LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 24 Juli 1935 UIT DE OMSTREKEN. m Pas op voor scherpe tandpasta Vergadering der Chr. Oranje-Vereeniging. Genoemde vereenislng vergaderde in „Irene", ter bespreking van het a s. Ko- ninginnefeest. Besloten werd evenals vo rige jaren, weer een kinderfeest te organiseeren voor alle schoolgaande kin deren van Leiderdorp Waar de verjaardag van HM de Koningin ditmaal valt op Zaterdag zal het feest gehouden worden op Dinsdag 3 Sept d.a.v. De Chr Harm. Vereen. .Devote" zal worden verzocht haar medewerking te verleenen Indien deze wordt verkregen zal de koraalmuzlek aanvangen te 12 uur. zoodat de kinder optocht plm 1 uur voor ..Voordorp" kan worden opgesteld. Bij het Raadhuis wor den voor den burgemeester als hoofd der gemeente eenige liederen gezongen. Daar na vervolgt de optocht de gewone route door het dorp. De kinderspelen zullen weer worden ge houden op het terrein achter de Chr. School. Des avonds wordt een openbare vergadering belegd in de Geref. Kerk. Het ligt ook in de bedoeling wederom het Amsterdamsche schoolreisje te organi seeren voor de kinderen van het 7e leer jaar. De collecte zal worden gehouden In de week van 29 Juli tot 3 Augustus. Geslaagd te den Haag voor het M UX O -examen, diploma A, onze plaats genoot W. van den Wijngaard. De alhier gehouden collecte ten bate van het Chr. Mil. Tehuis te Leiden heeft f. 17.80 opgebracht. TER AAR. GEMEENTERAAD. Vleeschkeuringsdienst Geldleening wegenverbetering Verordening Straatbelasting Toelating nieuwe raadsleden. De raad kwam in openbare zitting bij een. waarschijnlijk voor de laatste maal onder voorzitterschap van den burgemees ter. jhr. de Muralt althans voor zoover het werkvergaderingen betreft. Na het lezen van het ambtsgebed werden de notulen van de vorige vergadering ge lezen. Aan de orde kwamen eenige inge komen stukken, o a. diverse goedgekeurde besluiten van vorige vergaderingen Bij de ingekomen stukken bevond zich o.m. een rapport van den accountant, be last met het nazien van de bescheiden van den gemeente-ontvanger, meldende dat deze in uitstekende orde waren bevonden. De begrooting van den Vleeschkeurings dienst voor 1936 geeft een eindcijfer van inkomsten en uitgaven ad f. 6517.46. De heer van Vliet verzocht inlichtingen om trent den post administratiekosten ad f. 426 Toen hem op zijn desbetreffende vraag werd medegedeeld dat als administrateur is aangesteld de gemeentesecretaris van Nieuwveen. zeide de heer van Vliet dat een dergelijke samenvoeging van betrek kingen hem ongewenscht voorkwam. De geheele raad sloot zich hierbij aan; hier van zal kennis worden gegeven ter plaatse waar zulks behoort. Door een raadscommissie, bestaande uit de heeren Apeldoorn. Valentijd en de Boer werden vervolgens onderzocht de geloofs brieven der nieuw-benoemde raadsleden. Waar alle stukken in goede orde bleken te zijn. adviseerde de commissie tot toe lating waartoe de raad met alg. st. besloot. Een verzoek van de Chr. HBS. te Alphen aan den Rijn om een bijdrage van f. 38.90 over 1934 achtten B en W. met het oog op den financieelen toestand van de ge meente niet voor inwilliging vatbaar. De heeren van Vliet en Hendrikse ver klaarden zich voor inwilliging, omdat in dien het een openbare H.B8. zou be treffen. de gemeente wettelijk verplicht was tot bijdrage in de kosten. Nadat nog de heer Kroon geïnformeerd had naar de regeling der schoolgeldheffing besloot de raad overeenkomstig het voorstel van B. en W. met de stemmen van van Vliet en Hendrikse tegen. Voor het bekostigen van de werkzaam- helden aan de gemeente-wegen in Lange- raar en in Korteraar. welke totdusver uit de gewone middelen zijn betaald stelden B. en W voor een geldleening aan te gaan tot een bedrag van f. 10.000 bij de Bank van Ned. Gemeenten, tegen een rente van 4V«Vt en een jaarlijksche aflossing van f. 650. Aldus aangenomen. Als gevolg van het in vorige vergadering genomen besluit tot invoering van een straatbelasting bracht de voorzitter hierna ter tafel een ontwerp heffings- en invorde ringsverordening. De voorzitter lichtte toe dat deze belasting voorshands moet op leveren een bate van f. 1156 De vraag is nu of deze belasting alleen op de gebouwde of ook op de «ongebouwde eigendommen moet komen te drukken. Ged. St achten het. mede met het oog op de geringe be-, lastbare opbrengst f. 15.000 tegen f. 75.000 der gebouwde eigendommen gewenscht alleen de bebouwde te belasten. B. en W. waren het hiermede eens en ad viseerden den raad in dien geest. Met alg. st. stelde het college hierop de voor gestelde verordeningen aldus vast. Uit een bespreking over de werking dezer allerminst populaire belasting bleek nog, dat voorloopig 2 °/o van de belastbare op brengst zal worden geheven, rekening hou dende met oninbare posten en eventueele gefundeerde bezwaren tegen de aanslagen In aanmerking komen alle langs openbare wegen of in de nabijheid daarvan ge bouwde perceelen. Overigens gaven enkele voorbeelden uit het ontworpen kohier te zien dat deze, vanaf 1 Jan 1935 geheven belasting, niet zoo heel zwaar zal drukken als aanvanke lijk werd gevreesd. Er kwamen nog eenige reclames hon denbelasting en schoolgeld aan de orde, die een vlotte afdoening vonden. Tenslotte onderging de begrooting 1935 nog een wijziging in dien zin dat voor ondersteuning werkloozen in de vorm van werkverschaffing inplaats van f. 14.000 een bedrag van f. 28.000 werd uitgetrokken, daar gebleken Is dar het uitgetrokken be drag reeds tnans bifna is uitgegeven Tijdens de rondvraag besprak de heer Kroon de herkeuring van vleesch terwijl de heer van der Wevden wees oo het uit zakken van den Langeraa-cchen weg tegenover de inmakerii van C Mank. De voorzitter zeide dat Mank aansprakelijk is voor schade aan den weg, die e.v. zou ontstaan door het hebben van een los- en laadplaats aldaar Hierna sloot de voorz. de vergadering. AALSMEER. ÜX.O.-school Aalsmeer. Alle candidaten van deze school slaag den voor diploma A, n.l.Guurtje Aafjes, Jelie Barendsen. Gerrit Buis. Nellie Butsma, Klaas Groeneveld. Henk van den Gronde, Theo Haverman. Wim den Hertog. Gerda Hohn. Klaas Jongkind, Alb. Jooren, Plet van der Laarse, Jaap Mantel, Tilly Mei boom. Piet Tomson, Matje Venema. Gerrit Walch. Wim Wegman. Corrie Wesselius. Voor diploma B: Henk van Andel, Cor Drenth. Daan Langereis. Arm verwond. J. de V.. van Aalsmeerderdijk, was bezig met het permaniten eener rozenkas, toen de plank, waarop hij stond, onder zijn voeten weggleed. Het gevolg was. dat de V. viel en in het glazen dak der kas bleef hangen Hij verwondde daarbij een zijner armen vrij ernstig. Per auto is de man, die veel bloedverlies had, naar dr. B. gebracht voor heelkundige behandeling. Fen 60-tal meisjes van „Hoop der Toekomst" tonderafd der Chr. Geheelont- houders-vereenigingt heeft met twee auto bussen een pleizierreisje gemaakt naar Wijk aan Zee. waar eenige uren aan het strand gezellig zijn doorgebracht. Onder zeer groote belangstelling heeft ..Aalsmeers Fanfarecorps" een concert ge geven op het concoursterrein in Plan Zuid. Een 9-tal nummers werd ten gehoore gebracht. HAARLEMMERMEER. Aan de gevolgen overleden. Naar wij vernemen, is de 20-jarige mej. P. die op het erf van den landbouwer P. aan den Aalsmeerderweg alhier, bij het opstoken van een waschfornuis in brand geraakte en ernstige brandwonden be kwam. in het Luthersche Ziekenhuis te Amsterdam aan de gevolgen overleden. De verdiepingwerken. De belangrijke verdiepingswerken en tochtverruimingenwaatoe het Polderbe stuur met beschikbaarstelling van meer dan een halve ton het besluit nam, zijn in het Zuidelijk deel van den Haarlemmer meerpolder nog in vollen gang. Ook wordt nabij het watergemaal „de Leeghwater" de Hoofdvaart met de baggermachine uitge diept De uitkomende grond wordt door middel van buizen gebracht op het land tusschen den Ringdijk nabij de Kaag en den Hoofdweg ter plaatse waar de grond- baan voor den nieuwen Rijksweg Amster damSassenheim zal worden gelegd en aangesloten op de te bouwen kunstwerken voor overbrugging van de Hoofdvaart en de Ringvaart. HILLEGOM- Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornells, z. van Th. W. Warmerdam en G. Hoogkamer Anna Henrica Maria, d. van W. M. M. Lommerse en P. J. Teeuwen Margaretha Agatha Maria d van H. S. A. Bakker en M A. Vos Rozina Maria, d. van P. J. Bakker en G. van den Berg Getrouwd: P. Berkhout en M. van de Water. OverledenM. E Oud. echtgenoote van J. B. de Groot 56 j. Loop der bevolking. Vertrokken: D. Koelemeijer, met 2 kin deren, n. Bennebroek, Wilhelminaplein 26 E. G. Czybora. n. Gladbeck (Did Ser- lestrasze 8 H. A. J. Degens, n. Amers foort, Arnhemscheweg 67 M. van de Water, n. 's-Gravenhage J. Wijntjes, n. Haarlem, Nieuwe Landstraat 10. Gevestigd: A A. van den Oetelaar, v. Sassenheim n. Sixlaan 3 A. M. van d. Hulst, v. Haarlem, n. Emmastraat 23 N. van Aalst, v. Bennebroek, n. Weere- WADDINXVEEN. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben besloten af te wijzen de aanvrage om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst door W. S. en G. Buitelaar alhier, van Zevenhuizen (Hotel Vos) over Moerkapelle, Bleiswijk, Zoeter- meer, Leidschendam (Vlietweg), Voorburg iLaan van Nieuw Oost-Indië) naar Den Haag (Stationsplein) en omgekeerd. ZWAMMERDAM. Ledenvergadering St. Josephgezellen. Onder voorzitterschap van kapelaan van Teijllngen. hield in het Patronaatsgebouw alhier, de St. Josephsgezellenvereenlglng een ledenvergadering. De voorzitter be groette den heer J, Hoeks, lid van den Raad van Bestuur, die van een ernstige ziekte hersteld, weder aanwezig was. De vergadering onderstreepte deze woorden met een hartelijk applaus. Het verdere van den avond werd verzorgd door het optreden van den heer E. A Bogaart. hoofd der R.K. Jongensschool, die op boeiende wijze vertelde, proza voorlas en gedichten voor droeg. Bij de bestuursverkiezing werd de heer N. Walraven gekozen als senior bestuurslid. Een wielrijder uit. Woerden, die niet tegenstaande het pas aangelegde mooie fietspad langs den Goudschen straatweg, toch op den rijweg reed werd aangereden door een auto waardoor hii kwam te val len en bewusteloos bleef liggen. Hii werd bij de familie de J. alhier blnnenbedragen, waar de hulp van dr B. werd ingeroepen. Na door dezen biieebracht en verbonden te zijn is hii per auto naar zijn woon plaats vervoerd Voor het bekomen van kóstelooze rijwieibelastinemerken zal door den assis- tent-dienstzeleider der Directe Belastingen alhier zitting worden gehouden in het kantoor der ambtenaren aan het S'acht huis aan den Oud Bodegraafschen weg, op Vrijdag 26 Juli Maandag 29 Juli. Vrij dag 2 Aug.. Maandag 5 Aug. en Vrijdag 9 Aug. telkens des namiddags van 7—9 u. stelnstraat 37 H. Roeland, v. Rome n. Hoofdstraat 72 M. E. van den Berg, v. Heemstede, n. Loosterweg n, 2a. Gevonden en te bevragen aan het bureau van politie: 2 sleuteltjes; pet; ceintuur; portemonnaie met inhoud; kou sen; mondharmonica; hoofdpijnpoeder. Geslaagd te den Haag voor het M.U.L.O.-examen, diploma A, onze plaats- genooten A. van Felius en A. J. Hoogmoed. LISSE Het uitbreidingsplan door Ged. Staten goedgekeurd. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben besloten tot goedkeuring van het door den raad onzer gemeente vastgestelde uitbrei dingsplan en de daarbij behoorende be bouwingsvoorschriften als bedoeld in art. 39 der woningwet en tot afwijzing van de bezwaren hiertegen ingediend door L. van Grieken alhier. Geslaagd te den Haag voor het M.UX.O.-examen, diploma A. onze plaats- genooten W. Faas en J. Schouten. NOORDW1JKERHOUT. A.s. bezoek van Mgr. Aengcnent. Ter eere van het 25-jarig bestaan van het Retraite-huis „St. Clemens", alhier, op Zondag a.s. zal de Bisschop van Haarlem, mgr. Aengenent, in den namiddag een be zoek brengen. De wijk-verpleegster van het Wit- Gele-Kruis, zuster Miriam slaagde voor het examen T.B.C.-verpleging. OEGSTGEEST. Verkeerstelling Dorpstraat. Ten behoeve van den Rijks-Waterstaat is gisteren bij K.M paal 18 in de Dorpstraat gedeelte Rijksweg No. 4 een verkeerstelling gehouden, waarvan wij den hieronder vol genden uitslag vermelden. De telling is gehouden van des morgens 6 uur tot des n.m. 20 uur. Personenauto's 2841; Auto-bussen 82; Vrachtauto's 965; Aanhangwagens en z.g. opleggers 306; Motorrijwielen 298; Bespannen voertuigen 14; Rijwielen 4033; Voetgangers 469. RITNSÉURG. De schilder Sch had het ongeluk zich bij zijn werkzaamheden met een benzine lamp ernstig te branden aan hals en ge laat Dr Jonker verleende de eerste ge neeskundige hulp. doch achtte overbren ging naar het Ac. Ziekenhuis noodzakelijk. De afd. Rijnsburg van „de Macht van het kleine" heeft een bloemendag geor ganiseerd. De opbrengst daarvan f. 68.72 werd aan de stichtingen te Heemstede overgemaakt. Deze afdeeling telt thans 460 leden. o— SASSENHEIM. Huldiging van de Graal, Door de Graal is gisteravond het wereld lijk en geestelijk gezag gehuldigd. In het Raadhuis werd aan den Burge meester met een toespraak en spreekkoor een oorkonde overhandigd. Deze oorkonde behelst een belofte van trouw aan het wettig gezag. Vandaar trokken de Graal- meisjes naar de Pastorie, waar zij door den pastoor werden ontvangen. Ook hier werd op dezelfde wijze een oorkonde overhan digd. A.s. Zondag wordt alhier een bloemp jesdag gehouden ten bate van „Herwonnen Levenskracht". STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. P. Groenewegen geb. v. d. Ploeg d.; J. Raimand geb. Sies z.; H. C. den Hollander geb. Vogelaar s. Ondertrouwd: C. W. A. Gordga en A. A. Krol. Getrouwd: W. van Rijswijk en W. M. Lelieveld. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. P. van Veen geb. v. d. Sman d.; J. Remmerswaal geb. van Santen z.; p. C. Borsboom geb. v. d. Togt z. en d. o VEUR-LEIDSCHENDAM Geldleening van f. 35.000. De groote bedragen die momenteel door het Lichtbedrijf worden opgenomen ter voorziening in de behoefte aan kasgeld, en het niet binnenkomen van sommige in komsten maakt 't noodzakelijk opnieuw een beroep te doen op de geldmarkt, om opname van een bedrag aan kasgeld van f. 35.000, aldus schrijven B. en W. De fa. H. P. Verbist, te den Haag is bereid dit bedrag te verstrekken a 4% en l/4°/o provi sie, waarom B. en W. dan ook voorstellen deze transactie aan te gaan. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen te 20.30 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken 3. Onderzoek geloofsbrieven en installla- tie van het nieuw benoemde lid J. S. de Gier in de vacature W. B. Blonk. 4. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden in verband met de periodieke aftreding in September a.s. 5. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening. 6. Nadere voorloopige vaststelling van de gemeenterekening 1933. De heer J. S. de Gier (R.K i heeft zijn benoeming tot I'd van den Raad van Veur, vacature W. B. Blonk, aangenomen. Daar de raad in Augustus wel niet bijeen zal komen en het mandaat met 1 Sept. a.s. weer vervalt, zal de heer de Gier vermoe delijk geen zitting nemen. De afd. van het „Groene Kruis" heeft de hand weten te leggen op de kapitale villa Voorburgsche weg 2, waarheen het bureau inmiddels is verplaatst. Zoodra het installeeren geheel gereed Is, zal de offi- cleele opening plaats hebben. Ged Staten van Zuid-Holland heb ben besloten, voor het rijwlelverkeer in belde richtingen gesloten te verklaren het voor het laag- en voetverkeer bestemde deel van den Vlietweg te Rijswijk van de Hoornbrue tot aan de grens met Stomp- wiik en van den Westvlletweg te Stomp- wijk van den eren* met Rijswijk tot aan den Achterweg bij Leidschendam. VOORSCHOTEN HET A.S. 40-JARIG JUBILEUM VAN BURGEMEESTER VERNÈDE. Diverse feestelijkheden op komst. Gisteravond hebben in het RaadhuLs de leden van het eere-comité en van het feestcomité een bespreking gehouden van het programma voor de herdenking van het 40-jarig ambtsjubileum van den heer E. Vernède. als burgemeester dezer ge meente. Deze vergadering werd geleld door wethouder J. A. Mens, loco-burgemeester en voorzitter van het comité. In het eere-comité hebben zitting ge nomen: mgr. Th. M. P. Bekkers, dr. H. de Boer, notaris W. A. Caron, W. G. Duynis- veld, J. J. Dijkman, C. Egglnk, dr. H. P. Fortgens, ds. J. C. Houtzagers, D. de Jong, P. J. Koot, L. J. van Leeuwen. D. Limburg, J. A. Mens. pastoor P. Meyer. W. A A. J. baron Sehimmelpenninek v. d. Oye. dr. M. v. d. Stoel, dr. A. In 't Veld en A. Verboon. In het feestcomité hebtien zitttlngJ. A. Mens, A. P. Schram de Jong, met. M. S. J. van Geest. C. Egglnk, mej. J. E. H. J. Bar men 't Loo, D. J. Brinks, S. S. Leppink, J. H. Romijn, J. H. Rutten, J. J. Smit, A. J. Turlon en G. C. Verrips. Het ambtsjubileum zal worden gevierd op Dinsdag 6 Augustus a.s., den dag dat vóór 40 jaren burgemeester E. Vernède werd benoemd in deze gemeente. 's Morgens om 10.30 uur heeft er een openbare vergadering plaats van den ge meenteraad, om 11.30 uur zal de aanbie ding plaats hebben van een plaquette, een geschenk der gemeente-ambtenaren en gemeentepersoneel. Om 2.30 uur heeft de aanbieding plaats van het huldeblijk, nabij het Raadhuis, van de burgerij. Na de onthulling zullen de kinderen der scholen een feestlied zin gen, waarna op verzoek van de Graal, deze jeugdvereenlging een oorkonde zal aan bieden als hulde en erkenning van het burgerlijk gezag. Hieraan nemen waar schijnlijk nog andere Jeugdvereeniglngen deel. Van 3 tot 4.30 uur houdt de jubilaris ee nreceptie in het Raadhuis, om een ieder in de gelegenheid te stellen hem geluk te wenschen. Des avonds zal de Voorstraat worden geïllumineerd en de beide plaatselijke muziekvereenigingen een concert geven. Het comité vertrouwt dat de burgerij uiting zal geven van medeleven en sympa thie door he tultsteken van de nationale driekleur op dien dag. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. P. M Dongelmans. van Stompwijk A. F. de Bruijn, van Leider dorp A. van den Nleuwendijk-Rooda, v. Leiderdorp P. A. BUjleven, v. Lelden B. Kasbergen, v. Oegstgeest. Vertrokken: P. Dubois, n. Hilversum J Stoppelenburg, n. Voorburg J. W. Caviet. n. Bussum W. M. J. van der List, n. Koog a. d Zaan W. G. J. van Zelm van Eldik, naar Bergen op Zoom C Arons. n. 's-Gravenhage. Vertrokken: N. Zwarts, naar 'sGraven- hage. Burgerlijke Stand. Geboren: Lldia Adrlana, d. van J. van Os en H. H. Huisert; Johannes Adrian us, z. van P. van Beek en C. J. van der Meer. Getrouwd: T. Griekspoor en E. A. van den Hoek. Overleden: Muus de Haan, wed. 66 jaar. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen diploma A onze plaatsgenoot A. B. Wesselo. WASSENAAR. In een houten keet staande achter onze watertoren is ten nadeele van de Haagsche duinwaterleiding Maatschappij ingebroken. Er werd een groote hoeveel heid gereedschappen ontvreemd: zagen, hamers, schroevendraaiers, beitels enz. ZOETERWOUDE. De heer H. van der Top, volontair ter gemeentesecretarie alhier, is met ingang van 29 dezer tijdelijk werkzaam gesteld als ambtenaar aan het Dep. van Binnenland- sche Zaken, afd. Controle van gemeenten. Een pindamannetje heeft bij de politie alhier aangifte gedaan, dat men hem ter wijl hij zijne koopwaar aanbood. 2 dames blouses heeft ontstolen. De politie stelt een onderzoek in. VOOR DONDERDAG 25 JULI. Hilversum, 1875 AVRO-uitzending 3.00: Gramofoonpl. 9.00: Jetty Cantor en haar ensemble 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Vervolg orkestconcert 11.00; B. Lonkhuyzen '.voordracht), H. Gebhart (cello) en M. Klitgaard (zang), en gramofoonpl. 12.30: Ensemble Francis Keth 2.00: Voordracht Dora Wallant, en pianospel F. Luyken 3.003.45: Kovacs Lajos en zijn orkest 4.00: Voor zieken en ouden van- dagen 4.30: Gram.pl. - 4.45: Voor groote kinderen 5.30: AVRO-Decibels clv. E. Meenk 6.15: Lyra-tr.o 7.00: Orgelspel F. Mihatsch 7.30: Dr. F. Schmidt Degener: Het 50-jarig bestaan van liet Rijksmuseum 8 00: Berichten 8.05: Uit „Royal". Arnhem: Ensemble Pali 8.301 Kovacs Lajos en zijn orkest, mmv. J. Kiveron (tenorl 9.15: W. Paap: Aan de vooravond van de Brucknerfeesten te Linz" 9.30: Gron. Orkestvereen. olv. RECLAME- Sommige tandpasta's reinigen wel, doch krasse Anderen zijn onschadelijk, maar reinigen nj? afdoende. Pepsodent staat bovenaan, zoowel t reinigend vermogen als in onschadelijkheid. De nieuwe reinigende en polijstende stof in Pt- sodent i verwijdert tandfilm volkomen i i geeft een parelende glans aan tandoppervlak i t i reinigt en polijst het tecre tandglazuo met absolute veiligheid Het verwijderen van tandfilm is en blijft de voor naamste taak van Pepsodent. Thans is Pepsodtt: hiertoe nog beter in staat dan ooit te voren. Koopt nog heden een tube Pepsodent. VERLAAGDE PRIJZEN 45 cfs. en 70 ets. oer tube. K. Kuiler, mmv. W. Zonderland (plano) - 11.00: Berichten 11.10: Uit „De Vereeió ging", Nijmegen: Jack de Vries and 1 Internationals. Huizen, 301 M 800: KRO 10.001 NCRV 11.00: KRO 2.00—12.00: NCSV - 8.009.15 en 10.00Gram.pl. 10.15: Morgendienst olv. ds. C. J. Hoekendijk 10.45 en 11.00: Gram.pl. 11.30—12.00: Godsd. half uur 12.15: Schlagermuziet en gram.pl. 2.00: Cursus Fraaie hand werken 3.003.45: Orgelconcert S. P, Visser 4.00: Bijbellezing ds. J. S. Hart jes, mmv. bariton en orgel 5.00: Han denarbeid v. d. jeugd 5.30: B Keere- weer (bariton) en L. W. D. Keereweet ipiano) 6.30: Gramofoonpl. 7.00: Po litieberichten. Ned. Chr. Persbureau - 7.15: Gr.pl. 7.30: Weekoverzicht 8.00; Berichten 8.05: Gr.pl. 8.30: Mando line-ensemble „Ars et Labor" en L. Blaam (orgel) 9.00: Lezing A. C. v. Dam - 9.30: Vervolg concert (Om 9.55: Berichtenl 10.3012.00: Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.20: Orgelspel H. Croud- son 12.05: Rutland Square en New Vic- toria-orkest olv. N. Austin 12.50: Gra mofoonpl. 1.35: Pattison's Salonorkes', 2.35: Gramofoonpl. 3.20: Vesper - 4.10: H. Darewskl en zijn orkest 5.05: Orgelconcert Ph. Taylor 5.35; Jact Jackson en zijn Band 6.20: Berichten- 6.50: Orgelspel R. Dixon 7.20: BBC- Northern-Ireland-orkest olv. Montgome ry, mmv. A. V. Froggatt (bariton) 820: Fred Hartley's Novelty Kwintet, mm*. Brian Lawrence (zang) 9.00: Greta Kel ler zingt 9.20: Studentenliederen olv. T, Harvey 9.50: Berichten 10.10: Korte Dienst 10.25: BBC-orkest olv. J. Barbi- rolU 11.3512.20: BBC-dansorkest olv. H. Hall. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra mofoonpl. 12.35: Kamermuziek oir. Doyen 3.50: Orkestconcert olv. Foures- tier 5.10: Radiotooneel 9.05: dito- 10.05: Nationaal Orkest olv. Inghelbrecht Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Strijkensemble olv. Andersen 3.50: C. Rydahl's Instrumentaal ensemble 8.20: Omroeporkest olv. Mahler 10.05: Zang door P. Jensen 10.40Omroeporkest oir. Mahler 11.2512.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.20: Orkestconcert- 10.50: Harmonicaduetten 12.20: Om- rcepkleinorkest olv. Eysoldt 2.35: Gr.pl 4.20: Trioconcert 5.20: Leipziger Symphonieorkest, waldhoornkwartet en militair orkest 7.20Zang en piano - 8.30: Wagner-feesten 10.5012.20: Ge varieerd concert. Rome, 421 M. 9.00: „Cendrillon", met muziek van Massenet. Leiding; A. Parelli. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonpl. 12.50: Salonorkest olv. Walpot 1.502.20: Gramofoonpl. 5.205.50: Zang 7.35: Gramofoonpl.— 8.20: Symphonieconcert olv. J. Kumps- 10.3011.20: Gramofoonmuziek 484 M: 12.202.20: M&x Alexys' orkest 5.20: Orgelconcert 6.056.35: Kamermuziek 6.50 en 7.15: Gramofoonpl. 8.20: Ka mermuziek 9.35; Salonorkest olv. Wal pot 10.3011.25: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30Li' terair-muzikaal programma 9.00: Kooi' concert 9.20: „Mann im Netz", spel van A. C. Schmidt 10.20: Berichten 10.50: Gramofoonpl. 11.05: Weerbericht - 11.2012.20: Kamermuziek door Kwartet. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 25 Juli. Iste programma: Hilversum van 824 a 2de programma: Hulzen van 824 uur 3e programma: 8.00: Keulen pi®- 8.40—-9.20: Deutschl.sender 10.20: Keu len 12 05: Parijs Radio 14.20: Lon den Ree. 15 50' Parijs Radio 17J5I diversen - 17.20' Keulen 18 50: Brui- se' Fr 19.20: Keulen 19.50: Part's Radio 20 20: Keulen plm. 22.05: Parijs Radio 22 50: Boedapest. 4e urogramma: 8.05: Parijs Radio 10.35: Droitwich 18.20: diversen - 18 50: Droitwich 19.30: Sportpraatje door den heer G A. Janssen (journalist) 20.00: Droitwich Wijzigingen voorbehouden. J-4

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8