BEZOEKT DE ZILVERTENTOONSTELLING WARM WEER LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 26 Juli 1935 NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. Café-Restaurant „Nieuw Brittenburg" APFNDA. NA DE RAMP VAN DE GAAI. BEGRAFENIS DER SLACHTOFFERS. Op Zorgvliet te Amsterdam werden he den begraven J. F. W. v. d. Feyst, gezag voerder en L. Aatjes, radio-telegrafist. De belangstelling was zeer groot. O.m. waren aanwezig de heer H. G. v. d. Heyden, in specteur van den luchtvaartdienst, verte genwoordigers van den Rijks studiedienst Voor de luchtvaart, verder de heer Ples- man en andere K.L.M.-autoriteiten. en de heer J. ter Haar namens het gemeen tebestuur van Amsterdam In de aula stonden de beide kisten op gebaard. bedolven onder een schat van bloemen en kransen. De heer Plesman voerde als eerste het woord. Beste vrienden, zeide hij, het ls niet mogelijk uiting te geven aan onze diepe verslagenheid en innige droefheid Dertien levens werden afgesneden als korenhal men onder het blinkend lemmet van een scherpe zeis Zij rusten ln vrede. De heer Ter Haar sprak namens het ge meentebestuur van Amsterdam en gaf uiting aan de diepe smart, die allen ver vuld en aan de diepe deernis die wij koesteren voor de achtergebleven betrek kingen. Een oom van gezagvoerder v. d. Feljst nam ln een kort en eenvoudig woord af scheid. Vervolgens trad naar voren de groot vader van Aafjes om een laatste woord van afscheid te spreken. De indrukwekkende plechtigheid in de aula was hiermee ten einde. Het orgel speelt ..Stort tranen uit" uit Valerius' Gedenckklank. Daarna werden de kisten uitgedragen om bijgezet te worden in het gemeen schappelijk graf, waar de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. Slob een laat ste woord ten afscheid sprak en een krans neerlegde namens de gemeente Haarlem mermeer. Hedenmorgen vond verder de begrafe nis plaats op Zorgvliet te Amsterdam van den omgekomen heer A. A. Content, pas sagier van de „Gaai" en diens 14-jarigen zoon. Er waren Ironderden belangstellen den. In de aula, waar o.m. aanwezig wa ren de heeren mr. Slotemaker en Von Baluseck, namens de KX.M., werd ge sproken door mr. Rosenthal, rabbijn te Berlijn. Onder het spelen van treurmuziek, wer den de beide kisten grafwaarts gedragen. Een familielid dankte voor de groote be langstelling. AALSMEER. HET MUZIEKCONCOURS. De tweede dag. Vóór den aanvang heeft het gemeente bestuur nogmaals vele genoodigden ten raadhuize ontvangen. Gesproken is door den burgemeester voor de burgerij, den heer G. Hazenberg als lid der commissie van bijstand „A.F." en den heer W. B. Buis, vooratvr van het jubileerende corps. Na afloop werd weer een marsch door het dorp met muziek gehouden, waarna de concertwedstrijd begon. De uitslagen waren *ls volgt 4e afd. Fanfare: .,T-.A.V.E.N.U.", De Kwa- kel, dir. N. v. Dijk Sr., Ie prijs met 338 p. 3e afd. Harmonie: „Johez Jeugd-Harmo- nie", Haarlem, dir. J. A. Meng, le prijs met 336 p. 2e afd. Harmonie: R.K. Harmonie- Vereen. „Leo XIII", Alphen a/d. R.. dir. S. Theelen. 2e prijs met 306 p. Afd. Uitmun tendheid Fanfare: „V.I.O.S." Mijdrecht, dir. H. Gijzen, 2e prijs met 306 p. le afd. HarmoniePolitie-Harmonie-Vereeniging „Dordrecht", dir. D. W. v. Leeuwen, 2e prijs met 294 p. Eere-afd. Fanfare: „Concor dia", Vinkeveen en Waverveen, dir. H. Gijzen, 3e prijs met 270 p. Superieure afd. Harmonie: „Zaandams Muziekcorps", dir. S. C. Kruyt, le pr. met 412 p. (bijzondere lof der jury). Marschwedstrijd: „T.A.V.E. N.U." le pr. met 54 p.: „Johez Jeugd-Har- monie" le prijs met 48 p.; R.K. Harmonie- Vereen. „Leo XHI" le prijs met 51 p.; „V.I.O.S." le prijs met 57 p.. Politie Har monie-Vereen. „Dordrecht" le prijs met 48 p.: „Concordia" le prijs met 51 p. Na afloop van den concertwedstrijd is de Eerewedstrijd gehouden met den volgen den uitslag: le prijs „Zaandamsch Muziek corps" met 186 p 2e prijs „TA.V.E.N.U." met 168 p.: 3e prijs .Johez Jeugd-Harmo- nie" met 147 p. „Zaandamsch Muziekcorps", welke over beide dagen het hoogst aantal punten heeft behaald, verwierf de groote zilveren medaille van het Prov. Bestuur van Noord- Holland, benevens de verguld zilveren me daille van burgemeester Kastelein voor hoogst aantal punten op den tweeden dag. „V.I.O.S.", Mijdrecht, welke het hoogst aantal punten over beide dagen in den marschwedstrijd behaalde, werd hiermee eigenaar van de groote verguld zilveren medaille der Middenstandsvereenlging .Aalsmeer", benevens van de verzilverd bronzen plaquette der Kon. Ned. Fabriek v/h. Gerritsen en Van Kempen. Het was bijna halfelf, toen het muziek concours, waarvoor zeer groote belangstel ling was, zijn beslag had gekregen, een concours, dat in ieder opzicht uitstekend geslaagd is! Wat het Lunapark betreft, vooral gedu rende de avonduren bewoog zich veel pu bliek op het terrein. Er is op dezen heer lijken zomeravond en nacht volop genoten van de kermis-vermakelijkheden. Door den bouwkundige H. Prins al hier is aanbesteed de bouw van een blok van 4 woningen aan de 8Dnrtlaan in Plan Zuid, voor rekening van mej. J. Nagel te Hoofddorp. Het werk werd aan de volgen de aannemers ter uitvoering opgedragen: A v d. Heuvel (heiwerk) f. 670.Oebr. Moolhuyzen (metsel- en timmerwerk) f. 8221.—; Gebf. Prins iloodgleterswerk) f 954.C. Pannekoek (schilderwerk) f. 749.—. Geslaagd voor de hoofdacte de heer M. de Carpentier alhier. BENTHUIZEN. Gezellig uitstapje. De meisesvereen. „Een ding is noodig" maakte dit Jaar haar reis naar Apeldoorn. Na des morgens half zeven per touringcar afgereden te zijn werd te Klein Kievitsdal nabij Baarn de reis onderbroken en daar eenigen tijd vertoefd. Te Apeldoorn wer den verschillende bezienswaardigheden be zocht, terwijl met motorbootjes gevaren werd. Op de terugreis werden Wouden berg en Ouderijn aangedaan; 's avonds keerde men na volop genoten te hebben alhier terug. HAARLEMMERMEER. De nieuwe Kruisweg met de bruggen. Nu ook langs het grootste gedeelte van van provincialen Kruisweg de mooie verbindingsweg tusschen Heemstede HoofddorpAalsmeer de nieuwe beplan tingen overeenkomstig de adviezen van den heer D. F. Tersteeg uit Naarden zijn aangebracht, kan omtrent de kosten van dezen verkeersweg het volgende worden medegedeeld. De kosten van het gedeelte Wipperplein-Ringvaart nabij het stoom gemaal „De Cruqulus" hebben bedragen f 142.000: de brug over de Ringvaart kostte f 68.000; het gedeelte weg Cruquius— Hoofddorp f. 438 000; het gedeelte in de kom van Hoofddorn f 223.000; het gedeelte Hoofddorp-Ringdijk bij Aalsmeer f 649.000, terwijl voor de rolbasculebrug over de Ringvaart bij Aalsmeer f. 111.700 noodig was. Alles bij elkaar moer dan anderhalf millioen gulden, w.o. dan zijn begrepen de kosten van den bouw van twee beweegbare en negen vaste bruggen en eenige duikers. Opening Bazar. In de openbare school aan den Hoofd weg bij den Spaarnwouderweg alhier is geopend de bazar, die werd georganiseerd door de Chr. Vrouwenver. „Bidt en Werkt" ten bate van den Kerkbouw aldaar. De openingsrede werd uitgesproken door ds. J. C. Salverda. Ned. Hervormd predikant te Hoofddorp, die het doel van den bazar uiteenzette en een woord van dank bracht voor de van verschillende zijden onder vonden steun en medewerking, in het bij zonder ook van de Vrouwenvereeniging en ten slotte de beste wenschen uitte voor het welslagen van den bazar. Van de ge legenheid tot het bezichtigen van de keurige stands werd reeds dadelijk een druk gebruik gemaakt, terwijl ook de da mes den eersten dag reeds goede zaken maakten. Groot onheil voorkomen. In de werkplaats van den heer S. te Hoofddorp ontstond een begin van brand, doordat een flesch benzine in brand was gevlogen. De brandweer kreeg onmiddel lijk bericht, doch behoefde niet uit te rukken met de spuit, doordat de bewoners er inmiddels met vereenigde krachten in geslaagd waren de veroorzaakte geweldige vuurzee te blusschen. Door dit flink op treden werd een groot onheil voorkomen. Bij de ten Raadhuize te Hoofddorp gehouden openbare aanbesteding van het leggen van een rioleering en het dempen van slooten met bijbehoorende werken langs den Sloterweg (westzijde) van af den Krommetocht tot aan den Spaarn wouderweg in de omgeving van de Bad- hoevebuurt. was laagste inschrijver de Homawewa te Voorburg voor f. 12980. Gunning aangehouden. Geslaagd te Den Haag voor het nota rieel examen deel I de heer J. A. Post te Vijfhuizen. Geslaagd te Haarlem voor het examen handenarbeid de heer P. Stouthamer (Haarlemmermeer) HILLEGOM- Schoolgeld met navordering. De aanslagbiljetten van het schoolgeld voor het O.L.O en voor het U.L.O. 2de kwartaal 1935 zijn door de ouders ontvan gen, en wel volgens de gewijzigde hef fingsverordening. Dat is gewoon, men was van de wijziging op de hoogte. Een tegen valler is echter, dat nagevorderd wordt het te laag aangeslagene over het eerste kwartaal, voor hen die meer moesten gaan betalen. Voor een bepaalde klasse naar de belastbare som is de navorde ring voor het O.L.O. ruim een derde deel en voor het U.L.O. meer dan de helft, wat geheven wordt bij het bedrag over het tweede kwartaal. De raad heeft op 11 April de verorde ning goedgekeurd, welke werd geacht 1 Januari 1935 in werking te zijn getreden. De Bloembollenbeurs werd door 93 personen bezocht. Voor het Mulo-examen A slaagden te Den Haag onze plaatsgenooten Geurt Jan sen, Willy Versteegt en Laura Zieren, leer lingen van de Chr Burgerschool alhier. Voor het diploma A is te Breda geslaagd Fred, van Bourgondiën alhier. Ten overstaan van notaris D. Lodder alhier werd als volgt geveild: De combinatie woonhuis Haven No. 84 en idem Haven No. 86 werd gemijnd vooi. f. 3570 door H. van der Jagt. Volgende perceelen van de erven J. A. Gerritsen: Burgerwoonhuis Stationsweg 74 groot 2.96 Are f. 7000, kooper J. D. Phi- lippo q.q.; Burgerwoonhuis Stationsweg 76 A, gemijnd voor f. 3850 door P. J. van Keulen q.q. Winkel- en woonhuis met drukkerij annex boekhandel enz. aan de Hooldstr. No. 76. groot 9 aren 18 centiaren, met in begrip van druk' erij aveniar:.- en het recht van uitgave van de „Hüle-omsrhe Courant" ln drie perceelen, na afzonder RECLAME- 8030 IN HET MUSEUM .DE LAKENHAL", LEIDEN, 27 Juli30 September. lijken afslag, in combinatie gemijnd op f. 26.926 door C. Velthuys voor de fa. H. Hamberg Jzn. alhier. Het geheel is ge gund. o KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Gljsje, d. v. J. de Vreugd en W. de Best Anton Joseph, d. v. J. Bler- holz en J. de Mooij Joziena Jacoba, d. v. H. Schaap en M. Kuijt Willem, z. v. W. Guijt en M. Rljsdam Willem, z. v. C. de Ruijter en G van Velzen Johan nes Jacobus, z. v. J. S. Zoetemelk en M. M. van Rijn Johannes Wlllebrordus, z. v. J. L van Leeuwen en P Tulen Hasina, d. v. M de Vreugd en L. Vooijs. Overleden: Allda Verburg 71 J. ongeh. Geertrui van Ockenburg 84 J„ wed. v. H Noppen. Getrouwd: J van der Bent en M. van der Plas K. van Duijvenbode en A. v. Duijn. Ondertrouwd: M. van Egmond en M. Rijsdam P. van der Plas en C. Zwa nenburg J. N, Ouwehand en J. Dulfer J. Groen en N. van Duljri. KATWITK AAN ZEE. Kranige redding. Een 12-j. meisje uit Lelden ging op het strand over het Uitwateringskanaal te ver in zee. Daar zij niet zwemmen kon, werd zij door den stroom meegetrokken. De heer A. Stolberg, wonende Kramatweg te Am sterdam, begaf zich terstond gekleed te water en wist het meisje weer veilig aan den kant te brengen. Zij werd naar de kiosk van den heer Varkevisser gebracht en bleek geen nadeelige gevolgen onder vonden te hebben. Geslaagd te Den Haag voor het examen Nijverheidsonderwijs akte Nb onze plaatsgenoot M. A. Buys. B. S. uit de Louwestraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat door een zekeren D. de J. een aantal steenen van zijn erf zijn ontvreemd. In Casa Cara had door notaris H. Eerdbeek, de verkoop bij afslag plaats van perceel Duinoord 21in bod op f6000 door q.q. C. Schoonenberg f.6001. Bij prachtig zomerweer heeft de Kat- wijksche Harmonie U.N.I., direct, de heer P C. Langmuur, haar 5de zomerconcert in de muziektent op den Boulevard gegeven. KOEL TERRASZITJE EN POPULAIR AVONDCONCERT Boulevard 33 Katwijk aan Zee. AVONDRETOUR 25 CENTS. 7969 LISSE. Van de R.K. School slaagde voor het Mulo-diploma de leerlingen: Jo van Ber- kel, Annie de Haan. Theo v. d. Heyden, Ben de Meulder, Thijs Verdegaal, Adrl Vreeburg. o NOORDWITK. Het Uitbreidingsplan. Naar wij vernemen zal de raad dezer ge meente Woensdag a.s. 31 Juli bijeen komen voor de al of niet definitieve vaststelling van het uitbreidingsplan. Dit plan moet voor 1 Augustus worden vastgesteld. Belangrijk werkobject beëindigd. Beëindigd is een voor onze gemeente en onze werkloozen buitengewoon belangrijk werkobject n.l. het maken van aanplan- tfngen en het aanleggen van wegen in de boschwachterij Noordwijk in de Noorddui nen. Meer dan 3 jaren achtereen zijn bij dit werk regelmatig 100 werkloozen tewerk gesteld. Het is te hopen, dat voor het nog steeds zeer groote aantal werkloozen in onze gemeente spoedig voldoende nieuwe werkobjecten zullen kunnen worden ge vonden. De winsten der gemeentebedrijven. De gemeentebedrijven hebben over het jaar 1934 de volgende winsten behaald: Het electriciteitsbedrijf f. 9877.11, het gasbedrijf f. 19664.40 en het waterleiding bedrijf f. 8905.39. Gevonden: fietstasch met inhoud, oorring met parel, een damesrijwiel, een verrekijker, strandsehop, een gouden dameshorloge, een bril, een ceintuur, een paar kinderschoenen, een portemonnaie, een vulpen, een sportkous, sleutels, een broche, een strandsehop, hoes van een auto, heeren-armbandhorloge, kinder strandschoentje, kano, een heerenrijwiel. Inlichtingen uitsluitend Woensdag- en Zaterdagmiddag tusschen 12 en 1 uur ten politlebureele te Noordwijk Binnen. Door het bestuur van de stichting „De Amsteloever" te Amsterdam is een adres gericht aan den raad, waarbij wordt ver zocht te vernietigen een besluit van B. en W„ waarbij vergunning is verleend voor het exploiteeren van een kampeergelegen heid ln de nabijheid van de jeugdherberg Ui het Langeveld. Door het gemeentebestuur is beschik baar gesteld e m medaille voor de door de Noo.dwijk d.vlj'c .n Zee georgrr ;ide winkelweek van 6 tot 13 Augustus. NOORDWI1KERHOUT. A.s. Zilveren Jubileum Retraite-Huis „St. Clemens". Het 25-jarlg bestaan van het Retraite huis, zal a-s. Zondagmorgen in intiemen kring herdacht worden Na den middag beginnen eerst de kerkelijke plechtig heden, ook voor het publiek toegankelijk. Een verslerlngs-commissle draagt zorg voor een prachtige versiering van de tui nen en lanen rondom het gebeuw. De plechtigheden beginnen ln den na middag met een feestvergadering voor genoodigden, waarop de bisschop van Haarlem aanwezig zal zijn, en waar een bekend redenaar de feestrede zal houden. Na afloop hiervan zal de bisschop per soonlijk een pontificaal Lof celebreeren. Hierna vindt een receptie plaats, waarop leder welkom zijn zal De muzlek-vereen. „Jeane d5Arc", zal de festiviteiten op luisteren. NOORDWIfK AAN ZEE. Door de Chr. Mondaccordeonclub „Concordia" alhier zal a.s. Dinsdagavond te 8.15 uur voor de Vereen, voor Vreem delingenverkeer .Noordwijk Vooruit" een concert worden gegeven op het pleintje tegenover de Ned. Herv. Kerk in de Hoofd straat. Het volgende programma zal ben gehoore worden gebracht: 1. Concordia Clubmarsch, J. J. v. d. Reijden; 2. Hoch Heidecksburg, Aud Hersch; 3. Ned. Parade Marsch, J. Dunk ier; 4. Manoeuvre Marsch, Steinz; 5. Alte Kameraden, Telke: 6. Standchen, Helkens; 7. Wien bleibt Wien. J. Schrammel; 8. Marsch, J. Maas: 9. Carmen Walzer, Bizet; 10. Off of the Day Marsch, R B. Hal; 11. Heinzelmannchens Wachtparade, Noac. Na afloop van dit concert zal een lam pion-optocht worden geformeerd die, voorafgegaan door de muziek, de volgende rondwandeling zal maken: Hoofdstraat, Schoolstraat, N. Boulevard, O. Zeeweg, Harsten Duinstraat, Hoofdstraat. Aan deze lampionoptocht kan iedereen deelnemen, door zich met lampion of verlichte trans parant aan te sluiten. o OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Nabij de R.K. kerk had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door J. P. v. d. B. te Noordwijkerhout en een personenauto, bestuurd door J. K. te Zegwaard waarbij de laatste auto werd be schadigd. Oorzaak was dat de bestuurder K. de stilstaande electrische tram wilde paseeren en daarbij de andere auto te laat opmerkte. Proces-verbaal is opgemaakt. Op den Rljnsburgerweg ls de wielrijder J. P K. uit Leiden aangereden door een personenauto die ln den bocht Oegstgees- terweg—Rljnsburgerweg geheel links reed. De autobestuurder was zoo vriendelijk om zijn weg te vervolgen, doch het nummer van de auto ls bekend Aangezien het rij wiel van K. geheel vernield ls, zal de auto bestuurder wel iets hooren van de politie, die proces-verbaal opmaakte. Incident tijdens „Autotocht voor Ouden van Dagen". Een gezelschap ouden van dagen dat met 27 auto's „op stap" was, had op den Rijksweg nabij „de Slaag" een minder aangenaam oponthoud. Even te voren had zich een dame met haar auto tusschen no. 8 en 9 zich ingewerkt, waarna ook een heer met zijn auto dit voorbeeld volgde. Op een onbewust oogenblik stopte de heer met zijn auto waarop zeker de dame had gerekend en ook stopte. Dit was voor de achterrijdende auto's noodlottig daar nu een tweetal tegen elkander botsten. De auto's van A. B, en J. K., beiden uit Rot terdam werden aan de achterzijde be schadigd, alsook de auto van mej. B. aan de voorzijde. De inzittenden zijn er, hoe wel hevig geschrokken, goed afgekomen. De heer die de botsing had veroorzaakt is direct daarna doorgereden, welke voor beeld de dame volgde. Beide autonummers zijn echter bekend zoodat deze ongepaste aardigheid voor beiden zeker gevolgen zal hebben! De politie heeft deze zaak ter hand genomen en zal zeker weinig welwillendheid in dezen betoonen. Loop der bevolking. Gevestigd: C. v. d. Berg geb. de Bruin, Assendelftstr. 34 van Noordwijk M. F. Koert, Emmalaan 28 van Den Haag A. Maarschalkerwaard 11. verpleegster Ende geest, van Den Haag A. A. Moerman, verpleegster Endegeest, van Amsterdam B. A Roodenburch, Oranjelaan 2, van Noordwijkerhout St. Garam, verpleeg ster Endegeest, van Haarlem P. Hen- rion Verpoorten, le verpleegster Ende geest, van Rotterdam Fl. de Wit, onder wijzeres Juffermansstr. 38 van Leiden C. E. Vreeken db. .Warmonderweg 80, van Haarlemmermeer C. Buijs, verpleegster Endegeest, van Rotterdam G. van der Meij en gez., schoenmaker. Rijnsburger- weg 156, van Rijnsburg A. S. Mlnningh geb. Hogenkamp en gez., Terweeweg 128 van Pladjoe (Palembang), Ned. O. Indië. Vertrokken: J. F. Gertenaar db. naar Leiden. Fruinlaan 16 G. Bolk db. naar Leiderdorp, Hoofdstraat 210 C. Borst naar Bloemendaal, Aardenhout, Leeuwe rikenlaan 9 W. F. L. Bogaardt en gez., gep. hoofddir. P.T.T. Ned. Ind. naar Den Haag. Oleanderl. 97 G. Venema. jour nalist naar Dordrecht, Toulonselaan 18 S. Y. Ong en gez., ing. b.d. waterstaat en 's Lands Bow., v. Emmalaan 50 naar Ned. O. Indië. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Bastiaan, z. van J. van o'::- Kwaak en A. Boterbloem. Ondertrouwd: S. H. Waringa 28 j. en A. W. Jongerius J. P. H. Perks 34 j. en A. F. Gooszsn 22 j. H. M. Kramp 28 j. en H. J. M. van Well S. W. Neefjes 28 j. en M. A. van Eisen. HEDEN: t Hoogl. Kerkgracht 23: Alg. aandeelhou- dersverg. N.V. Leldsche Uitgeversmij, 8 uur nam. Kantoor N.V. Stoomgistfabrlek en Distilleerderij „De Valk" vE. P. H. Rit. man en Co., Leiden, Buitengewone Alge- meene Vergadering van aandeelhouders. 8.15 uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leldsche Schilder- en Teekenacademie, lederen dag van 20 Juli tot 4 Augustus. DIVERSEN. Woensdag Inst, v Praeventleve Genees- kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen Halfdrle tot halfvier inenting teen dlphterie 45 uur nam Woensdags: Inst v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 7 uur nam Vrijdags: Inst. v, Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Het lied van Monte Carlo". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „De blinde vliegenier". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. njn, „Opgejaagde menschen". Zondagnam, 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/« u. nam. „Goud Eiland". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4Vi uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: P. de Croix, Rapenburg 9, telef. 807, E. B. de Metz, Korevaarstraat 51, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelmlna- park 8, Oegstgeest, telef. 274. SASSENHEIM. Goed afgeloopen. Gisteravond reed de heer R. uit Leiden op zijn motorrijwiel langs de Leldsche Vaart In de richting Lelden. Hij moest een hem tegemoetkomende auto passee- ren. Door den uiterst slechten toestand waarin de Leldsche Vaart, waarvan het onderhoud aan de gemeente Lelden be hoort, verkeert, kwam R. te slippen en sloeg over den kop. Gelukkig kwam hij er zonder ernstig letsel af en kon hij na ver bonden te zijn, z'n weg vervolgen. Gemeenteraad. Hedenavond om 8 uur komt de raad in openbare vergadering bijeen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Allegonda Theresia, dr. van H. Th. van Dam eq^C. J. Baak Petrus Jacobus Cornells, zn. van P. N. van Rijn en A. F. van der Meer Hendrik, zn, van J. Zuilhof en-J. de Roode Wienand, zn. van C. van der Voet en G. Hoekstra Overleden: Lijdia de Geus, 32 onge huwd Helena Anna Smit, 41 J. Ondertrouwd: Epke Postma, 31 j. en Anna Maria Elferink, 24 jaar. Getrouwd: F. Uithoven, 27 j. en E. Göken, 28 j. L. A. Timan, 23 j. en T. Kuijper, 25 j, P. H. Oudshoorn 27 J. en C. M. H. Verbree, 25 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: B. Verhoef en gezin, Ber kenlaan 20, van Lisse. Vertrokken: H. van Lulnen en gezin, Molenstraat 12, naar Velsen C.P. Werkhoven en gezin, Hoofdstraat 360 naar Lisse T. Kuijper, Zuiderstraat 39. naar Almelo. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert as. Woens dagavond te 7'/» uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen 2. Ingekomen stukken 3. Onderzoek geloofsbrieven gekozen leden van den gemeenteraad - 4. Opdragen con trole kas en boeken van den gemeente ontvanger en aanwijzing boekhoudkun dige 5. Vaststelling kohier honden belasting 1935 6. Vaststelling verorde ning wegenbelasting 7. Begrooting 1935 8. Voorloopige vaststelling balans en rekening van de bedrijven over 1934 9. Aanbieding gemeente-rekening 1934 10. Huurverlaging woningen complex „Kerklaan". Gevonden: een sleutel, een brons koper gordijnroede, een kleine portemon naie met inh., een portierkruk (sleutel) van auto. Inlichtingen bij de politie. STOMPWIJK. Het S. D. raadslid K. P. Bloemheu- vel heeft aan B. en W. een schrijven ge richt, waarin hij een voorstel doet tot on bewoonbaarverklaring van de perceelen Broekweg 19 tot en met 69, eigendom van de N.V. Haagsche Handel-Mij., fa. Schip pers. VALKENBURG Burgerlijke Stand. Overleden J. Klomp 74 Jaar echtgenoot van A. Zwaan. t-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6