Zoo'n erge Hoofdpijn? AKKERTJES LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 26 Juli 1£33 UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJBERICHTEN. VEUR-LEIDSCHENDAM. Het 4-J zoontje van G., aan den Achterweg, dat de straat overstak, werd door een wielrijder aangereden en brak daardoor een beentje. B. en W. van Stompwijk hebben den raad ter goedkeuring aangeboden de re kening 1933 van het Burgerlijk Armbestuur welke sluit met een batig slot van f.185.76. Bij het te Den Haag gehouden Mulo examen slaagde voor diploma A onze plaatsgenoot C. G. Bellekes. WARMOND. Gevonden: Bil de politie is aangifte gedaan van het vinden van een porte- monnale, Inhoudende een rijwielbelasting- plaatje, een tol-abonnement en eenlg klein geld. I Ten gevolge van een aanvaring met ten vrachtboot is de sharpie van den heer D. v. d. K. uit Den Haag omgeslagen en «lonken. De beide inzittenden geraakten water, doch konden zwemmende den ui bereiken. Getracht zal worden het idieepje te lichten. WASSENAAR. Ernstige aanrijding. Op den weg naar zee reed de 10-J. V. uit Scheveningen op zijn fiets, waarop ook zijn 4-j. broertje gezeten was. Beide jongens keken naar het bosch en sloegen geen acht op een naderende Deljl-tax, bestuurd door V. alhier. Deze remde uit alle macht, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen. De Jongens werden van het rijwiel geslingerd. Hierdoor bekwam de 10-J. V. een diepe wond aan het voor hoofd en de 4-J. V. een hersenschudding en eenlge schrammen. Dr. X. die de eerste hulp verleende gelastte overbrenging per liekenauto naar het ziekenhuis aan den Zuldwal in Den Haag. De fiets werd totaal vernield, terwijl de auto ook nog eenlge schade opliep. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. M. L. Lausberg en G. A M. van Mourlk G. N. Vonk en A. van Egmond C. J. Schoorl en A. J. Knij- uenburg. Gehuwd: C. A. SteenmeiJer en E. Velt- man J. C. Meyboom en N. Veltman. Loop der bevolking. Gevestigd: E Becker, vreemd, d.b., uit Den Haag, Rijksstraatweg 783 Raden Mas Herog Bendoro uit Djocjakarta, Tey- lingerhorstlaan 7 Raden Mas Raisoeln- gaskari Bendoro, idem idem S. F. C. 8cheltema geb. Drughorn, uit Valburg, van Calcarlaan 2 J. v. d. Heuvel, d.b. uit Den Haag, Prinsenweg 15 A. Kaslk- Oïa. vreemd, d.b. uit Gorinchem. L. v. Koot 12 A. Korendijk, bouwkundige uit EoSerdam, Hoogeweg 20 N, J. Krul en banketbakker, uit Den Haag, Dr. Mansveldkade 6 K. Leij, d.b., uit Den Haag, Pr. Fred.laan 2 C. A. Oudendal, lilt Utrecht, L. Kerkdam 63 G, Rlnck en gez., Dir. N.V. uit Bloemendaal, Jagers- laan 2 E. Sohwabeneder, vreemd, d.b., uit Den Haag, Zijdeweg 42 G. J. Schrie- vei. vreemd, d.b., uit Bloemendaal, Ja- Jtrslaan 2 C. M. van Spronssen, onder wijzeres uit Olrschot, Havenstraat 21 C. M. Stoopman, uit OudenBosch, v. Z. v. Hitraat 336 C. M. Sul, d.b. uit Bloe mendaal, Jagerslaan 2 K. Teerlnk en ga. Dir. N.V. uit Den Haag, Prinsenweg 15 K. Visbeen, d.b. uit Nieuwe Tonge, laan van Koot 43 W. J. v d. Voet en gez., uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstr. 121 -J. W. Vreeswijk en gez., kantoorbed., uit Den Haag ,ldem 263 E. P. A M. J. IJzermans, uit Arnhem, Pr. v. Wiedlaan 10 Vertrokken: F. M. E. v. d. Poel, naar Den Haag, Breitnerlaan 105 N. W. H. Hooljmans naar Veur. Veursche Achter- zeg 77 J. W. Hlllebrand. naar Den Haag, Oudemanstraat 395 M. W, Bijle- veld. naar Leiden, Vestestraat 16 a J. H. van Kersbergen, naar Bloemendaal, lepenlaan 96 N. Meyboom geb. Veltman naar Den Haag, Lübeckstraat 53 E. SteenmeiJer geb. Veltman. naar Den Haag 'an Aerssenstr. 121 M. W. Worm, naar De Steeg, Boecoplaan 2 E. Fleck, naar hen Haag, Hofzichtlaan 1 H. M. Hen driks, naar Den Haag, Franklinstraat 67 - Wed. J. de Jong geb. Kwak, naar Dor drecht. Riouwstraat 92 rood G. C. Loog naar Schiedam. Gasstraat 12 A. L. Tauber naar Hamburg A .Kvardalova) naar Den Haag. Nieuwe Havenstraat 74 E E. Berger geb. Pawlik, naar Den Haag, 'an Lansbergestraat 48 F. E. Badorek Jaar Den Haag. Kon.-gracht 92 H. 'antlgh en vr., naar Rijswijk (Z.H. Kerk- aan 8 P. Fabian naar Den Haag, Sehimmelpennincklaan 32 F. Budden- nerg, naar Amsterdam, Spuistraat 63huis - E. Futter naar Den Haag, Floris Grijp- ttraat 19. GEMEENTERAAD. Waardeering voor den Burgemeester. De Jaarwedden. Onder leiding van Burgemeester Wieg man vergaderde de gemeenteraad. Afwe- "6 de heeren Wildt Meljboom, van Leeu- Z'n en Idenburg. he heer Boichel wenschte den burge meester geluk met zijn herbenoeming. En de Raad en de burgerij zullen met blijd- echap zijn vervuld, dat de burgemeester in de volgende ambtsperiode hier zijn taak *eer zal mogen vervullen. (Applaus). De Burgemeester zeide verrast te zijn «oor de aardige en buitengewoon vereeren- de wijze waarop de heer Boichel hem heeft seteliciteerd met zijn herbenoeming, Spr. geerde dit hoogelijk, ook dat de raad ®o enthousiast daarmede instemde. Het is «weer 6 jaren geleden, zegt spr. dat ik kwam. Het is kort, maar toch ook •der lang. En dat komt omdat hij hier «Wt temidden van de meest belangrijke waagstukken, die elkaar snel opvolgen. gebeurd is komt daardoor weer spoe- «W»! 'e liggen Het is hem een buiten- in a6 eer en 'n Uroot voorrecht geweest zult 6 gemeento te zijn benoemd, waar kom vraagstukken aan de orde ~f,n eb een zoo belangrijken werkkring tori! eevonden. Wanneer spr bij zijn henf .dduigszins is geslaagd dan stemt blli s r u0t v°ldoening. Anderzijds is hij de 'k, .fi 00'5 'ets heeft gewonnen van h al is het dan ook dat hij met «iet zoo zeer in contact komt als in RECLAME. 8036 Binnen een kwartier kuni Ge die vergeten ïijn en U als her boren voelen door één of twee Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS een kleine gemeente het geval is. Hierna ging de raad geruimen tijd in besloten zitting. Aan de orde was o.a. onderzoek geloofs brieven der nieuw gekozen raadsleden. De Commissie adviseerde tot toelating. Aldus besloten. Aan het R.K. Kerkbestuur van den H. Willtbrordus wordt overeenkomstig art. 100 der Lager Onderwijswet alsnog vergoeding toegekend voor een leerkracht werkzaam geweest in 1933, aan de R.K. Jongensschool Daarna werd behandeld een adres van den heer G. C. Ruys, om de rooilijn op het door hem gekochte terrein aan de Brem- horstlaan terug te brengen van 15 op 10 Meter. Het prae-advies van B. en W. luidde afwijzend. Hierover heeft de Raad geruimen tijd gediscussieerd. Tenslotte werd het afwijzend advies van B. en W. aangenomen met 7 tegen 5 stem men, nadat een voorstel tot uitstel van be handeling met gelijke stemverhouding was verworpen. Vastgesteld werd de exploitatievergoe ding voor de bljz. scholen over het jaar 1932. Deze bedraagt per leerling van de lagere scholen f. 22.34 en van de U.L.O.- scholen f. 34.43. Besloten werd tot overname in eigendom van enkele wegen en straten van de Was- senaarsche Bouwvereenlglng. Ged. Staten stellen voor de Jaarwedden te bepalen voor den Burgemeester op f.5300 tot f 6300; Secretaris f.4500 tot f.5500: Ontvanger f.3300 tot f.4000 en voor de wethouders op f950. De heer Boichel meende te moeten op komen tegen de waardeering van het ambt van Burgemeester van Wassenaar. Het gaat niet aan dit op één lijn te stellen met Kat wijk Dit geeft blijk, dat men onkundig is met hetgeen hier passeert. Hij meende, dat Wassenaar moet worden vergeleken met Voorburg en Rijswijk. De heer Schalekamp sloot zich hierbij aan. Hij meende dat de aanvangswedde f.6000 behoort te zijn. Verder achtte hij de belooning voor de wethouders te laag Sor. stelde voor te ad- viseeren deze op f. 1200 te brengen. De heer Kieviet de Jonge vond het niet Juist zich erin te verdiepen, hoe het in Katwijk is gesteld. Hij weet. dat in die ge meente aan den Burgemeester ook bijzon dere eischen worden gesteld Eerder zou Wassenaar biven Rijswijk en Voorburg uit dienen te gaan, omdat hier een andere bevolking is, andere verhoudingen zijn enz. Echter wil spr. niet advlseeren het onderste uit de kan te halen, maar toch wel, dat Wasenaar op één lijn zal worden gesteld met Voorburg en Rijswijk. Wat de wethoudersjaarweddeu betreft ondersteunt spr. hetgeen de heer Schale kamp heeft gezegd. HIJ vertrouwde, dat de raad met een en ander zal instemmen, het geen onder applaus geschiedde. Hierna kwam weder ter tafel het voor stel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond ter verruiming van het prise d'eau der waterleiding. De heer Hendriks zou gaarne zien, dat het servituut, dat op den grond zal wor den gevestigd, alleen maar van kracht zal zijn gedurende het leven van den verkoo- per van den grond en dat dit niet eeuwig durend zal zijn. De heer Boichel zeide, dat dit te probee- ren is. Echter moet het niet als voorwaarde worden gesteld. Aldus besloten. Aangenomen werd een voorstel tot. ver laging der huren met 18°/o van de wonin gen van de Wassenaarsche Bouwver., van de Wonlngbouwver. ..St. Willibrordus" en van de huizen aan het Havenplein Inzake een adres van A. van der Lee, waarin wordt gevraagd evenals vorige ja ren de winkels in de maand Augustus op 21 werkdagen open te stellen tot 10 uur 's avonds werd nog geen besluit, genomen. Tenslotte wordt, goedgevonden kasgeld voor den tijd van drie maanden terleen te verstrekken aan de gemeenten Hendrik Ido Ambacht en Papendrecht van resp. f 50.000 en f. 75.000. tegen een rente van 4°/o. Hierna sluiting. Geslaagd te Rotterdam voor het exa men nuttige handwerken de dames C. M. Groot en E C. Kennlphaas beiden alhier. Geslaagd te Den Haag voor het M.U.L.O.-diploma B. onze plaatsgenoot S. van Keulen. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De voorzitter opende met gebed. Tegen woordig alle leden. De notulen werden goedgekeurd. Na behandeling der ingeko men stukken, volgde die der geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden, waar tegen geen bezwaar was. Het verzoek der Chr. HB S te Alphen a. d. Rijn om een sub sidie werd afgewezen. De wijziging verordening tot heffing van vergunningsrecht ingevolge de Drank wet werd gewijzigd. De wijziging huur ambtswoning burgemeester werd goedge keurd evenals de rekening 1934 van de vleeschkeuringsdienst. Besloten werd half October te beginnen met de steunregeling en -normen der werkloozen (en huurtoe- slae). Het kroozen der Ringvaart opgelegd aan de gemeente door den polder Nieuwkoop zal onder orotest ter hand worden ge nomen, uit een oogpunt van gezondheid. Hierover is nog niet het laatste woord ge sproken. Onderzocht zal worden wie dit werk doen moet De spoorwegopheffing werd druk besproken; men zal naar andere m'dde'en van vervoer omzien. Tot slot werden eoniee reclames hon- denbe'asting en schoolgeld behandeld: ver ve'vin" za' uitgesteld worden. Bij de rond vraag ver'lsde de heer Kool de aandacht op den gemeentetoren Een onderzoek werd toegezegd. Hierna sluiting. ALPHEN. Dc a.s. Oranjefeesten. De besturen van Chr. Oranjever. en de Wilhelmina Vereen, vergaderde in „De Vergulde Wagen". De subcommissies brach ten verslag uit van haar werkzaamheden. Het was een openbaring toen de première van het bruiloftsspel draaide. Wat bleek dit keurig in elkaar gezet. Dit onderdeel belooft het gloriepunt van den dag te wor den. De verpachtingscommissie maakt goede vorderingen. Van bijna alle bestu ren van scholen was bericht ingekomen, dat zij de plannen met de schoolkinderen goedkeuren en ook financieel willen bij dragen. Inmiddels had reeds een repetitie van den zang plaats op het Martha-stich- ting-terreln. De liederen bleken goed inge studeerd. Aan de volksspelen zullen kunnen deelnemen een bepaald aantal Jongens en meisjes. Resumeerende komt men tot de volgende dagindeeling: 6-7.30 uur Reveille; 88.30 uur Koraalmuzlek; 8.309 uur Klokluiden; 9 uur aankomst schoolkinde ren op het. feestterrein; 9.15 uur Klnder- zanghulde: 9.30 uur Toespraak door den voorzitter, afmarsch schoolkinderen om op eigen terrein zich te gaan vermaken met spel en versnapering. Middagfeest: 1.30 u.: Openstelling van't terrein; 24 uur Volksspelen. (Intusschen 1. opstelling van deelnemende groepen a. d. optocht op de Martha-stichtlng 2. vertrek; 4 uur aankomst feestterrein); 4.30 uur Boerenbruiloft. Daarna ontruiming van het terrein om bet in orde te brengen voor het avondfeest. 7 uur opening feest terrein; 7.30 u. Ridderstukspel, boogschie ten, ringsteken te paard, vendelzwaaien. balspel, korendorschen, serenade aan de Burchtvrouw, gildezang, tableau; 12 uur Sluiting Verkooping. Bij overstaan van notaris R, v. d Berg, gehouden verkooping, in het Hotel ,.De Vergulde Wagen" werden bij afslag ver kocht onderstaande boerenwoningen: I. Hofstede „Dank en Hoop" aan het Rlet- veldsche pad met bijbehoorende lande rijen staande en gelegen alhier. Perceel 1, 2 en 3 in bod staande op f. 2100 werd afgemijnd op f .1800 door den heer H. Prins te Hoek van Holland q q. De hof stede in de Nessepolder nabij Boskoop In bod staande op f. 22450 met bijbehoorende landerijen, werd als volgt gemijnd. Perc. 4 en 5 werden niet gemijnd: perceelen 4 en 6 in bod staande op f. 16.650 werden af gemijnd op f. 4 door den heer P. de Kwaasteniet; perc. 4, 5 en 6 in bod staan de op f. 22.454 werden afgemijnd door den heer B. Bongers op f. 1100. In massa wer den de 2 woningen met bijbehoorende landerijen en etc. in bod staande geza menlijk op f. 46 654 afgemijnd op f. 3400 door den heer J. v. d. Berg, candidaat- notarts alhier. Totale opbrengst derhalve der 2 wonin gen f. 50054. Een stilstaande personenauto, staande in de van Boetselaerstraat, werd aangere den door een vrachtauto, bestuurd door A. S. De personenauto werd hierbij zwaar beschadigd. Omtrent de schuldvraag stelt de politie een onderzoek in. Door De Jonge "öarde afd. van de C. J, M. V. „Jonathan" werd per touringcar een uitstapje naar Apeldoorn gemaakt. Dat door de jongens dank zij het mooie weer werd genoten, laat zich begrijpen. Behalve een bezoek aan het Loo, werden ook andere bezienswaardigheden bezocht. BODEGRAVEN. Drenkelingen gered. Op den Zwammerdamschen straatweg viel een kind van den heer B. in den Rijn. De moeder zag het en sprong er bij. Daar ze echter niet zwemmen kon, liep ook haar leven ernstig gevaar. Het werd nog erger toen ook de vader ten einde raad in het water sprong, maar niets uitrichten kon. Buren slaagden er toen in de dren kelingen te redden. Gevaarlijk fietsrijden. Een jongen, die met een paar vriendjes op de fiets aan het hardrijden was door de straten om het plantsoen, werd op de hoek van de Koningsstraat aangereden door een auto. die gelukkig niet hard reed. De knaap reed boven op de auto en werd ernstig gewond, vooral aan het gezicht. Ook werden wonden aan een der beenen geconstateerd. Hij werd bij een der omwo nenden binnengedragen en daar door dr. v. B. verbonden. In den Rijn bij de Wierickerschans is een kano van twee jongelui uit Haarlem omgeslagen tijdens het passeeren van een motorboot. De jongens wisten zwem mend aan den kant te komen, maar de in ventaris van de boot verdween in de diepte. Na lang zoeken slaagden zij erin een deel van het bezit weer op te duiken, maar een portemonnaie met geld een camera en wat kleinere kleedingstukken bleven weg. Door omwonenden geholpen, konden de jongens tenslotte de reis weer voortzetten. De timmerman O. kwam op de fa briek van de N.V. Hero de Groot met de hand onder een cirkelzaag, waarbij hem een pink werd afgezaagd. De wonde werd door personeel der fabriek verbonden, waarna dr. Weeder een definitief verband legde. Behalve de reeds genoemde slaagden nog de volgende leérlingen van de Chr. ULO-school, hoofd de heer P. Maaskant voor het MULO-examen A: me], G, Jon- geneel en de heeren A. Hoosbeek, P. Spek, L. Slappendel en J. J. v. Vliet. Door het bestuur der Chr. Scholen is gecandideerd voor de vacature in het be stuur, ontstaan door het vertrek van den heer P. v. d. Pol, de heeren N. Hoogen- doorn en Jan Veerman. De heer J. Meerloo, alhier slaagde te Alphen a. d. Rijn voor het diploma Han delswetenschappen, afgenomen door de Ver. van Leeraren in de H.W. De Herv. Dianonie ontving extra gif ten tot een bedrag van f. 30, o BOSKOOP. Geslaagd te Den Haag voor het M.U.L.O.-diploma A onze plaatsgenooten P. Ie Feber, Jan v. Kleef en Jacobus van Kleef. Op het concours te Amsterdam, be haalde de gem. zangver. „Zang zij onze Leus", dir: de heer Van Zanten uit Berg- Ambacht, in de eere-afd. een tweeden prijs; terwijl de Jeugdzangvereenlging „De Kleine Stem" eveneens een tweeden prijs verwierf in de eerste afd. HAZERSWOUDE Het bestuur van de Hazerswoudsche Burgerwacht is thans samengesteld als volgt: Burgemeester A. Warnaar. eere voorzitter. A. Th de Ruyter. voorzitter. B. den Braver, secretaris J Dekker comman dant C. J. Verdegaal hopman C. A. van Dam. J. H. Pels. A. Rijkaart, Azn., H. H. Straven en W. Vroegrljk, bestuursleden. KOUDEKERK. In navolging van andgre plaatsen heeft zich alhier een comité gevormd tot het organlseeren van een autotocht voor „Ouden van Dagen", welke zij zich voorstelt te houden op Woensdag 7 Augustus a.s. Zij, die daarvan gebruik wenschen te maken, en den leeftijd hebben bereikt van 65 jaar of ouder worden verzocht zich vóór 1 Augustus op te geven bij den heer C. M. Oppelaar. Ten bestrijding van de daaraan verbonden onkosten, zal een beroep worden gedaan op de offervaardigheid der inge zetenen. De een paar weken geleden uitgestel de collecte voor het crisis-comité alhier zal nu gehouden worden a.s. Woensdag. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Gemeenterekening 1934 - Herbestrating van verschillende wegen - Subsidie-aan vragen - Deelneming in hét Rijnland- borgstellingsfonds. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Alle leden aanwezig, Voorz. de,bur gemeester, de heer K. Brug. Deze opende op gebruikelijke wijze. l4a vaststelling der notulen, volgden ingekomen stukken. Hier onder was o.a. een schrijven van de Pro vinciale Waterstaat over het verleggen van de waterleidingbuizen in den Zijldijk en het verplaatsen van de lantaarns, zulks In verband met de ophanden zijnde recon structie van dien weg. De voorz. deelde mede. dat de gemeente hiertoe verplicht is, doch wegens de hooge kosten hieraan ver bonden, was reeds van gemeentewege aan Ged. Staten het verzoek gericht in de kos ten gedeeltelijk bij te dragen. De heer Klaver vroeg of het nu niet beter zou zijn meteen de waterleiding door te trekken tot den Nieuwen weg. De voorz. achtte het be ter deze uitbreiding onder het oog te zien in verband met andere punten de water leiding betreffende. Hij stelde daarom voor ter zake het advies in te winnen van een deskundige. Conform besloten. Voorts was er een schrijven van het Schoolbestuur der Ver. voor Christ. L.O. om het veranderen van de verlichting in de school en het aanbrengen van een waschgelegenheid. Besloten werd het ver zoek toe te staan, met dien verstande echter, dat B. en W. eerst zullen nagaan of voor alle schoollokalen de verandering van de verlichting wel noodzakelijk is. Van de bewoners van de Lindelaan was ingekomen een klacht inzake de stortings plaats van het straatvull. De voorz. deelde mede, dat deze kwestie de aandacht van B. en W. had. Als meest radicale oplossing was al gedacht aan vervoer van het straat- vuil naar een plaats buiten de gemeente. Na bespreking werd het schrijven gesteld in handen van B. en W. voor prae-advies. Vervolgens bracht de voorzitter in be handeling de herbestrating van de Linde laan, Eikenlaan enz. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot herbestrating van deze wegen. Het werk zal publiek worden aanbesteed voor Leiderdorpsche ingezete nen. De gunning van dit werk blijft aan den raad. De vergadering werd hierop geschorst om de commissie bestaande uit de heeren de Haas. Roest en Groenendijk in de ge legenheid te stellen de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden te onderzoeken. Na heropening, verklaarde de heer Groe nendijk de geloofsbrieven van alle nieuw gekozen leden in orde, waarop tot toelating werd besloten. Uit de aanbieding der gemeenterekening over 1934, bleek dat dit jaar voor de ge meente zeer gunstig is geweest. De reke ning wees voor den gewonen dienst aan een overschot van f. 11484 81 en voor den kapitaaldienst van f. 3320.20. Van het grondbedrijf werd de rekening overgelegd, waaruit bleek, dat de reserve is aange groeid tot f. 40846.08. Tot leden van de Commissie voor het nazien der rekening werden gekozen de heeren Groenendijk. Klaver en de Haas. Op het verzoek om subsidie van het Groene Kruis werd door B. en W. voorge steld deze subsidie te verleenen tot een bedrag van f. 200. De heer Klaver vroeg ln verband hiermede naar het ledental der Vereeniging. Hij verkeerde in de meening, dat aan het Wit-Gele Kruis naar het ledental een geringere subsidie was toege kend. „Gelijke monniken, gelijke kappen", aldus de heer Klaver. De voorz. antwoord de, dat het Wit-Gele Kruis gevestigd is te Zoeterwoude, terwijl het Groene Kruis ter plaatse is gevestigd en dat het Wit-Gele Kruis een gelijke subsidie geniet als de ge meente Zoeterwoude aan het Groene Kruis te Leiderdorp verleent en dus belde ver- eenigingen gelijk worden behandeld. Het voorstel van B. en W. werd daarop zonder stemming aangenomen. Een verzoek om subsidie van de Chr. HB.S. te Leiden werd ingewilligd. Vervol gens werd het kohier der Straatbelasting vastgesteld op een bedrag van f. 3504.97 Het voorstel tot deelneming in het Rijn- landborgstellingsfonds lokte eenige bespre king uit. De meeste leden stonden niet erg enthousiast tegenover deze zaak. Zij ver wachtten niet veel nut van credietgeving aan slecht rendeerende zaken. Daar ech ter de storting, vereischt voor deelneming in het fonds, gering is ging het voorstel er ten slotte toch nog zonder stemming door. De bijdrage der gemeente is 10 ets. per in woner voor éénmaal. Nadat nog was besloten tot verlenging van de overeenkomst met de „Gekro" en een wijziging van de begrooting 1935 was aangenomen, volgde de rondvraag De heer de Haas vroeg hoe het stond met de steun- yerleening aan schippers die werkzaam IJMUIDEN 26 Juli 1935 VISCHPK1JZEN. Tarbot per K.G f. 1.04—0.80; Griet per kist van 50 K.G f. 30—13; Tongen per K.G. f. 1.300.74; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 17—12.50; Kleine Schol f. 18—3.50; Bot f.10—1.50: Schar f. 7.50—4.20; Kleinmld- del Schelvlsch f. 8; Kleine Schelvisch f. 12 —2.70; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.5542; Gullen per kist van 50 K.G. f.12 —3.50; Wijting f. 2.20—1.80; Pieterman f. 12.50 per kist. Aangekomen de Stoomtrawlers: XJM. 131 met f.920; IJM. 83 met f.1334, benevens IJM. 283 met 294 kantjes pekelharing. Prijzen: maatjesharing f.8.706.65; maat jes Zuid f. 7.15—6.80; volle haring f. 9.30; steurharing f. 9.409.00, alles per kantje, en de logger KW. 105 met f. 334. Praairapport Hr. Ms. „Vulcanus". 24 Juli. Tusschen 58 gr. 10' Nbr. en 57 gr. 27' Nbr. en 0 gr. 5' Wl. en 0 gr. 17' Wl. KW. 4, 220 kantjes; KW. 33, 40 kantjes; KW. 151, 70 kantjes; SCH. 6, 350 kantjes; SCH. 37. 120 kantjes; SCH. 73, 350 kantjes; SCH. 97. 230 kantjes; SCH. 179, 310 kantjes; SCH. 180, 320 kantjes; SCH. 181, 493 kant jes; SCH. 195, 7 kantjes; SCH. 254, 13 kantjes; SCH. 312, 260 kantjes; SCH. 325, 357 kantjes; VL. 27. 20 kantjes; VL. 112, 300 kantjes; VL, 197, 160 kantjes. Op praairapport van 23 Juli van VL. 195 staat 272 kantjes; dit moet zijn 102 kantjes. NIEUWE UITGAVEN. Clficieel adresboek van Wassenaar. Wij ontvingen het officieel Adresboek van Wassenaar 19351936, uitgave „Was senaarsche Courant" met opgaven betref fende gemeentelijke instellingen, vereeni- gingen enz.' o TIJDSCHRIFTEN. „Historia". Het zesde nummer van „Historia", maandschrift voor geschiedenis, uitgave van de N.V. Kemink en Zoon te Utrecht, bevat de navolgende artikelen: „Onze eerste Prins Hendrik" door P. de Zeeuw J G.zn., „Studentenleven binnen Franeker, toen het nog het Frlesch Atheen was" door A. Hallema. „De mislukte aanslag op mr. Bardeslus, Heer van Ypensteln te Helloo" door P. A. de Lange, „Een Indisch huwe lijk met hindernissen" door dr. F. W. Sta pel, „Gustaaf III, koning van Zweden" door Joséphlne Lulotst enz. waren geweest in de werkverschaffing. Hij meende dat deze in andere gemeenten in de gewone steunregeling vielen. De voorz. zegde onderzoek toe. De heer Klaver vestigde de aandacht op. het baden in de Dwarswaterlng en vroeg of het niet doenlijk was het uit- en aanklee- den vlak bij de straat te verbieden. De voorz. antwoordde, dat dit een nete lige en moeilijk te regelen kwestie is, in verband met het ontbreken van een zwem inrichting in de gemeente. Niettemin heeft de zaak de aandacht van B. en W, Hierna sluiting. TER AAR. HET AFSCHEID VAN DEN BURGEMEESTER. Op 31 Juli a.s. Naar wij vernemen zal op Woensdag 31 Juli a.s. des voormiddags 11 uur een buitengewone vergadering van den Raad worden gehouden, waarin jhr. K. W. L. de Muralt afscheid zal nemen als burge meester. Des avonds van 6 tot 7.30 uur zal voor de ingezetenen receptie ten ge meentehuize worden gehouden. Geslaagd te Utrecht voor het voorbe reidend examen gemeenteadministratie de heeren A. N. M. A. Robertz en N. A. J. Ro- bertz beiden alhier. WOUBRUGGE. Uitstapje naar Katwijk. De leerlingen van de O. L. school maak ten per boot een reisje naar Katwijk. Dreigden aanvankelijk donkere wolken, even later scheen de zon en onder de op wekkende toonen van het pl. muziek corps stoomde de boot het dorp uit, be volkt door een groot aantal kinderen, ouders en vrienden van het O. L. onder wijs. Er werd gevaren over het Braasse- mer- en de Kagermeren. Na een langen tijd wachten voor de spoorbruggen, arri veerde het gezelschap des namiddags aan het strand. Hier werd nog eens genoten van de altijd weer gezellige zee met de stranden, doch de tijd riep al weer spoe dig tot verzamelen, want ol die spoor bruggen. De vrees bleek niet ongegrond. Ook op de terugreis bleven de bruggen langen tijd gesloten en men achtte het niet overbodig om even de wachtende menigte te melden, dat het laat zou wor den. Het werd laat: half elf meerde de boot aan de aanlegplaats bij de brug. Als het gezellig toegaat is echter ondervon den pech spoedig vergeten en opgewekt en dankbaar ging elk huiswaarts, zeer vol daan over de overigens zeer geslaagde reis! Oudste inwoonster overleden. De oudste ingezetene, mej. A. Brune geboren Van der Meij, verpleegde in het Ned. Herv. Rust- en Weeshuis is over leden. Zij bereikte den leeftijd van 90 jaar. o ZWAMMERDAM De R -K. Damesver. ..St. Caecilia" alhier, is voornemens deel te nemen aan een concours op 8 Augustus a.s. te hou den te De Bilt. sa

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7