,NIVEA LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 26 Juli 1935 SPORT. Luck en Zon!_ FINANCIEN. RECHTZAKEN. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE TE NIJMEGEN. LEIDSCHE POLITIE-COMMISSARIS VERWELKOMT DE L. P. S. V.- WANDELAARS. (Van een bijzonderen medewerker). Gistermorgen, bij den afmarsch zag het weer er te Nijmegen let of wat bedenkeiyk uit. Triest lag het landschap aan onze voeten, en het duurde lang alvorens er eenlg merkbaar teeken van opklaring was te bespeuren. De weg voor de meesten ging van Nijmegen over Berg en Dal langs de Dultsche grens naar Groesbeek. De afwezigheid van de zon ontnam een groot deel van het schilderachtige, wat overi gens deze landstreek den wandelaar aan genietingen schenkt. Dit neemt niet weg dat op den morgen de stemming er reeds vroeg danig in zat en de van humor getuigende aan- en toe- roepingen waren niet van de lucht. Niet temin was er een merkbare stemming van rust en deed het zich kalm voort bewegen met zekeren grond vermoeden dat de krachten voor den dag welke heden vry zwaar zal zyn, werden gespaard. Zonder eenig gedrang wandelde een leder via Groesbeek over de Mookerheide naar Mook waar de weg naar Cuyck werd in geslagen. Zeer treffend deed het aan toen een zorgzame moeder den deelnemers in den vroegen morgen thee aanbood en niet minder toen een oude dame, gezeten in een ruststoel, den deelnemers allerhande lekkernüen als studentenhaver, koekjes enz. presenteerde. Een ieder die daartoe ln de gelegenheid ls, draagt bU om het den wandelaars zoo aangenaam mogeiyk te maken. Een nieuwtje op onzen weg was de ponton brug door het korps pontonniers ge legd over de Maas naar Cuyck waar door werd voorkomen, dat lang op de zonder oponthouden heen en weer varen de pont moet worden gewacht. In Cuyck namen velen rust en zoo ook de deelnemers van de L.P.S.V. en L.W.S.V, In zoo'n café gaat het eigenaardig toe. Geheele horden stormen binnen, bestellen hun consumptie, versterken den inwen- digen mensch. brengen eenige voorzienin gen aan en verdwijnen dan even snel als ze gekomen zyn. Rustig gaat het er niet aan toe. Zy die goed fit zyn, zyn als regel een beetje rumoerig, aangemoedigd door de vele bekenden die steeds elkaar weer begroeten. Terwyl de heer v. d. Berg van de L.P. S.V. een oude Fransehe piano erbarme- ïyk deed kermen, trokken kapt. v. d. Meulen, jonkheer Just en dr. de Ryp voorby. Kloppen op de ramen natuurlijk en armgezwaai by wyze van morgengroet. Dr de Ryp had zich sieriyk getooid met een kruinbedekkertje om de zonne stralen te weren, welke akelig sterk kun nen steken. Kapt. v. d. Meulen maakt zoo'n marsch bij wyze van spreken natuurlyk op z'n slofjes. Dr. Van Rijp niet minder goed. doch hy kan nog niet heelemaal op zoo'n geweldigen staat van dienst als tippelaar bogen. Kapt. v. d Meulen had bovendien reden om vroolyk te zyn, want hij was juist jarig. Wy hopen maar dat hy zyn cadeau van huis nu niet misloopt. Van Cuyck ging het naar Beers en van daar naar Grave. Overal joligheid en al moge het waar zyn dat vaak pijn en on gemakken ons deel zyn, dit neemt toch niet weg dat deze kleinigheden in het niet zinken, by de werkeiyke ongebonden vryheid welke men geniet. Overal muziek en zang, afgewisseld door de uitzending der radio-centrale welke van uit een auto plaats heeft. Dan wordt hier een groep dan daar opnieuw moed in de schoenen geblazen. Onderweg ontbreken de attrac ties niet. De Ovomaltine wagen ls altyd op het appel. Een vriendelijke juffrouw biedt ieder deelnemer gratis Ovomaltine aan. Wat later wordt men uitgenoodigd nieuwe krachten op te doen aan den Osco Vleesch-extract-wagen. Chocolade en ba- nanén. alles vindt men langs den weg, om het product op die wyze ingang te doen vinden. Eergister werden wy aangenaam verrast door de Boldoot-fabrieken. Na het commando oogen dicht, stoof er zoo'n witgejaste ridder met een hand spuit op ons af, om een behoorlyke dosis eau de cologne in je gezicht te spuiten. Fijn was dat, vooral als je naar zulk een opknappertje snakt. Van de 30 en 40 K.M. ontdekt men wei nig maar by nadere informaties blyken de heeren Woestenburg, v. d. Giessen en Van Toll zich hier heel goed thuis voelen. Zij bewegen zich zoo vroolyk en vry als de visschen in het water. Gistermiddag deden de dames v. Hey- ningen en Dubbelaar L.P.S.V. en L.W.S.V. de eer aan hen by aankomst te begroe ten. waarop byzonder prys werd gesteld. De heeren Dykstra, Eerland, Wyk en Wilschut, van de L.P.S.V. werden gister middag zeer aangenaam verrast door de aanwezigheid van den Commissaris van Politie, die een speciale reis naar Nijme gen had ondernomen om zyn politie- deelnemers bij aankomst in de kazerne te verwelkomen en hun prestaties gade te slaan. Het spreekt van zelf dat dit zeer onverwachte bezoek byzonder op prys werd gesteld. Aan het eind van de marsch, wachtte ons een verrassing en wel in den vorm van een aardewerk-herinnerings-bord. dat speciaal voor dit 25-jarig jubileum werd aangemaakt en den deelnemers is aangeboden. Het is waarlijk een aardige gedachte om dezen dag in byzondere her innering te houden. Met klimmend ongeduld werd uitgezien naar den Vrijdag. waarop de palm der overwinning in den vorm van een me daille zal worden binnengehaald. En dan naar huis toe. De Vierdaagsche mag ple zierig zijn en een byzondere plaats in ons wandelaars-hart innemen, de presta tie als zoodanig is van dien aard dat vier dagen juist lang genoeg moeten worden genoemd om het prettig te doen blyven. Heden is het de groote dag, op welken dag een meer officieel karakter aan het geheel wordt gegeven en waaraan een groot deel der bevolking daadwerkeiyk mee helpt. Met uitzondering van Pro Patria, welke door voetgebreken een uitvaller telt, zyn er onder onze plaatselyke deelnemers nog geen uitvallers, hetgeen een. bevredigen de afloop doet verwachten. Mej. Steffelaar van Brunhilde is ook als deelneemster te Nymegen, terwyl an dere Leidenaars waaronder mej. Hoppen brouwer die vorig Jaar meeliep van hun belangstelling deden blyken, Gisteren waren er 19 uitvallers. WATERPOLO. HAARLEM I—DE ZIJL I 1—0. Gisterenavond speelde De zyi te Haar lem haar laatsten competitiewedstrijd te gen Haarlem I. Haarlem was volledig, ter wyl De zyi met drie invallers ln de vol gende opstelling uitkwam. Doel: Kloots; achter: K. Kraaienbrink, van Egmond en Blansjaar; voor: Arbouw, Key en D. Kraaienbrink. Ondanks de onvolledigheid van de Leid- sche ploeg is het ongetwyfeld de beste wedstryd geworden, die de Zyi dit seizoen heeft gespeeld. Onze stadgenooten gaven zich geheel om althans een geiyk spel uit het vuur te sleepen, terwyl Haarlem zich niet minder inspande, om de overwinning te behalen, daar zy de beste papleren heeft voor het kampioenschap. Kloots heeft op voorbeeldige rrijze zyn doel verdedigd en het eenige doelpunt, dat Haarlem direct na de rust vermocht te scoren, was voor hem onhoudbaar. De achterhoede van de Leldenaren was eveneens in goeden vorm en gaf de voorhoede van Haarlem geen gelegenheid haar gewone spel te ont plooien. Een byzonder goede eigenschap van de voorhoede der Leidenaren was wel. dat zy de achterhoede der gastheeren wei nig kans gaf tot het ondernemen van snelle rushes. By de enkele pogingen daartoe trok zy steeds mede, zoodat die pogingen op niets uitliepen. Door deze nederlaag ls De zyi met S.Z. en P.C. dat met 20 van G.Z.C. verloor, geiyk op de onderste plaats beland, zoodat een beslissingswedstrijd noodig ls om uit te maken, wie degrada tiewedstrijden moet spelen tegen de kam pioenen van de derde klasse Poelmeer I en S.Z.C. I. Over het wedstrijdverloop het navolgende. Het begin kenmerkte zich door weder- zydsche snelle aanvallen, waarby echter van te verren afstand werd geschoten om de keepers ernstig te verontrusten. Eenige harde schoten van Key en Arbouw had den echter een beter lot verdiend. By een der eerste aanvallen na de rust gelukte het den gastheeren na een wor steling het net te vinden. 10. De zyi beantwoordde dit doelpunt met een keu- rlgen aanval, waarby het leder by Key belandde, die rustig over den uitgezwom- men keeper plaatste. Dit schot werd echter jammerlijk door de lat gekeerd, zoodat de keeper van Haarlem op het nippertje kon redden. Ondanks krachtige pogingen ge lukte het onze stadgenooten niet den ver dienden geiykmaker te scoren. Het einde van deze prettigen wedstryd kwam dan ook met de kleinst mogeüj ke overwinning voor de Haarlemmers. Scheidsrechter Hoogeland leidde goed. DE ZIJL III—ZIAN VI. Gisteravond speelde de Zyi III voor de competitie van den Kring den Haag al hier tegen Zian VI. Rust- en eindstand 20. Scheidsrechter G. v. d. Mark leidde correct. o D.Z.V. II—DE ZIJL IV 2—4, Deze wedstryd werd gisterenavond te Delft voor de competitie van den Kring den Haag gespeeld. Rust 12. Einde 24. Door dezen uitslag ls de Zyi IV kampioen van haar afdeeling. L. Z. C. I IN GEVAAR. Gisteravond heeft D.J.K. I met 21 gewonnen van Zlan I. Hierdoor staan L.Z.C. I en D.J.K. I in puntental geiyk. Indien L.Z.C. van H.Z. en P.C. verliest, zal een beslissingswedstryd moeten uit maken of L.Z.C. dan wel D.J.K. degrada tiewedstrijden zal moeten spelen. ZWEMMEN. 2 K.M. WEDSTRIJD TE ALPHEN. Voor den op 10 Augustus te houden 2 K.M. wedstryd ln het Kanaal te Alphen bestaat groote belangstelling. De wedstryd heeft plaats om halfvier. De scheepvaart zal gedurende de wedstrijden gestremd zyn, terwyl het publiek de wedstryd zal kunnen gadeslaan aan den Oostkanaalweg. Reeds tal van mooie prijzen zyn uitgeloofd en ter beschikking gesteld. Medewerking zal verleenen de E.H.B.O. en de Reddings brigade, die tevens na afloop een demon stratie zal geven. PAARDENSPORT. HET INTERNAT. CONCOURS HIPPIQUE TE SPA. WIELRENNEN. WEDSTRIJDEN OP DE GOUDSCHE WIELERBAAN. Gisteravond werden op de wielerbaan te Gouda nationale wedstryden gehouden, waarvan de resultaten luidden: Omnium voor profs, sprint: 1. van Eg- mond 3 pnt.; 2. v. d Heuvel, 4 pnt.; 3. P v Kempen 5 pnt.; 4. C. Wals, 6 pnt. 500 Meter met vliegenden start, tydrace: 1. v. Egmond 32 2/5 sec.; 2. v. d. Heuvel 33 sec.: 3 Wals 34 sec.: 4. v. Kempen 34 3/5 sec. 5 K.M. met vyf klassementen: 1. v. Kem pen 15 pnt.; op 1 ronde: 2, Wals 11 pnt.; 3. v. d. Heuvel 13 pnt.; 4 v. Egmond 11 Dnt. Van der Heuvel en van Egmond wer den gedlstanceerd wegens het niet vol doende verdedigen van hun kans. Totaal uitslag: 1. v. Egmond 8 pnt.; 2. v. d. Heuvel 9 pnt.; 3. v. Kempen 10 pnt.; 4. Wals 11 pnt. Omnium amateurs en onafhankeiyken, sprint: 1. v. Vliet 3 pnt.; 2. Ooms 4 pnt.; 3. Biesheuvel en Buchly 5 pnt. 500 Meter vliegende start, tijdrace: 1. v, Vliet 32 -sec.; 2. Biesheuvel 33 2/5 sec.; 3. Ooms 33 4/5 sec.; Buchly niet gestart. 5 K.M wedstryd met vyf klassementen: 1. Ooms 17 pnt.; 2. v. Vliet 14 pnt.; 3. Biesheuvel 14 pnt. Totaal uitslag omnium: 1, v. Vliet 6 pnt,; 2. Ooms 8 pnt; 3. Biesheuvel 10 pnt. 40 K.M. koppelwedstryd met vier klasse menten: 1. Wals-Cattel 12 pnt.; op drie ronden: 2. v. Egmond-Schoenermark 17 pnt.: 3. Heslinga-Matena 14 pnt.; 4. Plet v. Kempen-Peek 9 pnt.; 5. Verschoor-v d. Wiel 9 pnt.; op vier ronden: 6. v. d. Heu vel-Biesheuvel 0 pnt. Van der Heuvel moest na 150 ronden wegens zyn blessures, opgeloopen ln het omniumnummer, op geven. o DE RONDE VAN FRANKRIJK. Het resultaat van de 18e étappe was voor BordeauxRochefort 159 K M.) 1. Le Greves (Frankryk) 4 uur 17 min. 51 sec.; 2. J. Aerts (België); 3. Ch. Pells- sier (Frankryk) Individueel; 4. Stach (Duitschland)5. Mauclair (Frankryk) toerist; 6. Ruozzi (Frankryk) toerist; 7. Dignef (België); 8. R. Maes (België), allen zelfden tyd En voor Rochefort—Le Rochelle (33 KM.): 1, Fontenay (Frankrijk) 51 min. 45 sec.; 2. Leducq (Frankryk) 52 min. 19 sec.; 3. R. Maes iBelgië) 52 min. 26 sec.; 4. S. Maes (België) 52 min. 28 sec.; 5. Lowle België 52 min. 31 sec. Het algemeen klassement luidt: 1. R. Maes (België) 118 uur 55 min. 29 sec.; 2 Morelli (Italië) 119 uur 10 min. 5 sec.; 3. Vervaecke (België) 119 uur 18 min. 42 sec.; 4. S. Maes (België) 119 uur 24 min. 17 sec.; 5. Speicher (Frankryk) 119 uur 31 min. 21 sec.; 6. Lowie (België) 119 uur 40 min. 22 sec. In het landen-klassement heeft België met grooten voorsprong de leiding voor Frankryk, Duitschland, Italië en Spanje. im!» LAWN-TENNIS. DE CHALLENGEROÜND OM DEN DAVISBEKER. De samenstelling van beide teams. De Challengeround voor den Davisbeker zal dit jaar plaats vinden op 27, 29 en 30 Juli a.s. op het centrecourt van Wim bledon. Engeland is daarbij vertegenwoor digd door Perry en Austin in de enkel spelen, en door Hughes en Tuckey in het dubbelspel. De Vereenigde Staten komen uit met Budge en Wood in de enkelspelen, in het dubbelspel met Allison en Van Rijn. ATHLETIEK. NEDERLAND—ZWEDEN DEFINITIEF. Naar wy vernemen zal de landenwed- stryd NederlandZweden definitief door gang vinden en wel op 1 September a.s. te Groningen. ALPHIA NAAR GOUDA. Morgenmiddag zal Alphia weer deel nemen aan den 2en competitiewedstrijd te Gouda met 2 ploegen en wel met de na volgende athleten: le ploeg: G. v. Leer, A. v. d. Bosch, S. v. Rhoon, W. Costerus, H. Megchelse en A. v. d. Wagt: 2e ploeg: Jac. Verkerk, M. Overvliet, J. de Jong Jr., A. Sampiemon, J. Mulder en J. W. de Bruin. MOTORSPORT. NEDERLAND IN DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. Fraaie overwining voor Luitenant Greter met „Ernica". Gisteren vond in het kader van het in ternationaal concours hippique te Spa een geluksspringen plaats, waarin niet min der dan 85 deelnemers uitkwamen. Onze landgenoot Luitenant Greter wist op byzonder fraaie wijze de eerste plaats te bezetten met het paard „Ernica" Zon der fouten legde Luitenant Greter het par cours af in den snelsten tyd van den dag 1 min. 55 sec. Tweede werd de Kapitein de Menten de Hornc met „Sneta" in den tyd van 1 min. i 57 sec. Derde werd de heer Bauduln (Bel- giël met „Bellevue" in den tyd van 1 min. 571'5 sec Luitenant Greter werd voorts nog met „Carina" in den tijd van 2 min. 14 sec. 14e geplaatst, terwyl Ritmeester Grovestins 1 met .Jimmy" 15e werd in den tyd van 2 min. 15 sec. De officieele K.N.M.V.-teams benoemd. Naar de K.N.M.V. ons meldt, bestaat ook dit jaar voor deze grooten Internationalen motorwedstryd groote belangstelling en kan verwacht, worden, dat Nederland we derom krachtig vertegenwoordigd zal zijn. De K.N.M.V.-sportcommissie heeft thans de officieele Nederlandsche teams gekozen en wel in het eene team de ryders: J. E. Fyma (Ariel), J. Moejes (Ariel) en G. A. de Ridder (B.S.A.) en in het tweede team D. H. Eysink (Eysink), G. G. W. Timmer (New Imperial) en J. Teeken (Ariel). Reserve- teamrijder zal zyn H. Hoogeveen. Naast deze teams, die zullen strijden voor den Internationalen Zilveren Vaas. den wissel- prijs, die reeds eens in 1931 in Neder- landsch bezit is geweest, zal voor de mer- kenteamprys nog uitkomen het bekende Velocette-team: Sybrandy, Wittenberg en v. d. Voort, dat het vorige Jaar door het winnen van de gouden team-medaille zoo'n fraaie prestatie leverde. Bovendien worden de inschrijvingen verwacht van een Neder- landsch Ariel-team en een Eystnk-team Waar hiernaast nog ta'ryke ryders het voornemen koesteren als personeele deel nemers in dit ln Beleren te verryden grootsche motorsportevenement mede te rijden, mag gezegd worden, dat de K.N. M.V. erin geslaagd ls de Nederlandsche deelneming op een hoog peil te brengen. VOETBAL. TERREIN-AFMETINGEN. Het bestuur van den K.N.V.B. heeft be paald, dat met Ingang van 1 September aan alle vereenlgtngen de verplichting wordt opgelegd haar velden op de inter nationale afmetingen uit te zetten (ten hoogste 110 meter en ten minste 100 M. lang en ten hoogste 75 M. en ten minste 64 M. breed). LUGDUNUM—ALPHEN. Ter gelegenheid van het 5-jarig be staan der afdeeling Wandelsport der Lel- sche Politie Sportvereeniglng, speelden, op verzoek der L.P.S.V., Lugdunum en Al phen gisteravond op het NB L.O.-terrein een eere-wedstryd. De publieke belang stelling hadden wy wel wat grooter ver wacht, terwyl de wedstryd zelf vry mat was. Behoudens enkele aardige momen ten ging het spel niet boven het middel matige Alphen beschikt nog steeds over een stevig, behooriyk spelend elftal met Ram ln de voorhoede als de gevaarlyke man. By Lugdunum zagen wy enkele be kende gezichten tusschen meerdere Jeug dige spelers. Het spel van Lugdunum viel ons niet tegen, in het eerste kwartier van den wedstryd zelfs erg mee. Toen werd keurig samen gespeeld en verras send snel afgegeven en afgewerkt. Later zakte het spel der groen-wltten wat af en bleef Alphen gedurende het verdere ver loop van den wedstryd een tikje sterker. Weerlee opende de score. 10. Kort voor de rust maakte Ram gelyk. Na de thee ging het spel aanvankeiyk gelyk op. De tweede klasser echter wilde niet verliezen en gooide er een schepje op. Weer was het Ram. die uit een fraaie pass zyn club de leiding gaf 12, waar mede het einde van dezen door den heer Honsbeek verdlensteiyk geleiden wedstryd aanbrak. o JAARVERGADERING U.V.S. Nog geen beslissing over de terrein aangelegenheid. Onder matige belangstelling vond giste ren in den Burcht de jaarlijksche ailge- meene vergadering van U.V.S, plaats. De voorzitter R. L. Lolkes de Beer heeft in zyn openingswoord den toesband in de vereenigins geschetst als kerngezond. By zondere lof had spr. voor de fraaie pres tatie van het eerste elftal dat na een uitermate zwaar seizoen de tweede klas binnentrad. De Jaarverslagen van den secr.-penn., H. Laman. konden door byzondere om standigheden pas in de te houden vervolg- vergadering ter kennis van de leden wor den gebracht, De hierna volgende bestuursverkiezing had tot resultaat dat werden herkozen R. L. Lolkes de Beer. H. Laman. G. de Lange. H. Kramp. J. la Rooy en H. Swanenburg terwyl in de plaats van J. P. Ouwerkerk, J. Arbouw zitting kreeg. De huidige commissie voor de samen stelling van de elftallen- U.V.S. I en H, H. Laman. S. Meerburg en G. de Lange werd by acclamatie gekozen. De elftalcommissie voor samenstelling van de lagere en adsplranten elftallen werd na stemming samengesteld uit B. L. Wallaart. G. de Lange, P. Hansen, S. Swanenburg en I. Beekman. Als leden van de kascommissie werden aangewezen J. P. Ouwerkerk P H. Klink hamer en H. W. Swanenburg. pl.verv. A. Mioch en A. v. Es. De athletlekcommissie zal op voorstel van de vergadering door het bestuur wor den benoemd. Een bestuursvoorstel tot contributie verlaging werd hierna z.h.st aangenomen. Wat betreft de terreinaangelegenheid werd geen beslissing genomen. Het bestuur zal verschillende mogeUJkheden omtrent deze kwestie onder de oogen zien. nadat enkele voorstellen uit de vergadering wa ren gedaan. Besloten werd om de vergadering die een zeer vlot en aangenaam verloop had op een nog nader te bepalen dag te ver volgen. o ZUIDERKWARTIER I—L. F. C. IH 5—4. Direct is L.F.C. in den aanval en zij weet dit spoedig in 2 doelpunten uit te drukken 20. By een doorbraak van Zui derkwartier doelpunt Schilthuizen 21. Voor de rust weet L.F.C. nogmaals het net te vinden. Na de thee pakt Zuiderkwartier flink aan, en weder is het F. Schilthuizen die onhoudbaar inschiet 3—2. De keeper van L.F.C., Duffels, is goed op dreef, doch weet niet te verhinderen dat Zuiderkwar tier er 53 van maakt. L.F.C. maakt dan nog een tegenpunt, terwyl zy één minuut voor het einde een strafschop mist, zoodat het einde komt met 54 voor Zuiderkwartier. Scheids rechter was de heer Deurse. ELINCKWIJK—U. V. S. U.V.S. speelt Zondag in Utrecht een ne derlaagwedstrijd tegen de 3de klasser Elinckwijk. De le prys is het „Wapen van Zuilen", hetwelk vorig jaar door een 62 overwinning ln liet bezit van U.V.S. kwam. U.V.S. II speelt tegen Elinckwyk II. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Morgen te 7 1/4 uur, zal er te Boskoop een bekerwedstrijd gehouden wordep tus schen het twaalftal van De Boys en een Rotterdamsch toerelftal. Zondag zullen de volgende uitwedstry- den te Stolwyk gespeeld worden: Stolwyk 1 Bosk. Boys 2; Stolwyk 2Bosk. Boys 3; Stolwyk 3Bosk. Boys 4. Op 11 Augustus e.k. zullen dezelfde elf tallen elkaar te Boskoop ontmoeten. RECLAME- 452a Dam^s-Voetbalwadstrijd L.0V.V Helden] CHELSEA (Oen Haa* R'dam] ZONDAG A.S. - Sportman-terrein, Groenoordstraat - Aanvang 5 uur. fintree 20 ct, Gtatis fietsenstalling. ROEIEN. DE NEDERL. KAMPIOENSCHAPPEN Gisteravond zyn op de baan te Sloten d« nationale roelkampioenschappen aange vangen met één voorwedstryd n.l. een heat ln het sclffnummer, terwyl de op het programma vermelde heat ln het nummer tweeriemsgleken met stuurman geen door gang kon vinden omdat Laga zich had te ruggetrokken. Het resultaat was dus: 1. Spaarne (De Ridder) 7 min. 54 sec.; 2. Triton (Brommet) taf lengte. De Ridder komt dus in de tweede heat van dit num mer tegen den Hoopsciffeur Moltzer. GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN D.O.S. (ALPHEN). De uitslagen van de gisteren te Alphen gehouden wedstryden, georganiseerd door D.O.S., onder leiding van den heer G. W, de Jong, luidden als volgt: No. 1. Noordwljk D.O.S. met 654Vi pnt.; No. 2. Hou Vast te Hazerswoude met 651 pnt. en No. 3. D.O.8. te Alphen met 644 3/4 pnt. D.O.S. te Noord- wyk ontving tevens den wisselprys. Damesafd.: D.O.S. te Noordwyk 298'/i pnt.; D.O.S. te Alphen 293'/j pnt. en Hou Vast te Hazerswoude 302 3/4 pnt. Heeren- afd.: D.O.S. te Noordwyk 356 pnt.; D.O.S. te Alphen 351 1/4 pnt. en Hou Vast te Hazerswoude 348 1/4 pnt. De wedstrijden bestonden uit vyf kampen voor Dames en uit 6 kampen voor Heeren. De jury bestond uit de heeren N. de l'Ecluse en F. Th. M. Zllvertand, beiden uit Leiden. DUIVENSPORT. „STEEDS SNELLER" (NOORDWIJK). Wedvlucht voor Jonge duiven vanaf Roo sendaal (78 K.M.). In concours waren 170 vogels. Deze zyn vermoedeiyk te 9 uur ge lost met wind van West tot N.W. Zy wer- den geconstateerd als volgt: P. Bosman le, 15e, 27e, 31e; A. v. Duin 2e, 5e, 18e, 21e, 32e; J. Boon 3e; Th. Steen- voorden 4e, 23e; A. Boot 6e, 12e, 22e, 26e, 30e; D. Passchler 7e, 17e, 25e; Gebr. Zon neveld 8e. 16e; Gebr. v. d. Poel 9e, 10e, 13e, 14e, 29e. 33e; A. v. d. Zwan 11e, 20e, 24e; Gebr. Klinkenberg 19e; Hoek en Hazenoot 28e; Gebr. Cramer 34e. De 1ste vogel ls geconstateerd te 10 u. 36 min. 25 sec., de 34ste vogel te 10 u. 44 m, 31 s. De eerepryzen werden gewonnen door lste P. Bosman, 2de A. v. Duin, 3de J. Boon. De eereprys voor de eerste 5 getoonde vo gels werd gewonnen door Gebr. v. d. Poel. Zondag a.s. wedvlucht vanaf Kathelljn! Waver (België), pl.m. 130 K.M. RECLAME- MIYEA-NwÉToLIE, NIVtA NUl-ULie Reed» vanaf JSj etl DISCONTO WEDEROM VERHOOGD. MET ÉÉN PROCENT. De Nederlandsche Bank verhoogt met ingang van heden haar tarieven over de geheele linie met 1Het wisseldisconto bedraagt dus 6 «'o, terwyl het promessen- disconto, het disconto voor beleeningen op goederen en voorschotten in rekening- courant 6Vizal bedragen. Deze maatregel is natuurlyk bedoeld als een krachtige verdediging van het ruil middel en wyst er op, dat ln samenwer king met de regeering de gulden tot het uiterste beschermd zal worden. De laatste dagen zyn groote bedragen goud door de Nederlandsche Bank afge geven. Ten einde de beschermingsmaat regelen te accentueeren ls klaarblijkelijk besloten om een verdere verhooging te bewerkstelligen. De credietuitzetting zal door dezen laatsten maatregel natuurlyk worden be perkt, hetgeen uiteraard een bescherming beteekent van den beschikbaren metaal- voorraad. Algemeen in den lande zal de indruk worden gewekt, dat niets onbeproefd wordt gelaten om ons betalingsmiddel tegen lederen aanval zoo goed mogehjk te be schermen. Deze maatregel dient niet alleen te worden beschouwd in het licht van het directe effect, dat hy zal sorteeren, doch tevens dient te worden overwogen, dat hij een gunstig psychologisch effect zal heb ben. HAAR KINDEREN VAN HET LEVEN BEROOFD. De Rotterdamsche rechtbank heeft von nis gewezen in de zaak van de 30-jarige vrouw A. K. geboren O. uit het Tuindorp Heyplaat, gedetineerd, die terecht heelt gestaan wegens dubbelen kindermoord Zn had zich n.l. met twee harer kinderen, een meisje van 14 jaar en een baby van 14 da gen, in de keuken opgesloten en daarna de gaskraan opengezet. Het doel, zichzelf ea de kinderen van het leven te berooven, werd slecrts gedeelteiyk bereikt. Wel stier ven beide kinderen, doch de vrouw ze" bleef leven. De psychiaters hebben haar geheel toerekenbaar verklaard. De rechtbank veroordeelde haar tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve nechtenis, door te brengen ia een byzondere gevangenis en daarna ter beschikking stelling der regeering. a-5

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10