De opdracht aan prof Aalberse. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 27 Juli 1935 Kans op slagen door de Pers niet groot geacht. Hollandia-Water NederlandscheBron o De Nieuwe Rotterd. Crt (Lib.) spreekt als haar meening uit dat deze kabinetscrisis niet licht op bevredigende wijze zal zijn op te lossen. ..Op het eerste oog aldus het blad zou men van zuiver zakelijk standpunt zeggen, dat het zeer gemakkelijk zou kun nen gaan Want de heer Aalberse, de lei der der R.K. Staatspartij, moet toch wel branden van verlangen om de hem toe vallende taak ter hand te nemen, indien een meerderheid in de Tweede Kamer en hierover behoeft weinig twijfel te be staan hem daartoe de noodige parle mentaire basis zou verschaffen. Hij kan nu alle groote dingen volbrengen, welke hij te vergeefs van het Kabinet-Colijn heeft gevraagd. Want het was niet mis, wat hij in den loop van de laatste twee jaren aan politieke eischen heeft gefor muleerd." De eisohen worden dan nader nage gaan. waarna wordt opgemerkt: Het was alles héél mooi. Er ontbrak alleen één kleinigheid aan: welke „nieuwe vormen" den r.k. leider voor oogen ston den. bleek niet. En nu. bijna twee jaren later, heeft de door de R.K. Staatspartij met dien hervormingsarbeid belaste com missie nóg steeds niets van die. destijds urgent geheeten herzienlngsvoorstellen het licht doen zien. hoewel er toen reeds een aanvang mee was gemaakt." „Maar zoo lezen we verder de heer Aalberse heeft nog meer in zijn mars. Behalve een hervormingsministerie, zou hij ook een welvaartsministerie kunnen vormen." Er is echter een maar. En dat is de verdeeldheid in zijn eigen partij, want die laat vooralsnog niet toe, dat de 28 man tellende r.k. fractie, om de meerderheid te halen, een bondgenootschap met de soc- dem. aangaat. Zooals men in 1933 zijn zegen niet kon geven aan het kabinet- Colijn omdat een liberaal daarvan deel uitmaakte en dit den r.k. linkervleugel onwelgevallig was. zoo vreest men thans, dat een bondgenootschap met de SD.A.P. velen van den rechtervleugel der R.K. Staatspartij zal doen drossen." „Iets anders zoo gaat de N R. C. voort zou de kwestie van de samenwer king met de soc.-dem. zich vermoedelijk bij de r.k. aandienen, indien deze de ver antwoordelijkheid voor die samenwerking tegenover het kiezersvolk zouden kunnen deelen met een andere partij of een groep daarvan. Zoo zou men hier kunnen den ken aan die c.-h., die zich scharen om de hoofdredactie van De Nederlander wel te onderscheiden van den c.-h. leider Jhr. De Geer. Zij huldigen opvattingen omtrent de taak. die de overheid heeft ten opzichte van het oeconomische leven, welke ver want zijn aan de opvattingen der s.-d. en der r.-k." Het blad vraagt zich alleen af. of in dit verbond de c.-h„ die meer wetenschappe lijke theoretici dan. politieke practici zijn, niet spoedig zulke koude douohes van het experiment zullen ontvangen, dat zij zich in het Roomsch-roode gezelschap, wel licht nog met eenige vrijz.-dem. aange vuld, toch niet thuis zullen gevoelen." De beschouwing besluit met de vrees uit te spreken, dat door een eventueel échec van prof. Aalberse als kabinetsformateur, de linkervleugel der R.K. Staatspartij nog niet murw (en wijzer.) wordt gemaakt. .Die linkervleugel heeft nu eenmaal beet gekregen en zal vermoedelijk niet meer loslaten. En zij had ditmaal, ook zonder het min of meer geforceerd stellen van de kwestie van vertrouwen door Colijn, toch wel beet gekregen aan het Kabinet, bij het vaste lasten-ontwerp of later. Intusschen, het woord is aan prof. Aal berse." Het Handelsblad (Lib.) schrijft: „De Koningin heeft aan prof. Aalberse opdracht gegeven tot de vorming van een parlementair kabinet op zoo breed moge lijke basis. Die opdracht houdt twee be perkingen in voor den formateur. In de eerste plaats moet hij een parlementair kabinet vormen. Wij hebben Donderdag daarvoor gepleit, omdat wij van oordeel zijn. dat' na den val van het tegenwoor dige extra-parlementaire kabinet, in eer sten aanleg opnieuw de normale weg be proefd dient te worden, d.w.z dat eerst gestreefd moet worden naar de vorming van een regeering, steunend op de mede werking van een meerderheid in het par lement. en voortkomend uit en in nauw contact staande tot de parlementaire groepen op welker steun het zich baseert. De tweede beperking in de opdracht aan prof. Aalberse is dat hij een kabinet moet vormen „op zoo breed mogelijke basis". Dat sluit al dadelijk een Roomsch-roode com binatie, gesteld al dat de Katholieken die zouden hebben begeerd, uit De samen werking zal breeder moeten zijn. Zoo breed mogelijk zelfs! Hoe staan hier de kan sen? Er is reden om aan te nemen, dat zij niet bijster gunstig zijn. De Antl-Rev. „Standaard" heeft dezer dagen nog ge schreven, dat de Anti-Revolutionnalren niet kunnen zitting nemen in een kabinet geformeerd door den leider van de groep die het kablnet-Colijn tot heengaan noop te En wij meenen te weten, dat dit ge voelen in Liberalen en VriJzinnig-Demo- cratischen kring ten aanzien van deze groepen wordt gedeeld. In geval dienten gevolge prof. Aalberse tot de conclusie zou komen, dat hij aan de opdracht niet zou kunnen voldoen, zou de mogelijkheid van een extra-parlementair kabinet opnieuw in aanmerking kunnen komen. Wij hebben Donderdag reeds uiteengezet waarom onder die omstandigheden de op dracht tenslotte wederom aan dr. Colijn zou kunnen toevallen. En waarom dit o.i. niet de slechtste oplossing zou kunnen blijken te zijn. JEUGDIDEALEN WORDEN VERVULD Misschien heeft een acteur eens in de 20 Jaar een kans om een kinderdroom, die hij in zijn prille jeugd koesterde, in een filmrol te verwezenlijken Deze sensatie echter onderging ieder medespelende in de film „Het Goud eiland" („Treasure-Island") naar het we reldberoemde boek van Robert Louis Ste phenson. Toen Wallace Beery nog een jongen van twaalf jaar was „spijbelde" hij dikwijls en ging met kameraadjes spelen op het spoor wegemplacement. Op zekeren dag raakten de deugnieten verzeild in een klein boek winkeltje, waar de jonge Wally voor de eerste maal het boek van Stephenson in zag. „Mijn oogen moeten toen zoo groot zijn geworden als schoteltjes", vertelt Beery, „ik leefde mee met de zeeroovers en het verborgen goud. en ging niet eerder terug, dan nadat ik het boek geheel had uitge lezen. Nog herinner ik mij, hoe wij onder elkaar met vuurroode wangen en glinste rende oogen over de lange „Jan Zilver" spraken, en hoe groot onze bewondering was voor dien kerel! En nu speel ik deze rol op de film In een donker hoekje van de boekwinkel van Maurice Barrymore in New-York las diens jongste zoon Lionel voor de eerste maal ..Het Goudeiland". Dagen lang sleep te hij liet boek met zich mee, en wanneer men dacht, dat hij bezig was met zijn huiswerk, had hij Stephenson's boek voor zich. Vele jaren later zag hij ergens een verzameling karakterteekeningen in het boek door N. C. Wyeth en kocht er ver scheidene. onder andere de woeste kop van den ouden „Bül Bones". Jarenlang zag dit gezicht hem aan van een boekenplank en toen hern de rol was gegeven in de film, werd zijn make-up daarvan een tref fende gelijkenis. Een Kerstpakje, door opgewonden jonge handen opengemaakt, ontsluierde de ge heimen van Stephenson's klassiek mees terwerk aan Otto Kruger. Weken en weken genoot de jongen van het spannend ver haal, op stormachtige winteravonden. „Het slot van het liedje was toch altijd, dat ik naar de vliering ging", zegt Otto, „en in het vredig gezelschap van splnnewebben en spinnekoppen verzwolg ik de bloeddor stige avonturen der zeeroovers". .Lewis Stone, een boekenverslinder in zijn jeugd, kende Tom Sawyer's „Huckle berry Finn", „Rondom de wereld in 80 da gen" etc. op z'n duimpje. Maar „Het Goud eiland" was zijn lievelingsboek en kapi tein Smollett's rol maakte op hem den diepsten indruk, omdat hij het schip „His- paniola" aanviel Stone speelt nu niet al leen de rol van Smallett in de film, maar hij bezit ook zelf een driemaster. Voor Chic en Nigel Bruce die resp. de rollen van Ben Gunn en Squire Trelawny spelen was het boek eveneens een Jeugd- sensatie. Toen hij een paar jaar geleden op reis was, kocht Jackie Cooper een exemplaar van het boek aan den trein. Men kon hem toen nauwelijks ertoe krijgen om te gaan eten, zoo was hij er in verdiept. „Het Goudeiland" is geregisseerd door Victor Fleming; de filmbewerking werd geschreven door John Lee Mahin. Hierboven het tweetal Wallace Beery en Jackie Cooper, dat men verleden week in „The Bowery" zag. „DE BLINDE VLIEGENIER". De Maasbode (R.-K.) luidt het thans demissionaire kabinet uit en heeft veel waardeering voor de mannen, die er deel van hebben uitgemaakt, waarbij het blad inzonderheid noemt Verschuur, Steen- berghe, Gellssen, Marchant, wijlen Kalff, Deckers en Oud. (Het noemt noch minister Van Schalk, noch minister De Wilde, noch den huldigen minister van Waterstaat). De „Msb." gaat dan aldus voort: „Het kabinet verdient zonder twijfel den dank, ook van zijn tegenstanders, om de groote toewijding, waarmede het in zwaren tijd een haast hopelooze taak heeft trach ten te vervullen. Dat deze bekwame man nen in die taak geslaagd zijn, zullen ze zelf niet beweren De toestand is sinds hun optreden niet verbeterd, om het zacht uit te drukken. De grootste grief, en dat was meteen het voornaamste zonder twij- f~l gefundeerde bezwaar van de katholieke fractie, was het gebrek aan consequentie in zijn economisch beleid Daarenboven moest speciaal de leider, dr. Colijn. al te vaak tot bepaalde maatregelen worden ge prest. zelfs tot maatregelen, die hij aan vankelijk had bejegend op een wijze, die er volstrekt niet op berekend was om de voorstanders van die maatregelen gunstig te stemmen. Ook bepaalde uitlatingen in en buiten het parlement hebben geheel onnoodlg met name in katholieke kringen ontstemming gewekt. Dr. Colijn is voor zeer velen, die hem bij de jongste verkiezingen hun stem gaven, niet geweest de sterke man, dien hij niet in zich zelf, maar dien zij in hem zagen. Toch erkennen wij gaarne, dat de wetenschap, dat het roer rustte in de ongetwijfeld sterke, rustige en ervaren hand van dezen man, verre boven de ge wone maat, van inzicht in de internatio nale economische verhoudingen, van breede visie ondanks zijn vast zitten aan denkrichtingen en toestanden van een voorbij verleden van diep-chrlste- lijke overtuiging bovenal, ons een gevoel van gerustheid gaf, dat wij zeer noode missen. Het slot luidt- „Het bovenstaande was reeds geschre ven, toen wij het bericht kregen van de opdracht aan minister Aalberse Het blijkt weer, dat H. M. de Koningin Hare taak ten volle begrijpt en inzag, dat snel han delen noodzakelijk is. Voordat het kabinet officieel demlssionnalr was, zijn de voor zitters van Eerste en Tweede Kamer en de vice-president van den Raad van State geconsulteerd. Hieruit blijkt, dat ook het thans demissionnalre kabinet de noodzaak van een snelle oplossing heeft gevoeld en het Inwinnen van adviezen ook buiten het kabinet om heeft bevorderd Den formateur zij Gods wijsheid en Gods zegen toegewenscht bij zijn zware maar mooie taak: de formatie van een parle mentair kabinet op zoo breed mogelijke basis. Önze landsvrouwe wijst den weg, die thans moet worden gegaan: de medewer king moge algemeen zijn, met terzijde stelling van zelfs het meest verklaarbare sentiment." Het Centrum (R.K.) dat van een roomsch-roode combinatie niets moet heb ben, acht het niet onmogelijk, dat ook dit- RECLAME- 7479 maal eerst in tweede instantie een resul taat wordt bereikt Misschien zou men de uitdrukking par lementair Kabinet wat ruim kunnen op vatten, dus niet in den zin, dien zij onder de oude coalities had. maar als de uit drukking van den collectieven goeden wil onder alle'partijen, cm op een practisch, aannemeliik program zoo spoedig mogelijk de bezuinigingen door te voeren, monetair paraat te blijven, de crisis-moeilijkheden te boven te komen en zooveel mogelijk het constructieve, economische program uit te voeren, dat de R K. Fractie traceerde in het Voorlooplg Verslag op het Bezuini- gingsontwerp en dat later werd saamgevat in de bekende zes punten Voor een derge lijke politiek zou ongetwijfeld een meer derheid onder alle partijen zijn te vinden, al zou bij een contact nemen met de fractieleiders blijken, dat dezen wellicht huiverig blijken om op een vast accoord zee te bouwen %an het eventueele nieuwe Kabinet srhreven we reeds zouden niet alle leden h mines novi behoeven te zijn In en buiten de Kamer zijn genoeg mannen ln alle par tijen of op de grens der partijen aan te wijzen, die in een concentratie der natio nale krachten, gelijk reeds door ons werd uiteengezet, een sterk crisis-Kabinet voor de noodzakelijke bezuinigingen en even wichtige aanpassingen kunnen vormen. DeResidentiebode (R.K.) schrijft oa - „De opdracht strekt om een Parlementair kabinet op zoo breed mogelijke basis te vormen Deze oplossing is ook tevoren van verschillende zijden als de beste aangepre zen. Bedoeld zal wel zijn de zes groote politieke partijen er in te betrekken, om te samen te trachten het land door de moei lijke positie heen te helpen De A.-R. „Standaard" heeft tot tweemaal toe reeds verklaard, dat haar partij aan een dergelijk ministerie niet kan meedoen, maar het is toch de vraag, of die partij, welke de vaderlandsliefde pleegt hoog te houden, zich zal onttrekken aan de ge zamenlijke poging, ter wille van de per soonlijke belangen van dr. Colijn. De vraag mag Intusschen ook gesteld, of het mogelijk zal zijn, Liberalen en Soclaal- Democraten in één kabinet bijeen te bren- en zóó, dat het werkfahig is en de con sequente deflatie nu eens krachtig kan doorzetten, zoodat het zakenleven kan op- veeren en de werkeloosheid verminderen. Wellicht zouden er dus voor deze poging slechts 4 partijen overblijven: Katholieken, C.-H., V.D. en S D.A.P. Slaagt de Katholieke formateur en gaat de Koningin met zijn nieuw kabinet accoord. dan is de crisis opgelost. Slaagt hij niet en geeft hij de opdracht aan H. Majesteit terug, dan kan Deze opnieuw haar raadgevers doen ontbieden en moge lijk het ontslag-Colijn, dat zij in overwe ging nam, niet aanvaarden. De mogelijkheid, dat het ministerie- ColiJn, al of niet gereconstrueerd, no. terugkeert, is er dus wel, al lijkt ze niet groot, gezien het feit dat hij het vertrou wen der meerderheid niet meer bezit. Wat, als Colijn zou bedanken, er dan ge. beuren moet, laten we liever alsnog onbe, sproken." Het Volk (S.D. doelt op een samen, gang met Chrlst.-Hlstorischen en voortj met Vrijz.-Democraten. „Het is duidelijk, dat de Katholieken vooralsnog weinig neiging vertoonen, uit- sluitend met de Sociaal-Democraten in zee te gaan. De overwegingen, die het Katholieke standpunt bepalen, zijn ongetwijfeld niet zonder beteekenis. Voor het welslagen van de constructieve welvaartspolittek is ver- breeding van het parlementair blok van vijftig leden, dat Sociaal-Democraten en Katholieken te zamen vormen, inderdaad gewenscht. Zien wij het wel, dan geeft het oordeel over de oorzaak van de kabinetscrisis aan- wijzing voor wat thans mogelijk moet wor. den geacht. Want in tegenstelling tot Co- lijn'.s organen en de Liberale bladen, die slechts willen weten van een incident staan de anderen, die Inzien, dat het gaat om de politiek, die in crisistijd moet wor den gevolgd. En die „anderen" zoeke mq niet alleen onder Sociaal-Democraten Katholieken. Ook het Chrlstelijk-Histo, risch hoofdorgaan immers betoogt na drukkelijk, dat de oorzaak van de crisis i „een diepgaand verschil van inzicht te: aanzien van de taak. die de overheid tet opzichte van het economisch leven heelt": het beslissende meenlngsverschil dus over de maatschappelijke ordening. Op hetzelf- de standpunt staan, krachtens prograa en politiek karakter, de Vrijzinnig-Demo- craten; het zou voor deze partij wellicht nog niet te l%at zijn, terug te keeren op den te kwader ure Ingeslagen weg en zich wederom te stellen achter de democrj- tlschen en economlschen opbouw. Hoe dit Zij, alles hangt af van het pro- gram. Niet slechts in de steeds scherper getroffen massa der niet-bezitters, doch eveneens in de kringen van intellectueelea en ondernemers, voor zoover zij niet ge- heel en al zitten vastgeroest in oud-lil*, ralistische opvattingen, was ln de laatste maanden de overtuiging doorgedrongen, dat de crisis-politiek van Colijn is mislukt Ons volk vraagt ln deze zware dagen een andere politiek. Het vraagt een regee- rlngsprogram, dat In de eerste plaats ge- richt is op: bevestiging en versterking van de democratie, maatschappelijke ordening en industrialisatie, bestrijding van de di recte crisisgevolgen door het scheppen van werkgelegenheid op groote schaal. Nog belangrijker dan de vraag, op well! partijen het nieuwe kabinet tenslotte zal steunen, is: dat program en daden van dit kabinet aan deze eischen voldoen". RECLAME- In doozeri van 20ctaf, van de laatste weken. De moeilijkheden der vliegkunst zijn bekend, maar ook de dik wijls succesvolle pogingen der wetenschap deze op te heffen. „Bllndvliegen" is een der zwaarste opgaven voor den vliegenier: de film „Wings of the dark", houdt zich hiermee bezig. Myrna Loy en Cary Grant spelen de hoofdrollen in deze geschiedenis, waarin een der grootste vliegwaagstukken wordt uitgehaald. Myrna Loy was eerst danseres en werd toen op raad en steun van Rudolph Valen tino filmactrice: zij speelde jarenlang „Vamp" rollen, doch gaf zich later zooals zij was: charmant en pittig en werd spoe dig populair. Cary Grant sloot zich aanvankelijk aan bij een reizend tooneelgezelschap, was daarna acrobaat en kreeg ook rollen in operettes. Zijn eerste filmrol was „Chou- Chou". (This is the night), waarin hij zoo goed voldeed dat von Sternberg hem de hoofdrol gaf in Mariene Dietrich's „Blonde Venus". Met Silvia Sydney speelde hij in „Madame Butterfly" en „Prinses voor 30 dagen", met Mae West in „Ik ben geen engel". JOSEPH VON STERNBERG. Joseph von Stemberg, de beroemde re gisseur, die Mariene Dietrich aan haar huidigen roem geholpen heeft, is door Columbia onder contract geplaatst. HIJ zal voorloopig twee films voor deze maat schappij regisseeren, waarvan de eerste getiteld is „Crime and Punishment", („Schuld en Boete") bewerkt naar het welbekende boek van den beroemden Rus- sischen schrijver en psycholoog Dosto- jewsky. In dit filmwerk zal de hoofdrol worden vertolkt door Peter Lorre, die in ,M" zulk een uitzonderlijke creatie gaf, evenals ln het Engelsche filmwerk „The man who knew too much". FRITZ VAN DONGEN EN „RUBBER". Fritz van Dongen, de bekende tooneel- speler, die zijn debuut bij de Nederland- sche speelfilm reeds maakte, is geënga geerd voor de Rutten-de Meester-film der Tobis: „Rubber". Hij zal ook deelnemen aan de expeditie, die naar Sumatra vertrekt, waar de bui tenopnamen voor deze interessante speel film gemaakt worden. Méér dan ooit staat op het ooge: I k het vliegen in het centrum van de be langstelling. geschokt als wij allen zijn goor de droevige, ontzettende ongelukken LUBITSCH PUBLICEERT ZIJN PROGRAMMA. Langzamerhand komt er teekening in de plannen die Ernst Lubltsch, als opperste productieleider der Paramount, voor het komende seizoen heeft. Speciaal op het gebied der muziekfilm van luchtige operette's tot een geheel nieuw soort opera: de „filmopera" zal Paramount zich toe leggen. Heeft zij niet Jan Kiepura geëngageerd, de ln Holland geliefde zanger-acteur, en werden ook niet zeer onlangs Mary Ellis, Gladys Swarthout en Helen Jepson, alle drie sterren der Metropolitan Opera te New-York, aan deze maatschappij verijonden? Jan Kiepura brengt Paramount in het a.s. seizoen dus ln zijn eerste Amerikaan- sche film, voorloopig getiteld: „Song of the Nile". Mary Ellis, die reeds debuteerde in „In Naam des Konings" zullen wij in een nieuwe glansrol zien in de musical „Paris ln Spring", geregisseerd door Lewis Mile stone. Gladys Swarthout zal debuteeren ln „Rose of the Rancho", met John Boles als partner. Voorbereid wordt „The Big Broadcast of 1935". Vroeger werd reeds een „Big Broad cast" vervaardigd (waarin destijds Bing Crosby debuteerde), het idee sloeg in en zoo komt nu de tweede op veel grooter schaal met Bing Crosby, Jack Oakie, Lyda Roberti enz. en nummers van Richard Tauber, de Wiener Sangerknaben, en de bands van Ina Ray Hutton en Ray Noble. Natuurlijk staat ook weer een nieuwe musical te wachten van den populairen crooner Bing Crosby. Hij zal ln „Waikiki Wedding" uitkomen met Kitty Carlisle, waarmee hij al in diverse films samen speelde. Wat komische schlagers aangaat, brengt men „The Milky-Way". Aan deze film werkt Harold Lloyd mee. Harold Lloyd, samen met Adolphe Menjou en William Frawley, zullen van deze comedie onge twijfeld iets aparts weten te maken. De reeds voltooide „Ruggles of Red Cap" met Charles Laughton, Charlie Ruggles, en Mary Boland, is zijn tournée over de globe reeds met succes begonnen. Cecil B de Mille legt de laatste hand aan „De Kruistochten", naar het heet, een zijner machtigste historische films. Hierin wordt de 3e Kruistocht weergegeven, waar bij figuren als Richard Leeuwenhart, Fre- derik Barbarossa, Godfried van Bouillon, Sultan Saladln, enz. op het doek herleven. De hoofdrollen worden vervuld door Henry Wilcoxon, Loretta Young, Katherine de Mille, bijgestaan door duizenden figuran ten. De titel van Mariene Dietrich's nieuwe film is voorloopig „Pearl Necklace"; de regie zal worden toevertrouwd aan Frank Borzage en Marlene's tegenspeler zal zijn. Gary Cooper! Sylvia Sidney komt met Herbert Mars hall in „Accent on Youth", King Vidor regisseert voor Paramount „So Red the Rose" met Pauline Lord en Margaret Sul- lavan. Goed nieuws is ook het verschijnen van een tweede film der auteurs-regisseurs Ben Hecht en Charles McArthur. Deze heet „The Scoundrel" en brengt het filmdebuut van Noel Coward, die reeds als tooneel- schrijver en tooneelspeler grooten roem oogstte. De nieuwste film van Claudette Colbert: „Private Worlds" (met Charles Boyer), een verhaal uit de wereld van het onbewuste, heeft in Amerika veel opzien gebaard en i zal dit waarschijnlijk ook hier doen. Char les Boyer zal nog in een tweede Para mount-film spelen, n.l.: „Shanghai", met Loretta Young. i Gary Cooper wordt behalve in de ge- noemde film met Dietrich verwacht in drie groote films; één naar het onsterk- lijke boek „Peter Ibbetson", geregisseerd door Henry Hathaway (de regisseur vat „De Bengaalsche Lanciers"), een tweed! naar Rudyard Kipllngs beroemde wert „Het Licht dat verdween", en een derde, een grootsche expeditiefilm, grootendeel! in Alaska opgenomen: „Renegade". Nog komt er een andere expeditiefilm een authentieke reportage van Admiraal Byrd's jongsten Zuidpooltocht. Een pak kend epos van modernen heldenmoed! HET MYSTERIE VAN DE MONDSCHEINSONATE. Een nieuwe Nederlandsche filmactrice. Wiesje van Tuinen, een Jonge, Neder landsche actrice, te Parijs woonachtig, ra' de hoofdrol van Enrica vervullen in „H" Mysterie van de Mondscheinsonate, film, waarvan eerstdaags onder regie va' Cees Laseur en productieleiding van UJ Meyer de opnamen in Loet C. BarnstljDi Filmstad een aanvang zullen nemen. In Willy Corsari's bovengenoemden rfr man komt ook een Russische danser w® Deze rol zal door een volbloed-Rus3' schen danser vervuld worden, n.l. "J® Igor Schwezoff, leider van het Ballet Stu dio te Amsterdam, geboren te St. PM®? burg en opgeleid aan de Theater-Acaderw® aldaar Igor Schwezoff heeft ook de choreogrj* fische verzorging der drie balletten jj, „Het Mysterie van de Mondscheinsonsj. op zich genomen. De balletmeester za'11 in twee dansnummers mede optreden. Ook zal men in deze film Claire zien, bekend uit de operettes van jperei,M;s Hirsch. In de rol van het Duitsche diewjj meisje zal zij voor de „note gaie" m 0 detectivefilm zorgdragen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12