LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 29 Juli 193$ UIT DE OMSTREKEN. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. dit geen bezwaar vormen. Na repliek wordt het voorstel aangenomen. Zonder stem ming worden aargenomen de verschillen de voorstellen tot verkoop van bouwgrond, etc. De heeren Boeren van Kleef en den Uijl vormen de commissie tot onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden Tijdens dit onderzoek wordt gepauzeerd. Na de pauze verklaart <?- rap porteur de heer van Kleef, namens de commissie de geloofsbrieven in or be vonden te hebben, waarna tot toelating wordt besloten Talrijke besprekingen vol, gen dan bij het voorstel i. z regeling van de loonen der gemeentewerklieden. De voorzitter gaat uitvoerig op een en ander in en ontraadt met klem aanneming van elk ander voorstel. Na re- en dupliek, waarbij de heer Boeren en wethouder Herngreen elkaar fel bestrijden over de wijze van behandeling in overleg met ge organiseerd overleg, volgt stemming Het voorstel Verdonk om de groepsindeeling te regelen in overleg met georg. overleg wordt aangenomen Het voorstel van den heer Boeren c groepsindeeling) wordt ver worpen, terwijl het voorstel van den heer Lambert (verhooging met f 100 Maris gasmeester-opzlchter electriseh bedrijfl wordt aangenomen. Na artikelsgewijze be handeling wordt de regeling aangenomen. Het voorstel inzake toekenning subsidie burgerwacht en gratis gebruik schietbaan door de burgerwacht wordt aangehouden. Aangenomen z. h. st. wijziging der ge- meentebegrooting dienst 1935 en verkoop van een perceel bouwgrond aan W. v. d. Helm alhier q.q. De voorz. beantwoordt dan de door den heer den Uijl gestelde vragen inzake inhouding ziekenfondspre mie van steuntrekkende werkloozen, die nog niet bij een ziekenfonds zijn aange sloten.-De vragen luiden als volgt: 1. Dra gen B. en W kennis van de circulaire ge- dagteekend 9 Juli 1935. welke is toege zonden aan die steuntrekkende werkloo zen, die nog niet bij een ziekenfonds zijn aangesloten? Antwoord: ja, daar deze zelf van B. en W. uitging 2. Zullen B. en W. aan hun voornemen uitvoering geven, n.l. om met ingang van 1 Aug. de voor een ziekenfondsverzekering verschuldigde pre mie van de steungelden afhouden, om uit eindelijk de betrokken werkloozen tot toe treding te dwingen? Antwoord: ja, behou dens in bijz. gerechtvaardigde omstandig heden. 3. Zoo Ja, zijn B en W. dan niet van meening dat langs dezen weg het ge stelde doel niet kan worden bereikt, aan gezien toch de individueele vrijheid ten dezen niet kan worden opgeheven? Ant woord: B. en W. vertrouwen, dat de werkloozen zelf het belang zullen inzien. 4. Wanneer zulks naar het oordeel van B. en W. geen bezwaar is. welke bestemming denken zij dan te geven aan de gelden, welke van het steunbedrag worden afge houden, terwijl nochtans de betrokken de linquent niet tot een ziekenhuis wil toe treden? Antwoord: Deze gelden krijgen bestemming tot betaling der contributie, daar B. en W. de werkloozen dan zelf zul len verzekeren. 5. Is. hetgeen B. en W. in de bedoelde circulaire ter kennis van de niet-verzekerde werkloozen brengen, van hoogerhand voorgeschreven en zoo niet, willen B. en W. dan mededeelen, welke de rechtsgrond is, waarop de even tueel te nemen maatregel steunt? Ant woord: Werd niet van hoogerhand voor geschreven, maar wel bevorderd. Tevens gaf de voorz. nog aan dat de niet aange slotenen bij het ziekenfonds steeds min der worden: van 291 in Nov. '34 bedraagt het nu maar 33 meer, zoodat de menschen meer en meer zelf het nut gaan inzien. Na de rondvraag die geen bijzondere be sprekingen opleverde, sprak de voorzitter woorden van dank en afscheid aan den raad, die behoudens onvoorziene omstan digheden de laatste vergadering in deze zittingsperiode heeft gehad, daarbij zich bijzonder richtende tot de heeren Velt- man. v. Muiswinkel en Groeneveld, die in den nieuwen raad niet zullen terugkeeren. Hoewel het middernaahtelijk uur was aan gebroken, ging hierna de raad nog in ge heime zitting. Ernstige aanrijding. Op den Steekterweg werd het dochtertje van H. L. aangereden door een personen auto, bestuurd door A. S. uit Boskoop. Het kind bekwam ernstige verwondingen aan het hoofd en een hersenschudding, zoodat haar toestand ernstig is. Dr. Schr. uit Zwammerdam verleende de eerste hulp. Het ongeval werd veroorzaakt doordat het kind plotseling den weg overstak. De politie stelt omtrent de schuldvraag een onderzoek in. Aanbesteding. Door Burgemeester en Wethouders van Alphen aan den Rijn werd in het open baar aanbesteed het aanleggen van een straat ter lengte van ongeveer 135 Meter en het uitvoeren van verschillende be stratings- en verstratingswerken. De uit slag was als volgt: C. Zanen, Ammerstol, perc. 1 f. 5550: W. v. d Helm, Alphen, perc. 1, f. 4030 en perc. 2 f. 4137; P C. Langeveld, Neder Hardinxveld. perc. 1 f.4700, perc. 2 f.3800, massa f.8400; J. de Rooij, Vleuten, perc. 1 f.5220, perc. 2 f.3560; Gebr. A Scholts, Leiderdorp, perc. 1 f. 3398, perc. 2 f.3483; A. de Man. Ammerstol. perc. 1 f.5310, perc. 2 f.3800. massa f.9000; P v. d. Doorn, Bergambacht, perc 1 f.5000, perc. 2 f.4400; H. Oudenes, Alphen, perc. 1 f.3617, perc. 2 f.3607, massa f.7157: J. en P. van Wijk, Alphen, perc. 1 f. 4205, perc. 2 f. 4150, massa f. 8300: C. de Raad en J. Tolk, perc. 1 f. 3640; Van Halen en Doornik. Leiden, perc. 1 f. 4700, perc. 2 f. 3860, massa f.8560; Maasem van den Brink, Arnhem, perc. 2 f. 3550: Gesman en Zoetemeijer, Alphen, perc. 1 f. 4540: perc. 2 f. 3790, massa f.8250; Stolk en Braam. Bergambacht, perc. 1 f. 5300, perc. 2 f. 4500. massa f. 9500; W. Visser, Wassenaar, perc. 1 f. 4400. Gun ning aangehouden. Voor het maken van hekwerken (ge deeltelijk metselwerk op onderheid beton- fundeering) ter afscheiding van de in aan leg zijn begraafplaats Verlengde Aarkade, werd als volgt ingeschreven: J. Tolk en C. den Raad, Alphen, f.4650: F. Donker, Alphen, f.4866; W. v. d. Helm, Alphen, f.4413; Gesman en Zoetemeijer, Alphen, f.5210; Gebr. van Wijk, Alphen, f.4999 en H. Oudenes te Alphen f.4995. 0 BOSKOOP. Bij de JJ. gehouden examens, afge nomen door de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagden voor boekhouden de heeren J. v. d. Bosch en P. J. Wijnbeek alhier. Onze plaatsgenoot, de heer B. den Hertog, behaalde aan de Arnhemsche School voor Schriftelijk Onderwijs (Asso> het diploma voor vliegtuigmecanicien- vliegtuigtechniek. De Missietentoonstelling, gehouden in de R.-K. Scholen alhier, is een groot succes geworden. Ook de verschillende attracties hadden zeer veel belangstelling. L van Bergen en S. C. v. d. Spek, alhier, behaalden het Mulo-diploma A. Voor het Mulo A-examen slaagden te 's-Gravenhage alle elf leerlingen van de Chr. Ulo-school aan de Rozenlaan, n.l. T. Geers, Piet Grootendorst. Gré Grooten- dorst. A M Hooftman, C. Jongejan. C. P. Mesman. J. Verheul, A. Zaal, W. G. Eelde- nnk en R. J. Groenewegen. HAZERSWOUDE. De dames G. en N. van Pijlen alhier zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken. o KOUDEKERK. Ergerlijke baldadigheid. Bij den kruidenier W. den H., wonende aan den Rijndijk, heeft men ln den nacht van Zaterdag op Zondag een groote steen door de etalageruit gegooid. OUDE WETERING. Mej. J. C. Krispijn alhier is geslaagd vooor het examen nuttige handwerken. TER AAR. Het afscheid van den burgemeester. In aansluiting op de reeds door ons ge melde bijzonderheden in verband met het vertrek van den Burgemeester, Jhr. de Mu- ralt. vernemen wij nog, dat des avonds een défilé zal plaats hebben van diverse ver- eenlgingen, voor zooveel mogelijk met vaandels, muziek, enz. Een commissie uit de burgerij, die den Burgemeester een huldeblijk wilde aan bieden en daartoe een Inzameling ln de gemeente wilde houden, staakte haar werk- zaamheden op verzoek van den Burgemees ter. die met het oog op de tijdsomstandig heden een geldinzameling voor dat doel niet wenschte toe te staan. Het lijdt even wel geen twijfel, dat ondanks deze ..tegen werking", welke overigens sympathiek aan doet. het onzen algemeen geachten en be minden Burgemeester bij gelegenheid van zijn afscheid van de gemeente, niet aan belangstelling zal ontbreken. BENTHUIZEN. Schietwedstrijd B.V.L. Alhier had de prijsuitreiking plaats van den gehouden schietwedstrijd der plaat selijke B.VL., waarvoor acht prijzen be schikbaar waren gesteld. Nadat de leider de prijswinnaars had toegesproken, wer den de prijzen als volgt uitgereikt: le pr. J. Blijleven Sz.; 2e pr. D. Have naar; 3e pr. M. J. Moerland; 4e pr. P. Spruitenburg5e pr. M Havenaar; 6e pr. J Karbijn; 7e pr. W. M. Snoep; 8e pr. P. Francken. WADDINXVEEN. Mej. J. Rehorst alhier, slaagde voor het diploma Coupeuse Directrice. Mej. J. Verzijden alhier, is geslaagd voor het examen boekhouden. Te Vlist is tot hoofdopzichter van het waterleidingbedrijf benoemd de heer Stuurman, alhier. Ten kantore van den gemeente-ont vanger, die ook kassier is der gemeente bedrijven, is bevorderd tot tweede ambte naar de heer P. J. Wijnbeek, thans derde ambtenaar, tot derde ambtenaar de heer Duijnstee. thans leerling-ambtenaar en tot leerling-ambtenaar de heer Krabben dam, alhier. WOUBRUGGE. Waaghalzerij! De jeugdige D. van D. en twee knapen van 12 en 9 Jaar oud waagden zich Zater dagmiddag met hun rank zeiljachtje op het Braasermermeer. Er stond een flinke westenwind en plotseling sloeg het vaar tuigje om. waardoor de 3 personen in het meer terecht kwamen. Het ongeval werd gelukkig tijdig opgemerkt door de beman ning van een tweemaster-zeiljacht; spoe dig was de plaats des onhells bereikt; zei len strijken en het anker uitwerpen was het werk van een oogenblik, waarna alle drie personen, die zich krampachtig aan hun vaartuigje vasthielden, aan boord konden worden geborgen. Het zeiljachtje werd vervolgens opgehaald, zoodat deze waaghalzerij voor de jeugdige gasten goed afliep. Ontvangst burgemeester. In aansluiting op ons bericht omtrent de ontvangst van den burgemeester en zijn echtgenoote kunnen we alsnog melden dat dit zal plaats hebben op Dinsdag as. des namiddags drie uur in het Raadhuis. Na afloop daarvan zal gelegenheid worden ge geven den burgemeester en zijn echtge noote geluk te wenschen. AALSMEER. Zwemdiploma's. Na afgelegde proeven is door het bestuur der badinrichting „V.I.B.A." aan de vol gende personen het diploma als geoefend zwemmer (ster) uitgereikt: Dames: D. KrebbersEveleens; M. MaarseVan Tuniver; G. B. Voórtmanv .d. Wind. Hee ren: J. Groscurt; R. Dragt. Jongedames: H. A. de Lange; M. Segaar; O. Vulperhorst K. v. d. Laarse; T. de Jonge; P. J. de Jonge. Jongeheeren: A. Eveleens; J. W. Jongkind; H. Heijman. In het „Oosterbad": Meisjes: L. M. Buis; W. Bol; C. E. Oly; M. Mantel; C. Maarse; G. Itterzon; M. Teeuwen; G. Kniep; J. J. Verhoek; A. Sodenkampf; C. Lourens; R. Bosse; L. Dekker; M. Verbeek. Jongensj J. Warenbrink; C. Boomhouwer; H. Offer man; D. Weening; W. J. Nieuwkoop; A. Oliemans: J. G. Aufenakker; K. Baarse; Jb. Schouten; J. de Hertog; F. de Hartog. Meerval gevangen. De beroepsvisscher D. Eveleens heeft Zondagmorgen in een zijner fuiken een meerval gevangen. Het was nog een be trekkelijk jonge visch, pl.m. 7 pond zwaar en een lengte van 75 c.M. Deze soort roof- vlsschen, welke vroeger in het plassenge- bied hier niet zeldzaam was wordt de laatste jaren zelden meer gevangen. „Artis" te Amsterdam heeft meermalen de meervallen van onze visschers betrokken voor haar aquarium, doch ze moeten ook daar niet ln leven kunnen blijven. HAARLEMMERMEER. Ernstige aanrijding. De heer B. te Hoofddorp had met zijn auto. waarin zijn 7-jarig dochtertje en nog twee meisjes waren gezeten, op een kruispunt het ongeluk met twee andere auto's in botsing te komen. De schok was zoo hevig, dat het 7-jarig meisje door de scherven van de gebroken ruiten ernstig aan armen en hals werd verwond. Door een der omstanders werd ze naar een dokter gedragen, die overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte. De toestand is thans naar omstandig heden bevredigend. De heer B. en de andere meisjes kwamen met den schrik vrij. De auto werd grootendeels ln elkaar gedrukt. Inbraak. In de woning van den heer O. aan den Aalsmeerderdijk ln Haarlemmermeer is 's nachts, tijdens afwezigheid der bewo ners, ingebroken. Toen de familie thuis kwam, ontdekten zij tot hun schrik, dat alle benedenvertrekken doorzocht waren en de Inhoud van kasten en andere meu belstukken grootendeels over den grond verspreid lag Ook het bed was overhoop gehaald, zoodat het den dieven blijkbaar om geld is te doen geweest. De heer O. was echter zoo verstandig geweest dit niet in zijn woning achter te laten, zoodat de dieven, die door het openbreken van de buitendeur naar binnen waren gekomen, onverrichterzake weer zijn teruggekeerd. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Intijds gebluscht. Zondagmorgen omstreeks 10 uur werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken op het erf van den heer M. aldaar. Een achter de woning liggende hoop krullen was in brand geraakt en stond weldra ln lichter laaie. De bewoners namen direct zelf het blusschingswerk ter hand en wel met dit succes, dat ze de geweldige vuur zee spoedig meester waren en de spuit geen dienst behoefde te doen. Veertienjarige knaap verdronken. Zondagmiddag is de 14-jarige Jacob v. d. Linden, wonende te Amsterdam, ter- wijl hij met z'n vriendjes zat te vlsschen op een in de Ringvaart liggende zand bak, van dit vaartuig gevallen, te water geraakt en jammerlijk verdronken. Na door den heer H. te zijn opgehaald en binnengebracht in de garage van den heer M hebben twee geneesheeren, dr. K. en dr. F., nog krachtige pogingen aange wend om de levensgeesten weder op te wekken, doch tevergeefschze konden slechts den dood constateeren Met de ziekenauto van den gemeentelijken ge neeskundigen dienst werd het lijk naar de ouderlijke woning in Amsterdam over gebracht De vader, die varensgezel is, bevindt zich op zee. In de plaats van den heer O. v. d. Weij, die naar Heemstede is vertrokken, is tot secretaris van den kring Vijfhulzen van de afdeeling Haarlemmermeer van de N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" be noemd de heer J. J. L. Dieben aldaar. HILLEGOM- De Parallelweg. De toegang tot den Parallelweg van het Stationsplein af was vrij gebrekkig en voor den Parallelweg in den laatsten tijd door de vele nieuwe woningen onge- wenscht. De gemeente liet daarom een nieuw stukje weg aanleggen van den Loosterweg II af, over een stuk grond, dat er jaren lang als een wildernis bij lag. Het werk vordert goed. maar het zal toch nog eeni- gen tijd vorderen vóór het af is. Dan zal het ongetwijfeld een groote verbetering blijken te zijn voor het verkeer en een verfraaiing van dat deel der gemeente. KATWIJK AAN ZEE. De heer C. Kruyt alhier is geslaagd voor de akte Ne (schilderen). A T. Parlevliet alhier behaalde het Mulo-diploma A. De extra-collecte voor de Chr. Jeugd organisatie en het Jeugdhuis in de Herv. Kerken gehouden heeft opgebracht de som van f. 205.54. Onze plaatsgenoot de heer C. Kruijt slaagde te Den Haag voor de akte van be kwaamheid tot het geven van onderwijs ln het schilderen aan scholen voor lager en die voor middelbaar nijverheidsonder wijs. NOORD WIJKERHOUT. 25-JARIG BESTAAN VAN HET RETRAITE-HUIS ST. CLEMENS. Bezoek van den Bisschop van Haarlem. Het was gisteren feest te Noordwijker- hout. waar de nationale vlaggen met pauselijke wimpels wapperden ter eere van het 25-jarig bestaan van Retraitehuis St. Clemens en het hoog bezoek van Haar lem's Bisschop. Een speciale trein auto's en fietsen brachten honderden oud-retraitanten aan en in het gpbouw stonden de Paters Re demptoristen als bij elke retraite gereed om de vele belangstellenden een hartelijke ontvangst te bereiden. Weldra was de recreatiezaal, bil de oud-retraitanten meer bekend als de waranda, die voor deze ge legenheid in een feestzaal was herschapen, tot ln de uiterste hoeken bezet Te ongeveer half vier werd Mgr. Aen- genent binnen geleid. Pater Kruiltz.' de directeur van het huls, sprak een openingswoord waarbij de pater een hartelijk welkom toeriep in het bij zonder aan Mgr. Aengenent. Spr verheug de zich over de tegenwoordigheid van den Bisschop ten zeerste omdat daarmede op nieuw een bewijs werd gegeven, hoe het hoogste Gezag in Haarlem's Diocees met het werk dat van het retraitehuis uitgaat, sympathiseert en medeleeft. Verde- sorak de pater-directeur woorden van welkom tot. den oater-provinciaal der Redempto risten. deken Borsboom. de heeren Quant en Waterreus, pastoor te Noordwijkerhout, pater LourUssen. tot voor korten tijd directeur van het retraitehuis, pater van Drlel een der pioniers van het retraite- werk ln dit huls. Verder wil spr. in zijn welkomstwoord, hoewel zij niet tegenwoor dig kunnen zijn niet vergeten rector Huf die hier aldus spr zooveel arbeid heeft liggen en zoo"n langen tijd zijn krachten met liefde aan het retraitewerk heeft gegeven. Verder werd pater Philippona. den bouwer en oprichter, die door een ge dwongen rust niet aanwezig kan zijn met eere genoemd. De talrijke priesters en alle oud-retraitanten ontvingen een woord van welkom waarna den pater het woord gaf aan pater Brinkman, directeur van het retraitehuis te Seppe. tot het uitspreken van den feestrede In een gloedvolle rede schetste deze het werk en de heilzame werking van de be sloten retraiten. Spr. noemt dit feest dan ook een zlelefeest en alleen zij die eens of meermalen een retraite hebben medege maakt, kunnen zich ln volle feestvreugde aan dit feest voor de ziel geven. Na de feestrede van pater Brinkman werd het woord gevoerd door pastoor Quant, den heer Lem als lid van de Haag- sche retraite commissie, den heer Angenent namens de Retraite-Commissie van den Volksbond, die op hun beurt gelukwen- schen, hulde en dank brachten en dit van een stoffelijk huldeblijk lieten vergezeld gaan. Nadat pater Provinciaal een woord van dank tot allen die iets voor het retraite werk hebben gedaan, had gesproken, nam mgr. Aengenent het woord. De Bisschop zeide dat dit feest niet alleen dit huls geldt, maar dat het vandaag een feest is in heel het Bisdom Haarlem. Spr. wil het retraite werk immer aanbe velen en prijzen als een grooten steun in het geestelijke leven. Het retraitehuis staat open voor en moet bezocht door alle ran gen en alle standen. De Maatschappij moet hersteld volgens Quadragessimo Anno, maar willen wij de Maatschappij herstel len dan zegt ons deze encycllet ook dat wij moeten beginnen met ons zelf te herstel len, en dat is het werk der besloten retraiten, waarom de spreker deze retraite prijst als een groot werk aan het heil van de ziel en de maatschappij. In den middag werd in den prachtig ver sierden tuin. waar een altaar was opge slagen een plechtig Pontificaal Lof gesele- breerd door mgr. Aengenent, dat besloten werd met een door allen gezongen „Te Deum Laudamus". Met een .Aan U, O Koning der Eeuwen" werd het feest besloten. NOORDWIJK. Op het kruispunt Nieuwe Zeeweg- ZeestraatLijnbaanweg had een aanrij ding plaats tusschen een zandauto, be stuurd door den heer P. te IJmuiden en een personenauto bestuurd door den heer B alhier. Belde auto's werden ernstig be schadigd. Geen persoonlijke ongelukken kwamen voor. Proces-verbaal werd opge maakt. VOOR DINSDAG 30 JULI. 1935. Hilversum. 1875 M AVRO-Ultzending 6.30—7.00: RVU 8 00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding 10 15: Gram pi. 10.30: Ensemble Lismonde 11.00: Kookpraatje door Mevr. Lotgerlng-Hillebrand 11.30: Vervolg ensemble Lismonde 12.30: De Minstreels o. 1. v J Brill en gram.pl. 2.30: Zang door Th Baylé (bariton) en H. v. Wielink (piano) 2.50: Voordracht 0. Zeegers 3.10: Gram.pl. 3.30fgaj Uit het Jaarbeurs Rest..: Carel Alberts'» zijn ensemble 4.15: Gram.pl. gjS Radlo-kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel -I 5.00: Voor kleine kinderen 5.30: En. semble Jetty Cantor 6.30: RVU: Dr j G. v. Dillen: Tijden van opgang en tijden' van neergang (IH) 7.00: Gron orkest, vereeniging o. 1. v. K. Kuiler 8.20: 1 Rlemens: Jacques Urlus (met gr.pl.) 8.50: Gron. orkestvereeniglng o. 1. v. Kuiler 9.15: Afdaling m. d. microfoon ln de Vesuvius 9.25: Dlsconleuws 10.00: Kovacs Lajos en zijn orkest m. m, H Jager (zang) 11.00: Berichten - 11.1012.00: De AVRO-Declbels o. 1. Eddy Meenk. Huizen, 301 M. KRO-Uitzending 3oj 9.15 en 10.00: Gram.pl. 11.3012.00: Godsd. halfuur 12.15: Schlagermurid en Gram.pl. 2,00: Vrouwenuur 3.00— 4.00: Gram.pl. 4.15: Schlagermuzlek - 5.00: Koorconcert 5.30: Orgel- en viool, soli 600: Orkestconcert 6.30: Ver volg orgel en viool 7.15: Lezing 7,35; Gram.pl. 8.00: Berichten 8.05: Orkest concert 8.30: Symphonieconcert n lezing 10.00: Gram.pl. en reportage - 10.30: Berichten 10.35: Revue-prozran. ma 11.2012.00: Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10.36—10.50: Mor genwijding 11.05: Orgelspel S. Torch 11.50: Gram.pl. 12.20: Tom Jone kwintet m. m. v. N. Brown (sopraan) 1.20: New Victoria-Cinema orkest o. l, Phasey 2 20: Gnam.pl. 2.50: Verslsj Davls-Cup tennls-wedstrijden 5.35: HÜ Ch. Ernesco-kwintet 6.20: Berichten- 6 45: Cricketnieuws 6.55: Het Broid- hurst septet 7.20: BBC-Theaterorkest 1. v. S. Robinson 8.20: „Advanwi Sparks", revue-programma 9.20: H« New Georgian Trio 9.50: Berichten. 10 10: Orgelconcert G. D Cunningham- 10.40: Het Walford Hyden Zlgeunerorkes 11.3512.20: Lew Stone en zijn Bar.i Parijs .Radio-Paris". 1648 M. 7.30 820. Gram.pl. 12.35: Concert o. 1, Krettly 9.05: Kamermuziek m. m. kwintet en koor 11.1012.25: Dam. muziek. Kalundborg. 1261 M. 12 20—2.20: Con. cert uit Rest. Wlvex" 3.505.50 Preii's orkest 8.20Strausz-ccmcert o, v Mahler 9.05: Gram.pl. 9.15: Hoor spel 9.40: Zang en piano 10.00: Strijkorkest o. 1. v. Fr. Mahler 10.40- 11.20: Symphonieconcert o. 1. v. Mahler, Keulen, 456 M 6.50: Orkestconcert- 12.20: Concert uit Dresden o. .1 v. Schestai 4.20: Kinderkoorzang 5.20: Stel orkest van Solingen o. 1. v W. Saam - 8.30: Sollstenconcert 10 4011.20: Tas!, lessen. Rome, 421 M. 9.00: Gevarieerd ox- cert o. 1. v. G. Zucolli 10.20: Arriw Serato (viool) en A. Satta (piano). Brussel, 322 en 484 M. 322 M 1220, 1.30—2.20. 5.20 en 6 10: Gram.pl, 625: Kamermuziek 7 20: Gram.pl 820: Pianorecital 8 50' Zang 9.20: Zan; en gram.pl. 10.3011.20: Dansmuati 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Om roeoorkest o. 1. v. Gason 1.50—22 5.20. 6.50 en 7.35: Gram.pl. 8.20: Ou roeoorkest o. 1. v. Gason 10.301120: Gram.pl. Deutsehlandsender. 1571 M 8.30: .Dï muntere Seeschlange" vroolijk programmi o 1. v. H. Dekner 10.20: Berichten- 10.50: Concert (Zang en Neo-Bechsteli- vleugel) 11.05: Weerbericht 11.20- 12.20: Oscar Joost en ziin kapel. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF H DE R. O. V. RADIO-CENTRALE Voor Dinsdag 30 Juli. lste programma: Hilversum van 8—21». 2de programma: Huizen van 824 uur, 3e programma: 8.00: Keulen 840— 9.20: Deutschlsender 10.20: Keulen- 13.20: Brussel VI. 14 20: Londen Reg. - 17.20: Keulen 18.50: Brussel Fr. - 19.20: Keulen 19 40: Parijs Radio - 20.20: Keulen 22.20: Rome 23.22: Parijs Radio. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.35: Droitwich 18.20: diversen 18 45: Droitwich 21.20: Londen Reg. 22.10: Droitwich Wijzigingen voorbehouden. 26 Ik zou nu dus gaan vertellen, wat Thijsje voor een plan ver zon waarmee hij zich bevrijden kon. Hij dacht opeens: „Wat zeur en peins ik toch ik heb immers mijn appels nog. Die magerheids-appels, die dat goede oude vrouwtje mij laatst gaf.... ik eet er een van op en val minstens zeven kilo af. Zoo mager word ik dan, dat 'k mak'lijk door de tralies kruipen kan. De gevangenschap is dan voorbij en 'k heb mijn handen dan weer vrij om te straffen snel die Claudius Kwadreef, die ln de wereld al een heele massa kwaad bedreef." En Thijsje aarzelt niet en eet zeer snel een appel op, zooals je wel hier boven ziet.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8