LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 24 Juli 1935 SPORT. AGENDA. BEZOEKT LUGDUNUMI tegen ALPHENI ZEILEN. DE KAAGWEEK. VAN DER MEY EERSTE IN DE REGENBOOG-KLASSE A. Wie de hoofdprijzen wonnen. (Van een onzer redacteuren). Het stralende zomerweer, dat een enkele fiksche regenbul uitgezonderd de geheele Kaagweek heeft begunstigd, maak te het verblijf op de plassen nog gister middag weer tot een geno, maar voor da zeilers en de overgroote meerderheid van hen, die gekomen zijn om van de zeilsport te genieten, vormde het volslagen gebrek aan wind op den laatsten dag toch wel een bron van ergenis, om niet te spreken van wanhoop Het feit, dat de Olmpiajollen bijvoor beeld bijna vier uur en de A-regenbogen meer dan drie uur noodig hadden om hun twee ronden te zeilen, toont wel duidelijk aan tn welk een saaie drijfpartiJ de zeilerij van gisteren ontaardde. De lezer bespare ons voor ditmaal dan ook een wedstrijd-verslag, omdat van strijd ten eenenmale geen sprake was In de Handicap-klasse D was de handi cap op verzoek van den stuurman van de Narmada ten gunste van zijn mededingers veranderd, zoodat het oude marinejacht. de Najade ditmaal met den eersten prijs ging strijken Van de deelnemers in de Starklasse toonde Bob Maas zich ook ditmaal weer onbetwist de sterkste, mej. de Visser hield zich kranig door den tweeden prijs te winnen. Nauta voerde in de 12 M2 sharpieklasse B zijn „Spitsmuis" andermaal ter overwin ning en won daarmede den hoofdprijs met een even groot puntenaantal als de Ronny II van Chr. Overmans Mej. Tine van der Mey kon in de Regen boogklasse B niet uitkomen, aangezien haar vader nog niet was teruggekeerd uit den teamwedstrijd, die twee uur tevoren waren gestart. De Vennemeer van Klingen werd hier winnaar. Monde besloot zijn uitstekende verrich tingen tijdens deze Kaagweek met een klinkende overwinning in de Pampusklasse A. waarbij hij zijn tegenstanders meer dan een geheel rak achter zich liet. De wissel- prijs. het zilveren pampusjacht gaat daar door van van der Steur in zijn handen over, terwijl hij eveneens den hoofdprijs, een zilveren Kaagschip won. In de B-afdeeling was het al weer van Hooff, die met den eersten prijs ging strijken. In de Olympiajollen-klasse was het meest vermeldenswaardige feit de omstandigheid, dat Borgerhoff niet eerste werd, maar zich met den vijfden prijs moest tevreden stel len. Jan Maas won met grooten voorsprong Arnold werd winnaar in de 12 M2 shar pieklasse A, maar Honigh werd zesde en dit was net voldoende om den Loosdrech- tenaar den hoofdprijs voor den neus weg te snoepen. In de B. M-klasse werd de laatste race gewonnen door de Adri van Leewis en de hoofdprijs door H. van Eyck, die als vierde eindigde. In de Regenboogklasse A was van der Mey op het vallen van het schot weg. waaruit onder deze omstandigheden logisch voortvloeide, dat hij ook als eerste door de finish ging. Bij de tweede boei, die op het Norremeer, lag hij al twee minuten voor op Priester, van de Velde, van Stave ren en Helnen, terwijl de rest nog vrijwel niet in zicht was. De Friezen hingen op een kluitje achter aan bij elkaar en keken mistroostig naar hun wimpel, die slap langs den mast hing. Bij de finish was de volgorde als volgt: 1. van der Mey, 2. van Staveren, 3. Priester, 4. Heinen, 5. Deichmann. Men leze verder de uitslagen Handicap-klasse D: 1. Najada st. Th. R. Deelder Starklasse: 1. Bern, st. B. Maas; 2. M.C., st. mej. C. de Visser; 3. Loosdrecht, st. H J. Scholtz. 12 M2 Sharpieklasse B: 1. Spitsmuis, st. J. H, Nauta; 2. Crabbelcatte, st. C. van Muyden; 3. Esi-Tesi, st. W. A. Bos; 4. Peuleschll, st. Th. F. Gebhard; 5. Da-da, st. L. P. Vollebregt. Regenboogklasse B: 1. Vennemeer. st. 1. J. C Klingen; 2. 't Spaarne, st. H. Schmitz Jr.; 3. Meteoor, st. H. Muller; 4. Titia, st. J. W. Maas Jr.: 5. Zenith II, st. H. W. Nijman. 12-voetsjollen-klasse Dames A: 1. Wa terhoen, st. mej. De Vries; 2. Ideaal, st. mej. E. L. Karreman. 12-voetsjollen-klasse Dames B 1. Re veller. st. mej. F. A. C. Leenen; 2. Isis. st. mej. M. M. v. d Berg; 3. Kwikdruppel, st. mej. G. C. de Vries Pampusklasse A: I. Bries, st. M. Monde: 2. Snip, st. W. Bakker; 3. Wervelwind, st. jhr. E. G. van Benthem van der Bergh: 4. Pampus, st. W. de Vries Lentsch: 5. Norremeer, st. J. C. P. Hofkes. Pampusklasse B: 1. Zweiland, st. M. H. van Hooff; 2. Waterlooper, st. G. H. van Hoolwerff; 3. de Kaag, st. M. C. Heymans. Olympia-jollenklasse: 1. Jem, st. J. Maas; 2. Oranje, st. P. Schieffer; 3. Hl, st. D. Kagchelland; 4. H 6, st. Ir. A. F. v. Veen; 5 Daphnla, st. P. H. R. Borger hoff Mulder. 12 M2. Sharpieklasse A: 1. Trinit, st. L. V. Arnold; 2. Sperwer, st. G. A. S. Jonge- neel; 3. Dinges, st W. J. H. Nauta; 4. Flevo, st. A. E. Dudok van Heel; 5. Boy, st. J. v. d. Meer; 6. Rakker, st, A. Honigh. B.M.-klasse: 1. Adri, st. P. Leeuwis; 2. Mop, st. H. Bollemeyer; 3. Kameleon, st. J. Boomstra; 4. Wetterwille, st. H. van Eyck; 5. Ronny, st. F. Overmaas. Regenboogklasse A: 1. De Leede Hl, st. W. Z. van der Mey; 2. Hollandia, st. C. v. Staveren; 3. Kikker, st. J. E. Priester; 4. Janmaat, st. J. Helnen; 5. Phecda, st G. Deichmann. 12-voetsjollen-klasse A: 1. Ideaal II. st. J. M. Karreman; 2. dArtagnan, st. W. v. d. Valk Jr.; 3. Isis, st. J. W. van den Berg; 4. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong; 5. Juffer, st. E. Kröger; 6. SImmernogt, st. S. J. de Jong. 12-voetsjollen-klasse B: 1, Windekind, st.' mej. Moret; 2. Pinokkio, St. J. M. Braunberger; 3. dr. Knok, st. R. Kagchel land; 4. Spirit. St. W. Daniels; 5. Tumme Liten, st. G. W. van Ammers Jr.; 6. Wee- tiekep, st. K. van Dijk. 12-voetsjollen-klasse C: 1. Frily, st. A. D. H Heringa; 2. Eider st B. Ouwerkerk Jr.; 3. Jolly Joker, st. Th. Beaujean; 4, Kruimeltje, st M. A de Joncheere; 5, Notedopje, st J. Ph. van Dalen; 6. Al- vertje, st E. J. Coster Jr. De hoofdprijzen. werden als volgt gewonnen, waarbij wij ter vergelijking het puntenaantal vermelden van de zeilers, die den winnaar het dichtst benaderen 45 M2 Krulserklasse: 1 Benati II, st. B. Fenenga, 54 pnt.; 2. Walta, st. C. A. Ver- maat, 45 pnt. 12 M2 Sharpieklasse A: 1. Rakker, st. A Honigh, 99 pnt.; 2. Trlnll, St. L. V. Ar nold en Sperwer, st. G. A. S. Jongeneel, 85 pnt. Idem klasse B.: 1 en 2 Spitsmuis, st. J H. Nauta en Ronny n, st. Chr. Overmaas. 99 pnt. Pampusklasse A: 1. Bries, st. M. Monde. 92 pnt.; 2. Steur, st. L. v. d Steur, 67 pnt B.M. klasse: 1. Wetterwille, st H van Eyck, 99 pnt.; 2 Kameleon, st. J Boom stra, 98 pnt. Regenboogklasse A: 1. De Leede III, st. W. Z. v. d Mey, 83 pnt.; 2 en 3 Hennie, st. M. Hendriks en Kikker, st. J. E. Pries ter, 63 pnt 12 voetsjollenklasse A: 1. Ideaal H, st. J. N. Karreman, 104 pnt.; 2 d'Artagnan. st W. v. d Valk Jr. 94 pnt. 12 voetsjollenklasse B: l. Windekind, st. B. J. Moret. 112 pnt.; 2. Waterhoen, st J. A. de Vries, 100 pnt. 12 voetsjollenklasse C: 1 Notedopje, st. J. Ph. v. Dalen, 118 pnt.; 2. Jolly Joker, st. Th. Beaujaen, 111 pnt. Na afloop van de prijsuitreiking gister avond in de feesttent, waarbij de voorzit ter, Ir van Hoolwerff, op de hem eigen wijze dank bracht aan allen, die op eeni- gerlei wijze hadden bijgedragen tot het welslagen dezer jubileumwedstrijden, heeft de heer P. Schoen, hamens alle deelnemers den heer van Hoolwerff en zijn staf be dankt voor het ontzaglijk vele, wat zij in het belang van -de Nederlandsche water sport en de Kaag hebben gedaan. Een donderend driewerf „hoera" en een spon taan .Hang zullen ze leven" vertolkte aller instemming met deze verdiende hulde. Ook onzerzijds past hier een woord van dank voor de in de afgeloopen dagen ondervonden medewerking en voor het beschikbaar stellen van onze trouwe pers boot, de „Viking", en zijn kranigen kapi tein Minneboo, waardoor wij in staat wa ren de wedstrijden uitstekend te volgen. Slotfeest te Warmond. De Kaagweek heeft gisteren een waar dig slot gevonden in het uitreiken van de prijzen aan de winnaars, die hebben deel genomen aan de gondelvaart. Duidelijk is hierbij gebleken dat de Warmondsche be volking meeleeft met het wel en wee van „de Kaag" en het stemt tot groote vol doening dat zoowel het bestuur als de leden van „De Kaag" zich meer één gaan voelen met de Warmondsche bevolking. Burgemeester en Wethouders, benevens de jury hadden te ongeveer 9 uur plaats ge nomen in de gemeentelijke muziektent, waaromheen een drom van nieuwsgierigen en belangstellenden geschaard was. Thans aldus de burgemeester, nu de Kaagweek weer een einde heeft genomen, wil ik van deze plaats een woord van bijzonderen dank en hulde brengen aan het Kaag- bestuur, dat bij gelegenheid van haar 25-jarig jubileum ons gisteravond vergast heeft op een schitterend vuurwerk. Wij zijn, aldus spreker, aan deze vereenlging grooten dank verschuldigd, want wat zou Warmond zijn zonder de Kaag Ik wil vanaf deze plaats een woord van felicitatie richten tot den heer van Hoolwerff, den sympathieken voorzitter van deze ver eenlging voor de hem ten deel gevallen koninklijke onderscheiding en hem voor alles wat hij voor Warmond heeft ge daan hartelijk dank zeggen. Dan rest mij, aldus spr., een woord van dank te bren gen aan de deelnemers aan den gondel- wedstrijd, want zonder hunne medewer king was dit groote succes niet mogelijk geweest. In dezen dank wil ik tevens be trekken de commissie en juryleden, be staande uit de heeren dr. J. Blomberg, dr. H. H. A. Walenkamp, J. Jesse, J. Heitkager en C. Breedijk, voor al de moeiten die zij zich hebben getroost, alles zoo glansrijk te doen slagen. Dank aan de beide muziek corpsen voor hun medewerking, dank aan de heeren Alb. Oudshoorn en A. Bakkers voor hunne zorgen besteed aan de boot, die van gemeentewege dezen tocht opluis terde, dank aan den heer Kieken voor zijn bereidwilligheid om belangeloos een van zijn motorjachten ter beschikking te stel len van de jury. De prijzen werden als volgt gewonnen: Mooist verlichte boot: le pr. Zenith van Nyman; 2e pr. Adriana van De Jong; 3e pr. de Bry van Edison. Origineelste booten: le pr. de Jenever boom van Bertram; 2e pr. de Kampeer- tent van Benjamin; 3e pr. Hulskamp van Janssen. Reclamebooten: le pr. Accus van N van Leeuwen 2e pr. Brood van Nlekerk: 3e pr. A. Vreeken. Kano's en gondels: le pr. de Zwaan van mej. Leenen; 2e pr. de Gondel van Scha- kenbos; 3e pr. Masco van v. d. Mey. o BILJARTEN. LISSER BILJART-KRING. De verdere uitslagen der 2de klasse luiden: pnt. brt. h.s. gem. G Elferlng 51 6 1.96 C. Toledo 39 50 12 1.78 K Stuhldrayer 100 31 9 3.22 B Ransdorp 34 31 11 2.70 K Stuhldrayer 100 18 24 5.55 C. Toledo 62 17 21 3.64 J. Obdam 40 16 2.50 G Dledericks 89 40 11 2.22 Morgen speelt Jac. de Bruin de laatste partij van dit tournooi. Bij een overwin ning moet een extra beslissingswedstrijd gespeeld worden om het kampioenschap der 2de klasse tegen C. v. Oosten. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE TE NIJMEGEN. ALLE LE1DSCHE DEELNEMERS HADDEN SUCCES OP DEN EERSTEN DAG. iVan een bijzonderen medewerker). Deze eerste dag zit er al weer op. Gis termorgen was het al héél vroeg dag en op een tijd dat de Leidenaars als regel den slaap des rechtvaardigen plegen te genie ten. repte een leder zich om zich gereed te maken voor den afmarsch. Ook in dit geval zijn de dames er iet of wat gelukkiger aan toe dan de heeren be neden den leeftijd van 50, want deze moe ten, luchtigjes gekleed, den marsch vol brengen over 55 K.M langs vaak minder prettige wegen Te halfvier 's morgens was het voor ons al dag en werden de niet al te vluggen reeds in hun kortstondlgen slaap gestoord door het geluld dat de vaste ijzeren waschbakken met scharnierende omklapbeweging alzoo kunnen veroor zaken Omreden hier een groote wandel familie gehuisvest is die netjes voor den dag wil en moet komen is het een haasten en reppen om vooral maar niet de laatste te zijn. Het zich gereed maken voor een marsch vereischt van den wandelaar nog meerdere zorgen. Voeten-Inspectie, zwach telen. talken, enz behooren tot de mini mum eischen Vervolgens spoedt een ieder zich naar de voor hem bestemde eetzaal, waar te 4.30 uur het eerste ontbijt wordt genuttigd. Veldflesschen worden gevuld en het 12-uurtje in gereedheid gebracht. Dan op een drafje de startkaart in ont vangst nemen wat nog van meer belang wordt geacht dan het bij zldh steken van een meer of minder goed gevulde porte- monnaie. Zonder controle-startkaart ben je voor den dag een verloren man. Aan een klein geldbedrag dat voor op reis noodig is, is van bevriende zijde nog wel eens aan te komen. Dat moet gezegd: de Leidenaars hadden alles punctueel in orde en reeds voor vijf uur stonden ze al met ongeduld te wachten om de reis te aanvaarden. Opperwacht meester Wagenaar opende de ban en glipte als eerste de poort uit. weldra ge volgd door de heeren Wijk. Dijkstra, Wil schut van de L.P.S.V.. die zich in gezel schap bevonden van de heeren v. d. Berg. de Wekker en Paulides van de L.W.S.V. Kort daarop vertrokken ook de Kapt. van der Meulen en dr. de Rijp, in wier gezel schap Jhr. Just de la Packeris zich bevond. Mte de 50 K.M. tippelaars vertrokken Pro Patria. terwijl op het daarvoor aangegeven tijdstip mej. van Heiningen, van Voor schoten. mej. Dubbelaar, Leiden, de heeren Woestenburg Jr. en Sr en W. Glezen uit Oegstgeest den marsch over 40 K.M. aan vingen. De heeren v. d. Linden Jr. en Sr. waren reeds vertrokken, zoodat hun aan wezigheid op den weg eerst later kon wor den geconstateerd. Deze eerste dag voerde ons over Berg en Dal en Groesbeek, dat door het heuvel achtig terrein een sohilderachtigen aan blik biedt. Tusschen afwisselende be- boschte en bebouwde ,terreinstrooken ko men de daar aanwezige villa's alsmede de ontelbare boerenhoeven schilderachtig uit. Zij, die zulks nog nimmer hebben aan schouwd, kunnen zich moeilijk voorstellen welk een schitterenden aanblik zulks bij opgaanden zon oplevert Vandaar ging de tocht via een vrij on- begaanbaren landweg en vervolgens door een prachtig bosch naar de Piasmolen, waar de Opper Wagenaar reeds van zijn eerste rust genoot. De heer Paulides ver koos ook hier te rusten en bleef met zijn zich in zün gezelschap bevindende broeder achter. De leden van de L.P.S.V. en L.W.S.V. trokken nog eenige kilometers verder om na een marsch van pl.m. 30 K.M. zich een half uurtje rust te gunnen. Na een kort oogenblik voegden zich ook bij deze groep Leidenaars de heeren v. d. Linden, die beiden in den besten welstand verkeerden en mede genoten van een heer lijk warm bakje koffie, dat door hen geens zins werd versmaad. Hoe wij ook overi gens de aandacht op de voorbijgangers ves tigden, het was niet mogeliik ook maar een tipie van de heeren "de Rijp, Kapt. v. d. Meulen en Jhr. Just de la Packeris te ontdekken. Later bleek dat de heeren er zoo de spurt in hadden gezet, dat ze al zeer vroegtijdig thuis waren. Ter hoogte van Kuijk deden de leden van Pro Patria hun 2e ontbijt eer aan. In Heusden hadden wij het genoegen den heer Woestenburg Sr. te ontmoeten, die meldde „Alles dik in orde". Het is niet gemakkelijk de ons bekende deelnemers te ontmoeten. Zoo zijn er hier, zoo daar, dat wil zeggen: óf voorde uit, óf op een onbewaakt oogenblik gaan ze je met een vaartje voorbij. Er is met geen mogelijkheid te zeggen waar zij zich langs den weg bevinden. Ieder, die meermalen aan de wandel tochten heeft medegedaan, krijgt vasten voet in hetzelfde cafétje. De een verge noegt zich daar met te kijken naar de in bonte schakeering voorbij trekkenden, ter wijl de ander de schaduw in een rustig zitje binnenshuis uitzoekt. Over het alge meen kan niet gezegd worden, dat de weg, in tegenstellng met het weer, erg schitte rend was. Groote stukken waren in ver band met vernieuwing opgebroken en daar aan zal het wel zijn te wijten dat hier en daar eens een voeteuvel moest worden verholpen. Even voorbij Heumen hadden wij nog 't genoegen Dr. Jelgersma van Oegstgeest te zien voorbij trekken. Het ging er kranig van langs en wij zijn er dan ook vrij zeker van dat deze eerste kennismaking nog wel een vervolg zal hebben. Over de dames Dubbelaar en v. Hei ningen hebben wij ons eenigszins ongerust gemaakt. Leden van de L.W.S.V. zijnde, behooren ze toch tot de Leidsche club en na terugkomst worden de schaapjes geteld. Tot 4 uur werd uitgekeken, op welk tijd stip ze heel rustig kwamen aangewandeld en ons er van in kennis stelden reeds te 2 uur na een voorspoedige reis en zonder voetgebreken te zijn binnengekomen. Voorzoover bekend hebben alle Leidsche wandelaars het er gisteren kranig afge bracht. wat op dezen eersten dag lang niet van alle deelnemers kan worden gezegd. Gistermorgen waren in totaal 3030 per sonen gestart. Het grootste contingent behoorde tot de wandelaars van 40 kilo meter. Dat zijn de militairen in veldtenue met ransel en de burgers van 16 tot 18 Jaar. De 50 kilometer is voor burgers boven 50 jaar, militairen, politie en burgerwach- ters zonder bepakking en de 55 kilometers loopen de burgers van 19 tot 50 jaar. Er waren gisteren in totaal 16 uitvallers. o- LAWN-TENNIS. DE DAVIS-BEKER-WEDSTRIJD AMERIKA-DUITSCHLAND. ALLISON EN VAN RIJN WINNEN HET DUBBELSPEL. Het A.NP meldt uit Londen: Gisteren werd op Wimbledon het dubbelspel ge speeld van de lnterzone-finale, tusschen de Vereenlgde Staten en Dultschland, hetwelk door de Amerikanen werd gewonnen, die daarmee den stand op 21 voor hun land hebben gebracht. In een buitengewoon spannenden wed strijd, die twee uur en tien minuten duurde en waarin de Dultschers vijf matchpoints kiegen. doch niet wisten te benutten, sloe gen Allison en van Rijn het Duitsche dub bel von CrammLund met 36, 6—3, 57, 9—7, 8—6. Het was een wedstrijd, zooals men in jaren niet op Wimbledon heeft gezien. Reeds dadelijk werd in een razend tempo begonnen. Von Cramm en Lund pasten zich snel aan elkaar aan, zoodat aan belde zijden twee zeer hechte dubbels elkaar be streden. Zeer snel komt de stand op 53 voor de Dultschers, waarna deze de service van Van Rijn winnen en daarmede dus de eerste set. Nog sneller wordt de tweede set door de Amerikanen gewonnen. De stand komt op 3—3, waarna von Cramm zijn service ver liest. Dit is het teeken van aanval voor Allison en van Rijn, die 63 maken. In de derde set zijn alle spelers nog vol komen fit en is het tempo nog even snel als bij het begin. De stand komt op 53 voor de Dultschers, die een set-point krij gen, dat Lund uit louter opwinding ver knoeit. De Amerikanen halen op tot 55, waarna de Dultschers weer in den aanval komen en de tweede set met 75 weten te winnen. De vierde set is van een adembeklem mende sensatie. Het tempo is nog steeds niet verslapt. De Duitschers strijden met de overwinning in zicht, terwijl de Ameri kanen duchtig partij geven. De stand komt op 54 voor de Duitschers. Allison serveert en komt op 400. Dan probeeren de Dult schers met een enorm tempo.de game te foreeeren, hetgeen hun bijna gelukt. Zij missen echter op matshpoint. Von Cramm en Lund ondervinden dan eenigszins de reactie van hun gefaalde poging en ver liezen daarop de twee volgende games, zoodat Allison en van Rijn de vierde set winnen. In de vijfde, de beslissede set, houdt de reactie van de Duitschers eenigszins aan. De stand komt vrij spoedig op 41 voor Amerika, maar dan schrikken de Duit schers wakker en zetten alles op alles. Er wordt thans tennis van een superklasse ge speeld en inderdaad gelukt het den Dult schers den stand op 44 te brengen. Het wordt zelfs 54 voor Dultschland, doch dan maken van Rijn en zijn partner weer gelijk 55. Op de service van Lund wordt het 65 voor Dultschland, waarna de stand in de volgende game, waarin van Rijn serveert, op 4015 komt voor Dultsch land. Twee matchpoints dus. Het gelukt den Duitschers weer niet deze beslissende game te winnen. Na eenmaal voordeel voor Amerika, wordt het weer voordeel voor Dultschland. De laatste kans! Lund slaat echter den bal net uit, waarna de Ameri- konen twee punten scoren en op 66 komen, Von Cramm verliest zijn service, terwijl in de volgende game de Amerika nen met 40—15 vóór komen te staan. De eerste match-point van de Amerikanen wordt door een onhoudbare service van Allison in een overwinning omgezet. Zoo was dan deze historische wedstrijd ten einde. Het ls gebleken, dat de hecht heid van het Amerikaansche dubbel ster ker was dan de superioriteit van von Cramm, die in dezen wedstrijd overigens voortreffelijk heeft gespeeld. Zijn back hand was fantastisch; zijn forehand is nog steeds niet in den gewenschten vorm. Lund was wel de zwakste speler van het veld, hij heeft dan ook bijna alle kansen op de overwinning te niet gedaan. Zijn backhand is vaak zeer zwak, waartegen over staat dat zijn lobs vaak eminent waren. Het Amerikaansche dubbel was weer zeer sterk, vooral de services van Allison waren vaak onhoudbaar. Amerika leidt thans met 21. o WIELRENNEN. VAN DE STADIONBAAN. De voornaamste uitslagen van gister avond van de Stadionbaan te Amsterdam zijn: Sprintwedstril d NederlandDultschland Eerste rit: 1. Richter, 2. v. d, iLnden, 3. Steffes; tweede rit: 1. v. d. Linden, 2. v. Egmond, 3. Steffes; derde rit: 1. v. Egmond, 2. v. d. Linden, 3. Richter; vierde rit: 1. Richter, 2. v. Egmond, 3. Steffes. Totaal uitslag: 1. Nederland 3 pt., 2. Duitschland, 14 pt. Wedstrijd achter groote motoren over 2 x 40 F.M, Eerste manche: 1. Lacquehaye, 30 min. 12 1/5 sec.; 2. v. d. Wulp, op 150 m.; 3. Möller, op 250 m.; 4.Buis, op 480 m.; 5. Wals. op 600 m.; 6. Blekemolen, op 1090 m 7. Manera, op 2575 m, Tweede manche: 1. Van der Wulp, 32 min. 8 2/5 sec.; 2. Lacquehaye HO m.); 3. Möller (40 m.); 4. Blekemolen (150 m.); 5. Buis (250 m 6. Manera W480 m 7. Wals (800 /m.). Totaal uitslag: 1. Lacquehaye, 3 pnt.; 2. Van der Wulp, 3 pnt.; 3. Möller, 6 pnt.; 4. Buis, 9 pnt.; 5. Blekemolen, 10 pnt.; 6. Wals, 12 pnt.; 7. Manera, 13 pnt. NIEUW SWIFT. Gisteravond hield bovengenoemde ver- eeniging een recordrit over zestien en een halve kilometer. De uitslag was: 1 J. Riethoven 26.31: 2 Chr de Roode. 26.49; 3. S. J de Jong. 27 17; 4 J Schuller. 27.24: 5 W Riisbergen 27 31; 6 A. Lodewiiks, 2830; 7. J. de Haas 28.56: 8 J Ribot. 29 05: 9 J Geertsma 29.12 De op morgen vastgestelde teamwed strijden zullen niet op dien datum doch op Vrijdag as. worden verreden De start vindt eveneens plaats om half 8, paal 20. HEDEN; Noordwijkerhout: Alg Verg. N.V. voorh. N. C. van der Zalm en Zn. 2 uur n.m. Vrijdag. Hoogl. Kerkgracht 23: Alg. aandeelhou- dersverg. N.V. Leidsche Uitgeversmij. 8 uur nam. Kantoor N.V. Stoomglstfabrlek en Distilleerderij „De Valk" v.h. P. H. Rlt- man en Co., Leiden, Buitengewone Alge- meene Vergadering van aandeelhouders. 8.15 uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leidsche Schilder- en Teekenacademie, lederen dag van 20 Juli tot 4 Augustus. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfvier. Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „De zoon van Kong". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Rivalen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m, „Onbewaakte Overwegen". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8l/« u. nam. „Het geheim van Edwin Drood". Woensdag- en Zaterdagnam. 21/; uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: P. de Croix, Rapenburg 9, telef. 807, E. B. de Metz, Korevaarstraat 51, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelmlna- park 8, Oegstgeest, telef. 274. RECLAME- 7956 op Donderdag a.«. aanvangende 7 uur precies op het „N.B.L.O." terrein (Zoeterw. singel) de eere voetbalwedstrijd Uitsluitend leden op vertoon lidmaatschap- kaart vrije toegang. - Entree 10 cent |)l^ Rijwielstalling verplichtend VOETBAL. LUGDUNUM—ALPHEN. Zooals reeds werd gepubliceerd, speelt Lugdunum 1 tegen Alphen I een eere- wedstrljd ter gelegenheid van de viering van het eerste Lustrum van de afd. Wandelsport van de L.P.S.V. Alphen dat volledig uit komt. in de navolgende op stelling Doel: L. Tulpenburg; achter: J. van Woensel en H. Hesseling; midden: J. v. d. Leek. W. Dijkman en J. Broer; voor: H. Blnnenkamp. J Windhorst, A. Ram. A. Windhorst en M. Bezemer Lugdunum komt met een proefelftal uit. o ZUIDERKWARTIER I—L-F.C. III. Morgenavond te halfacht speelt Zuider kwartier I thuis tegen L.F.C. III. o PAARDENSPORT. INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE SPA. Luitenant Greter op „Ernica" bezette gis teren te Spa de tweede plaats in het con cours de puissance om den Prix de Chateau de Voroua, een springnummer over 400 M. met negen hindernissen, met een hoogte, varieerend van 1.35 M.—1.70 M. Aan den wedstrijd namen 44 ruiters deel. Drie paarden, waaronder „Ernica" eindig den het parcours zonder fouten. Na overspringen op tijd luidde het resul taat: 1. Graaf de Mopou (Frankrijki op „Perrin Dandln", 8 fouten, tijd 45 3/5 sec.; 2. Luitenant Greter (Nederland) op „Er- nica", 8 fouten, tijd 46 sec.; 3. Majoor Duval de Boilieu (België) op „White Moon", '2 fouten, tijd 50 sec. Niet geplaatst werden „Jagdheld" onder den heer Pasman (Nederland), 8 fouten, en „Gödard", gereden door Baron Sirtema van Grovestins, 8 fouten. o WATERPOLO. COMPETITIE le KLASSE. Voor de le klasse P speelden D. J. K. en Maas gelijk. 11. o t-i

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6