoofdzakelijk meisjes werken, neemt voor hetzelfde geval f. 0.25 per week. Onder deze laatsten is o.a een ouderloos meisje, dat een kamertje heeft gehuurd voor nachtverblijf, f.4.50 per week ver dient en zich uitsluitend voedt met brood, kunnende geen warm middagmaal betalen. Nu mag men over fietsen denken zoo men wil het is nu eenmaal een populair ver voermiddel, en m.i. is het niet fair van een werkgever om op deze wijze van de loonen zijner arbeiders, Jaarlijks nog een aardig sommetje in eigen zak te steken. Hopende, hierdoor tot een kleine verbete ring der bestaande toestanden te hebben medegewerkt, en u mijnheer de Redacteur! nogmaals mijn dank. Een Abonné. TOERZEILERS OP DE KAAG. Toevallig las ik in het verslag van de wedstrijden der Olympia-jollen, dat de wedstrijdzeilers veel last ondervonden hadden van zgn. toerzeilers. Een der toer- zellers was zelfs tot handtastelijkheden overgegaan. Hoewel ik dit allerminst goedkeur (men moet onder alle omstandigheden sportief blijven) kan Ik mij voorstellen, dat er tegenwoordig niet enthousiast ruim baan wordt gemaakt voor wedstrijden. Er gaat toch bijna geen week-end voorbij of er zijn wedstrijden en dat gaat de toerzei lers ook wel eens vervelen. Eenige weken geleden ondervond ik dat een wedstrijdzeiler (12 voets jol) mij on- noodlg met veel vloeken toegilde, uit de baan te blijven, terwijl ik juist door den wind ging om hem vrij baan te geven. Een volgend maal, zal ik na zoo'n behan deling waarschijnlijk niet meer uit de baan gaan, doch kalm doorzeilen, ook al weet lk, dat de wedstrijdzeilers hierdoor gehinderd worden. Vroeg in het voorjaar, ondanks guur weer. zeilt men rustiger, dan midden in den zomer, temidden der bijna wekelijk- sche wedstrijden. EEN TOER ZEILSTER Leiden, 13 Aug. 1935. DE PRIJS DER TAXE-MELK. De prijs van het taxe-gedeelte der con- sumptiemelk, verkocht op regeerings- contract voor de volgende week, is be paald op 4 3/4 ct. per liter, eventueel ver hoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk ls vastgesteld op 2'/; ct. per Liter. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De week is voor den veehandel weer heel kalm ingezet en men had niet anders verwacht. Hiervan getuigden al de mindere aanvoeren op de afdeelingen gebrulksvee. Toch was er een weinig meer kooplust op de Dinsdagmarkten n.l. te Purmerend en Rotterdam en hieraan zal de veran derde weersgesteld niet vreemd zijn ge weest. Hoogere prijzen konden nog niet worden genoteerd. We zijn echter stellig van meening. dat wanneer een beetje milder weer aanhoudt, de vraag en daar mede ook de prijzen wat zullen aantrek ken. Ook op de slachtveeafdeelingen was er van Maandag op Dinsdag een tikje meer geanimeerde stemming waar te nemen. Kon h.v. Maandag te Rotterdam het slachtvee zeer slecht verkocht worden, zoodat er heel veel overbleef, op de Dins- dagmarkt werd alles opgeruimd en kreeg men al gauw tien gulden per stuk meer. Het koelere weer deed hierop ook wel eenigszins haar invloed gelden. Vette kalveren gingen met sleependen handel moeilijk of niet geheel prijshoudend van de hand en ook voor nuchtere kal veren was een ietwat flauwe tendenz waar te nemen; doch een ruimere belangstel ling bestond er voor de graskalveren, die enkele guldens duurder konden worden verkocht. Wolvee in 't Noorden des lands was nog onveranderd flauw doch in de Hollanden was een ruimere vraag naar mooi engros- goed voor België. De Belgische kust trekt momenteel vrij veel fijn lamsvleesch. De aanwezigheid der talrijke Engélsche bad gasten aldaar is daarvan de oorzaak. De Engelschen waardeeren nog altijd een fijn stukje Hollandsch lamsvleesch en be treuren het dat hun land voor dit artikel gesloten is. De Hollanders betreuren zulks zeker nog meer! Onze schapenhouderij is er voor een groot deel mee genekt. Tenslotte de varkensmarkt. die zooals we reeds in ons vorig overzicht voorspel den begin dezer week algemeen een Iets zwakker verloop had niet vanwege de groote aanvoeren doch uitsluitend ten gevolge van het mindere debiet. VAN DER 3.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9