LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 27 Juli 1935 BINNENLAND. PROF. AALBERSE TEGEN DEVALUATIE. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. NA DE RAMP VAN DE GAAI. BEGRAFENIS DER SLACHTOFFERS. Op Zorgvliet te Amsterdam werden Bisteren begraven J. F. W. v cl. Feyst. ge zagvoerder en L Aatjes, radio-telegrafist van het verongelukte vliegtuig ..De Gaai". De belangstelling was zeer groot O.m.waren aanwezig de heer H. G. v. d. Heyden, in specteur van den luchtvaartdienst, verte genwoordigers van den Rijks studiedienst voor de luchtvaart, verder de heer Ples- maa en andere KX.M.-autoriteiten, en de lieer J. ter Haar namens het gemeen tebestuur van Amsterdam In de aula stonden de beide kisten op gebaard. bedolven onder een schat van bloemen en kransen. De heer Plesman voerde als eerste het woord. Beste vrienden, zelde hij, het is niet mogelijk uiting te geven aan onze diepe verslagenheid en innige droefheid, Dertien levens werden afgesneden als korenhal men onder het blinkend lemmet van een scherpe zeis. Zij rusten in vrede. De heer Ter Haar sprak namens het ge meentebestuur van Amsterdam en gaf uiting aan de diepe smart, die allen ver vult en aan de diepe deernis die wij koesteren voor de achtergebleven betrek kingen. - Een oom van gezagvoerder v. d. Feijst nam in een kort en eenvoudig woord af scheid Vervolgens trad naar voren de groot vader van Aafjes om een laatste woord van afscheid te spreken. De indrukwekkende plechtigheid in de aula was hiermee ten einde. Het orgel speelt „Stort tranen uit" uit Valerius' Gedenckklank. Daarna werden de kisten uitgedragen om bijgezet te worden in het gemeen schappelijk graf. waar de burgemeester van Haarlemmermeer, mr Slob een laat ste woord ten afscheid sprak en een krans neerlegde namens de gemeente Haarlem mermeer. Gistermorgen vond verder de begrafe nis plaats op Zorgvliet te Amsterdam van den omgekomen heer A. A Content, pas sagier van de „Gaai" en diens 14-jarigen zoon. Er waren honderden belangstellen den. In de aula, waar o.m. aanwezig wa ren de heeren mr. Slotemaker en Von Baluseck. namens de KLM., werd ge sproken door mr. Rosenthal, rabbijn te Berlijn. Onder het spelen van treurmuziek, wer den de beide kisten grafwaarts gedragen. Een familielid dankte voor de groote be langstelling. i Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag). In het familiegraf op de alg. begraaf plaats te Zalt-bommel vond gistermiddag de bijzetting plaats van het echtpaar Philips. De burgemeester van Zaltbommel bege- I leidde den stoet op zijn weg door de stad. waar op de markt voor het ouderlijk huis even werd stilgestaan en de familieleden zich bij den rouwstoet aansloten De kisten, bedekt met een schat van bloe men. werden gedragen door personeel van de Parketvloerfabriek „De Tropen" te Til burg, van welke fabriek de heer Philips directeur was. Nadat onder klokgelui de kisten in het familiegraf waren neergelaten, sprak al lereerst de heer Wachmuts als mede-di recteur van „De Tropen' woorden van waardeering. Spr. betreurde het, dat een nog zoo jong leven zoo plotseling is afge sneden. Het prettig samenwerken met den heer Philips zal hij nimmer vergeten. Namens het personeel van de fabriek sprak de bedrijfsleider. Nadat twee vrienden het woord hadden gevoerd, sprak ds. M. C. van Wijhe uit Vught. Namens de familie dankte vervolgens de heer C. Philips uit Zaltbommel voor de belangstelling. Onder de vele kransen bevonden zich een van de K.L.M. en een van het ge meentebestuur van Vught. De Sint-Maar tenstoren te Zaltbommel. die iederen avond verlicht is. is ten teeken van rouw in de afgeloopen week niet verlicht ge weest. Begrafenis van Mej. A. E. Hermanides te Noordwijk. Onder overweldigend groote belangstel ling is gistermiddag op de Algemeene Begraafplaats te Noordwijk aan Zee het stoffelijk overschot ter aarde besteld van mej. A E Hermanides. de omgekomen stewardess van „de Gaai". Zoowel ln de omgeving van de ouderlinge woning, huize „Nordgo" als op het vredige kerkhof te midden der duinen was de deelnemende belangstelling enorm. Tal van ingezetenen hadden bij wijze van laatsten groet de vlag halfstok geheschen. Op de begraaf plaats waren om. aanwezig de burge meester van Noordwijk. mr. B. M. J. V. van de Mortel, de wethouders C. G. J. Alkemade en E. L. de Witt; de heer Do- misse. oud-burgemeester van Maassluis; het bestuur en vele leden van de Noord- wijksche Reddingsbrigade en de afdeeling Noordwijk van de Ver. „Het Groene Kruis" en de directrice en een twintigtal ver pleegsters van het Gem Ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam, waar mej. Hermanides tot voor drie weken als ver pleegster werkzaam was. In den stoet kwamen behalve de familie nog mede de heer P. Guillonard, onder directeur van de K.L.M. en mej. Boerstra als vertegenwoordigster der K.L.M.-ste- wardessen Een schat van kransen en bloemstuk ken, waaronder van den Raad van Beheer en Directie der KLM.; het technisch per soneel van Schiphol, de verkeersvliegers, het personeel van het Gem. Ziekenhuis te Rotterdam en de Noordwijksche Reddings brigade werd rondom de groeve opgesteld. Leden van de Noordwijksche Reddings brigade. voorafgegaan door Jan van Kan droegen de kist met het stoffelijk over schot langzaam grafwaarts Nadat de onder-directeur der K.LM„ de heer Guillonard zijn innice deelneming had betuigd aan de familie .van onze jeugdige luchtgastvrouw' die op zoo wreede wijze uit het leven werd wegge rukt werd het woor-i gevoerd door ds Cupedo Ned Herv. predi'-ant te Noord wijk aan Zee Deze zeide dat he' e=he»le dorp hartelijk medeleeft met den slag, VOLGENS EEN VERKLARING TE GENEVE AFGELEGD. Naar ons ter oore komt wordt in parle mentaire kringen met stelligheid verwacht, Indien prof Aalberse in zijn opdracht mocht slagen, een kabinet onder ziln lei ding even krachtig voor het behoud van de waardevastheid van onzen gulden zal 'olijven waken als zulks tot dusver is ge schied Met name wordt dit afgeleid uit. de door prof. Aalberse ais Nederlandsch regee- rlngsgedelegeerde op de jongste Interna tionale Arbeidsconferentie te Genêve ge houden rede. waarin hij verklaard heeft, tegenstander te zijn van devaluatie en aan zoo ver mogelijk gaande deflatie de voor keur te geven. welke het gezin van dr. Hermanides heeft getroffen. De tegenwoordigheid van zoo- velen op deze plaats, aldus spr bewijst, dat uwe smart ook de onze Is. Doch daar naast weten wij, dat onze troost niet toe reikend ls Werkelijk troost kan alleen God u geven, de God, die is „in bergen en in dalen". Ondanks de diepte van uw ellende ls er licht, ook in de donkerheid ran dit graf. Immers Jezus Christus heeft de toorts van het Eeuwige Lldht door het grdf heengedragen. Wij bevelen, aldus eindigde spr., uw kind aan in de genade des Vaders, des Zoons en des Heiligen Geestes. Zij ruste ln dien vrede, die alle genot des levens te boven gaat. Een oom van de overledene, ds S. R Hermanides uit Ooy (Gld.), dankte na mens de familie allen, die in de afgeloo pen dagen op zoo treffende wijze hebben blijk gegeven van hun medeleven. In de eerste plaats H M. de Koningin en H K. H. Prinses Juliana, die vla de K L. M. haar deelneming betuigden. Voorts den minister-president, dr. Colljn, den gouver neur van West-Indië, vele buitenlandsche gezanten en luchtvaartmaatschappijen en zeer in het bijzonder de bevolking van San Giaccomo, die hun wilde bergbloemen op de baren der slachtoffers legden en gebe den voor hen opzonden. Hier vielen alle lands- en kerkmuren weg; hier heerschte één groote en diepe rouw om de men- schenlevens, die plotseling werden afge sneden. Hoe treffend en ontroerend was de droeve uittocht naar Bellinzona; in de dorpen, welke de stoet passeerde, werden de klokken geluid en bloemen op de kisten gestrooid. En dan die laatste groet van het kerkkoor te Bellinzona. Voor dat alles brengt spr dank aan de betrokken ge meentebesturen en aan de kantonale regeering van Tessina. Het dorpje aan de zee, aldus spr., dankt het dorpje daarginds in de Alpen. Dank brengt spr. ook aan het gemeentebestuur van Nijmegen en den Bond voor Lichame lijke Opvoeding, die bij de Nederlandsche grens kransen in den rouwwagon legden, aan de K.L.M. voor haar piëteitvolle deel neming. aan den directeur-generaal der P.T.T.. ïr Damme; aan me). Boerstra en aan de leden der Noordwijksche Reddings brigade, die de overledene naar haar laat ste lustplaats hebben willen dragen. De familie Hermanides is allen hartelijk dankbaar voor dat eerbetoon en voor aller medeleven. Uw tegenwoordigheid alhier heeft ons hart diep verkwikt. Zich richtende tot den vader van de overledene wees spr. erop, hoe deze in zijn leven door vele slagen ls getroffen. Hoe hard zij ook waren en hoe moeilijk vaak te dragen, zij raakten slechts het lichaam. Deze slag raakt evenwel uw ziel en daar voor zijn geen troostwoorden te vinden. Wij willen, aldus eindigde ds. Hermanides. voor de nagelaten betrekkingen in gebed gaan. omdat in God alleen de kracht ls om dezen slag te dragen. Ik sla mijn oogen naar 't gebergte heen, Vanwaar ik dag en nacht Mijn hulp en bijstand wacht. Mijn hulp is van den Heer alleen." Ds Cupedo sprak daarna een kort slot woord en bad het „Onze Vader". Diep onder den indruk verliet de tal rijke schare daarop den doodenakker. o JAARVERGADERING VAN DE A.V.R.O. TE DEVENTER. Een bloeiend bedrijf. De Algemeente Vereeiiiging Radio Om roep heeft hedenmiddag :n de foyerzaal van den schouwburg te Deventer haar achtste Jaarlijksche algemeene ledenver gadering gehouden. In ziin openingsrede herdacht de voor zitter de heer G de Olercq. na genoodig- den en leden een hartelijk welkom te heb ben toegeroepen het overlijden van de heeren J J. Prins secretaris van het Ge west Gelderland en dr G. A. Muys. voor zitter-van het Gewest Overijssel, hen schetsende als de onvermoeibare strijders voor het recht van de A.V.R.O.. dat zij sterk en goed wisten Op spr.'s voorstel werd onder applaus der vergadering besloten tot het verzenden van een telegram van verknochtheid aan H.M. de Koningin Ziin rede vervolgende, zeide de heer de Clercq; Wanneer ik den toestand van de A.V.R.O. in een enkelen volzin zou moeten schet sen. dan zou lk kunnen zeggen: „Het gaat ons best! Wit staan er goed voor!" Bij de behandeling van het jaarversla? en rekening en verantwoording over 1934. hield de directeur van het OmroeDbedrijf, de heer W. Vogt een rede waarin hij er op wees dat. er in deze zorgelijke tijden weinig naamlooze vermootschanüen en maatschapDiien ziin die op zulke van bloei en voorspoed sprekende cijfers kunnen wi'zen als de AVRO Bedroeg het saldo der beschikbare mid delen reserves op 1 Januari 1934 ruim 2 millioen gulden on 1 Januari 1935 was dit gestegen tot ruim 2' - gulden. Ook de gang van zaken in het nieuwe jaar 1935 geeft wanneer wii ons louter ln ciifers uitdrukken reden tot tevre- den.br'j. Ik heb ?"'dp scr verleden week kennis genomen van het overzicht van de bedrrf-remltaten die behaald ziin in het er"' b-ieVinzrbo'Daar 7an 1935 De ds'ipg hoeft zi-h "ei opzichte van de cont: :f'?s rn 19"! tot ongeveer 10 Vo In -rv.-to Hgift->- van 1934 betaal den l.vliir - en 357 090 aan con tribute In he' «erste ha'fjaar 1935 be droeg dit f334.000. De rekening en verantwoording over 1934 geeft als eindcijfer der beschikbare middelen op 31 December ruim 2'/i mil lioen gulden zooals lk zooeven zelde. Op 30 Juni 1935 toonde de Rekening en Verantwoording een bedrag beschikbare middelen aan van f. 2 892.292 18 hetgeen ten opzichte van 31 December 1934 een vooruitgang beteekent van f. 375.000 De begrooting voor 1935 geeft aan: een geschat overschot van f. 200.000 voor het geheele iaar 1935. Per 30 Juni werd deze raming voor het geheele jaar 1935 dus bijna al met 100 overschreden Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1935 198.187 ot UIT HET BAKKERSBEDRIJF. In een kernvergadering van de vak groepen zelfstandige wederverkoopers van brood, venters, slijters, depothouders, etc.. aangesloten bij den Neutralen Bond van Personeel in de Voedingsbedrijven, ls on- der'leiding van het hoofdbestuur de toe stand, waarin momenteel het Bakkersbe drijf zich bevindt, besproken. Deze ver gadering was belegd door het hoofdbe stuur om te weten, welke inzichten men had in de diverse gedeelten van het land. alsmede van die der groote steden. Het betrof vooral de vraagstukken, de distri butie betreffende. Het Inzicht van die kwestie ls daarom van zoo vitaal belang voor de ordening ln het bedrijf, omdat de omvang van het broodverkoopen door middel van zelfstandige afnemers met verbazende snelheid toeneemt. Vooral ln Amsterdam. Den Haag, Delft en Rotter dam hebben deze groepen steeds toene mende belangen bij een gezonde bedrijfs ontwikkeling. De voorzde heer B. Hol- trop. bracht verslag uit van de gehouden conferentie met prof. Gerbrandi, welke het Intermediair had aanvaard op verzoek van de Patroonsbonden om tot oplossing te komen van het moeilijke vraagstuk der bedrijfsordenlng. Bij deze Conferentie wa ren aanwezig de vertegenwoordigers der Slijters.'terwijl de heer Van Noppen. Bu reauleider van het Centraal Bureau der Saneering, ook aan de besprekingen deel nam Gebleken is, dat het de bedoeling der Patroonsorganisaties is, dat alleen de Productieleiders, die voor een deel ook de distributie in handen hebben, het Cen trale lichaam zullen yormen, dat steunen de op of aansluitende aan de Wet op de verbindingverklaring van ondernemers overeenkomsten en dat de Saneering van het Bedrijf beoogt. Hiertegen bestaan bij de zelfstandige broodverkoopers ernstige bezwaren. Ook zij wenschen deel uit te maken van de instanties, die de Sanee ring zullen lelden. Een miskenning en een negatie dezer groepen zal. na het een parig oordeel tot gevolg hebben, dat de Regeering bij steunverleenlng, tot de ont dekking zou komen, dat er meer zal wor den bedorven, dan goed gemaakt en dat al heel spoedig verzet zal komen uit de Patroonskringen zelve Het H. B. werd verzocht, zich tot de Regeering te wenden om een onderhoud over het te verwach ten Saneeringscontract en daarbij aan te dringen op inschakeling van de zelfstan dige wederverkoopers. die landelijk zijn georganiseerd. De vergadering v«Ukbezocht door ver tegenwoordigers uit-ÜIe groote steden en uit de Friesche en T4zentsche hoofdplaat sen Besloten werd verdèr een program van actie op te stéllen, dat op korten termijn aan de goedkeuring der betrok ken afdeellngen zal worden voorgelegd. 1) NEDERLANDSCHE BOND VAN BRANDSTOFFENVEREENIGINGEN. In een vergadering van afgevaardigden van Brandstöffenvereenigingen, is beslo ten tot oprichting van een Ned. Bond van Brandstoffenvereenigingen. Het voorloo- pige Dag. Bestuur is vastgesteld als volgt: N Rossel, voorzitter. Zoetermeer; L. W. Muller, secretaris, Leldschendam, De Ruijter, penningmeester, Pijnacker. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minis ter van Onderwijs, K. en W. zal op Maan dag 29 Juli a.s. niet plaats hebben. VOOR ZONDAG 28 JULI. Hilversum. 1875 M. 8.55: Vara; 12 00: Avro, 5.00: Vara; 8.00: Vpro; 8,00—12.00: Avro 8.55: Gramofoonplaten 9,00: Postdulvenberlchten 9.05: Tuinbouw - halfüur S. S. Lantlnga 9,30: Orgelspel J. Jong 10,00: Scandinavische Volks muziek (gram. platen) 10,25: Schaak- causerie S. Landau 10,45: Vara-orkest oJ.v. H de Groot en Gramofoonplaten 12,00: Klokkenspel en uurslag v. h. Stad huis te Heusden 12,01: Omroeporkest o.l.v. A. V Raalte 12,55: Voordracht Ank v. d. Moer 1,10: Het Renova-kwin- tet 2,00: Boekbespreking dr. P. H. Rit- ter Jr. 2,30: Gramofoonplaten 3,00: Uit het Kurhaus, Schevenlngen: Residen tie-orkest o.l.v. I. Neumark m.m.v. M Ro driguez (cello) 4.30: Gramofoonplaten 5,00: Dubbel X o.l.v. C. Steyn m.m.v. Jenny Lee (zang) 5,30: Sport van den Dag 5,45: Sportnieuws en Gramofoon platen .6,00, Causerie mr. M. Moltzer 8,30: Het Wognumsch Zangkoor o.l.v. D. Saai Wzn. 7,00: Wijdingsdlenst. Spreek ster: mej dr N. A. Bruining. M.m v. het Wognumsch Zangkoor o.l.v. D. Saai Wzn. 8.00: Berichten 8,10: Gron. Orkest- vereen. oJ.v K. Kuiler m.m.v. Ch. Panzera 'zangi 9,10: Radio-Journaal 9,30 Orgelspel P. Palla 9,50: Vervolg orkest- concert 10,15: Kovacs Lajos' orkest 11,00: Berichten 11,10—12,00: De Avro- Decibels o.l.v. Eddy Meenk. Huizen. 301 M. 8,30: Kro; 9,30: Ncrv; 12,15: Kro; 5,00: Ncrv; 7.45: Kro 8,30: Morgenwijding —9,30: Gramofoonplaten 9,50: Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Spiik. Voorg.: ds. J. Vlsscher. Orgel: E. van Dijk. Hierna Gewijde Muziek 12,15: Gramofoonplaten en lezing 1,30: Orkest concert 1,40: Gramofoonplaten 2.00: Cursus 2,30: Orkestconcert. Gramofoon platen en lezing 4,30: Zlekenhalfuur 5.00: Gewilde muziek 5.50: Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Hansweert. Voorg.: dr A. v. Selms. Orgel: mej J. Oom. Hierna Gewtide Muziek 7,45: Gramo foonplaten Causerie 8.10 Berichten. Gramofoonplaten 8,30: Schlagermuziek en Gramofoonplaten 9.15: Piano- en Zangrecital 9.55: Reportage 10,30: Berichten 10.35: Gramofoonplaten 10.40 Epiloog 11,0011,30: Esperanto. Droitwich 1500 M. 12,50: Het Serge Krtsh Septet 1.35: Orkestconcert o.l.v. Yates m.m.v. H. Metcalfe (zang) 2,35: Viool-recital B. Pecker 3.05: B.B.C.- Northern Ireland orkest o.l.v. Montgomery 4,05: Gramofoonplaten 4.50: Kerk dienst voor de jeugd 5,20: Lezing 5.40: Het Lyra-kwartet m.m.v. J. Arm strong (tenor) 7,05: P Leyssac spreekt over Andersen 7,35 Concert door M. Foster (sopraan) en G. Mason (harp) 8 15: Schotsche Kerkdienst 9.05: Lief- dadigheidsoDroep 9.10: Berichten 9.20: Alb. Sandler's orkest m.m.v. O. Ka- vann (alti 10.50: Epiloog. Radio Paris. 1648 M 7,20 en 8.20: Gramofoonplaten 11,35: Orgelconcert 12,25: Gramofoonplaten 12,35 Orkest o.l.v. Letombe m.m.v. solisten 2,35 Solis tenconcert 5.20: ÖHcestconcert o.l.v. Pascal 7,50: Gramofoónplaten 820: Zang 9.05: Radio-tooneel 11,10 12.35: Dansmuziek. Kalundhorg. 1261 M. 12 20—2.20: Om roeporkest o.l.v Mahler 3,50: Harmonica muziek 4,20: Harmonieconcert 6,50 7,10; Gramofoonplaten 8,20: Dialoog 8,30: Zang en Diano 8.50: Reportage 9.50: Declamatie 10.25: Omroeporkest o.l.v Gröndahl 11,2012,50 Dans muziek. Keulen. 456 M. 6.29: Havenconcert 8 50: Omroepklelnorkest o.l.v Eysoldt 10.50: Koorconcert 11.20: Reportage 12.35: Concert uit Berlijn 2,50: Concert uit Frankfort en reportage 4,50: Ka mermuziek m.m.v. solisten 7,10: Wag ner concert o.l.v. Elmendorff 8.33: St rauss-concert o.l.v. Eysoldt 11.30— 12 20: Dansmuziek Rome. 421 M 9.00: Symphonieconcert 10,20: Hoorspel 10,50: Dansmuziek. Brussel. 322 en 484 M 322 M. 10.20 en 11,20: Gramofoonplaten 12,20: Max Alexvs' orkest 1,302,20: Omroeporkest 5,20: Populair concert 6,20: Omroep 25. Zoo werd dus arme Thijs door 'n paar soldaten naar een cel geleid, en Claudius Kwadreef ls hem weer kwijt, wat dien boozen man natuurlijk zeer verblijdt. Thijs zi'. peinzend en mismoedig op een lage bank er ligt een hompje brood met 'n viezen sitank; en verder staat erniets dan een kruik met ak'llg ruikend water. „O-o, wat moet ik doen?" dacht ThIJsje toen, „ziet hoe nutteloos 'k hier zit, ik delf voorwaar, hier duidelijk het onderspit. En onder wijl zal die Kwadreef den armen hertog gaan bestelen 0, 't is zoo naar; ik kan zooiets niet velen. Wat kan er al niet gebeuren, terwijl 'k hier zit te treuren!" Maar na heel lang bezinnen schoot hem plot seling te binnen hoe hij zich snel bevrijden kon! Nu moet je op het volgende plaatje maar eens zien, wat Thijsje wel verzon. orkest 7.35: Gramofoonplaten 8,2® „Ihre Hoheit tanzt Walzer", operette va% Ascher 10,3012,20: Populair concert en Gramofoonplaten 484 M.: 10,20: Gramofoonplaten 11,20: Max Alexys' orkest 12,20: Omroeporkest 1,30 2,20: Gramofoonplaten 5,20: Populair concert 6,20: Cello-recital 6,50 en 735: Gramofoonplaten 8,20: Symphonie concert o.l.v. L. de Vocht 10,30: Dans muziek 11,20—12,20: Gramofoonplaten. Deutschlandsender. 1571 M. 8,35: Zie Keulen 10.20Berichten 10,50: 80- llstenconcert 11,05: Weerbericht 11.201,15: Dansmuziek o.l.v. Rob. Gaden, VOOR MAANDAG 29 JULI. Hilversum, 1875 M Algemeen Pro gramma, verzorgd door de AVRO 8.00: Gramofoonpl 9.00: Ensemble Francis Keth 10 00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30; Vervolg ensemble Francis Keth 11.00: Voordracht mr. Ph. V. la Chapelle 1130: Orgelconcert Fr. Hasselaar, mmv. Annie van Red (zang) 12.30: Kovacs Lajos en zijn orkest, en Gramofoonpl 2.15: Residentie-Strijk kwartet 3.00: Concert door de Palla- dlans 3.30—4.00: Pianorecital dr K. Reiner 4.15Gramofoonpl. 4.30: Ma* Tak: Fox films 5.30: Gramofoonpl. 8.00: Het Lyra-Trio 6.45: Stafmuziek 5de Reg. Inf. olv. J. R. V. d. Glas 7.30: Zenderoverschakeling 7.35: Iersch gra-1 inofoonplaten (zang door' John Mac Cor- mack, tenor), samengest. en ingeleid door' mr. H. M. Merkelbach 8.00; Berichten 8.05: Vervolg Stafmuziek 5de R.I. 8.30: Gr.pl 930: Uit het Kurhaus te Schevenlngen: Residentie-orkest olv. c. Schurlcht. mmv P Frenkel (piano) - 10.20: Gr.pl. 10.30: De AVRO-Decibels olv. E. Meenk 11.00: Berichten 11.10: Vervolg AVRO-Decibels 11,30—12.00: Gramofoonpl. Huizen. 301 M. NCRV-Ultzendlng - 3.00: Schriftlezing en meditatie 8.15- ;i.30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst olv. ds. J. A. Hoekzema 11.00: Chr. Lec tuur 11.30—12.00 en 12.15:Gr.pl. 12.30 Amsterd. Salonorkest olv. Kiekens 2 00: Gr pi 2.453.45: Het Hendriks-Trio 4.00: Bijbellezing ds. K. W. Dercksen, mmv. sopraan en orgel 5.00: Concert. G. de Knegt—ter Haar (sopraan), L. Oostdam (fluit) en R. Beute 1 plano 1 6.30Vra genuur 7.00. Nederlandsch Christelilk Persbureau 7.15: Reportage 7.30 Vra genuur8.00: Berichten 8.05: Gr.pl.— 8.15: Herdenking 200-Jarlg bestaan v. d, E"ang. Luth. Gemeente te Viissingen. Ds. C. F. Nolte (spreker), L. v. d. Graaf (or gel) en koor olv. A. Bosdijk 10.15: Be richten 10.20—11.30: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 10.35—10 50: Mor genwijding 11.05: Gr.pl. 11.50: Orgel concert R C. Howells 12.20: Het Schot sche Studio-orkest 1.05: Gr.pl. 1.35: PBC-Midland-orkest olv L. Heward, mmz. H. Porter (tenor) 2.50: Gr.pl. 3.20: Verslag Davis Cup Tennis-wedstrijden - 4.35: E Colombo's orkest 5.35: BBC- Dansorkest olv. H. Hall 6.20: Berichten 6.45: Crlcketnieuws 6.55: BC-Nort- hern-Ireland Orkest olv E. G. Brown 7.40: Theaternieuws 8 00: Koorconcert olv. C. T. Lee 8.20: Medvedeff's Bala laika-orkest mmv. zangsolisten 8.50: Hughie Green en zijn ensemble 8,20: The Rocky Mountaineers 9.50: Berich ten 10.10: Lezing 10.25 BBC-Orkest olv. Clifford, mmv. A Plni (cello) 11.35 12 20: Lou Preager's Bdnd. Radio Paris. 1648 M. 7.20 en 8 20: Grpl 12.35: Concert olv. Touche - 4 35: Sollstenconcert 6.05: Gr.pl. 8 20: Zang 9.05: Concert uit Vichy, mmv. A. Cortot (piano) 11.1012.35: Dansmuziek Kalundborg, 1261 M 12.20:—2 20: Strijkorkest olv. H. Andersen 3.50—5 50: Omroeporkest olv Gröndahl 6.35— 7.05: Gr.pl. 8.20: Kalman-Lehar-concert olv. Mahler 9.45: Vocale duetten 10.20: Kamermuziek 10.50: Zang en declama tie 11.2012.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.50: Concert 10.50 Schrammelmuzlek mmv. solisten 12.20: Concert uit Hamburg olv. O. E. v. Sosen 4.20Kamermuziek 5.20: Orkestcon cert olv. Schroder 7.20: Solistenconcert 8.30: Gevar. programma 10.5011.35: Bacg's „Kunst der Fuge", olv. H. Welsbach. Rome, 421 M. 9.00: „Das Hollandweib- chen", operette van Kalman. Leiding: Brunettl. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Grpl. 12.50: Salonorkest 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35: Gr.pl. 8.20: Sympho nieconcert .olv. André 10.3011.20: Gr pl. 484 M.: 12.20: Orgelconcert 12.50: Omroeporkest olv. Gason 1.50—2.20, 5.20: Gr.pl. 5.50: Pianorecital 6.50 en 7.35: Omroeporkest olv. Gason 8.20: Ca baret 9.20: Symphonieconcert mmv. so listen. Leiding: L. Jongen. Hierna tot 11.20: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M 8.30: Moorsche muziek door het Omroeporkest olv. Kirsten en solisten 9.30; Vroolijk programma 10.2Q: Berichten 10.50: Neo-Bechstein-recital door H. Jager 11.05: Weerbericht 11.2012.20: R. GS* den en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag 28 Juli. lste programma: Hilversum van 8—24 11. 2de programma: Hulzen van 8—24 uur. 3e programma: 8 50: Keulen 10.20: Brussel VI. 14.20: diversen 14.35" Parijs Radio 16 20: diversen 18.50: Keulen plm. 22.20: Beromünster. 4e programma: 8.30: Parijs Radio 10.20: Brussel Fr. 11.20: Parijs Radio- 12.50: Droitwich 16.50: Londen Reg.- 18.20: Brussel VI. 19.20: Londen Reg. - 21.05: diversen 21.20; Droitwich P'®' 23.00: Brussel Fr 23.20: Leipzig. Voor Maandag 29 Juli. lste programma: Hilversum van 824 u. 2de programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.00: Keulen 8.40 9.20Deutschl.sender 10.20: Keulen 12.20: Brussel VI. 14.20: DeutschLsender 15.20: Londen Re? 17.05: Panl* Radio 18.20: Keulen 18.50: Brus*1 Fr. 19.20 Keulen 19 50: diversen- 20.30: Keulen 22,20: Londen Reg. 23 05: Weenen 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.35; Londen Reg 15 20: Droitwich 18 20' diversen 18.45: Droitwich 20.50: Parijs Radio plm. 23.10: L°n" den Reg. Wijzigingen voorbehouden. ^__j

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10