LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 10 August jus 193! De Strandfeesten van V.V.V. te Katwijk Zee Hollandia-Water Nederlandsche Bron Café-Restaurant „Nieuw Brittenburg" Losse nummers van ons Blad K \TWIJKERS ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz Enorme belangstelling voor den Lichtstoet. Foto Kruyt. De eerste dag der Strandfeesten van V. V. V te Katwijk-Zee is een volkomen succes geworden. Hierboven een moment uit de vele kinderspelen: „het zakloopen", dat veel belangstelling trok. Gistermiddag werden bovengenoemde Strandfeesten, waarover wij reeds schreven om 2 uur hervat. Om half 2 was het weer aantreden voor het touwtrekken der groo- teren. het driebeenloopen voor het mid delslag kinderen en het eierloopen voor de kleineren. Ook nu heerschte er op het strand weer groote belangstelling. Jammer dat het zachte koele windje langzamerhand was aangewakkerd tot een flinke bries en zelfs tot een halven storm. Hoewel de zandkorrels om de ooren sto ven, deden de kinderen echter hun uiterste best om bij de verschillende spelen een prijsje in de waoht te sleepen! Na afloop kregen zij weer de gebruikelijke tractatie en werden aan de winnaars de prijzen uit gereikt. De opgestoken wind bracht op de „stille stranden'' een groote consternatie te weeg. In aller ijl werden de honderden tenten opgerold en een ieder trachtte bijtijds een goed heenkomen te zoeken, daar de luchten al dreigender werden en er buien in aantocht schenen te zijn. Zij die gevlucht waren, hadden het bij het rechte eind, want het duurde niet lang, of een flinke regenbui striemde neer. Met angstig hart vroeg men zich af: wat zal er nu van den lichtstoet terecht komen? Maar gelukkig klaarde de lucht weer gauw op en scheen het zonnetje op nieuw. De wind was eveneens gaan liggen, de lampionoptocht zou nu zeker wel door gaan: dat was een opluchting! Des avonds om 8 uur gaf de Harmonie „U.N.I.", dir. de heer P C. Langmuur een concert in de muziektent op den Boulevard. Maar de feeststemming zat er reeds zóó in dat het een hossen om de tent werd van „wat ben-je-me Dat duurde zoo tot 9 uur toe. Inmiddels was het op het terrein van den heer van Duren het vroegere ten toonstellingsterrein druk geworden. Daar verzamelden zich tallooze kinderen met lampions. Toen de stoet zich gefor meerd had en de muziek gearriveerd was, zette deze zich langzamerhand in be weging, voorafgegaan door den inspecteur van politie, den heer J. H. v. d Wijngaart te paard met drie bereden politieagenten. De lichtstoet volgde de reeds opgegeven route. Aan weerskanten van den grooten afgelegden weg stond het zwart van de mensohen. Er was ditmaal een enorme deelneming, véél grooter nog dan andere jaren. Alles had een rustig verloop, dank zij ook de welwillende medewerking van het publiek en het tactisch optreden van de politie, die een zware taak had. In de Burgersdijkstraat werd de stoet ontbon den: de eerste dag van het strandfeest heeft een prachtig succes geboekt! De route van den lichtstoet van heden luidt als volgt: Tentoonstellingsgebouwen, Sluisweg, Ten Brittenstraat. E. A. Borger- straat, Tooropstraat. Noord-Boulevard, Voorstraat, Badstraat, Sluisweg terug BENTHUIZEN. Gezellig uitstapje. De schoolkinderen maakten met enkele geleidsters met de motorschuit van Gebr. Voorwinden, een reisje naar Katwijk aan Zee. via het Braassemermeer. Reeds om 6'/ï uur des morgens werd onder gejubel der kinderen de reis aanvaard. Aan het strand werd naar hartelust pootje ge baad, gezwommen enz. Na volop van alles genoten te hebben, werd te plm. 4 uur de terugreis aanvaard. Men arriveerde zeer voldaan te 9 uur weer aan de Valbrug alhier, waar vele ouders hun kinderen afhaalden. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Hendrik, z. van J. Hoogen- boom en T. van Geffen; Marie d. van T. Korenstra én M. Paarlberg; Cornells Wil helmus, z. van P. J. Schreurs en H. C. van der Meer: Janna Maria, d. van J. Baak en C. G. Dolieslager; Pieter Cornells, z. van J. C. van Aarle en B. van Leeuwen; Theo dora Maria. d. van W. J. Bogers en M. B. Duwel: Maria Anna. d. van W. Lemmers en A. M. Bakker; Rolf Walter, z. van C. C. Stütterheim; Jannetje, d. van J. Imanse en C. D. Schalk; Johannes Gerar- dus Maria, d. van J. R. Schrama en C. M. Tempelman; Alberdina Antje, d. van U. Reinders en G. Niezing; Theodora Cor nelia. d. van H. Siderius en B. Jansen; Albertus, z. van F. van der Meer en J A. van Herwijnen; Janna, d. van A. Schutte en A. M. de Berg; Johannes Jacobus, z. van P, L. H. Mulder en H. E. Altewischer. Ondertrouwd: Hugo van Houten 27 jaar en B. Grosse-Lochtmann 26 jaar; Adrianus van Gelderen 24 j. en Janna W. van den Boogaard 27 j., Bertus W. van der Heijden 53 j. en Hendrika M. Helsloot 40 jaar; Gerardus T. Wezenbeek 27 j. en Helena A. Roosen 26 jaar; Govert Visser 24 jaar en Cornelia S. Leegwater 20 jaar; Jan W. Joore 26 jaar en Adrlana Griekspoor 24 j.; Johannes Smit 43 jaar en Margaretha A. Vermeulen 20 jaar; Johannes Lissenberg 27 jaar en Neeltje Biemond 22 jaar; Jan van der Pol 29 jaar en Helena Slinger 20 jaar. Gehuwd: Petrus S. van Dam 24 jaar en Maria Pijlman 25 jaar; David Schouten 29 jaar en Gerarda Post 30 jaar; Martinus S. Haije 25 jaar en Neeltje van der Walt 25 jaar: Hendrik R. de Bloois 28 jaar en Elisabeth van der Blom 19 jaar; Roelf de Vries 48 jaar en Neeltje Robijn 48 jaar. Overleden: Hester Wittekoek 86 jaar wed. van Jan van Sta verden; Doortje Rodenburg 83 jaar wed. van J. van den Berg; Pharailda Biesbroek 55 jaar geh. met H. G. Koerts Meijer. Loop der Bevolking. Gevestigd: Carolina A. Alink, Amster dam, Sloterweg 72; Jacob Boon, Ridder kerk Nieuwemeerdijk 130; Louis M. G. G. Burton, Bergen (N.H.), Kruisweg 1007; Willy A. H. Fromme, Deventer, Nieuwe meerdijk 212; Anthonie H. Gödecke, Am sterdam, Hoofdweg 1163; Ekhard H. Greve, RECLAME- 7479 's Gravenhage. Schipholweg 13; Bernhar- dine Grosse Lochtman, Amsterdam, Lin- denlaan 3; Jan Hahn. Vledder. Kruisweg 315; Hendrika M. Helsloot, Utrecht. Aals- meerderweg 537; Cornelia M. Kerkvliet, Rijnzaterwoude, Hoofdweg 1695: Maria J. E. Klesser, Aalsmeer, Modderpad 63; He lena Korver, Zeist, Sloterweg 851; Maria E. Kwakkestijn, Haarlem. Venneperweg 643 Elizabeth J. Lameris, Groningen. Hoofd weg 1718; Jacobus de Leeuw, Ierseke, Akerdijk 52; Maria W. Lieverse. Wou- brugge. Venneperstraat 44: Hendrik Lin- schoten. Utrecht. Plesmanlaan 7; Cornelia J. Luijben. Bloemendaal, Vijfhuizerdijk 100; Willem L. Mann, Oegstgeest, Plesman laan 19; Elisabeth C. J. Massar, Waalwijk, Eikenlaan 31; Frans W. L. de Meel, Schie- broek. Nieuwemeerdijk 243: Antje M. van der Meulen, Aalsmeer. Sloterweg 456; Grietje Moes. Smilde, Sloterweg 384. Vertrokken: Johannes Rabbers, naar Purmerend, Westerweg, Purmer p/a. J. de Goede; Jacobus Zoutendijk, naar Bloe mendaal, Overveen, Prins Hendriklaan 96: Jan J. P. van der Wekken, naar Haarlem, Buretstraat 10 rood; wed. G. H. Merkes, naar Amsterdam, Nic. Beetsstraat 83 3 hg; Wilhelmus L Paschedag. naar Amsterdam Balistraat 73 hs.: Elisabeth J. Lamboo, naar Bloemendaal. Zijlweg 318; Jacobus Th. Pijpers, naar Hillegom, Stationstr. 50; Christina M. Jansen, naar Amsterdam. Lutkemeer 220; Jacob Kleerebezem. naar Amsterdam. Rietwijkerstr. 49 2 h.; Maartje Steol, naar Voorburg, Heerenstraat 4. Ten gevolge van de droogte. Op sommige boerderijen in Haarlem mermeer werd bij het dorschen van het door en door droge graan geconstateerd, dat telkens van de korrels een hoeveelheid was stuk gesprongen. Dit eigenaardig ver schijnsel. dat aan sterke droogte moet worden toegeschreven schijnt zich in tal van jaren in Haarlemmermeer niet te hebben voorgedaan. Bij den landbouwer G. aan den Spie- ringweg te Vijfhuizen alhier, hebben on- genoode gasten 's nachts een bezoek op het erf gebracht, zich toegang verschaft tot een achter de woning staand schuurtje en de daarin staande twee geiten ont vreemd De politie stelt een onderzoek ln. De wielrijder E. had op den Spaarn- wouderweg in Haarlemmermeer het onge luk met z'n flets in botsing te komen met een van zijn voor hem uitrijdende con fraters met het gevolg dat hij onderst boven sloeg en bewusteloos bleef liggen. Dr. F. was spoedig ler plaatse, legde een voor- loopig verband en constateerde dat de bekomen hoofdwonden niet levensgevaar lijk waren. De Oranjever. te Vijfhuizen alhier, heeft het voor de viering van den ver- Jaardag van H M. de Koningin te houden kinder- en volksfeest bepaald op Donder dag 29 Augustus as. Het Chr Gemengd Meisjeskoor „De Lofstem" te Nieuw Vennep heeft onder leiding van den heer S. P. Visser op het te Maartensdijk gehouden groot nationaal zangconcours een lsten prijs behaald ln de 4e afdeellng met 310 punten. HILLEGOM. Vergadering der Hanze. De RK. Middenstands-ver. „De Hanze'' heeft een door 22 leden aangevraagde bui tengewone vergadering gehouden. De op komst was zeer groot Aanwezig waren kapelaan J. A. van Ettlnger, tijd. Geeste lijk Adviseur, en de heer Stumpel, voor zitter van den bond. De voorzitter, de heer P. Klaver, opende met den Chr. groet en een woord van welkom. Direct werd overgegaan tot de bespre king van „Schept Kindervreugd". De voorzitter hield een inleiding en gaf een overzicht van wat er aan vooraf is ge gaan Het gaat er niet om, tweedracht te zaaien tusschen de gemeentenaren en deze tegen elkaar op te zetten Het gaat eenvoudig om het feit, dat de Bisschoppen verbieden, dat de RK. kinderen gezamen lijk uitgaan met anderen en zoolang dat verbod niet is opgeheven, moeten de R.K. zich daaraan houden. Het ergste is, dat de strijd thans zóó zeer is ontaard, dat zelfs een actie gevoerd wordt tegen het bestuur der Hanze Daarna sprak de G A. een inleidend woord. Hij meende dat het doel der ver gadering moet zijn: elkander te vinden, waar hem de goede wil van het Hanze- bestuur borg voor staat. Hierna kwam de vergadering aan het woord. Hetgeen van den kansel werd af gelezen, was voor velen een verrassing geweest; het Hanzebestuur stond daar buiten. Van het in dat schrijven lofwaar dig genoemde pogen van het Hanzebe stuur om de zaak in goede banen te lei den, is weinig gebleken. Aan het bestuur werd laksheid verweten Vervolgens kreeg de heer Stumpel het woord. Deze zeide, dat S.K.V. een vereenl- ging is. geen comité, zoodat het den leden van de Hanze verboden ls van deze neu trale organisatie lid te zijn. Wat de reclame betreft, is samenwerking zeer goed mogelijk, hetgeen ten slotte in een motie is belichaamd, die na ampele be spreking met alg. st. is aangenomen. Over deze materie is in totaal 2'/« uur gespro ken Verder is nog in bespreking gebracht de te verwachten actie der coöperatie. Ge vraagd is wat daar tegen kan worden ge daan. De heer Stumpel gaf verschillende mogelijkheden aan; op de kwestie zal nader worden teruggekomen. Vervolgens sprak deze het slotwoord. Hij onderschreef volkomen wat door een der leden naar voren ls gebracht: actie en nog eens actie. Hij spoorde het bestuur daartoe bijzonder aan. Het verheugde hem, dat de leden hier, na hun hart gelucht te hebben, el kander vonden, en sprak de beste wen- schen voor de organisatie uit. Hierop volg de sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Sara, d. v. P. Hij- zelendoorn en S. Oosterom Maria Cor nelia, d. v. E. Th. Zeestraten en W. M. van der Salm Nicolaas, z. v N. van Oort en W. van Hemsbergen Sofia Ma ria Theresia, z. v J. J. Goemans en W. M A. Visser Anna Maria Martina, d. v. J. A. Koppert en A. G. de Groot. Ondertrouwd: G. Braakhekke en A. H. Kijne P. Weijers en G. M. Th. van der Ploeg W. de Jong en J. Vreeken W. Th. van der Reep en C. van Leeuwen W. J. Seijsener en W A. Kolster. Loop der Bevolking. Vertrokken: P. A. Verbree met vrouw, naar Amsterdam. Zunderdorp B. 98 Ach tergouw C. J. M. Verhaar, n. Den Haag, Koningin Emmakade 30. Gevestigd: A. M Veldhuijzen van Zan ten, v. Haarlem, Stationsweg 164 G. Pieneman. v. Mijdrecht. Pr. Hendrlkstr. 27 G. H. Frugte, v. Zutphen, Stations weg 17 C. van Leeuwen, Middenstr .29. Gevonden Aanwezig en te bevrragen aan het bureau van politie: Taschje, pa- rapluie; tasch met kwitanties. De Chr. zangver. „Zingt den Heer", dir. de heer S. P. Visser, behaalde op het groot Nationaal Concours te Utrecht, in de eere-afdeeling gem. koren den len prijs met 341 punten. KATWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. H. O. Ballinstijn, Leid- sche buitenschool J. J. Kannegieter, Zeehospitium C. D. Moulyn, Noordw - weg 5 E. J. Tijsterman, Zeeweg 9 J. Bakker, Bestevaersweg 4 M. J. Rek, huize „Callao" B. Bijna, Voorst. 62 (Zee) H. Korpelshoek, Nieuwsteeg 2a (Rijn). Vertrokken: F A. en J. E. Cuwehand, n. Wassenaar, Rijksstraatweg 38 E. Rasters, n. Onstwedde, Stadskanaal, Oost kade 51 Wed. Jb. v. d. PlasDen Hol lander, n. IJmuiden, James Wattstr. 32 M. Rijsdam, n. Den Haag, Soestdijksche- kade 990. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas, z v. H. Schaap en W. Barnhoorn Geertje, d. v. D. van der Plas en A. Haasnoot Amerlk, z. v. J. van Duijn en D. van Duijvenvoorde Jan, z. v. N. Zwanenburg en D. de Jong. Overleden: Cornells Jonker 79 j. ge huwd met A. van der Boon Hendrik Eerdbeek, 61 j„ gehuwd met M. L. H. Claassen G. L. Walter. 83 J„ wedn. van C. J. Hanken Hendrik v. d. Eshof, 56 j„ gehuwd met M. de Haas Adriana Bosman, 68 j„ gehuwd met Bustraan Font. Ondertrouwd: M. van Dijk en I. A. Houwer. Getrouwd: J. de Vreugd en A. Ouwe hand J. Groen en N. van Duijn A. i C. Wassenaar en H. Ouwehand. HEDENAVOND UUR KI NDER-L AM PI ONOPTOCHT I Prachtzicht op het terras van het Populair Concert „Evelin Novacek" BOULEVARD KAIWIJK AAN C. 8514 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiioiiHW' zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII HET BLAD TOOK XA f JIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIËN EN ABONNEMENTEN 01' AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT KATWIJK AAN DEN RIJN. Gevonden: Een heerenrijwiel, een wit kindermanteltje, tasehje ten name van E. H. Boerman, een blauw kinderbadpak, een beursje met f. 0.32. Inlichtingen bij de politie. KATWIJK AAN ZEE. In verband met het groote succes der vorige malen, heeft het Mondorgel- Orkest .Door Vriendsohap Hereenigd". (meer bekend als „de Groote Club"), van B en W verlof verkregen tot het houden van een extra Muzikale Rondgang, welke zal plaats hebben op Maandagavond a.s. tevens bedoeld als slot van de Strand feesten. „D.VR vertrekt ongeveer 8 uur van „Casa Cara", om te eindigen omstreeks 10 uur op den Boulevard, met ret uitvoeren van eenige slotnummers, waarbij de lam pions der vorige feestavonden nog een maal dienst kunnen doen, Op de Voorstraat bij de Openbare School had een aanrijding plaats tusschen de gemeentevuilnisauto bestuurd door K. en een groentehandkar van C. T. uit Rtjnsburg. De auto kwam uit de Zuidstraat en reed in de richting Duinoord, de handkar kwam uit tegenovergestelde rich ting. De auto passeerde een stilstaande auto en ln plaats van te wachten reed deze door en kwam zoo in botsing met de groentekar, die beschadigd werd. Op den hoek VoorstraatBoulevard reed de wielrijder C. v. B uit het 2de Duinpad met groote vaart de Voorstraat in. waarbij de rijdende kinderwagen van mej. v. d. O, uit de Varkevisserstraat om verreed. Het kind viel uit den wagen en werd verwond, de kinderwagen bescha digd. Van B. zal de schade vergoeden. A v D. wonende Burgersdijkstraat deed bij de politie aangifte, dat van zijn aardappelland, gelegen Kanaaldijk, een groote hoeveelheid aardappelen ls ont vreemd. A. M. uit de Voorstraat deed bij de polltlte aangifte, dat hij zijn rijwiel had geplaatst bij een badinrichting voor den Boulevard. Bij zijn terugkomst constateer de hij, dat zijn belastingmerk met rub berklem was ontvreemd. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Annigje Korstiana, d. van A, v. d. Vlies en A, K Kraaijeveld; Bartholo- meus Petrus, z, van P. M Witsenburg en G. W. Weijers. Overleden: Adriana van Groen, oud 39 jaren. Ondertrouwd: A. A. v. Zeist en M. C. Arrachart. Gehuwd: P. Nagtegaal en A. D. Slottje; M. M. Hoogervorst en H, J. M. Tolido; G. F. Zuiderduin en G. Boon. Loop der Bevolking. Ingekomen: W Feltsma, van Leiden, Heereweg 447 A. Th. A. van Werkhoven van Voorschoten, Heereweg 423 M. J. Urlings, van Ulestraten, Kanaalstr. 117 F. M. UrlingsQuaq, van Houthem, Ka naalstraat 117. Vertrokken: L. Bauer, naar den Helder H. H. J. Finkenflugel, naar Alphen a. d. Rijn Mej. P. F. v. d. Meer. naar Noord- wijk Mej W A. v. d. Vlugt, naar Baarn Mej. M. J. Elfering, naar 's-Gravenhage Mej. Th. Grimbergen, naar Haarlem mermeer Mej. W. v, d. Lans, naar Wijk aan Zee. Onze plaatsgenooten C. Noort en mej. S. Nieuwenhuis slaagden te 's Gravenhage voor het Mulo-diploma. Zij waren leer lingen der Chr. Burgerschool te Hillegom. Gevonden: een pakje inhoudende kleeding. klnderportemonnaie met inhoud, grijze hoes. Inlichtingen bij de politie. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Job Leonardus Jeroen, z. van J. L. de Ridder en G. K. Vink; Jacobus Engelbertus Cornells, z. van J. M. van Schie en C. J. de Ridder; Anna Petronella Alida, d, van M. H. Koolloos en C. van den Broek; Maria Theresia. d. van A. de Haas en W. A. Augustinus; Johannes Baptist, z. van W. van der Hulst en J. A. van Nobelen; Cornells Johannes, z. van C. J. van Egmond en C. M. van Dijk: Andrics Hen- drikus Jacobus, z. van J. Pont en C. A. de Ridder; Theodorus Cornells, z. van J. van Leeuwen en H, Bosch; Jolianna, d W. Hoek en A. Hazenoot; Jon, z, van van der Niet en G. van Os, j Ondertrouwd; Z. C, F. Hornlstra enM i C Versantvoort; C. H. de Blaas en i Fallaux; G. J. van Veen enlM. c. Hi, Getrouwd: P. J. Zwetsloot^ en 'e. Mathot. Overleden: Johanna Cornelftr Krahmi oud 56 jaren, gehuwd met H. Feekers. Loop der bevolking. Gevestigd: C. G. F. Phllippens en (j, van Voorburg naar van Panhuijsstr s P. van Gerven geb. A. C. Opdam en iat van Llsse naar Kerkstraat 15; P. p, der Lely, landarbeider, van Llsse naar I Jeroensweg 37; C. Punt, notaris en adv caat, van Leiden, Rljnsburgerweg 157 Oude Zeeweg 66: J. van Beelen, diens bode. van Den Haag naar Jullanaweg i H M. A. Hessing. 1.1. verpleegster, Utrecht naar Langeveld 29; H. W. st verpleegster, van Zutphen. naar Zwart weg 20; M. C. van der Hoorn, 1.1. verpbt, van Alkemade naar Langeveld 29. Vertrokken: M. P. van der Plas. hulpj huish., naar Overveen. Jullanalaan M. B. Jansen Hendriks, naar Busa Loosderweg 95; D. Waal, poelier, Purmerend. Voorultstraat 82; p. Heemskerk, d.b. naar Haarlem, Spaar) 104; R. van der Poll. d.b. naar Den Hu de la Reijweg 297; W. S. van Schoonevrj 1.1. verpleegster, naar Rotterdam. Zwin decroonstr. 24a; H. M Maters, verpleeg naar Beuningen, A. 138; F, J. Degeiï^ 1.1 verpleegster, naar Enkhulzen, Prinso straat 7; H. J. de Vries, 1.1. verpleegsti naar Amsterdam, Sloterkade 94. In het eerste halfjaar 1935 ls dm de gemeente Noordwljk uitgegeven v» de werkloozen aan steun ln geld f 749911 aan brandstoffentoeslag f. 5370.43 en u contra-prestatie f. 3439.34. 0 NOORDWIJK AAN ZEE De strandfeesten van V.V.V. De strandfeesten, uitgaande van V.V.l moesten gistermiddag ln verband meter plotseling sterken wind gehouden word; achter Pension „Zeerust" terzijde van dr Golfweg. Er was weer veel belangslellis Plm. 70 deelnemers waren voor de voÜ spelen ingeschreven. Ditmaal was aan orde „Touwtrekken" en „Zakloopen" ra jongens en Balrapen voor meisjes De prijswinnaars waren de volgende, Touwtrekken jongens 11—14 jaat: Jan van Meer, 2. C. v, d. Berg, 3. Dj Krijger, 4. Henk Boas, 5, Emmy van Hij Zakloopen, jongens 811 jaar: 1. fi Duindam, 2, Theo Reekers, 3. Bob Spijia 4. Nic van Hasselt, 5. Dolf Polak, 6, Wi Noorda. Balrapen, meisjes 614 jaar: 1 Mr van Rijn, 2. Greetje Alkemade, 3 LUti Kan. 4. Winny Onnen, 5. Bep Plu», Lotje Spinoza. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Korting jaarwedden gemeentepersonetl 10 gebracht Nadeelig saldo dir Gemeentcrekening Winst der gemeentebedrijven. De raad dezer gemeente kwam in i bare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester. Afwezig met kennisge de heeren Oudshoorn en Kort. De vi ter opent de vergadering met gebed leest daarna de notulen van de vorige vti gaderlng, welke onveranderd werden vas gesteld Van het Rijnlandsch Borgstellingsloni is een verzoek ingekomen tot deelnia aan dat fonds tot een bedrag van 10 ta per inwoner in den vorm van een vrij gift of van een rentelooze leening. Daar de nadere inlichtingen die rij gevraagd, nog niet zijn ontvangen, stel» B. en W. voor aanhouding tot de volgen! vergadering. Conform besloten. Tot het onderzoek van de geloofsbriet der nieuwgekozen raadsleden benoemt voorzitter een commissie bestaande uit heeren dr. Jonker. G. van Delft en 0 Duin. Rapport wordt uitgebracht door dr. ker. die behoudens een aanmerking oil een foutieve datum, adviseert tot toé' ting van alle gekozenen. Aldus beslot» De begrooting 1935 wordt gewijzigd treffende een groot aantal punten wel of verhoogingen of verlagingen inhoude Daar de belooning van den ambtenaj van den Burg. Stand is verlaagd met f.' stellen B. en W. voor diens salaris 1 ambtenaar ter secretarie met f. 90 te hoogen. Conform besloten. De korting op de jaarwedde van gem. veldwachter wordt op 10 gebr; evenals die van het overig gemeente-per soneel. Het teveel ingehoudene zal gratificatie worden toegekend. Aanbiedó gemeente rekening 1934. Deze sluit een nadeelig saldo van f. 7054.02. De voor zitter benoemt tot leden van de commisa om die rekening na te zien de heeren v. llburg. G v. Delft en D. Knijff. Rekening gemeente-bedrijven. Het elee tricitettsbedrljf heeft een winst tg f. 7840.40. Het gas-bedrijf van f »1 Het waterbedrijf van f. 2427.33. Tot leafl der controlecommissie worden benoem de heeren W. C. v. d. Gugten, T. Kralt^ G. v. Duin. Regeling controle steun- en werltw schaffing. In verband met een Mlwsi rieel schrijven stellen B. en W. voor' controle bij de steun- en werkverschairo in zijn vollen omvang op te dragen den tegenwoordlgen administrateur Omtzigt en wel voorloopig voor een jaar. Deze ambtenaar zal zich dan sw aan zijn taak te Rilnsburg moeten WF en ontvangt boven de bestaande ve«« ding nog f.250 per iaar. De controle o.m. inhouden het nagaan van de diensten van gezinsleden. Het voorstel B en W. z.h.st goedgekeurd In verband met de verhoogde bjj sioenkorting met l'/t 'lo voor het Seme'L personeel wenschen Ged. Staten dat en met name genoemde ambtenaren en w lieden wier loonen daarvoor ln aan king komen die ln den votlI10j|- salarisverhooging weer zullen 'era vangen. B en W. wenschen tL;- gelijke korting (10 °/o) voor alle am ren en werklieden en dienen een zo® voors.tel in. De raad besluit conform advies van B. en W cm. Goedgekeurd wordt dat aan «e QJy H.B.S te Lelden een bijdrage van j wordt verleend over 1932. Hierna -p zitting.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12