RAADSELS. .Robbie, Je schep," waarschuwde moe der. „Niks, hoor! Vanochtend ballen met Wim en Jan, mam." „Groot gelijk, Rob; 'tzou mij óók te veel zijn, m'n schep mee naar het strand te sleepen, ais ik nog niet zeker wist, of 'k die gebruiken zou," zei tante Han heel effen Robbie keek snel op; hield tante - Han hem voor den mal? Jawelde leuke portier in z'n mooie uniform, die ge dienstig de deur voor mam en tante open hield. grinnikte stilletjes: die had het ge hoord die had begrepen, hoe tante Han een loopje met luien Robbie nam! Met één sprong was Robbie van de stoep, stompte uit nijd z'n bal haast onder een auto graag had hij wat brutaals gezegd, maar tegen tante Han durfde hij niet! 'n Tante, die Jou met je moeder mee te logeeren vraagt in zoo'n fijn hotel aan zee, nou, daar heb je 'n beetje ontzag voor, hè? De portier keek Robbie na. Jammer, dat het ventje zoo eleenzinnig was en alles zelf 't beste meente te weten! Laatst nog met die lift.... o, toen hadden de han den van den portier gejeukt om Robbie eens door eikaar te schudden, zoo gruwe lijk vervelend zanikte die jongen! Alle kinderen waren dol op de lift, en de goed hartige portier deed menig „extra-ritje" voor hun plezier, heusch! Maar die Robbie wou met alle geweld zelf de lift bedienen en kon blijkbaar maar niet snappen, waarom hij dat niet mocht. Hij had het al zoo dikwijls gezien en wist precies, hoe 't ging! „Toe nou!" „Nee Robbie," had de portier gezegd, „al geloof ik best. dat je 't kunt, en dat je de lift niet uit de vierde verdieping laat plof fen, het is me streng verboden, gasten de lift te laten bedienen Je mama of tante mogen 'took volstrekt niet! Niemand!" Dat vond Rob „onzin". Als de ober mocht, en de meneer-van 't-hotel, waarom Robbie dan niet? Er waren wel hotels, waar ze „lift-boys" hadden, zulke kereltjes, niets grooter dan hij! Was-ïe soms minder dan zóó'n jog? Ten laatste had de portier boos gezegd: ,,'t Mag niet en daarmee uit! Als je nog lauger zeurt, worden we kwade vrinden!" Toen had Robbie eindelijk gezwegen, 'n Jongen trok tóch aan 't kortste eind tegenover den portier zoo'n man van gewicht! Nu, een man van gewicht was de portier zeker! Iedereen moest bij hem terecht komen: Ook de meneer, die aan 'thotel verscheen, toen Robbie met mams, tante en z'n bal, naar 't strand was gegaan, ook die meneer-van-de-electriciteit had een boodschap voor den portier! Hij kwam waarschuwen, dat straks, klokke elf, de electrische stroom voor enkele minuten werd afgesloten, wegens een reparatie. „Véél hinder zul je er niet van hebben." „Nee," lachte de portier, ,4e zon geeft vandaag volop licht, en gasten voor de lift heb ik niet! Die amuseeren zich alle maal aan 't strand!" En de portier ver moedde niet, dat hij een klein beetje jokte! Want wél waren alle gasten aan 't strand, maar amuseeren?.... Kijk Robbie maar aan! Wim en Jan hadden onverwachts een oom op bezoek gekregen, die beeld houwer was, en nu mochten zij oom hel pen bij een kunstwerk van zand! Dolgraag had Robbie mee willen doen, maar.hij miste z'n schep! En vragen, of hij z'n schep mocht halen? Zou je tante Han spottend zien kijken! Nee hoor, dat nooit! Moeder sag best, dat Robbie te koppig was om te vragen, en wou haar ventje toch graag helpen! Daarom zei ze: „Hé, had ik nu 't Zondagsblad maar, waar dat leuke taschje in staat, Han! Ik zou 'tbest willen nahaken!" En tante Han. zelf verdiept in haar boek, zei argeloos: „Kan Rob 't niet voor je halen?" Even later rende een o! zoo hulpvaar dige Robbie naar 'thotel! En terwijl hij ademloos om de krant voor mams vroeg, stak hij z'n hand al uit naar de schep in het paraplubakje. Maar de portier had een stapel kranten te doorsnuffelen naar het Zondagsbladde hall was verlaten, de lift vlak bij wat een kans voor Rob bie!.. Robbie sprong in de lift: rrt, rrt, deuren toe; tik. lichtje aan; hup. handvat draaien en zoemend steeg de lift naar boven! „Ja, schreeuw maar, portier!" schaterde Robbie, de üft-boy, „ik ga toch lekker fijn tot de vierde verdieping!" En juist toen Robbl e van die hoogte terugkeeren zou ging op eens het lichtje uit. de lift schudde, het zoemende gelald had ook al opgehouden. Als een flits ging 'tdoor Robs hoofd: „jij zult de lift niet uit de vierde verdie ping laten ploffen"hij voelde zich vallen, sloeg z'n banden voor de oogen en gilde: „moeder!"... Maar deze electrische lift, bij 't slaan van elf uur stroomloos geworden, viel niet, kon zelfs nooit vallen, omdat er (wat Rob niet wist) een zwaar tegenwicht aan zat. Langzaam zakte de lift naar be neden, waar de woedende portier te wach ten stond: hij zou dien kwajongen! Doch toen de portier dat zielige, bleeke, och zoo kleine manneke zag, nam hij Rob bie vol medelijden op zijn knie. Heftig snikkend vertelde Bob van zijn vreese- lijken schrik en doodsangst, toen hij niet anders verwachtte, dan met lift en al om laag te storten! Nooit, nooit zou hij dat afschuwelijke oogenblik vergeten! De goede portier kalmeerde het kind, bette Bobs 100de oogen met frisch water en beloofde te zwijgen. De les was al hard genoeg geweest voor Robbie, vond hij! Toen Rob de krant aan moeder gaf, zei mam even: „Zóóveel te babbelen gehad met je vriend, den portier?" Robbie repte zich maar gauw naar Wim en Jani Maar wat gekker was: den eersten keer, dat Robbie weer in de lift zat, voelde hij zich wee en misselijk: alle aardigheid leek er af, met den portier „extra ritjes" te doen! Ja, dat was 't-staartje-van-'t-muisje van Robs ongehoorzaamheid 't Kwaad strafte zichzelf, hè? (Nadruk verboden.) VOOR GROOTEREN. Verborgen dierennamen. De ramen in het nieuwe huis z breeder dan in het oude. Je weet niet. hoeveel smart er wordt. Wij gingen naar de grot. terwij naar den tandarts moest (2). Maar Jan deze bramen zijn tc niet rijp! Wü kwamen haar tegen, toen en Dick al lang gevonden had. IL Mijn geheel wordt met 10 leb schreven en noemt een stad in Ei 10. 9. 4. 5. 8 is het tegenover van krom. 8, 5. 6, 9 is een draak. 5. 2 3, 7 is een jongensnaam Een 1 4. 7 is een scherp voorw 1. 2. 2. 10. 8 ie de naam van een De 1. I. 1. 1 li een rivier, die c land stroomt. m. Welke gebouwen zijn het groo Die ooit werden gebouwd? En toch storten zij dikwijls in Op hen dus niet vertrouwd! IV. Kruisraadsel. Op de beide krulsjeslljnen ko: naam van een koekje. xxxxxxxxx x x x X ie ril 2e rij 3e rU 4e rij 5e rij 6e rij 7e rij 8e rij 9e rij een medeklinker, een ledemaat, een vruchtje, dat in 't wild een vogeltje. 't gevraagde woord, een provincie in ons land. een visch. een verkorte meisjesnaam, een medeklinker. VOOR KLEINEREN. I. Mijn eerste is een voertuig mijn een rond voorwerp en mijn geheel soort bordpapier Welke knol bestaat uit meer als hij omgekeerd wordt? dai in. Op welke horens blaast men nle Je kent ze stellig goed. t Zijn dieren, meer vertel ik nle Zeg. wat het wézèn moet. rv. Met b word Bc gegeten, met l ben jong dier, met k een toiletartikel, i een deel van een boom en met vervoermiddel. (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14