gste Jaargang VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1935 No. 23121 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS BURG. STAND VAN LEIDEN BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws 1 van heden. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk Sager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling [Woensdags en Zaterdags 50 ets bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht Voor opzending van brieven '30 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f.2.35 per week f.0.18 Franco per post f. 235 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.J |t nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. EUWE LOONSVERLAGINGEN BIJ DE H.T.M. VERMOEDELIJK MET INGANG VAN I JANUARI A.S. Ie directeur der Haagsche Tramweg Mij. ift het navolgend schrijven tot de Per- jeelraad gericht: [ooals U bekend is, had de Raad van lieer In Dec. '34 besloten tot invoering een loonsverlaging van 9°/o ln 2 etap- van 4'/; op 1 Jan. en 4op 1 April '35, ch onthield het College van B. en W. Den Haag daaraan de vereischte goed- iring waardoor een loonsverlaging van op 1 Jan. j.l. is ingegaan. Het college B. en W. had daarbij den wensch te ben gegeven, dat getracht zou worden igs anderen weg, met name door de (invoering van 10-cents-ritten tot een leering van het bedrijf te komen. Het xkte daarbij op dat het, indien die po lgen niet mochten slagen, bereid zou zijn >p 1 Juli ingaande verdere loonsverla- ln overweging te nemen. De ingevoerde maatregel van 10 cents rit iknlpkaarten) heeft evenals de s eerder ingevoerde tariefsverlaging hdertarief en 5 cents korte trajecteni in r. Haag en Leiden en 15 cents overstap- jetten i er wel toe geleid, dat de voort- rende daling van het aantal reizigers tot an kwam en zelfs in een stijging van aantal overging, echter was deze stij- onvoldoende om de verminderde ont- qsten per reiziger op te heffen. Over erste 5 maanden van het loopehde jaar Irinderden de ontvangsten met gemid- f. 53.000 per maand tegenover dezelfde inden van het vorige jaar. De exploi- iekostenuitgaven verminderden in die- de periode met rond f. 40.000 per maand dat het tekort dat over 1934 reeds 131.000 bedroeg dit jaar vermoedelijk nog :t onbelangrijk zal aangroeien. In leder lal is er vooralsnog geen sprake van lige saneering van het bedrijf, integen- !l is de toestand nog ongunstiger dan 'leden jaar. Er zou onder deze omstan- Jieden alle aanleiding bestaan hebben gebruik te maken van de bovenge- tmde toezegging van het college van B. W. door zóó spoedig mogelijk tot een nsverlaging van 3% over te gaan. De ad van Beheer heeft deze aangelegen- id in zijn Julivergadering besproken. Het lege heeft toen overwogen dat de finan- ele toestand van het bedrijf inderdaad verdere verlaging van de loonen ver- riit, dat deze echter in verband met de tprekingen, die daaraan vooraf dienen gaan practisch (de verlaging der loo- D) toch niet veel voor 1 Sept. a.s. zou toen ingaan. De Raad heeft verder trwogen dat waar hij in Dec. vorig jaar 'eid was geweest om, behoudens het ge- van een catastrophalen achteruitgang na 9°/o loonsverlaging met ingang van 1 ril te hebben ingevoerd voor het jaar 15 niet verder dan dat percentage te Ui, ook thans voor den loop van dit jaar f verder dan die grens zou willen gaan. Raad was echter bij meerderheid van 'ening .dat indien niet zeer spoedig een angrijke verbetering in de ontvangsten cht worden verkregen, een loonsverla- 8 van 3% onvoldoende zou zijn. zoodat 't 1 Jan. opnieuw tot een verlaging over man zou dienen te worden. Onder deze standigheden heeft de Raad var. Be- !r het niet wenschelijk geoordeeld tot i nieuwe loonsverlaging van 3°/« in den P van 1935 over te gaan. echter zullen niddellijk na afloop van het zomersei- 'n besprekingen met den Personeelraad Men aangevangen omtrent de maatre en die met ingang van 1 Jan. 1936 nood- [eliik zullen zijn. Jt doe U hiervan mededeeling. oodat uit "'(blijven van een loonsverlaging in i 'oog van het jaar 1935 geen verkeerde '"^trekkingen door U zouden worden naakt". LEIDSCHE STERREWACHT. Vertraging in de aflevering van de nieuwe telescoop. pf Leidsche Sterrewacht had, naar men nt. eenige jaren geleden besloten om grooten dubbelen telescoop ter foto- ueering van sterren aan het Zuidelijk irond te Johannesburg op te richten. uia-Afrikaansche regeering had haar in verleend door het plaatsen van een ciaal gebouw, terwijl het Rockefeller "Mingsfonds aan de Leidsche Sterre- ent voor dat doel 20.000 ter beschik- >8 had gesteld ,'sPy°nkelijk zou de telescoop in de iw van 1933 gereed moeten zijn Irt» i Verschillende omstandigheden ïnVV een uitstel en thans is te Jo- burg bericht binnengekomen, dat nzen Wel is waar voltooid, doch niet zijn Het zal waarschijnlijk K aldus de „Tel." ze opnieuw te .hetgeen wederom een jaar in be- Zal nemen. REIZIGERS NAAR DUITSCHLAND. Gelijk bekend is het in Duitschland o.m. aan confessioneele jeugdvereenlgingen verboden om ln het openbaar in uniform te verschijnen. In verband hiermede ver dient het aanbeveling voor dergelijke or ganisaties hier te lande, bü eventueele reizen naar Duitschland, met genoemd verbod rekening te houden. NIEUW BRANDALARM BIJ DE POLITIE. De politie-brandweer onder leiding van inspecteur Couzy is gistermiddag uitge rukt voor een begin van brand in een onbewoond perceel in de Bouwelouwesteeg welke met één slang op de waterleiding is gebluscht. Bij dezen brand is voor het eerst gebruik gemaakt van het nieuwe alarmsysteem, bestaande uit een aantal sirenes, welke op verschillende plaatsen van het Politiebureau zijn aangebracht. Zoodra brand wordt gemeld, worden deze sirenes door een druk op een knop door den inspecteur in werking gesteld en begeeft iedere voor het blusschings- werk aangewezen polltie-agent zich on middellijk naar de kazerne. Dit systeem werkt dus aanzienlijk sneller dan het tijdroovende telefoneeren naar de on derschelden afdeelingen. De eerste practische proef is uitstekend geslaagd; in weinig oogenblikken was de spuit bemand en op weg naar den brand. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe Inschrijving: N V. Joh. Hicken- dorff's Schoonmaakbedrijf en Glazenwas- seher, filiaal, Lusthoflaan 52, Leiden. Hoofdzetel Waldeck Pyrmontkade 73/75, 's-Gravenhage. Wijzigingen: NV. voorheen Arie Ver- duyn, Hooftstraat 275, Alphen a. d. Rijn, Stoommeelmolen, handel in graan, enz. Uitgetr. directceur: F. M. Verduyn, Lisse, comm. Joh. Verduyn. Lisse en comm. F. M. Verduyn Czn. Lisse. Nieuwe Directeuren: H. Verduyn, Alphen a. d. Rijn en F. M. Verduyn Jr., Alphen a. d. Rijn. E.N.R.O., Veurscheweg 45h, Voorschoten. Verhuur van geluids-installaties. Zaak verplaatst naar Zoutmanstraat 83, 's-Gravenhage. N.V. Mij. tot Exploitatie van Villaparken en Bouwterreinen ,,De Breloft", Douza- straat 19, Noordwijk. Uittredend commissaresseMevr. G. A. Breedveld, Noordwijk. CONCERT IN „RHIJNGEEST". Gisteravond gaf de R.-K. Harmonie „Triumph" uit Oegstgeest, dirigent de heer Kroon alhier, in den tuin van „Rhijngeest" een concert, dat door velen met groote belangstelling werd aange hoord. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op dr. H. W Borgerhoff Mulder, le geneesheer van Rhijngeest" en den heer Valk, hoofd v. d. Econ. Dienst. Na afloop van het concert, dankte dr. Borgerhoff Mulder het gezelschap voor het gebodene. Bij de Gem. Arbeidsbeurs stonden gisteren 3866 werkzoekenden ingeschre ven tegen 3226 op denzelfden datum van het vorige jaar. Bij Kon. besluit is benoemd tot re serve-kapitein bij het 4de regiment in fanterie de reserve eerste luitenant H. P. L. Lohbeck van het regiment jagers. Mej. C. Wiersma alhier is geslaagd voor het examen handenarbeid. Het Rijksmuseum van Oudheden en het Rijksmuseum van Ethnografie (Vol kenkunde) werden in 1934 bezocht door resp. 9411 en 1930 personen. geboren. Hendrik, z. v. J. H. Moenen en C. M. v. Oosten Elisabeth Maria Antonia, d. v. J. J. A. Welling en C. J. Hillenaar An- tonius Adrianus, z. v. J. A. Vink en W. v. d. Ploeg. o ondertrouwd M. A. H. Starrenburg jm. 33 j. en E. W. v. d. Graaf jd. 32 j. J. C Bakker jm. 24 j. en H. R. Viele jd. 27 j. - M. Nijssen jm. 31 j. en J. M. Bonnet jd. 29 j. Q. J. v. Niekerk jm. 29 j. en C. C. Snelder- waard jd. 27 j. OVERLEDEN. S. C. KriekWinterkamp, vr. 64 j. DE ALGEMEENE TOESTAND. Polen en Dantzig zijn het ééns geworden. Nieuwe decreten in Frankrijk vastgesteld. De mobilisatie in Abessynië. Het conflict tusschen Polen en Dantzig is bijgelegd. Even heeft het er naar uitge zien dat het tot een uitbarsting komen zou toen ter weerszijden troepenmachten langs de grens werden saamgetrokken, maar ge lukkig begreep men weldra dat beide par tijen slechts nadeel zouden kunnen boeken bij het verder op de spits drijven der han gende kwesties! Het gezonde verstand ze gevierde en het systeem der directe ge- dachtenwisseling bracht thans spoedig de oplossing. Gisteravond werd het volgende gemeenschappelijk communiqué gepubli ceerd „Bezield door den wensch alle moeilijk heden, die zich in den laatsten tijd hebben voorgedaan in de Dantzigscli—Poolsche betrekkingen uit den weg te ruimen en in volkomen overeenstemming de in de laat ste twee jaar van samenwerking gehand haafde lijn van directe gedachtenwisseling ook verder in acht te nemen, hebben de gevolmachtigde vertegenwoordigers van Dantzig en Polen contact gezocht om het terrein van de bestaande moeilijkheden te onderzoeken en een oplossing te vinden". In het communiqué wordt dan verder uiteengezet, dat de senaat van Dantzig in het verlangen een geordende huishouding en rechtstoestand te herstellen, welke vol komen rekening houdt met de behoeften van Polen en Dantzig, zijn verordening be treffende het vrij van rechten invoeren van eenige soorten goederen heeft opge heven. In een eveneens door beide partijen on derteekend aanvullend protocol wordt dan nog bepaald: De senaat van de Vrije Stad Dantzig en de Poolsche regeering zullen onderhande lingen aangaan ten behoeve van het af sluiten van een overeenkomst, die de ef fecten van Dantzigsche guldenadministra tie op den Poolschen transitohandel en het transitoverkeer door het gebied van de Vrije Stad Dantzig én het vrije economi sche verkeer tusschen Polen en Dantzig, zal moeten opheffen. De senaat van de Vrije Stad Dantzig zal voor een korten tijd de guldenregeling nog in stand houden. Gedurende dien tijd zal Polen geen nieuw voorstel indienen tot uitsluitend of preferentieel gebruik van d«p zloty bij het haven- of spoorwegbe- stuur. Toch zal in het belang van het Poolsche bedrijfsleven de heffing van douanerechten in Dantzig gedurende dien tijd in zloty geschieden. Na dien tijd wor den de bepalingen van artikel 205, par. II van de overeenkomst van Warschau van kracht. Voorts zijn bij de besprekingen door beide partijen mondelinge verklaringen afgelegd. Van Dantzigsche zijde werd ver klaard Mochten in verband met de onderhande lingen over de gevolgen van de Dantzig sche guldenregelingen op den Poolschen transitohandel en -verkeer door het ge bied van de Vrije Stad Dantzig en het vrije economische verkeer tusschen Dantzig en Polen besprekingen tusschen de leiders van de beide circulatiebanken noodzakelijk lijken, dan zullen die besprekingen aange knoopt worden. Van Poolsche zijde werd verklaard: Uit naam van de Poolsche regeering be vestig ik met het oog op de overeenkom sten van heden, dat het havenaccoord van 5 Augustus 1933 en van 18 September 1933 de juridische en feitelijke basis is voor de afwikkeling van het Dantzigsche haven- verkeer. In Frankrijk spitst de situatie zich steeds meer toe. De relletjes zijn geworden tot een soort opstandige beweging, waar bij in den afgeloopen nacht te Toulon twee personen gedood zijn en tientallen betoogers en politie-agenten werden ge wond. Het is te hopen dat de regeering er in slagen mag de nieuwe decreten, die gisteren werden vastgesteld (veertig in totaal) met grooten spoed te doen door werken. Slechts op die wijze zal het mo gelijk zijn de gemoederen weer volkomen tot rust te brengen! De nieuwe decreten bestaan uit twee groepen, en wel een groep, die geheel nieuwe maatregelen be treft en een tweede groep, die beschouwd kan worden als een reeks aanvullende be palingen op de reeds van kracht zijnde decreten, De nieuwe wetsdecreten bevatten ten deele ook mededeelingen over de maat regelen tot verlaging van de kosten van levensonderhoud. In verband met het geschil tusschen Italië en Abessynië weet het „Giornale d'Italia" interessante bijzonderheden mede te deelen omtrent het jongste mobilisatie bevel in Abessynië en inzake de voorbe reidende maatregelen van het Abessyni- sche leger. Volgens het blad hebben de Abessijnen in het Tigrai-gebied, dicht bij de grens van Eritrea, loopgraven en versterkingen aangelegd, die niet alleen van defensieven aard zijn, doch ook als steunpunten voor een aanval zouden kunnen dienen. In de streek van Makalle zijn niet alleen ver sterkingen aangelegd doch heeft men te vens een wegennet, geschapen, dat van zuiver strategischen aard is. Dicht bij de grens zou men versterkte centrale punten hebben gebouwd voor de ontvangst en distributie van materiaal, terwijl men bovendien bezig zou zijn met den bouw van wapen- en munitie-magazijnen. Abessynië versterkt zijn grenzen gelei delijk en op onopvallende wijze, door voortdurend kleine troepen-eenheden naar de grens te zenden. Bij de versterking van de grens van Eritrea zou dit op systema tische wijze zijn geschied. Bijv. op 10 Juli j.l, arriveerde te Adigrat een mitrailleur- afdeeling van 1000 man. Op denzelfden dag kwamen 2000 man te Sinkatra aan en op 13 Juli werden 12.000 man te Adoea geconcentreerd, en 2000 man in de om geving. Op 21 Juli arriveerden 1000 man te Agoa en wederom 1000 te Adigrat. Bijna dagelijks zouden karavanen met wapens en munitie Addis Abeba verlaten in de richting van de grenzen van Somaii- land en Eritrea, en tegen het einde van de maand Juli was de mobilisatie in de districten Lesjent en Oeöliso in vollen gang. Bovendien is men te Addis Abeba begonnen met het organiseeren van de luchtafweer. Wat de mobilisatie aan de grens van Italiaansch Somaliland betreft zou deze in de districten Harar en Ogaden prac tisch voltooid zijn en haast men zich met het zenden van meer wapens en munitie naar dit gebied. Terwijl op 9 en 11 Juli nog een karavaan met wapens Addis Abeba verliet, vinden de transporten in de laat ste weken nog uitsluitend met auto's plaats. Volgens Italiaansche schattingen bevinden zich op het oogenblik in Abes synië 110.000 gewapende manschappen aan de grenzen, waarvan 83.000 aan de grens van Eritrea en 30.000 aan de grens van Italiaansch Somaliland. Bovendien zou er nog een geheim mobilisatiebevel van den Negus zijn, volgens hetwelk uiter lijk 12 September a.s. alle valide mannen gewapend moeten vertrekken naar de posten, die hun door hun stamhoofden worden aangewezen, terwijl de bevelheb bers 3 dagen voor 12 September de laat ste instructies zouden ontvangen. Uit Montreal, in Canada, wordt gemeld, dat een groot aantal vrijwilligers zich heeft aangemeld om dienst te nemen bij het Abessynische leger. Tot hen behooren niet alleen negers, doch ook blanken, die bereid zijn hun leven te offeren voor de zaak van Abessynië. Eenige hunner zijn oud-strijders uit den wereldoorlog, die verklaren opnieuw ten strijde te willen trekken. Anderen zijn nog jong, zonder werk en belust op avontuur. De organisator der recruteering in Ca nada verklaart, dat hij geen moeite zal hebben om een bataljon bijeen te bren gen, doch dat de moeilijkheid zal zijn de manschappen over te brengen naar Abes synië. In samenwerking met de Abessyni sche autoriteiten gaat men thans na wat te dezen aanzien kan worden gedaan. DUITSCHLAND. Ontbinding Stahlhelmorganisaties en vrijmetselaarsloges Joodsche bad gasten moeten verdreven worden. Gisteren zijn naar de geheime staats politie mededeelt, de Stahlhelm-organisa- tie in het district Groot-Berlijn alsmede in Brandenburg. Pommeren en in het ge bied van de Ostmark. langs den Poolschen corridor, ontbonden. De eigendommen van de ontbonden afdeelingen zijn voorloopig in beslag genomen. Door een aantal vrijmetselaarsloges is besloten hun organisaties op te heffen. Naar aanleiding hiervan schrijft de Völ- kische Beobachter: Met dit feit is onder een bijzonder hoofdstuk der wereldge schiedenis definitief en voor altijd een streep getrokken. Lang heeft het geduurd aleer de kringen der volksgenooten de ware erkenning kregen van het wezen der vrijmetselarij. De door de vrijmetselaars steeds bedreven politiek had de loges langen tijd in een mystieke geheimzinnig heid gehuld, van waaruit naar de buiten wereld slechts zooveel doordrong dat in stillen kring de edele menschelijkheid en weldadigheid werd bedreven. Pas de on derzoekingen van den laatsten tijd hebben deze sluier opgelicht en het waarachtige einddoel der vrijmetselaars blootgelegd. Een einddoel dat volgens de Völkische Beobachter niet bestond in een geluk brengende verlossing van de menschheid. doch een politiek welke bewust het oog gericht had op de stichting van de Jood sche wereldrepubliek De draden die hierbij werden gesponnen en die van hoog poli- tieken aard waren ziin zoo fijn, dat men gevoeglijk en met recht het streven der vrijmetselarij een .koninklijke kunst" kan noemen. e De Beiersche minister van binnenland- sche zaken Adolf Wagner heeft den burgemeester van Bad Tölz een telegram gezonden waarin hü hem hulde brengt voor het besluit dat alle Joodsche bad gasten de gemeente Tölz binnen 24 uur moesten verlaten. De minister hoopt, dat alle Beiersche badplaatsen het voorbeeld van Tölz zullen volgen. ENGELAND. Het Britsche bedrijfsleven. Het aantal werkloozen is volgens de tel ling opgemaakt per 22 Juli gedaald tot 1.972.941. Hoewel een verbetering valt waar te nemen, wekt het desniettemin teleur stelling, dat deze verbetering zich in een I langzaam tempo voltrekt. Over het alge meen neemt de werkloosheid in de zomer maanden toe en tot het einde van het jaar heeft doorgaans geen ommekeer plaats. De i afneming in de laatste maand bedroeg I BINNENLAND Het vacantieverblijf der Koninklijke familie in Schotland; ernstige last van persfotografen (Binnenland, 3e Blad). De nieuwe Warenwet ingediend; in standhouding keuringsdiensten aan de gemeenten overgelaten (Binnenland, 3e Blad). Bescherming tegen luchtaanvallen. (3e Blad). Bezuiniging op onderwijs-uitgaven; om zetting van 5-jarige in 3-jarige hoogeré burgerscholen (3e Blad). BUITENLAND. Nieuwe schietpartijen in Frankrijk; twee dooden en meerdere gewonden (Buiten land en Tel., le Blad). Overeenstemming in het conflict tusschen Polen en Dantzig. (Buitenland, le Blad). Omkooperij van regeeringspersonen in Amerika. (Buitenland, le Blad.) ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. 27.000. In sommige districten en enkele takken van bedrijf nam het aantal werk loozen toe. Alles bijeen genomen kan toch. van een opleving gewag worden gemaakt. Deze opleving openbaart zich vooral in de zware industrie, die kapitaal-goederen ver vaardigt, zooals machinerieën en con structie-staal. Het komt er nu echter maar op aan, of die kapitaalgoederen weer de gelegenheid zullen openen om ver- bruiksartikelen te fabriceeren en of er genoeg afnemers zullen zijn om deze arti kelen te koopen. Sommige export- industrieën hebben het hard te verant woorden, zooals de wol- en textielnijver heid, welke door de handelsbelemmeringen van Duitschland en Italië, nog verder be moeilijkt zullen worden. Over het algemeen gelooft men niet, dat het aantal werk loozen spoedig beneden 1.750.000 zal dalen. Het feit echter, dat het vijf jaar heeft geduurd alvorens het aantal werkloozen beneden twee millioen kon worden terug gebracht, maakt het duidelijk, dat alle krachten, zoowel nationaal als internatio naal moeten worden ingespannen om een eenigszins bevredigend herstel te kunnen bewerkstelligen. CHINA. Noord-China als bufferstaat? De Japansche pers publiceert berichten uit Peking inzake vooruitgang in de on derhandelingen over het sluiten van een militair accoord tusschen de Japansche militaire autoriteiten van Noord-China en de gouverneurs van de provincies Hoepei, Sjantoeng, Sjansi, Soei Joean en Tsjahar. Men vermoedt, dat het werkelijke doel van de Japansche autoriteiten is een buf ferstaat te vormen tusschen China en Sovjet-Rusland. Het acooord heeft betrekking op een ge bied van meer dan 800.000 vierkante mijl. VEREENIGDE STATEN. Omkooperij van regeeringspersonen - Verbluffende verklaringen voor Senaatscommissie. De Senaatscommissie voor 't onderzoek naar omkooperij met betrekking tot het wetsontwerp tot verbod van holding maatschappijen van openbare nutsbedrij ven, heeft Patrick J. Hurley gehoord, die in het kabinet van president Hoover mi nister van oorlog is geweest, en Joseph Tumulty, den secretaris van wijlen presi dent Wilson. Zij verklaarden van belang hebbende electriciteitsmaatschappijen geld te hebben ontvangen voor het verleenen van advies over de wijze, waarop de aan neming van het wetsontwerp met betrek king tot de openbare nutsbedrijven tot mislukking zou kunnen worden gebracht. Hurley verklaarde, dat zijn advocaten- firma in de afgeloopen jaren 100.000 dol. her't ontvangen van de Associated Gas and Electric Corporation, die, naar de commissie heeft vastgesteld, 700.000 doll, herft uitgegeven om het wetsontwerp geen doorgang te doen vinden, Tumulty zeide 33.500 doll, te hebben or uigen van de American Waterworks en andere maatschappijen onder meer de Cities Service Corporation, van welk geld hij 5000 doll, had betaald aan den vroe- geren senator Moses en aan den broer van den senator van Montana, John Walsh, 2500 doll. Hij onthulde, dat de Cities Service Cor poration bij John W. Davis, die indertijd democratisch candidaat voor het presi de schap is geweest en ook ambassadeur der Vereenigde Stat'n te Londen, advies had ingewonnen over de grondwettigheid van de Wheeler-Rayburn Bill. Hoeveel geld daarvoor zou zijn betaald is niet be kend geworden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1