De ongeregeldheden in Frankrijk LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 9 Augustus 1935 Schietpartijen met dooden en gewonden. INGtZIMEN /TUKKIN TELEGRAMMEN. IAAT/TE BERICHTEN BINNENLAND. Gistermiddag is de bij de onlusten te Brest om het leven gekomen arbeider uit het arsenaal op een der begraafplaatsen van Brest ter aarde besteld. Ongeveer 10.000 arbeiders volgden de baar. De meesten hadden een roode bloem op hun jas gestoken. Incidenten deden zich niet voor. Op het graf werd slechts één rede gehouden, waarin tot rust en gematigd heid werd aangespoord. In kleine groepen gingen daarna de aanwezigen uit elkaar. In de stad werden manifesten der com munistische en socialistische vakbonden verspreid, waarin de arbeiders werden opgewekt om Vrijdag (dus heden! het werk in het arsenaal te Brest op de ge wone wijze te hervatten Te Brest was inmiddels de garde mobile gearriveerd, zoodat de troepen, die hierheen waren gedirigeerd om de orde te handhaven, teruggetrokken konden worden In den loop van den middag kreeg men den Indruk, dat er ontspanning in den toestand was gekomen. De prefect van politie had overal in de binnenstad versperringen doen aanbren gen De winkeliers hadden hun rolluiken neergelaten. De materleele schade ten gevolge van de ongeregeldheden scheen grooter te zijn dan op den eersten dag. Overal lagen brokstukken van houten banken, kiosken, boomstammen en takken, die door de stakers deels in brand waren gestoken. Laat in den avond is het echter te Brest weder tot botsingen gekomen. Een twee honderdtal demonstranten schoolden in de vestingwerken samen en zongen de Internationale. Toen de mobiele garde tegen hen optrad werd een betooger zwaar gewond. Ook elders is het tot ernstige schiet partijen gekomen I In Marseille voerde de politie een charge uit onder ongeveer drie duizend arbeiders van het arsenaal. Er werden tal van revolverschoten ge lost. tengevolge waarvan verscheiden per sonen ernstig gewond werden. Tal van arrestaties moesten worden verricht. In Toulon zijn gistermiddag de arbei ders van het arsenaal weer in staking ge gaan. De marine-prefect gaf bevel de poorten van het arsenaal te sluiten. De arbeiders verklaarden, dat hier sprake was van een protest-demonstratie in verband met den dood van hun collega te Brest. Weldra kwam het in de stad tot botsin gen De politie trad overal zeer energiek op. Leden van de communistische jeugdver- eeniging, die de voor uitrukken gereed staande mobiele garde trachtten te pro- voceeren, werden op twee plaatsen in de stad uiteen gedreven. Verscheidene arrestaties werden verricht. In den loop van den avond werd de situatie steeds ernstiger. Hevige gevechten ontstonden Om middernacht waren, volgens een officleele mededeeling, reeds twee dooden gevallen onder de opstandelingen, een agent van politie was zwaar gewond, ter wijl ruim 50 personen verwondingen be komen hadden. Onder deze vijftig ge wonden bevonden zioh 20 agenten van politie en andere ordebewaarders. Volgens berichten uit particuliere bron, die hedennacht nog niet konden worden geverifieerd, zouden zelfs 5 dooden geval len zijn en ruim 100 personen zijn ge wond. Vooral de benedenstad was het tooneel van gevechten. Tegen 9 uur des avonds, toen de politie samenscholingen wilde uiteen drijven en te dien einde eenige revolverschoten in de lucht loste, kletterde uit de ramen der omliggende hulzen plot seling een regen van projectielen van allerlei aard naar beneden. Tegelijkertijd werden de ruiten van de etalages der win kels ingeslagen, kruidenierswinkels wer den geplunderd, de deksels van de rlolee- ringen werden weggenomen en naar de politlepaarden geslingerd. Kort na middernacht duurde de tegen stand der oproerlingen onverminderd voort. De prefect riep 'n bataljon infante rie op aangezien de bereden mobiele garde ln de nauwe straten van de benedenstad niets kon uitrichten tegen de rebellen. De schijnwerpers van de oorlogsschepen werden gericht op de daken der huizen in de opstandige wijk. De oproerlingen trachtten het station te bestormen, doch zij werden door de mobiele garde afge slagen. Te Lorient hebben gisteren 2000 arbei ders der staatsfabrieken tegen de nood verordeningen geprotesteerd. Na een bij eenkomst in het Vakvereenigingsgebouw, waar de leiders der communistische en socialistische vakvereenigingen het woord voerden, trok men gezamenlijk naar de onderprefectuur, waar een protestschrij- ven werd overhandigd. Te Parijs is eergisteravond plotseling het personeel van de bioscopen in staking gegaan als protest tegen de loonsverla gingen. De filmvoorstellingen werden af gebroken en den toeschouwers werden de betaalde entréegelden gerestitueerd. De staking duurt nog voort. De Minister voor de Koopvaardij heeft gistermiddag de vertegenwoordigers der stakende zeelieden te Le Havre ontvangen en had met hen een langdurig onderhoud, in het verloop waarvan zij toezegden, dat de werkzaamheden hervat zouden worden. Een nader bericht meldt eohter dat de zeelieden heden nog weer vergaderen zul len. Leon Blum namens de socialistische partij en het Kamerlid Barnet namens de communistische partij hebben de verte genwoordigers der overige linksche Kamer fracties uitgenoodigd voor een morgen te houden bijeenkomst ter bespreking van de gebeurtenissen te Brest en te Toulon en teneinde het bijnoodlgde aantal hand- teekeningen te verzamelen voor het bij eenroepen van de Kamer. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE GESCHIEDENIS VAN ONZE RIJNSTREEK. Woubrugge, 8 Aug. 1935. Zeer geachte Redactie. Vergun mij voor het volgende beleefd de aandacht te mogen vragen. Het doel van dit schrijven is, aan leder in Woubrugge en in de omgeving daarvan te verzoeken, idles te bewaren, wat met de geschiedenis van onze Rijnstreek in verband staat. Oude geschriften over kerk. polders of oude bezittingen, voor werpen uit ouden tijd van belang voor geschiedenis en kunst, geeft ze ons, of stelt ons er mede in kennis. Wij verza melen of bewaren dat; verloren gaan is dan zoo goed als uitgesloten. Eén voorbeeld mogen wij hier laten vol gen van hoe groot nut het is ook brieven uit vorige geslachten te bewaren. Een familie in den Oranje-Vrijstaat (Zuld-Afrika). wier vader, na een schip breuk zich aldaar had gevestigd ln het begin der vorige eeuw, wilde zoo graag weten, of haar geslacht hier nog aanwezig was. Na veel opsporingen in de archieven gelukte het ons toch niet, daaromtrent ge- wenschte zekerheid te verkrijgen. Totdat wij een gedeelte van een ouden brief uit Woubrugge aan hun vader geschreven, onder het oog kregen, welke ons eenlg licht gaf en het geslacht hier nog aanwezig, ontdekten. Maar zie, elders in dat geslacht waren nog brieven van dezen vader uit Zuid-Afrika bewaard, hetwelk een groote vreugde voor die familie zou zijn geweest, als niet de hulsvrouw dit voorjaar bij de schoonmaak „die oude rommel" had ver brand. Het groote nut van bewaren bleek ook bij de alhier gehouden Emma-tentoonstel- ling, in verband met het overlijden van deze edele landsvrouwe, alsmede bij vorige hier gehouden tentoonstellingen. Oude geschriften uit deze omgeving, brieven, koopbrieven, portretten van per sonen die een belangrijk ambt in onze dorpen hebben vervuld, voorwerpen, mun ten enz. van historische waarde, die in den grond zijn gevonden, dat alles heeft onze bijzondere belangstelling en dient bewaard te blijven voor de geschiedenis van midden-Rijnland. Met beleefden dank voor de opname, Uw dw. dr. O. C. VAN BEMESSEN, Adj. Archivaris. ARBEID VOOR WERKLOOZEN. In deven tijd, van alles te veel, en toch gebrek, is het een moeilijke taak om arbeid, die niet strikt noodig ls, door werkloozen te doen verrichten. Laat men arbeid verrichten waardoor men den middenstand treft dan handelt men niet ln het belang van land en volk. Het werk moet dus liggen buiten den kring waar de middenstand zich beweegt. Het moet werk zijn dat niet gedaan zou worden wanneer de tijden normaal waren. Werk waarvoor geen tijd zou zijn wanneer ander werk aanwezig was. Onder die werken rekent men: het leg gen van wegen, het kappen van hout, enz. Toch geloof ik dat men zeer mooi werk kan verrichten wanneer hiervoor lust aan wezig is. Ik bedoel „Arbeid in het arme gezin". Wanneer men de woning van menig arm gezin binnentreedt ziet men dat hier veel herstellingen aan meubel en deur zijn uit te voeren. Ook valt hieronder het her stellen van boven- en ondergoed, waar voor vrouwelijke hulp noodzakelijk is. De grondgedachteAanwenden van arbeid ten dienste van het behoeftige gezin in tijden van crisis kan goed worden toegepast. Laat men aan de gezinnen arbeid leve ren, zooals men in staat was hun geld te laten verdienen. Mijn gedachte is dus, de anders wegvloeiende arbeidskracht te ge bruiken ten bate van het volk in tijden van Crisis. Zou deze gedachte niet uitgevoerd kun nen worden in alle plaatsen van ons land? Hoevelen zullen hun arbeid gaarne voor dit doel willen geven. Deze arbeid zal den middenstand niet schaden, maar hem ten goede komen, doordat verschillende benoodigdheden, die door de plaatselijke Comité's kunnen be streden worden, noodig zijn. Verder ls deze arbeid goed. omdat meer voeling verkregen wordt tusschen de ver schillende lagen van het volk. Velen wor den niet meer door het geschreven woord getroffen. De daad echter brengt toenade ring en zal de liefde tot den naaste open baren. Dat velen, die dit plan uitvoerbaar achten, het mede indenken, verbeteren en zoo mogelijk helpen uitvoeren. P. J. H. PIERON. Voorschoten, Augustus 1935. LN/T IN LETTER!! NIEUWE UITGAVEN. In de reeks van religieuze humanistische geschriften „Eenheid, Vrijheid. Geloof" verscheen bij Lankamp en Brinkman te Amsterdam, van de hand van mr. H. J. Wytema, „Het Sterke Gezag". DE ONGEREGELDHEDEN IN FRANKRIJK. BIJZONDERHEDEN OVER DE REGEERINGSDECRETEN. PARIJS. 9 Aug. (Reuter). De berichten over het aantal slachtoffers bij de on lusten te Toulon loopen uiteen. Het mi nisterie van binnenlandscbe zaken geeft als aantal dooden op twee en de speciale correspondent van de „Petit Parisien" meldt vijf dooden en 200 gewonden. Gisteravond laat probeerden de op roerlingen de gasfabriek te bestormen. ZU werden door Senegalee2en teruggedre ven. Steeds weer moest de politie tegen de muiters optreden, die deels vanaf de daken met geweren op de agenten scho ten Ten slotte gelukte het tegen 2 uur, om de straten te zuiveren. De rebellen verdedigden zich met groote taaiheid en richtten barricades op; ver scheidene winkels werden geplunderd. Ongeveer 50 deelnemers zijn gearresteerd. De plaatsvervanger van den burgemees ter van Toulon ls tijdens de onlusten overvallen en tegen den grond geslagen. Zijn toestand is zorgwekkend. Alle straatlantaarns in het gebied yan de onlusten zijn vernield, zoodat de Ma rine schijnwerpers ter beschikking heeft moeten stellen, om de zuiveringsactie voort te zetten. Onder de gearresteerden bevindt zich een Italiaan en verscheidene arbeiders uit Noord-Afrika. Geruchten dat de staat van beleg wordt afgekondigd worden onge grond genoemd. TOULON, 9 Aug (Reuter). Hedenoch tend werd gemeld dat op talrijke plaatsen in de stad de sporen der nachtelijke ge vechten zichtbaar zijn. Het kantoor, de drukkerij en de tijdingzaal van het blad „Petit Var" zijn geplunderd. Van de „Place de la Llberté" tot de marinehaven is de grond bezaaid met allerlei brok stukken. De Rue Alger, waar een wapen winkel werd geplunderd, was het laatste toevluchtsoord der betoogers. Bevestigd wordt dat er twee dooden zijn. De on der-prefect behoudt de leiding en de ver antwoording voor de maatregelen, die de orde moeten verzekeren. Uit Lyon komen versterkingen voor de mobiele garde; reeds zijn 200 man van het regiment artillerie te Dragulgnan aan gekomen. Zij bewaken de openbare ge bouwen, waartegen de rebellen vannacht een aanval schenen te beramen. De mariniers houden de wacht voor de marine-prefectuur. Ongewapende mari niers bewaken de verschillende magazij nen van het arsenaal. PARIJS, 9 Aug. (Reuter). Laval heeft aan de pers uiteengezet, dat het grootste deel der nieuwe regeerlngsmaatregelen betrekking heeft op den strijd tegen de werkloosheid. Derhalve zullen groote wer ken worden uitgevoerd tot een bedrag van een milliard francs. Tevens zal de regeering overgaan tot het oprichten van een centraal comité ter bestrijding van de werkloosheid. Ter bescherming van de spaarders wordt een aantal decreten uitgevaardigd, waardoor de zwendelpartijen en misbruik van vertrouwen krachtig worden onder drukt. Ter bevordering van den export zal een zeker aantal contingenteeringen voor dfh invoer van Industrie-producten worden opgeheven. Drie belangrijke decreten moeten de vleeschmarkt regelen en trachten de po sitie der producenten te verbeteren, en streven naar een verlaging der kleinhan delsprijzen. De pachten worden met tien procent verlaagd. Vanaf het élnde van de maand zal de regeering beginnen met het uit werken van een beteren administratieve organisatie en onnuttige of verkeerde uit gaven tegengaan. Vanaf heden reeds, aldus Laval, is een dringend financieel gevaar voorbij. Het program voor de publieke werken omvat belangrijke plannen voor den aanleg van wegen, alsmede bescherming tegen over stroomingen, wegneming van gevaarlijke spoorweg-overgangen,: aanleg van groote ondergrondsche verkeerswegen ter ontlas ting van het verkeer uit de groote ste den. enz. LE HAVRE, 9 Aug. (Reuter) De arbei ders hebben thans gestemd voor beëindi ging der staking. Het s.s. „Champlaln" zal om 2 uur vanmiddag vertrekken. GEEN JAPANSCH-BRITSCHE BESPREKINGEN. TOKIO, 9 Aug. (Reuter). De woord voerder van het ministerie van buitenland- sche zaken spreekt de geruchten tegen inzake een Engelsch-Japansche conferentie over de vraagstukken van het Verre Oosten. o DE DRIE-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. PARIJS, 9 Aug. (Reuter)In officleele kringen wordt bevestigd, dat de drie- mogendheden-conferentie over het Ita- liaansch-Abessynische geschil op 16 Augus tus a.s. in Parijs zal bijeenkomen. CHINEESCH MINISTER AFGETREDEN. NANKING, 9 Aug. (Reuter). Wang Tsjing Wei, de eerste minister en minister van buitenlandsche zaken van de Nan- king-regeering is om gezondheidsredenen afgetreden. HONDERDDUIZEND MENSCHEN OMGEKOMEN. NANKING, 9 Aug. (Reuter). Volgens een officieel rapport zijn bij de jongste overstroomingen van de Yangtze iOO.OOO menschen omgekomen. Verder zijn 14 mil- lioen menschen dakloos geworden en is ruim 100.000 vlerk. KM. gebied over stroomd. Verscheidene steden staan onder water en de schade wordt geraamd op 500 mll- Uoen dollar. DE S.S. EN DE JODENVERVOLGINGEN. BERLIJN. 9 Aug. (A.N.P.) Het blad der S.S. ,Das Schwarze Korps" publiceert aanwijzingen voor de arrestatie van Joden. Het blad Raat daarbij uit van een para graaf der Duttsche strafwetgeving, waarbij iedereen bevoegd is. ook zonder arrestatie bevel der justitie een arrestatie te verrich ten, indien de dader op heeterdaad wordt betrapt of wanneer de verdenking kan be staan dat hij 'gevlucht is. Dit wetsvoor schrift. dat was uitgevaardigd voor de achtervolging en opsporing van ernstige misdadigers moet thans dienstbaar worden gemaakt aar. de anti-semletlsche actie. Een Jood. aldus het blad. die zich met mlsbruikmaking van zUn gastrecht in het openbaar met een Dultsche vrouw ver toont een Jood die in een openbare dansgelegenheid op aanmatigende wijze optreedt een Jood die in een Dultsche badinrichting door zijn gedragingen op valt wekt de openbare ergernis en brengt daarmede de openbare orde ln gevaar. Hij moet gestraft worden overeenkomstig pa ragraaf 300 sub 11 van het wetboek van strafrecht, wegens onwelvoeglijkheid. Een verklaring, wat onder dit begrip moet worden verstaan geeft de wet niet doch men kan wel zeggen aldus het blad. dat dit begrip ls uit te breiden tot die gevallen, waarin de innerlijke gevoelens van den Duitschen mensch op grove wijze worden gekwetst en deze innerlijke verontrusting ten gevolge heeft dat de openbare orde in gevaar wordt gebracht. Iedere volksgenoot die een Jood betrapt bij een overtreding overeenkomstig paragraaf 360 sub 11 of direct daarop, ls gerechtigd hem te arres teeren en indien hij zich te weer stelt ge bruik te maken van geweld. Verzet de be trokkene zich tegen de arrestatie, dan heeft hij ln strijd met de wet en met het recht gehandeld. Maakt hu zich bli het bieden van tegenstand schuldig maken aan het toebrengen van lichamelijk letsel, dan ls hij strafbaar. Het orgaan der S.S. wijst er op, dat het dringend noodig is dat iedere Dultsche volksgenoot nauwkeurig op de hoogte is van de voorwaarden voor een voorlooplge arrestatie, opdat hij met een rustig ge weten zonder pardon zou kunnen optre den indien hij de eer van het Duitsche volk geschonden ziet. o VERMINDERDE OPLAGE VAN DUITSCHE BLADEN. BERLIJN, 9 Aug. (A.N.P.) In de maand Juli ls de oplage van „Völklscher Beo- bachter" 9000 exemplaren minder geweest dan de vorige maand, terwijl de oplage van de „Angriff" 4000 exemplaren is ach teruitgegaan. o HET PROGRAM VOOR DEN NAT.-SOC. RIJKSPARTIJDAG 1935. BERLIJN, 9 Aug. De natlonaal-socla- llstlsche partijcorrespondentie publiceert het program van het Rijkspartijcongres 1935, dat van Dinsdag 10 tot en met 16 September a.s. te Neurenberg zal worden gehouden. Maandagmiddag 16 September zal Rijkskanselier Hitler een toespraak houden tot de in parade-formatie opge stelde troepen. DE RAMP MET HET ITALIAANSCHE VLIEGTUIG. MILAAN, 9 Aug. „Corrlere della Sera" meldt uit Alexandrië, dat daar pas Don derdagavond de tragische dood van den Italiaanschen minister voor openbare wer ken Razza en den onderzoekingsreiziger baron Franchetti bekend werd. De machine was Dinsdagavond uit Rome aangekomen en Woensdagochtend om 5.20 uur naar Massaoea vertrokken Woensdagavond be reikte den Italiaanschen vertegenwoordiger te Cairo van de regeering in Eritrea het dringend verzoek een onderzoek te willen laten instellen naar het vliegtuig dat dien avond nog niet in Massaoea was aange komen. Het Itallaansche gezantschap te Cairo stelde zich direct in verbinding met de commandanten der Engelsche en Egyp tische vliegerafdeelingen. Britsche vliegers zochten het traject af doch konden voor Port Soedan geen enkel spoor vinden. Pas 's avonds om vijf uur kwam bericht bin nen dat een Engelsche vlieger het ge raamte van het toestel op 20 K.M. van het vliegveld van Asmara in de woestijn had ontdekt. Niemand had vermoed dat het toestel verongelukt was zoo dicht bij de plaats vanwaar het was vertrokken. Het toestel was door de vlammen vernield. De motoren hadden zich in het woestijn zand geboord. De commandant der Brit sche luchtstrijdkrachten in Egypte stelde zich direct met den Italiaanschen gezant in verbinding Deze begaf zich naar de plaats des onhells teneinde regelingen te treffen voor de overbrenging der lijken naar Cairo. „Egyptian Gazette" meldt, dat bij het eerste onderzoek zou zijn komen vast te staan dat het ongeluk veroorzaakt is door de ontploffing van den benzinetank. DE A.S. LAGERHUISVERKIEZINGEN. LONDEN, 9 Aug. (A.N.P.) De „Times" meldt dat volgens de laatste gegevens 490 conservatieven bij de a.s. algemeene ver kiezingen candidaat zullen worden ge steld. 412 dezer candidaten zijn lid van het thans zittende Lagerhuis en deze parle mentsleden wenschen voor een herkie zing in aanmerking te komen. Bij de laatste verkiezingen zijn 470 con servatieven gekozen. Intusschen zijn bij aan vullende verkiezingen 10 zetels over gegaan aan de Labour Partij en een na tionaal liberaal lid nam de plaats in van den conservatief, die, naar het Hooger- huis was verhuisd. 47 conservatieve La- gerhulsleden hebben medegedeeld dat zij niet voor een herkiezing in aanmerking willen komen. In 37 gevallen evenwel is reeds een nieuwen candidaat uitverkoren. Bij de laatste algemeene verkiezingen hebben de candidaten van de nationale regeering niet deelgenomen aan de ver kiezingen In twaalf districten Men hoopt thans dat dit aantal minder zal zijn Tot de 44 candidaten die candidaat zullen worden gesteld in districten welke thans door de oppos'tie worden vertegenwoor digd. behooren acht dames. Het aantal Labour-candidaten zal waar schijnlijk 505 bedragen waartoe alle 58 thans in het Lagerhuis zitting hebbende volksvertegenwoordigers behooren "ïiXli AUTO TEGEN BOOM GEREDEN, Zes personen gewond. In den afgeloopen nacht omstreek halftwee heeft op den Deurnscheweg tj Helmond een ernstig auto-ongeluk plaat, gehad. Een van de kermis aldaar komend, auto, waarin zes personen waren gezeten ls daar tegen een boom gereden, waar.! schljnlljk door onopletendheld van dei chauffeur. Drie van de Inzittenden werde, uit den wagen geslingerd en met ernstig, verwondingen opgenomen. Zekere H. uit Rotterdam was er het ernstigst aai toe. Met een zware hersenschudding wen hl) ln een nabijgelegen woning binnenge drager,, alwaar hij ter verpleging ls opg,. nomen, aangezien vervoer door een gt neesheer verboden werd. Twee dan» zekere mej. H. v. d Z. uit Bakel en me A. G„ kantoorbediende te Rotterdam, dl resp. een armbreuk en ernstige snijwondc bekwamen, zijn na voorloopig te zijn vet bonden, naar het Ziekenhuis te Helmom overgebracht. De overige inzittenden, een meisje gg Rotterdam, een inwoner uit Venlo, alsmej de bestuurder, de autohandelaar A. v. a uit Eindhoven, kwamen er met lichte knej, zingen af. Na verbonden te zijn kondg zij naar huis gaan. BRAND IN DE MALVASTRAAT TE AMSTERDAM. Bewoner bewusteloos. Te ongeveer twee uur ln den afgelo» pen nacht ontdekte een agent van politii dat brand was uitgebroken in perctt Malvastraat 11, 2e etage, aan de overzjjd van het IJ te Amsterdam, De gordijnen voor het raam brandden De agent wekt onmiddellijk de buren er liet de brandweer waarschuwen. Aanvu- kelijk was men van meening, dat niemin, zich in het perceel bevond, doch plotse llng zag de agent Iemand voor een du dakvensters staan. De gang stond vol rook, zoodat de agem vla het belendende perceel de woning bin, nen moest dringen. Het gelukte hem den bewoner D. de Vries, die reeds bewuste, loos was naar bulten te brengen. De brandweer, die inmiddels ter plaatN was gekomen, slaagde er spoedig In he vuur te blusschen. De hulskamer en dl keuken zijn voor het grootste deel ultge. brand. Verzekering dekt de schade; d, oorzaak van den brand is onbekend, doel het is niet onwaarschijnlijk, dat deze ont staan ls door een weggeworpen sigaret, di ln een kleerenkast terecht ls gekomen. De heer de Vries ls ln het Blnnengast huls opgenomen. Hij is weer bij kennis doch kon nog niet door de politie wordei gehoord. BEWUSTELOOS LANGS DEN WEG GEVONDEN. In den afgeloopen nacht is de mijnwer ker J. B. uit Kerkerade ter hoogte van de Bril bewusteloos langs den weg gevonden. Naast hem lag zijn rijwiel dat eenlgszlns beschadigd was. In bewusteloozen toestand werd hij per auto naar het ziekenhuis overgebracht, waar een dokter een dubbele schedel breuk constateerde. De man is hedenmorgen zonder tot be wustzijn te zijn gekomen aan zijn ver wondingen bezweken Men vermoedt dat hij van zijn rijwiel ls gevallen. Het slachtoffer was gehuwd en 34 jaar oud. EISCHEN VAN DE DEENSCHE BOEBEN. KOPENHAGEN, 9 Augustus (Reuter). Een delegatie van den Boerenbond heelt besprekingen gehouden met de besturen der 4 groote partijen, welke ln den Rijks dag vertegenwoordigd zijn. Op het pro gramma stonden de elschen der boeren, die bij de demonstratie voor het koninklijk paleis in bijna ultimatum-vorm naar voren zijn gebracht Naar verluidt hebben de besprekingen een volkomen rustig verloop. DE OVERSTROOMINGEN IN OHIO. NEW YORK, 9 Aug, (Reuter). De over stroomingen, waardoor sinds eenige dagen verscheidene staten vsm Noord-Ameriki geteisterd worden heeft In Ohio een steeds dreigender karakter aangenomen. Het water heeft vooral groote schade aangericht ln het dal van den Muskin gum. Men beschouwt in dit deel van Ohio de overstroomingen de ergste van laatste 22 jaar. De materieele schade wordt geraamd op ongeveer drie millloen dollar. Drie per sonen zijn reeds verdronken. STAKING TE NEW-YORK. NEW-YORK, 9 Aug. (Reuter,. De ar beiders der „Works Progress Administra tion", welke een onderdeel vormt van het regeeringsprogram voor werkverschaffing, hebben voor heden een algemeene staking afgekondigd, als protest tegen dt door de regeering vastgestelde loonschaal van 93J dollar per maand voor geschoolde arbeiders Ongeveer 100.000 werklieden zijn hierbij betrokken. De vertegenwoordigers der meeste vakvereenigingen van bouwvak arbeiders ln New-York hebben ziel. met oe „W.P.A." arbeiders solidair verklaard, besloten, de staking te steunen. Op grond van deze feiten heeft de lei- der van het bureau te New-York ™r werkverschaffing, generaal Johnson, gis1*' ren nog een radio-rede gehouden tot georganiseerde arbeiders om de staking w voorkomen. Johnson vermaande de arbeiders drui send af te zien van hun stakingsplannen, daar anders wellicht, de ongeveer VU u}"* Hoen hulpelooze en hongerige gezlnsleae der arbeiders hiervan het slachtoffer zen den worden. J-l

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2